Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Rick4 válasza dethroner (#100) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs gond a 3 lannal, akár kettő is elég lenne, egy be, egy ki, mivel így is 3 switch osztja le az épületen belül mindenfelé a kábeles netet, éés van még szabad hely is.
Épp ezért is írtam, a kábeles részt részesítem előnyben, de ezek szerint nem eléggé világosan írtam, hogy kettő darab mobiltelefon van, ami wifin kapja a netet, innentől nem oszt, nem szoroz, hogy a messenger üzenet 200 mbit vagy 800 mbit sebességgel jön, a lényegesebb rész, hogy a hálózati részen mit várhatok 2x annyi pénzért. Nem hinném, hogy az Asust lehet ilyen tekintetben érdemben űberelni, itt a ház túlsó vége sincs annyira messze, középen van az eszköz, és a fürdőszobában heti 3 percet szoktam netezni, ha nincs net ott, az se lenne lényeges, viszont a hálózati sebesség, plusz funkciók, bármi egyéb érdekes lehetne, ha elfér ettől a meglévő eszköztől. Gbit net átjön, port forward, ddns megvan, tűzfal szintén, itt már a gyárira is visszamentem openwrt-ről, annyira nem kellett semmi plusz, ezért nem tudom, mi lenne az, ami miatt mindenképp kell az az router nekem. :D Ez után próbáltam volna érdeklődni. Nyilván egy tp link wdr 841-ről váltani nagy ugrás lenne, de itt megvan a gbit, és a wifi sebesség se rossz.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#102) Goose-T


Goose-T
veterán

Van már saját oldala a routernek az OpenWRT portálon! Persze firmware még nincs, de ez azért egy biztató jel.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#103) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok! Én kb egy hónapja rendeltem az AX3600-at a csehországi raktárból, a postának köszönhetően kicsit kalandos úton, de megérkezett kb 2 hét alatt. Most volt időm összerakni és az egyik meglévő TP-Link Archer C9 helyére betenni. Access pointként üzemel egyelőre.
A hálózatban van még két C9-es, az egyik a központi router a pincében, a másik szintén AP az emeleten. Az AX3600-ast jelenleg a földszintre tettem, mert így tudom legjobban a lefedettséget tesztelni.
A Pince-FSZT között 23 centis vasbeton födémünk van, elég komolyan megszórva vassal. A FSZT-Emelet között 25 centis vasbeton födém plusz még kb 20 centi könnyűbeton (csak beton vas nélkül hungarocell golyókkal keverve).
A C9-ek jelei látszottak a különböző szintek között, de még ha sikerült is kapcsolódni, akkor is használhatatlanul lassú volt a kapcsolat.
Most azt látom, hogy az emeleten simán tudok kapcsolódni, a router felett 70Mbit sebességet tudok mérni. 6-7 méterrel arrébb sétálva még mindíg van 20Mbit, pedig ilyenkor már jelentősen növekszik a beton látszólagos rétegvastagsága.
A router mellett állva, egy iPhone Xs-sel eddig a C9 503/290Mbit-et tudott 5GHz-n és 70Mbit-et 2,4Ghz-n. Most 599/294Mbit és 89 Mbit ezzel, szóval itt is van némi előrelépés.
Szinten belül ha köztem és a router között egy 20 centis vasbeton fal + egy 10 centis tégla fal van, akkor még kb 190 Mbit-et sikerül elérni. A 10 centis téglafal pedig olyan mintha ott sem lenne.

Tesztelem most egy ideig AP-ként, majd utána fő routerként is. Ha mindkét helyen jól szerepel, akkor érkezik mellé mégegy, így ki tudom próbálni a MESH funkciót is. Ha pedig ez is működik majd, akkor valószinűleg egy harmadik is. :)

Mindeközben valahogy életre kellene kelteni az IOT funkcióját is, ezt néhány Shelly redőnymodullal szeretném...

[ Szerkesztve ]

(#104) Moki2 válasza Balage76 (#103) üzenetére


Moki2
aktív tag

Iot funkcio xiaomi cuccokra van kitalálva MI homban...

(#105) Rick4 válasza Balage76 (#103) üzenetére


Rick4
félisten

Szia, ezek szerint akkor erősen felülteljesíti az első elvárásokat a wifi erősség? Van linked, honnan rendelted?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#106) petipetya


petipetya
nagyúr

Az IPV6 hálózati beállításokat engedélyezni kell?

"nincs rá lezsóidő"

(#107) dethroner válasza petipetya (#106) üzenetére


dethroner
veterán

Igen

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108) Balage76 válasza Moki2 (#104) üzenetére


Balage76
senior tag

Bízom benne, hogy legrosszabb esetben az OpenWRT firmware kezeli majd másképp is ezeket. Elvégre pont ez lenne a lényege.

(#109) Balage76 válasza Rick4 (#105) üzenetére


Balage76
senior tag

Igen.
Nagy a ház és azért egyetlen router még ebből sem tudja lefedni az egészet a csodálatos vb szerkezet miatt, tehát mindenképpen kell majd még belőle.
Úgy érzem, hogy kb 20%-kal nagyobb lefedettséget tud mint a C9, pedig az is nagyon jó a többi routerhez képest.

Én annó a Banggoodról rendeltem, de cseh raktárból. Bár így drágább volt, de nem kellett rá sok hetet várni. Ahogy nézem, most nincs ilyen lehetőség, csak kínai raktárból szállítják. Gondolom elfogyott az itteni készlet...

(#110) petipetya válasza dethroner (#107) üzenetére


petipetya
nagyúr

köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#111) dethroner válasza petipetya (#110) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hiszem a kapcsolat típusától függ hogy mire kell állítani. Nekem digi van, ott pppoe a típus, és natívra kell állítani.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#112) petipetya válasza dethroner (#111) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szintén digi és natív (magyarra fordítva az oldalt anyanyelvi) :R

"nincs rá lezsóidő"

(#113) petipetya


petipetya
nagyúr

Az AX3600-nak is ki lehet kapcsolni a ledjeit a telós appban, mint az AX1800-nak? Mindig ez volt a bajom a routerekkel, hogy el kellett takarni a ledeket, ahogy a hosszabbítók kapcsolójára is üdítős kupakot kell tenni az erős fény miatt. Ügyes funkció :C

"nincs rá lezsóidő"

(#114) dethroner válasza petipetya (#113) üzenetére


dethroner
veterán

Az IOT antennát egyenlőre kikapcsoltam, még nincs hozzá eszközöm, ezzel a led is kikapcsol a tetején. Az elején lévő ledet pedig a mobilalkalmazásban lehet kikapcsolni. Én ezt nem tettem meg, mert a folyosón van, és tök jó kis éjjeli fény szűrődik ki a szekrényből, pont elég ha éjjel klotyóra megyek :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#115) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Redmi AX5 -n gondolkozok.. A hozzászólásokat olvasva és a specifikációja alapján lehet, hogy váltok. Csak routernek használnám... (tűzfal, port átirányítás, hálózaton belül fix IP...)
A Banggood a legjobb forrás per pillanat? :F

Vigyorka

(#116) Goose-T válasza Vigyorka (#115) üzenetére


Goose-T
veterán

Már ott is csak kínai raktárból adnak, de van EU priority line, amivel meg lehet úszni az áfát elvileg. Viszont pár hét, mire ideér.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#117) Vigyorka válasza Goose-T (#116) üzenetére


Vigyorka
senior tag

...megrendeltem. :)

Vigyorka

(#118) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok! Megrendeltem én is aliról, de most van a banggod-on cseh raktárban, szóval onnan is, így lesz egy eladó idővel. Nagyon várom, családi házban a kert végében erősítővel se jön a wifi.

(#119) Balage76 válasza konigjanos (#118) üzenetére


Balage76
senior tag

Hol találtál cseh raktárban? Dobj egy linket kérlek.

(#120) konigjanos válasza Balage76 (#119) üzenetére


konigjanos
senior tag

basszus, elnéztem a ch-t cz-nek....

(#121) Balage76 válasza konigjanos (#120) üzenetére


Balage76
senior tag

Akkor most kettő jön kínából? :F

(#122) konigjanos válasza Balage76 (#121) üzenetére


konigjanos
senior tag

megpróbáltam lemondani a banggood-osat, még nem postázták, majd kiderül. csak már be vagyok sózva...

(#123) arn


arn
félisten

Engem is erdekelne a tenyleges wifi sebesseg, esetleg bridge modban ket router kozott - vagy a mesh gyorsabb lenne?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#124) Balage76 válasza konigjanos (#122) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha esetleg nem sikerülne lemondani, 99% hogy vevő lennék a fölösleges darabra amikor ideér.

(#125) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Van olyan akinek Kínából megérkezett már esetleg? Nekem 06.08 óta nincs új bejegyzés a tracking-ben, de mondták hogy van akinek 2 hónapja is már úton van.

(#126) Black&White válasza -FreaK- (#125) üzenetére


Black&White
addikt

Június 15.-i rendelés nálam így néz ki: LINK

(#127) -FreaK- válasza Black&White (#126) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ezzel nincsen gond ahogy látom. Ez nem CN végű tracking szám, ugye?

(#128) Black&White válasza -FreaK- (#127) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, ez PostNL szállítás.

(#129) petipetya válasza -FreaK- (#125) üzenetére


petipetya
nagyúr

Geekbuyingról így érkezett az AX1800 EU Priority Line-al:
- rendelés 2020/06/08
- postázás 2020/06/12
- kézbesítés 2020/06/30

Alapvetően már 06/29-én kézbesítenie kellett volna a postának, de kavartak valamit, mert a megszokottól eltérő csomagkézbesítői bázisra vitték.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#130) dethroner válasza konigjanos (#118) üzenetére


dethroner
veterán

Wifi részétől szerintem nyugodtan várhatod a csodát :K
Én tízemeletes panelban élek, mindenhol hálózatok, néhány erősebb volt, mint a sajátom, amikor még a 1043-as tp linket használtam. Pár napja kíváncsiságból lent a ház előtt, tehát borzasztó messze, sok vasbeton fallal távolabb lent az utcán megálltam és ránéztem a wifire, tudtam csatlakozni, és ha nem is emberi idő alatt, de be tudott tölteni weboldalakat. Tehát részemről a masina maximálisan beváltotta a feléje támasztott igényeket.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#131) Jozsó válasza -FreaK- (#125) üzenetére


Jozsó
tag

Nekem is ugyanúgy 06.08-as az utolsó bejegyzés.

(#132) konigjanos válasza dethroner (#130) üzenetére


konigjanos
senior tag

nagyon jó hír, köszönöm!

(#133) konigjanos válasza Balage76 (#124) üzenetére


konigjanos
senior tag

Postázták, szóval lesz egy...

(#134) KRISSTUS válasza petipetya (#129) üzenetére


KRISSTUS
tag

Szia!
Mik a tapasztalataid az AX1800-al (LAN, Wifi 2,4G/5G - jelerősség/sebesség) előző routere(i)d- hez képest?
Ha esetleg másnak is van AX1800-as routere akkor természetesen tőle is kérdezném.
Illetve van e különbség a Wifi jelerősségben az 1800 és 3600 között?

(#135) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy használja valaki a routert wake on lanra? Nekem ez az egyik legfontosabb funkció amire szükségem van. Ha igen akkor rendesen működik interneten keresztül is ddns címről is? Ennek a feltétele lenne az amit már egyszer kérdeztem, hogy tud e permanens módon IP címet MAC címmel össze kötni? Akkor erre igen választ kaptam, viszont valaki mint ha azt írta volna, hogy 24 óránál tovább nem tud fix ip-t osztani, így kicsit elbizonytalanodtam. Plusz a szerverem miatt szükségem lenne DMZ-re is. Ezt tudja a router? Nagyon szemezek két ilyen routerrel. Szintenként lenne egy (mes hálózat, a kettő kábellel összekötve) , de ha a fentiek nem működnek akkor nekem felesleges megvennem. Apropó érdemes egyszerre kettőt venni EU priority line szállítással? Vám szempontjából lehet belőle gond?

[ Szerkesztve ]

(#136) Moki2 válasza kinghaxor (#135) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nekem ac2100 van az tud MAC cím alapján fix IP osztani , biztos , hogy ez is tud . WOL már más kérdés , azt nem próbáltam, de azt inkább a gépnek kell tudnia

(#137) Balage76 válasza kinghaxor (#135) üzenetére


Balage76
senior tag

Be tudsz állítani MAC címhez fix IP címet a belső hálózatra, ez korlátlan időre érvényes.
Van DMZ beállítási lehetőség is.

(#138) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, akkor szerintem jövő hónap elején rendelek is egyet. Ha pedig beválik és minden klappol akkor rendelek mellé még egyet a későbbiekben. A mesh hálózatot próbálta már valaki két ilyen routerrel?

(#139) petipetya válasza KRISSTUS (#134) üzenetére


petipetya
nagyúr

Xiaomi AX1800:

Nem kockultam bele a pontos mérésekbe, szóval nem igazán tudok számadatokkal szolgálni. Ami tény, hogy az előző Asus routerrel kevesebbet mértem a wifin keresztül a aptopon/telón egyaránt. Most 90-95 Mbps a sebesség a 100 Mbps-es netcsomag esetén - telón a korábbi routerrel kb. fele ennyi volt a sebesség, a laptopon nagyjából ugyanennyi. Nagyobb csomag esetén tudna még többet is átadni, mert párszáz Mbps-t mért a teló-router között közvetlenül. Röviden: a számadatok alapján gyorsabb, igaz ezzel eddig sem volt gondom.

Ami viszont feltűnt, hogy stabilabb a kapcsolat. Panelről van szó, ahol a router a lakás közepén (nálam) van, míg a többiek eszköze falakon túl. A régi Asus routernél a telómat/laptopomat az 5GHz-es sáv szolgálta ki, míg a többiekét (2-3 másik eszköz) csak a 2,4.es sávra engedtem. Időnként előfordult, hogy a Netflix/YouTube karikázott a laptopomon. Most a Xiaomi routeren minden wifi6-os jóság aktiválva van, és a 2,4/5 GHz-es sáv is egyként van kezelve. Az admin felületen figyelve az eszközöket, az esetek nagy részében mind a négy-öt eszköznek az 5 GHz-es sávot biztosítja (az én kettőmnek a router szobájában mindig).

10-12 db wifi hálózatot látok. A zAsus esetén nekem kellett játszani a legkevésbé terhelt sáv megkeresésével, és arra lockolni a routert. A Xiaomi esetén ez is automatizálva van. Mivel érezhetően betonstabil a kapcsolat, nem is foglalkoztam azzal, hogy appon keresztül csekkoljam a sávok telítettségét és hasonló dolgokat. Ez a router dolga, punktum.

Egyszóval beröccintettem, és teszi a dolgát. Kíváncsiságból kiprbáltam a reset funkciót is, így másodszorra is be kellett állítanom rajta mindent - igaz, el lehet menteni a konfigurációt, de arra nem gondoltam. Itt olvashatsz az AX1800-ról bővebben is.

Szerintem egy panelba 5-10 eszközhöz príma az AX1800. Egy kertesházba (főleg ha többszintes) viszont már az AX3600-at javasolnám. Persze ha panel, de okosotthont építesz trilliónyi eszközzel, akkor hosszútávon szintén az AX3600-at ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#140) KRISSTUS válasza petipetya (#139) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nagyon köszönöm a válaszod! :R

Családi házba kellene (3 szintből a középsőbe) és egy TP1043ND-t váltana le de úgy gondolom, hogy a vasbeton födémek még az AX3600-nak is gátat szabhatnának. Valószínű, hogy később kelleni fog még egy a szolgáltató routere helyett is a felső szinten. Sajnos ennyit nem tudok rászánni (2x3600 / 1800+3600).

(#141) dethroner válasza KRISSTUS (#140) üzenetére


dethroner
veterán

Én a helyedben tennék egy próbát, lehet elég lenne az 1db 3600-as [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#142) Balage76 válasza KRISSTUS (#140) üzenetére


Balage76
senior tag

Nálam hasonló a helyzet és jobban bírja a vb födémeket mint a TP-Link C9. A korábbi tesztjeim szerint pedig a C9 erősebb jelű mint a 1043ND... [link]
Ha a földszintről önmagában a 3600 nem lenne elég mindenhova, akkor én vennék mellé egy AX1800-at, összeraknám mesh hálózatba, viszont felcserélném a két routert. Az AX3600 lenne a "fő" router.

(#143) KRISSTUS válasza dethroner (#141) üzenetére


KRISSTUS
tag

+ Balage76
Most nézem Bangood-on és 41eFt az ára CZ-ből.
Ha így Áfa és Vám mentes akkor rendelem is.
EU Priority Mail vagy EU Priority Line legyen?

(#144) petipetya válasza KRISSTUS (#143) üzenetére


petipetya
nagyúr

EU Priority Line

"nincs rá lezsóidő"

(#145) djelf válasza petipetya (#144) üzenetére


djelf
tag

Úgy olvastam a Banggood topik összefoglalójában, hogy mindkettő "vámmentes" és a MAIL verzió megakadhat a vámnál, DE a LINE verziónál meg jóval hosszabb beérkezési idővel is lehet számolni. Mindkettő EU Priority.

Ezek most így akkor ütik is egymást. Most akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#146) dethroner válasza djelf (#145) üzenetére


dethroner
veterán

EU Priority Line és egy hét alatt a kezedben lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#147) djelf válasza dethroner (#146) üzenetére


djelf
tag

Köszi! :R
Sajnos ez nem igazán igaz, mert a KRISSTUS által is linkelt termék igaz, hogy CZ raktár, azonban valamiféle PRE-ORDER és így a postára adás (dispatch) aug. 04-re van megadva. Ráadásul az EPL feláras... :O

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#148) dethroner válasza djelf (#147) üzenetére


dethroner
veterán

Jaa, igazságod van. Mivel eu raktárból jön, csak a sima free shipping is elég. Nekem is onnan jött, 1 hét alatt megkaptam
EU Priority Line az akkor jön jól, ha kínából jön a motyó, de jelen esetben a cseh raktárból mindenképpen sarcmentes lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#149) KRISSTUS válasza djelf (#147) üzenetére


KRISSTUS
tag

Én is közben vettem észre, hogy ez csak előrendelés (aug 4.-én várható a beérkezés a raktárba) és 10 eladásonként emelkedik az ára.
Bár a 43e.Ft nem tűnik soknak, kivéve ha Kínából rendelem és megúszom az áfát + vámot. De 2 hónapot várnom kell rá minimum.

Vagy tud valaki jobb/olcsóbb megoldást?

(#150) djelf


djelf
tag

Berendeltem egy darabot a fentebb linkelt Banggood-os pre-orderes verzióból, cseh raktárból, EU Priority Mail shipping-gel. Kíváncsian várom mikorra kapom meg. :))

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.