Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) DonJoee válasza KRISSTUS (#1148) üzenetére


DonJoee
tag

Próbáltam a Wifi 5-öt is, de semmi hatása nem volt. Nekem is felmerült, mint ötlet, és olvastam is tán a 4pda-n, hogy más jelszintekkel megy olyankor a router, de szerintem ez a globál verzió annyira le van szedálva, hogy tökmindegy.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1152) dethroner válasza Rick4 (#1147) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy ne volna zavaró tényező? Hát, állapítsd meg magad hogy van-e átfedés [link] :D
A router a ház abszolút középpontjában van, minden irányban 2 vasbetonfal választja el a külvilágtól, plusz egy vastag beépített szekrényben van, mégis olyan jelet ad, hogy minden fillérjét megérte.
Volt 3600-es tp linkem, ismerem, és tudom hogy a nyomába se ért, ugyanúgy volt 1043-as több verzió, sőt, volt amikor a 1043 v3 hálózatban ment egy 841-es tp linkkel, de a kettő együtt se adott olyan lefedettséget 2,4GHz-en, mint ez.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1153) DonJoee válasza dethroner (#1152) üzenetére


DonJoee
tag

Hát ha igaz, akkor a kínai verzió mindkét sávon 30dBm-mel nyomja, ami nagyjából egyenlő kerek 1 Wattal (a megengedett tízszerese 2.4 GHz-en és ötszöröse 5 GHz-en).
Ide akarok én is eljutni, aztán ráérek az UI-n adjusztálni a Low - Standard - High beállításokkal, ha úgy érezném, hogy túlzásokba estem. Nálunk azért nincs ekkora antennaerdő, mint nálatok. :)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1154) KRISSTUS válasza DonJoee (#1151) üzenetére


KRISSTUS
tag

"Egyes régi eszközök nem támogatják jól a Wi-Fi6-ot, és előfordulhat, hogy nem képesek beolvasni a jelet vagy rosszul csatlakozni. A kapcsoló bekapcsolása után Wi-Fi5 módra vált, hogy megoldja a kompatibilitási problémákat. De ugyanakkor kikapcsolják a Wi-Fi6-tal kapcsolatos funkciókat, mint például az OFDMA, a BSS Coloring stb."

Esetleg próbáld meg úgy, hogy bekapcsolod a Wifi 5 komp. módot, majd indítsd újra a routert és közben töröld ki a Wifi 5-ös eszközböl (telefon/tab./laptop) a mentett Wifi kapcsolatot (AX3600-asét) és ha újra látható az 5-ös eszközön a router akkor párosítsd össze.

[ Szerkesztve ]

(#1155) dethroner válasza Goose-T (#1146) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Látom otthon vagy ebben a lapos témában :) Szerinted a [cikkben] szereplő Lenovo laptopba be lehetne pakolni egy ilyen AX200-as kártyát?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1156) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Honnan érdemes most AX3600-as rendelni? (vételár szempontjából nézve)
Ha nem olvastam volna most ezt a topikot, akkor valószínűleg csakis Global verziót kerestem volna, de úgy látom a kínai lenne a legjobb választás...!

(#1157) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Nem tudom hogy pl. ezek között mi a differencia....:
[link]

(#1158) mailman válasza DonJoee (#1138) üzenetére


mailman
tag

Ezt honnan veszitek elő újra meg újra? Ez egy wifi eszköz, semmiféle más protokollt nem ismer és nem támogat. Arra jó a dedikált iot antenna, hogy a mi-home-ba felvihető wifis cuccokat -elvileg- automatikusan felismeri és külön kezeli a többi normál eszköztől, így garantálva a stabil és gyors működésüket.

(#1159) DonJoee válasza mailman (#1158) üzenetére


DonJoee
tag

Bocs, csak "túlgondoltam" egy blokkdiagramot, ami a routerben levő proci elméleti képességeit (és nem az aktuális tudását) mutatja. Szóval a középső antenna valóban "csak" wifi, a belé menő koax kábeleket nézve talán duál, de mindenképpen egy harmadik, külön rádióhoz tartozik, ami a normál wifi forgalomtól elválasztva kezeli az IoT eszközöket.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1160) mailman válasza DonJoee (#1159) üzenetére


mailman
tag

Így van, külön chip-en lóg es dual band. :K

(#1161) Goose-T válasza dethroner (#1155) üzenetére


Goose-T
veterán

Sajnos ugyanúgy nem, mint a másik említett Lenovoba. Egyrészt mini PCI-E foglalat van ebben is, másrészt mindenhol kiemelik, hogy Lenovokkal nem kompatibilisek az utángyártott wifi kártyák. Van valami korlátozás a biosukban talán, hogy csak a listájukon lévő kártyákat engedik működni.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1162) Goose-T válasza cikasz (#1150) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél valami használt Dell Latitude szériás notit, abban biztos menni fog. Meg kell nézni a képeket róla a neten, levett hátlappal látszik, hogy mini PCI-E vagy m.2 foglalatban van a WLAN kártya. Az m.2 a jobb.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1163) djelf válasza Pgabor79 (#1157) üzenetére


djelf
tag

"Page not found" :)

Egyébként személyes véleményem, hogy ha nem fáj a garancia hiánya, akkor kínai verzió a legtutibb. Azzal megúszod a jelerősség korlátozást alapból. Az elején kell google fordítózni a chromeban, de utána az mi wifi alkalmazással összepárosítva a mobilodon kezelhető minden angolul, akár másik városból, mobilneten keresztül is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#1164) dethroner válasza djelf (#1163) üzenetére


dethroner
veterán

Sőt, miwifi van magyar nyelven is ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1165) Laza...


Laza...
addikt

No, tegnap nekem is megjött (CN), és a 4pda-n kutakodva leltem rá az alábbi módszerre az adóteljesítmény jelenlegi megjelenítésére, ami esetemben ez:
5GHz:
========== iwinfo wl0 txpowerlist >> /tmp/xiaoqiang.log
0 dBm ( 1 mW)
5 dBm ( 3 mW)
9 dBm ( 7 mW)
13 dBm ( 19 mW)
17 dBm ( 50 mW)
21 dBm ( 125 mW)
25 dBm ( 316 mW)
* 29 dBm ( 794 mW)
========== iwinfo wl0 freqlist >> /tmp/xiaoqiang.log
5.180 GHz (Channel 36)
* 5.200 GHz (Channel 40)
5.220 GHz (Channel 44)
5.240 GHz (Channel 48)
5.260 GHz (Channel 52)
5.280 GHz (Channel 56)
5.300 GHz (Channel 60)
5.320 GHz (Channel 64)
5.745 GHz (Channel 149)
5.765 GHz (Channel 153)
5.785 GHz (Channel 157)
5.805 GHz (Channel 161)
5.825 GHz (Channel 165)

2,4GHz:

========== iwinfo wl1 txpowerlist >> /tmp/xiaoqiang.log
0 dBm ( 1 mW)
6 dBm ( 3 mW)
10 dBm ( 10 mW)
14 dBm ( 25 mW)
18 dBm ( 63 mW)
22 dBm ( 158 mW)
26 dBm ( 398 mW)
* 30 dBm (1000 mW)
========== iwinfo wl1 freqlist >> /tmp/xiaoqiang.log
2.412 GHz (Channel 1)
2.417 GHz (Channel 2)
2.422 GHz (Channel 3)
2.427 GHz (Channel 4)
2.432 GHz (Channel 5)
2.437 GHz (Channel 6)
2.442 GHz (Channel 7)
2.447 GHz (Channel 8)
2.452 GHz (Channel 9)
2.457 GHz (Channel 10)
* 2.462 GHz (Channel 11)
2.467 GHz (Channel 12)
2.472 GHz (Channel 13)

Hogyan lehet ezt elővarázsolni? Ekképpen:
Megnyitod a böngésződben ezt az URL-t:

http://<LOCAL_ROUTER_IP>/cgi-bin/luci/;stok=<YOU_STOK>/api/misystem/sys_log

Alapesetben belépés után ez az url fogad:

http://192.168.1.1/cgi-bin/luci/;stok=5f4xxxxa2ab555cx12298b775885e3d/web/home#router

A kövér betűtípussal részt cseréld ki a fentebbi url kövérrel szedett részére.

Kis idő után kapsz egy ilyen letölthető url archívumot:

{"path":"192.168.1.1/backup/log/2020-12-10--20:22:27.tar.gz","code":0}

letöltés után megnyitva az archívumot, a tmp mappában levő xiaoqiang.log fájlban elérhető mindez, sok más adattal (pl. a csatlakoztatott eszközök link sebessége, forgalma, stb, stb, stb..)-val együtt.

Good luck! :)
Nekem nincs sebesség gondom :D

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#1166) DonJoee válasza Laza... (#1165) üzenetére


DonJoee
tag

Azaz:

Settings menüpont -> (i) Status gomb -> Download the log kék gomb az oldalon

És megkapod a fenti tar.gz-t letöltve a gépedre.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1167) vottokar


vottokar
senior tag

Ma délelőtt megjött az én "csodám" is a Bang*odról. Nem írták az oldalon, hogy milyen lesz, de "global" jött. (Doboz és a menü angol feliratos, 3.0.22 verzió) A táp DIN csatis, de a kiskínai csomagolt hozzá kívülre egy átalakítót. :)
Perpill 5x m2-re elég lesz így is, de majd sasolhatom orosz "barátaink" munkásságát, hogy teljes értékű legyen a ketyere. (A dir860 is csak padavannal lett kb. jó.)
A menürendszert meg kell még szoknom....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1168) Laza... válasza DonJoee (#1166) üzenetére


Laza...
addikt

Csak ez így nem müxik a CN verzión. Gondolom Neked Global van

Never give up!

(#1169) DonJoee válasza Laza... (#1168) üzenetére


DonJoee
tag

Még az van... de ma tán megtanítom kínaiul, utána vissza globálra és úgy lesz a tuti. :)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1170) Rick4 válasza vottokar (#1167) üzenetére


Rick4
félisten

A menürendszert minek szokni? :D Ez nem asus, egyszer beálítod, és soha többé nem kell belépni, mert teszi a dolgát.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1171) dethroner válasza Rick4 (#1170) üzenetére


dethroner
veterán

Gonosz vagy :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1172) vottokar válasza Rick4 (#1170) üzenetére


vottokar
senior tag

Anno a dlink dir860 szép grafikus menüje is tetszett. Csak ugye egyszerü volt, mint a faék, és még az én nem túl magas igényeiket sem tudta kielégíteni. Aztán több vakvágány után jött a padavan, ami gyakorlatilag minden gondot megoldott, csak ugye már jó ideje nem frissítették keleti "elvtársaink". Nem kell benne semmit sem állítani jóideje,csak néha ránézek a log-ra..
Ez a csoda elsődlegesen a jövő évi költözésünk miatt lett bevállalva. (3 szint) Ha beszórja önállóan jó, ha nem megy hozzá meshbe másik eszköz (ök). Ott már lesz jó pár okosotthon eszköz is használatban.
Addig meg mostani lakásunkban teljesít, de nem kell rohanni a beüzemelésével.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1173) Rick4 válasza dethroner (#1171) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, a valóság a gonosz, én csak pontosan leírtam, hogy jártam...:D
Vagy itt, vagy az asus topicban írtam a múltkor, nekem nincs szerencsém az Asusokkal, egy WL500gP halt meg nálam kb 10 éve, javíthatatlan lett, az év elején az új AC65P bohóckodott, 10 naponta minden elment, reset után újra 6-8-10 nap, az végül garis csere lett, addig is kellett valami, vettem egy ugyanolyat, az is ugyanazt csinálta, csak más intervallumban :D 3-ból 3, az eltelt 10 év alatt de közben volt tplinkből 5-6 is, mellette dlink, mindenféle, soha egyikkel se volt semmi, a routernek az a dolga, hogy beállítod, és soha rá se nézel. A szülőknél az openwrt-s tp-link WDR 3600-as 120-180 napokat elmegy, akkor is csak egy áramszünet miatt kezdődik újra.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1174) Norby-007


Norby-007
tag

Ma beüzemeltem az ax3600-at és meshben vele az ax1800-at. Már ez sem volt egyszerű, de nagy nehezen sikerült. Sajnos a csere bere a mini pc-m életébet került amin eddig a Home Assistant futott, nem tudom mi történt vele, de behalt. Szerencsére volt egy tartalék mini pc-m, arról nagyon nehezen, kb 3-4 óra alatt működésre bírtam újra a Home Assistantot, persze még okozott estére egy komoly fejtörést miutána kis helyezgetés miatt újra kellett indítani a routert minden eltűnt a Home Assistnatból ami a xiaomi gatewayekre kapcsolódik. Kb 1-5 óra után az Iot-t ki és visszakapcsoltam, ez megoldotta a helyzett. Viszont a meshbe rakott routerre semmi sem csatlakozik, mióta újra indítottam azt is, pedig aa földszintről a 3600-nak kisebb az ereje mint fent az 1800-nak. Nem értem miért nem akar semmi arra visszacsatlakozni.
De ami ennél most sokkal frusztrálóbb (pedig ma több idegösszeomlást is kaptam már) az pedig az, hogy a windows gépen a hálózatban semmi nem érhető el, ami a másik routerrel ment, pedig ugyanaz az ip kiosztás, mindennek ugyanazat az ip címet adtam, de állandóan a 0x80070035 hibát kapom, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni. Se a samba szerverrel, sem más gépekkel, amik eddig a hálózaton meg voltak osztva. Nem tudom mi a megoldás, a routerben kellene valamit állítani?
Köszi.

(#1175) DonJoee


DonJoee
tag

Nna, az AX3600-am sárgás bőrű, acélkék hajú, szemüveges, vigyolgós kínai lett, ékes angol tudással, kidolgozott izomzattal, választhatóan 500 - 800 - 1000 mW erősségben. Most Low-on vagyok (500), mert High-on a két utcával odébb levő Lidl-ben is láttam volna a routert, illetve a pincében a villany felkapcsolása nélkül is zölden derengett minden...
"Csíny letudva..."

Norby-007:
Én ilyenkor a Hálózati és megosztási központban, az Adapter beállításoknál letiltom, majd újra engedélyezem a kérdéses hálózati eszközt. Ez kisöpri belőle a beragadt régi IP-címeket. Továbbá a hálózatot Otthonira állítom, felderítést bekapcsolom, a jelszavas védelmet meg ki.
Hátha...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1176) dethroner válasza Rick4 (#1173) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig tp linkjeim voltak, soha semmi gond nem volt velük, a viszonylag gyenge térerőn kívül. Vagyis, annyi volt a gondom, hogy a 1043-ra akartam custom fw-t, ami nem tudott normálisan együttműködni egy médiabox-al, ezért ment vissza a gyári fw. De ezen kívül semmi, nem is értem, hogy tud egy router meghibásodni, főleg rendszeresen :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1177) pn4hvq válasza Norby-007 (#1174) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"ugyanaz az ip kiosztás, mindennek ugyanazat az ip címet adtam"
Úgy próbáltad, hogy maguk az eszközök DHCP-n kapjanak IP-t a routertől? Az eszközökön semmit nem kell állítani, csak magán a routeren kell a macaddressek alapján beállítani a statikus IP-t minden eszköznek külön.

(#1178) Norby-007 válasza pn4hvq (#1177) üzenetére


Norby-007
tag

Így jártam el, nálam ezt jelenti amit írtam. Köszi

(#1179) Norby-007 válasza dethroner (#1176) üzenetére


Norby-007
tag

A sambát sikerült megoldanom, a többivel még küzdök.
Köszi

(#1180) Norby-007


Norby-007
tag

Nos egy nap tapasztalat alapján a következőket tudom írni:
Az AX3600 a megelőző Tenda Ac18 Ac1900-hoz képes sokkal gyengébben teljesít.
Annak sokkal szofisztikáltabb volt a menüje és sokkal több paramtétert dolgot lehett vele állítani.
Nekem kínai van a 67-es firmware-el, az udvaron a háztól 5 méterre már szinte semmi jel nincsen.
De ami ennél is sokkal aggasztóbb, hihetetlenül lassan történik minden, ami idáig egy villanás volt a Home Assistanton keresztül, az most akár 10 másodperc múlva történik meg vagy meg sem történik. EGyelőre nagyon csalódott vagyok ezzel a routerrel kapcsolatban.

(#1181) DonJoee válasza Norby-007 (#1180) üzenetére


DonJoee
tag

Amíg az SSH-t csiholtam a routerbe, én is a 17-es kínai fw-t tettem fel. Azzal nekem is furcsán, akadozósan ment minden. Gondolom, nyomta a jelentést mindenről a pártközpontba.
Aztán elvégeztem, amit kell és visszaraktam a globál 3.0.22-est. Azóta sima, és már a (tér)erő is velem van.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1182) Norby-007 válasza Norby-007 (#1179) üzenetére


Norby-007
tag

Este még működött de mára már ez sem. Azt hiszem megy vissza a régi router, ezeket meg eladom majd.

(#1183) Norby-007 válasza DonJoee (#1181) üzenetére


Norby-007
tag

nekem nem global a router, hanem kínai változat mindkettő

(#1184) Rick4 válasza Norby-007 (#1182) üzenetére


Rick4
félisten

És ha kipróbálsz egy másik tápegységet, nem javul meg?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1185) Rick4 válasza dethroner (#1176) üzenetére


Rick4
félisten

TP linkre nekem se lehet panaszom, azokkal semmi csalódás se volt, itt a Gbit-es nettel viszont max 600-at tudott az openwrt-s WDR3600-as, lede, fastpath, minden volt, de 700 alatt maradt mindig, nem ment több, csak ez indokolta a cserét. Ezt pl a szülőknél egy kb 8 éves WDR 3600-as, én indítottam újra 2 hónapja, mert előtte februárban volt restart utoljára.. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1186) Norby-007 válasza Rick4 (#1184) üzenetére


Norby-007
tag

Eleve egy új tápegységet kellett volna vennem a Tendához, de mivel itt nagyon sok jót olvastam erről, inkább vettem egyet.
Azonban még vezetékes net is lassabb mint a másikkal volt. Gigabites netem van, de ezzel lan kábelen sem tudok 500 Mbit/s-nél többet mérni.
A munkám amit VPN-en keresztül végzek sokkal lassabban tölt be mindent. Állandóan otpimailzálni kell a wifit, mert 38 device már ezek szerint jobban leterheli mint a Tendát és ha nem optimalizálok akkor akár másodpercek telnek el ha valamit aktiválok.
Egyszerűen vicc ez a router szerintem.

(#1187) Rick4 válasza Norby-007 (#1186) üzenetére


Rick4
félisten

Ott valami nagy baj lehet. Wifin a megfelelő klienssel is megy a Gbit..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1188) tlala


tlala
addikt

Orosz barátaink szerint:
"A kicsomagolt firmware-fájlok szerint úgy tűnik, hogy az 1.0.227 a China Telecom (Szecsuán tartomány) OEM-verziója, az 1.0.424 a China Unicom OEM-verziója, az 1.0.67 a kínai normál verziója, a 3.0.22 a globális verzió változat."

[ Szerkesztve ]

(#1189) Rick4 válasza Norby-007 (#1186) üzenetére


Rick4
félisten

A sebesség probléma lehet emiatt van. [link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1190) Norby-007 válasza Rick4 (#1189) üzenetére


Norby-007
tag

Na szupert körömöltem vagy 10 sort és nem ment el a válszom. Ez is jó azért.
Viszont az is érdekes, hogy amint betettem a xiaomi routert tegnap azonnal kéretlen hírek érkeztek a neten.
Nem tudom mi lehet, most már nem írok annyit mint előbb. De nekem tegnap 10-ig semmi bajom nem volt a nettel. Azért az nem két napja volt, de remélem ez lesz a baj.
Nincs most próbaképpen kedvem visszatenni a másikat, mert nem akarom végigélni amit tegnap kellett.
Majd ha nincs változás és az eladása mallett döntök akkor visszateszem.
Ahogy nézem semmit nem lehetne beállítani már amitől jobb lenne. Viszont cserébe az otthoni hálózat sem működik egyáltalán, és a nyomtató szerver sem.

(#1191) Rick4 válasza Norby-007 (#1190) üzenetére


Rick4
félisten

amint betettem a xiaomi routert tegnap azonnal kéretlen hírek érkeztek a neten.

Ne már. :D Mi napi 14 órát ülünk ketten a gép mögött, itthonról dolgozunk tizenéve, 5 percenként minimum új böngészőablakot nyitunk, de velünk ilyen sose történt... :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1192) Norby-007


Norby-007
tag

Ennek mi az értelme itt? Rendkívül kis számok kerülnek ide, így átírtam 500 és 1000-re. Van ennek valami jelentősége?

(#1193) Laza... válasza Norby-007 (#1192) üzenetére


Laza...
addikt

QOS-hez kell(ene).

Never give up!

(#1194) Rick4 válasza Norby-007 (#1192) üzenetére


Rick4
félisten

A settings-> network settings alatt a wan port speed mennyire van állítva?

wan-ba menő kábel a régi? Cat 6, vagy cat5e? Kábelcsere volt már?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1195) Moki2 válasza Norby-007 (#1192) üzenetére


Moki2
aktív tag

Viszont volt aki írta , hogy a lan portokat érdemes kézileg 1000-esre állítani auto helyett..

(#1196) Tonyk válasza Laza... (#1193) üzenetére


Tonyk
veterán

QOS annyira nem célszerű már használni ilyen le- és feltöltési sebességek mellett.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1197) Laza... válasza Tonyk (#1196) üzenetére


Laza...
addikt

Igen, a router is kiirja h nem érdemes használni ~50mbps felett.

Más: Akinek "lassú", és/vagy "gyenge" a router, próbálja ki a MU-MIMO-t KI kapcsolni!

Never give up!

(#1198) Norby-007 válasza Rick4 (#1194) üzenetére


Norby-007
tag

Autora van állítva, cat5e a kábel mindehol, de megnéztem az elég, mert a 6-osra nincs szükség gigabites sebességig.

(#1199) Rick4 válasza Moki2 (#1195) üzenetére


Rick4
félisten

Marhaságot írt.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1200) Moki2 válasza Rick4 (#1199) üzenetére


Moki2
aktív tag

Baj mindenesetre nem lehet belőle ha a net , kábel és hálókártya is bírja..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.