Hirdetés

2023. január 30., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2023-01-22 12:47:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

(#751) Norby-007

Norby-007
tag

Sziasztok,
Kezdi kihízni az okos otthon rendszerem a routert ami használok (Tenda AC18 AC1900). A mostani routerem egy 2.4 és 5 GHz-es dual cucc ami papíron 50 WiFi eszközt kezel. Nos most 40 eszközöm van ami wifis és kB 80 db ami zigbee-s azaz szintén 2.4 ghz-et használ. Pár hete azt tapasztalom, hogy random a WiFi megadja magát és így összeomlik a rendszer. A telefonon azt látom hogy a WiFi jel mellett egy kis felkialto jel van, nem lehet csatlakozni a nethez sőt jelszót kér újra. Ha kétszer ujrainditom (egy nem elég már) a routert helyreall a dolog, de csak igen lassan. Majd pár nap múlva megismetlődik. Arra gondolok, hogy sok az eszköz.
Ezt a routert néztem ki én is, de lehet nem lenne elég a csere mégsem? Gyenge a wifi jele?
Ez egy családi ház 160 m2, két szint és vannak kamerák a házon kívül is, illetve van két relé ami a háztól kb 10 méterre van ezek is wifisek. Az emelet 60 cm betonfödém fölött van.
Elég lehet ez az a router a gondjaimra? A zigbees eszközök xiaomi cuccok ami 4 db gatewayre vannak kötve, azok mind mainland china verziók. Ebből a routerből akkor global vagy kínai változat kellene nekem, hogy lássa ezeket az eszközöket?
Köszi!!

(#752) Norby-007 válasza freesman (#744) üzenetére

Norby-007
tag

Hi és az Alzán global van vagy kínai?

(#753) freesman válasza Norby-007 (#752) üzenetére

freesman
csendes tag

Hi, állitólag Global, ezt irta a support, de csak ha a kezembe lesz akkor hiszem el.

(#754) Norby-007 válasza freesman (#753) üzenetére

Norby-007
tag

köszi,
akkor nem veszek innen, mert a global gyengébb wifivel rendelkezik, ahogy itt olvasom. Vagy már cáfolták? A globalra rá lehet tenni a kínai firmware-t vajon?

(#755) Rick4 válasza Norby-007 (#751) üzenetére

Rick4
nagyúr

Tápegység csere volt már?

Samsung UE65TU7022 UHD 4K LED TV bevilágításmentes VA panellel, 2024 áprilisig garival 175K.

(#756) Norby-007 válasza Rick4 (#755) üzenetére

Norby-007
tag

a routeren belül? még nem, olvastam én is ilyen problémáról már

(#757) winotto válasza tlala (#746) üzenetére

winotto
tag

International FW

(#758) Rick4 válasza Norby-007 (#756) üzenetére

Rick4
nagyúr

A routeren kívül. Amit a konnektorba dugsz.

Samsung UE65TU7022 UHD 4K LED TV bevilágításmentes VA panellel, 2024 áprilisig garival 175K.

(#759) Norby-007 válasza Rick4 (#758) üzenetére

Norby-007
tag

kb 3 éves a router, lehet már vele ilyen gond?

(#760) Rick4 válasza Norby-007 (#759) üzenetére

Rick4
nagyúr

Előfordulhat, de ezek a tápok jellemzően majdnem azonosak, nézd meg, nincs -e valami trükk benne, pl spéci a fesz, áramerősség, fordított csati polaritás, ha semmi, próbáld meg egy másik táppal, ami erősebb. Baj nem lehet belőle, ahogy írtad, elég hamar kiderül, ott van-e a baj.

(#761) Norby-007 válasza Rick4 (#760) üzenetére

Norby-007
tag

köszi már rendeltem egyet

(#762) Rick4 válasza Norby-007 (#761) üzenetére

Rick4
nagyúr

Tápegységet?

(#763) GuruZone válasza Norby-007 (#751) üzenetére

GuruZone
őstag

vedd meg alzán, oszt ha nem tetszik mehet vissza.

én szívesen tesztelném hardveresen a kettőt, Győr mellett rendelkezésre állok egy kínaival. :)

LG OLED55C11 • PS5 Digital • Logitech G29 • Nintendo Switch OLED • Xiaomi 12

(#764) Norby-007 válasza Rick4 (#762) üzenetére

Norby-007
tag

igen

(#765) Norby-007 válasza GuruZone (#763) üzenetére

Norby-007
tag

én lemondtam róla, bőven elég amit itt olvastam róla, pedig nagy reményekkel kezdtem neki, szerintem ha a tápegység nem oldja meg akkor mikrotik-et veszek vagy unifit akár mesh wifivel

(#766) Igazmondo

Igazmondo
tag

Nő a kínálat, de az árak....vicc kategória !!! :K

" Ha engednénk, hogy mindig a hülyéknek legyen igaza, ők irányítanák a világot ! "

(#767) petipetya válasza Igazmondo (#766) üzenetére

petipetya
nagyúr

Nyilván keresniük kell rajta. Elvagyok a Xiaomi AX1800-al, de ha venni akarnék Xiaomi AX3600-at vagy a kettő közé pozicionált Redmi AX6-ot, akkor csakis kintről rendelném a szokott módon: akcióban, EU raktárból vagy EU szállítással. Ehhez persze utána kell járni a beszerzési lehetőségeknek, de megéri.

"nincs rá lezsóidő"

(#768) Igazmondo válasza petipetya (#767) üzenetére

Igazmondo
tag

Az a baj, konganak az EU raktárak az ürességtől !
(Aliexpress)
Minden nap nézem, merre, honnan, mi, mennyi.
Elég lenne nekem is egy Redmi Ax6, de a kici kínai is sokat akar nyerni most.
Talán majd 11.11 akcióban, vagy azt követően...a beragadt készleteket kiszórják jó áron. Tehát nincs mit tenni, várni kell.

[ Szerkesztve ]

" Ha engednénk, hogy mindig a hülyéknek legyen igaza, ők irányítanák a világot ! "

(#769) Sebibalu

Sebibalu
őstag

40550ft körül volt 3hete banggoodrol. Most már ott is felverték az árát tisztességesen. Bár szerintem ha van kuponod még jó lehet a buli :)

Feldobtam az internésönel firmware-t én is. Nagyon szépen teszi a dolgát :))

(#770) Rick4 válasza Sebibalu (#769) üzenetére

Rick4
nagyúr

International FW-rel térerőt, jelszintet, sebességet mértél? Régió mi maradt? telefonos app továbbra is látja nálad is?

(#771) Sebibalu válasza Rick4 (#770) üzenetére

Sebibalu
őstag

Maradt minden régiben :)

(#772) tlala válasza Sebibalu (#769) üzenetére

tlala
őstag

Reseteltél is?
Szerintem az lenne az igazi teszt...

(#773) tlala válasza Igazmondo (#766) üzenetére

tlala
őstag

Nem sok vicc van ebben.
Ha egy cég megveszi 80 USD áron, fizet valami szállítást (mert szerintem azt már a kínai állam sem dotálja), kifizeti a vámot, rátesz 10% hasznot, majd a 27% ÁFA-t, akkor pont az alza ára jön ki...

[ Szerkesztve ]

(#774) karicsek

karicsek
aktív tag

Meg kell nézni a hasonló hardverű cuccosokat és hozzátenni a garanciát, és máris nem olyan drága.

(#775) Norby-007

Norby-007
tag

Sziasztok, nem hagy nyugodni ez a router, egy tenda ac18 ac1900-at váltanék vele, de csak a a kínai verzióval, mert az erős wifi kell. Valóban tudhat ez kezelni 248 eszközt? Kinek mennyi cucc van rajta, gond nélkül veszi az akadályt?
Nekem most 38-40 körüli wifi eszköz van és 80 zibgbee az okosotton miatt (igaz ezt már leírtam bocs). Tehát kérdéseim kinek mi a tapasztalata:

- port forwrding megy vele rendesen?
- két szinten kb 160 m2-en elboldogul a kínai változat?
- mennyi wifis eszközt bír el (kinek van sok és gond nélkül kezeli-e?)

köszi

(#776) konigjanos válasza tlala (#728) üzenetére

konigjanos
senior tag

Feltettem, de nem változott semmi, maradt kínai. aztán megnéztem, nincs-e nyelvváltás, és volt. az angolt kiválasztva már nme kínai :) ráadásul nem csúszik össze a felső menüsor, mint kínai webfordítós megoldással. király.

(#777) dethroner válasza konigjanos (#776) üzenetére

dethroner
veterán

A kínait angolra fordítva nekem se csúszik össze, csak ha magyarra fordítom.

Tégy a gyűlölet ellen, TE rohadék!

(#778) dethroner

dethroner
veterán

[Ebben] a linkben a frissítést végző azt írja, lehet hogy a kínai fw erősebb wifivel rendelkezik mint a global. Erre jó lenne valami teszt. Van lehetőség visszarakni a kínai szoftvert ha nem jön be a global?

(#779) Rick4 válasza dethroner (#778) üzenetére

Rick4
nagyúr

Azt írta, hogy LEHET, hogy erősebb wifivel rendelkezik.

(#780) dethroner válasza Rick4 (#779) üzenetére

dethroner
veterán

Én is használtam a lehet szót. Ezt csak valós teszttel lehet lecsekkolni. Remélem valaki meg is teszi. Bár, igazából be van állítva, soha rá se kell néznem, nem tudom mit adhat nekem a global fw :U Ugyanúgy benyomom a chrome fordítót angolról is, mit a csirkelábakról.

(#781) Vigyorka

Vigyorka
aktív tag

A 1.0.67 kínai verziónál van frissebb kínai? A kínai letöltési oldal?

Vigyorka

(#782) tlala

tlala
őstag

A router tűzfalát ti használjátok?
Ha igen, melyik opciókat?

[ Szerkesztve ]

(#783) Rick4 válasza dethroner (#780) üzenetére

Rick4
nagyúr

Na de azért is hangsúlyoztam ki, mert nem lehet eléggé, mindenkinek ez a félelme, hogy gyenge lesz az új FW-rel.
Én az enyémet mértem a régi és az új fw-rel is, néztem mellette, falon keresztül, mivel maradt a kínai régió, jelszintben, sebességben én nem vettem észre semmi változást, és még így is csak a standard állásban van a kapcsoló.

A logikát követve minden routernél a régió határozza meg, mennyi lehet a max adóteljesítmény, de viszont azt nem tudom, a FW-en belül van-e valami gátja egyik- másik beállításnak. Van pl egy Airlive routerem a padláson, arra egy 70 centis yagi antenna van kötve, ellő párszáz méterre, azon brazil, firmware van, pont azért, mert az enged másféle beállítást, a régi nem engedett.

(#784) Rick4 válasza tlala (#782) üzenetére

Rick4
nagyúr

Persze, minden be van nyomva, hadd szóljon, negatív hatása nincs. Amúgy érdemes pár perc alatt egy opendns reget csinálni, a dns szervereket beállítani, az elég hatásos sok rossz ellen.

[ Szerkesztve ]

(#785) Rick4 válasza Rick4 (#784) üzenetére

Rick4
nagyúr

Javítom annyiban, hogy a dns szerver címekhez reg se kell, csak ez:
Az Open DNS ingyenes, és alapszintű használatához regisztrálnunk sem kell, csak átírni a DNS szervereket (208.67.222.222 és 208.67.220.220).

Amúgy innen van az infó: [link]

(#786) Benny21

Benny21
csendes tag

Na... Folyamatban vagyok srácok. Global ról - - - kinai. És láss csodát jobb a jel. Később teszt képeket lövök. Per pillanat oda vissza frissítem. De! Ha újra globált rakok rá ugrik a kínai régió és a jó jel. Ujrahamgolom kínai 1.0.17 el. Újabb kinait linkelne valaki? Kínai fw 24 dbm 1 m ről egyébként

(#787) tlala válasza Benny21 (#786) üzenetére

tlala
őstag

A (régebbi) kínai fw letöltési linkjét tudod linkelni?

(#788) dethroner válasza Benny21 (#786) üzenetére

dethroner
veterán

1.0.67fw elérhető a routerből. Keresd alul a hivatalos weboldalt, arra katt, majd ott a letöltés.

(#789) Benny21

Benny21
csendes tag

Nincs ott a 67. A mobil app nem reggeli a routert

(#790) dethroner válasza Benny21 (#789) üzenetére

dethroner
veterán

[link]

(#791) Rick4 válasza Benny21 (#786) üzenetére

Rick4
nagyúr

A global romtól miért ugrik a kínai régió?

(#792) dethroner válasza Rick4 (#791) üzenetére

dethroner
veterán

Nem egyértelmű? Ha kínában használod akkor kínai vagy és használd a kínai fw-t.
Más esetben ott a global, válthatsz nyelvet és alkalmazkodva az eu és észak-amerikai szabályzáshoz LEHET hogy gyengébb a wifi.
Rájöttem, kell a francnak global fw, inkább egy kínaiba kéne nyelvi fájt belerakni.

(#793) Rick4 válasza dethroner (#792) üzenetére

Rick4
nagyúr

Nem, mivel se nálam, se másnál nem történik régióváltás, az a beálltások között van, minden jelszó, mac-hez rendelt ip, ssid megmarad, a régió is. És innentől érdekes az, amit írtam.

(#794) GuruZone válasza Benny21 (#786) üzenetére

GuruZone
őstag

hát akkor maradok továbbra is elégedett az 1.0.67-tel :)

LG OLED55C11 • PS5 Digital • Logitech G29 • Nintendo Switch OLED • Xiaomi 12

(#795) dethroner válasza Rick4 (#793) üzenetére

dethroner
veterán

Továbbra is azt gondolom hogy attól hogy global lett az fw, egyértelműen nem kínai területre, nem kínai törvények és szabályozásokhoz írta a programozó. És az európai szabályozás gondolom eléggé világosan fogalmaz a sugárzási energiával kapcsolatban.

(#796) entity67

entity67
lelkes újonc

Sziasztok,

Dupla NAT problémával jönnék újra (AX3600). Segítsetek, hogy lehet-e és ha igen merre, megtalálni a képhez hasonló beállítást az AX3600-ban. Ez egy AX6000-ből van, ahol ez a beállítás oldotta meg, amit a router maga konfigolt be.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#797) Benny21

Benny21
csendes tag

Furcsa dolgokat produkált ez a játék a fw cserékkel. Én egyenlőre maradok globálon a globál géppel. Valóban jóval nagyobb lefedettség lett, de a mobil app használhatatlanná vált. Hiába állítottam Kínai régióra az appban csak fütyölt - sípolt - dudált, hogy Germany-t allítsak. Holott böngészőben minden kínai nyelven volt. Régió időzóna.... És mégis... Persze mindez globál verzióval történt. Várok, lessz ehhez még jobb fw. Addig meg a jeltoldó intézi amit kell. Összeségében meg vagyok elégedve. És boldogul a sok eszközös okosotthonnal.

(#798) Norby-007 válasza Benny21 (#797) üzenetére

Norby-007
tag

SZia,
Mennyi az okosotthon eszközöd amivel boldogul?
Köszi

(#799) tlala válasza Benny21 (#789) üzenetére

tlala
őstag

És innen letölteni a 67-est, és manuálisan feltenni?

(#800) tlala válasza Benny21 (#786) üzenetére

tlala
őstag

Amúgy a kínai feltétele után router RESET is volt?
Mert lehet, hogy csak akkor látja az app.

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.