Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) #76519680 válasza Goose-T (#1250) üzenetére


#76519680
törölt tag

Az eladó csak megírja, ha valaki érdeklődik.... :K :D

[ Szerkesztve ]

(#1252) gazsiazasz válasza Goose-T (#1250) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

Én már megrendeltem, de Kínából, és 2 hete Belgiumban áll. De ugyanott állt egy hónapot egy másik cuccom, amit rendeltem, amit tegnap összekészítettek a magyar postának... Mindig is tudtam, hogy a magyar posta nem egy fürge népség :D

(#1253) dethroner válasza gazsiazasz (#1252) üzenetére


dethroner
veterán

Néhány hete jött meg egy csomagom kínából, ami több 1 hónapig tökölt Liege-Linehaul állomáson. Holland posta se volt a helyzet magaslatán.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1254) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,

Telekomos Gateway mögé raknám a routert, és mögötte lenne egy Synology NAS. Akinek ilyen van be tudta rendesen állítani a routert, hogy a megfelelő portokat kiengedje a világháló felé?

Apple and Android user

(#1255) gazsiazasz válasza dethroner (#1253) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

Ja igen, Liége, Hollandia nekem is. Elnéztem :)

(#1256) Rick4 válasza Csigger (#1254) üzenetére


Rick4
félisten

Van és be tudta. A telekomos gateway-re kérhetsz bridge módot, de áramszünet esetén el fogja felejteni, szóval ha a routert rádugod a sima lanból wan-be, akkor a telekomos eszköz továbbra is elérhető marad majd a 192.168.100-1.en, nyomj a router belső ip-jére egy dmz-t, tökéletesen megoldja. A port forward meg kb másodpercek műve a routeren.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1257) bzsolt1983


bzsolt1983
csendes tag

Sziasztok,

Esetleg van tapasztalat olyan valakinek is a konfiggal kapcsolatban, aki Vodafone(upc) Connect box után szeretne egy Ax3600-ast kötni? Megosztaná, hogy mit hogyan kell. Sajnos a Connect boxban sem bridge mód sem DMZ nem látható.

(#1258) Laza... válasza bzsolt1983 (#1257) üzenetére


Laza...
addikt

Minek DMZ? :F

A UPC boxot átállítod modem üzemmódba ( [link] )

A routered WAN portjába be a hálókábel egyik vége, a másik a Boxba, és kész is vagy

Never give up!

(#1259) bzsolt1983


bzsolt1983
csendes tag

Köszi Laza, egyet segíts kérlek, hol lehet ezt a beállítást megtalálni? Mert 100x végig néztem már a Connect box menüjét, de nem találom. Ha megtaláltam volna már a kérdésem feltevése előtt biztos nem fárasztok senkit hülye kérdéssel!

(#1260) Laza... válasza bzsolt1983 (#1259) üzenetére


Laza...
addikt

[kép]

Never give up!

(#1261) bzsolt1983 válasza Laza... (#1260) üzenetére


bzsolt1983
csendes tag

A képeket biztosra állíthatom hogy a netről szedted, mert korábban bár lehet hogy volt ilyen beállítási lehetőség, de már nincs.
[kép]

(#1262) Laza... válasza bzsolt1983 (#1261) üzenetére


Laza...
addikt

Én meg bizton állítom, hogy az ilyen "emberek" max seggberúgást, és nem segítséget érdemelnek
[kép]

Never give up!

(#1263) bzsolt1983 válasza Laza... (#1262) üzenetére


bzsolt1983
csendes tag

Segítséget kértem, és leget te értesz hozzá, de én nem! A screenshotot amitfentebb csatoltam nem látom az opciót. Nem a sértegetésedre voltam kíváncsi, hanem megoldást kértem, mert nekem nincs ott a menüpont. Ha nem tudod a megoldást akkor írd azt.

(#1264) Laza... válasza bzsolt1983 (#1263) üzenetére


Laza...
addikt

Ez mi? : "A képeket biztosra állíthatom hogy a netről szedted,"
És én sértegetlek? :D

De hogy többet mondjak: IPV6 módban van a boxod, azért nincs ilyen menüpontod. Azaz ügyfélszolgálat, és kérd hogy állítsák át a boxod IPV 4 módba. Ők leküldik rá az új konfigot, és restart után lesz egy "modem mód". Ezt keresed.

Forrás: [link]

Visszaemlékezve nekem is ez kellett

Never give up!

(#1265) bzsolt1983 válasza Laza... (#1264) üzenetére


bzsolt1983
csendes tag

Lehet félreérthetően fogalmaztam, elnézést kérek érte és köszönöm a segítséged!

(#1266) Csigger válasza Rick4 (#1256) üzenetére


Csigger
őstag

Még nem sikerült teljesen beállítani mindent, de bridge mód hol állítható a gatewayen? A bajom most az, hogy a router mögött a nas belülről, kívülről is elérhető, viszont a Tvhez meg egy switchen keresztül jut el a net/tv ami oszt netet a Tvnek és a set top boxnak, viszont így mivel nem azonos tartományon van a nas a TV nem lát rá közvetlen a Nasra...

Amúgy a router nagyon fain.

Apple and Android user

(#1267) siemensfun


siemensfun
tag

Úgy néz ki lassan QSDk alapon lesz Openwrt is nemsokára :R :R :R :
[link]
[link]

(#1268) Laza... válasza siemensfun (#1267) üzenetére


Laza...
addikt

Wow, ez jó hír :D :C

Never give up!

(#1269) siemensfun


siemensfun
tag

Itt egy videó amiben el van magyarázva z SSH hozzáférés: [link]

A wifi teljesítmény növeléshez (CN régió beállítás) csak az fogjon neki aki ért is a következőkhöz:
- python 3.6 (3.9 nem jó)
- SSH
- linux konzol

Ezek nélkül könnyen kuka lehet az eszköz.

Rengeteg információ található minden nyelven az interneten, de eddig amit találtam legjobbat az ez: [link] Szerintem ennél egyszerübben nem lehet leírni. :)

Kicsit bonyolultabb, de több mindent átíró leírás: [link]

Ez alapján megcsináltam és tényleg nagyobb lett a wifi jelerőssége.

[ Szerkesztve ]

(#1270) siemensfun


siemensfun
tag

Linkek a programokhoz:
- python 3.6 (3.9 nem jó) [link]
- SSH (Putty) [link]
- SCP (Winscp) [link]

(#1271) Laza... válasza siemensfun (#1267) üzenetére


Laza...
addikt

Annak aki bátor, itt az openwrt file az első linkről [link]

Never give up!

(#1272) siemensfun válasza Laza... (#1271) üzenetére


siemensfun
tag

Lehet hogy ez újabb: [link]

(#1273) Laza... válasza siemensfun (#1272) üzenetére


Laza...
addikt

Újabb? :DDD :C

Never give up!

(#1274) siemensfun


siemensfun
tag

Kinai régióra átállítva, SSH bekapcsolva:
root@XiaoQiang:~# iwinfo wl1 txpower
   0 dBm (   1 mW)
   6 dBm (   3 mW)
  10 dBm (  10 mW)
  14 dBm (  25 mW)
  18 dBm (  63 mW)
  22 dBm ( 158 mW)
  26 dBm ( 398 mW)
* 30 dBm (1000 mW)
root@XiaoQiang:~# iwinfo wl0 txpower
   0 dBm (   1 mW)
   6 dBm (   3 mW)
  10 dBm (  10 mW)
  14 dBm (  25 mW)
  18 dBm (  63 mW)
  22 dBm ( 158 mW)
  26 dBm ( 398 mW)
* 30 dBm (1000 mW)

[ Szerkesztve ]

(#1275) bnj válasza siemensfun (#1269) üzenetére


bnj
csendes tag

Ugye jól értem, hogy egy lépésben el lehet intézni a CN régió beállítást és az ssh engedélyeztetést?
Nemzetközire frissítettél fel utána?

(#1276) siemensfun válasza bnj (#1275) üzenetére


siemensfun
tag

Igen. Én itt vettem a routert Magyarországon, globál volt.
Elsőnek az SSH-t kell engedélyezni, majd a bdata átírása után már teljes értékű kínai lett. (Itt lehet az állandó Ssh, telnet beállítani)
Utánna feldobtam a 1.0.227-et. jelenleg itt tartok.

A wifi sokkal jobb lett mint a globalban.

(#1277) Rick4 válasza Csigger (#1266) üzenetére


Rick4
félisten

Te sehol, telefon a szolgáltatónak, és ők távolról átállítják. Ha van iptv-d, akkor viszont nem fog menni a bridge mód, hiszen abban az esetben a stb is a routerről kapja a jelet, így marad a router ip DMZ-be téve. Amúgy tök mindegy, ugyanazt tudja sebességben, szolgáltatásokban is, próbáltam itthoni szerverrel, kamerákkal, minden ment rendesen, dupla nat ide vagy oda.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1278) Pgabor79 válasza Rick4 (#1277) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

De igen! Működik a bridge mód IP tv mellett is. (sagemcom f@st 5655v2)
Tegnap este állíttattam be Telekom ügyfélszolgálaton (1414). Igaz ráment 1 óra. A harmadik!! mérnök már megtudta oldani. :) Nem kellett dupla NAT.

[ Szerkesztve ]

(#1279) homoludens


homoludens
újonc

Sziasztok,
van egy nagyon bosszanto problemam az uj routeremmel (AX3600, rom:1.0.67).
Amiota hasznalom, nem tudok bejelentkezni a MS Account-omba:
se PC-rol barmilyen bongeszot hasznalva,
se androidos okostelefonrol.

Ha racsatlakozom a szomszed wifi-jere (csereltunk pwd-t SOS helyzetre), akkor rogton, s problema nelkul be tudok lepni.

Szerintetek mi a hiba, s hogyan tudnam megoldani?

Koszi elore is sziasztok, Tamas

[ Szerkesztve ]

(#1280) mailman


mailman
tag

Kinaban valami frissites ma kiolte az IoT antennat, elvileg holnap lesz ra fix. Ma ne frissitsetek kiani rom-os elvtarsak :)

(#1281) Rick4 válasza homoludens (#1279) üzenetére


Rick4
félisten

Spéci DNS? Egy ideig a google dns xopatott, amerikai autógyári oldalak nem engedtek fel. Opendns-re cserélve minden működik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1282) Rick4 válasza Pgabor79 (#1278) üzenetére


Rick4
félisten

Ha bridge mód van, akkor a hgw csak modemként megy, egy lanra dugva egy eszköznek osztja a publikus ip-t. Hogy tudta mindezt áthidalni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1283) Goose-T válasza homoludens (#1279) üzenetére


Goose-T
veterán

Kipróbáltam, nekem működik, pedig ugyanaz a firmware van az enyémen is. A DNS szerver beállításával lehet gond, próbálj ki egy másikat. Nekem most a CloudFlare van beállítva (1.1.1.1/1.0.0.1).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1284) Pgabor79 válasza Rick4 (#1282) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Jelenlegi felállás az, hogy a HGW 1-es LAN portjára konfigurálták a saját routeremet, a HGW többi portján most csak 2 STB van, semmi egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#1285) Rick4 válasza Pgabor79 (#1284) üzenetére


Rick4
félisten

És a routered a külső ip-t kapja?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1286) Pgabor79 válasza Rick4 (#1285) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Nem teljesen értem a kérdést. T-től kaptam egy login nevet, jelszót és beállítottam a PPPoe kapcsolatot. Az AX3600-nak én adtam saját IP-t. Vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1287) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sziasztok. Szerettem volna elolvasni az összefoglalót, de sajna nincs és 1000+ hozzászoláshoz meg idegezetem nincs. Szóval bocs ha volt. Februárban lesz bekötve a digis 1000-es net ahhoz keresek wifi routert, mert olvastam hogy a digié szar. Már régóta nézegetem ezt a típust(imádom a Xiaomi dolgokat) és elméletben megfelelne nekem. Mivel semmit nem használunk vezetékesen ezért kellene egy erős wifi 6-os router. Mik a tapasztalatok ebben a párosításban? Sajna még nincs itthon olyan cucc ami tudná a wifi 6-ot, de jövőre tuti telefon csere lesz és az már az sd888-at tudni fogja. 🙂
Hol érdemes megvenni? Milyen firewire-t érdemes használni? A régi kütyük miatt kell külön 2,4 és 5ghz is... :)

(#1288) addamka válasza INGJOKE (#1287) üzenetére


addamka
őstag

Digi1000 nettel használom, teljesen rendben van vele. 25-30 eszköz van wifin, switchekkel kb. 10 kábelen. Eddig 1x indítottam újra. Ez kínai, abból is a china unicorn firmware változat ha minden igaz. Legnagyobb baja az eddig, hogy néha a port forwardnál 2x kell a mentésre nyomni.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1289) Black&White


Black&White
addikt

Most jelzett, van új frissítés: 1.0.79 (CN verzió)
Update log:
-Supports Xiaomi's smart connection function, one-clicks on the Internet with Mijia smart devices, and enjoys smart life;
-Support Xiaomi/Redmi mobile phone exclusive game acceleration, exclusive VIP data channel, game more fun;
-Fix some known problems and make the operation more stable

(#1290) tlala


tlala
addikt

(#1291) tlala válasza INGJOKE (#1287) üzenetére


tlala
addikt

Ha bivaly wifit akarsz, akkor vagy eleve kínai verziót rendelj EU raktárból, vagy meg kell csinálnod a siemensfun kolléga által a 1269-es hsz-tól kezdődően megosztott python mókát.

(#1292) Black&White válasza tlala (#1291) üzenetére


Black&White
addikt

28.-án, a Mi 11 mellett jön egy új router is.

AX6000? ;]

(#1293) Rick4 válasza Pgabor79 (#1286) üzenetére


Rick4
félisten

Haj, akkor ez ez optikai kapcsolat?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1294) PieroPiero


PieroPiero
csendes tag

Esetleg tud valaki megbízható helyet ahol eu raktárból lehet rendelni CN verziót?

(#1295) Pgabor79 válasza Rick4 (#1293) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Igen, optika.

(#1296) Laza... válasza PieroPiero (#1294) üzenetére


Laza...
addikt

Én innen rendeltem

Never give up!

(#1297) #76519680 válasza Laza... (#1296) üzenetére


#76519680
törölt tag

FAXA amúgy.... :DD

(#1298) Dluinet válasza #76519680 (#1297) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sima ebay

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1299) Laza... válasza #76519680 (#1297) üzenetére


Laza...
addikt

Akkor ne vásárolj ebayen :F

Never give up!

(#1300) mforce válasza #76519680 (#1297) üzenetére


mforce
csendes újonc

Az Opera Software határozottan idióta. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.