Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) INGJOKE válasza addamka (#1288) üzenetére


INGJOKE
veterán

És Tlala

Köszönöm az infót. Mindenképpen beszerzek egyet majd és addig is olvasok tapasztalatokat itt. Remélem januárban lesz valami jó akció.

Tényleg ha nem írják bele hogy global akkor honnan tudom, hogy melyik kínai és melyik nem? :)

(#1302) Laza... válasza INGJOKE (#1301) üzenetére


Laza...
addikt

Pl. Megkérdezed az eladót.

Never give up!

(#1303) INGJOKE válasza Laza... (#1302) üzenetére


INGJOKE
veterán

Látom te vagy itt a Grincs, de nem baj értem én a humort csak nem szeretem. :)

(#1304) Laza... válasza INGJOKE (#1303) üzenetére


Laza...
addikt

Írhatsz bármit, de az eladón kívül mindenki max. találgatni tud. A doboz lehet még az árulkodó jel, de ez a világon semmire nem garancia, az eladó kirak egy CN doboz fotót, és küld Globalt, akkor mi van? Én vagyok a hibás, mert azt mondtam hogy ez biza' CN? :N

Attól h a válasz nem tetszik, még nyugodtan kérdezd meg az eladót, meert egyedül az 99%. Mert 1% hogy direkt azt írja amit olvasni szeretnél :D

Never give up!

(#1305) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
1.0.227 van fent.
Wi-Fi kettős frekvencia egyben

Ezt miért csinálja:

Vigyorka

(#1306) Moki2 válasza Vigyorka (#1305) üzenetére


Moki2
aktív tag

Mármint , hogy 3 wifit látssz ? Aiot antenna külön forgalmaz , ha nem kell akkor kikapcsolható

(#1307) karicsek válasza Vigyorka (#1305) üzenetére


karicsek
aktív tag

Ezt hol tudjátok megnézni?

(#1308) Vigyorka válasza karicsek (#1307) üzenetére


Vigyorka
senior tag

WiFiInfoView portable programmal.

Vigyorka

(#1309) Vigyorka válasza Moki2 (#1306) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönöm. Erre nem tudtam...

Vigyorka

(#1310) karicsek válasza Vigyorka (#1308) üzenetére


karicsek
aktív tag

Köszi. Nekem csak két sávot mutat. Az IOT nem, de nekem wifi 6 be van kapcsolva.

(#1311) Moki2 válasza karicsek (#1310) üzenetére


Moki2
aktív tag

Az nem befolyásolja elvileg a mi home cucok 2,4 en komunikálnak nem 5-ön . De van egy aiot beállítás , ha ott kikapcsolod , akkor az az antenna nem működik .Inkább az lehet a különbség , hogy ő egy név alatt használja a 2 sávot .

[ Szerkesztve ]

(#1312) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Az igaz hogy Global verziónál "nem tud lenni" Smart Gateway a router? Mi Home app nem látja.... Azt hittem ezzel egy füsta alatt megoldódik a Mi okoseszközök csatlakoztatása is.... :U

(#1313) Moki2 válasza Pgabor79 (#1312) üzenetére


Moki2
aktív tag

Azt már csomóan rosszúl értelmezték , a hubot nem váltja ki egyik se , csak dedikált wifit biztosít nekik , így stabilabb lessz a kapcsolat elvileg pl pont a hubbal(gateway) . Ha eu cuccaid vannak akkor a global verziót tudod felvenni mi homban , hacsak nem az orosz appot használod . De ha mainland chine a mi home régiód , akkor nem fogja felvenni a mi home app .

[ Szerkesztve ]

(#1314) Pgabor79 válasza Moki2 (#1313) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Global a Router, regio: Hungary. Mi Home app-ban regio: Hungary. De nem tudom felvenni a routert benne. vagy nem jól értelmezem amit írsz?

(#1315) mailman


mailman
tag

Ez az iot dolog teljesen csak full kinai setupban mukodik -egyelore. Amire valo, hogy a xiaomi wifis okoseszkozok automatikusan, minden gond nelkul csatlakoznak es konfiguralodnak. EUban ez egyelore ott bukik, hogy: 1 a mi-home nem kezeli tokeletesen a routert egyelore; 2 EUban el kell fogadni az adatvedelmi iranyelveket igy meg is bukik az autoconfig :DDD

Amire viszont jo: a router az iot antennara aggatja a xiaomi smart home cuccokat es betonstabil a kapcsolatuk.

Ettol sem BLE sem Zigbee-s cuccod nem fog mukodni, ezt ne is vard, mert ez egy wifi router.

(#1316) mailman válasza Pgabor79 (#1314) üzenetére


mailman
tag

EU szerveren nincs fent meg a router hozzaadasa opcio. Egyebkent az eszkozok kozt nalam megjelenik de egyedul a sebesseg kiirasara kepes elviekben, gyakorlatban az sem mukodik (meg).

(#1317) Moki2 válasza mailman (#1315) üzenetére


Moki2
aktív tag

Na ezt eddig nem tudtam mert china-n vagyok

(#1318) szili72


szili72
újonc

Sziasztok,
Global firmware Mi AX3600:
⏬Download Firmware⏬: (Thanks to @Pierre Dolnięty) Mi AX3600 v3.0.22: http://bit.ly/MiAX3600INT To Revert back to Chinese FW: Mi AX3600 v1.0.67: https://bit.ly/1_0_67
Telepítési útmutató:
(29) Xiaomi AX3600 Router Global English Firmware Download & Install Wi-Fi 6 Mesh - YouTube

[ Szerkesztve ]

(#1319) tlala válasza szili72 (#1318) üzenetére


tlala
addikt

Itt megtalálsz minden eddigi firmware-t.
Sajnos az EU-kínai fw cserebere nem old meg mindent, mert az EU-s akkor is gyengébb WIFI-t szór, ha kínai fw-t teszel rá, pedig a hardver azonos. A bdata particióban is át kell írni a területi kódot.
De akkor már jegyezzük meg azt infót is itt, hogy IP TV/IGMP támogatás csak az.1.0.227-es fw-ben van.

[ Szerkesztve ]

(#1320) szili72 válasza tlala (#1319) üzenetére


szili72
újonc

Köszönöm az infót! Nekem kínai verzióm van csak EU-s firmware van rajta. Nem tudom, hogy a teljesítményt befolyasolja e ebben az esetben a Kínai-->EU-s firmware csere.

(#1321) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Lassan vakinek valakinek összekéne dobni egy összefoglalót :D (Nem én leszek) :D

(#1322) Rick4 válasza szili72 (#1320) üzenetére


Rick4
félisten

Visszaolvasva számodra is kiderülhet, hogy nem. A firmware-ben kell egy partíciót átírni, hogy kínairól EU-s, vagy EU-sról kínai legyen a sugárzási norma, adóteljesítmény is. Az a jó, ha a kínain van eus- szoftver, eddig a legjobb kombó.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1323) szili72 válasza Rick4 (#1322) üzenetére


szili72
újonc

Köszönöm a választ!

(#1324) Black&White válasza Black&White (#1292) üzenetére


Black&White
addikt

Kint is van:



Megjelenés január 8. 600 yuan.

(#1325) Laza... válasza Black&White (#1324) üzenetére


Laza...
addikt

Tök jó, nagyon gyors, nagyon szép, de miért nem lehet ráaplikálni egy USB portot, vagy bluetooth csatlakozást, ha már egyszer a chipset támogatja ezeket? Itt filózok, hogy visszarakom az R3G-t, ráaggatva egy vinyót (nekem 6TB) simán megy az egész lakásban a filmmegosztás, torrent, alacsony fogyasztás mellett... Most járassak + egy pc-t ezekért.. :W

Never give up!

(#1326) Black&White válasza Laza... (#1325) üzenetére


Black&White
addikt

Én is hiányoltam ezt az opciót R3P után, bár én csak a fényképeket tároltam ott.
Az általad is említett dolgokra már régóta amlogic boxokat használok.
Sajna ez az irány a Mi routereknél...

[ Szerkesztve ]

(#1327) Rick4 válasza Laza... (#1325) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem akinek ilyen router kell, az összerakott magának egy szervert, vagy beállított egy nast. Nekem is van két szerver is, eszembe nem jutna routerről usb-n vacakolni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1328) tlala válasza Laza... (#1325) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is megmaradt az R3G másodiknak, fix IP-vel, az USB-s nyomtató miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#1329) INGJOKE válasza Black&White (#1324) üzenetére


INGJOKE
veterán

csak sebességben tud többet, vagy mi tud?

Remélem a 3600 ára lejjebb megy ez miatt. :D

(#1330) feca83


feca83
tag

Ha egy telekomos új fajta wifi 6 sagemcom 5670 egy tégla lakásból már a teraszon is csak éppenhogy van jel ... az udvaron meg már semmi - pedig kellene oda is robot funyiro / Alexa a garázsban - meg amugy is .... ezt eddig egy xiaomi repeater oldotta meg... de nem az igazi....
van esély rá hogy ez a csoda jobban ki tud menni? Oke tudom sok mindentől függ de nálatok milyen változásokat hozott lefedettsegben? Gyorsaság annyira nem fontos....
B opció hogy veszek 2db ax5 meshben és a második ki kerül a teraszra... vagy 1db 3600 a házba és 1db ax5 az teraszra csak ez így már költségesebb...
vélemények ?

(#1331) Rick4 válasza feca83 (#1330) üzenetére


Rick4
félisten

Vélemény? :D Azt csinálsz, amit akarsz. :D

Hogy lehetne látatlanban megmondani, nálad a milyen fal, milyen tereptárgy mennyire fogja akadályozni a milyen erős, milyen sávon dolgozó rádióhullámot? :D
Sehogy. Megveszed, és esélyes, hogy lényegesen jobb lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1332) feca83 válasza Rick4 (#1331) üzenetére


feca83
tag

Ez ok - de azért írtam hogy a régi nagyjából mint tud és h valakinek van tapasztalata hogy neki a régihez képest 50%al erősebb jobb mint ahova a másik éppen hogy kiért... stb stb
tudom hogy sok mindentől függ ....

(#1333) Laza... válasza feca83 (#1330) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem nem hozott eget rengető változást - bár lehet az elvárás is sok volt. Holnap felrakom összehasonlításképp R3G-vel, ugyanonnan melyik mit tud. Ami biztos, hogy a mesht nem úszod meg. Szigoruan szerintem..

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#1334) Rick4 válasza feca83 (#1332) üzenetére


Rick4
félisten

Előző router egy asus AC65P volt, 1m-re tőle egy Oneplus 8 pro telefonnal 650Mbit volt, az AX 3600-zal 920-930Mbit, az Asussal egy fallal arrébb 250Mbit, ezzel 650Mbit. Az udvar végében a garázs mellett, ami két fal mögött van, még van 25Mbit sebességem. Nekem kínai verziós eu-s szoftveres routerem van, mindkét sávon közepes jelszint beállításon. A különbség brutál, azt már nem is mondom, hogy ez az AX3600 augusztus közepe óta be van dugva, egy röcc se volt azóta.

De ha nagy területet kell lefedni, én is inkább 3 kisebb erejű eszközben gondolkodnék, felesleges próbálkozni falakat átlőni, miközben ennél működik a mesh...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1335) feca83 válasza Rick4 (#1334) üzenetére


feca83
tag

Köszi - ha egy Asus-nál is erősebb 40%-al akkor nem kérdés hogy mennyivel lehet jobb a gyári telekom tol... vagy az Airties (wifi extra mesh) ami még van nálam a tv-k miatt...
oke a tied kínai verzió és emiatt erősebb...
az okos cuccok miatt az IoT fontos lehet vagy 2db ax5 meshben megolhat mindent ...?!

(#1336) Rick4 válasza feca83 (#1335) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs infóm a meshről, én jövőre költözöm innen, kérdezgettem másokat, hogy akinek van mesh, annak hogy muzsikál, két belső eszköz, amik külön mesh eszközre vannak kötve, milyen gyorsak egymás között, de választ nem kaptam...

Én saját szervert és asztali gépet tudnék belső hálón jobban használni, szóval van élet a kábeles Gbit felett is, csak tudni kellene, hogy mennyire működik a dolog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1337) tarajosgote


tarajosgote
lelkes újonc

Üdvözlet!
Szert tettem egy ilyen készülékre, lenne egy pár kérdésem hozzátok, szakikhoz.
Egy telekomos sagemcom hgw-vel használom, amit sajnos még nem sikerült atrakatni bridge módra.
A telefonomon mérek 300mbps-t 5G-n, de többször belassul 30mbps alá ilyenkor le-fel csatlakozok wifire és újra jó, ez mitől lehet?
Két laptop van egy 11éves ASUS K50IE és egy kb 5-6 éves Dell Inspiron 3537.
Mindkettőben b/g/n wifi modul van, de csak 45-50 mbps mérek vele, ennyit tudott a hgw wifije is. Ez mitől lehet?
Előre is köszönöm!

(#1338) Laza... válasza tarajosgote (#1337) üzenetére


Laza...
addikt

Ennyit tud a laposaid wifije. Nekem egy lenovo g580-ban volt ilyen, whistlist feloldása után tettem bele egy itthon levő Intel 7260-as pci-e kártyát, ez már kihajtja az 500-as netemet. Nálad is ez (vagy hasonló..) a megoldás

Never give up!

(#1339) tlala válasza feca83 (#1330) üzenetére


tlala
addikt

Bé, bé, bé!! :)
Tényleg ezt senki nem tudja neked megmondani előre, de 2db AX5-össel meshben biztosan jobban el tudod osztani a területet. Volt a kezem közt AX5-ös egy ideig, az árához képest nagyon jó router az is. Egy barátomnál landolt, a panelben lövi át azokat a falakat, ahol a szolgáltatói cucc wifije meghalt.

[ Szerkesztve ]

(#1340) bnj


bnj
csendes tag

Sziasztok, siemensfun kollega által javasolt linken indultam el (https://oded.dev/2020/11/30/AX3600-1/).
Globál verzióm volt, downgrade 017-es verzióra, engedélyeztem ssh-t és áttettem kínaira, minden jó volt. Feltettem a 3.022 verziót, látszólag az is jó, csak hát csirkelábas. Gondoltam a MiWifi-n majd állítom, hát nem... akármit is próbálok, az accountba belépés után azt írja ki hogy nem talál új vagy párosítatlan eszközt. Innen hogy lehet továbblépni?
Másik, ami még fontosabb - 3.022 upgrade-kor elveszett az ssh lehetőség, oké, de telnettel se tudok belépni, a hivatkozott linken lévő calc_passwd.py által generált root jelszavat nem fogadja el a rendszer...
Go to eleje és kezdjem a 017-tel megint, vagy van valami más megoldás a telnet/ssh problémára?

(#1341) siemensfun válasza bnj (#1340) üzenetére


siemensfun
tag

Próbáld meg ezzel a root jelszót generálni: [link]
Router alján lévő SN számot írd be per jellel együtt.

Nekem ez működik.
Ezután már be tudsz lépni telnettel és engedélyezni az SSHt.

:)

[ Szerkesztve ]

(#1342) tlala válasza bnj (#1340) üzenetére


tlala
addikt

A bdata-ban sikerült átírnod az EU-t CN-re?

A drive-os fw gyűjteményemben találsz olyan herélt 3.0.22-es változatot, amelyben megmarad az SSH, ezt kéne feltenned az 1.0.17-es alól SSH-val (fw frissítéssel nem megy fel).
A 3.0.22-ben nincs is kínai nyelv, ott nem kéne csirkelábakat látnod.
Valószínűleg nem pipáltad be a felrakásakor a visszaállítás opciót, amit melegen ajánlgat.
Szerintem először egy resettel kéne próbálkoznod, és akkor vélhetőleg helyreáll minden, és választhatsz EU-s ill. más Kínán kívüli nyelvekből (magyar nincs).

(#1343) tlala


tlala
addikt

Elvileg a 3.0.22-essel nem megy a MIWIFI (Hungary-ra állítva a régiót egyfolytában reklamál, aztán kilép, és onnantól nem működik a Sign in), de nekem tegnap sikerült összehozni az alábbi módszerrel.
A telefonom böngészőjébe beírtam a 192.168.31.1-et.
Ekkor feljött egy kínai felület, ahol talán be kellett pipálnom 2 elfogadós checkboxot, és a kettő közül az egyik kínai gombra kattintva megkérdezte a telefonom, hogy engedélyezem-e, hogy a böngésző megnyissa a MIWIFI-t. Elindult a MIWIFI, és csodák csodája sikerült magyar régióval belépni, és látja is a magyar régióra és angol nyelvre állított (amúgy kínai) routeremet.

[ Szerkesztve ]

(#1344) karicsek válasza tlala (#1343) üzenetére


karicsek
aktív tag

Én kb egy hete kínai routeremre, felraktam a 3.0.22 -es firmware-t. Resetel-tem, aztán automatikusan Germany régiot ajánlott fel, amit elfogadtam. Innentől a mobilos mi wifi tökéletesen működik, ami előtte nem volt elmondható. Aztán a Mi Home app-ban is megjelent a router. Ugyan sokra nem használható, mert kinai betükkel van. A sbességeket én nem méregettem, mert elég változó a szerverek függvényében.

(#1345) Rick4 válasza karicsek (#1344) üzenetére


Rick4
félisten

Miért kellett a routert fw frissítés után resetelni?
A szelessav.hu oldal elég jól mér.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1346) karicsek válasza Rick4 (#1345) üzenetére


karicsek
aktív tag

Itt olvastam, hogy a kinai fw-re globálra való frissítéséhez resetelni kell, hogy tudjak másik régiót váltani.

(#1347) Laza...


Laza...
addikt

Ígértem tegnap egy kis összehasonlítást a "régi" Mi R3-G-vel, aminek szintén nem volt rossz a rádiója.. A 3G Padavan firmware-val van ellátva (Ő az "ASUS"), az ax3600 a UPC2368056. Mindketten maxon mennek, kb 30m, és egy ház oldalfalának takarásában.

Never give up!

(#1348) Rick4 válasza karicsek (#1346) üzenetére


Rick4
félisten

És mi értelme a régióváltásnak?

Laza... A lényeg végülis kimaradt, az AX3600 pont azt tudja, hogy kisebb jelszinttel is lényegesen gyorsabb a mérhető sebesség.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1349) karicsek válasza Rick4 (#1348) üzenetére


karicsek
aktív tag

Így egy azon régión van a xiaomi porszívóval és megjelent a mi home appban. Gondolom így működik az iot is.De aztán lehet rosszul tudom, mert nem nagyon értek hozzá, csak amit itt olvasgatok a fórumon.

(#1350) Rick4 válasza karicsek (#1349) üzenetére


Rick4
félisten

Jaaa, az úgy már oké. És nem volt jobb áttenni a porszívót a router régiójába? Nincs ilyen eszközöm még, egyelőre kézzel kapcsolatom a lámpákat. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.