Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) winotto válasza -FreaK- (#899) üzenetére


winotto
tag

Hol tudom megnézni a CPU frekit ?

(#902) cOxeR válasza BigBear (#896) üzenetére


cOxeR
Ármester

Dobsz egy privatot, hol vetted? - en is épp rendelni szeretnék, köszi :)

(#903) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,
Ez az ax3600 milyen IP cím kiosztással működik? 192.168.0.0. vagy a 10.0.0.0. változattal?
Köszönöm.

(#904) Tonyk válasza Norby-007 (#903) üzenetére


Tonyk
veterán

Amit beállítasz neki (természetesen a priv. tartományból). (Alapból talán valami 192.168.31.0)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#905) -FreaK- válasza winotto (#901) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem sehol jelenleg, hír volt róla még májusban :) pl: [link]
A 160MHz es Wifi6 sávot és a Mesh opciót is így kapta meg, utólag.

[ Szerkesztve ]

(#906) Norby-007 válasza Tonyk (#904) üzenetére


Norby-007
tag

Jó köszi, akkor a 192.168-assal dolgozik, mint az én régi routerem, mert vannak amik a 10-essel dolgoznak és akkor komoly problémám lenne átrakni a 40 eszközömet erre, mert minden 192.168-as fix ip címmel van berakva a HA szerver alá, amit elég nehéz lett volna a 10-es kiosztásra átírogatni. MEgnyugodtam.
Köszi.

(#907) Norby-007 válasza #76519680 (#862) üzenetére


Norby-007
tag

Szia,
Neked hány napig állt Feucht-ban? Nekem 13-a pénteken ért oda.
A másikat (ax1800) spanyolból még el sem indították, holott azt írták 7 napos szállítás, illetve 24 órás indítás. Ehhez képest a múlt héten csütörtökön rendeltem és még el sem indult.
Rákérdeztem azt írták majd ezen a héten küldik, de hogy mikor az még nem ismert :F

(#908) Tonyk válasza Norby-007 (#907) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerencsés esetben Feuchtból már kijött, csak azóta nem scannelték sehol (útközben). Nálam két nap volt Feucht és BP import között.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#909) #76519680 válasza Norby-007 (#907) üzenetére


#76519680
törölt tag

1 nap !!! :D :K

(#910) Norby-007 válasza Tonyk (#908) üzenetére


Norby-007
tag

Igen de 13-a péntek volt, így lehet a hétvégén nem történt semmi, bár fogalmam sincs, hogy a dhl-nél szállítanak-e a hétvégén. Egyelőre semmi hír nincs róla több a dhl trackinben sem.

(#911) Tonyk válasza Norby-007 (#910) üzenetére


Tonyk
veterán

A DHL tracking nagy lemaradásban volt nálam. trackitonline.org -on vagy parcelsapp.com -on is nézz rá, hátha...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#912) Norby-007 válasza Tonyk (#911) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, úgy néz ki elhagyta már a Feucht-ot, a trackitonline-on azt írja elhagyta a repteret (bár gondolom nem repülővel hozzák). A parcelsappon meg már az van, hogy a szállítmány indulása és már a magy postát jelöli, mint kezelőt, bár ebbe az országba még nem érkezett meg. kérdés, hogy mi történik vele hétvégén. De mindegy én türelemes vagyok, mert vannak csomagjaim amik 6 hónap alatt értek ide kínából, csak erről a Feucht-ról sajnos igen rosszakat hallottam.
Na mindegy lassan ideér majd biztos.

(#913) petipetya válasza Norby-007 (#907) üzenetére


petipetya
nagyúr

Általában 2 munkanapot szokott a feucht-ban tölteni a rendelés, szóval kedd estig még kijöhet onnan.

"nincs rá lezsóidő"

(#914) Norby-007


Norby-007
tag

Na itt van már a kicserélőben, a spanyolok is elindították a másikat. Rövidesen megjönnek.

(#915) OutsideR


OutsideR
aktív tag

11.11-én rendeltem, ma érkezett, szintén China Unicom. Frissített 424-es verzióra... Jó ez nekem?

(#916) #76519680 válasza OutsideR (#915) üzenetére


#76519680
törölt tag

Ha nekünk jó, jó lesz az neked is..... :K :DD
( Te nézted miről frissített ??? Tőlem kérdezték, de már nem emlékeztem ) :(

(#917) OutsideR válasza #76519680 (#916) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Sajnos nem néztem.

(#918) Norby-007


Norby-007
tag

majd én mostmár megnézem majd :)

(#919) Rick4 válasza tlala (#885) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet tudni, mi a bloatware a gyári FW-ekben? Lenne link ezekhez? Esetleg drive-ra feltölthetnéd őket.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#920) istvixs


istvixs
csendes tag

Az enyém is frissült a 424-es verzióra. Szintén china unicom. Rátettem a global 3.0.22 -est. A különbségek a 2 firmware között ebben a hozzászólásban részletezve vannak: https://prohardver.hu/tema/xiaomi_ax3600_wifi_6_aiot_router/hsz_888-888.html
Tehát a global verzió funkcióban kissé szegényesebb. A mi wifi -ben a régióm továbbra is Kína. Jelszint, adatátviteli sebesség ugyanaz.

(#921) Euroman


Euroman
csendes tag

Üdvözletem! Nagyon szépen kérnék letöltési linket az 1.0.227 firmware-hez. Előre is köszönöm.

(#922) Black&White válasza Euroman (#921) üzenetére


Black&White
addikt

LINK
Jobb fent ROM, utána meg kiválasztod a router típusát.

(#923) tlala


tlala
addikt

Gondoltam megosztom a közösséggel az általam összegyűjtött valamennyi AX3600-as firmware-t, ezért feltöltöttem azokat ide, és tervezem a jövőbeni verziókat is ide felpakolni.
Amit a kiterjesztett végű (_XX) verziókról tudni kell: a 4PDA.ru orosz fórumon hegeszti őket át egy felhasználó. Az _SSH kiterjesztés azt jelenti, hogy az SSH belépés opció is bele van téve, a _MI kiterjesztés pedig azt, hogy kiherélt belőle valami "hazatelefonálós" bloatware részt - ezt pontosabban én sem értem.
A kiterjesztett végű verziókat nem lehet a router menüjén keresztül manuálisan feltenni, az ellenőrzés visszadobja. Azokat a verziókat SSH-n keresztül kell feltenni, ahhoz pedig én nem nagyon értek.

[ Szerkesztve ]

(#924) GuruZone


GuruZone
őstag

köszi az infókat, feldobtam az 1.0.67-re az 1.0.227-et és a Cikasz által említett probléma (#656) is megszűnt: tökéletesen működik az időzített internetmegvonás :D

(classic fehér dobozos CN verzió)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#925) Tonyk válasza tlala (#923) üzenetére


Tonyk
veterán

Az SSH csak akkor fog működni, ha először visszamész az 1.0.17-es végű verzióra, ebben engedélyezed az SSH-t, majd felrakod az új fw-t. Egyébként nem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#926) Norby-007


Norby-007
tag

Megérkezett nekem is, 11-ei rendelés elég gyors volt. Kicsit sérült a doboz, de a cucc úgy néz ki rendben van benne. Nekem a Tendához képest kicsit fércmunkának tűník, de reméljük hozza az elvárásokat. Még megvárom hozzá az ax1800-at és akkor üzemelem be majd őket együtt.

(#927) -mps-


-mps-
csendes tag

Sziasztok

sikerült szert tennem egy ilyen csodára, az AC2100-et váltaná... de ha közvetlen a modemre kötöm nem kap IP-címet, ha az AC2100 után kötöm akkor simán kap..és működik is.. :\
A modemem egy Cisco modem, szolgáltatóm PR-telecom..
A korábbi AC2100en simán ment DHCP-n... a modem simán kiszolgálta..
az AX3600 firmware 1.0.67..
esetleg valakinek ötlet? :F

köszi

(#928) nagyra


nagyra
tag

Sziasztok! Én is ma kaptam meg 11.11-ről. China Unicom-os szintén. 1.0.409-ről frissített 1.0.424-re.

Changelog:
MiWiFi For Xiaomi AIoT router AX3600 stable version
Dear users of Xiaomi AIoT router AX3600, hello.
This is an important upgrade of AX3600, which will bring you the long-awaited Mesh function
Update log
Supports multiple Xiaomi AIoT routers AX3600 or Xiaomi router AX1800 to form a Mesh network, and the whole house covers WiFi6
When the device moves between multiple routers, it will switch automatically, roaming seamlessly, and will not drop the connection while playing
Supports high-speed networking with a maximum 2402Mbps wireless rate or 1000Mbps wired rate between two Xiaomi AIoT routers AX3600
After the two Xiaomi AIoT routers AX3600 group Mesh network, the main route and sub-routes still support the 160MHz dynamic overband function
After Mesh, it can support dual-frequency integration or 5G, 2.4G frequency division use
Note: If you have previously set the restart plan and health mode, you need to reset it after this upgrade. When setting up the Mesh function for the first time, you need to upgrade your router and App to the latest version. In order to ensure the user experience, it is recommended that no more than 4 units are networked. We will continue to optimize the performance of Xiaomi AIoT router AX3600. Mi router will bring you a better network experience, thank you for your long-term support.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#929) Euroman


Euroman
csendes tag

Üdvözletem! tapasztalt valaki olyat, hogy AX3600 nagyobb wifi terhelésnél bizonyos időközönként magától újra indul. Nagyon idegesítő! Pl. netes sebességmérésre legyen az akár speedtest, akár nperf szinte minden alkalommal a led narancsárgára vált, újraindul, és persze amíg össze nem szedi magát nincs se lan se wlan. Csak nagyobb wifi terhelésre csinálja, kb. napi 3-4 alkalommal. mi lehet ennek az oka? Több firmware-rel is próbáltam a 67-es és 227-es is ugyanúgy csinálja. Eddig asus-os voltam, ott ilyen sose volt.

(#930) tlala válasza Euroman (#929) üzenetére


tlala
addikt

Ez tápegység hibát valószínűsít.

(#931) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni . Adott egy Xiaomi AX3600 . Nem tudom elő varázsolni sehogy sem az AX -s protokollt[L . Mindig AC -s mutat . Adott egy Asus Vivobook AX -s Wifi - vel .

Sebesség mérés Wifi-n nagyon gyatra . Lehetséges csak beállítási hiba !
Már végig böngésztem az egész beállítási lehetőséget , de már lövésem sincs mi lehet a baj !

Segítségeteket előre is köszönöm !

(#932) tutinincs


tutinincs
csendes tag

HI

nekem is a beltenyészes unikornis :) verziós jött, de sehogysem tudom rávenni a mobilappot hogy lássa.
másik kérdés.... SSH hozzáfárást megcsináltam, hogy tudom az orosz CFW-t felpakolni rá SSH-n keresztül?

Kösz előre is.... :R

Aki egy hirdetésre ir/kér vmit és én megteszem hogy felelek, Te is tedd meg hogy legalább visszaböfögsz, ha már te voltál aki kérdeztél. Ellenkező esetben le foglak tiltani mert nincs időm az ilyenekre!

(#933) OutsideR válasza tutinincs (#932) üzenetére


OutsideR
aktív tag

nekem látja az app
China mainland szervert kellett neki állítani
(jó lenne ha menne magyar régióra álltva, a Roborock S5 max-om magyarra van állítva)

(#934) #76519680 válasza ALFI70 (#931) üzenetére


#76519680
törölt tag

Szia !
A wifi beállításokban a wifi csatorna automatikus legyen, frekvenciából az összes használatát jelöld be !
A titkosítasnál pedig használj wpa2/wpa3 közös protokollt !!!
Valószínű ez lesz a probléma forrása.

tutinincs !!!!
Nekem azután nem látta, mikor megváltoztattam a router nevét asztali pc-n a böngészőben !!!
Csak a reset segített !!! :K
OutsideR is jót ír...akkor is bibi lehet...sőt... :D

[ Szerkesztve ]

(#935) tutinincs válasza #76519680 (#934) üzenetére


tutinincs
csendes tag

Király, már megy is. Reset segitett csak :)

Aki egy hirdetésre ir/kér vmit és én megteszem hogy felelek, Te is tedd meg hogy legalább visszaböfögsz, ha már te voltál aki kérdeztél. Ellenkező esetben le foglak tiltani mert nincs időm az ilyenekre!

(#936) #76519680 válasza ALFI70 (#931) üzenetére


#76519680
törölt tag

Ha mégsem segítene, amit elsőre írtam, akkor bizony a Vivobook wifi modem beállításait kell átnézni......lehet nincs engedélyezve valami.....
tehát a probléma roppant szerteágazó lehet...keresni kell.... :K :K

(#937) sivi


sivi
csendes tag

Üdv! Srácok itthon érdemes megrendelni vagy külföldről ezt a csoda router? Esetleg pontos oldalt tudtok ajánlani?

(#938) #76519680 válasza sivi (#937) üzenetére


#76519680
törölt tag

Hali ! Ezt neked kell eldönteni !
Idehaza rendesen rátesznek azért a kínai árhoz képest. Ha találsz az aliexpressen egy eladót, aki Spanyol, Lengyel, Német raktárból szállít, érdemes mérlegelni. Néztem most....eléggé ki vannak fosztva ezek az EU raktárak !
Kis idő kell, mire újra feltöltik, ha nem kell azonnal, érdemes várni !
+ Azt mondják az idehaza kapható fajták gyengébben sugároznak, bár most láttam azt is, hogy már kínából is küldenek global verziót !
Szóval résen kell lenni ! :K :K :K

(#939) sivi válasza #76519680 (#938) üzenetére


sivi
csendes tag

Értem :) Akkor minden képpen a kínai verzió lenne a tuti ezek szerint. Neked volt vele valami problémád vagy valami ami nem tetszett?
:B

(#940) nagyra


nagyra
tag

Kicsit boncolgattam a log-ot, hogy kiderítsem mikori verzió az unicom-os 1.0.424. Úgy néz ki, hogy augusztus 5.-én build-elték. A legfrissebb 1.0.67 - CN verziót július 6.-án. Ehhez képest ahogy látom, a CN verzió több feature-t tartalmaz...

Szerk.: ment a fejtörés itt a fórumon, hogy mizu a 1.0.227 CN verzióval: az július 2.-ai build.

Egy kis log részlet, hátha valakinek jól jön, pl. néhány orosz 4PDA-s cimborának, akik firmware-t hekkelnek... :D

ROM ver: config core 'version'
# ROM ver
option ROM '1.0.424'
# channel
option CHANNEL 'release'
# hardware platform R1AC or R1N etc.
option HARDWARE 'R3600'
# CFE ver
option UBOOT '1.0.2'
# Linux Kernel ver
option LINUX '4.4.16'
# RAMFS ver
option RAMFS '0.0.1'
# SQUASHFS ver
option SQAFS '0.0.1'
# ROOTFS ver
option ROOTFS '0.0.1'
#build time
option BUILDTIME 'Wed, 05 Aug 2020 13:36:36 +0000'
#build timestamp
option BUILDTS '1596634596'
#build git tag
option GTAG 'commit 5a8d4956deae73ed4078d9b441bfedee67596663'
Hardware : Ver. A

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#941) OutsideR válasza nagyra (#940) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Miben merül ki a több feature a CN romban?
A 424-es flashelhető 67-re?

(#942) nagyra válasza OutsideR (#941) üzenetére


nagyra
tag

Azt nem tudom, hogy flashelhető-e, még nem olvastam senkit, aki megtette volna (de gyanítom, hogy a hardver ugyanaz).
Ebben nincs vendég wifi és iptv beállítás sem, de közben visszaolvastam és ezek nem is a 67-ben vannak, hanem a 227-ben (ami meg 4 nappal korábbi build). Ki érti ezeket a kínaiakat? :F

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#943) #76519680 válasza sivi (#939) üzenetére


#76519680
törölt tag

Nincs vele bajom ! Teszi a dolgát !
Igaz nálam Digi ONT után van kötve AP módban.
Beállítottam, azóta nincs vele probléma.

nagyra #940 !!!
Nekem azt írja a szerkezet a 1.0.424 verzió 2020.09.16 kiadás ! A stabil ! Az meg szeptember.....
[kép]

(#944) tlala válasza nagyra (#942) üzenetére


tlala
addikt

Az a megfejtés, hogy nem csak a dátumot kell nézni. :)
Ezek verziók - ki tudja milyen szempontok alapján
A "2 nappal régebbi" 1.0.227-es pl. több fontos beállítást tud, amit a "2 nappal frissebb" 1.0.67-es nem.
Mindkettő járt a routeremen, onnan tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#945) nagyra válasza #76519680 (#943) üzenetére


nagyra
tag

Az, hogy mikor jelenik meg nálad, vagy frissítésnek a weboldalon, csak egy dolog. Számomra a built date sokkal fontosabb, ha különböző verziókat és feature-öket hasonlítanék össze.

#944 tlala: Igen, ezért érdekes. Ami pár nappal korábban jól ment, azt miért veszik ki... :F

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#946) Benny21


Benny21
csendes tag

Ma Global verziót ismét frissítettem kínai fw-re (1.0.227) ;) . Csak nem hagyott nyugodni a gyenge jelerősség... Ebben már korábban taglalt funkciók is elérhetőek valóban. A jelerősség fantasztikus! Megszűnt a jeltovábbító használata. Mobil app viszont még mindíg használhatatlan. Okulva korábbiakból módosított appot kerestem és igen van ilyen eda-studio.ru oldalon eléri akit érdekel. Orosz nyelvű!!! De nem bánom mert itt látom a routert (Figyelem nem az összes funkció elérhető!!! A lényegesek viszont igen.). Ajánlom még a módosított yeelight appot az oldalról akinek Xiaomi Mi Smart LED Bulb Essential (White and Color) okosizzja van és fontos a LAN vezérlés, ezzel bekapcsolható ;) . Már csak egy apró dolog hiányzik, az összes led kikapcsolása beállítás. Pár napig figyelem, tesztelem a verziót és írok még. Kültéri eszközök naplóit fokozottan figyelem majd volt e jelvesztés. Egyébként port forwarding is működik. Ha kellenek képek mérésekről csinálok (Írjátok meg a távolságokat). De 25m és 4 fal után is 78dbm a jel erősség letöltési sebesség szerény persze, de stabil. Ja és egy csattanó....Német szerveren van a router alappól semmit nem állítottam! Mondjuk az orosz app nem néz régiókat azt kiherélték belőle :D .

(#947) tlala válasza Benny21 (#946) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is jobban tetszik ez a fw, mint az 1.0.67-es! :K
A magam részéről amúgy nem is használom az appot - Chrome böngészően jobb klikk és magyarra fordítás.
Bár már az állítgatós korszakon is túlvagyok. :)

(#948) nagyra válasza Benny21 (#946) üzenetére


nagyra
tag

Én megtaláltam a kínai miwifi app angolosított verzióját, ezzel lehet kapcsolódni a kínai FW routerhez:
https://drive.google.com/file/d/1AfSHFeG7WrwlYmUC2XHJX_3vf9dqwVsf/view

Megmondom őszintén, hogy én nem vagyok elájulva a jelerősségtől... :( 3 éve használok egy Asus RT-AC1200G+ routert, ennek a Xiaomi-nak csak egy picit jobb a hatótávja (sebességben persze sokkal jobb a Xiaomi). Éppen ezért kutakodok újabb és újabb firmware után, viszont a 424 még nem letölthető sehonnan, így nem szeretném még felrakni a 227-et (ha esetleg vissza kellene raknom a 424-et).

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#949) BigBear válasza nagyra (#948) üzenetére


BigBear
senior tag

Kb. egy hete használom ezt a csodát, tesztelgetem stb.
Közben felkerült a 227-es fw.
Működik szépen, de, hogy őszinte legyek, többet vártam kicsit, legalábbis a jelerősséget tekintve.
Erősebb ugyan mint a régi Xiaomi 3G, de nem estem hasra tőle.
Sima kis 45 m2 körüli alapterületű családi házban használom. A földszinten a ház közepe körül egy szekrény tetején van a router. Lent tökéletes a jelszint, de az emeleten már sokkal gyengébb. A sarkok felé már éppen csak használható. Oké, vasbeton gerendás a födém, de kicsit többet vártam tőle, akkora dicsőítés ment egy csomó tesztben, bemutatóban.

(#950) tlala válasza BigBear (#949) üzenetére


tlala
addikt

Nemzetközi vagy kínai verziójú eredetileg a router?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.