Hirdetés

2023. január 27., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2023-01-22 12:47:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

(#701) Benny21 válasza tlala (#699) üzenetére

Benny21
csendes tag

Ne haragudj de 1 m-ről csak 5ghz-hez kapcsolódik. Másik app - 47dbm-et mutat de szintén nem tudok átcsatlakotni 2.4-re. Gondolom valami plusz beállítás kérdése. A házban teljes mindkét sáv lefedettsége. Viszont terasz és udvar keleti irányból gyenge. Abban az irányban van jeltovábbitó (szintén xiaomi) így már okés a 2,4 kint is. (azért a legtöbb okos eszköz 2.4-en megy és ezért van szükség a minél nagyobb stabil jelre, pl xiaomi izzók a teraszon)

(#702) tlala válasza Benny21 (#701) üzenetére

tlala
őstag

Jaj, dehogy haragszom, csak segíteni próbálok!
De nem értem pontosan a legutóbbi hozzászólásodat...

"Ne haragudj de 1 m-ről csak 5ghz-hez kapcsolódik."
Ez mit takar pontosan? Össze van fogva a 2 sáv?
Azt kéne megnézni, hogy ha csak a külön működtetett (akár kapcsold is ki az 5GHz-et addig) 2,4GHz-es wifihez kapcsolódsz a telefonnal, és közel mész a routerhez 1m-re, akkor hány dB jelszintet mutat?
Amúgy én is csak a 2,4GHz-re kapcsolódtam, amikor a lenti mérésemet végeztem.

Ezzel eldöntenénk két kérdést is: hogy hibás-e a routered, illetve igaz-e, hogy a global verzió gyengébb wifi jelet ad ki?

(Az az 1m-ről 5GHz-en mért -42dBm is elég rossz érték.)

[ Szerkesztve ]

(#703) Rick4 válasza tlala (#702) üzenetére

Rick4
nagyúr

Én meg írtam, a készülék antennák is beleszámít abba a mérésbe, így semmire se megyünk ezzel így. Egymás után ugyanott kellene mérni egy ilyen és egy olyan routerek, ugyanazzal az eszközzel.

Samsung UE65TU7022 UHD 4K LED TV bevilágításmentes VA panellel, 2024 áprilisig garival 175K.

(#704) tlala válasza Rick4 (#703) üzenetére

tlala
őstag

Ez is igaz. :)

(#705) tr00p3r

tr00p3r
őstag

Üdv,

Jelenleg egy ASUS RT-AC65P teszi a dolgát egy 90nm-es tégla családiházban. Gondolkodtam ezen az AX3600-on. Találtam is itthon elfogadható áron (45k), de nem tudom, hogy Global vagy Chinese verzió. Ez miből derül(het) ki?

Köszi a segítséget!

(#706) tlala válasza tr00p3r (#705) üzenetére

tlala
őstag

A forgalmazónak írt e-mailre kapott válaszból. :)

(#707) tr00p3r válasza tlala (#706) üzenetére

tr00p3r
őstag

Értem, köszi. Ez nekem is eszembe jutott, csak kérdés az, hogy ők tudják egyáltalán.... Kíváncsi vagyok.. írtam nekik.

[ Szerkesztve ]

(#708) tlala válasza tr00p3r (#707) üzenetére

tlala
őstag

Ha lejjebb megnézed, az egyik fórumtárs a minap írta az alzának, válaszoltak is, hogy global, azt is kapott. Szóval az alza már egyértelmű (?).

(#709) tr00p3r válasza tlala (#708) üzenetére

tr00p3r
őstag

Köszi, ez a tény vhogy elkerülte a figyelmem. Ahol én néztem ott 45K az ára, és szintén nem egy gagyiszoftKFT.

(#710) tlala válasza tr00p3r (#709) üzenetére

tlala
őstag

Akkor viszont tudnak egy felelősségteljes választ is adni.

(#711) m0py

m0py
tag

Speedshop, 3 ev gari, 45k. Irtam nekik, valaszoltak, hogy global verzio.
Rendelnem en is, csak a gyengebb wifi hallatan kicsit elbizonytalanodtam.

Software is like sex.. it's better when it's free!

(#712) Igazmondo

Igazmondo
tag

Sziasztok !
Gondolkodom egy Xiaomi AX3600-ban.
Kicsit elbizonytalanodtam, a hozzászólásokat olvasva.
Van a Redmi AX6, abban ugyanez a proci van, igaz kicsit gyengébb, de tuti nincs belőle global, nem is kellene. Digi gyári hüvely router után lenne kötve AP módban. De erről sem írnak sehol, tudja-e ezt a módot. Hát nem tudom....még várok, hátha a 11.11 akcióban lesz valami nyerő ár valamerre. ( Nem akarok 45-öt adni, mikor a kezdő ára 26 volt )

[ Szerkesztve ]

" Ha engednénk, hogy mindig a hülyéknek legyen igaza, ők irányítanák a világot ! "

(#713) tr00p3r válasza m0py (#711) üzenetére

tr00p3r
őstag

Igen, én is náluk láttam, nekik írtam... ;)

(#714) dethroner válasza m0py (#711) üzenetére

dethroner
veterán

Akkor minek veszed ha a wifi aggaszt? Vedd a kínait, és minden jó lesz.

Tégy a gyűlölet ellen, TE rohadék!

(#715) Benny21

Benny21
csendes tag

Sziasztok! Összefoglalom az elmúlt hét tapasztalatait az én szemszögéből. Fontos az elején megemlítenem okos otthon projektben vagyok lassan egy éve. Ez szempont volt a router választásánál. Egyértelműen jó a router. Ahol eddig 2.4 ről ledobott a házban a szolgáltatói router most ott is 5ghz van. Tipikus "kádárkuckó" a kéróm. Falakon túl sajnos kicsit gyengébb mint a connectbox volt. De!!! Megszivatott egy jeltovábbitó is ami szintén xiaomi. Most 1 darabot használok így már okés, van kapcsolat a kültéri izzókkal is. Úgy tűnik összeakadtak vagy mi a szösz.... Szóval stabilan kezeli az összes eszközömet. Streamelhet mindenki a házban több eszközzel. Nem állt meg a router még egyszer sem. Nem csipognak a fali kapcsolók mint korábban mert folyton ledobódtak a hálózatról (Sonoff). Jel mérésekben igaza lehetett egy korábbi hozzászólónak a teló antenna is mérvadó. Lassan nyugdíjba menő MI A1 volt a tesztre. Egyébként bízom a routerben. Bízom abban is, hogy lesznek frissítéseket valamint DYI megoldások. Utóbbi híve vagyok. Van jó pár kütyüm ami már másképp működik vagy többet tud mint ahogy a gyártó megálmodta. Az hogy a CN változat erősebb lenne csak egy állapot most és amúgy is szoftveres kérdés. Nem tudtam előre, hogy globál jön hozzám. Őszintén CN verziónak jobban örültem volna. Elsőre! De ebből is kihozható lesz előbb utóbb minden tudása(Mesh még nincs jelenleg). Nem bántam meg a vásárlást mint ahogyan a korábbi xiaomi termékek vásárlását sem(szenzorok:hő, mozgás, fény, gáz, füst, konnektorok, kapcsolók, izzók, porszívó, vizforraló, mini kompresszor, mi box-ok, telók, stb). Egyszóval kiválóan kezel nemhogy több hanem nagyon sok eszközt is. És ott a wifi 6! A jövő. Hosszú távra ajánlott az AX3600 az biztos. Tehát ne csak a lefedettséget nézzétek. Először én is ezt néztem sajnos, mostanra rájöttem nem az a minden. És persze orvosolható is a problem. De nézzen csak mindenki szét otthon. Meg fogy lepődni mennyi wifi eszköz van egy alap háztartásban.

(#716) m0py válasza dethroner (#714) üzenetére

m0py
tag

:F Pont azt irtam, hogy akartam rendelni, de miutan olvastam a wifi gyengeseget, inkabb elgondolkodtam, hogy lehet megis a kinait kene.

(#717) dethroner válasza Benny21 (#715) üzenetére

dethroner
veterán

Meg fogy lepődni mennyi wifi eszköz van egy alap háztartásban.
Nem fogok meglepődni. 2db telefon és 1db tv. Ennyi :DD

[ Szerkesztve ]

Tégy a gyűlölet ellen, TE rohadék!

(#718) -FreaK- válasza m0py (#716) üzenetére

-FreaK-
veterán

Ha amúgy nem sürgős a vásárlás, akkor én egyébként is a kínai beszerzést javaslom. Két hónap alatt jött meg nekem nyáron, viszont nem fogták meg a vámon, így ~30e volt csak, és ugyan így járt egy másik fórum társ is. Persze erre nincs garancia. Viszont ha jól rémlik volt valaki, akinek 2 héten belül jött meg.

(#719) cikasz válasza m0py (#716) üzenetére

cikasz
őstag

Banggood-ról vettem EU Priority mail-al és 8 nap alatt itt volt. Face-n a HOC.hu - GadgetShop csoportban kérsz kupont oszt jónapot ;] :U

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#720) Nightmare666 válasza -FreaK- (#718) üzenetére

Nightmare666
tag

Ez, hogy mennyi idő alatt ér ide az sok mindentől függ... Nekem Alis rendelésű, cseh raktárból 7 nap alatt itt volt kínai verziós. Kb. 34e volt. Kínából már lehet kapni 28 körül.

(#721) m0py válasza -FreaK- (#718) üzenetére

m0py
tag

Nem a posta volt a gondom vele, hanem csak inkabb international firmware-est szerettem volna. De lehet tenyleg kinai lesz, mert az OpenWRT forumon is nagy a mozgolodas a router korul.

(#722) Rick4 válasza m0py (#721) üzenetére

Rick4
nagyúr

Hónapok óta van mozgolódás, valós eredmény nélkül sajnos.

Samsung UE65TU7022 UHD 4K LED TV bevilágításmentes VA panellel, 2024 áprilisig garival 175K.

(#723) tlala válasza m0py (#721) üzenetére

tlala
őstag

Szerintem teljesen értelmetlen az international firmware-t hajszolni.
Annyira egyértelmű a kínai felület is Chrommal magyarra fordítva, vagy az angol nyelvű telefonos appal beállítva, hogy semmi különbség - de legalább a kínaiban garantáltan erős a wifi.
Ha pedig lesz openWRT firmware rá, akkor pontosan ugyanúgy kell majd mindkét változatra feltenni.

(#724) Benny21 válasza tlala (#723) üzenetére

Benny21
csendes tag

:K

(#725) tlala válasza Rick4 (#722) üzenetére

tlala
őstag

Ez igaz.
Viszont az oroszoknál (4PDA) már letölthető az international firmware, és ha jól értettem, vannak akik már rá is flashelték a kínaira.
És ha egy firmware egyszer az oroszok kezére jut... :)

[ Szerkesztve ]

(#726) tlala válasza Benny21 (#724) üzenetére

tlala
őstag

Neked melyik firmware verzió van az AX3600-asodon?

[ Szerkesztve ]

(#727) Rick4 válasza tlala (#725) üzenetére

Rick4
nagyúr

Ismerem vagy 10 éve az oldalt, megpróbáltam letölteni, de az se sikerült, ráadásul nem is találtam olyan leírást, ami pontosan elmagyarázta volna, hogy frissítek. Egyelőre maradunk az eredeti FW-nél, amivel rendben működik hónapok óta.

(#728) tlala válasza Rick4 (#727) üzenetére

tlala
őstag

Persze, ami az egészből a lényeg, hogy a firmware végre hozzáférhető, és működik.
Ezután kezdhető az igazi boncolás.
Szóval, hogy klasszikusokat idézzek: "az oroszok már a spájzban vannak". :)
(Amúgy innen tölthető le az International firmware.)

[ Szerkesztve ]

(#729) Goose-T válasza tlala (#728) üzenetére

Goose-T
veterán

Semmivel nem nyitottabb forráskódú az international firmware sem, mint a kínai. Nem ez fogja megkönnyíteni az OpenWRT fejlesztését.

[ Szerkesztve ]

Jó zene: https://tinyurl.com/uam2as25 *** Reverb boltom: https://tinyurl.com/4nt8u8vn

(#730) Benny21 válasza tlala (#726) üzenetére

Benny21
csendes tag

Ma reggelre frissített 3.0.22 re. Ez már támogatja a mesh-t

(#731) Goose-T válasza Benny21 (#730) üzenetére

Goose-T
veterán

Na akkor ezek szerint még késésben is van az international firmware fejlesztése, mert a kínai már hónapok óta támogatja.

Jó zene: https://tinyurl.com/uam2as25 *** Reverb boltom: https://tinyurl.com/4nt8u8vn

(#732) karicsek

karicsek
aktív tag

Ha felteszem ezt az international firmware-t, akkor áttehetem európai szerverre a router-t, vagy ugyanúgy kínai kell neki? Már csak a porszívó miatt kérdezem, mert az meg csak európai szerveren megy.

(#733) Rick4 válasza tlala (#728) üzenetére

Rick4
nagyúr

És akkor simán csak betallózzam, és toljam fel? Mérek előtte jelszintet, sebességet....

(#734) tlala válasza Rick4 (#733) üzenetére

tlala
őstag

Azt nem tudom - de itt, a topikban azt írják az elvtársak (Chrome fordítóval), hogy "Frissítette a kínait 3.0.22-re globálisra visszaállítás nélkül, a hieroglifák csak egy helyen vannak..."
:D

(#735) Rick4 válasza tlala (#734) üzenetére

Rick4
nagyúr

Azt olvastam én is, leginkább az érdekelne, hogy visszafelé megy-e, ha beüt a krach.

Nem vagyok régész, a hieroglifa lényegtelen. :D

[ Szerkesztve ]

(#736) Sebibalu

Sebibalu
őstag

Arra lennék kiváncsi hogy az international esetén visszaesik e a wifi jelerösség, vagy pedig hardveresen van szabályozva :U

(#737) Rick4 válasza Sebibalu (#736) üzenetére

Rick4
nagyúr

Simán böngészőből, lehet frissíteni, minden szöveg angol lesz, minden beállítás megmarad, én nem látok eltérést, a sebesség is azonos 1M-ről, és 5m-ről 1 fal mögött is.
miwifi androidos app mindenféle álligatás nélkül azonnal fellépett, mutatott is mindent.

[ Szerkesztve ]

(#738) Sebibalu válasza Rick4 (#737) üzenetére

Sebibalu
őstag

Hmm akkor lehet neki pattanok :DD

(#739) Rick4 válasza Rick4 (#686) üzenetére

Rick4
nagyúr

Végülis változott a jelszint, 20dBm-ről 21dBm-re, a sebesség kb ugyanott van, igaz most benne vagyunk a csúcsidőben...

Felteszem az 5 nappal ezelőttit, az még kínai volt:

(#740) Rick4 válasza tlala (#734) üzenetére

Rick4
nagyúr

Köszönöm a tippet, meg a letöltési linket, nem látok eltérést a nyelven túl, szóval így pozitív a dolog, nálam marad az international FW.

(#741) tlala válasza Rick4 (#740) üzenetére

tlala
őstag

Gratula!

(#742) GuruZone válasza tlala (#741) üzenetére

GuruZone
őstag

még megvárok egy-két vállakozó szellemű kollégát aztán én is feldobom :)

LG OLED55C11 • PS5 Digital • Logitech G29 • Nintendo Switch OLED • Xiaomi 12

(#743) Rick4 válasza GuruZone (#742) üzenetére

Rick4
nagyúr

Á, meg se csináld ma reggelre nem volt net, és elérhetetlen a router, csak pirosan villog a kék led, elő kellett vennem a régi tp-link routeremet.

Remélem azért levegőt még kapsz, csak vicc volt, nem történt semmi változás, a router ugyanúgy dolgozik, nyugodtan frissítsd le, kemény 3 kattintás.. :D
Annyit érdemes megjegyezni, hogy mivel most csak fw frissítés volt, minden beállítás maradt, ezért a régió is maradt nálam kínai, ha lenne is térerő eltérés a kínai- eus lehetőségek között, akkor nálam azért nincs, és azért játja rendesen a mobilos app is, de ahhoz, hogy át tudjam állítani eu-s régióra, le kellene resetelni, beállítani, majd a mentést visszatolni, mivel működik, nem bántom.

[ Szerkesztve ]

(#744) freesman

freesman
csendes tag

Alzában most 42.090 Ft :Y

(#745) winotto válasza GuruZone (#742) üzenetére

winotto
tag

Nálam is minden rendben az Eu verzióval :)

[ Szerkesztve ]

(#746) tlala válasza winotto (#745) üzenetére

tlala
őstag

Már olyan is van??? :DD

(#747) Rick4 válasza tlala (#746) üzenetére

Rick4
nagyúr

Jövő héten már direkt V4-es verziószámú lesz, ami a régi KGST változat utódja. :D

(#748) tlala válasza Rick4 (#747) üzenetére

tlala
őstag

És a Brexit???
Arra is készülni kell a Xiaominak!
:D

(#749) petipetya válasza Rick4 (#743) üzenetére

petipetya
nagyúr

😅

"nincs rá lezsóidő"

(#750) Rick4 válasza tlala (#748) üzenetére

Rick4
nagyúr

Az már mindegy, az internationalba kerülnek ár az európaiból, az európaiból meg így gondolom kikerül az angol nyelv. :D

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.