Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Balage76 válasza Norby-007 (#1094) üzenetére


Balage76
senior tag

HA-hoz nekem tökéletesen megy a port forward, de sok szívás helyett sokkal jobb/egyszerűbb megoldás a nabu casa. Ok, hogy fizetős, de cserébe megkapod az Alexa/Google integrációt is. Szóval valamit valamiért.

(#1102) Balage76 válasza ALFI70 (#1098) üzenetére


Balage76
senior tag

Azért mert a wifi kapcsolat sebessége rengeteg mindentől függ. Nem összehasonlítható a vezetékes kapcsolattal.
Én is írtam már korábban, hogy hogyan helyezkedtek el az eszközök a 2,4/5 GHz frekiken, és hozzád hasonlóan nem értettem, hogy miért kellett ehhez kb 2 hét-1 hónap... Én családi házban lakom, kb 6-7 más hálózatot látok itt-ott ami a szomszédoktól jön. Egyszerűen idő kell ahhoz hogy az eszközök (saját és a szomszédoké is) megtalálják a feltehetően ideális, egymás legkevésbé zavaró csatornákat.
Simán előfordulhat, hogy amikor első alkalommal bekapcsolod, akkor egy tuti működő, de nem a legjobb csatornát választ, mert a szomszéd már fogja a legjobbat. Aztán 2 héttel később lesz egy áramszünet a szomszédnál vagy ő simán csak újraindítja a routerét, a tiéd meg szépen lecsap a lehetőségre és elveszi a szomszédtól a jobb helyet...

(#1103) addamka válasza Balage76 (#1099) üzenetére


addamka
őstag

Van "gyári" device tracker Xiaomi routerekhez:

device_tracker:
  - platform: xiaomi
    host: ROUTER_IP
    password: ADMIN_PW
    interval_seconds: 15
    consider_home: 60
    track_new_devices: true

Annyi, hogy alapban 5 mp a timeout a python-ba amit használ, azt nekem feljebb kellett venni, mert nem mindig válaszol 5 mp alatt. Csak az hardcoded, nem paraméter, így upgrade esetén lehet visszaírni.

A sávszélesség meg egyéb dolgokat prometheusba tolom, jó tákolással. Az adat lekérdezés alapja ez:
https://pypi.org/project/pymiwifi/
A kimenetet jq-val megszűröm, aztán pushgateway-nek beküldöm.

Amúgy Google Home integráció remekül megy Nabu Casa nélkül is :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1104) A99


A99
újonc

A port forwarding vezetékes hálózaton nekem továbbra sem megy. Minden végpont fix ip-s. A wifi végpontokra működik a forward, a vezetekés pontokra nem. Már cseréltem firmware-t is (227-re, meg vissza), reset stb. :W . A régi routeren ugyan ilyen beállításokkal működnek :((

(#1105) Norby-007 válasza Balage76 (#1101) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, de nekem alexa megy nod reddel, és a Google minit is belőtten alá. Egyelőre nem fizetek, és ha megy a port forward akkor az csak öröm. Köszi

(#1106) Rick4 válasza A99 (#1104) üzenetére


Rick4
félisten

Valami nálad van, ilyet egyik fw-rel se csinál... Amint beírod, azonnal megy a portforward.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1107) gazsiazasz


gazsiazasz
csendes tag

IPv6-tal mizu ebben a csodában? (megy-e? tűzfal, stb...?)

[ Szerkesztve ]

(#1108) Dluinet válasza gazsiazasz (#1107) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tökéletesen működik az IPv6.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1109) gazsiazasz válasza Dluinet (#1108) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

Alapból tiltva befelé minden és megadhatod, hogy mi legyen elérhető kívülről? Esetleg automatikusan követik az IPv6 tűzfalszabályok a prefixet reconnectkor?

(#1110) Dluinet válasza gazsiazasz (#1109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Getway bridge (modemként) módban, routerbe internet felhasználónév és jelszó megadva, és máris mindennek volt IPV6-os címe is. Nem állítottam semmit hozzá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1111) gazsiazasz válasza Dluinet (#1110) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

Az nagyon jó. :) De el is lehet érni őket kívülről? Illetve lehet tiltani azt, hogy elérhetőek legyenek kívülről?

(#1112) Dluinet válasza gazsiazasz (#1111) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudom, csak azt néztem, hogy az Xbox az IPV6 címet is tudja használni és az Xbox UPnP kezeli a router

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1113) cikasz


cikasz
őstag

Lehet a mi home appban valahogy legalább angolositani a routert? Nekem itt kínai! Vagy használjam a mi router appot?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1114) A99 válasza Rick4 (#1106) üzenetére


A99
újonc

OK, visszavonom! A port forwarding is működik. Minden más PC-ről ok, csak arról nem amelyikről beállítottam a routert....

(#1115) Kurrens


Kurrens
tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen routert, a global verziót. Sajnos elég harmatos, a térereje gyengébb, mint a AC66U-mé. Ha a térerő megvan (közel megyek hozzá), akkor persze elég gyors. Repeater-ként használom, minden high-ra állítva, a megfelelő sáv kiválasztva, AC kompatiblis üzemmódban, MU-MIMO bekapcsolva. 2.4G, 5G ugyanaz. A firmware verzió 3.0.22. Érdemes lenne esetleg kínai firmware-t rátenni? Ha nem lesz jobb a térerő, akkor elállok tőle (itthon vettem).

(#1116) DonJoee válasza Kurrens (#1115) üzenetére


DonJoee
tag

Egyelőre én sem vagyok elájulva az Asus RT-AC87u után.
Próbálgatom a különféle országokat, jelenleg Malaysiánál tartok. Itt elég jó 5GHz-es jelszint van, viszont a 2.4GHz az lejjebb van a magyarnál is, pedig elméletileg 36 dBm térerősséget engedélyeznek a magyar 20 helyett.
Gondolom, a kínai fw lenne valamiféle megoldása ennek.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1117) Rick4 válasza Kurrens (#1115) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi rizsa mellett azt is írd le, mi a másik eszköz, mert ha valami régi chipsetes gyenge telefon, attól hiába vársz gbit-es sebességet, az nem csak a routeren múlik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1118) sivi


sivi
csendes tag

Nekem kb. 2 hete van meg, EU verzió, itthon vettem. Nagyon bejön, gyors, stabil, pedig nyúzom rendesen :D

(#1119) tlala válasza DonJoee (#1116) üzenetére


tlala
addikt

Orosz barátaink szerint nem elég a kínai fw cseréje, mert a fw "bdata"-ba van beírva a régió, ami vagy CN vagy EU (nincs több verzió, az országok csak nyelvet váltanak) - és ez a "2 karakter" határozza meg a maximális adóteljesítményt is.
Ezt egy Python szkripttel lehet átírni, amihez én nem értek. (Mondjuk az én routerem szerencsére kínai verzió.)

(#1120) DonJoee válasza tlala (#1119) üzenetére


DonJoee
tag

"Első üzembehelyezésnél" (avagy "Factory reset" után) más-más országot megadva más teljesítményszinteket állít be a router. Ez egyrészt kötelező neki, másrészt ki is mértem (4 vagy 5 factory resetnél tartok, legalább 3 féle teljesítményszint volt már ugyanazon a csatornán mérve, tehát tuti nem csak két országkódot váltogat... lehet, hogy hármat :D) . De pl. más csatornákat is (mondjuk 2.4GHz-en Európában 1-13, USA, Kanada, Mexikó stb. 1-11, Japán 1-14 csatorna engedélyezett, ezeket sem lehet csak két állással lekezelni egy "globál" verziónál). Csak az international firmware nem tartalmaz minden országot, legalábbis Hong Kong, Kína stb. nincs benne.
A "legmegengedőbb" ország Hong Kong lenne, utána Ausztrália, Új-Zéland, Malajzia stb. Ezeknél 2.4GHz-en 20 dBm helyett 30-36 a megengedett. A routernek ország kiválasztás alkalmával be kell állítania az adott országban megengedett teljesítményszintet, csatornákat, különben illegális a cucc. Ha megfigyeled, országot a későbbiekben már nem is lehet módosítani, csak Factory Reset-kor.
Legalábbis ez így van az INT firmware-eknél. A kínainál -gondolom- telibex*rják és vagy "CN" van, vagy "*a", "X1" vagy egyéb "mágikus kódok", vagy semmi. Megy minden, ami a csövön kifér.
Na, mindegy, vagy kínai vagy OpenWRT fw lesz ebből, már látom. Ha elkészül...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1121) DonJoee válasza DonJoee (#1120) üzenetére


DonJoee
tag

Egyébként meg: az az érzésem, hogy WiFi 6-nál már nem csak a puszta "térerő" számít. Ha ugyanazokat a sebességeket produkálja megegyező távolságban, mondjuk -41 dBm mellett, mint az Asus WiFi 5-ös routerem ugyanilyen kondíciókkal, csak -35 dBm-nél, akkor kit érdekel a térerő? Gyors legyen, a szomszéd ne zavarjon be és annyi. Tőlem suttoghat is, csak mindent értsek... :D

szerk: Ahogy nézem, egy rendes, AX200 wifi kártyával párosítva mutatja majd meg igazán ez a router, hogy mit tud. Most csak Inte 7260 van a gépemben. Azt fullra kihajtja (300 Mbps 2.4 gigán és 866 Mbps 5 gigán, mindig).
Na, csak jó lesz ez. Legfeljebb az Asus maradékát (martalékák) elrakom a ház legtávolabbi pontjára AP-nak vagy repeaternek.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1122) adorjant válasza DonJoee (#1121) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem AX200-al kijön a 2,4gbites link, és igen, a Wifi6-nál leginkább az lehet a lényeg, hogy sokkal jobban terjed, és ahol eddig nem volt jel, vagy gyenge volt, most simán megy, méghozzá igen derék sebességgel. És ami a legdurvább, hogy mindez sokszor nem is 2.4ghz-en,hanem 5ghz-es frekvencián.

(#1123) Goose-T válasza DonJoee (#1121) üzenetére


Goose-T
veterán

Már leírtuk párszor, hogy AX200-zal mutatja az igazi erejét ez a router. Valószínűleg a WiFi 6 szabvány miatt van ez. Én innen vettem, ennyi pénzt simán megér. Tényleg nagyon megdobta, akadozós, lassú kapcsolatból a ház túlsó végében lett gyors és stabil. Előtte AC7265 volt, nem is nagyon tudta tartani 5Ghz-en a kapcsolatot, most meg egész nap stabil kapcsolatot tart ezen a frekvencián is. Itthonról dolgozom, szóval napi 8 órában tesztelem. Ráadásul ugyanazt az antennát is használom, mint előtte, szóval csak a kártya változott.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1124) Tonyk válasza Goose-T (#1123) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha valaki esetleg sokallja ;): [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1125) DonJoee válasza Goose-T (#1123) üzenetére


DonJoee
tag

Nincs még a fejemben az egész topik, elnézést érte! Majd éjszaka bemagolom... :DDD

Azt viszont észrevettem, hogy a laptop állandó helyén méricskélve az előző routerrel 650-780 Mbps volt a kapcsolat sebessége 5GHz-en az Intel 7260 AC kártyával. Aztán jött az AX3600 és a kártya nem látott többé hálót. Driver frissítés és megint lát, de most már fixen 866 Mbps, ugyanazon a helyen.
Majd megint körbejárom a házat a laptoppal, csak rá kéne szánnom magam (ez egy 5 kilós gaming laptop kihervadt akkuval, mindenhová vinni kell a másik egykilós töltőjét is, macera).

Tervben van az AX200 kártya vétele. Itthon csudálatos árak vannak, Aliról meg kín kivárni. Megnézem, van-e máshol, ami hamarabb szállít.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1126) PeterPH válasza L4mie (#33) üzenetére


PeterPH
senior tag

Kis késéssel, de megérkezett a lurdyba is.

(#1127) petipetya válasza DonJoee (#1125) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éjszakára tedd be a párnád alá a topicot, reggelre garantáltan megtanulod :K

"nincs rá lezsóidő"

(#1128) DonJoee válasza petipetya (#1127) üzenetére


DonJoee
tag

Muszáj lesz, azt hiszem.
De most 4pda fórumot olvasgatok, vannak érdekes hozzászólások "maradandó ssh"-témában. Hátha lehetne nvram-ot buzerálni...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1129) Kurrens válasza Rick4 (#1117) üzenetére


Kurrens
tag

Notebookon mértem (Lenovo Y540), a térerőt Wifi analyzer-rel. Mint írtam, nem a sebeséggel, hanem a térerővel van gondom.

(#1130) Rick4 válasza Kurrens (#1129) üzenetére


Rick4
félisten

Mint írtam, a térerő semmit se jelent, nem egzakt, főleg hogy az antenna a notebookban van, és azt se tudjuk, milyen wifi kártya van benne. Egy gyengusz térerővel az AX200-as kártya gyakorlatilag gbit-tel tolja.

Még mindig nem látom, hogy a routered lenne a hibás. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1131) DonJoee válasza Rick4 (#1130) üzenetére


DonJoee
tag

Mindenbe nem tudunk AX200 kártyát tenni.
Telefonok, tévék, nyomtatók stb... Ezekkel mind ugyanúgy kellene működnie az új routernek, mint az elődjével. De sajnos 2.4GHz-en, "n"-es kliensekkel -3 de van, hogy -6 dBm-el gyengébb térerőt produkál az AX3600. Lehet, hogy a WiFi 6 észből tolja, de a WiFi 5 még csak az erőből ért... :DDD
Mindegy, már keresem rá a megoldást.
(AX200-at már rendeltem. :) )

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1132) Goose-T válasza DonJoee (#1131) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt jó tudni, hogy 5 darab 5 GHz-es antenna van az AX3600-on, de csak 2 darab 2,4 GHz-es. Ezért sosem lesz acélos térereje 2,4 GHz-en, ne is várjuk tőle.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1133) DonJoee válasza Goose-T (#1132) üzenetére


DonJoee
tag

2 x 2.4GHz antenna
4 x 2.4GHz antenna
1 x 2.4GHz antenna (a középső, világítós) kizárólag IoT eszközöknek, mással nem kapcsolódik sajnos (majd esetleg a leendő OpenWRT fw-ben lehet ezt is mókolni)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1134) Rick4 válasza DonJoee (#1131) üzenetére


Rick4
félisten

Telefonnál, tévénél, nyomtatónál gondolom nem is fontos a sebesség, viszont kisebb jelszint ellenére minden eszköznél megvan a stabil kapcsolat, és a jó sebesség... :D A router nem a 2.4-es sávra van kihegyezve, ezt vételkor is tudni lehetett, bár én nem érzem, hogy szégyenkeznie kellene, nálam egy fallal arrébb egy eszköz megy a 2.4-en, az erősítőm van wifin, erősebb a jel, mint az előző AC65P-vel, és az se számított gyengének, szóval annyira nem értem a problémát.. :)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1135) Goose-T válasza DonJoee (#1133) üzenetére


Goose-T
veterán

Olvasd át még egyszer, amit írtál. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1136) DonJoee válasza Rick4 (#1134) üzenetére


DonJoee
tag

Probléma:
-régi router: Asus RT-AC87u
-kliens: telefonom, 2.4GHz, n (Huaweik Matyi 10 lityi, nemröhög, ezt adta a cég :((( )
-hely: 3.7 méterrel a router alatt, egy 38-as lyukacsos blokktégla falat átlósan átlőve és egy ilyesmi vastagságú betonfödémet szintén átlőve
-eredmény: "hárompálcás" jel, 50-70 Mbps adatátvitel stabil kapcsolat mellett

-új router: Xiaomi AX3600
-kliens, hely: u.a.
-eredmény: nulla és a semmi között félúton. Jó, ha nagyon közel nyomom a plafonhoz (pincegarázsba oltott műhelyféleség, 190 cm belmagassággal) a telót, akkor megjelenik a wifi radar piktogram kezdőpontja és tud kapcsolódni (adatot érdemben átvinni már nehezen)

Szóval a "gyengébb" az még elfogadható lenne, de a semmi azért már fejvakarós.

De még nem adom fel, épp kapaszkodom a problémahegy tetejére. Majd szólok, ha már lefelé jövök. Vagy leestem... :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1137) DonJoee válasza Goose-T (#1135) üzenetére


DonJoee
tag

Átolvastam.
Ezennel felhatalmazok minden, #1133-as hozzányögésemet olvasót, hogy a második sorban szereplő "2.4GHz" szövegrészt "5GHz"-re cserélje magában és a leírtakat akként értelmezze.
Köszi! :D
(Én meg lassan, 50 felé elfogadom, hogy a multitaszkos gondolkodás női privilégium, nekem felesleges vele erőlködnöm...)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1138) DonJoee válasza DonJoee (#1137) üzenetére


DonJoee
tag

De akkor már azt az infót is javítanám, hogy a középső antenna az csak 2.4GHz-es.
Ez részben igaz, de nem csak wifi megy rajta, hanem Bluetooth, BLE (Bluetooth Low Energy), IEEE 802.15.4 (pl. Zigbee) rádiók is rádolgoznak.

Mászok felfelé tovább. Már látom az alagút (innenső) végét...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1139) tlala válasza DonJoee (#1138) üzenetére


tlala
addikt

Vagy az a fény a vonat reflektora szemben...
:)

(#1140) dethroner válasza Rick4 (#1134) üzenetére


dethroner
veterán

Pedig a 2.4-es sáv is csudaerős. Többször írtam már, a 4. emeleten lévő routerhez lent az utcán tudok csatlakozni, és használható jelet ad. Azt hiszem ez több mint korrekt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1141) tlala válasza dethroner (#1140) üzenetére


tlala
addikt

De a tiéd kínai verzió vélhetőleg, az övé meg "global", amely semmilyen fw cserével, resettel nem fog akkora teljesítményt adni, mint az eredetileg kínai verzió.
Ezt fehéren-feketén leírták az oroszok a 4PDA fórumon,.
Az nvramban is át kell írni 2 karaktert (az EU-t CN-re cserélni a "bdata" szekcióban) egy python szkripttel, hogy egy global verziós AX3600-as ugyanolyan kakaóval nyomja, mint egy kínai (a vas ugyanaz).

[ Szerkesztve ]

(#1142) djelf válasza DonJoee (#1136) üzenetére


djelf
tag

Esetleg a wifi sugárzás erőssége nem lett minimumra véve? Van ugye 2,4GHz-nek meg 5GHz-nek is 3-3 fokozat.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#1143) DonJoee válasza djelf (#1142) üzenetére


DonJoee
tag

Nem, minden maxon van, természetesen. :)

Egyvalamit azért elértem: nyertem kb. 7 dBm-et.

1-et azzal, hogy lejöttem a 13-as csatornáról az 1-esre. Alacsonyabb freki, "jobban terjed"... még ha csak ennyivel is. Viszont tele van (az üres 13-ashoz képest), rajtam kívül 2 másik közeli szomszéd is használja (meg pár távoli), igaz, csak 20 MHz-es csatora szélességben.
A másik (és most megint nemröhög van): az egyik 2.4GHz-es antennát elfordítottam függőlegesből vízszintesbe, így keletkezett egy álló tórusz is (a másik maradt vízszintben). Így az antenna jeleinek terjedési fő iránya vízszintes helyett függőleges lett, ami nálam a magas, több szintes épület miatt hasznosabb. Jutalom: +6dBm.
Így most -42 dBm helyett -35 körül mocorog a jelszint. Az Asus-szal azért -27 -34 közt voltam, de ez is eredmény.
A műhelyben viszont továbbra sincs jel. Illetve "válámi ván, dé ném áz igázi..."

Csak az lesz, hogy csinálok én ennek a routernek ferde szemet: átállítom kínaira a "bdata"-részt. A firmware maradhat globál, ezek szerint nem sokat szól bele a dolgokba (pedig kéne).
Nem igazán érdekel a dolog jogi oldala, mert ha rápillantok a wifi análizátorra, akkor nem igazán találok legális országkódos jelet a környéken. Van itt kérem, minden: CN, PT, CH, " ", "#a". Egyetlen HU van, egy Telekomos uplink router, de a párja már annak is " " (üres). Ja, az "#a" kóddal Digi routerek mennek, full legálban... :DDD Ezek a #-kódok a gyártó által tesztüzemre használatos "padlógáz" üzemmódok, a Broadcomnál legalábbis (full power, full csatornaspectrum stb.).

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1144) cikasz válasza Goose-T (#1123) üzenetére


cikasz
őstag

Azt honnan tudom meg, hogy a mi laptopunkba ki lehet-e cserélni ezt a dolgot? Lenovo G505S van. :U :B

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1145) dethroner válasza DonJoee (#1143) üzenetére


dethroner
veterán

Azok a digis routerek bizony tolják, nálam a lakásban több ilyen erősebben bejött, mint a saját tplinkem. Egész addig, míg annak be nem állítottam japan2 csatornát. Na attól kezdve nem volt ellenfél ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1146) Goose-T válasza cikasz (#1144) üzenetére


Goose-T
veterán

Sajnos abban még mini PCI-E kártya van, nem gyártanak már olyan formátumú kártyát AX200-as chippel. Amit találtam, ott azt írják, hogy nem működik HP és Lenovo laptopokban. Van még ilyen is, de ránézésre nem fog elférni a noti belsejében.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1147) Rick4 válasza dethroner (#1140) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, viszont ez mindössze addig tart, amíg nincs ugyanazon a sávon zavaró tényező, ha a router a ház közepén van, és nem ablakban, más lehet a helyzet. Amúgy egy 5. emeleti panelben a sima szoba belső felén elhelyezett tp-link wdr-3600-assal az utcán lehet netezni, nem is erről van szó... A sebesség már más kérdés, 2-3 mbit-tel nem sokra megy az ember.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1148) KRISSTUS válasza DonJoee (#1143) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nem olvastam vissza az összes h.sz.-odat (lehet, hogy már írtad), de a "Wi-Fi 5 kompatibilitási mód" ki vagy be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#1149) Tonyk válasza Goose-T (#1146) üzenetére


Tonyk
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1150) cikasz válasza Goose-T (#1146) üzenetére


cikasz
őstag

Hát ez szívás :W , köszönöm a fáradozásod, hogy utána néztél! :R

még egy kérdés :
Milyen laptop körül nézelődjek akkor ha esetleg cserére szorulna? Vagy az újak már jobbak? Bár 100-150 között gondolkodnék igazából mert nem játékra kell.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.