Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) belaazallat válasza Zeratul (#13247) üzenetére


belaazallat
addikt

Hol lehet ilyet beszerezni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#13252) ollie válasza forras2 (#13250) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Kb. én tudok a legkevesebbet a 8.0-ról. Az álcafestékes infót is itt olvastam.

(#13251) belaazallat: nagyanyótól

[ Szerkesztve ]

***

(#13253) Zeratul válasza belaazallat (#13251) üzenetére


Zeratul
addikt

Passz, arról nem szólt a fáma...

Ez meg nagyon kész...

[ Szerkesztve ]

(#13254) Dobi 562 válasza jano_77 (#13237) üzenetére


Dobi 562
addikt

Már a 2.5.2 is mutatta a klánjelvényeket. Ezt töltsd le és tömörítsd ki a WoT mappádba.

----------------------------------------------------
Arpee78-al mentünk szakaszban 30 győzelem és 6 vereség ha jól számoltam. Sikerült is a Tank ász az ST-1-el:

Prémiumos, 5122 sebzés. Visszajátszás.

Lehetett volna még 1-2 kill, de a Maus-unk a dolog könnyebbik oldalát fogta meg, átgyalogolt bal oldalon a pályán, kilőtt 1-2 arty-t és elfoglalta a bázist. Miközben szurkolt az ellennek, hogy kilőjenek engem... Mert be mertem neki szólni a csata elején miután núbozta a scout tankunkat. Ez is érdekes hozzáállás. Szerencséjére az ellenfél főerejét legyőztük a kikötőben, így nyugodtan összekaparhatta magának a megszálló plecsnijét. Nekem nem volt nehéz dolgom, egyfolytában jöttek a csövem elé. Ha összedolgoznak és bekerítenek nem éltem volna sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#13255) .mf válasza Zeratul (#13247) üzenetére


.mf
veterán

Mekkora :DDD
Nőknek tigris-mintás mamusz, gyerekeknek (Disney's) Tigrrises mamusz, WoT-osoknak Tigrises mamusz, teljes család lefedve :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13256) Atlantis válasza Dobi 562 (#13254) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem nem kért hülyeséget, oda illene scout-nak menni. Utána persze gyerekesen viselkedett, az tény.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13257) Dobi 562 válasza Atlantis (#13256) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nálam az jobban kiverte a biztosítékot, hogy elindult azon az útvonalon. :) Mondjuk nagy szerencséje volt, hogy az arty-k nem piszkálgatták. Nincsen Maus-om, de én biztos hogy amikor csak tehetném a beépített részekre vinném be, ahol ki lehet használni a páncélzatát és az arty-któl is védve van.

(#13258) Horvee válasza Dobi 562 (#13257) üzenetére


Horvee
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy ti milyen skilleket raknátok ki mondjuk egy Su8, Tiger, JagdPanther gondolva a további fejlődésre?

Előre is köszönöm a segítséget

(#13259) D.Orion válasza Horvee (#13258) üzenetére


D.Orion
veterán

SU-8:
Én személy szerint a camo-t, mint elsődleges skill-t feleslegesnek tartom. Hogy ha oda jut a csata, hogy neked rejtőzködnöd kell, akkor az esetek 80%-ban úgy is halott vagy, hiába van 100% álcád + hálód. Később meg egyébként is akkora drabálok lesznek az arty-k, hogy nem tudsz mibe elbújni. Su-8 se kicsi már.
Arty-ra én mindenképpen dobnék:
Commander:
1. Eagle Eye: Meg tudod mondani a társaidnak, hogy milyen sérülései vannak az ellenfélnek, taktikai előny.
2. BIA, ha már venti nincs, egyébként nem szeretem, de itt hasznos lehet. De ekkor mindegyik másiknak is BIA-t kell raknod, csak akkor működik.
Gunner:
Ha türelmes arty-s vagy, akkor Dead Eye. Eagle Eye-al együtt nagyon jó cucc. Ha inkább össze vissza szóród a pályát(bár ezt nagy arty-kkal később már nem tudod megtenni, akkor Snap Shot(már ha ez működik torony nélküli gépeknél).
A legtöbb arty-ban 2 Gunner lesz így viheted mind a kettőt.
Loader:
1. Intuition, egyértelmű.
2. Mivel a legtöbb arty-ban 2 töltő lesz. Szerintem nagyon nincs mit választani. :F
Rádiós: Passsz
Driver:
1. Smooth ride
2. Mire odaérsz a lassú arty-khoz addigra el tudod kezdeni a Clucth Braking-et.

Tiger:
1. Mindenkinek repair!
2. Jack of All Trades, Deadeye, Intuition/Safety Storage(2töltő esetében), Rádiós passz, Driver: Amit akarsz a Preventative Maintenance-n kívül mind jó szerintem.

JagdPanther:
1. Camo!
2. Passz, de tényleg, keveset TD-zek még.

[ Szerkesztve ]

(#13260) diegho válasza Horvee (#13258) üzenetére


diegho
nagyúr

Artynál egyik legfontosabb a sixth sense a commander-re, jó tudni, hogy a scout aki közelít meglátott vagy sem. BIA sem árt, de ez ugye minden emberre kell, Camo szintén jó ha van még a nagyokon is számít az a kb 25-30m amit jelent, már nem emlékszem mennyit mértünk.

(#13261) Dobi 562 válasza Horvee (#13258) üzenetére


Dobi 562
addikt

Szia!

Lehet, hogy ugyanazokat fogom leírni, mint D.Orion, de én nem tudom az angol megfelelőit a skilleknek. :)

Arty-zni keveset szoktam, tényleg hülye vagyok hozzá: szerintem az arty kezelőknek legfontosabb az álca és az elit alakulat. Én mindenkinek ezeket fejlesztem a GW pantheremen elsőre.

Tigris: javítás, elit alakulat, mindenkinek 100%-ra. 3. skillnek esetleg mehetnek a látótáv növelők, hatodik érzék a parancsnoknak (most biztos sokan felhördülnek de én hasznosnak tartom nehéz tankokon is a mai 10< arty-s csatákban. Lövésznek pillatankép a pontosság miatt, töltőnek meg biztonságos elhelyezés.

Jagdpanther: 1. körben parancsnoknak hatodik érzék! Többieknek mehet az álca. 2. skillnek javítás. 3. skillnek látótáv növelők (parancsnok - Felderítő, rádiós - Helyzetfelismerés) Ha később menni akarsz tovább Ferdi, JT felé akkor érdemes a vezetőnek a kuplung égetőt kifejleszteni, ne forogjon úgy mint egy csiga. Lövésznek meg mehet 3. skillnek a Halálos szem.

[ Szerkesztve ]

(#13262) vbbb


vbbb
őstag

Mi a f*** van ma??? Nem tudok olyan tankkal menni amivel ne vesztenék....azér' mert pár napot jól mentem, most szopatni kell???A k anyádat wot!

(#13263) Napfénysüti válasza vbbb (#13262) üzenetére

Ma én is folyamatosan szívok. :(

Més que un club!

(#13264) forras2 válasza vbbb (#13262) üzenetére


forras2
őstag

Nekem most már több mint 1 hete kb 2×annyi a nyert köröm mint a vesztett... most egész jól megy, és normális csapattársakat is kapok :K

(#13265) vbbb válasza forras2 (#13264) üzenetére


vbbb
őstag

Dögöljenek meg, ez olyan tudatosan van manipulálva mint a pinty! Egyszerűen nem, vagy csak micro léptekkel tudok elszakadni az 51%-os winratatol több hónapja.
Tegnap például megint 2500 feletti eff-el és 75%-osba jöttem ki, meg azért előtte is elég jó volt. Most meg csak vesztek? Biztosan elfelejtettem játszani az éjszaka....rohadékok.

(#13266) forras2 válasza vbbb (#13265) üzenetére


forras2
őstag

Még pár nap, azt már kibírod.... Beindul a suli, azt kevesebb értetlen lesz a szervereken.... vagy legalább is remélem :U

(#13267) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Hatalmas forma ez a T29. :D Cliffen top tank voltam. Beálltam egy szikla mögé ahol csak a torony látszott ki. Kaptam a lövéseket egy KV-1S-től, Tigertől, M6-tól és egy BDR-től folyamatosan, csak kár hogy egyik sem sebzett meg. :))
A pirossal jelölt helyen voltam elbújva és onnan lövöldöztem.

magyarsrac

(#13268) krisss93


krisss93
aktív tag

Bátor voltam és felraktam az xvm-et, első csatában a csapatomban rajtam meg egy másik emberkénkívül mindenki lila (én sárga vagyok1050-es szutyok kis effel), az én effem a legnagyobb, rajtam kívül egy sárga játékos van, az ellenfélnél 4 zölt meg 5 sárga :S

(#13269) krisss93 válasza [HUN]Dani (#13267) üzenetére


krisss93
aktív tag

Hát igen a T29 szegény Atlantison kívül mindenki kedvence :D

[ Szerkesztve ]

(#13270) AlexWolf válasza vbbb (#13262) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Mióta megvettem a T30-at ma 14 csatát mentem vele. összesen 5x nyertünk.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#13271) [HUN]Dani válasza krisss93 (#13269) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Rendkívül tetszik nekem. :K

Más: Ezt már régen megakartam kérdezni úgyhogy most megteszem. Van amikor tier 9 csatába dob a T29-el. Azt tudom, hogy azért kapok sok pénzt és tapasztalatot ha sokat sebzek. Szóval olyankor pl. több pénzt/tapasztalatot kapok azért, ha mondjuk egy IS-8-at sebzek meg, mint egy KV-3-at, vagy ennek semmi jelentősége?

magyarsrac

(#13272) Atlantis válasza krisss93 (#13269) üzenetére


Atlantis
veterán

Bizony, sajnos ez az én defektem. T32 már jobban tetszik, de még ez is messze van tőle, hogy szeressek vele menni. T7-ből IS a kedvenc, most már határozottan úgy vélem, még a Tiger-nél is jobb (szégyen ezt beismerni egy német-mániásnak :) ).

[Hun]Dani: szerintem nem, leírva se láttam sehol ilyet. Ámbár elnézve a wot-logger adatait, több XP jár néha közel ugyanannyi sebzésért, de gondolom ez spotolásért, stb. is járhat.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13273) forras2 válasza Atlantis (#13272) üzenetére


forras2
őstag

utsó mondatodra....
fúúúúúj, fúúúúújjjj harsogja a tömeg :DDD

(#13274) Looserke


Looserke
őstag

98K credites kör Type-al prémium nélkül... :C :DD

Replay: [link]

a legénység még csak 95%-os... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13275) vhw válasza vbbb (#13265) üzenetére


vhw
addikt

Bocsánat, tegnap 7-8 óra környékén kb 90k aktív játékos volt fent wot-on, szerinted van arra kapacitása a wot szervereknek, hogy minden egyes egyén nyerési-vesztési arányát szánt szándékkal manipulálja? Ennyi különböző tapsztalatú, képességű, különböző tankokkal, különböző időpontokban, standard és premium account tulajdonosok, különböző játékosokkal szakaszt alkotva csatát kezdő ember eredményeibe aktívan beleszóljon? Csak játszunk már el a gondolattal, hogy miféle rendszer kéne ehhez. (miközben van matchmaker, különböző MM súlyú tankok, különböző modul, equipment felszereltségek, legénység képzettségek, platoonok, különböző pályák, és játék módonként különböző oldalak-szerepek...)
Olyan nehéz elfogadni azt, hogy valaki elérte tehetségéhez képest a maximumot és erről a szintről igen nehéz elmozdulni, főleg egyedül játszva? Hónapok óta megrekedtem 60%-on hol pár század százalék pluszt, hol minuszt adnak napok győzelmi arányai az össz arányhoz. Ez van, valószínűleg elértem a képességeim, játékstílusom, játszott tankok, miegyébb határait.
Vagy szerintetek a végtelenségig lehet növelni a győzelmi arányt? A te 51%-oddal még így is az átlag fölött vagy, többet nyersz mint vesztesz.

Egy példa; 2 napja ~15 csata diegho-val platoonban ~4000 saját eff-el, 80% győzelemmel fejeztem be a napot (legtöbbet Type 62vel mentem), másnap egyedül játszottam, ismét főleg type 62-vel, 17 csata 50 % arány, harmadnap újra dieghoval 82%, 2100 eff. Mikör egyedül mentem becsúszott egy pocsék nap, de mikor együtt játszottunk "megjön a szerencse" -> illetve összedolgozva jelentősen nőnek a győzelmi esélyek.

Miért ingadozott ekkorát pár nap alatt a saját eredményem? Miért nem büntetett napokig a játék az első 80% győzelem után? Miért jött harmad nap még az elsőt is meghaladó arány? Holott nem változtak sem az én sem a szakasztárs képességei drasztikusan. Hogy érhettük el a jelenlegi eff és győzelmi arányainkat mindketten, mikor meglehetősen keveset játszunk együtt szakaszban az össz csataszámunkhoz képest? Miért nem akar félreérthetetlen módon visszaterelni minket is a játék az átlagos 48-50%-os arányhoz mindkettőnket? (és sokan másokat akik magasabb győzelmi arányt értek el)
Neki folyamatosan premium accountja van/volt, nekem soha, csak az aktivált ajándék kódok ideje alatt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13276) Chris0321 válasza vhw (#13275) üzenetére


Chris0321
addikt

Igenis vannak olyan időszakok amikor egyesek szopóágra kerülnek ezt már én is tapasztaltam nem is egyszer. Van olyan nap, hogy akármit csinálsz nyersz, olyan kapáslövések találnak csak lesel legalább 50%-os winraiot-val és van úgy, hogy akármit csinálsz, akármennyit sebzel(már ha sebzel mert a gondosan becélzott tőled tizenméterekre lévő tankot nem találod el, ha eltalálod akkor pedig nem sebzel) 30-40% win ratiot ha sikerül nagy nehezen kiharcolnod.
Nekem az utolsó nagy szopóidőszakom 49% elérésekor következett be. Előtte volt olyan, hogy bőven 60% fölött nyertem, utána legalább egy hétig csak csökkent a %-om amikor is pihenőre raktam a játékot egy időre. Azóta lassan újra javul a %-om.
Nem hinném, hogy egyik napról a másikra elfelejtene valaki játszani és elég észrevehető, ha valaki a nem fogsz nyerni akármit csinálsz is. A planetwot-n szépen látszik a winrátion, hogy vannak olyan időszakok amikor szépen visszaesik.

[ Szerkesztve ]

(#13277) Stauffenberg válasza vhw (#13275) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért nem tudsz feljebb mozdulni a győzelmi aránnyal mert egyszerűen a nagy számok törvénye azt mondja. Gondolj a pókerre, ahol vannak vesztes és nyertes időszakok, de hosszú távon (akár több hónapos, több éves távlatban) mindig a nullszaldó közelében marad a játékos (mint itt az 50%).

Ez egy csapatjáték és épp ezért a győzelmi arányt befolyásolják külső körülmények, leginkább a veled együtt játszók készségei. Hiába vagy baromi jó játékos, ha sokszor kerülsz olyan csapatba, melynek nincs elég potenciálja a győzelemhez (pókerben meg rossz lapokat kapsz amiket nem tudsz jól megjátszani).

Nekem is 54-56% körül van a győzelmi arányom pedig nem is vagyok egy kiemelkedő játékos, nincs benne 15-20k csatám, hanem ennél jóval kevesebb. És nem csak a vesztes körök hanem a nyertes körök sem csak rajtam múlnak, hanem a csapaton.

Ha csak elméleti síkon elmegyünk a 80%-os győzelmi arányhoz az már azt jelentené, hogy valaki annyira jó játékos, hogy egyedül elbánik bármilyen körülmények között, bármilyen ellenséges csapat 80%-val, ezzel szinte majdnem minden kört egyedül megnyerve a csapatnak.

[ Szerkesztve ]

(#13278) Szilu válasza Stauffenberg (#13277) üzenetére


Szilu
tag

Mind a pokernel, mind olyan kockaval jatszott jatekoknal, mint a monopoly, pont a nagy szamok alapjan fog beallni a tudasod szintjere a gyozelmi aranyod. Szerepe van a szerencsenek, de sok jatek alatt mindenkinek ugyanannyi jut. Ezert jon ki a kulonbseg sok jatek alapjan, ki az aki az eselyeit maximalizalni tudja. Pl sok duplakockas jateknal szamit mennyit dobsz, igy illik tudni, hogy a 7snek van a legnagyobb eselye.
Ugyanez igaz a WOT-ra is. Nem szabad azt elhinni, hogy mindig csak a korulmenyek aldozata vagyunk. En mindig is gyozelemre mentem, de 6k csatanal kb 52%on alltam. Utana meg jobban figyeltem, es elkezdett noni az aranyom. Ugynakkor ha vegignezem a tankjaimat, 60% felett alig vagyok, igy ha meg sokaig lekot ez a jatek talan 59%-ig eljuthatok, es tudom nem a szerencse a kulonbseg koztem es egy 65%os jatekos kozott.
(Ugyanakkor megjegyzem, hogy a tankvalasztason sok mulhat, csak tier10ben 8%os nyeresi kulonbseg is van a jatekosok atlagai kozott. Szinten szamit, hogy mikor ment valaki valamelyik tankkal, E-100 nyeresi aranya pl 5%-ot csokkent az idok folyaman. Ezen felul johet meg a szakasz vagy a szazad, ahol a tobben elvezik a masik tudasanak elonyet is.)

(#13279) vhw válasza Chris0321 (#13276) üzenetére


vhw
addikt

Ha van is szopóág, miért érhet el valaki 60%-os win ratet? vagy ennél is többet? (miközben nem játszik csak és kizárólag eff és arány javító kis tankokkal (micromaus, marder és társaik), nem játszik kizárólag jól szervezett századokban, és állandóan szakaszban más tapasztalt játékosokkal)
Az elmélet alapján nem kéne ezeknek a játékosoknak hatványozott "büntetést", "kiszúrást" tapasztalniuk? Hogy ne érjenek el kimagasló értékeket? Hogy visszasüllyedjenek az átlagba? Ezeknek a játékosoknak valami miatt talán kevesebb "szopóágon vagyok" élmény jut?

Ha egy nap valami oknál fogva számos alkalommal dobnál hatost egy kockával, majd napokig
csak nagy ritkán ugyanazzal a kockával, akkor hol lesz a hiba? És hol van ez a játék, egy kocka egyszerűségéhez képest, mikor itt számtalan változó van a pakliban? (játékon belüli és játéktól független)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13280) vbbb válasza vhw (#13279) üzenetére


vbbb
őstag

A klán harc, gold ammo és a sok platoonozás esetleg a low tierbe renkölés prémium vagy OP-tankkal tapasztalt játékosként sokat dobhat. Az igazi arányrombolás a sok random játék, de ezt mindenki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#13281) zoszt válasza Tüzi (#13208) üzenetére


zoszt
tag

Amikor feltelepítettem a játékot nekem sem volt körvonal ATI videokártyával.

Ati Tray Tools-ban mindent alkalmazásvezérletre állítottam és így már működik rendesen a tankok körüli sziluett. De lehet, ha a catalyst/gamingnél pipákat raksz a Use application settingshez az is segít.

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#13282) vhw válasza vbbb (#13280) üzenetére


vhw
addikt

Írtó kevés a kláncsatáim száma az össz lejátszottakhoz képest, gold ammot csak kizárólag egy-egy kláncsata alkalmával használtam. Csatáim túlnyomótöbbségét egyedül játszottam, és meglehetősen kevés csatám van "közmondásos" OP tankokkal low tierben (mint a; micromaus. Hacsak nem veszük OP-nak a Valentine-t, mint legtöbbet játszott tankomat).
Miközben számosan tudják rólam, hogy "szeretem" játszhatatlan kacatokkal megtölteni a garázsomat, és "szívatni" magam. Emellett szakaszokban is csinálok baromságokat és egyesek tudni vélik ( :U ), hogy előszeretettel hagyom faképnél platoontársaimat némi "magányos farkas-oskodásért" a térkép valami teljesen más szegletében.

De, hogy mi a francért nem akar még ezek után sem folyamatosan szopatni a játék, és lerugdosni 50% környékére azt nem tudom...
Nekem tán kevesebb 0 dmg crit jut? vagy kevesebb ghost shell? Netán kevesebb retard a saját csapatba és több ellenem?
Szerintem mindenki ugyanazon körülmények között játszik, hasonló számban kap hideget-meleget a játéktól és a játékosoktól, kell hogy legyen valami különbség közöttük és ezt aligha valami rejtett MM, szopóág vagy hasonló homályos dolgok teszik.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13283) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Minél többet megyek a T20-szal annál jobban látom, hogy ezzel sosem lesz meg a majdnem 100k XP a következő tankra. Ez egy nagy rakás hulladék, élvezhetetlen vele a játék. Messze nem olyan jó móka, mint a Shermanok voltak. Azok szépen csipegettek, de T20 már a saját tierjével is csak nehezen boldogul, de hála a matchmakingnek általában Tier8-as ellenfélből van a legtöbb.

De adhattok tippeket, hogy mivel lehet valami értelmeset kihozni ebből a tankból, mert csak a napi duplákra viszem ki a garázsból, mert nem szeretek vele játszani. De a Patton érdekelne és jó lenne addig eljutni valaha.

(#13284) krisss93


krisss93
aktív tag

A T-25-re mit érdemes feltenni a venti meg a rammer mellé?

(#13285) krisss93 válasza Stauffenberg (#13283) üzenetére


krisss93
aktív tag

Én sem szerettem a T20-at de azért ennyire nem szar.
Megvan már 90mmes ágyú?
Mert addig tényleg szenvedés.

(#13286) Stauffenberg válasza vhw (#13282) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bocs, nem tudok már szerkeszteni.

Szerintem a szopóág nem arra törekszik, hogy lenyomjon 50% környékére. Előfordul, hogy négy-öt alkalommal totális retardáltak közé sorsol a játék. Ez lehet véletlen. De amikor 20-50 csatában kivétel nélkül mindig hülyék közé kerülsz akkor az is véletlen? Aztán jön a fordítottja, mikor ugyan ennyi csatán keresztül ha direkt azt akarnád akkor sem tudsz veszíteni (és érzed azt, hogy a túloldalon tényleg agyalágyultak vannak, mert kimásznak a lövéseid elé és mindig mások kapkodják el előled a biztos one shotokat).

Ezekről sokan beszámolnak, én is tapasztalom.

Nem azt mondom, hogy a játék törekszik 50% környékén tartani a nyerési arányt, de valami biztos van a matchmaking algoritmusában. Vagy szándékosan vagy hibaként. De mivel magyarázhatók ezek a váltakozó sorozatok?

(#13285) krisss93: Igen megvan, teljesen ki van fejlesztve a tank, de valahogy engem nem győz meg az az ágyú. Ha jól nézem az M18-o is az van. Egy tierrel alacsonyabban. Na az a tank tényleg darál, de a T20 nem. Ha jól sorsol be és maximum velem egy tierben lévők az ellenfelek akkor tudok vele jó köröket menni, de egy Tier 8-as akármi már egyszerűen nagy falat.

Próbálok oldalba támadni, megkerülni, mindent csinálni, hogy megkerüljem a front páncélokat, de a botrányos gyorsulás miatt ez sem olyan könnyű. Elég ha véletlenül beleszaladok egy Tier 7-8-as ellenfélbe és szinte tuti, hogy fémforgács lesz belőlem.

Egyszerűen nem tudok ráérezni a T20 ízére.

[ Szerkesztve ]

(#13287) speedmetal


speedmetal
tag

Sziasztok!

Az esetek nagy részében páncélvadásszal harcolok, így számomra fontos az álcázás. Álcaháló minden gépemen van és az álcázás skill is hol fejlődik, hol pedig soron következik majd. Eddig nem érdekelt, mert drágának tartottam, aranyra meg nem nagyon költök és ha igen akkor csak a prémium felhasználóhoz szükséges mennyiséget veszek, de mivel mostanában rengeteg kreditem lett és lehet bérelni is az álcafestést, úgy gondoltam kipróbálom. A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy miután kiválasztom és aktiválni szeretném, kiír valami olyasmit, hogy: biztosan meg szeretné szüntetni az álcaháló alkalmazását. Na már most: ha álcafestést rakok fel, akkor megszűnik az álcaháló hatása?
Valakinek tapasztalata az ügyben?
Egyébként pedig pont fordítva lenne logikus, hiszen ha csak nem valami elképesztően feltűnő festést - pl.: piros - választ az ember a tankjára, akkor mindegy, hogy mi van az álcaháló alatt! :) A való világban legalábbis :D

Köszi előre is: speedmetal_x6

[ Szerkesztve ]

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#13288) Stauffenberg válasza speedmetal (#13287) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én még nem vettem ilyen festést mert feleslegesek érzem. De tudtommal ez csak csicsamicsa, nem befolyásolja az álcázást. De lehet én tudom rosszul.

(#13289) AlexWolf válasza speedmetal (#13287) üzenetére


AlexWolf
senior tag

A játékban az álcafestés csak díszítő elem. Semmilyen befolyással nincsen a tank láthatóságára.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#13290) vhw válasza Stauffenberg (#13286) üzenetére


vhw
addikt

Oké, én nem vonom kétségbe, ha azt mondod létezik ilyen (és mások is tapsztalják) De ebből nem az következik, hogy mindenki átéli és tapasztalja ezt? Vagy vannak valami rejtélyes módon "kedvezményezettek" akik igen ritkán vagy sose futnak bele ilyesmibe? Miért kivételezne velük a játék?
Ha nincsenek ilyen kivételek, akkor mindenegyes játékos egyenlő esélyekkel indul és játsza meg ezeket a "szopóágakat". Na most miért vannak akkor 5-10% különbségek (illetve jóval többek, ha igen gyenge eredményeket is beleveszünk a szórásba) is a győzelmi arányoknál?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13291) speedmetal válasza AlexWolf (#13289) üzenetére


speedmetal
tag

Szia!
A W.O.T. INFO oldalán, az álcázás résznél, a fórumban Normen (az oldal szerkesztője) szerint van álcázási tulajdonságuk...

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#13292) vhw válasza speedmetal (#13291) üzenetére


vhw
addikt

szentírásunk, a WoT wiki ide vágó 5.6.1 Calculating the Camouflage Factor kezdetű passzusa ezt mondja nekünk;

"No camouflage bonus is provided by:
- Fallen trees
- Player tanks (dead or alive)
- Grass
- Camouflage patterns you can buy in game for gold or rent for credits
- Anything else"

WoT káromlás ennek ellenkezőjét állítani.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13293) Stauffenberg válasza vhw (#13290) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem mondtam, hogy vannak kivételek akik nem részesülnek a szopásban. Csak azt mondtam, hogy vannak szopóágak amik nem véletlennek tűnnek. Hogy ez technikai baki vagy szándékos azt nem tudom, de az biztos, hogy ezek nem véletlenek.

Szóval én nem taglaltam olyat, hogy kipécéz embereket akiket szívat, másokat meg felemel.

5-10% eltérések simán beleférnek. Nem azt mondtam, hogy szorosan az 50% mellett marad mindenki hosszú távon. Hanem, hogy ettől nagy mértékben (20-30%) eltérni igen nehéz. Megnéztem, hogy a nyerési arány szerint állítottam sorrendbe a TOP1000 játékost és 73%-on áll az első olyan aki túl van 10k csatán. Innen csak lefele megy és hamar ki is fogynak az ilyenek, szóval hamar beáll a lista

A legtöbb csatát (30-40k) lejátszó playereknél csak 5-10% eltérés van az 50%-hoz képest. Ráadásul a TOP 1000 esetében aki 70% felett van az is csak egy maroknyi 200 fős társaság, köztük sok olyannal akik csak pár száz csatát nyomtak le. Szóval igencsak nagyon ritka, hogy valaki hosszú távon, sok ezer csatával a háta mögött 60% fölé tudjon menni.

(#13294) ollie válasza [HUN]Dani (#13271) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy igen, ha magasabb tier-t sebzel, akkor több XP-t és creditet is kapsz.

Mai csatáim:

WoT Logger 2.11beta started. Fight!
Switched to profile: gyzoli_eu
Connection ERROR to online database
21:29 KV-3 win XP: 1752 Dmg: 2882 Killed: 4 Spotted: 2
21:26 KV4 win XP: 936 Dmg: 1254 Killed: 4 Spotted: 2
21:37 KV4 lose XP: 612 Dmg: 1414 Killed: 1 Spotted: 2
22:52 KV4 win XP: 1335 Dmg: 2680 Killed: 2 Spotted: 1
23:04 KV4 lose XP: 1267 Dmg: 4920 Killed: 6 Spotted: 0
23:16 KV4 win XP: 1267 Dmg: 1699 Killed: 2 Spotted: 0

Utolsó kettő érdekes, pont ugyanannyi XP, utolsó előttiben asszem összesen volt 9 killje a csapatnak, engem öltek meg utoljára.

***

(#13295) speedmetal válasza vhw (#13292) üzenetére


speedmetal
tag

Köszönöm! Ezek szerint fogok cselekedni, a szentírás ellen véteni pedig nem :)

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#13296) virkir válasza ollie (#13294) üzenetére


virkir
veterán

Már megszűnt valamikor a 7.2 környékén csak nem verték nagydobra. Ha jól emlékszem talán overlord blogján volt róla egy rövidke beismerés.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#13297) ollie válasza speedmetal (#13291) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Annak az oldal szerkesztőjének nem kéne WoT-os oldalt szerkesztenie, ha ilyen alap dologgal nincs tisztában.

***

(#13298) jahrn válasza Stauffenberg (#13283) üzenetére


jahrn
senior tag

Nekem nagyon tetszik a T20. Meg is tartottam, bar mostanaban nemigen megyek vele.
Igy hasznalom/tam: coated optics, rammer, venti es OFC magas szintu repair minimum ajanlott.
A tank alapbol inkabb brawler tipusu, szerintem azon a szinten nincs mas ami olyan jol gyorsul (talan az AMX 75?) szal ezt ajanlott kihasznalni. 1vs1-ben mindent meg tudsz enni a sajat szinteden, odafigyelessel felette is (mondjuk IS-3 meg IS-6 igencsak-brutkon kemeny dio). A kis AMX-ek talan a legnagyobb konkurencia ha veluk talalkozol akkor szegyentelenul rammolj :D
Alapvetoen terkep/csapat/taplalkozasi lancon betoltott helyzet fuggo h mikor mit csinalok. Alt a jatek elejen egy kis felderites/fontos pont elfoglalasa, jatek kozepen sniperkodas/zavaras majd vegjatekban johet a maradek ellenfel bedaralasa.

Nekem ez jott ossze vele (prem nelkuli eredmeny) szerintem turheto.

[ Szerkesztve ]

(#13299) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Hülye kérdés:

Nem tudom figyeltétek-e, hogy az ST-1 neve a játékban 'ST-I"-nek van írva. Hogy kell mondani? "ST-I", vagy "ST-1"? Mert az "I", az lehet maga egy "I" betű, de lehet római szám is, mint pl "Tiger II". Hivatalos WoT fórumon azt is írta valaki, hogy "STalin-Iosef"-nek lehet a rövidítése.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13300) ollie válasza Mcray (#13211) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.