Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) quailstorm válasza batyuska100 (#50550) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semmiképp.

Akkor szerintem a Win7 és annak az indítószektora kavar be. Nem tudja felismerni.
Fogalmam sincs hogy kell Win7-re vagy mellétenni XP-t. Próbálkozz üres lemezzel, aztán legfeljebb másolod a partíciót és hozzáadod a W7 BCD-hez.

(#50552) batyuska100 válasza quailstorm (#50551) üzenetére


batyuska100
senior tag

Formáztam a vinyót, ugyan az az üzenet jelenik meg.

(#50553) quailstorm válasza batyuska100 (#50552) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az igen érdekes. Én egy általam elég sokszor használt lemezképet adtam pedig. USB-ről akarod felrakni esetleg?

(#50554) batyuska100 válasza quailstorm (#50553) üzenetére


batyuska100
senior tag

Hja, hogy ez is lehet probléma? Igen, usb-s pendriveval telepíteném, nincs több szabad sata port a gépben.

(#50555) quailstorm válasza batyuska100 (#50554) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem ez lesz a gond.
Én kiírtam DVD-re amit küldtem...

USB-ről XP-t még nem telepítettem.

Csinálj szabad SATA portot, csak a cél HDD legyen bedugva XP telepítés közben, a meglepetéseket elkerülendő.

[ Szerkesztve ]

(#50556) batyuska100 válasza quailstorm (#50555) üzenetére


batyuska100
senior tag

1 Sata port van az alaplapon, IDE van 2 is, csak nincs működő cd olvasóm. Volt egy albacomp classmate pc-m, csak usb port volt rajta és pendriveról raktam fel az XP-t.

Most ott tartok, hogy ki van írva pendrivera az új XP telepítő, de most már nem akarok nekiállni telepíteni.

(#50557) Doky586 válasza Frawly (#50544) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a XP ISO nem az aminek mondja magát.. :W

A weblapon jó SHA1 ellenörzőösszeg szerepel, ami keresőbe beírva máshol is megtalálható. DE! a letöltött filenak nem ez az ellenörzőösszege!!! és ~51MB-al nagyobb mint aminek lennie kéne.. :((

(#50558) cocka válasza quailstorm (#50555) üzenetére


cocka
veterán

Én telepítettem. Az a vicces, hogy a beépített firadiskes drivernek köszönhetően a telepítési célnak a pendrive saját magát is felismeri, ami mondjuk szerintem übergáz. :D

Ha pedig nem adsz hozzá sata drivert, akkor csak az IDE módban futó satás cuccokat ismeri fel telepítési célként.

(#50559) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor beleinkelek egy eredeti magyar Windows XP prof sp3 telepítő iso-t:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-73991.iso
SHA1: e54efa1f033498436b76da9588bb6d31083ec0f8
size: 589 MB
>>>link<<<
info: archive.org/details/MWXPSP3HU

hitelesítés

[ Szerkesztve ]

(#50560) batyuska100 válasza Doky586 (#50559) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ez szép és jó, de nem ez a legűjabb verzió.

(#50561) Frawly válasza batyuska100 (#50560) üzenetére


Frawly
veterán

De, normál XP-ből ez a legújabb verzió, amibe hivatalosan SP3 van integrálva. Ettől újabb nem volt, csak a spéci POSReady 2009 kiadás. Mindkettőt linkeltem, olvass vissza.

Egyébként valamelyik rajongó csinálhatna egy megbízható XP lemezképet, amiben egy batch-telepítővel fel lehetne húzni egy fullos XP-t, amiben minden frissítés és .NET suttyóság benne van, úgy, hogy SEMMIT nem kell feltenni utána, se SP4-et, se POSReady frissítéseket.

(#50559) Doky586: tőlem ez is jó, ez is VL-es. Nem tudtam, hogy nem stimmel az ellenőrzőösszeg, csak úgy sebtében találtam a linket, működött, betettem ide. Mindegy mit tölt az ember, hivatalos lemezkép legyen, SP3-mal integrálva. Az már teljesen egyéni ízlés kérdése, hogy Home vagy Pro vagy POSReady, VL vagy nem VL. A VL-nek elvileg annyi az előnye, hogy nem kell aktivációval szórakozni, de nem telepítettem XP-ből még sose VL-t.

A magyar XP SP4-hez nem találok már linket. Régen kint volt valami magyar egyklikkes feltöltőoldalon, de már nem találom. Pedig valahol megvan offline letöltésben, egy régi HDD archívumban, lehet előkeresem, és feltöltöm valahová.

(#50562) Frawly válasza quailstorm (#50555) üzenetére


Frawly
veterán

USB-ről telepítéssel nincs probléma, de USB-nél az nem mindegy, hogy milyen programmal lett kiírva a képfájl, és hogy milyen USB porton próbálja az ember. Nálam, ha nem megy az USB XP install boot, akkor valami licence.txt hiányára szokott hivatkozni a telepítő. A kolléga képe annyira homályos és távoli, hogy nem tudom elolvasni mi van rajta.

(#50563) batyuska100 válasza Frawly (#50562) üzenetére


batyuska100
senior tag

Azt írja, hogy nem található előző verziójü Windows NT a rendszeren.

Bocsi, hogy ilyen homályos lett, csak gyors lefotóztam. Nem néztem meg, hogy milyen lett.

(#50564) Frawly válasza batyuska100 (#50563) üzenetére


Frawly
veterán

Ez akkor tényleg valami upgrade-verzió. Próbáld azzal, amit legutoljára Doky linkelt az #50559-ben. Rufus nevű programmal kiírva pendrive-ra, vagy USB-s HDD-re, vagy amid van. Persze kiírható másik programmal is, én csak azért ajánlgatom a Rufus-t, mert ingyenes, nem nagy letöltés, és azzal biztosan van tapasztalatom, azzal tuti megy. Nem csak állítólag, meg múltkor még ment alapon. XP-t én már valami 10-11 éve csak pendrive-ról telepítettem, mert a gépeimben nem volt optikai meghajtó.

(#50565) Doky586 válasza Frawly (#50561) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az aktiváló szervereket leállították (ahogy mondva volt) akkor már normál verziós XP-t (pl Home) nem lehet telepíteni, mert nem fogja semmi elfogadni (aktiválni) a 15 éve vásárolt licensz kulcsot. Marad a vl..

batyuska100: Már nem érdemes 500 GB-nál nagyobb HDD-t (vagy SSD-t) XP-vel particionálni.. Elő kell particionálni win10-el.

[ Szerkesztve ]

(#50566) batyuska100 válasza Frawly (#50564) üzenetére


batyuska100
senior tag

A Rufust rendszeresen szoktam használni linuxot pendrivera írásra. Most akkor megpróbálkozok azzal, amit Doky linkelt.

(#50567) batyuska100 válasza Doky586 (#50565) üzenetére


batyuska100
senior tag

Egy 80Gb-os Sata2 Maxtor vinyó van bent, ez nem lesz probléma.

(#50568) cocka válasza Doky586 (#50565) üzenetére


cocka
veterán

Meg szerintem a frissítő cuccokat is leállították, mert feltelepítettem mindent odáig offline, hogy na most már végre bejön az MS Update és kéne tudnia találni frissítéseket. Ehhez képest random hibakódokat dobál az oldal. Úgyhogy... úgy tűnik itt vége a dalnak.

(#50569) Doky586 válasza cocka (#50568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az update catalogban még ott van sok xp KBxxxxxx frissítés, másik gépen le lehet tölteni őket.
De az XP már nem tud se TLS1.2-t, se SHA2-t amire a w7-et is át kellett tavaly állítani, ezek nélkül már nincs WU..

(#50570) batyuska100 válasza Doky586 (#50559) üzenetére


batyuska100
senior tag

Kiírtam ezt a verziót pendrivera, most az üzenet a következő:
A telepítő nem találja a Végfelhasználói Licencszerződést.
A telepítést nem lehet folytatni.

(#50571) Doky586 válasza batyuska100 (#50570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kukázd a pendriveot és vegyél egy újat a sarki boltban.. :DD

(#50572) batyuska100 válasza Doky586 (#50571) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ó backi, akkor kiírom lemezre ezt (is).. :DDD

(#50573) cocka válasza Doky586 (#50569) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk nem ez lenne az első eset, amikor az MS saját rendszeréhez nem képes idomulni.

Tudtommal a webes MS Update (mármint ami automatikusan képes keresni és nem katalógusból kell összekukáznom a cuccokat) IE8-cal még működik és minthogy az oldal lényegében az XP miatt van fenntartva, elég érdekes, hogy különböző titkosítási cuccok miatt hibaüzenetet dob.

A másik kedvencem: az MS Office 2010 XP-n. Volt anno hozzá szintén MS Update-ről letölthető frissítés, amit ha feltelepítesz, akkor onnantól elindíthatatlan a program. Ez szerintem mai napig nem lett kijavítva.

(#50574) batyuska100 válasza batyuska100 (#50572) üzenetére


batyuska100
senior tag

Így meg kékhalál...

Kezd nagyon elmenni a kedvem az egésztől. De MÉG nem adtam fel. :)

(#50575) batyuska100 válasza Doky586 (#50571) üzenetére


batyuska100
senior tag

Másik pendrivera kiírva is ugyan az az üzenet van, szerintem valami más a hiba.

(#50576) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyi szenvedést, nem értem. Asszem az enyém valami 2009- es összeállítás, P-III- tól Phenom-II- ig jó sok gépre telepítettem már, simán felment mindegyikre, szépen működik.3DM99 run és egy 2001 . Retrozáshoz teljesen jó.

(#50577) quailstorm válasza DarthSun (#50576) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Onnan adódik a szenvedése, hogy nincs egy IDE DVD meghajtója otthon, ami működik.

(#50578) batyuska100 válasza quailstorm (#50577) üzenetére


batyuska100
senior tag

Azóta hoztam egyet a suliból. De a lemezre kiírt telepítők kékhalákoznak, a pendriveosak meg minden féle hibaüzenetet dobnak.

(#50579) quailstorm válasza batyuska100 (#50578) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Milyen gép ez?
Valami BIOS beállítás lesz akkor a gond esetleg.

Egy Hiren's Boot CD Mini XP elindul? Az még a Samsung ultrabookomon is simán megy.

(#50580) batyuska100 válasza quailstorm (#50579) üzenetére


batyuska100
senior tag

Acer oem alaplap, C2D, 2Gb ram

Szerk: A mini xp elindult, most a memtestet futtatom.

[ Szerkesztve ]

(#50581) batyuska100 válasza batyuska100 (#50580) üzenetére


batyuska100
senior tag

Test passed, no errors found

(#50583) Doky586 válasza cocka (#50568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Letöltöttem és kiraktam a wsus frissítéseket is zipben.
Remélem jól csináltam [kép]
De elég nagy lett. :B

[ Szerkesztve ]

(#50584) cocka válasza Doky586 (#50583) üzenetére


cocka
veterán

Köszi. Másnak biztos jól jöhet még. Nekem van két fullra frissített XP-m. Ugyanakkor az MS Office 2010-es update-re továbbra sincs korrekció, a meglévő rendszer natív sata módból bootolása nekem feketemágia. Mondjuk IDE módban használom úgy működik. De az az érdekes, hogy az alaplapomon ha átállítom natív sata módba az összes sata portot, akkor kettő maradhat IDE módban és ha az egyik az XP, akkor ha arról bebootol, képes a futó rendszerben felismerni a sata meghajtókat és ennélfogva értelemszerűen települ is a driver. Amit nem értek, hogy ha már feltelepítette a drivert és átállítom sata módba az XP-t is, akkor miért nem bootol? Na mindegy, gondolom valahol be kéne állítani, hogy előtöltse azokat a drivereket, amiket on-the-fly a rendszer futása közben a natív sata meghajtók felismerésekor felrakott. Na nekem ennek a hogyanja az ismeretlen terület.

(#50585) quailstorm válasza cocka (#50584) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hiren's booton van fix XP boot.
Utána meg felteszed a drivert, esetemben Intel Management Engine.

Én most cseréltem alaplapot a 2010-es XP-m alatt, és váltottam ICH7-ről ICH10R-re, IDE-ről AHCI-ra, HDD-ről SSD-re.
Annyi volt, amit fentebb írtam. (+chipset driver)

[ Szerkesztve ]

(#50586) cocka válasza quailstorm (#50585) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk én azért parázok ettől, mert egyszer raktam át AHCI-re a gépet, (ugye windóz 8.1-ben baromi könnyű, átállítod a BIOS-ban, csökkentett mód, restart kész. :) ) és elkezdett fagyogatni és nincs frissebb BIOS upgrade szóval valószínűleg szarul kezeli az alaplap az AHCI-t. IDE módban atomstabil.

(#50587) quailstorm válasza cocka (#50586) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy a driver a rossz. Win7 alatt nekem volt fagyás trim parancs futtatása esetén régi driverrel.

(#50588) cocka válasza quailstorm (#50587) üzenetére


cocka
veterán

Hát az a probléma, hogy az alaplap gyártójának honlapján Win 8.1-hez csak LAN driver van. Gondolom minden mást képes lehúzni a windóz update-ről. Többféle driver csak Win 7-hez van.

(#50589) Loccze


Loccze
tag

Sziasztok!
Több nap küzdelem után és egy csomó keresgéléssel a hátam mögött fordulok hozzátok.
Van egy régebbi Acer gépem amit autódiagra szoktam használni.
Most egy újabb programot szerettem volna telepíteni. Net keretrendszer újabb verzióját kérte. Update nem működik, regisztrálni nem tudom a rendszert.

A gépen xp home oem matrica van.

Van ezen kívül 2db lenovo t30asom azokra is tettem több verziót oemet és VL-t is. Ugyanaz a tünet.

Olvastam írták itt korábban a regisztrációs szerver le lett állítva.
Gondolom az Update is.

Kérdés van-e magyar verzióhoz olyan csomag, amit csak telepíteni kell tartalmazza a frissítéseket amik idáig kijöttek, ha igen honnan lehet letölteni. Valamint esetleg létezik valami olyan telepítő amibe integrálva vannak a frissítések.

A gépek kondíciói nem nagyon engednek nagyobb rendszert.

Köszi előre is!

(#50590) quailstorm válasza cocka (#50588) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alaplapgyártóknak az a szokásuk, hogy tojnak az egészre. Az OEM oldaláról szoktam vadászni. Intel AHCI drivert a raid-forumos gyűjteményből, Audio meg LAN meg a Realtek oldaláról.

(#50591) cocka válasza quailstorm (#50590) üzenetére


cocka
veterán

és egy AMD-s lapban biztos, hogy Intel vezérlő van?

(#50592) Doky586 válasza Loccze (#50589) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

wsus-el megy a WU. Tegnap töltöttem le és tettem fel oda ahova linkeltem... (#50559)

[ Szerkesztve ]

(#50593) Loccze válasza Doky586 (#50592) üzenetére


Loccze
tag

WSUS hogy használható? kicsit bővebbleírást linket mert nem nagyon értek hozzá

(#50594) Doky586 válasza Loccze (#50593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsomagolod a zip-et, a client könytárban van egy (ikonnal rendelkező) exe, elindítod, kipipálgatod mit akarsz frissíteni, majd megnyomod az OK (vagy start) gombot. (most nincs előttem).
De ebben nem vagyok profi, első próbálkozásnak nekem így tűnt logikusnak...

[ Szerkesztve ]

(#50596) quailstorm válasza cocka (#50591) üzenetére


quailstorm
nagyúr

AMD laphoz is lehet megfelelő vezérlőt találni, akár azon a fórumon. Nekem AMD-m csak nForce RAID-el volt eddig.

(#50597) Frawly válasza batyuska100 (#50570) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a nem találja a licencszerződést hibaüzi akkor szokott lenni, ha nincs jól kiírva pendrive-ra (valami UEFI vagy más módban lett kiírva), vagy USB3-as pendrive-ot használsz vagy valami más gikszer van.

(#50598) Frawly válasza #90384640 (#50595) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz az infót, ezek szerint működik. Aktiválás nem kellett neki vagy nem szórakozott vele?

(#50599) batyuska100 válasza Frawly (#50597) üzenetére


batyuska100
senior tag

Egy 16GB-os Maxell, később egy 4Gb-os Adata pendrivera írtam ki a következő beállításokkal:

(#50600) Doky586 válasza batyuska100 (#50599) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne azt a hibásat írd ki hanem amit linkeltem és sz sha1 is stimmell..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.