Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) zolee001 válasza ekkold (#50499) üzenetére


zolee001
őstag

Törvény szerint a virtuális használat esetében is jogtisztának kell lennie a futattott szoftvereknek

(#50502) Frawly válasza ekkold (#50499) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ezzel nincs probléma, főleg, hogy nem a cég telepítette, hanem te.

Én még az aktiváció megkerülésében sem látok problémát, mert már nincs aktiváció. Eredetileg a Btk. másolást akadályozó intézkedés megkerülésébe illene, HA lenne még aktiváció. De nincs, így lényegében már nem egy másolásvédelmi korlátot kerülsz ki, hanem egy teljesen elavult és a fejlesztő által magára hagyott szoftvert teszel üzemképessé.

Mondom, ez amit zolee kolléga ír, ez max. a Win7-re vonatkozik, az XP-re nem. Formailag szerzői jogi sértés használni az XP-t is, de csak formailag, mert a jog nem fűz addig hozzá jogi következményt, míg bizonyos feltételek nem teljesülnek. Ergo nem tudnak veled csinálni semmit, ha használod, sem a Microsoft, sem a hatóságok.

(#50503) 789 válasza batyuska100 (#50480) üzenetére


789
csendes tag

Erröl a Fujitsu P1610-röl lenne szó ?:
https://www.cnet.com/products/fujitsu-lifebook-p1610-core-solo-1-2-ghz-1-gb-ram-80-gb-hdd/specs/
Az irás szerint ez annak idején XP-vel jött a gyárból. Lenni kellene cimkének az alján.

Fujitsu Siemens Product Recovery (XP Home, sp2) (2005) [MultiLanguage]:
https://archive.org/download/Recovery_Archive_Fujitsu_Siemens

Ebben a nagy csomagban van egy magyar nyelvü XP is; abban benne a winnt.sif, ami tartalmazza a kulcsot.

Csak ki kell szerelni a "HUN" iratfiókot, és az feltelepiti a Fujitsu XP-t, ami Fujitsu gépen elöre bejegyzett és nem kell a nem-müködö Microsoft kiszolgálóhoz szaladgálni.

[ Szerkesztve ]

(#50504) batyuska100 válasza 789 (#50503) üzenetére


batyuska100
senior tag

Igen, ez az. Az alján Vista Business matrica van most az van telepítve. XP-ből csak a Tablet PC lenne jó.

(#50505) zolee001 válasza batyuska100 (#50504) üzenetére


zolee001
őstag

Nem követem a témát de a linken XP Pro-t irnak miszerint azzal adták ki
Ha kéred a XP Tablet Pc verziót feltöltöm neked

(#50506) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Előkerült egy kb háromszor használt régi laptop a családban, de nekem speciel netezni tökjó lenne.
A probléma,hogy minden webhelyre azt írja "A webhely biztonsági tanúsítványa nem hiteles!"
A kérdésem az,hogy bármilyen módon életet lehet még lehelni ebbe a kis gépbe, avagy sem? :) :R
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#50507) batyuska100 válasza zolee001 (#50505) üzenetére


batyuska100
senior tag

Csak akkor érdekelne, ha magyar. Egyébként marad a Vista Business.

@Cápájev
Ez egy kicsit modernebb laptopnak tűnik, még Win7-el is elfogatható lenne, ott szerintem nem lesznek problémák. Ha teljesen tönkremegy az is, akkor Linux Minttel probálkoznék.

(#50508) quailstorm válasza Csápájev (#50506) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lejárt a root certificate. Vagy végigfrissítesz POSReadyre 2019-ig, vagy váltasz Win7-re. Ilyesmi gépen a Win7 32-bit használhatóan kéne, hogy fusson.

(#50509) Csápájev válasza quailstorm (#50508) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, kipróbálom!!

(#50510) Frawly válasza batyuska100 (#50504) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell rá semmilyen talbetes, SP2-es gányolás. Pontosan írd meg a gép típusát, valóban P1610-ről van-e szó, a hétvégén próbálok neked XP-s drivereket összeszedni, és privátban küldök kulcsot, linket MSDN XP Prof SP3-as magyar verzióra mutató letöltéssel, meg egy driverpakkra mutató linket. Nem éri meg ilyen tablet verziós, meg SP2 recovery baromságokkal szórakozni, csak az időd megy el rá. Ha nem ragaszkodsz a magyar nyelvhez, akkor akár az XP Posready 2009 Edition-re is rá lehet menni, abba több frissítés van integrálva, post SP3 frissítések is, meg modernebb a telepítője, gyorsabban települ.

Egyébként te is tudsz ilyen letöltéseket keresni. Lehet találni a neten keresővel is ilyen XP Prof HUN SP3 MSDN letöltést, megw kulcsot is, és ha AIDA64-et futtatsz a gépen, az megmutatja milyen hardverek vannak benne, és lehet keresni hozzá drivereket is. Bár a legtöbb ilyen FuSi laptop csoda egy kaptafára megy, Intel univerzális chipset driver (vagy annak a chipsetnek a drivere, ami a gépben van, ez tartalmazni szokta az integrált GPU és SATA vezérlő driverét is), Atheros Wi-Fi driver, univerzális Realtek HD Audio driver, univerzális Synaptics touchpad driver.

Tapasztalatból beszélek, anno sok ilyen FuSi laptophoz szedtem össze XP-s driverpakkot, olyanokhoz is össze lehetett szedni, amik csak Vistával meg Win7-tel jöttek ki. Mindegyikhez lehet találni, még akkor is, ha laptop gyártójának weboldalán nincs kint, csak akkor egyenként kell keresni, a hardverelem gyártójának weboldalán, kell egy kis kutatómunka, hogy mi van a gépben, és ahhoz melyik driver kell.

(#50511) batyuska100 válasza Frawly (#50510) üzenetére


batyuska100
senior tag

Már lemondtam az Xp-ről, most a Vista teljesen fel van driverezve, használatra kész a laptop.

(#50512) 789 válasza Frawly (#50510) üzenetére


789
csendes tag

De jó, hogy Te mindenkinél szebb és okosabb vagy. Mint már a múltkor is kérdeztem, a pocskondiázáson kivül van-e egyéb tudományod is ?
Egy Fijutsu számitógép az aligha fusi. Azt szakemberek állitották össze. (habár, nem lenne meglepö ha Te jobban értenél az ilyesmihez mint a Siemens Fujitsu szaktársak)
2005-ben minden szémitógép sp2-vel jött a gyárból és tökéletesen müködött. 2005-ös Fujitsu csomag ma is tökéletesen jó 2005-6-os Fujitsu gépre.
Ha már ennyire szép és okos vagy, miért nem állitasz össze egy XP telepitöt és sok-sok kép, hang, hálózat meghajtót, és teszed mindenki által elérhetövé. Weblap és hely nem sokba kerül.
Persze már rég óta van ilyen hely (Te semmivel nem vettél részt benne), úgy hivják, hogy
http://driverpacks.net/
Ugyancsak van mindenre ráhúzható XP telepitö is, ami minden gépre bejelentkezés szükséglete nélkül telepiti az XP-t (igaz, hogy csak angol nyelven, de a Te végtelen tudásoknak meg se kottyanna egy magyar nyelvü XP-t ilyenné alakitani)

(#50513) 789 válasza quailstorm (#50508) üzenetére


789
csendes tag

[kép]
Ha már igy szóba hoztad, beinditottam Lenovo T500-at, ami kicsivel erösebb mint a fenti képen emlitett gép. Gyárilag T500 Vista-val jött. Kiváncsiságból megnéztem hogy müködne Win7.

Merészelem hangosan kijelenteni és szemébe mondani bárkinek, hogy a T500 és a Csápajev Ur gépe XP-s masina. Win7 alatt csak nyögne.

T500 és XP közremüködésével irom ezen hozzászólást. Ebböl az XP-böl ki lett zsigerelve Internet Explorer és társai. Firefox 52 a böngészö. Müködik, amennyire egy T500 müködni tud.

Csapajev Ur gépe valószinüleg még jobban müködne W2k alatt. Régebben volt egy Toshibám amiben emlékezetem szerint ugyan olyan feldolgozó egység volt mint a Csapájev Uréban és az csoda jól szaladgált IE-mentes windows 2000-el.

[ Szerkesztve ]

(#50514) cocka válasza 789 (#50512) üzenetére


cocka
veterán

Véletlenül nem erre gondolt?

FuSi = Fujitsu-Siemens

(#50515) quailstorm válasza 789 (#50513) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, én a rögeszmékkel már nem tudok mit kezdeni, az már nem az én hatásköröm.

T2500-on használtam Win7 32- és 64-bitet is, 2GB RAM mellett. Egy Skype és Firefox (nagymama gépe), meg Office 365. Vektorgrafikát is használó szakdolgozatomat is jól kezelte.
A legnagyobb baja a HDD, amiatt tud tetű lassú lenni, unokatesóm az ugyanolyan chipsetes gépébe rakott valami legolcsóbb SSD-t, úgy már abszolút rendben van.

Win7 már egy Athlon 64-en (3000+) vagy egy Prescott P4-en is elmegy. A böngésző meg XP-n is böngésző. Legfeljebb nem is tud elfutni.
2020-ban Win2k, mire használod azt?

[ Szerkesztve ]

(#50516) Blue Eagle válasza 789 (#50513) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Na az becseszne, hogy a Lenovo T500 "XP-s masina"! Ez durva egy vicc! :DD

(#50517) Frawly válasza 789 (#50512) üzenetére


Frawly
veterán

A Fusi a Fujitsu gúnyneve, mind a Microsoftnak a Májkrémszaft. Ezen túl is léphetünk. Egyébként meg pont azt írom, hogy de, én állítottam össze Fujitsu laptopokhoz XP-s driverpakkot, az Li sorozat több tagjához, de voltak P-s gépen is, nem is egyhez csináltam ilyet. Munkás összeszedni, de simán összeszedhető, és utána felrakható egy rendes SP3-as hivatalos XP lemezkép, és arra feltelepülnek a driverek. És nem egy 2005-2006-os rendszert használsz 2020-ban, hanem egy 2014-2019-eset, ami egy fokkal mégis csak biztonságosabb, még ha nem is teljesen biztonságos, mióta semmilyen támogatás nincs rá.

Ezekkel a driver packs, meg driver booster, meg egyéb automata megoldásokkal az a baj, hogy nem biztos, hogy minden drivert tartalmaznak, ha igen, akkor sem biztos, hogy a legfrissebbet, legstabilabbat. Munkás kézzel összeszedni, de megéri, mert akkor valóban a jó drivereket szeded össze, és azokból a legújabb verziót.

Az meg már végképp extra, ha te gépekre tömegesen akarsz, teljes automatikával XP-t telepíteni. Ez is megoldható, XPE telepítőt csinálva, amit hálózati bootkor fel lehet nyomni egy szerverről, csak kérdés ki művel még ilyet 2020-ban egy nem támogatott OS-sel. Ha vígasztal, ilyet valóban nem csináltam, a neten biztosan vannak ilyen tutorialok is, amik leírják, hogy hivatalos lemezképet hogy lehet XPE-sre átfaragni.

A T500 szerintem vinné a Win7-et is, csak 32 biteset rakj fel, meg a procit, RAM-ot maxold ki benne. De én ilyen gépre megint Linuxot tennék.

(#50518) 789


789
csendes tag

Eszem ágában sincs Win7-t tenni a T500-ra, az XP-s gép. Mint ahogy minden más gép is az egyel korábbi OS-el müködik jól mint amit Miccrosoft rátetet. Microsoft idomitotta be népet, hogy mindig nagyobbat, magasabb sorozat számút.

Microsoft OS-t nem szabad az internetre kiengedni, az csak otthonra való.

(#50519) batyuska100 válasza 789 (#50518) üzenetére


batyuska100
senior tag

Erősen tiltakozom, Win10 is használható Core 2 Duo gépen egy ssd-vel.

(#50520) quailstorm válasza batyuska100 (#50519) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Adatlapomról a PC2 jobb élményt nyújt mint egy új teszkó gazdaságos laptop. Pedig mindene 10 éves, csak az SSD 2020-as.

(#50521) batyuska100 válasza quailstorm (#50520) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem a napi használós gépem is 10+ éves, az egy hasonló Xeon X3440 és ugyan olyan GTS 450 vga van bent. [link]

(#50522) quailstorm válasza batyuska100 (#50521) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Te lapod is Speed(R)-ről van, akkor jó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50523) batyuska100 válasza quailstorm (#50522) üzenetére


batyuska100
senior tag

:K

Szerk: Ha jobb tápom lenne, akkor 3,3 Ghz-re túdnám húzni a procit. :)

[ Szerkesztve ]

(#50524) Blue Eagle válasza 789 (#50518) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Eszem ágában sincs Win7-t tenni a T500-ra
Az bíz a Te bajod! Egy T500 többet érdemel így 2020-ban, mint egy már-már alig használható XP. Ha nekem most lenne egy szép kis T500 gépem (egyébként volt régen), akkor dobnék bele egy SSD-t és mehetne rá egy Win7 vagy Win8.1 vagy Win10. És máris teljes szélességében kihasználható és élvezhető az a jó kis vas.

Szerk.:
Nem rég csináltam egy régi, 14 éves Asus A6 lapost. SSD-t kapott és Win8.1-et. A gyártó anno kiadta a Vista drájvereket is. Azok teljesen jók Win7, ill. Win8.1-hez is. Minden Fn funkciót, gyorsgombot, OSD kijelzést, Asus-os energiagazdálkodási feature-t, mindent az ég világon könnyen és gyorsan telepíteni lehetett. Szuperül működik és gyors mint villám, 20 másodperc múlva előttem a desktop a Power gomb megnyomásától. AMD Turion X2 és 2GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#50525) batyuska100 válasza Blue Eagle (#50524) üzenetére


batyuska100
senior tag

Win10-ből én csak 32biteset raknék fel, kevés a ram.

(#50526) Blue Eagle válasza batyuska100 (#50525) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nyilván... Win8.1 esetén is.

(#50527) Doky586 válasza Blue Eagle (#50526) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván... XP esetén is.

(#50528) Blue Eagle válasza Doky586 (#50527) üzenetére


Blue Eagle
őstag

:C :F

[ Szerkesztve ]

(#50529) batyuska100 válasza Blue Eagle (#50528) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én se értem..

(#50530) Frawly válasza batyuska100 (#50519) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ezt én is tapasztaltam, azért is javasoltam a kollégának, hogy az a T500 a Win7-et biztosan vinné egy kis bővítés után, mert egy ilyen C2D-ós gép többre hivatott, még használhatóbb annál, mint hogy XP-n rekedjen meg. XP retrózásra való, P3, P4, AthlonXP, AMD64 gépekre, azaz korabeli hardverre, offline retrózásra.

(#50531) batyuska100 válasza Frawly (#50530) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szerintem nincs szükség bővítésre, simán bírná akár a 64bites Win7-et.

Én egy Core Duo laptopon (nem core 2 duo) ami 2x1,6Ghz-et tudott, 2Gb rammal és egy öreg sata2 hddvel boldogan használtam a Win7 64bitet. Később kezdett csak lassú lenni, amikor Utorrent, vírusírtó meg hasonlók voltak telepítve. Akkor visszaváltottam Xp-re, mert Win7-hez nem volt mikrofon driver és nem tudtam Skypeon beszélgetni a haverokkal. Meg is szóltak, hogy én miért használok Windows Xp-t 2015-16-ban. :U :)

(#50532) Frawly válasza batyuska100 (#50531) üzenetére


Frawly
veterán

Hát, csak egy mikrofonért pláne nem szabad XP-t használni. Olcsók a mikrofonok meg mikrofonos fülesek, venni kell egy másikat. Külön meglepő, hogy ahhoz egyáltalán driver kell, a legtöbb mikrofonos eszközhöz nem szokott kelleni, mert a hangchip szokta lekezelni fizikailag a jack csatlakozókba dugott line in, fejhallgató, mikrofon, stb. kapcsolatot, nem a szoftveres-driveres réteg.

A C2D-nál nem arról van szó, hogy nem tudná futtatni a 64 bites Windowst, azt is simán vinné természetesen, hanem a 64 bites OS-nek több RAM kell, mint 2 GB. A 32 bitesnek kisebb szokott lenni a memóriaigénye. Ha fel van bővítve a gép min. 4 gigára, akkor mehet a 64 bites is.

(#50533) batyuska100 válasza Frawly (#50532) üzenetére


batyuska100
senior tag

Mikrofonos headsetem volt, a laptop hangkártyájával volt valami. Xp alatt rendben működött minden, a laptopot is arra tervezték. Meg azelőtt P4 gépem volt, azon is Xp futott.

(#50534) 789


789
csendes tag

Ha már mind itt vagytok, szakértök, lennétek kedvesek itt leirni mit és hogyan kell módositani az XP-2003 telepitöben, hogy ne kelljen Microsoft-nál bejelentkeznie ?

(#50535) Frawly válasza 789 (#50534) üzenetére


Frawly
veterán

Szakértő nem vagyok, meg nem használtam azóta XP-t, mióta az aktivációs szervereket leállították, de a net szerint ez egy lehetséges módszer (privátban tudok kulcsot adni). Vagy még azt írják a neten, hogy Volume Licences telepítőt kell szerezni, mert azt nem kell aktiválni. Ilyen telepítőm nincs.

Esetleg kulcsot így is lehet generálni, meglévő adatokból.

(#50536) ekkold válasza 789 (#50534) üzenetére


ekkold
őstag

Létezett régebben egy ingyenes program, XPantispy néven. Ebben sok ügyes dolog beállítható volt egy-egy pipa berakásával. Többek között, (a megfelelő kulcs megadása után), nem zaklat az aktiválással.
[link]
Annak idején szinte alap telepítendő programnak számított, az XP telepítése után.

[ Szerkesztve ]

(#50537) 789 válasza Frawly (#50535) üzenetére


789
csendes tag

Nem CD, vagy kulcs kell, az van, hanem kiváncsi lennék rá, hogy mi az amit módositani kell. Valami nagyon egyszerü dolog lehet (a szemünk elött, csak nem látjuk a fától) amit 15 év után ennyi sok ember még mindig titokban tart.

Már régen észrevettem, hogy a céges CDk amik a géppel jönnek, a saját cégük gépeire a bejelentkezés szükséglete nélkül telepitik az OS-t (Dell, Toshiba, HP, IBM telepitöt a gépekkel kaptam). Az, hogy a céges telepitök olvassák a BIOS-ban lévö márka-számot, nem egészen jól hangzik, mert ezek a CDk olyan gépekre is szemrebbenés nélkül települnek amik évekkel késöbb készültek mint a CD.

Egy illetö megcsinálta az XP módositását ami minden márkára telepit, de azt már nem irta le, hogy pontosan mit is csinált. (azt is letöltöttem)

Van egy letölthetö Win7 DVD is ami Acer-töl Toshiba-ig mindenkire feltelepiti az OS-t. Az az érzésem, hogy az illetö nem csinált mást mint közzé tett egy olyan DVD-t amit a Microsoft számitógép-forgalmazóknak ad.

Most, hogy XP-2003 igy szóba jött, gondoltam megnézem hogy müködne a T500-on. Letöltöttem néhány telepitöt és puszta véletlenségböl az egyik DataCenter és Enterprise az pre-activated.

Tehát szeretném tudni mi az amit Microsoft módositott az XP, 2003, Win7 telepitön.

Kettö:
Tudja valaki hogyan kell a hangot visszatenni az XP-2003 Datacenter-be ?

Három:
XP-2003 nem tudja mit kezdjen az SD-kártyával ---az XP_64 se.

(#50538) Frawly válasza 789 (#50537) üzenetére


Frawly
veterán

Én az egészet nem értem akkor, amit írsz. Milyen bejelentkezés? Hová jelentkezel be?

Én világ életemben „sima” (MSDN-es) telepítőket használtam Windowsból. Mindenféle gépre telepítettem, laptopról a desktopig, soha, mindig érvényes kulccsal, soha nem volt bajom se aktiválással, se telepítéssel. Az is igaz, hogy azóta nem telepítettem XP-t mióta lekapcsolták az aktivációs szervereket. Utoljára egy ThinkPad X220-ra húztam fel XP-t, valami 2 éve, azelőtt meg egy Asus eee X101-re.

Tudtommal az XP még nem olvassa ki a BIOS-ból a kulcsot. Legalábbis a hivatalos telepítő biztosan nem. Fogod, Rufus-szal kiírod egy pendrive-ra az MSDN SP3 XP iso-t, bebootolsz róla, feltelepíted. Ha kulcsot kér, akkor privátban adok hozzá működőt. Ennyi, feltelepül, sehová semmilyen bejelentkezés nem kell. Ha az aktivációval szórakozna, végigcsinálod az a procedúrát vele, amit linkeltem, újra megadva neki a termékkulcsot, és annyi, többet nem kéne semmilyen aktivációval zaklatnia.

(#50539) Doky586 válasza 789 (#50537) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én a fogorvoshoz szoktam bejelentkezni. Te a "bejelentkezés" szón mit értesz..?

Gondolom valami Volume Licenszes CD az amin mellékelve van fileban a licensz kulcs is.

Három:
itt nem az a gondod hogy nem telepítetted az exFAT supportot. (ami a 70GB-nál nagyobb kártyák alapértelmezett filerendszere). [link]

[ Szerkesztve ]

(#50540) Doky586 válasza Doky586 (#50539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

...70 32GB-nál nagyobb... ...?

[ Szerkesztve ]

(#50541) batyuska100 válasza Doky586 (#50539) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nem tudom pontosan megmondani, hogy ti hogy szoktatok aktiválni, nekem crackelt CD-m van és ahhoz egy termékkulcsom. Telepítéskor kéri a Key-t, amikor azt beírom akkor továbbmegy a telepítő. Nekem ez jelenti az aktiválást.

Ti hogy értitek az aktiválást?

(#50542) Frawly válasza batyuska100 (#50541) üzenetére


Frawly
veterán

Én sem aktiváltam régebben, vagyis nem minden esetben. Hivatalos MSDN SP3 XP Prof (HUN és lokalizálatlan verziót is használtam), feltelepítem, kér egy Key-t a telepítő, azt megadom neki, egy dobozos (nem OEM, nem generált, nem spéci, nem céges) kulcs, amit még régről kaptam ismerőstől, és azzal működött. Külön aktiváció nélkül. De! Néha előfordult régebben, hogy egy-két update feltétele után kitalálta, hogy nem aktivált a Windows, erre azt kellett csinálni, hogy valami menüből elő kellett szedni az aktivációt, lehet valami parancsot kellett futtatni, előjött egy aktivációs ablak, 3 lehetőséggel, hogy a középső, hogy offline aktiváció címén telefonálok a MS-nak, azt kellett választani, természetesen nem kell telefonálgatni sehová, helyette a következő ablakban termékkulcs megadása, még egyszer megadtam neki ugyanazt a termékkulcsot, amit a telepítő is mindig megevett, és onnantól már azt írja ki, hogy aktiválva van, többé nem zaklatott vele, ment a Windows Update, Windowst genuine-nak találta, átment a hitelességi teszten is. Nem kellett minden alkalommal eljátszani.

Aktiválás egyébként azt takarja, hogy online feljelentkezik egy MS szerverre, és ott ellenőrzi a termékkulcsodat, amivel a Windows telepítve van. Na már most egyeseknek itt lehet a szívás, mert most már leállították azokat a szervereket, amit próbálna elérni, ezt még nem teszteltem, hogy mit lehet ezzel csinálni. Elvileg azt, amit itt 789 kollégának linkeltem, de ezt tesztelnie kéne valakinek, aki most telepít XP-t.

A másik alternatív megoldás, leszámítva a Volume Licence-es példány telepítését, az, hogy az ember a POSReady 2009 Edition-t telepíti, ez lényegében egy olyan XP Prof, amibe nem csak az SP3 van integrálva, hanem az utána lévő frissítések, és a POSReady frissítés is engedélyezve van. Külön előnye, hogy a telepítője letölthető a MS hivatalos oldaláról, és ennek a kiadásnak modern telepítője van, ami lemezképet bont ki, ergo a telepítési ideje sokkal gyorsabb, mint egy normál XP-nek. Egy hátránya van, magyarul nem elérhető, de szerintem ugyanolyan jól használható angolul is, most kit zavar, hogy 1-2 menüpontnak más a neve. Termékkulcsok is forognak hozzá közkézen, ezen videó alatt a leírásban.

(#50543) batyuska100 válasza Frawly (#50542) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az édesapám 2004 óta ugyan azzal a crackelt lemezzel telepít mindig XP-t, lehet nálunk az a probléma, hogy öreg a verzió. Mindig amikor le volt töltve egy böngésző, egyszerűen televírusosodott a rendszer, lelassult.

Egyszer belefogok kezdeni egy nagy projektbe, mini itx-es gép + XP.
A cél az lenne, hogy lehessen netezni meg nyomtatni vele gond nélkül. De ez valószínűleg még eléggé messze van, mert még semmilyen alkatrészt nem vettem meg hozzá.

(#50544) Frawly válasza batyuska100 (#50543) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, 2004-es verzióval mindenképp gáz telepíteni, mert az behasalhat Blaster támadásnak is, meg egy csomó SP-t és frissítést nem tartalmaz, így ha még probléma nélkül fel is telepíted, a Windows Update úgy kezdi, hogy több száz frissítést lehúz és telepít rá, 5 menetben újraindítgatja a gépet, és meg fogsz öregedni, mire mind felmegy.

Ha csak ezen múlik, hogy a telepítőd régi, akkor töltsd le ebből az archívomból, mivel ez Volume Licence-es, elvileg aktiválni sem kell, ha valami miatt mégis szórakozna, be van készítve a linken a termékkulcs is. SP3-at tartalmazza, elvileg magyar.

Nem kell CD-re kiírással szenvedni (kivéve, ha annyira régi gépre teszed fel), Rufus-szal kiírod egy pendrive-re, és bebootolod úgy a telepítőt. Csak arra kell figyelni, hogy ne USB3-as pendrive legyen, mert azzal az XP nem fog boldogulni.

Amit érdemes rá mindjárt telepítés után feltenni, az az unofficial SP4, ami innen elérhető, és tartalmazza az összes SP3 utáni frissítést, meg szükséges .NET keretrendszerek is bele vannak integrálva.

(#50545) Doky586 válasza Frawly (#50544) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a Magyar XP-hez nem jó az Angol sp4.

(#50546) Frawly válasza Doky586 (#50545) üzenetére


Frawly
veterán

Hú, ebben igazad van, ezt nem is láttam, hogy ez angol verzió. Nekem régről megvan a magyar is, nem tudom honnan lehet azt letölteni. A lényeg, hogy azt érdemes első körben felrakni, mert sok update-et, meg .NET miatti szívást ki lehet vele védeni egy lépésben.

(#50547) batyuska100


batyuska100
senior tag

Na hali!

Úgy döntöttem, hogy felrántok egy XP-t a régi gépemre, honnan tudnám letölteni a legújabb verziót, amit ti is ajánlotok?

(#50548) batyuska100 válasza batyuska100 (#50547) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ezt hogyan tudom skippelni? :F

(#50549) quailstorm válasza batyuska100 (#50548) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem te Upgrade telepítőt akarsz használni üres HDD-re.

(#50550) batyuska100 válasza quailstorm (#50549) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ez az a telepítő amit te küldtél nekem, Win7 van a vinyón.
Rakjak fel Win2k-t?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.