Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48472) biker


biker
nagyúr

szeretnék némi tanácsot kérni Rendszermegszakítások okozta magas terhelés kiküszöbölésére
Hogy a rákba találjam meg, mi okozza?
Win7 volt, win 10 is tesztre, most visszatértem XP-re, azzal is ugyanaz: az idők 80%-ban a system interrupts 50-60%-ot terhel a procin, és valami idle-ben is hajtja a gpu-t 99%-on
A vicc az, ubuntu live cd-n 2% a proci terhelés, telepítve még nem volt csak ezért a próbáért.
A legnagyobb vicc, hogy néha 1-1 induláskor, vagy épp az 5. órás üzem után egyszercsak "megjavul", gpu 1% terhelés, cpu 3-4% terhelés. És mikor már örülnék, visszamegy 10 perc múlva.

Ez egy HP microgép MSI-7050 1.3 alaplappal (amd xpress200), 2gb ram, AMD HD4650 vga, semmi más, csak usb egér, bill, tplink wlan és genius legalapabb controller (de ha mindent kihúzok usb-n, sem segít)

Már letiltottam biosban mindent, ami nem kell: floppy, soros/párhuzamos portok, integrált vga, már csak a vezetékes lant nem, semmi eredménye
driverek minden utolsó friss, kivéve a vga-t, mert az xp-re nem megy fel a latest catalyst, csak a latest beta, de win7 és 10 esetén frissebbek is voltak fent, ugyanez a jelenség

Annyi, hogy a kedves windows magas IRQ-t oszt a vga-nak, és osztozik is 2-2 eszköz, konkréten
irq17: LAN + AC97 audio
irq18: VGA + UAA busz vezérlő
Ha ez lehet gond, hogy adjak meg fix irq-t ha biosban nem lehet :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.