Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) DJackson válasza betyár63 (#30421) üzenetére


DJackson
tag

lehet h a router tüzfala blokkolja az update webcímét.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30452) betyár63 válasza DJackson (#30451) üzenetére


betyár63
csendes tag

Azt honnan láthatom? A router beállítási oldalán a tűzfal beállításainál semmi sincs

" Let there be ROCK "

(#30453) DJackson válasza betyár63 (#30452) üzenetére


DJackson
tag

háát ha kikapcsolod a tüzfalat és megjavul, akkor megtudod, hogy az volt a hiba.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30454) betyár63 válasza DJackson (#30453) üzenetére


betyár63
csendes tag

Próbálkozom! Köszi!

" Let there be ROCK "

(#30455) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

üdv mindenkinek!
buék!

Találkozott már valaki olyannal, hogy a Vezérlőpult > Megjelenítés nem tölt be?
Se felbontást, se hátteret, se képernyőkímélőt, se témát, nem tudok váltani :(
Ilyenkor mi van?
Buherált XP-m van: Windows XP Professional Fine-Tuned SP2

Valakinek valami ötlet?

Köszi!

(#30456) #93794560 válasza dJ Peer (#30455) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy a hozzászólásodban benne van a válasz is. A buherált XP-k nem mindig működnek jól, ha nem megfelelően vannak összeállítva, esetleg néhány férget is tartalmazhatnak. A telepítőkészlet létrehozása és módosítása nagyon pontos összeállítást igényel. Ha megsérül egy rendszerfájl, vagy egy tömörített cab fájl a telepítőben, máris hibás lehet a telepítő.
Szerintem próbáld meg nem gányolt telepítőről felrakni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#30457) sfdrakex válasza dJ Peer (#30455) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vajo na fine tune mit jelent? Jól be van állitva te meg már nem is tudod állítgatni? Turd le tegyél fel valami normális xp-t amibe va integrálva sp3 de amugy semmi buhera.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30458) Boci_83


Boci_83
őstag

Hello all.

2 xp rendszerem van, amit másodjára telepítettem törölni szeretném, úgy hogy ne legyen rendszer választó sem, csak bootoljon a gép? hogy lehet ezt megcsinálni..?

**********

(#30459) sfdrakex válasza Boci_83 (#30458) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Simán töröld, vagy formázzd azt a particiót amin a nem kívánt rendszer van és easy bcd vel tudod a bootolást állítani, de a vezérlőpult/rendszer/speciális/inditásnál is tudod állítani hoyg csak az aktuális rendszer induljon boot menü nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30460) DJackson válasza Boci_83 (#30458) üzenetére


DJackson
tag

ugyanazon a partíción vannak?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30461) Boci_83 válasza sfdrakex (#30459) üzenetére


Boci_83
őstag

Megoldva. Köszi

DJackson Másikon volt...

[ Szerkesztve ]

**********

(#30462) Max3l


Max3l
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni xp-vel kapcsolatban. Egy ismerősömnek javasolta az xp hogy telepítse az sp3-mat így is tett.. csak ezek utána a windows nem indult el többé, azaz elindult, de a betöltésnél lefagy, vagyis úgy fagy le hogy tölt-tölt de nem indul el. Csökkentett móddal eltudom indítani, visszaállítottam a rendszert olyan időpontra amikor még nem volt rajta az sp3, csak sp2. De így sem indult el.
Kérdésem az lenne hogy xp telepítő lemezzel, javítás funkciónál, melyik parancsal kellene próbálkoznom?

Segítségeteket hálásan köszönöm :R

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#30463) C.Brigante


C.Brigante
veterán

sziasztok!

a segítségeteket kérném.
van egy laptopom és egy asztali gépem, a netem 15megás lett, elötte 8 volt.
Az asztali gépemen jön normálisan 1.4-1.5 megával a cucc, a laptopom viszont nem hajlandó 600kb/s-nél gyorsabban tölteni. nem értem miért? nincs korlátozva a kliensem 0-ra azaz végtelenre van állítva + tettem már fel mindenből újat de semmi, miért nem jön max sebességgel?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#30464) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Helló!

Windows XP SP2. Állandóan leáll kékhalál -al, de kizárólag akkor mikor böngészek Firefox alól.
perfnet -re hivatkozik az eseménynaplóban.

valaki tudna segíteni?

Üdv!

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#30465) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

halihó!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a céges noti kb. 5-10 perc alatt kapcsolódik ki XP alatt? Bekapcsolásnál 1,5 perc alatt feláll a rendszer, de kikapcsolni nagyon lassan akar :S Formázni nem lehet, mert olyan szoftverek és beállítások vannak rajta, hogy egyszerűen nem engedik!!! Honnan tudom meg, melyik processz fogja vissza? Egyáltalán ez lehet a baja? Egy végtelen ciklus? Milyen megoldásokat tudtok javasolni?
Specifikáció: Celeron M 1,5 ghz, 768mb rammal, Win XP SP3 frissítve

(#30466) sfdrakex válasza Gonosz15 (#30464) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Előzményeket cookikat ha törlöd ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30467) Fire/SOUL/CD válasza C.Brigante (#30463) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Gondolom router-el van megosztva a net. Ha igen, akkor húzd ki az asztaliból a routerrel összekötő kábelt. Mi történik, marad ugyanolyan lassú a letöltés a laptopon?

Fire.

UI: félve kérdezem, ilyet csak nagyon kezdő versenyzőktől szokás kérdezni és valószínű, h te nem vagy az, de azért muszáj, mert a számok "együttállnak"... :DDD
Szóval az ugye tiszta, hogy ha ketté osztasz egy netkapcsolatot, akkor letöltési sebesség is bizonyos arányban oszlik meg a gépek közt... :B
Ezt csak azért kérdeztem, mert 600Kbyte/sec+1,4 Mbyte/sec=16Mbit és akkor meg is van a sebesség. Még egyszer elnézésed kérem, ha ezt a kérdést nem jó emberkének címeztem... :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30468) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan lehetne 2 monitorral, DualView-os megoldással videót nézni úgy hogy a videó a 2 monitoron együtt jelenjen meg? nVidia FX5600-as video karival?
Most videót csak vagy az egyik monitoron vagy a másikon tudok lejátszani.
Van rá mód szerintetek, hogy 2 monitoron egyszerre tudjam nézni?

Köszi :)

(#30469) sfdrakex válasza cascada (#30468) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Klonozva mennie kéne. asztalon jobb klikk/tulajdonságok/beállítások/speciális ott a video kártya menüje és ott a két megjelenítős mód legyen klón.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30470) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A 4-es NOD-ban volt olyan opció hogy kiírta, mely frissítések kellenek az oprendszerhez. Van esetleg külön program ami képes ezt megmondani mindenféle frissítés telepítése nélkül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30471) mezis válasza Kicsiguszti (#30465) üzenetére


mezis
nagyúr

Particiót sem tudsz törölni ? (Mert én azzal kezdeném az újrainstallt.)

mezis

(#30472) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Globálisan olyan beállítható hogy minden mappában a nézet az Ikonok legyen, a fájlok rendezése meg név szerinti? Bár utóbbi lehet az új rendszerrel már megoldódott, de a helyenként előbukkanó filmszalag elrendezéstől falra mászok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30473) dJ Peer válasza #93794560 (#30456) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Lehet, de már lassan egy éve van fent ez a rendszer, tökéletesen működött...
Csak most szarakodik...:S
Köszi!

@sfdrakex: Fine-tuned azt jelenti finomhangolva, szóval nincsenek benne felesleges dolgok..és inkább teljesítményre orientálódtak...
pontosabban: [link]
Köszi

Valami megoldást nem tudtok rá?

[ Szerkesztve ]

(#30474) j0k3r! válasza dJ Peer (#30473) üzenetére


j0k3r!
senior tag

+1 szavazat egy buheralatlan sp3-as xp-re.

some men just wanna watch the world burn...

(#30475) cascada válasza sfdrakex (#30469) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi a helpet, de én nem így szeretném megjeleníteni a videót a 2 monitoron:

Hanem ki szeretném nyújtani a videót a két monitorra, így:

Erre van ötlet? :)

(#30476) j0k3r! válasza cascada (#30475) üzenetére


j0k3r!
senior tag

milyen VGA-d van?

some men just wanna watch the world burn...

(#30477) cascada válasza j0k3r! (#30476) üzenetére


cascada
senior tag

nVidia GeForce 5600FX. Maga a DualView mód tök jól megy, csak ha probálom kinyujtani a videót a másik monitorra akkor ott fekete rész jelenik meg a videó helyett. Valami overlay beállitás miatt biztos csak egy monitor van egy időben engedélyezve alapból video lejátszáshoz. Ezen kellene változtatni :)

(#30478) j0k3r! válasza cascada (#30477) üzenetére


j0k3r!
senior tag

esetleg errol van szo?

some men just wanna watch the world burn...

(#30479) cascada válasza j0k3r! (#30478) üzenetére


cascada
senior tag

Igen valami hasonlóra gondoltam, mert amikor áthúzza a videót az egyik monitorról a másikra akkor neki nem feketedik el a video egyik része sem. Ez viszont nálam is be van állitva.A Windows asztal kiterjesztése mindkét monitornál be van kapcsolva.

(#30480) j0k3r! válasza cascada (#30479) üzenetére


j0k3r!
senior tag

most hirtelen mas nem jut eszembe, esetleg annyi, hogy kerdezoskodj itt is. (hatha ok tudjak)

some men just wanna watch the world burn...

(#30481) cascada válasza j0k3r! (#30480) üzenetére


cascada
senior tag

Rendben. Az lesz. Köszi :)

(#30482) C.Brigante válasza Fire/SOUL/CD (#30467) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszi a választ!

semmi gond, hogy megkérdezted, inkább örülök, h segíteni próbálsz!! :)
szóval amit a végén írtál az ok, mert én nem úgy gondoltam a letöltést, h egyszerre töltök a 2 gépen, természetesen csak a laptop egyedül nem tud többet, ezért néztem hülyén, h mi korlázozza??? olyan helyekről töltök ahonnan fullon jön mindig.... de ez nem akarja az igazságot.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#30483) cascada válasza C.Brigante (#30482) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!
Milyen laptopról van szó? Valszeg a CPU nem birja. A tűzfal és/vagy víruskereső szokta nagyon lefogni a procit ilyen relative "nagy" sebességnél :) Nálam is előfordult. Meg ha letöltés közben filmetnézel, vagy PhotoShoppot inditassz, vagy bármilyen winyóhasználó progit. Sajnos a lassú 5400-es régebbi laptopwinyókon ez gond szokott lenni, főleg ha agépben a RAM is kevés :DDD
Nézd meg a procihasználatot! Amúgy milyen viruskereső/tűzfal kombináció van a laptopon? A NET kábellel van a laptopra kötve? És milyen hosszú az a kábel?

[ Szerkesztve ]

(#30484) leyo76 válasza cascada (#30475) üzenetére


leyo76
senior tag

te valószínűleg az alábbit szeretnéd elérni, az viszont nvidia-val nem megy, csak ati-val

(#30485) cascada válasza leyo76 (#30484) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! Igen ez lesz az sztem is. Akkor nVidiaval sehogy sem lehet? :(((

[ Szerkesztve ]

(#30486) leyo76 válasza cascada (#30485) üzenetére


leyo76
senior tag

ezelőtt nvidia-m volt évekig, ilyennel nem találkoztam...

(#30487) C.Brigante válasza cascada (#30483) üzenetére


C.Brigante
veterán

szia
Dell 600 latitude
nincs külön tűzfalam, windózos + avast vírus.
ment ez a gép már 900kb körül is

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#30488) Lenry válasza brd (#28186) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, hogy ez egy régi hsz, mégis kényszert érzek, hogy hozzáfűzzem, hogy ez sajnos még a Win7-ben is így van. :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30489) Kicsiguszti válasza mezis (#30471) üzenetére


Kicsiguszti
tag

hát az a baj, hogy egyetlen partíció az egész winyó :S
szóval ha újrainstallon törném a fejem, az sem lenne jó...
Meg egy csomó progi és beállítás elveszne:(

(#30490) Fire/SOUL/CD válasza Kicsiguszti (#30489) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom mekkora a HDD-d, de vannak olyan particionáló progik, amik adatvesztés nélkül átméretezik/darabolják a HDD-t, pl Acronis, vagy Paragon termékek. pl ha adott egy 100g-s hdd, akkor azt megoldhatod, h egy 20 és egy 80g-s partíció jöjjön létre, anélkül h bármi adat elveszne.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30491) Gallaxis


Gallaxis
tag

Üdv.,
Létezik-e olyan program amelyet bootolásra tudnék használni a mindenkori állapotnak
megfelelően XP-s környezetben?
Gondolok itt egy boot CD-re amit csak elindítok ha visszavonhatatlanúl összeomlik a rendszer.
Az újrainstallálás megoldhatná ugyan a gondot de a telepített programok és egyéb
fájlok elvesztése érzékenyen érintene.
Köszi a választ!

Gallaxis

(#30492) Winner_hun válasza Gallaxis (#30491) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30493) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Ha nyomok a print screent, akkor nem jön be semmilyen ablak, nekem kell megnyitnom a paintet. Ubuntu alatt bejön egy ablak, hogy milyen formátumban, hova, milyen néven akarom elmenteni.
Van xp alatt ilyen program?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#30494) Gallaxis válasza Winner_hun (#30492) üzenetére


Gallaxis
tag

Köszi, átnézek!

Gallaxis

(#30495) DJackson válasza Egorov (#30493) üzenetére


DJackson
tag

start futtatás mspaint aztán shift+insert
én png-be szoktam elmenteni, a jpeg-et elcsúfítja.

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30496) Fire/SOUL/CD válasza Egorov (#30493) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2 progit tudok javasolni, ami kategoriájában a legjobbak
Snagit illetve a FullShot.
Rengeteg funkcióval, szerkesztési lehetőséggel, gomb, árnyékolás, blur stb stb

Egyetlen hátrány, hogy egyik sem ingyenes...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30497) atomeromu


atomeromu
csendes tag

Sziasztok! Par napja alaplapot csereltem a gepemben es azota vannak gondjaim. 3 particiom van, ketto XP prof es egy Vista. Csere ota csak a Vista mukodik rendesen a ket XP-s particional nem mukodik az eger es a billentyuzet sem! Hol keressem a hibat?

(#30498) neduddki válasza atomeromu (#30497) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak nem usb-sek?:- )
rakd fel a alaplapi drivereket /persze ha nemegy a bill/eger akor nem art egy usb>ps2 vacak, de ha elhusz erte abbol van eleg:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30499) atomeromu válasza neduddki (#30498) üzenetére


atomeromu
csendes tag

Talalt, sullyedt! USB-s mindketto. Asszem van valahol atalakitom, holnap jol leprobalom, feltem hogy ujra kell raknom a rendszert. Koszi, hamarosan jelentkezek, hogy mit sikerult osszehoznom!

(#30500) Egorov válasza Fire/SOUL/CD (#30496) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Letöltöttem a Snagit 30 napos verzióját, most próbálgatom, eddig nagyon tetszik, szép a kezelőfelület, sok módosítási lehetőség is van. Köszönöm a segítséged. :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.