Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Winner_hun válasza Poo (#30250) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R
Hálózatra be tudtam állítani de a hangnál nincs ilyen opció

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30252) COLORBAR


COLORBAR
tag

Tudnátok abban segíteni,hogy mit tegyek ha lassú az XP-m?
Nemrég tettem újra, friss vírusírtó lefuttatva, flashplayerből legújabb és mégis lassú.
Pl iwiw olyan nehezen nyílik meg...
Tudom,hogy lehet az oldal hibája is,de máshol,más gépen jól működik.
Illetve egyes video portálokon a videók is fél óra gondolkodás után indulnak el...
Elvileg a gép elindulásakor futó programokat is visszavettem.
Valami programom hiányozhat vagy mi lehet? :U
Köszi aki ír! ;)

(#30253) Gézengúz válasza COLORBAR (#30252) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elég sokrétű lehet a dolog....Ha esetleg van itt olyan emberke akiben megbízol és tudod ért hozzá, akkor mondd neki, hogy nézzen rá a gépedre távirányításszerűen.....

Mondjuk ezzel...[link]

(#30254) Thunderzolee válasza COLORBAR (#30252) üzenetére

Hardver miből áll össze? :F

Kitölthetnéd az adatlapod. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30255) sfdrakex válasza COLORBAR (#30252) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az oldalak lassan betöltődése lehet azért mert karácsony van és elég sokan neteznek terheltek a hálózatok, lehet a weboldalnál pl iwiw a gond vagy lehet a te szolgáltatódnál is baj. A gépedben lehet hardver hiba sok dolog okozhat lassulást, írd le a géped adatait, esetleg azt hogy ki a net szolgáltatód, meg azt is kb merre laksz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30256) COLORBAR válasza sfdrakex (#30255) üzenetére


COLORBAR
tag

Igen tudom,hogy karácsonykor lassúak az oldalak,de más gépről nem ilyen lassúak.
A gépem 100éves, AMD Athlon XP 1500+ procival és 640mb memóriával,ati 9100-as vidikártyával,de eddig gyorsabb volt.
(mármint mielőtt újratettem az XP-t)
Digit Tv a szolgáltató és a sebesség teszt szerint hasít a net. (20mb/sec)

(#30257) sfdrakex válasza COLORBAR (#30256) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sima XP-t tettél fel ? Vagy valami über brutál telepakolt szart?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30258) COLORBAR válasza sfdrakex (#30257) üzenetére


COLORBAR
tag

Hát nemtom milyen a totál telepakolt...
Elég régi XP és telepítettem a serv pack 3at...

(#30259) sfdrakex válasza COLORBAR (#30258) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Totál telepakolt alatt az ilyen extreme edition, meg black meg stb dolgokat értem amiket valakik csinálnak otthon beletéve azt ami nekik kell kiszedve azt ami nekik nem majd megosztják torrenten meg itt ott mások meg szívnak vele.

XP telepítés előtt formáztad a rendszer vinyót ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30260) COLORBAR válasza sfdrakex (#30259) üzenetére


COLORBAR
tag

Nem,ez sima XP,semmi kül.
Igen formáztam a vinyót.
Igazság szerint nem is tudom mi lehet ez, mintha képek, videók lassabban jelennének meg.
Lehet,hogy Java vagy ilyesmi kell?

(#30261) leyo76 válasza COLORBAR (#30260) üzenetére


leyo76
senior tag

Szükséges driverek fenn vannak? -az is sokat segíthet, és sokat ronthat ha nem jó verzsön van fenn...

mod: egyébként felraknék egy tuneup 2010-et, sokat tud dobni a gépen...

[ Szerkesztve ]

(#30262) sfdrakex válasza COLORBAR (#30260) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet az újra telepítés után frissebb gép zabálóbb verziói kerültek fel a gépedre a programoknak amiket használsz mint amik előtte fent voltak. Java activeX flash lejátszók rendben vannak ? Mivel böngészel? Próbálj ki pl google chromeot is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30263) Paul14


Paul14
tag

Hali!
Ma vettem egy Toshiba notebook-ot oprendszer nélkül. Bekapcsoltam betettem az xp telepítőjét kiválasztottam biosba a first boot device-nek a meghajtót el is indul keresi az összetevőit a gépnek stb és mikor kikéne hozni hogy javítás vagy telepítés na azt már nem hozza be hanem kék képernyő jön. Hogy ha előszőr látja ezt a képernyőt......stb stb

Mi lehet a gond?

(#30264) Paul14


Paul14
tag

itt a kép:
http://kephost.com/view.php?filename=9820091228112.jpg

(#30265) sfdrakex válasza Paul14 (#30263) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alap xp ? vagy sp2 ill sp3 van e benne ? Ha alap akkor a sata viyodat tedd biosban ide módba úgy menni fog.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30266) Poo válasza Paul14 (#30264) üzenetére


Poo
aktív tag

esetleg ez is segíthet a probléma megoldásában.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30267) Paul14


Paul14
tag

Hogy tudom IDE módba tenni? nem találtam ilyesmit ahol áttudnám állítani..
Amúgy a HDD-hez rendesen írja hogy milyen van benne tehát felismeri..

(#30268) Poo válasza Paul14 (#30267) üzenetére


Poo
aktív tag

én Dell notiknál tapasztaltam ilyet de meg nem mondom már hogy mit állítottam át olyankor de valami a device résznél, me ha jól tudom nemeiknél tiltva van a telepítés de lehet hogy hülyeséget irtam :)) :)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30269) sfdrakex válasza Paul14 (#30267) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A bios felismeri az ok de a windows telepítő sata vinyot sp2 de lehet sp3 alatt nem ismeri fel. Ezért kell IDE vagy ahci modot kapcsolgatni biosban valahol keress vinyó beállításoknál mod állitási lehetőséget.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30270) Paul14 válasza sfdrakex (#30269) üzenetére


Paul14
tag

Nah sikerült AHCI-ről átállítottam kompatibilisre és működik!
Nagyon köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30271) Poo válasza Paul14 (#30270) üzenetére


Poo
aktív tag

:C érdemes csinálni egy sp3as telepítőt satás driverekkel mondjuk az Nlite nevezetű progival

Amúgy nem esetleg nem tud valaki egy olyan oldalt ahol az összes inteles alaplapnak megvannak egy helyen a driverei p3-tól felfele.mert őszintén nem sok kedvem van leszedegetni darabonként de elég fontos lenne a számomra.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30272) sfdrakex válasza Poo (#30271) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

olyan kéne ahol egybe benne van minden driver? Nem hiszem hoyg bárki összegyurta ugy, sok haszna nincs a legtöbb embernek hoyg több gigányi drivert egybe szedjen le szal sztem marad az intel oldaláról az összevadászás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30273) Poo válasza sfdrakex (#30272) üzenetére


Poo
aktív tag

sajnos szerintem is az lesz, akarok csinálni egy teleptőlemezt amin a cégnél az összes gép driverei fent vannak hogy ne keljen reinstalnál szarakodni driver kereséssel....jó móka lesz :D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30274) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Találkoztatok már ilyen hibával az esemény naplóban?

Ötlet? Megoldás? :F

Köszi! :)

(#30275) COLORBAR válasza sfdrakex (#30262) üzenetére


COLORBAR
tag

Driverekből nem tettem fel újat,sztem ilyen régi cuccokhoz nemis igen találnék.
Java fentvan,flashplayer is, active x is elvileg az XP frissitésével.
Pl olyat csinál,hogy mikor bezárom a böngésző ablakát,akkor nem becsukódik,hanem fentről lefelé elkezd eltűnni és így csukódik be...

(#30276) Thunderzolee válasza Poo (#30273) üzenetére

Van ilyen driver csomag, én már szedtem le, csak sajnos nem tudom a linket. Viszont itt a PH-n az egyik fórumban linkelte be valaki valamelyik "SATA vs. XP" problémával foglalkozó topicban volt, asszem egy már lezárt topicban.
De ez évekkel ezelőtt volt, amikor elkezdtem megkeresni (úgy fél éve) egyszer, rengeteg topicon átrágtam magam, de nem találtam meg.

Esetleg megvan otthon a lemez, amit n-lite-al csináltam belőle.
Ha megmondod a telepítőlemez hová pakolja be a beillesztett SATA drivereket, akkor onnét ki tudom másolni elvileg mind a többszáz drivert.
Átküldhetem e-mailben is, mindössze néhány 10MB volt összesen. (Ha jól emlékszem). De én most a Balatonnál vagyok, max januárban megyek vissza Pestre.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30277) Poo válasza Thunderzolee (#30276) üzenetére


Poo
aktív tag

Szia, köszi de van nekem is valamilyen satás xpém az illetőnek írtam hogy ha akar csináljon magának egyet.
Inteles driver csomag viszont érdekelne :DD

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30278) kraftxld válasza Poo (#30277) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt letöltöd:
[link]
Kitömöríted, lesz benne valahol egy f6flp32 és egy f6flp64 mappa, értelem szerűen 32 vagy 64bites rendszerekhez. Ebben benne van az összes intel text mode driver ich7-től ich10r-ig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30279) unic válasza cascada (#30274) üzenetére


unic
tag

Probaltad ezt?:

[link]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#30280) Poo válasza kraftxld (#30278) üzenetére


Poo
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a helpet :C :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30281) cascada válasza unic (#30279) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#30282) Ombi5


Ombi5
őstag

udv.

A win Xp elszallt boot utan, de ha telepitesnel javitast nyomok es ott bejon egy DOS-os felulet ott mit lehet elerni vele, mert en meg ott semmire se jutottam sohasem. Kiirja,h valassza ki a particiot es kesz aztan meg exit parancs. Er ez vmit vagy hogyan tudnam frissiteni az xp fajljait , de ugy hogy megmaradnak a benne levo dolgok t,telepitesek stb...? :R

(#30283) DamienIII


DamienIII
csendes tag

Sziasztok!!

Az a problémám hogy hibernálom a gépet szépen leáll kb 2 mpvel később felébred és szépen visszatölt mindent.
Már kikapcsoltam a biosban az energiaellátásnál S1, S3 ban minden Wake Up -ot, továbbá az eszközkezelőben is hálókártya, egér, bill stb hogy ne éleszthessék fel és mégis csinálja.

Mi élesztheti még fel???

Valaki segítsen!!!!! :O :O

[ Szerkesztve ]

(#30284) kételkedem válasza Ombi5 (#30282) üzenetére


kételkedem
addikt

XP javító telepítés

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#30285) Poo válasza Ombi5 (#30282) üzenetére


Poo
aktív tag

Ahova te beléptél az a konzolos része a dolognak a kolléga belinkelte lentebb hogy a javításos dolgok az hogy is működik,javításnál a driverek azok elszoktak szálni szal azokat újra kell majd tenni és olyan dolgokat is amik beírják magukat a windowsba valahova pl nyomtató driver.....

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30286) sfdrakex válasza Ombi5 (#30282) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A javítás úgy tudom csak eredetivel működik kalóz verzióval nem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30287) brd válasza Ombi5 (#30282) üzenetére


brd
nagyúr

Ott ne javítást nyomj, hanem simán telepítést, utána majd lesz egy olyan rész, hogy Windows előző verzióinak keresése, ott meg kell találja a javítandó Win-t, és később azt egy listában megmutatja, ott kell kiválasztani, ha javítótelepítést akarsz.

Ja már linkelték, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#30288) brd válasza DamienIII (#30283) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg nézz bele az eseménynaplóba, talán van nyoma, hogy mi hozza vissza a gépet magától.

The only real valuable thing is intuition.

(#30289) brd válasza cascada (#30274) üzenetére


brd
nagyúr

Okoz ez valamilyen gondot neked? Mert rengeteg ilyen hibajelzés születik (más programokkal kapcsolatban), számtalan gépen, de a többsége nem jelent semmit, csak a programozók gondatlanságát.

The only real valuable thing is intuition.

(#30290) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

WinXP prof-ot szeretnék felrakni a következő gépre: p2 400MHz, 196MB ram, 20gb hdd, ati rage pro, és érdekelne bárminemű tipp, amivel használható sebességűvé tudnám varázsolni a gépet. csak internetezésre szeretném használni a gépet, illetve olyan általános dolgokra mint pár kép és videó megnézése.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30291) WD40


WD40
aktív tag

Szép jó reggelt ( :) ) mindenkinek!

Volt ez a gép:

Asus P5E-VM SE lap
Integrált VGA van használatban (Intel G35)
E5200 proci
2Gb Geil Value memória
40Gb IDE winyó
Acer monitor 1440*900 natívban, (D-sub van csak rajta)

és annyi változott, hogy a 40-es winyó ki lett cserélve egy szintén IDE-s 160-as Seagate-re, ajándék gyanánt.

Minden szép és jó volt, felment rá az XP prof (32 bites), ugyanaz a lemez (eredeti), minden ugyanúgy, csak a winyó nagyobb.
Ott kezdődött a gond, hogy a francnak sem lehetett 1440*900-as felbontást beállítani. Driver természetesen fent, monitor inf fájlja is fent. Szélesvásznú felbontás nem létezik. 1280*1024 után rögtön 1600*1200 jön. Üzemmódoknál sincs 1440-nel kezdődő felbontás.
Eddig ugyanez a monitor ugyanezzel az XP-vel, driverrel és géppel ment normálisan. Újabb/régebbi driver nem oldotta meg a problémát, SP3 sem.

A második, nagyobb probléma, hogy hang sincs. Az a Realtek driver, amivel másfél órája gond nélkül működött, most nem telepíthető, semmitmondó hibaüzenetekkel, 0-ás hibakóddal.
Szintén próba másik driverrel, de semmi. Eszközkezelőben sárga felkiáltójeles ikon, ha rákattintok az Illesztőprogram frissítésére, nem történik semmi!
Néhány próbálgatás, restart, stb.. semmi változás. Se felbontás, se hang, boldog karácsonyt...
Winfos újrahúz, hátha talál valami drivert így magában a hangkártyához, és hát mondanom sem kell, ugyanaz történt, mint amit leírtam fent.

Röpke 5 óra múlva én feladtam, most kérnék segítséget, hogy mi lehet a probléma, ha csak egy retkes winyó lett cserélve a gépben?

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#30292) Poo válasza WD40 (#30291) üzenetére


Poo
aktív tag

monitorral ajánlom a monitor driverét hogy tedd fel mert gondolom plug and play monitorként ismeri fel de ha nem akkor is tedd fel a monitornak a driverét.
Hangot meg húúúú esetleg próba meg hogy kivesz áttesz másik slotba arra nincs más ötletem.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30293) WD40 válasza Poo (#30292) üzenetére


WD40
aktív tag

Driver természetesen fent, monitor inf fájlja is fent.
Szóval a monitor drivere fent van igen.
Hangkártya alaplapi, integrált.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#30294) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Az mitől lehet, hogy ha kikapcsolom a gépet, akkor nem kapcsol ki egyből ,hanem vár 1/másfél percet és csak aztán kapcsol ki. Eddig ilyet nem csinált csak most kezdte el. :(((
(sp3-as XP van fent)

BANZAII

(#30295) Ombi5 válasza sfdrakex (#30286) üzenetére


Ombi5
őstag

Azert mert te magadbol indulsz ki ne altlanositsd az embereket koszonom!!

Tobbieknek thx nekifogok! :R

(#30296) brd válasza FireKeeper (#30290) üzenetére


brd
nagyúr

Több RAM kellene (bár ha pl. Operát fogsz használni, lásd alább, abban lehet korlátozni a memóriahasználatot; 60 MB-ra korlátozva viszonylag jól elleszel), a flash-el lassú lesz a böngészgetés is, nagyobb video-kat (még a nagyobb felbontású/bitrate-ű xvid-divx is problémás lesz) is felejtsd el.
A klasszik' felület beállítása, meg az áttűnéses varázslatok kikapcsolása sokat fog segíteni. Ha a RAM-ot nem tudod/akarod bővíteni, akkor a sosem használt szolgáltatásokat is kikapcsolhatod (pl. spooler, SMB-s cuccok, UPNP, esetleg dhcp kliens, ilyesmik), de csak ha tudod, melyik mire való!
Böngészőnek Operát, vagy Chrome-ot javaslok (esetleg Safari), ezek a leggyorsabbak (bár sok javascript-es oldal nézegetésekor lehet, hogy nem ezek a legjobbak).
Van egy 448 MB RAM-os, 525 MHz-re tuningolt PII-es Celeron(Mendocino)-os gépem, ez egész szépen darálja a dolgot (Operát használok rajta).

The only real valuable thing is intuition.

(#30297) FireKeeper válasza brd (#30296) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kösz a tippeket, meglátom mit tehetek ram ügyben.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30298) englandfan


englandfan
csendes tag

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok-e. De az lenne a kérdésem, hogy alább linkelt képen lévő bekeretezett programok közül melyiket lehetne törölni? Kicsit soknak tűnik nekem ez a sok Microsoftos cucc.

[link]

just stand your ground and fight. | TEREMCIPŐK ELADÓAK! http://tinyurl.com/teremcipokeladoak

(#30299) batmab válasza FireKeeper (#30297) üzenetére


batmab
senior tag

a másik:
xp alatt a teljesitményt állitsd be..
sajátgép/tuajdonságok/speciális/teljesitmény fülön kattints a legjobb teljesitményre..
ha kell az xps kinézet akkor a megjelenési stilusok használat ablakokon és gombokon-t kapcsold vissza.ha hátteret használsz,akkor vetett árnyék... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#30300) Poo válasza FireKeeper (#30297) üzenetére


Poo
aktív tag

a flash dolgokat meg lehet a böngészőkben blokkolni legalább is mozillába igen az is jól jöhet a gyorsabb netezés ügyben.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.