Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Van egy laptop Satas vinyóval. Raktam rá egy XP-t, de nem indul el mert azt írja, hogy nincs bootolhataó eszköz. Találtam Sata Drivert de hogyan rakom fel xp nélkül?

Megoldva: Biosban át kell rakni a Satat ahci-ról ide-re.

[ Szerkesztve ]

(#30352) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Ma bekapott a gép egy trójait, PSW Agent AAJK az AVG szerint. A netről lopakodott be, és az Opera böngészőt egyből taccsra tette, és megfertőzte az opera.exe file-t. Az AVG leszedte a fertőzött file-okat, most már nem talál semmit, csökkentett módban sem.

A registry-be beírta magát a Microsoft/CurrentPrograms/Run közé "sysgif32" néven, ezt leszedtem manuálisan.

Viszont most az csinálja a gép, hogy újraindítás után a Task Manager-ben látni, hogy a "svchost.exe" 100%-on tartja a CPU-t, így gyakorlatilag képtelenség bármit csinálni a gépen.

NIncs más vírusirtó a gépen, csak az AVG, illetve egyéb malware irtó (Spybot, Ad-Aware) nincs, de most természetesen telepíteni se tudok semmit.

Mi lehet a megoldás? (format c:-n kívül?) Pls help

(#30353) DJackson válasza Solar_Wind (#30352) üzenetére


DJackson
tag

ez kávária lesz számodra, meg kell találni a kérdéses folyamatot. Először a folyamatkezelőben lődd ki azt a 100%-ot evő folyamatot, és ha nem állt le a gép, akkor az jó jel :) Akkor megpróbálhatsz még más vírusírtókat. De az is lehet, hogy valami károsodott a windowsban és maga a vírus már nincs ott, mint az avg is mondta neked.

Indítsd el csökkentett módban a windowst, nézd meg hogy úgyis fennáll-e a probléma. Ha nem akkor az is jó jel :) , a legfontosabb fájlok épek maradtak, valószínüleg így lesz. Ezután a start-futtatás-msconfig segítségével letilthatod az összes automatikusan induló programot. Ha ez nem elég neki, akkor a szolgáltatásokat is. Először az összes oylat tiltsd le ami nem microsoftos, és ha még mindig rossz akkor azokat is, 1-2 kivételell (van amit mellől nem lehet kivenni a pipát). Ha semmit sem engedélyezel, akkor az kb a csökkentett mód lesz... Aztán szépen engedélyezed őket mondjuk 10-esével, és restartolsz. Ekkor megláthatod, hogy mi okozza a gondot, és egyre jobban leszükítheted a kört. Egyébként ha valami gyanússá válik akkor a start-futtatás services.msc paranccsal a szolgáltatásokat online be és kikapcsolhatod.

Kicsit sokáig tart ez, sajnos. Ha ki tudod lőni, és tudsz új keresőket feltenni, akkor én inkább ezt tenném, és ha nem oldódik meg akkor én az első verzió helyett egy xp javítást javasolnék, már ha a boot lemezeden van ilyen opció.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30354) DamienIII válasza brd (#30288) üzenetére


DamienIII
csendes tag

Belenéztem az eseménynapló és a hibernálás időpontjánál két dolgot találtam:

A tallózó választást kezdeményezett a hálózaton (\Device\NetBT_Tcpip_{3B3B70C9-ED9A-44B6-B466-0F68C498FFE9}), mert a főtallózó leállt.

1 másodperccel később:
A rendszer megállapította, hogy a hálózati kártya (\DEVICE\TCPIP_{3B3B70C9-ED9A-44B6-B466-0F68C498FFE9}) a hálózathoz volt kapcsolva, így normál működést kezdeményezett a hálózati kártyán.

Én pedig kikapcsoltam hogy a hálókártya ne ébreszthesse fel.
Mi lehet a baj??? Bárki aki tud kérem segitsen!!!

(#30355) Thunderzolee válasza Solar_Wind (#30352) üzenetére

Próbáld meg letölteni és feltenni ezt:
Process Explorer

Ezzel részletesebben is meg lehet nézni, mi okozza az svchost-on belül a terhelést. Aztán ha megvan, csak meg kell keresni mi az.
De lehet érdemesebb azonnal újrahúzni a gépet. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30356) Thunderzolee válasza mateo (#30348) üzenetére

Ha a tálcát kiadja, akkor inkább az IDE kábel/alaplapon a csatlakozók közt kell keresni a hibát.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30357) tremor válasza DamienIII (#30354) üzenetére


tremor
tag

Kapcsold ki bios-ban is.vagy szedd ki futásból tiltsd le (services.msc)

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#30358) DamienIII válasza tremor (#30357) üzenetére


DamienIII
csendes tag

Bocs kicsit ki tudnád fejteni.
A biosban ott ki van kapcsolva.
De ha kikapcsolom és esetleg müködni fog akkor tudja majd folytatni a letöltést ha visszatér a hibernálásból??

(#30359) Dot


Dot
őstag

Hali!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy xp-t hálózaton keresztül. hogy kell telepíteni?
Van 1 htpc-m amibe nincs optika és ilyen alaplap van benne. Igaz a bios-ba még nem néztem, hogy be lehet-e állítani a LAN-ról való bootolást. A mai pckben ez már alap opció szerintem.
A PC-m hálókártyája amiről akarom installálni:
# Marvell 88E8053 PCIE Gigabit LAN controller
# Fully compliant to IEEE 802.3 (10BASE-T), 802.3u (100BASE-TX) and 802.3ab (1000BASE-T) standards

Nem tudom, hogy ezek egyáltalán számítanak-e?

A routert /Belkin N1 Vision/ gondolom ilyenkor jobb kivenni a rendszerből.
A pc-n amiről akarom installálni azon is xp sp2 van.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#30360) tremor válasza DamienIII (#30358) üzenetére


tremor
tag

bocs mos találtam meg az első beírásod,(félreértés)szerintem nézd meg hogy az energiagazdálkodási sémáknál hogy átállítottad e képernyőkikapcsolást 2-percről mondjuk 5-órára,vagy sohára,készenléti mód legyen kikapcsolva,a speciális fülön néz meg mi van beállítva.

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#30361) tremor válasza DamienIII (#30358) üzenetére


tremor
tag

Ezenkívül még próbáld meg leállítani a következő szolgáltatásokat,szünetmentes tápegység,
SSDPkeresőszolgáltatás,távoli eljáráshívás RPC Lokátor (ezt mondjuk alapból kikell kapcsolni)vigyázz a (Locator feliratut kapcsold csak ki).

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#30362) DamienIII válasza tremor (#30361) üzenetére


DamienIII
csendes tag

Megcsináltam a dolgokat amiket irtál egyedül az SSDP futott kikapcsoltam de sajna igy is újraindult, viszont mostmár csak egy dolog jelenik meg az eseménynaplóban:

A rendszer megállapította, hogy a hálózati kártya (\DEVICE\TCPIP_{3B3B70C9-ED9A-44B6-B466-0F68C498FFE9}) a hálózathoz volt kapcsolva, így normál működést kezdeményezett a hálózati kártyán.

a másik eltünt. Évek óta használom igy már 1000x újraraktam a windowst és sosem találkoztam még ilyennel, hogy ne menjen a hibernálás.

(#30363) Poo válasza Solar_Wind (#30352) üzenetére


Poo
aktív tag

Ilyen 100% os proci megoldásra nekem egy új felhasználó létrehozása segített, szerintem próbáld ki azt és a jelenlegit meg töröld minden fájlal együtt.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30364) brd válasza DamienIII (#30354) üzenetére


brd
nagyúr

Ennek önmagában nem kellene oka legyen az azonnali visszatéréshez. Viszont az eszközkezelőben nézd meg a hálózati kártyának az energiagazdálkodás fülén, hogy mi van beállítva.

The only real valuable thing is intuition.

(#30365) tremor válasza DamienIII (#30362) üzenetére


tremor
tag

Hát ez tényleg nem semmi..persze remélem ujraindítottad a gépet a kikapcsolások után!!
és úgy próbáltad ujra... talán még ha nem nézted meg esetleg az Eszközkezelő-ben belépsz a hálókártyához rákattyintasz,Energiagazdálkodás-ba lépsz és itt nézz körül...(eszköz felélesztheti a számítógépet...) upsz brd-megelőzőtt

[ Szerkesztve ]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#30366) DJackson válasza Dot (#30359) üzenetére


DJackson
tag

a hálózaton egy ris kiszolgálót kell felépíteni, amit nem 2 perc elmondani, erre keress rá a google-ben. Ehhez vagy nt, vagy server2003 vagy server2008 kell majd neked.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30367) Lenry válasza Dot (#30359) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem egyszerűbb, ha szerzel egy USB-s optikai meghajtót, vagy rákeresel vagy itt vagy a google-ben, hogy hogy lehet pendriveről XP-t telepíteni
itt van pl egy ezzel foglalkozó írás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30368) Dot válasza Lenry (#30367) üzenetére


Dot
őstag

Szerintem ez lesz. Köszi.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#30369) Solar_Wind válasza DJackson (#30353) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Köszi!

Nos, találtam a neten egy megoldást az svchost-ra, és az megoldódott

ez a jó hír. lefuttattam ismét az AVG-t és felraktam az AD-AWARE-t is, ami csak egy file-t talált, illetve trojan remover sem találtam semmit.

De! Startup-nál felhoz egy command prompt-ot automatikusan és lefut a "netsh.exe" . Na ez tuti, hogy vmi vírus, mert automatán nem futna le, sőt ilyenkor fut a cmd a task manager-ben és az is zabálja a CPU-t. De azt ki lehet lőni. És olyan, mintha ilyenkor valamit még behúzna a gépre, mert az AVG jelez Trojan Generic TVT-t. Ez tök új:)

Szóval lehet, hogy reinstall lesz, mert ezzel a "netsh.exe"-vel nem tudok mit kezdeni, biztos beírta magát a registry-be, mert mindig lefut startupnál. A keresők nem nagyon találják.

(#30370) Poo válasza Solar_Wind (#30369) üzenetére


Poo
aktív tag

az új felhasználó létrehozását nem próbáltad?mert általában az ilyen dolgok fiókhoz vannak kötve és ha létrehozol egy új fiókot akkor van rá esélyed hogy jo lesz reinstal nélkül is, nekem segített.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30371) DJackson válasza Poo (#30370) üzenetére


DJackson
tag

igen, vagy a registryben ne csak a HK_LOCAL_MACHINE hanem a HK_Current_USER -ben is nézd meg a software/microsoft/windows/currentVersion/Run -t.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30372) leyo76 válasza Solar_Wind (#30369) üzenetére


leyo76
senior tag

és msconfig - ból nem lehet kivenni hogy ne fusson le induláskor?

(#30373) Thunderzolee válasza Solar_Wind (#30369) üzenetére

Érdekes:
http://technet.microsoft.com/hu-hu/library/cc778925(WS.10).aspx

Másoknak is okozott már problémát vírusirtás után:
http://www.google.com.searchhl=hu&safe=off&client=opera& rls=hu&hs=LRS&num=20&newwind ow=1&q=netsh.exe&btnG=Keres%C3%A9s&lr=

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30374) Solar_Wind válasza Poo (#30363) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Sajnos megtaláltam, mi okozza a dolgot, de nagyon nem egyszerű. Az AVAST fórum tele van vele, de én nem vagyok nagy gép-guru, és úgy tűnik, hogy ezt rohadt nehéz leszedni, mert elbújós, rootkit-es (siszyd32.exe), szal nem tudom, mi legyen:

This Trojan started in Eastern Europe about a year ago, but it's now appearing in US systems, and others around the world.
This Trojan, when executed does a call home to a .RU, .PL, or .DE website (there are probably others), and installs a rootkit on your system that re-applies it even IF your ANTI-Malware scanner catches it. The crazy thing is that Symantec, CA, McAfee, etc are not catching this Trojan.
AVAST and ESET, and the new Microsoft Security Essentials are, but if the Trojan calls home to Russia successfully, it will install a rootkit that is more difficult to remove.
Based upon my research, this was first seen in the Western Hemisphere on or about 09 December 2009, but it may have roots in Poland going back at least to June 2008.

You can check to see if you are infected easily. Go to your Documents and Settings/%user% (this is the infected user on your system, check them all)/Start Menu/Programs/Startup/ Make sure that you have show all files on, and if siszyd32.exe is there, you have been infected, and just removing it may not help at all.

Go out to AVAST Forums: http://forum.avast.com/index.php
And search on siszyd32 or siszyd32.exe for removal instructions.

A worst case is that you can run msconfig and disable the startup of siszyd32.exe, but if the rootkit is already installed it will be calling for malware all over Eastern Europe anyway, and you'll have to go through the removal process...of which no-one seems to have a consolidated cleaner for.

Just an FYI for all of you. if you have a svchost.exe process thats just recently gone out of whack, it is probably this Trojan/Rootkit.

(#30375) Solar_Wind válasza leyo76 (#30372) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Állítólag visszamegy.

(#30376) DamienIII válasza tremor (#30365) üzenetére


DamienIII
csendes tag

Azokkal kezdtem utánna a biossal végül fordultam hozzátok..
Szerintetek egy win reinstall segitene????

(#30377) DJackson válasza DamienIII (#30376) üzenetére


DJackson
tag

nincs beragadva a bekapcsológomb a gépen, esetleg a reset, vagy a billentyüzeten a wake gomb?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30378) tremor válasza DamienIII (#30376) üzenetére


tremor
tag

Hát szerintem már csak az segíthet,kár hogy nem sikerült rájönni mi lehetett a baj !!! :F

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#30379) Solar_Wind válasza Solar_Wind (#30375) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Kipróbáltam, tényleg visszaállítja magát :(

(#30380) DJackson válasza Solar_Wind (#30379) üzenetére


DJackson
tag

csökkentett módban öld meg ;]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30381) Winner_hun


Winner_hun
félisten

0. Ha egy alkalmazásba betallózok valamit, akkor a mappák össze-vissza vannak, random, nem név szerint, ahogy eddig voltak. Ez mitől van?
1. Mitől van az hogy hibernálás után néha-néha nincs hang, csak ha újraindítom a gépet?
2. Netezek, egyszer csak elszáll a net. Ha jól emlékszek akkor a DHCP-vel van baja. Az elején azt hittem a modemmel vagy routerrel van gond, de azok újraindítása után se tudok netezni. Új IP címet viszont kapok.
3. Hibernálás után nagyon belassul a hálózat, ez mitől van?
4. Gép indítása után 1,5-2 percig nem tudok semmit se csinálni, bármire kattintok nem történik semmi se. A feladatkezelőt el tudom indítani, ott látom ha a programot már elindítottam (pl firefox), de csak 1,5-2 perc múlva kezdi el elindítani a programot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30382) Solar_Wind válasza DJackson (#30380) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Megtörtént ez is, de a rootkit miatt szerintem nem végleges megoldás.

(#30383) gy18 válasza Thunderzolee (#30321) üzenetére


gy18
csendes tag

Tudom hogy kiírja, már csináltam pár xp-t, csak jó lenne ha tudnám hogy mi mitől függ hogy nehogy olyat töröljek ki ami fontos, mer nem működött tökéletesen amiket csináltam és nem akarok így kísérletezgetni. köszi

(#30384) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Éppen egy új gépet üzemelek be jogtiszta XP SP3-al. Egy jogtiszta Corel8 is felkerült rá, amihez létezik XP alatti futtatáshoz való Corel8 service pack, de nem sikerült telepíteni. Egy külföldi fórumon olvastam, hogy ha a rendszeridőt visszaállítom, úgy feltelepíthető a Corel service pack. A gond itt jön:
Visszaállítottam a rendszeridőt 2000.01.01-re, majd reboot, viszont ez meghülyítette az XP-t, ami csak akkor lenne hajlandó elindulni, ha aktiválom, amit még egyelőre nem akarok, amíg be nem lőttem teljesen a rendszert. Valahová bejegyezte, hogy be akarom csapni (pedig nem ez volt a célom), hogyan lehet ezt helyrehozni?
(Még 27 napom lenne az aktiválásig és csökkentett módban azért hajlandó elindulni.)
Please, help. :F

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#30385) DamienIII válasza tremor (#30378) üzenetére


DamienIII
csendes tag

Az a poén hogy ujraraktam a hálókártya drivert azután egyszer lehibernálta következő hibernálásnál már megint feléledt egyből és azóta is csinálja...

Nem baj ujradobom az xp-t hátha megoldja, az az 1 óra nem a világ....

Na köszönöm a segitségeket azért, Boldog Újévet Kívánok srácok!!!!

Kezekre mindenki vigyázzon.... :DDD ;]

(#30386) Jarod1 válasza Pgraph (#30384) üzenetére


Jarod1
addikt

Pgraph:

Xerintem miután a rendszeridőt visszaállítottad ne indítsd ujra

Nem tudja valaki hogy lehet belőni hogy a diginet automatikusan elinduljon és kapcsolódjon amint elindul az xp??? :F :F :F

(#30387) Pgraph válasza Jarod1 (#30386) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hát, sajnos megvolt a reboot..., mostmár késő...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#30388) WD40


WD40
aktív tag

Köszi az eddigi segítségeket, most találtam valami érdekeset:

3 felé drivert próbáltam, és semmi. Nem is győzöm hangsúlyozni, hogy néhány napja gond nélkül működött a 3D. Most ezért vehetek videókártyát, hátha az megoldja.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#30389) Jarod1 válasza Pgraph (#30387) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor rendszervisszaállítási pont. előtte mentsél a rendszerpartícióról minden cuccot amit esetleg módosítottál..

(#30390) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Hi. Kis gond van. Az incidens előtt a konfig úgy nézett ki, hogy AsRock P4V88, 2,6-os celeron, 1 giga ram, Yuan Radeon 9600(a lehető legszarabb gyártótól), xp sp3. Minden flottul ment, a kártya tette a dolgát, amit tőle el lehetett várni, azt nyújtotta.
Nyár végén elszállt a gép, alaplapot kellett cserélni. Új lap AsRock P4i65GV, és ráadásul a rendszernek is baja volt, így telepítővel javítani kellett, nem volt kedvem újra telepíteni. Egy ideig új kari nélkül, alaplapi vga-val futogatott a gép, elég keserves időszak volt, szaggattak a weboldalak gördítésnél, Firefox többet volt 100-as procihasználaton, mint rendesen, és játékot sem lehetett futtatni.
Jött egy Leadtek 6800-as kari kb egy hónappal ezelőtt. Oké, win reinstall, frissen kell üdvözölni az új kártyát. Na de valahogy így se lett jobb. Driver (195.62) legújabb a gyártó oldaláról, Dx9.c. A több grafikai elemet használó, összetettebb oldalak ugyan úgy szaggatnak, élvezhetetlen. A Motorm4x minimum grafon (1024x768-as felbontás 19 colos monitoron) szaggatott mint az isten nyila, "el sem bírtam a kocsival indulni". Pedig anno a 9600-zal tudtam tolni a játékot, igaz nem maxon, de szaggatásmentesen, 100%-ig élvezhetően.
Fontos még, hogy a Firefox gyakran 100-as procihasználatot produkál, akár akkor is, ha csak két lap van megnyitva, tök átlagos oldalak, SG, rpg forum, port.hu, akármi. Nem tudom, hogy ennek van-e köze a többihez, szerintem van, mert az alaplapi vga-s időszak idején is ezt csinálta. Tehát újratelepítés sem oldja meg.
Alaplap elszállás előtt SP3 volt. Uránna a redszerfájlok javítását egy másik (kalózöbölről származó xp sp3 hun) telepítővel véheztem, majd az újratelepítést szintén ezzel végeztem.
Nem hiszem el, hogy a kari csak ennyit nyújt, lehetetlen, 9600-tól nem kicsivel erősebb az nvidia 6800. Mi lehet a baj? Mitől szaggat a játék, aminek nem kellene szaggatnia, és mitől szaggatnak a weboldalak, amiknek nem kellene szaggatniuk?
VGA driverét kétlem, hisz mint mondtam, az alaplai vga idején is ez volt a helyzet. Esetleg az XP?

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#30391) Pgraph válasza Jarod1 (#30389) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Csökkentett módban elérhető a rendszer visszaállítás?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#30392) tremor válasza DamienIII (#30385) üzenetére


tremor
tag

BUÉK :R

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#30393) sfdrakex válasza zvaragabor (#30390) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memoriák és proci nem sérülhetett mikor elszállt az alaplapod? Teszteld le őket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30394) brd válasza WD40 (#30388) üzenetére


brd
nagyúr

Bár már írták, de megkérdezem én is: az alaplap (chipset) driverei telepítésre kerültek?

The only real valuable thing is intuition.

(#30395) brd válasza Winner_hun (#30381) üzenetére


brd
nagyúr

Én vírust/spyware-t keresnék először, aztán a hálózati kártyát cserélném le próbából.

The only real valuable thing is intuition.

(#30396) joe2005 válasza zvaragabor (#30390) üzenetére


joe2005
senior tag

Másik böngésző is szaggat, opera, ie?
Driver probléma lehet, vagy a filok mégsem igazán jók az oprendszer javításhoz.
A memória teszt megvolt?
Ezt gondolom láttad
A legalján írják:
"PS. ATi 9600/9550 series and all Matrox series VGA cards are NOT supported with AGI"

"Have you tried turning it off and on again?"

(#30397) Winner_hun válasza brd (#30395) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vírus / spyware nincs, integrált hálókártyát nem tudom lecserélni, hálókártyát berakni meg nem tudok, max külső USB-set, ha létezik egyáltalán ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30398) brd válasza Winner_hun (#30397) üzenetére


brd
nagyúr

Kellemetlen. Akkor azt próbáld meg, ha nem túl nagy munkával jár, hogy lemented a mostani rendszert, és egy frissel megpróbálod haszálni a gépet kicsit, ebből kiderül, hogy software-es oka van, vagy HW-es.

The only real valuable thing is intuition.

(#30399) Winner_hun válasza brd (#30398) üzenetére


Winner_hun
félisten

A mostanit eléggé le kéne menteni, mert túl jól be van lőve. Nem is raknám újra a gépet, inkább együtt élek a jelenséggel. Próbát nekem nem ér meg jelenleg, ha nincs rá megoldás akkor így jártam, szerencsére nem sűrűn csinálja.
Ez alapján ezt is próbáltam csinálni, de valamelyiknél (vagy az elsőnél vagy a másodiknál, már nem emlékszek rá) nem történt semmi, csak vártam, aztán meguntam és kikapcsoltam a gépet, majd vissza. Ez esetleg megoldás lenne, csak türelmetlen voltam?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30400) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

sfdrakex: memóriát memtest86+-szal teszteltem le, végigfutott, nem jelzett semmit. Esetleg még mással is? Mivel?
Procit mivel tudom letesztelni?

joe2005: IE, Chrome esetében is szaggat. Hangsúlyozom nem minden oldal, csak amik összetettebbek, több grafikai elemet tartalmaz.

Oprendszer már nem a javított, azóta újra lett telepítve. Javított csak az alaplapi vga használatának idején volt, a 6800-as kari mellé újra lett telepítve a gép.

Igen, sajnos az új alaplap nem szereti a 9600-at, ezt konstatáltam, ezért volt átmenetileg alaplapi vga, majd végül a 6800.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.