Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, szerintetek a Windows Live Messenger itt tárolt mappái, fájlai törölhetők-e helyhiány miatt?

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\{60ad685f-edbe-4104-ba06-46fd0a6f02d6}\DBStore\

Egy ilyen mappa ~30MB körül van. És 8 ilyen mappám van. A mappákban ilyen fileok vannak:
contacts.edb, contacts.pat, dbstore.ini, edb.chk.

Ezek ilyen partnerlista mentések lehetnek meglátásaim szerint, amiket időnként készít a Messenger.

Törölhetem simán a mappákat, vagy van erre valami ügyes Cleaner progi ami még a registry-ből is kiszedi szépen?

Köszi :)

(#30102) sfdrakex válasza cascada (#30101) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem azokat ne töröld, 240 mega ennyit számít? programokat telepíts inkább másik meghajtóra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30103) cascada válasza sfdrakex (#30102) üzenetére


cascada
senior tag

Elég sokat számítana, (már csak a 300MB-os Office 2003-mat tudnám áttenni másik meghajtóra) mert igy még Windows update-eket sem tudom feltenni, amikre szükség lenne azokat se mind. 100MB-os Office SP-kről nem is beszélve :)
Az a gond, hogy minden Windows Update is lementi az előző fileokat C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$ és $hf_mig$ mappákba.
Amiket nem célszerű törölni, mert egyes programoknak még szükségük lehet régebbi verziójú fileokra, amiket itt megtalálhat. Vagy szerintetek ezeket törölhetem?

Windows Live-nál meg nem elég ha a legfrissebb contact listás mappát hagyom? Csak szerintem a Registryből is ki kéne bányászni ezeket...

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#30104) sfdrakex válasza cascada (#30103) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miket tárolsz még Os mellett a rendszer partición? Esetleg ha van másik partición üres rész azt a partition managerrel hozzátudod tenni a chez. Le kell vágni az üres részből, és hozzáilleszteni a Chez. Mekkora a rendszer particiód?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30105) cascada válasza sfdrakex (#30104) üzenetére


cascada
senior tag

Ilyen particióátméretezgetéseket nem merek. Mert nincs időm újrarakni a rendszer ha valami gebasz lesz, meg többi winyón helyem sincs lementeni az adataimat a rendszerwinyóról :)
Jó régi már a rendszerem, de stabil és gyors, csak a C:\ -n lévő hellyel vannak gondjaim (10GB), mert minden progi naná, hogy oda teszi a szarját :) Adobe Photoshop-tól kezdve minden. Amugy a C:\-n még sok kis progit tárolok. ~1-2MB-tól ~30MB-osig, de ezeket nem szeretném áttelepiteni máshova, mert rengeteg idő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#30106) brd válasza cascada (#30103) üzenetére


brd
nagyúr

Csinálj egy mentést, majd töröld a Live-os szarokat (kivéve legfrissebb), aztán próbáld ki, hogy minden rendben van-e vele (legfeljebb visszamásolod a mentésből). A $hf_mig$-et nem javasolt törölni, viszont össze lehet tömöríteni nyugodtan az NTFS tömörítéssel (hasonlóan szinte bármit, amit ritkán használsz, pl. a program files-ban, különbség csak annyi lesz, hogy minimálisan lassabb lesz ezek kezelése, de ez nem igazán észrevehető; nekem ilyen trükkökkel a 10 GB-os XP partíción 10.2 GB adat van, de ez 8.41 GB-ot foglal a partícióból). A $*Uninstall$ könyvtárakat nyugodtan törölheted, ha biztos vagy benne, hogy az adott frissítést nem akarod eltávolítani, mert ha igen, akkor innen szedné a visszaállítandó régebbi file-okat. További karcsúsítást lehet elérni az Installer könyvtár átböngészésével. Innen kétféleképpen lehet törölni: egyrészt, lehet, hogy lesznek egyforma méretű, de más nevű, és dátumú file-ok, ezek közül a régebbit lehet törölni nyugodtan. Másrészt, ha együtt tudsz élni egy kis kényelmetlenséggel, akkor a nagyobb file-oknál meg tudod nézni, hogy milyen programnak az installere, majd, ha letörölted, és azon a programon módosítani akarsz, akkor be fogja kérni a telepítőből ezt az installer file-t; ennek az előállítása esetenként problémás lehet (pl. az eredeti telepítő csak az installálás esetén bontja ki magából a temp-be), így ez egy kényelmetlenség lehet, de hasznos a dolog, ha nem 5 percenként módosítod az adott programokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#30107) cascada válasza brd (#30106) üzenetére


cascada
senior tag

Ezek nagyon jó tippek. Köszi szépen! :)
A $hf_mig$ és $NtServicePackUninstall$ mappákat is összetömöríthetem igaz?
A $NtServicePackUninstall$ mappa ugyis csak akkor kéne ha Uninstallálnám a Service Pack-eket, amiket nem teszek.?
Hol tudom összetömöríteni ezeket a mappákat?

(#30108) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Le akarom szedni a c&c:tiberium wars-t, de amikor az uninstallban kiválasztom, hogy "eltávolítás", majd azt mondom, hogy "tovább", akkor "nem válaszol" állapotba lép a program, és hiába várok fél órát, nem történik semmi.
Mi lehet? Ill. hogyan lehet leszedni mégis a játékot?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30109) brd válasza cascada (#30107) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, bármit lehet tömöríteni, akár az egész Windows könyvtárat is (bár ezt nem javaslom). ;)
Jobbegérgomb a könyvtáron, tulajdonságok, speciális gomb, "tartalom tömörítése helymegtakarítás végett" pipa be (vagy valami ilyesmi magyar win esetén).

The only real valuable thing is intuition.

(#30110) cascada válasza brd (#30109) üzenetére


cascada
senior tag

Megvan. Köszi szépen :)

(#30111) Csakénvagyok válasza piadex2 (#30108) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

(#30112) leyo76 válasza piadex2 (#30108) üzenetére


leyo76
senior tag

próbálj meg egy törlő progit, mint pl a RevoUninstaller, ha megoldható akkor ez megcsinálja...

(#30113) leyo76 válasza Csakénvagyok (#30111) üzenetére


leyo76
senior tag

:DD leelőztél

(#30114) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Egy betűkészletet szeretnék telepíteni. Már 2 módon is próbáltam, bemásoltam a C:\Windows\Fonts könyvtárba ill. ezen a mappán belül az új betűkészlet telepítése menüpontot is használtam.

Azonban ha az ablakok megjelenési tulajdonságainál szeretném a telepített betűkészletet kiválasztani, pl. hogy az ablak címsora vegye fel azt a betűkészletet, egyszerűen nem jelenik meg a listában a telepített betűkészlet.

Mit csinálhattam rosszul, mit tegyek?

(#30115) zso73 válasza tknof1871 (#29893) üzenetére


zso73
veterán

Az NF 7 topicba válaszod van!! :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#30116) Poo válasza joecontra (#30114) üzenetére


Poo
aktív tag

vezérlőpultban a betűtípusokat ha megnyitod és fájlnál ott van hogy betűkészletet telepítése ott ki tallózod a könyvtárat és telepítés és ennyi.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30117) joecontra válasza Poo (#30116) üzenetére


joecontra
addikt

Ezt megcsináltam, minden egyéb programban meg is jelenik, de itt

a legördülőből nem tudom kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#30118) mezis válasza joecontra (#30117) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a rendszerfeliratokhoz nem jó akármilyen betűkészlet, ami egyébként használható az alkalmazásokban (office,stb.).

mezis

(#30119) polar


polar
tag

Sziasztok!

Az alábbi gondom lenne: A windows hálózatok között hozzáadtam az ügyfél összetevőt, és onnantól kezdve mindena fejére állt:) Újraindításnál felhasználónevet+jelszót kért, holott eddig nem volt ilyen.
Azóta nem tudom visszaállítani, hogy ne kérjen felhasználónevet+jelszót bejelentkezéshez.
A helyi kapcsolatnál már csak a Fájl és nyomtatómegosztás, Qos csomagütemező és a tcp/ip van. A felhasználói fiókoknál van az én felhasználóm meg egy vendégfiók, ami le van tiltva.
A control userpasswords2-ben a 'A számítógép használatához jelszó és...' mezőből ki van véve a pipa, de a felhasználók közt csak én vagyok, ugyan itt a Speciális tabon, speciális gomb alatt a rendzsergazda nevű felhasználót letiltottam letiltottam(mert én is rendszergazda joggal vagyok), de mégis bejelentkezésnél a Rendszergazda felhasználót adja defultnak.
Ja és ctrl+alt+del-re nem a feladatkezelő jön elő, hanem a Windows rendszerbiztonság...

Tudna valaki segíteni?

Köszönöm előre is!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#30120) brd válasza polar (#30119) üzenetére


brd
nagyúr

Control userpasswords, felhasználók ki és bejelentkezésének megváltoztatása, vagy valami ilyesmi neve van az opciónak, ott üdvözlőképernyő be.
A control userpasswords2-ben meg, ha tippelnem kellene, akkor azt tippelném, hogy elírtad a felhasználónevet/jelszót, amikor megkérdezte, hogy mivel jelentkezzen be automatikusan (pipa be, alkalmaz, pipa ki, alkalmaz, akkor újra megkérdezi).

The only real valuable thing is intuition.

(#30121) joecontra válasza mezis (#30118) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv!

Erről tudnál nekem bővebb magyarázatot adni, hogy mi a kritérium egy olyan betűkészlettel szemben amit lehet használni rendszerfeliratokhoz?

Üdv,

J

(#30122) polar válasza brd (#30120) üzenetére


polar
tag

Először is kösz a választ!
Viszont a felhasználói fiókoknál ha meg akarom változtatni a be és kijelentkezési tulajdonságokat, akkor azt írja, hogy:
A NetWare ügyfélszolgáltatások kikapcsolta az üdvözlőképernyőt és a gyors felhasználóváltást. Ezen lehetőségek visszaállításához el kell távolítania a NetWare Ügyfélszolgáltatásokat.
Ez szép, de hol tudom ezt megtenni?
A hálózati kapcsolatoknál nem szerepel ilyen...:O

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#30123) polar válasza polar (#30122) üzenetére


polar
tag

Na feltettem újra ezt a netware cuccot, és újra letöröltem. Ez már megoldotta a problémát!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#30124) szakalistvan válasza cascada (#30110) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Másik megoldás helymegtakarítás végett,sőt újratelepítésnél is jól jöhet az egész Dokumentumok mappát átrakni másik meghajtóra,Dokumentumok-jobbkilikk-Tulajdonságok-Áthelyezés-Alkalmaz-OK. Újratelepítésnél ugyanez csak ugye nem kell másolni csak kiválasztani.
Remélem érthető:)

(#30125) mezis válasza joecontra (#30121) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Sajnos nem tudok. Én csupán a tapasztalatomat írtam meg, meg talán valahol olvastam erről valamicskét.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30126) joecontra válasza mezis (#30125) üzenetére


joecontra
addikt

Azért kösz. Legalább nem állok értetlenül előtte.

(#30127) cascada válasza szakalistvan (#30124) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi, de ez már a Windows telepítését követően megtörtént jópár éve :)

(#30128) szakalistvan válasza cascada (#30127) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Azt hittem csak én használom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30129) dregpeter


dregpeter
tag

Sziasztok!

Windows xp, sp3-as op. rend.-em van.

Kérdésem a következő:

Ezt írja ki akkor amikor elakarom indítani az alkalmazást.

Címsorban ez szerepel: 16 bites Windows alrendszer

szövegdobozban a következő: C:winwows\system32\cinfig.nt. A rendszerfájl nem megfelelő a futó MS-DOS és Microsoft windows alkalmazásához. Az alkalmazásból kilépéshez kattintson a 'bezárás' gombra.

Mi a teendő?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Az élet mndig olyan, amit nem mindig lehet szeretni, de egyet mindenki szeret MEGKÖNYEBBÜLNI

(#30130) Tosee válasza dregpeter (#30129) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Próbálkozz ez alapján, hátha sikerül!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30131) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget kérek.
Active Desktopot használok internetes webkamerák képeinek asztalon való megjelenítéséhez. Azonban hiába is próbálom, csomó helyet nem tölti le rendesen az oldalakat. IE6-tal a *.jpg kiterjesztésű webcam képeket nem mind hozta be, csak egy piros x-et. Most frissítettem mindent (Win, IE), most néhányat a régiek közül letölt, de amik eddig jól működtek, azok közül sok helyett csak a piros x jelenik meg.
Szinkronizálásnál kiírja, hogy "frissítés", majd azt, hogy "nincs változás". Kitöröltem már az összes asztali webelemre vonatkozó registry bejegyzést, kitöröltem, majd újra felvettem az active desktop elemeket, de semmi változás.
IE8-ra való frissítés után a szinkronizálásnál nem jelennek meg a szinkronizálandó elemek sem, ha bejelölöm az elem tulajdonságánál a kívánt szinkronizálást, elszáll a Rundll32. Mi lehet a probléma/megoldás?
A segítséget előre is köszönöm.

(#30132) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Lehet már kérdezték ,egy kicsit keresgéltem visszafele ,de nem igazán találtam
A windows7-ben vannak ezek a minialkalmazások és abból nekem nagyon tetszik az a diavetítős, cpu/memória terheltségének állapotát kijelzős és az ahol mutatja ,hogy kint hány fok van. A kérdés az, hogy XP-hez ezeket vagy ehhez hasonlókat elő lehet valahogy varázsolni?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#30133) szakalistvan válasza MaciG (#30132) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Szia!
Ajánlom figyelmedbe a Rainmeter nevü programot,elég időigényes a beállítása,de gyönyörűen néz ki,szinte mindent ki lehet jeleztetni vel,időjárás,hőmérsékletek,harvderadatok.
Ebben a fórumban megtalálod a leírást is,pontosan nem tudom hol.Ha nem boldogulsz vele szólj,épp most csináltam havernak képes leírást:)

(#30134) Tosee válasza MaciG (#30132) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Vista sidebar xp-re... Talán egy próbát megér... hozzáteszem, hogy én nem próbáltam! :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30135) MaciG válasza szakalistvan (#30133) üzenetére


MaciG
addikt

Ha már kész van, akkor én is szívesen megnézném azt a leírást! :R

BANZAII

(#30136) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#30131) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg a problémámra valami válasz? :F

(#30137) szakalistvan válasza MaciG (#30135) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Email - címedre ment :R

(#30138) MaciG válasza szakalistvan (#30137) üzenetére


MaciG
addikt

köszi szépen!

BANZAII

(#30139) Adiking


Adiking
tag

hogyan kell azt megcsinálni, hogy egy parancsikon több .exe-t nyisson meg?

(#30140) mezis válasza Adiking (#30139) üzenetére


mezis
nagyúr

Írsz egy Bath parancsfile-t ami elindítja a "több .exe"-t, és ehhez rendelsz parancsikont.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30142) akaido válasza voga34 (#30141) üzenetére


akaido
addikt

Például a Tweak UI-val.[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#30143) brd válasza voga34 (#30141) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt a %systemroot%\system32-ban a *.cpl. fileokból, másrészt a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace alatt bejegyzett CLSID-ekből áll össze a Vezérlőpult.

The only real valuable thing is intuition.

(#30144) ChromeX


ChromeX
addikt

hello nem rég volt egy apro problémám, a következő. délután mikor be lett kapcsolva a gép és felmásoltak rá pusztán képeket, nem tudom hogy ez váltotta e ki de amikor én hazaértem akkor egy avast, figyelmezetést találtam hogy érdemes lenne ujrainditani mert a memoriába vírus kerülhetett. ujra inditattam vele és nem akart elindulni a windows leállitotta magát a "számítogép védelme érdekében" gondolom ismerös. már nem emlékszem pontosan mi volt de ugye azt kérte ellenőrizzek uj szoftereket hardvereket. csökentett modban visszaállítottam a rendszert egy korábbi ido pontra, lefuttam egy alapos virus keresést egyet talált is nem tudom hogy volt e köze de könnyen ki tudtam irtani.van e valami félni valom még vagy a rendszer visszaállitás megoldotta, teljesen?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#30145) Tosee válasza ChromeX (#30144) üzenetére


Tosee
őstag

Könnyen előfordulhat, hogy az adathordozóról összeszedtél valami fertőzést! Azt viszont kétlem, hogy egy rendszer visszaállítás kiirtaná a vírust! De ezekről könnyen megbizonyosodhatsz, ha futtatsz pár online scannert:
pl: Eset (nod32)
+ ad/spyware keresés sem ártana biztos ami biztos!
SuperAntiSpyware
Ha ezek semmit nem találnak akkor szerintem tiszta a géped!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30146) sbazsi


sbazsi
veterán

vajon miért nem lát egy gép egy usb vinyót? 120gb.
4gb-os pendrive-ot dugtam már rá, azzal nem volt baja.

régi gép, celeron 2,4, 1 giga rammal, de vagy 6 éves. hdd 40gb, volt már rákötve másik 60/120 gb-os hdd. :F

(#30147) kraftxld válasza sbazsi (#30146) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Notebook külső vinyó? Egy vagy kétpöcsű kábellel dugod rá?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30148) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Biztos volt már szó róla , kerestem is egy kicsit de nem találtam.
A kérdés az ,hogy. Adott egy gép amiben nincs optikai meghajtó, és arra kellene feltenni egy XP-t. Én arra gondoltam ,hogy pendrive-ról, kelen feltelepíteni, csak fogalmam sincs , hogy kezdjek neki. Ebben kellene egy kis egítség, hogy mit kell a boot menüben beállítani, és hogy hogyan kell rátenni a pendrive-ra a winXP-t (mármint iso képfájlban, vagy egyéb módon).
Vagy esetleg van-e még más módja a telepítésnek ebben az esetben.

BANZAII

(#30149) sbazsi válasza kraftxld (#30147) üzenetére


sbazsi
veterán

noti külső. egypöcsű. olyat adtak hozzá. sata.

(#30150) kraftxld válasza sbazsi (#30149) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tessék kétpöcsűt használni ha nincs külön táp hozzá, mert valószínűleg a régi gép nem tud annyi kakaót lenyomni az egy usb-n.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.