Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Steelmanus válasza DeusHun (#18150) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ha SIW, akkor Memoria.
En nem emlekszem hogy a Fuji gyartana alaplapot, de lehet hogy tevedek.

(#18152) Lenry válasza DeusHun (#18150) üzenetére


Lenry
félisten

mondom... szerintem az alaplap nem támogat több memóriát... van ilyen... mondjuk a gyártó oldalán egy szó nincs a max memória mennyiségről...

de a többi ilyen chipsetes lapot nézegetve (ATi RC410) mind max 2GB RAMot támogat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18153) DeusHun válasza Steelmanus (#18151) üzenetére


DeusHun
őstag

SIW integráltra ír 1 GB-t (onboard) és az 1-es foglalatra 2 GB-t. Kezd furcsa lenni. A 2es foglalatot nem is látja, hogy lenne benne.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18154) Steelmanus válasza Xterms (#18137) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem bekaptal valami rossz dolgot, szedd le a ProcessExplorer-t es nezz ra a futo process-re,biztos van valami olyan is hasznalja a svchost.exe-t aminek nem kellene.
Msconfig-ban indulo nem odaillo dolgok keresese, es virusirtas es malware irtas stb.
Nem irtad le hogy mit tettel a hiba elharitasahoz ezert irok ugymond altalanossagokat.
Esetleg egy-egy kepet is keszithetnel mondjuka Feladatkezelo Folyamatok-rol, ProExp-rol
hogy jobban lathato legyen a dolog.

(#18155) Steelmanus válasza DeusHun (#18153) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lenry-nek igaza van ettol azert jobb az everest, de ugylatom hogy integralt videochip van a lapon, az ha masik videokari van a gepben le van tiltva a BIOS-ban?
Ha pedig csak az integralt megy akkor az dinamikusan hasznalhatja a rendszermemoriat
azert nem latja csak a masodikat, vagyis csak egyet, mert az elsot hasznalja az integralt videochip, es azt nem fogja rendszermemorianak feltuntetni.
Lenry hogy talaltad meg ilyen gyorsan? :)

[ Szerkesztve ]

(#18156) Lenry válasza Steelmanus (#18155) üzenetére


Lenry
félisten

Google... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18157) DeusHun válasza Steelmanus (#18154) üzenetére


DeusHun
őstag

msconfig-ban ki van irtva minden ami nem kell, nem indul autómatikusan semmi amiről ne tudnánk. Malware nincs a gépen, vírusírtás heti 1x teljes scan-nel megy.
Van egy külső videókártya a gépben, az integráltat pedig én magam tiltottam le.
Viszont ahogy Lanry írta max 2 GB a támogatott.
Kösz a segítséget mindenkinek :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#18158) leyo76 válasza DeusHun (#18157) üzenetére


leyo76
senior tag

nyah hát csak megoldódik ez, öröm nézni hogy ennyien mennyire okosak vagyunk :C

(#18159) DeusHun válasza leyo76 (#18158) üzenetére


DeusHun
őstag

Néha én is elcsodálkozom, hogy egy tucat ember mekkora dolgot tud létrehozni :) Közös munka jó hatással van :)
Ott van pl az LHC. Profitálni nem lehet belőle, de nagggyon sokat elkölteni rá azt igen :) Mekkora jó már?

Rainforest Alliance Certified signature

(#18160) commanDOS válasza Steelmanus (#18149) üzenetére


commanDOS
senior tag

nem az xp-t javítottam a telepítőlemezzel.
Csak ez korábban valamiért nem működött.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#18161) Steelmanus válasza leyo76 (#18158) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gratula, nem gondoltam volna en sem hogy nem kezel csak 2x 1Gb-t.

(#18162) leyo76 válasza Steelmanus (#18161) üzenetére


leyo76
senior tag

Tulajdonképpen Lenry figurázta ki hogy nem támogat 2gb -nél többet, úgy hogy inkább neki gratula :) :C

[ Szerkesztve ]

(#18163) ollie válasza DeusHun (#18159) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem lehetne profitálni belőle, senki sem adott volna rá pénzt.

***

(#18164) Xterms válasza Steelmanus (#18154) üzenetére


Xterms
tag

Eddig csak CCleanert futtattam, úgy látszik, az nem segített.
[folyamatok]


A kép az svchost feladatait mutatja. A többi svchosthoz ezek vannak hozzárendelve:
DCOM kiszolgáló folyamatindítója (Dcom launch)
Terminálszolgáltatások (Termservice)
Távoli eljáráshívás (RPC) (RpcSs)
DNS-ügyfél (Dnscache)
SSDP keresőszolg. (SSDPSRV)
TCP/IP NetBIOS támogató (LmHosts)
Távoli rendszerleíró adatbázis (RemoteRegistry)
Webclient (Webclient)

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18165) Steelmanus válasza leyo76 (#18162) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van ezt beneztem, elnezest kerek Lenry szoval gratula igy utolag javitva :B

(#18166) Steelmanus válasza Xterms (#18164) üzenetére


Steelmanus
addikt

A latottak joknak tunnek, kiveve hogy eyszerre fut az XP beepitett Messengere es egy kulso telepitett es azok altalaban kozosen hasznaljak a Beérkezett fájlok mappat, ber lehet hogy elmegy egymassal a ketto, bar en elsonek tiltom le a beepitettet telepites utan.
Viszont belekellene nezni az Esemenynaploba is mert ott biztos hogy nyoma van ennek a hibanak, tudod Futtatas-ba beirod hogy Eventvwr es ott latni kell a hiba okat.
Az az erdekes hogy allandoan 10 percenkent szakad a kapcsolat. En ugy tudom hogy az IP cimet 10 percre kapod berbe Berleti jog, es 8 perc utan keressel fordul a kiszolgalohoz hogy megujitsa a berleti jogot ha igent kap vagyis a semafor zold jelkepesen ujbol megkapod a berleti jogot ujabb 10 percre, es ez igy megy tovabb amig megnem szakitod a kapcsolatot.
En nem vagyok profi, lehet hogy nem szakszeruen irtam le de ez benne kell hogy legyen a naploban ha ez a hiba. Pl: kabelnetem van es probalgattam a Hibernaciot, de rendre elfelejtettem a hibernalas elott leloni a netet, igy netkapcsolattal lehibernaltam, mondjuk este.
Reggel a gep bekapcs, a net alig eled, es a naploban ott a leiras miszerint a lejart berleti jogot nem tudja megujitani. Nezz szet a naploban esetleg tobbet tudsz meg belole.

(#18167) Zinho


Zinho
aktív tag

Hali!
Kis help kéne... A bátyám nem tud bejelentkezni a windows-ba; nyom egy entert, elkezdi tölteni a desktopot, aztán kijelentkezik. Ennyi. Vki esetleg tud vmi orvosságot? Köszi előre is!

(#18168) Steelmanus válasza Steelmanus (#18166) üzenetére


Steelmanus
addikt

Direkt generaltam egy ilyen hibat amirol beszeltem.



am ennek ellenere sem megy a net csak akkor ha letiltom majd ujra kapcsolodom.
Veletlenul nem router mogott vagy?

(#18169) Xterms válasza Steelmanus (#18168) üzenetére


Xterms
tag

Nem használok routert. Itt a kért infó:
Rendszerbejegyzések
Alkalmazásbejegyzések

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18170) Steelmanus válasza Xterms (#18169) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Rendszerbejegyzesek-ben mi az a Service Control Manager hiba?
A Alkalmazásbejegyzések-ben pedig mit ir az Application hibara?
Kattints kettot ra es mar olvashatod is hogy mi okozza a hibat.

(#18171) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Adott Win XP Prof HU SP3-al, frissítésekkel, frissen telepítve, 2 problémám van:

1. 1 admin és 2 sima user van, ha sima userből kilépek néha sötét marad a képernyő, mi lehet az oka?
2. Mediaplayer, és a mediaplayer classic sem rakja ki a filmmel azonos nevű .srt feliratot, pedig beállítottam, hogy ha van jelenítse meg :O mi lehet a megoldás?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18172) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

XP PRO 32 bit SP3-mal rendelkezem. Olyan problémám van, hogy elég sokszor, néha rendszeresen, ha kilépek egy alkalmazásból, akkor hibaüzenetet ír ki.(tudjátok, az a szokásos: Hibajalentés küldése,mégse) Na az lenne a kérdésem, hogy ezt miért csinálja? A CPU és a RAM stabil. (Vírus nincs hála: NOD32,Windows defender, gyári tűzfal stb stb.)

(#18173) Steelmanus válasza Vasinger! (#18172) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mit ir az Esemenynaplo? A Windows Defende-t siman leszedheted a hatasfoka kulonbozo virusirtok hatasfokat osszehasonlito oldalakon latni, olyan 20% korul van, mig a Nod32 80% korul mozog, remelem nem futnak egyidoban.

(#18174) localhost válasza Zinho (#18167) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"A bátyám nem tud bejelentkezni a windows-ba; nyom egy entert, elkezdi tölteni a desktopot, aztán kijelentkezik." És miközben a bátyád kijelentkezik, mit csinál a gép???

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18175) Xterms válasza Steelmanus (#18170) üzenetére


Xterms
tag

1.A következő boot- vagy rendszerindító illesztőprogram(ok) nem indult(ak) el:
Partizan

2.Hibás alkalmazás: svchost.exe, verzió: 5.1.2600.2180, hibás modul: netapi32.dll, verzió: 5.1.2600.2180, memóriacím: 0x0000a3c0. (Az összeshez ezt írja)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18176) Zinho válasza localhost (#18174) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ja várj, kicsit hülyén és félreérthetően fogalmaztam. :) Szóval bejelentkezik, utána nem csinál semmit (a bátyám :D ), ellenben a windows magától egyből ki is jelentkezik...
Belép, felugrik a háttérképe, de még mielőtt bármit betöltene, kiírja hogy kiejelntkezés, és megint előugrik a bejelentkezés ablak.

(#18177) Gambit


Gambit
őstag

Sziasztok!

Levarázsoltam a szemetest a desktopról, és most az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom törölni? :D :B

Köszi!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18178) GD válasza Mercutio_ (#18171) üzenetére


GD
őstag

pl az egyik lehetséges hogy hagyod a búsba a wmp-ert és használsz valami értelmes lejátszót: GOM player, BSplayer, stb
kijelentkezéskor pedig valószínű valami folyamat nem tudja zárni magát

[ Szerkesztve ]

(#18179) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Furcsa jelenséget vettem észre minap, miszerint egy új xp leállításakor kikapcsolja a monitort, dolgozik a vinyó, majd amikor a kék hátterű windows leállása felirat megjelenik, akkor meg bekapcsolja, de mivel az is rövid idő, aztán leáll a gép. Szóval normálisan áll le az xp, de közben kikapcsolja a monitort, mitől lehet ez?

(#18180) GD válasza Gambit (#18177) üzenetére


GD
őstag

nyitsz egy sajátgépet, és a címsorban elkezded gépelni: Lomtár :D

(#18181) Mercutio_ válasza GD (#18178) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg ffdshow is jó?
Gondolok itt h.264 és hasonló a videókártya által HW-sen támogatott dolgok használatának képességére, kis prociterhelésre, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18182) Gambit válasza GD (#18180) üzenetére


Gambit
őstag

Nyitottam egy My Computert, és a címsorban elkezdtem gépelni, hogy Recycle Bin, de nem történt semmi. Pedig engedélyezve vannak a rejtett mappák és fájlok.

(64 bites angol XP-ről beszélünk.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18183) Gambit válasza Gambit (#18182) üzenetére


Gambit
őstag

Végül megoldottam CCleanerrel, de azért érdekelne más megoldás is.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18184) GD válasza Mercutio_ (#18181) üzenetére


GD
őstag

ffdshow egy codec, nem lejátszó :D

(#18185) Ramius válasza Gambit (#18183) üzenetére


Ramius
őstag

[link]
talán segít

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18186) d0gz1ll4 válasza Steelmanus (#18129) üzenetére


d0gz1ll4
csendes tag

Aha. Az a kérdésem hogy hogyan lehet ujrakezdeni az egész xp telepítést formázással meg mindennel együtt mert nekem nem akarja előlről kezdeni (több fajta xp cd is volt benn) folytatni akarja gondolom.

(#18187) Gambit válasza Ramius (#18185) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, ezt én is megtaláltam, köszi szépen!

Csak nekem pont az a gondom, hogy nem akarok semmilyen ikont az asztalra. Tehát az lenne a legjobb megoldás, ha megtalálnám, hol tárolja a windows a lomtárat, és kitörölném kézzel ami nem kell.

(Vagy rászokom a shift + del -re.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18188) ollie válasza d0gz1ll4 (#18186) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem értem. Mi az hogy folytatni akarja? Nem a CD-ről bootolás az első a BIOS-ban?

***

(#18189) ollie válasza Gambit (#18177) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tweak UI-val próbáltad már visszavarászolni?

***

(#18190) Gambit válasza ollie (#18189) üzenetére


Gambit
őstag

Lásd #18187-et, én egyáltalán nem szeretném visszavarázsolni. Csak törölni szeretném. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18191) Ramius válasza Gambit (#18187) üzenetére


Ramius
őstag

A commander nekem minden partíción lát egy lomtárat. Az nemjó?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18192) Gambit válasza Ramius (#18191) üzenetére


Gambit
őstag

Hehh, most már nekem is, csak be kellett állítani. :K Köszi mindenkinek!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18193) Steelmanus válasza Gambit (#18192) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert furcsan fogalmazol, mert ugyan az Asztalon nem szeretned latni, de a TC-ben pedig igen. Ha csak az Asztalrol akarod eltuntetni akkor ollie valasza az iranyado, mert a TweakUi-val egyszeruen eltunteted, a registrybol pedig ne torolgess semmit, mert Lomtar az fontos rendszerfajl foleg ha tobb felhasznalot is felveszel esetlek korlatozott jogokkal.
Mint az Admin mint az admin joggal rendelkezo rendszergazda vagyis Te mint a korlatozott jogokkal rendelkezo felhasznalok egy es ugyanazt a lomtarat hasznaljak ezert belevan drotozva az XP-be igy ne nagyon babrald a registry-t kiveve ha tudod hogy mit csinalsz.

Az egyik en vagyok rendszergazdai jogokkal, mig a masik az korlatozott felhasznalo.

(#18194) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Engem érdekelne,hogy ha áthelyezem a Dokumentumokat egy másik meghajtóra,akkor hogyan tudom letörölni C:\-ről?
A választ előre köcce!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18195) Steelmanus válasza Xterms (#18175) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a Partizan az mit jelent, valoban ezt irja ki, ilyen nincs az XP-ben, utalhat valamire amit esetleg telepitettel, vagy egyszeruen valami virusmaradvany ami szeretne kimenni a netre de nem tud, es "bosszubol" lelovi az egeszet. Az svchost.exe fajlnak csak ketpeldanyban szabad szerepelni a vincsin egy a C:Windows\System32 mappaban, a masiknak pedig a C:\Windovs\System32\dllcache mappaban.

Nalam a verzioszam 5.1.2600.5512 de azert mert ez mar SP3-as.
Keress mar ra nem bujt-e el valahol meg egy svchost-nak alcazott valami a vincsin mert szerintem valamikor megfertozodhettel es nem rendesen lett eltavolitva.
Keress ra a registry-ben is erre a Partizan szora mert ez nekem gyanus.
Milyen virusirtot, malwareirtot hasznalsz, Csokkentett modban at kellene nezni ujra a gepet.
Majd a szervizszolgaltatasokat, mert valami indulna szervizkent, de nem tud.

(#18196) Steelmanus válasza d0gz1ll4 (#18186) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jol van, jol van ertek en a szobol nem kell vastagon szedni es meg ala is huzni, nem tudom hogy mire gondolsz akkor amikor azt mondod hogy volt Xp CD-is a gepben, de egy rendes XP ha telepites kozben kirantom a konnektorbol a gep tapkabeljet, a kovetkezo inditaskor azzal kezdi hogy talalt egy telepiteskor felbehagyott maradvanyt, es most mit kezdjen vele es megall, kerdest teve fel hogy mi legyen. Folytatod, vagy ujra kezded.
Ha ujra kezded akkor pedig tudsz formazni. Ha pedig egy agyon scriptelt verziokkal probalkozol az nem fog kerdezni semmit. Azert ha legalis verzoval probalkozol es igy is fenn all a hiba, kulso free programmal amit az ember jo elore beszerez pl Paragon csinal egy bootolhato CD/DVD lemezt, es azzal leformazza a vincsi C:\ particiojat, ugyelve arra hogy tovabbra is a C:\ legyen Primery es Activ, mig a tobbi ha van csak Pri. Ha igy sem megy, akkor tedd be egy masik gepbe a vincsit, es ott formazd le, ha igy sem megy akkor hozd el hozzam.

(#18197) Gambit válasza Steelmanus (#18193) üzenetére


Gambit
őstag

Pontosan ez a lényeg. Nem akarom az asztalon látni, mert zavar. Viszont jó lenne hozzáférnem. De most már megoldottam. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18198) derossi


derossi
aktív tag

Sziasztok .A tálcán megjelenő felugró ablakokat hogy lehet letiltani? :F

(#18199) Ramius válasza cellpeti (#18194) üzenetére


Ramius
őstag

Ha úgy helyezted át ahogy kell, akkor letörli magától.
mégpedig így: sajátgépen belül documents and settings ->dokumentumok. csak kijelölöd a mappát, és a bal oldalon felül megjelenik egy felirat, hogy mappa áthelyezése.

derossi: a buboréktippekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18200) cellpeti válasza Ramius (#18199) üzenetére


cellpeti
veterán

Köcce

Én a STartba rámentem a Dokumentumok->Jobb klikk->Tulajdonságok és ott írtam át a meghajtó betűjelét,ezekszerint az nem jó! :(

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.