Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Ramius válasza cellpeti (#18200) üzenetére


Ramius
őstag

Hát ha maradt az eredeti helyen is, akkor valószínű nem jó. Csináld úgy ahogy leírtam.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18202) derossi válasza Ramius (#18199) üzenetére


derossi
aktív tag

igen,arra,tudnál segíteni?

(#18203) cellpeti válasza Ramius (#18201) üzenetére


cellpeti
veterán

Azt írja,hogy Windows rendszermappa,nem lehet áthelyezni!!!! :O :( :F

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18204) Ramius válasza derossi (#18202) üzenetére


Ramius
őstag

TweakUI-ban be tudod állítani, vagy nyitsz egy jegyzettömböt, és beleírod ezt:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"EnableBalloonTips"=dword:00000000

elmented valami.reg néven, majd rákattogsz.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18205) derossi válasza Ramius (#18204) üzenetére


derossi
aktív tag

pontosan melyik részét kell bemásolni jegyzettömbbe?

[ Szerkesztve ]

(#18206) Ramius válasza derossi (#18205) üzenetére


Ramius
őstag

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"EnableBalloonTips"=dword:00000000

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18207) derossi válasza Ramius (#18206) üzenetére


derossi
aktív tag

Köszi! ;) :R

(#18208) brd válasza localhost (#18133) üzenetére


brd
nagyúr

A 2^32 az valóban ennyi, de azt kellene megérteni, hogy a 32 bit az nem attól 32 bit, mert a címbusz ekkora (az már régen jóval nagyobb), hanem attól, hogy a CPU belső regiszterei ilyen szélességgel bírnak. Ha 32 bit-es OS-ről beszélünk, akkor az azt jelenti, hogy egy ilyen CPU kell a futtatásához legalább.

The only real valuable thing is intuition.

(#18209) derossi


derossi
aktív tag

Szerettem volna frissiteni a Directx et és valamiért nem tudja letölteni a frissitéseket.Norton Internet Security van fent.De Próbáltam kikapcsolt tűzfallal is,,, :O

(#18210) derossi válasza Ramius (#18206) üzenetére


derossi
aktív tag

még mindig vannak figyelmeztető buborékok : :(((

Még nem volt restart,köszi,örök hála :)

[ Szerkesztve ]

(#18211) Ramius válasza derossi (#18210) üzenetére


Ramius
őstag

restart volt azóta?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#18212) cellpeti


cellpeti
veterán

Ramius nem rakja át a mappát,mert azt mondja,hogy Windows mappa és nem lehet áthelyezni!! :(
Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18213) Steelmanus válasza cellpeti (#18212) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valami hasznalja a Dokumentum mappat, esetleg nem fut a hatterben az MSN?
Eredetileg a telepites utan kozvetlen kellene atiranyitani ezt a mappat, azert hogy az elkovetkezo programok telepitesekor mar eleve a registry-ben oda jegyezzek be magukat.
A Messenger is oda irja be magat mint Beerkezett fajlok mappa.

(#18214) cellpeti válasza Steelmanus (#18213) üzenetére


cellpeti
veterán

és ha én már telepítettem progikat akkor mit kell csinálnom,hogy át tudjam helyezni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18215) Steelmanus válasza derossi (#18209) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szedd le innen az Usite.hu-rol, es telepitheted, en tegnap raktam fel.

(#18216) Steelmanus válasza cellpeti (#18214) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha inteligensek a programok, marpedig altalban azok, de pl probald ki az Office-n ha fent van, mert pl a Word-ben megtudod nezni a Beallitasoknal hogy valoban azt a mappat hasznalja amire atiranyitottad vagy kezzel megadod neki az uj particon - mert gondolom masikra tetted - azt a mappat amire atiranyitottad. A tobbi programmal is igy kell tenned vagyis amire ugy gondolod hogy az eredeti C:-n levo mappat hasznaltak pl Winamp, kepszerkesztok, kepnezegetok stb, kezzel beallitod ujra oket hogy az uj mappat hasznaljak.
Pl nalam mindig a D:\Doksik mappa van megadva, de sok programnak direkt mas mappat adok meg telepites utan pl. Audiograbber D:\Grabber vagy filmrippelo D:\XFilmek stb, vagyis magat a Dokumentum mappat ami esetemben Doksik, nem hasznalom joforman semmire, ami benne van jo par mappa az viszont nem kotodik az op.rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#18217) derossi válasza Steelmanus (#18215) üzenetére


derossi
aktív tag

Na nekem ez az oldal se jön be,nem tudom mi van :F

(#18218) cellpeti válasza Steelmanus (#18216) üzenetére


cellpeti
veterán

De még mindig a C-n van a mappám csak egybe akarom átteni a D:\-re!!!
Most minden progit állítsak át???
Meg azt se vágom milyen beállításokról magyarázol az Office-nál meg pl a Winampnál!!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18219) Steelmanus válasza derossi (#18217) üzenetére


Steelmanus
addikt

Siman sem link: nekem bejon FF 3.03-at hasznalok, es Opera 9.62.-t.
Tegnapi feltoltes ugyhogy lathato a nyitooldalon is.

(#18220) Mercutio_ válasza cellpeti (#18218) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha "nem vágod", akkor inkább hagyd a fenébe, mert többet árthatsz, ha elkezdel gányolni.Egyébként gép indulás után lőj ki minden automatikusan elinduló programot (mármint MSN, skype, hasonlók jobb oldalt az óra mellett)
Aztán asztal -> Dokumentumok ikonon jobbklikk, megjelenő menüben tulajdonságok, majd "Áthelyezés" és megkeresed azt a meghajtót és azon a Dokumentumok mappát, ahová át akarod rakatni a rendszerrel.
Ha nincs ilyen könyvtárad, akkor előtte hozd létre kézzel.

Ezt mivel maga a rendszer csinálja neked megjegyzi és a későbbiekben már tudni fogja, és minden program tőle "kérdezi meg" hol a dokumentumok könyvtárad, így biztos, hogy már az új könyvtárba rakják majd a saját cuccaikat.

A másik amiről írtak előttem, hogy az excell, word, és sok más ms-proram is a c:\dokumets and settings\.... mappát használja alapértelmezett mentési helynek, ezt érdemes az adott programban az Eszközök menü beállítások/mentés fülön átírni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18221) derossi válasza Steelmanus (#18219) üzenetére


derossi
aktív tag

köszi,igy már megy :)

(#18222) Steelmanus válasza cellpeti (#18218) üzenetére


Steelmanus
addikt

Alapesetben a c:\Documents and Settings\All Users\Dokumentumok\ mappat hasznalja az XP ezt szeretned attenni a D:\-ra. A baj oka lehet az is hogy a D:\ particion nincsenek meg azok a jogok amit az XP telepiteskor letrehoz a C:-n, jellemzoen pl a System teljes joggal es igy tovabb, de ne haragudj meg erte, aki nem tudja hogy mikent kell beallitani egy programot
amit feltelepit, annak nagyon nehez lenne elmagyarazni hogy a jogok oroklodeset vagy letrehozasat, ezert inkabb arra kerlek bizd ezt valaki olyanra aki tobbet tud errol a dologrol.
Majd ha nem lesz fontos adat a gepeden akkor lehet kiserletezni, igy csak nagyobb bajt csinalhatsz ha nem tudod hogy valojaban mit csinalsz. Nem szeretnem ha engem okolnal azert ha valami nem sikerul, es fontos dolgokat vesztesz el emiatt.
Megeloztek, de a lenyeg valoban igy van.

[ Szerkesztve ]

(#18223) derossi válasza Steelmanus (#18219) üzenetére


derossi
aktív tag

és hová kell kicsomagolni?hogy kell telepíteni??

Help please!!! :O

(#18224) Vasinger! válasza Steelmanus (#18173) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Majd lefényképezem, de azóta még nem jött elő a probléma.

Ui.: Letöröltem a defendert :)

(#18225) Xterms válasza Steelmanus (#18195) üzenetére


Xterms
tag

Nem tudom, mi ez a partizan, átnéztem csök. módban malware-írtóval, az alábbiakat találta:
[link]
Legyen szíves, valaki néze át, hogy mit törölhetek belőle.
Steelmanus: svchostból azért lehet több, mert 2 Windows van a vincsin? Most a Windows2 mappából fut, és van egy, amit nem használok, mrt hibás, ez a Windows mappából indul. Egyszerűen lusta voltam sikálni, miután feltettem a másik windowst (amiről le akartam menteni az adatokat) azért van ez így egy ideje :D.

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18226) Steelmanus válasza Xterms (#18225) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert mondhattad volna hogy ket XP-t hasznalsz, na mindegy, szoval amikor a Malwarebytes lefut, alapbol kijeloli az osszes altala kartekonynak itelt fajlt, reg.bejegyzest stb es azt azon nyomban torolni is kell. Ezutan mivel egyes fajlok csak akkor torolhetoek amikor az op.rendszer nem fut, igy egybol felker hogy ujra inditsa a rendszert, mert olyan fajlokat talalt amit az op.rendszer eppen fogva tart, - vagy viccesen a malware tartja fogva az op.rendszert - ezert meg a rendzer betoltese ELOTT letudja ill. lefogja torolni, majd athelyezi a Karanten-ba. Tehat eddig ha nem torolted volna akkor futtasd ujra es MINDENT toroltess le a progival, majd ujranditas hogy amit esetleg nem tud torolni akkor azt megtudja tenni, amikor felall a rendszer irany a Malwarebyte program megnyitasa ralepni a Karanten fulre es az abban talatakat - az osszest - kijelolni es kitoroltetni a programmal. Ezt hetente megteheted vagy ha nem telepitgetel sok progit akkor 2-3 hetente lefuttani de ebben az esetben eleg csak a C:-t kijelolni mert ezek a szemetek a C:-rol szoktak csak mukodni.
Mindig csak eppen hasznalatban levo XP altal hasznalt svchost.exe fut.
Egy alap XP-ben alapbol 5 svchost.exe fut, egyenkent kulon- kulon feladatokkal, ezutan meg johet hozza egy-ketto amit pl nyomtato, Bluetooth, meg ilyenek hasznalnak, de a ProcessExplorer ezeket megtudja mutatni, foleg ha a gyartoja ala is irta, akkor latja hogy pl HP, MS, ilyenek. Akkor van gaz ha olyat talalsz amihez gyanusan nincs semmi irva.
Egyeni javaslat, miutan lementettel mindent amit szeretnel, itt az ideje ujra telepiteni egy XP-t, es azt rendszeresen karbantartani, mert az XP olyan mint egy NŐ. Szeszelyesek neha, makrancosak, hisztiznek, de szeretjuk Oket, ezert torodest igenyelnek.
Ha torodunk veluk hidd el meghalaljak.

[ Szerkesztve ]

(#18227) Xterms válasza Steelmanus (#18226) üzenetére


Xterms
tag

Nem használok 2-t, mert a régebbihez egyáltalán nem nyúlok ;) .
Csak egy csomó fájlt felsorol a karanténban, ami system32 mappában van. Ha ezeket törlöm, nem omlik össze a rendszer?

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18228) Steelmanus válasza Xterms (#18227) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem.

(#18229) Steelmanus válasza derossi (#18223) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hova szedted le? Alapbol a rendszer altal hasznalt TEMP mappaba akarja magat kitomoriteni, de kezzel megadhatol neki barmely tetszoleges mappat.
Nalam minden bongeszo a D:\Downloads mappa szed le meg az IE is ha hasznalnam.
Nekem van a D:-n is Temp mappa de a rendszer nem hasznalja csak van, es Teszt1, Teszt2, tehat miutan letoltotted mondjuk kicsomagoltatod a D:Temp mappba
es ott megkeresed dxsetup.exe fajlt es indulhat a telepites.

(#18230) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nekem baromi nagy szükségem lenne a bih.dll-re, honnan tudom letölteni???

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18231) Lenry válasza cellpeti (#18230) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem nincs szükséged erre a fájlra... legalábbis google keresés szerint ez valami adwarenek a fájlja

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18232) Xterms válasza Steelmanus (#18228) üzenetére


Xterms
tag

Biztos?
Egyszer már megszívtam így, egy vírusírtó system32-be tartozó fájlt átnevezett, és a rendszer rögtön hiányolni kezdte. Legyen szíves, valaki olvassa át (akár Te is) a 18225. hsz.-ben linkelt szöveget, nem szeretnék még nagyobb bajt. Még egyszer kérem, szánjon rá valaki 5 percet, hogy megnézi a linket. Köszönöm! Steelmanus, Neked is az eddigieket!
Várom a választ.
Üdv!

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18233) Steelmanus válasza Xterms (#18232) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hidd el, atneztem, sot le is toltottem mint a.txt neven, ma is itt van meg a gepemen.
Tedd azt amit mar leirtam. Akar a mukodo XP alol is indithatod akkor valamivel gyorsabb mint Csokk.Mod-ban, ne torodj a hibajelzessel amit kapsz hagyd tovabb menni a Malware irtot es amikor kijelzi hogy mit talalt azonnal toroltesd le vele. Megfog kerni a torles utan hogy ujra indithatsa a rendszert mert olyan fajlt talalt amit nem lehet torolni mert bevan toltve
c:\windows2\system32\fccyxxol, ilyen fajl tiszta gepen NINCS.
Vagy pl szerinted ez mit jelent:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\New Windows\Allow\*.securewebinfo.com
Szerintem akaratod ellenere egy uj ablakot akar nyitni a securewebinfo.com-ra mutatva, kozben ez az oldal pont arra szakosodott hogy alcazva trojait telepitsen.
Fertőzött rendszerleíró kulcsok: 13
Fertőzött rendszerleíró értékek: 7
Fertőzött rednszerleíró elemek: 1 ez a c:\windows2\system32\fccyxxol
Fertőzött mappák: 0
Fertőzött fájlok: 44
Azert egy kicsit nem ertelek tiszta latszik hogy mennyire fertozott a geped de megsem mered letorolni. Akkor keress ra a Google-ban a kovetkezokre:
Trojan.BHO.H, Trojan.Vundo, Trojan.Zlob.
Miert nem hiszel Nekem, en siman feltelepitek virusos programot eppen azert hogy lathassam
mikent mukodik, es hogyan lehet megtisztitani a rendszert. Nem ma kezdtem.

(#18234) lúzer válasza Xterms (#18232) üzenetére


lúzer
veterán

GHP hibához: mobilnetet használsz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18235) Xterms válasza Steelmanus (#18233) üzenetére


Xterms
tag

Nem megbántani akartalak, köszönöm, hogy átnézted, és hogy ennyit segítesz. Egyszerűen ódzkodtam attól, hogy esetleg egy rendszerfájlt töröljek, és rendszerhiba miatt kidobjak egy csomó fontos dolgot a gépemről. Mindjárt megtisztítom, hálásan köszönöm!
Lúzer: nem, sima ADSL-t, router nélkül. Viszont amióta átvizsgáltam a Malwareprogival, nem jelentkezik a hibaüzenet. Biztos megijedt a vírus :D .

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18236) cigam válasza Xterms (#18235) üzenetére


cigam
félisten

Ha ennyire parázol, ne töröl, csak move-old egy temp könyvtárba. Aztán ha mégis kell, simán visszamásolod oda ahol volt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18237) Newyorker


Newyorker
addikt

Üdv.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a meghajtók betűjelét hol tudom cserélni/változtatni?
KÖszönöm!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#18238) cigam válasza Newyorker (#18237) üzenetére


cigam
félisten

Itt találsz egy részletes (magyar nyelven íródott) leírást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18239) Steelmanus válasza Xterms (#18235) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem kenyerem a mindenaron valo meggyozes de a peldanak okaert megfertoztem magam.
Megfertozve:

Nalam azert csak hat fajl van, mert fertozes kozben a trojai inditofajlat letoroltem, vagyis meggatoltam annak lefutasat.
Megfertozve 2:
Megfertozve 3:
Karanten:
Tisztitva:
Ezt nem csak azert tettem hogy teged meggyozzelek es tiszta legyen a geped, hanem azert hogy Te masokat ne fertozzel tovabb. Azert szeretnek meg valamit mondani. Azt irtad hogy a regi Windows "elromlott" es igy feltettel egy Windows2-t. A baj csak az ezzel, hogy ezek a trojaiak szeretik az IE Temp mappajat hasznalni szallashelyul, viszont amikor feltelepitted a masodik Windows-t az nem keszit masik c:\Documents and Settings\ mappat, hanem atveszi az elozot vagyis a mar eleve fertozott mappat hasznalja, es csak akkor nem ervenyesul a fertozes, ha a masodik telepitesekor mas Felhasznalo nevet adsz meg.
Ha nem, hanem ugyanazt irtad be Felhasznalo nevnek mint ami a regi "romlott" volt, akkor mar telepites utan az elso netrelepesedkor siman visszafertozodtel a "szuz" Windows2-vel, mert ott voltak a C:\Dokuments and Settings\Felhasznalo\LocalSetting\Temporary Files\ mappaban.

(#18240) Newyorker válasza cigam (#18238) üzenetére


Newyorker
addikt

köszi

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#18241) Xterms válasza Steelmanus (#18239) üzenetére


Xterms
tag

Töröltem őket, minden oké, működik, köszönöm! Mondom, nem véletlenül parázom, régebben egy vírusírtóval már töröltem egy System32-es fájlt, és a rendszer rögtön keresni kezdte.
Viszont most már rendben van a gépem, még egyszer köszönöm.

A Temp könyvtár nem egyezik meg. A felhasználónév más lett a telepítéskor. ;)

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18242) akaido válasza Steelmanus (#18239) üzenetére


akaido
addikt

:R Ez igazán nagy áldozat kolléga úr! Öngyilokot elkövetni a köz java-üdve érdekében, ez már a hit világa felé mutat. :D

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18243) Steelmanus válasza akaido (#18242) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom az elismerest, legalabb alkalmam nyilik megkoszonni a MalwraeBytes progit mert jopar oldallal ezelott eppen On/Te :D javasoltad es rogton lecsereltem a SpywareTerminator-t
mert hatasfokaban azonos am joval kissebb, es naponta frissitik az adatbaziasat.
Koszonet erte.

(#18244) cellpeti válasza Steelmanus (#18243) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

Jó az a progi amit használsz??? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18245) Steelmanus válasza cellpeti (#18244) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, jo. A free valtozatban annyi megkotes van, hogy nem tud futni az allando vedelem, de en ezt nem is hasznalom, a Spyware Terminatorban sem hasznaltam tehat irtani nagyon jo, am ha vedelmet is szeretnel akkor hasznald az ST-t. A Malwarebytes-nak viszont naponta frissitik az adatbaziasat.

(#18246) akaido válasza Steelmanus (#18243) üzenetére


akaido
addikt

Nincs mit, így utólag is szívesen. :R
Mindig tanulok én is valami újat, annyi új progit hoznak ki. Azóta is megelégedéssel használom én is. XP alá kellenek a hasonló programok.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18247) Angmar


Angmar
tag

Hello!

Az XP cd-ről a javítókonzolt indítva, rendszergazdai jelszót kér, holott nincs megadva semmi. (Enter-t ütve is újra kéri a jelszót). A XP ben a felhasználói fiókoknál megadtam egy jelszót, és újra próbálkoztam, de nem fogadja el. (1 Rendszergazdai fiók van, és a vendég fiók ki van kapcsolva). Valakinek ötlete az újratelepítésen kívül :D

[ Szerkesztve ]

(#18248) Angmar válasza Angmar (#18247) üzenetére


Angmar
tag

Közben megtaláltam a megoldást "A helyreállítási konzolba történő automatikus bejelentkezés engedélyezése rendszergazdáknak"

[link]

(#18249) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám hogy ezeket a frissítéseket nem engedi felrakni. Ez miért van?

(#18250) cigam válasza Angmar (#18248) üzenetére


cigam
félisten

És aki nem ért jól külföldiül, azoknak: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.