Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Dilikutya válasza Steelmanus (#17450) üzenetére


Dilikutya
félisten

És ki is fizetik neked ezt a 8-10 órát? Szép dolog az igényesség meg a szorgalom, de szorgalomból csak a bolti tolvajnak jut kenyér:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17452) jamesss válasza Steelmanus (#17448) üzenetére


jamesss
csendes tag

eleinte én is csak a hang, video és wlan drivereket raktam fel, csak valami nem ment ennek ellenére, ekkor kezdtem el felrakni az összes hülyeséget. Majd ha lesz időm megpróbálom újratelepíteni. Most elfut csökkentett módban, bár ez se akart elsőre elindulni. Tanulni/olvasni elég. Érdekes hogy így csak 120mb-ot foglal az xp.

köszi a segítséget

(#17453) Zin


Zin
senior tag

Steelmanus!
Regi xp balde edition-om van sp2.Szerinted az jo rendszer?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#17454) ádyz válasza Zin (#17453) üzenetére


ádyz
addikt

Rakás szar a Blade XP. :U

(#17455) localhost válasza Zin (#17453) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Zin, operációs rendszerből olyan, amit írsz, nincs, nem létezik.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17456) Zin válasza localhost (#17455) üzenetére


Zin
senior tag

pedig nekem az van fent

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#17457) M.W.H


M.W.H
aktív tag

üdv
nincs véletlen itt prohardveren nlite topic? mert egyelöre nem találom köszi üdv

Mad W. Highflyer

(#17458) localhost válasza M.W.H (#17457) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kereső: talált neked

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17459) M.W.H válasza localhost (#17458) üzenetére


M.W.H
aktív tag

ah köszi szépen :))

Mad W. Highflyer

(#17460) Tosee válasza Zin (#17456) üzenetére


Tosee
őstag

Nem lehetséges, hogy valami tört warez verziót használsz? Mert azokból vannak ilyen winter, blade, és társai változatok, de egyik sem nevezhető stabilnak, ráadásul telepakolják őket mindenféle felesleges programmal! A Microsoft biztosan nem adott ki ilyen változatot, erre mérget vehetsz! ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17461) leyo76 válasza Zin (#17456) üzenetére


leyo76
senior tag

Tegyük tisztába ezt a kérdést.

Minden júzernek van saját stílusa, igénye és nem utolsósorban saját pc konfigje. Ebből kifolyólag mindenkinek egy egyedi op.rendszer felelne meg és a legtöbben igyekeznek saját szájízük szerint alakítani egyet. Ebből lesznek a különböző "kiadások" és mindenki a saját verziójára esküszik, pedig az csak számára a legjobb leginkább.

Ha szeretnél egy megfelelő windows verziót akkor végy egy egészséges példányt majd tuningold fel ahogyan neked jó és használd azt. Ehhez már számtalan frissítés, prog és egyébb létezik, csak foglalkozni kell vele...

(#17462) leyo76 válasza Steelmanus (#17448) üzenetére


leyo76
senior tag

Ez abszolút példaértékű!

(#17463) leyo76 válasza Steelmanus (#17448) üzenetére


leyo76
senior tag

asszem most már én is ezt fogom csinálni, lehet hogy elsőre sok meló van vele, de a későbbiekben röhögve állítom vissza a rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#17464) Steelmanus válasza M.W.H (#17459) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az NLite program futasahoz kell a .Net 2.0 SP1, de jo a regebbi is ami nem SP1.
Nekem amugy fel kell tennem mert az ATI kartyahoz kell ha csak CCC es nem CP-verziot teszek fel kiprobalni. Az NLite programnak van portable valtozata is az Usite.hu-n. Tud magyarul, es nem kell telepiteni csak kibontani a *.zip fajlt es bemasolni mondjuk egy NLite mappaba. Ja es ne nagyon buherald meg mert konnyen csinalhatsz egy rossz telepito lemezt. Frissiteseket, pl SP3, es SATA driver hozza fesulesere az eredeti telepito lemezhez nagyon jo.

(#17465) Steelmanus válasza leyo76 (#17463) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kosz' az elismerest, hidd el bar eleg sok infot halmoztam fel meg mindig csak egy lelkes amatornek tartom magam, igaz egy szam.tech boltban mar nem vernek at, leven hogy meg villamos ember is vagyok, es sokszor adom az artatlant, kiveve ahol mar ismernek.
Jo nezni es hallgatni hogy milyen hulyenek tudjak nezni az embert, kiveve a tisztesseges eladokat mert olyat is ismerek, es szivesen tanulok toluk mert tanulni mindig kell.

(#17466) MaciG válasza Steelmanus (#17443) üzenetére


MaciG
addikt

Belőttem a biosban amit linkeltél, de semmi, aztán átkötöttem a bill.-t PS2-re úgy ment.

BANZAII

(#17467) Djuree


Djuree
félisten

hello.

van egy olyan gondom hogy nem tudom a rejtett mappákat láthatóvá tenni. beállítom hogy rejtett mappák megjelenítése és nem csinál semmit, pedig rányomok hogy alkalmazás meg ok meg minden :F régebben nem volt baj. mi lehet ez?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17468) akaido válasza Djuree (#17467) üzenetére


akaido
addikt

Total Commander sem látja?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17469) Djuree válasza akaido (#17468) üzenetére


Djuree
félisten

DE! kösz, ez eszembe sem jutott :D :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17470) skoos


skoos
őstag

74GB-os Raptor rendszervinyómat kiszerelném a gépemből és az adatokat egy 160Gb-os ra tenném.

Sima F5-el mennyi esélye van, hogy az új vinyóról működőképesen fog bootolni? (Persze a régit kiveszem :D)

És mi a különbség a Primary partition és a Simple Volume között?

(#17471) leyo76 válasza skoos (#17470) üzenetére


leyo76
senior tag

Pár oldallal ezelőtt már kiveséztük ezt a témát

[link]

valahol az (#17337) -es bejegyzésnél

[ Szerkesztve ]

(#17472) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy régebbi gép(amd 3500, asus a8n-e alaplap, 2gb ram, 160gb hdd pata, 320gb hdd sata, oprendszer: Xp profesional Hun 32 bit SP2), eddig a pata hddről ment a win, de szeretném a satasra telepíteni. A probléma, hogy a cdről bootolás megy, formázás, fájlok átmásolása megy, de az újraindítás után, hibát ír ki a rendszer betöltésekor.
Miért nem tud a sata hdd-ről bootolni?
Próbáltam a sata csatlakozók mindegyikét, úgy hogy csak a sata hdd egyedül volt a gépben, bios beállításokat, de semmi eredmény.
:(

Előre is köszi!

(#17473) skoos válasza leyo76 (#17471) üzenetére


skoos
őstag

Köszi!

Bár Partition Magic 8-al egy hibaüzit dob fel, hogy nem biztos, hogy bootolható lesz... ?

De köszi!

(#17474) skoos válasza skoos (#17473) üzenetére


skoos
őstag

Átmásoltam a rendszer partíciót, a mérete pár bájt kivételével megegyezik. El is indul róla a Win, de mielőtt betőltődne az asztal, egy kék képernyő jelenik meg, hogy valami "batch file"-t hiányol a partition magic.

Szal nem tudok róla bootolni. Van valami javaslat?
:O

(#17475) VaZso válasza skoos (#17474) üzenetére


VaZso
senior tag

Mi a konkrét hibaüzenet?
...Partition Magic?...

Egyébként a csatolófelület egyezik?
Tehát pl. IDE --> IDE v. SATA --> SATA másolás volt?

Amúgy szerintem próbáld Ghost-tal másolni.

(#17476) skoos válasza VaZso (#17475) üzenetére


skoos
őstag

Nem írtam le.
De valami batch filet keresett.

Egy 74 gigás WD raptort akarok felmásolni egy 160gigás WD Raptorra. Sata1->Sata2
Most nortonnal próbálkozom.

(#17477) Raharin


Raharin
tag

Hogyan lehet kikapcsolni az xp operációs rendszerben, hogy betöltődéskor az üdvözöljük képernyő ne jelenjen meg?

(#17478) PazsitZ válasza Raharin (#17477) üzenetére


PazsitZ
addikt

Start menü/beállítások/vezérlőpult/felhasználói fiókok/felhasználók be- és kjelentkezési módjának megváltoztatása/üdvözlőképernyő használata

- http://pazsitz.hu -

(#17479) boecce


boecce
tag

Szevasztok!!
Elkövettem egy nagy hibát, és nem tom helyrehozni. Segítsetek!!!
Amit tettem: Total Commander segítségével egy régi Win-es program, a cardfile- t szerettem volna társítani a neki megfelelő programmal. De figyelmetleségemben nem a ".crd" hanem az ".exe" kiterjesztésű fájlokat rendeltem a "cardfile.exe" hez. Természetesen azóta egy proggim sem indul , csak azok, amikkel fájlt lehet létrehozni, és a kiterjesztéséből tudja a rendszer, hogy mivel nyitható meg. A gép bekapcsolásakor ugye jónéhány ".exe"-nek kellene lefutni, ehelyett elindul jónéhányszor a cardfile, hibaüzivel, (naná!!! hogy nem) miszerint a kért alkalmazással nem lehet a fájlt megnyitni (mármint az exe-ket. .... pl mouse.exe) .. Nos az ""intézőben "" hamar megváltoztattam, hogy inkább minden .exe hívásra a Total Commander induljon, mert ott én legalább le tudom tiltani hogy több példány is elinduljon abból amire nincs is szükségem.. Persze a "Start menü" "Futtat" "regedit" hívásra is a TC indul, ezért mást próbáltam: "Start menü>> Futtat>> command""" .. nos itt jónéhány proggi elinul, ha bepötyögöm a path-t ... De nem mindenre igaz.

Kérdésem: Ha lehet, akkor hol lehet ebeálltani XP-ben azt hogy ha egérrel exe.re kacsintok akkor az fusson is????

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#17480) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy a rendszervisszaállító még csak elindulni sem akar (XP SP3 Home, teljesen jogtiszta)? Csak felugrik egy ablak, ami közli, hogy " A rendszer-visszaállítás nem tudja megvédeni a számítógépet. Indítsa újra a számítógépet, majd telepítse újra a rendszer-visszaállítást."

Nagyon ijesztő ez a hiba!

Előre is köszi!

(#17481) skoos válasza skoos (#17476) üzenetére


skoos
őstag

Siker. Köszi a segítséget. Csak nem másoltam át az MBR-t. Az vót a gond. :D

(#17482) lúzer válasza boecce (#17479) üzenetére


lúzer
veterán

rendszer, környezeti változók
pathext: .COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC

itt van exe neked?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17483) lúzer válasza skoos (#17481) üzenetére


lúzer
veterán

mivel másoltad?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17484) lúzer válasza boecce (#17479) üzenetére


lúzer
veterán

vagy regedit kulcsot kimenteni máshonnan xp-ből:

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17485) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok

nekem egy olyan gondom lenne, hogy egy ismerős laptopjáról valamilyen perverz oknál fogva nem exportálták az outlookot, hanem a file és beállítások átvitele varázsló nevű csodával mentették ki. persze reinstall, és eltelt fél év, most engem talált meg hogy kéne pár levél a pakkból. sp3 fent van azóta persze.

progi elindít, megadom hogy ez az új gép,, megvan a képfile, helyét is belövöm, erre visszadob, hogy ezt még egy régebbi változattal acrhiválták, jó lenne ha frissíteném a régi gépen, és újra megpróbálnám lementeni mert így ezzel sokat nem fog kezdeni... mondanom sem kell azóta n+1 reinstall volt... ötlet hogyan lehet kinyerni a cuccokat belőle?

éljen a visszafele kompatibilis programtervezés :W :W

(#17486) ollie válasza AirBooms (#17480) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Eredeti vagy buherált windowsod van? Nem lőttél le bizonyos serviceeket?

***

(#17487) boecce válasza lúzer (#17482) üzenetére


boecce
tag

A nagyon gáz az az, hogy Vezérlőpult > Rendszer > kattintásra is a TotalComm indul...
Meg szinte bármi, innen állítanék be..
De jó ötletnek tünik a ""másik XP.ből "" a a regkulcs másolása. (csak kell majd a környéken egy másik XP :-)))

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#17488) AirBooms válasza ollie (#17486) üzenetére


AirBooms
addikt

Eredeti windowsom van, sosem buheráltam. Semmit nem lőttem le.
Egyik napról a másikra jött ez a dolog, nem tudom semmilyen változáshoz kötni (nem volt változás)

(#17489) Raharin válasza PazsitZ (#17478) üzenetére


Raharin
tag

Így nem jó, mert a rendszer felállásakor jelszót kér, igaz, hogy anélkül tovább lehet léptetni, de így már megáll a betöltődési folyamat. itthon használom a gépet, nem kell ide jelszó, csak hogy minél gyorsabban töltődjön be a rendszer!!!!
Csak annyit szeretnék, hogy induláskor az Üdvözöljük felirat ne legyen, más ne változzon!

[ Szerkesztve ]

(#17490) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Bizonyára már mindenki találkozott azzal a problémával, hogy amikor a windows-t le akarjuk állítani, akkor egy ablak dobódik ki, amelyen az áll, hogy "program bezárása" és egy kék csík indul el balról jobbra. Ez még nem volna gond, de amikor a kék csík végig ér, akkor megáll az egész rendszer és nem kapcsol ki a windows.
Ezt a problémát hogyan lehet orvosolni?
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17491) localhost válasza piadex2 (#17490) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Bizonyára már mindenki találkozott azzal a problémával, hogy amikor a windows-t le akarjuk állítani, akkor " >>> Jelzem én még sohasem találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17492) piadex2 válasza localhost (#17491) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Akkor most elnézést a fogalmazásért. Mod: nekem már többedik konfiguráción fordul elő, hogy kikapcsoláskor azt az üzenetet kapom, hogy... lásd az előző hozzászólásomat (#17490).
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17493) VaZso válasza piadex2 (#17490) üzenetére


VaZso
senior tag

Volt valami registry tweak erre, de többet sajnos nem tudok mondani...

Egyébként nem feltétlenül rossz, ha megáll, pl.egy véletlenül el nem mentett dokumentum esetében...

(#17494) khalox válasza piadex2 (#17490) üzenetére


khalox
őstag

Ki kellene deríteni, melyik az az alkalmazás vagy folyamat, ami a rendszerleálláskor "beragad". Ilyenkor mindig megkéri szépen a winfos a futó dolgokat, hogy mostmáraztán lámpaoltás, menjé' alunni', és azok elvileg szépen le is állnak... ha meg nem, vár egy kicsit (ld. csík megy), oszt ha nem akarja az igazságot, küld neki egy kill-t.
Ettől feldobja a tappancsot a process és a rencer leáll... vagy nem... pl. USB eszköz, rossz CD/DVD és társai miatt előfordulhat, meg még 1001 oka lehet.

(#17495) piadex2 válasza khalox (#17494) üzenetére


piadex2
senior tag

Ki kellene deríteni, melyik az az alkalmazás vagy folyamat, ami a rendszerleálláskor "beragad".
Valami "WMS". :F

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17496) khalox válasza piadex2 (#17495) üzenetére


khalox
őstag

Van Nero 7-ed telepítve?

és

Hogy állsz az angol nyelvvel?

[ Szerkesztve ]

(#17497) piadex2 válasza khalox (#17496) üzenetére


piadex2
senior tag

Valami bundle nero van fenn a gépen, de hogy hányas azt most nem tudom, és az a gond, hogy a gép most 20 km-re van tőlem, így nem tudom megnézni. Ez a titokzatos WMS lehet néró?

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17498) khalox válasza piadex2 (#17497) üzenetére


khalox
őstag

Sajnos igen sok minden okozhatja, mint azt a Google találatok mutatják...

[link]

Addig is van a Sysinternals-nak egy process explorer nevű cucca (ingyé), ami több információt ad a futó folyamatokról, mint a beépített task managger. Ha ránéz valami nagyobb guru a környékről, lehet, hogy rábök, hogy melyik a ludas...

[ Szerkesztve ]

(#17499) piadex2 válasza khalox (#17498) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Oké, kösz, ezt a komolyabb process viewer jó ötletnek tűnik.
Üdv,

piadex2

most ezt olvasgatom, mer' jónak tűnik

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17500) piadex2 válasza piadex2 (#17499) üzenetére


piadex2
senior tag

Most az előző hozzászólásomban belinkelt fórum szerint az Outlook lehet a hibás. Ha tényleg az, akkor mi a teendő?

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.