Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) kalló válasza Norbi.Sz (#18898) üzenetére


kalló
aktív tag

sp3nak nem kéne bezavarjon!én a helyedben kipróbálnám kikapcsolni/leszedni azt a tűzfalat

NSSanyi:itt tedd fel a kérdést

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18902) brd válasza lyzzard (#18890) üzenetére


brd
nagyúr

Nem fut véletlen az IIS FTP servere?

The only real valuable thing is intuition.

(#18903) roly7


roly7
tag

Sziasztok. Ismét a windows xp és a meggyötört második számú gépem most már lassan idegosztályra jutató hatását élvezhetem. Az miatt hogy az első számú vason van egy router a 2-es gép wifivel csatlakozik de állandóan kidobálja ezért simán utp kábeles megoldással szeretném csatlakoztatni jobb oldalon alul az ikonsorban nincs az a kis hálózati ikon ezért rámentem arra hogy hálózati helyek jobb gomb és tulajdonságok akkor látnom kéne a kapcsolatokat de semmi nincs ott az lenne a kérdésem hogy most mit csináljak mert ha új kapcsolatot akarok csinálni a win "varázslóval" akkor azt íja h nem talált hálózati eszközt.

(#18904) kali válasza roly7 (#18903) üzenetére


kali
legenda

az eszközkezelő -> hálózati kártyák részét lenyitva, ott szerepel a hálókártyád?

(#18905) roly7 válasza kali (#18904) üzenetére


roly7
tag

Huha hát nem pedig biztosan emlékszem h a háló kártya driver-ét is feltettem de akkor még egyszer. Kösz a tipet.

(#18906) Steelmanus válasza Manitou (#18870) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gepet szereltem ossze es egy kicsit elmaradtam a topic olvasassal, koszi hogy megosztottad velunk a tippet, azt szeretnem kerdezni, hogy miutan atallitottad a Large-re es ugy torolted a C:\ particiot, kileptel F3-al, es visszaallitottad Auto-ra es ugy folytattad az XP teleiteset, vagy maradt Large-n?

(#18907) roly7 válasza kali (#18904) üzenetére


roly7
tag

Hát nem így se jó már az idegbaj elkap most újratettem a háló kártya driverét utána az összeset együtt és most már ott tartok h az eszközkezelőben már olyan sincs h hálózatik kártyák.

(#18908) Steelmanus válasza old gray (#18897) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szeretnem ajanlani az Usite-hu.rol a Revo Uninstallert ilyen esetekben ha pl valamit elkell tavolitani mert nagyon jo es raadasul meg optimalizalni si tud. Felderiti az eltavolitas utanni registry maradvanyokat es a lemezen maradt mappakat is.
Link:
Portable, tehat nem kell installni sem.

(#18910) bobsys válasza old gray (#18897) üzenetére


bobsys
addikt

na ez az igazi tavoli segitsegnyujtas :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18911) lyzzard válasza brd (#18902) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Nem, IIS ki van kapcsolva.

(#18912) lyzzard válasza brd (#18902) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Nem, IIS ki van kapcsolva.

Amugy cerberus ftp server fut, ami routerrel ment.

[ Szerkesztve ]

(#18913) kali válasza molngab (#18909) üzenetére


kali
legenda

melyik szolgáltató? a chello esetében például nekem kell külön engedélyeznem úgy, hogy bejelentkezek a forgalommérés részlegbe!

(#18914) derossi


derossi
aktív tag

Sziasztok!
az lenne a kérdésem hogy tudnék egy weboldalra scriptet elhelyezni,hogy automatikusan lejátszon zenét az oldal megnylásakor!!Fontos lenne,köszönöm!! :O

(#18915) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok

Valaki gyorsan segítsen mert menten felrobbanok :W
Eddig a gépen nem volt csak a rendszergazda fiók + a vendég, most csináltam a zasszonynak egy saját fiókot erre a rendszergazda eltünt a bejelentkezéskor és rögtön a zasszony fiókjába lép be ez a winfos.
De én akarom a saját rendszergazda fiókomat hisz ott van minden személyes beállításom

töröljem a zasszony fiókját?
nézegettem a fióktulajdonságokat ,de nem igazán találtam hol is kellene ezt beállítani, hogy látszodjon a rendszergazda

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#18916) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Ismét malwares volt a gépem, és kitöröltem egy csomó fájlt, köztük egy bizonyos jubevuto.dll-t is. Azóta hibaüzenetet kapok, hogy nem sikerült betölteni ezt a fájlt.
Honnan lehetne ezt a dll-t megszerezni, és egyáltalán fontos-e? (bár gondolom, igen, ha ennyire keresi a vindovz :D).
Előre is köszönöm a választ,
Xterms

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#18917) GD válasza bnorci71 (#18915) üzenetére


GD
őstag

a rendszergazda egy alapértelemzett fiók, csinálnod kellett volna egy rendszergazda jogú akármilyen nevű usert..
két lehetőség: átállsz NT féle bejelentkező ablakra
vagy csinálsz egy usert magadnak, átpakolod ami kell

(#18918) kalló válasza bnorci71 (#18915) üzenetére


kalló
aktív tag

Én csak 1 megoldást ismerek ki kell kapcsolni az üdvözlőképernyőt!
vezérlőpul/felhasználói fiókok/felhasználói fiókok be-és kijelentkezési módjának megváltoztatása->üdvözlő képernyő használata kivenni a pipát
saját véleményem szerint nem szokás a Rendszergazda fiókot használni

Xterms: nekem nincs ilyen file a winben

gd: megelőztél

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18919) Barthezz2 válasza Xterms (#18916) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

nehogy megkeresd valahol és visszatedd azt a fájlt :DDD mert valószínű az a malware egyik cucca volt. Mivel itt írták már előttem hogy nincs is ilyen fájl, a winbe, max egy programodé lehetett(de azt sem hiszem)
Azért jön be indításkor, mert bennevan a registrybe, eressz rá egy ccleanert és megoldja a dolgot!

Everybody lies.

(#18920) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy a 64bites XP jó-e? Támogatja a progikat rendesen? Illetve még mindíg nem lehet XP alá DX10-et rakni? :D

(#18921) fgordon válasza old gray (#18860) üzenetére


fgordon
senior tag

Rakd fel az SP3-at? Próbáltad? Vagy miért nem?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#18922) fgordon válasza Egzee (#18920) üzenetére


fgordon
senior tag

Dolgozni jó. Játszani nem.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#18923) Egzee válasza fgordon (#18922) üzenetére


Egzee
őstag

Akkor a 64bites vista hogyhogy jó mindenre??? Én ezt nem értettem sosem... Tehát várhatok jövő év végéig egy normális microsoft rendszerre amin majd DX10.1-ezek meg 8gb ramon operálok??? :F

(#18924) Steelmanus válasza bnorci71 (#18915) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eloszor probald feltenni a Tweak Ui-t innen majd a kepen lathato modon lehet hogy megfog jelenni.
Kep:

(#18925) kalló válasza bnorci71 (#18915) üzenetére


kalló
aktív tag

Mivel Steelmanus rávezetett arra, hogy meg lehet oldani ezért megkerestem a regkulcsot hozzá
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList
ide fel kell venni egy Rendszergazda nevű Duplaszót (angol windowsnál Administrator nevű Dword value) és az értékét 1re kell állítani megjelenítéshez

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18926) Lejszi


Lejszi
senior tag

Videót (avi-t ) akarnék lejátszani windows media player-be.
eddig a 9-es volt fenn (ami alapból az /régebbi/ xp-be van)
csak a hangot játszotta le, képet nem.

most felraktam a Wind. med. player 11 -es verzióját és ugyan úgy nincs kép csak hang. :W

Mi a megoldás?

Ime, ennyi van:

(#18927) kalló válasza Lejszi (#18926) üzenetére


kalló
aktív tag

Én személy szerint ezt a VLC mediplayert ajánlom ez nekem eddig mindent lejátszott.
Ha minden áron ragaszkodsz a win media playerhez akkor codec-et kell leszedni hozzá ehez viszont nem értek mert nem használtam.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18928) Lejszi válasza kalló (#18927) üzenetére


Lejszi
senior tag

otthon en is a VLC-t hasznalom, de ez az irodai gépem. mivel jogtiszta az xp ezert a netrol le kéne szerdnie a kodekeket, nem?marmint a ms oldalárol. :U

(#18929) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Olyan problémám lenne h. vistáról álltam vissza XP-re és fel van tolva mindennek a drivere de az eszközkezelő mégis 3 ismeretlen hardverrel tököl. Mivel HD4850-em van, úgy rémlik h. korábbi ati kártyámnál is előferdült ez de az istenért sem jut eszembe h. kell megoldani.
.NET-ből 3.5 van fenn a ccc megy simán csak az a 3 dolog idegesít.... Asszem valami a hdmi miatt lehet de javítsatok ki ha lehet.

Hangom van minden működik csak minden indulásnál sír a driver-ért :O

pls help

(#18930) kalló válasza Lejszi (#18928) üzenetére


kalló
aktív tag

nem értek sem a codechez sem a media playerhez mert mindig mindenhol vlct vagy mplayert használok

Tommmmka én everestel szoktam megnézni mik azok a számomra ismeretlen eszközök. Ati kártyákhoz kell valamilyen HDMI Audio Driver mert hangot is ki lehet vezetni a vgan keresztül(asszem).

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18931) boldikem válasza derossi (#18769) üzenetére


boldikem
csendes tag

Köszi! Ezt el is felejtettem, pedig már egyszer használtam. :R

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#18932) derossi válasza derossi (#18914) üzenetére


derossi
aktív tag

UP!! :O :O :O

(#18933) Tommmmka válasza kalló (#18930) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Hát erre én is rájöttem csk nem tudom h. mit szedjek le hozzá. meg calami acpi asus utilityt hiányol, de se asus honlapján se a driver cd-n nincs ilyen.... Kezd kicsit telelenni a tököm, vistán semmi gondja nem volt... :(((

(#18934) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Ez mi lehet? Vkinek van ötlete, mert már 1-2-szer csinálta, hogy video nézés közben, egyszer csak újraindul a gép, és az eseménynaplóban ezt találtam...
[link]

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#18935) Steelmanus válasza Tommmmka (#18929) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valahol itt kellene keresned a drivert, link.
Vagy pedig itt, szerintem ez kell neked, a nyelvet allitsd at Hungarian-re.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#18936) Steelmanus válasza Tommmmka (#18933) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szedd le a legfrissebb chipszet drivert, azonkivul remelem hogy a BIOS-ban nincs letiltva.
Kep:

(#18937) ollie válasza Tommmmka (#18933) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az AMD oldalán megtalálod az összes szükséges drivert. Hagy ne linkeljem be neked a pontos címet. :) De az is elég, ha az eszközkezelőben letíltod a felkiálltójeles hardvereket, és akkor nem kell majd neki a driver minden bootolásnál (a HDMI audiora csak akkor van szükséged, ha HDMI audio képes készülékkel kötöd össze a vga-dat, HDMI kábelen keresztül).
Az ASUS alaplapi fícsöröket meg letílthatod a BIOS-ban, így nem fog bootolásnál reklamálni.

***

(#18938) Steelmanus válasza ollie (#18937) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezzel azt akarod mondani hogy tiltsa le az ACPI-t a BIOS-ban?

(#18939) ollie válasza Steelmanus (#18938) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nyílván valami extra, alaplapi ASUS fícsőr hiányol valamit, amit le lehet tiltani (ilyen pl az EPU6, instant net, stb). Ha ezek engedélyezve vannak a BIOSban, akkor bootnál az alaplap reklamál, hogy fel kell telepíteni bizonyos ASUS programokat.

***

(#18940) kalló válasza Tybee21 (#18934) üzenetére


kalló
aktív tag

sajátgép tulajdonságok/speciális/inditás-helyreállítás/bállítások/automatikus újrainditás kikapcsolása ha ez nem segít akkor valszeg hardverhiba pl. memória, videókártya

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18941) Manitou válasza Steelmanus (#18906) üzenetére


Manitou
addikt

Large-on hagytam, most is azon van , de lehet át kéne tenni autora :F :U

(#18942) Steelmanus válasza Manitou (#18941) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Vista topicban kellene erre rakerdezni, mert emlekszem hogy valamikor eleg regen (mert atolvastam elejetol vegeig majd kihagytan par honapot) de tudom hogy olvastam errol a Large
atallitasrol, csak nem tudom hogy mihez kapcsolodoan. Alapvetoen arra emlekszem hogy a Linux szereti hasznalni eloszerettel, tehat azert is van mint opcio, a lenyeg pedig az, hogy a Vista mas NTFS fajlrendszer hasznal - fejlettebb mint az XP-e csak peldanak az W2000 az a NTFS 3.0-t az XP NTFS 3.1-et, az Vistat nem tudom. Szoval amikor valaki leszedi a Vista-t akkor a particiot elobb torolni kell, es az XP-vel ujra letrehozni, es formalni.
Ezert ugy gondolom hogy ha menetkozben visszaallitod Large-rol Auto-ra mar lehet hogy valami gubanc lesz, utanna kellene nezni a neten a Large funkcionak.

(#18943) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám, windows indulásnál egy ArcCon.ac alkalmazás nem indul. ezt hogyan lehet kijavítani?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18944) Steelmanus válasza ollie (#18939) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tanulni szeretnek, ezert kerdem toled hogy mit jelent az EPU6.
Ezt olvastam rola:
ASUS EPU-6 Engine
System Level Energy Saving
The new ASUS EPU - the world´s first power saving engine, has been upgraded to a new 6 engine version, which provides total system power savings by detecting current PC loadings and intelligently moderating power in real-time. With auto phase switching for components (which includes the CPU, VGA card, memory, chipset, hard drives and CPU cooler/system fans), the EPU automatically provides the most appropriate power usage via intelligent acceleration and overclocking - helping save power and money

Most nem emlekszem pontosan de nemreg jart nalam egy Asus lapos gep es lehet hogy ott is igy volt irva ez az opcio, de nem erre a nevre emlekszem de azt en is letiltottam hogy a lap ha nagy terheles eri akkor automatikusan emeli a proci frekvenciat, vele a corefeszultseget, s ezt en nem neztem jo szemmel egy gyari hutesu lapon, azert tiltottam le.
Errol volna szo az EPU6-nal is, vagy teljesen felreertelmezem, nem nagyon vagom az angolt,
csak arra tamaszkodom amit hosszu ido alatt ram ragadt olvasakor, de ugye azokban eleg sok az azonos leiras igy eleg konnyen elboldugolok.

(#18945) tupacamaru válasza ludla (#18943) üzenetére


tupacamaru
veterán

[link] Gondolom be kell másolni az .ac fájl mellé, vagy valamelyik rendszer mappába.

#18944 Steelmanus: Szerintem ez inkább valami energia-takarékossági funkciót takar, hogy ha nincs nagy terhelés akkor kevesebbet fogyasszon a gép.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18946) Steelmanus válasza kalló (#18927) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar en is szemezgettem ezzel a lejatszoval, csak azt szeretnem kerdezni, hogy ha a neten boklaszok akkor a weboldalakba beagyazott - itt nem a flash-re gondolok - akkor pl egy wmw-t mivel jatszol le, ugy hogy az a weblapon belul fusson. vagy aif wma tudod amik alapbol benne vannak.

(#18947) ludla válasza tupacamaru (#18945) üzenetére


ludla
őstag

Igen be másoltam a windows\system mappába de most meg más hiba van :W

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18949) ludla válasza tupacamaru (#18945) üzenetére


ludla
őstag

Megoldódott a problémám! A Program files mappába kellett. :C
Köszönöm! :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18950) netboy


netboy
senior tag

Hol lehet beállítani azt a windows xp-ben, hogy ha be van jelentkezve egy vendég távoli asztallal és én mint rendszergazda be akarok jelentkezni, akkor őt egyből rugja ki, ne kérdezgesse, hogy engedi e hogy a rendszergazda belépjen...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.