Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41) Tigi


Tigi
őstag

És az normális, hogy felzabálja az összes ramot?
Mert a feladatkezelőben aztmondja, hogy szabad fizikai mem 0.

Ja és a legfontosabb, hogy meglehet e csinálni ezt a nyomorult Vista-t, hogy mindig rendszergazda módba fusson mert már unom, hogy rendszergazdaként kell csináljak mindent, hogy úgy maradjon.

Bocsi, hogy ennyi gondom van de idegesít, hogy másnak megy rendesen csak nekem nem pedig már 2 nap alatt ez a második újra telepített Vista.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#42) LeslieG Jr. válasza Tigi (#41) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát tényleg érdekes. :F A Megbízhatóság és Teljesítményfigyelőben milyen értékek vannak? Itt meg tudod nézni hogy mi mennyi memóriát és milyen alkalmazás tekeri a vinyódat állandóan.

Ja és ha idegesít hogy nem vagy ''rendszergazda'' ;] akkor kapcsolt ki az UAC-ot. De ezt csak saját felelösségre. Vezérlőpult->Felhasználói Fiókok->A Felhasználói fiókok felügyelete ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#43) Tigi válasza LeslieG Jr. (#42) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi, kikapcsoltam.

Most valamiért nyugiban van a Vista, csak néha jön rá a tekerhetnék. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#44) fero02


fero02
veterán

Valaki legyen olyan kedves és árulja el, h miért nem tudok ''and'' jelet gépelni? :F

Minden olyan gomb, amihez AltGr kell az működik, csak ez nem... :(((

(#45) Vistaboy válasza fero02 (#44) üzenetére


Vistaboy
veterán

A ''&''-re gondolsz? Magyar kiosztásnál ALT+C, angolnál SHIFT+7. Ha nem jó, nézd meg, melyik kiosztást installáltad (Van 101-gombos kiosztás, ha az van fent, rakd fel a sima magyart).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#46) fero02 válasza Vistaboy (#45) üzenetére


fero02
veterán

Igen arra. De régebben is az AltGr+V-re ment. Most sem az Alt+C, sem a Shift+7 nem jó.

Mindjárt megnézem minyennek lett feltelepítve a billentyűzet.

MOD: most jut eszembe, h mivel külön driver kell a bill.-nek, így tuti h nem 101 gombosként látja. Kipróbálom a driver reinstall-t.

[Szerkesztve]

(#47) fero02 válasza fero02 (#46) üzenetére


fero02
veterán

Nem vált be a driver reinstall... :( :(((

(#48) bpx válasza fero02 (#46) üzenetére


bpx
őstag

ati catalyst control center miatt csinálja, alt+c bill. kombinációra alapesetben elindul, ha kikapcsolod a hotkeyeket, akkor nem csinál semmit, viszont ugyanúgy nem ír '&' jelet


szvsz a CCC-t szedd le, csak a display drivert tedd fel és az ATT-t (AtiTrayTools)

[Szerkesztve]

(#49) fero02 válasza bpx (#48) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Nekem azt írta, h a CTRL+ALT+C a hotkey. Kikapcsoltam és láss csoát:

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&


1000 THX! :R

Üdv!

(#50) moonman válasza Tigi (#41) üzenetére


moonman
titán

normális, superfetch-nek hívják a szolgáltatást, arra való, hogy az üresen álló memóriába előre tölti a leggyakoribb alkalmazásokat, így azok hamarabb indulnak. szükség szerint természetesen felszabadul az igényelt mennyiség.

tekerés akkor van, ha kilépsz valami nagyobb memóriaigényű programból, ekkor tölti fel (olvassa be lemezről) a superfetch a cuccost.

(#51) fero02 válasza moonman (#50) üzenetére


fero02
veterán

Esetleg nem tudsz nekem vmi stuffot adni, (vagy mondani) h hogyan lehetne a leállítás időtartamát lerövidíteni? :B

Xp alá volt vmi .reg file, vmi hasonlóra gondolok...

(#52) moonman válasza fero02 (#51) üzenetére


moonman
titán

[link] itt megtalálod, de nem javasolt, legalábbis 10 mp alá venni. hadd állítsa le rendben, amit kell.

(#53) fero02 válasza moonman (#52) üzenetére


fero02
veterán

Értem. Akkor inkább hagyom.

(#54) Hack3er


Hack3er
őstag

Lehet már találni valami Tippek és trükköket a vistához?
Tudjátok mint anno is volt sok kis állítgatás az xp-nél.

(#55) fero02 válasza Hack3er (#54) üzenetére


fero02
veterán

Amit moonman linkelt oldal, azok azok. ;) Vagy akár Te is szétnézhetsz :P :DDD

(#56) moonman válasza fero02 (#55) üzenetére


moonman
titán

azok még főként XP-hez vannak, de többségük Vistán is ugyanott van. bár ezt a ''trükkök'' dolgot sosem értettem, konkrétan szükség van valamire, vagy csak úgy állítgatni akarunk? :)

(#57) fero02 válasza moonman (#56) üzenetére


fero02
veterán

Sztem vmi olyasmire gondolt, mint pl.: az experience kis progi és tsai.

(#58) gabi123 válasza gabi123 (#6) üzenetére


gabi123
senior tag

Esetleg? :F :O

Forza Ferrari!

(#59) Vistaboy válasza Hack3er (#54) üzenetére


Vistaboy
veterán

Próbáld ki az Ashampoo WinOptimizer 4-et, abban benne van egy pár tweak...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#60) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a vistába beépített Windows DVD Maker névre hallgató progit, le lehet tölteni vhonnan xp-re?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.