Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) kali válasza ronson (#24900) üzenetére


kali
legenda

a vitába nem tudom, hogy van-e (ezzel nem akarok vitába szállni senkivel... :DDD )
a vista viszont rendelkezik frankó lemezkezelővel; link

[ Szerkesztve ]

(#24902) RexpecT válasza ronson (#24900) üzenetére


RexpecT
addikt

Start menü>Computer>jobb klikk rá>Manage>Disk Management

(#24903) Hunpriest válasza ronson (#24900) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Vista (Xp is) simán tud particionálni mindenféle külső progi nélkül.

Vezérlőpult ˘> Felügyeleti eszközök ˘> Számítógép-kezelés ˘> Lemezkezelés

(#24904) Motaba78 válasza MTbc (#24862) üzenetére


Motaba78
őstag

azért csinálja mert nincs aktiválva a pista :D

(#24905) Zinho


Zinho
aktív tag

Bocsi, nem tudtam visszaolvasni, de sos kéne a segítség!
Két vinyám van, az egyiken xp, a másikon vista. Az xp-s vincseszter haldoklik, kivettem, de most meg nem akar bootolni a Vista! Vkinek vmi ötlet esetleg? :F
A bios látja a vincsesztert. Ezt az üzenetet kapom: "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key."

[ Szerkesztve ]

(#24906) Lenry válasza Zinho (#24905) üzenetére


Lenry
félisten

a bootolást segítő fájlok valószínűleg mind az XP-s vinyódon vannak, mert gondolom az volt az elsődleges lemez... ezért nem indul a Vista sem... tedd vissza, és akkor jó lesz...

hogy hogyan rakhatnád át ezeket a másik vinyódra? sehogy... vedd ki a régi lemezt, és telepítsd újra a Vistát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24907) Zinho válasza Lenry (#24906) üzenetére


Zinho
aktív tag

Na erre gonodltam én is, de sztem úgy raktam fel a Vistát, hogy csak az az egy vinya volt benne! (régen is megszívtam emiatt egy párszor már) Bár most már kezdenek kétségeim támadni, hogy lehet hogy most mégis bent maradt!?

(#24908) Lenry válasza Zinho (#24907) üzenetére


Lenry
félisten

nézz körbe az XP-s lemezen, elvileg kellene lennie egy Boot mappának a főkönyvtárban... az a Vista indító

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24909) Zinho válasza Lenry (#24908) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ilyesmi mappát nem találok. (A kereső sem).

(#24910) Lenry válasza Zinho (#24909) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is csak totalcommander mutatja, és az is csak akkor ha be van kapcsolva a rejtett fájlok megjelenítése... asszem a windows megkülönbözteti a rejtett+rendszermappát a simán csak rejtettől...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24911) Zinho válasza Lenry (#24910) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ott van ni! Akkor ezek szerint Win újretelepítés, ha külön akarom használni a vincsesztert?

(#24912) Lenry válasza Zinho (#24911) üzenetére


Lenry
félisten

sajnos igen...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24913) Zinho válasza Lenry (#24912) üzenetére


Zinho
aktív tag

Áhhh... :W
Na mind1, újabb lecke, pedig azt hittem ezt már megtanultam egyszer... :) Úgy látszik flegma voltam telepítéskor :((
Neked viszont köszönöm szépen a segítséget!

Egyébként Sata-nál az az elsődleges az a Sata1-be van kötve? Mert úgy hallottam hogy itt már mind1 hogy mit hova kötök, míg a PATA-nál igencsak számított.

(#24914) shteer válasza Zinho (#24913) üzenetére


shteer
titán

én is így jártam az ssd-re telepítéskor :( semmi megoldást nem találtam

..szerintem jónak tűnik

(#24915) Eagl3


Eagl3
veterán

Üdv.!

Biztos volt már szó róla, de mi a franc pörgeti a winyót? Indexel vagy mit csinál?
2hete van fent a Vista kb. játék közbe elkezdi, most kiléptem kb. 3perce még mindig csinállja.... nah mire leírtam abbahagyta.

Azt jól hallom, hogy lekapcsolja a Vista a winyót? Mintha hallanám néha hogy elindul, mint mikor bekapcsolom a gépet.

(#24916) Lenry válasza Eagl3 (#24915) üzenetére


Lenry
félisten

mindkettőre: igen

indexelés kikapcsolása: futtatás (Winkey+R) services.msc itt letiltod a Windows Search-t

vinyókikapcsolás: vezérlőpult - energiagazdálkodás - az éppen bepöttyözöttnél sémabeállítás módosítása - speciális energia..... - itt kikeresed a merevlemezt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24917) Eagl3 válasza Lenry (#24916) üzenetére


Eagl3
veterán

Node miért indexel ha fut valami program?
Nem úgy van kitalálva, h. akkor dolgozik a Vista ha nincs kihasznállva a gép?

A winyó kikapcsolást érdemes kivennem? Számít\lassít valamit? Vagy pusztán energiatakarékosság?

MOD: lekapcsoltam az indexelést. Remélem már nem fog szivatni...

[ Szerkesztve ]

(#24918) Lenry válasza Eagl3 (#24917) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem az a pár watt amit egy vinyó fogyaszt nem sokat számít...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24919) Eagl3 válasza Lenry (#24918) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor kilövöm... köszi.

(#24920) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Melyik vista verzió a legmegfelelőbb ha játszani is akarok a gépen? Ultimate? Home premium?

(#24921) Lenry válasza dangerzone (#24920) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem nem függ a Windows verziótól a játékteljesítmény

(bár ha tényleg az a konfigod ami az adatlapodon van, akkor én semmilyen Vista verziót nem javasolnék)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24922) cizoe válasza dangerzone (#24920) üzenetére


cizoe
őstag

Mindkettő ebből a szempontból tökéletes. Pénztárcafüggő.. Home Premium mindent tud amit tudnia kell. Ultimate pár apró parasztvakítós fícsörön kívül (ultimate extras) nem ad többet egy átlag usernek.

mod: Ja ha ezen a konfigon játszani akarsz, maradj inkább Xp-nél, úgysincs dx10-es vga-d, meg ez a gép nem nyújtana gyors munkavégzést vista alatt.

[ Szerkesztve ]

(#24923) dangerzone válasza cizoe (#24922) üzenetére


dangerzone
addikt

nem ehhez a konfighoz kell természetesen. Holnap megjön a gép. c2d 8200 vs 2gb ram vs 4850 :)

(#24924) cizoe válasza dangerzone (#24923) üzenetére


cizoe
őstag

Akkor visszaszívtam. De a home premium akkor is tökéletes. Nincs szükség ultimétre. Csak behúzás. Szvsz még warezt is felesleges feltenni, nem fogsz kapni szinte semmivel többet mint a Premium verziótól. Kivéve persze egy gagyi Texas Holdem játékot, meg egyéb felesleges stuffot.

(#24925) dangerzone válasza cizoe (#24924) üzenetére


dangerzone
addikt

:D:D . Értem. Jólvan. Én is a home premiummal szemezgettem. Most hogy megerősítetted a nézetem, már biztos hogy az lesz.
Köszi szépen a választ. Csácsá

(#24926) tom0003


tom0003
csendes tag

Az lenne a problémám hogy 2 gép van összekötve: az (1.)be fut a net és a (2.) róla kapja. Eddig úgy működött, hogy:
(1.) Xp van rajta 2 hálókártya egyikbe a net a másik meg a (2.) gépbe fut
(2.) Vista és hálózaton megosztva kapja a netet
Most az (1.) gépen le lett cserélve az OS Ugyanolyan Vistára (sp1 64bit ultimate) de gondok akadtak a felállással. Egyedül hídkapcsolattal működik "normálisan" tehát egyik gép se jelez hibát a (2.) gépen is ki van írva a net elérés, viszont nem hajlandó böngészőt betölteni, se msn-t ellenben a windows update megy meg az explorer is egy kis kerüléssel:
ha a Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati és megosztási központ\Kapcsolat vagy hálózat beállítása\Csatlakozás az internethez\Böngészés az interneten útvonalat követem. Ha csak símán elindítom ott se fogja a netem. Másik, hogy amint kilépek a böngészőkből bejön a DEP ablak is. MSN-nél változó, de ott is mindig kidobja.
Torrentet még nem néztem, de sztem ott is hasonlóak a gondok.
Még annyi hogy msnnél a hibaellenőrző 2 hibát ír ki:
-tartománynév kiszolgáló
-kulcsfontosságú portok

Szeretném ha valaki segítene és mondjuk router nélkül meg tudnám oldani ezt.

(#24927) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni a problémámban. :)

A következő a problémám : Tegnap telepítettem fel a ( eredeti ) Microsoft Windows Vista Home Premirumot és mára máris boot hibát dobál az orrom elé. Ez még csak elmegy mert aztmondja tegyem be a cd-jét és javítsam azt a bootrészt ezt megcsináljak minden jó, de amint a rendszerben felteszek akármit amiért újra kell indítani máris megint ugyan ez a boothiba. :((( :((( :(((

A szöveg amit kidob:

- File:\BOOT\ BCD
- Status : 0x000000f
- Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

Ja és még valami: Két gépen van egyan az a rendszer 1 cdről de a másik gépen nincs aktiválva a rendszer a koddal és ugyan azok a hibák itt is ott is.

Akárki bármi segítséget tudna nyújtani az írjon privátban vagy ide választ!
Vagy akár msnen: danielson93@gmail.com

[ Szerkesztve ]

(#24928) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Fenti hozzá szólásomhoz tartozik!

A rendszerben még a játékok patchelését se tudom normálisan elvégezni.

Remélem valaki tud egy jó megoldást adni.
További szép napot.
Üdv.: Capote Dániel

(#24929) 19870820


19870820
senior tag

hali nektek sokat gyorsult a kb 957200as frissitéstöl?Mert nekem még a betöltés is gyorsabb lett.Lehet hogy egy frissités ennyit gyorsit?Amugy tegnapi a frissités.

(#24930) Jadro


Jadro
veterán

Vettem egy Dell gépet ami külföldi származású és van hozzá Vista installemez. Az a baj hogy német. Megoldható szerintetek ennek valahogy a magyarosítása? Nyelvi csomaggal próbálkoztam az nem megy rá. Esetleg ha beszerzek magyart ugyanebből a verzióból akkor a meglévő serial számommal az legális lenne? Vagy garanciális keretek közt valaki cserélt már így lemezt? Köszi előre is a válaszokat!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#24931) #67688960 válasza Jadro (#24930) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha az sp1fent van, akkor lehet hogy azért nem megy, mert én se tudtam utána magyarosítani, szóval még előtte fel kellene feltenned.

(#24932) dani3l


dani3l
őstag

hali!
meg tudja mondani valaki, hogyana tudok betenni vistaban egy gif filet képernyővédőnek? ha egyáltalán lehet ilyet :)
illetve ha valaki tudna valam jo mátrixos képernyővédőt azt nagyon megköszönném!
üdv.

(#24933) Jadro válasza #67688960 (#24931) üzenetére


Jadro
veterán

Passz, előretelepített a cucc. Van lemez is, de mielőtt nekiesnék tudni szeretném érdemes-e. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#24934) Lenry válasza dani3l (#24932) üzenetére


Lenry
félisten

tessék: Matrix Code Emulator

(XP alatt a windows\system32-be bemásolva megjelent a képernyőkímélők közt és akkor be lehetett állítani a felbontást, meg egy csomó mindent, Vista alatt ennyi nem elég, de valahogy biztos meg lehet oldani, nézz utána ;) )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24935) tope


tope
addikt

Olyan bajom van, hogy lépnék be a Windows Mail-be és megjelenik egy Windows rendszerbiztonság ablak, amiben kéri a nevet, jelszót amit megadok neki, de ha újra belépek, akkor megint kéri pedig be van pipálva hogy jegyezze meg az adatokat. Mi a jó fr@ncos fene települt a gépre, amitől az összes jelszó eltünt ? :(( (pl. ide a PH-ra is meg kellett adnom a jelszót, mikor mindig magától adja)

(#24936) cizoe válasza 19870820 (#24929) üzenetére


cizoe
őstag

KB957200 "This is a reliability update. This update resolves some performance and reliability issues in Windows Vista."

Szóval igen, ez egy teljesítmény és megbízhatóságnövelő ápdét.

(#24937) tom0003


tom0003
csendes tag

Asszem a fentebbi hibát nem is a hálózati beállítás okozza, hanem más. Ugyanis csak a 32 bites internet explorer nem hoz be semmit, a 64 bites társa egyből belép. Lehet hogy mert a 2 gép 64 bites így a hálózaton keresztül 64 bites szavakkal komunikál amiket értelemszerűen nem ért meg a 32 bites firefox vagy MSN se.
Hogy tudnám "lebutítani" a rendszer ezen területét 32 bitesre? Vagy valakine egyéb megoldása?

(#24938) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok! Van egy kis problémám amire nem találok megoldást. :( Régen WinXP alatt sokszor használtam azt az opciót, hogy a Windows-ban hallható hangokat, zenéket felvettem, rögzítettem. Ezt úgy tettem, hogy a keverőnél a felvétel fülön a Sztereo mixer volt bepipálva és akkor a zeneszerkesztő progi vette ami éppen ment. Vistánál viszont hiányzik a felvételi eszközök közül ez az opció, ami azért gáz mert például így nem tudok hangklippet küldeni MSN-en ugyanis hiába nyomom az F2-őt nem vesz fel semmit. Mit lehetne tenni szerintetek? :W

(#24939) dani3l válasza Lenry (#24934) üzenetére


dani3l
őstag

köszi, felismeri a képernyőkímélőt meg ilyesmi, csak épp mikor meg kellene jeleníteni, akkor csak feketeség van helyette :D meg a felbontás állandóan visszaugrik 640x480x16-ra..

(#24940) asturel válasza djsunny (#24938) üzenetére


asturel
őstag

ott van az
recording ful, jobb gomb valahol a listaban es 'show disabled devices'
majd jobb gomb a devicen (stereo mix) es 'enable' aztan 'set as default device'

(#24941) tope válasza tope (#24935) üzenetére


tope
addikt

Kitöröltem egy frissítést KB953155-t és úgy nézz ki a hiba megszűnt, hát ha emiatt volt a probléma akkor grat mirof@s.

(#24942) djsunny válasza asturel (#24940) üzenetére


djsunny
aktív tag

Hát nem tudom. Lehet én vagyok béna, de nem látok ilyet a felvétel fülön! [link] Van négyféle Bluetooth, kétféle mikrofon valamint egy Line-In. :O

[ Szerkesztve ]

(#24943) RedCactus válasza CapoteDániel (#24927) üzenetére


RedCactus
senior tag

Biztos, hogy az eredeti DVD-ről telepítettél és nem valami összetákolt lemezről?
Esetleg a géped adatait is leírhatnád.

(#24944) asturel válasza djsunny (#24942) üzenetére


asturel
őstag


nekem is csak azutan latszott, hoyg bekapcsoltam hogy mutassa a rejtetteket is

[ Szerkesztve ]

(#24945) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Hogyan tudnám a Vista Ultimate SP1et (X86) lebutítani, vagyis megcsinálni, hogy ne zabáljon annyi memóriát, kb annyira kéne mint a BASIC verzió. Meg egy csomó dolgot ki akarok belőle lőni, hogy gyorsbb legyen. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#24946) unic


unic
tag

Udv mindenkinek,

Meg a kezemben sincs az oprendszer maris problemam akadt, megpedig a megvasarlasa, remelem tud valaki segiteni. Kene nekem egy bolt ahol normalis dobozos verziojat lehet megvasarolni, nem pedig az OEM zacsis fenetudja honnan van cuccot (ha mar az ember fizet erte) :) .

br

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#24947) cizoe válasza Mr.Grincs (#24945) üzenetére


cizoe
őstag

(#24948) RedCactus válasza unic (#24946) üzenetére


RedCactus
senior tag

Pl.

Kétségtelen, hogy jobb a dobozos verzió, de ha fontos az ár és nem cserélgetsz gépet félévente az OEM verzió nem olyan rossz alternatíva.

(Érdemes megnézni, a dobozos és az OEM verziók árát.)

(#24949) #67688960 válasza Jadro (#24933) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha már fent volt az sp, akkor bele van integrálva.
Asszem volt már szó arról hogy más nyelvű ugyanolyan verziójú vista megy-e ua. kóddal, és ha jól emlékszem igen, de keress vissza az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#24950) cizoe válasza RedCactus (#24948) üzenetére


cizoe
őstag

Vagy ha egyetemre jár akkor Vista Business és Enterprise Upgrade-dvd hez juthat párezerért...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.