Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) localhost válasza Melack (#24248) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nagyon szeretem a PM-et, de a VISTÁVAL tudomásom szerint csak baja van, tehát nem javaslom!!!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24252) Szellem. válasza localhost (#24251) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez igaz!
Inkább a Paragon Particion Manager program.
Teljesen jó program. Megbízható, és szerintem többet is tud, mint a Norton Particion Manager. Ugyani a Symantec ezt is felvásárolta.

[ Szerkesztve ]

(#24253) Melack válasza localhost (#24251) üzenetére


Melack
veterán

Nézd, én is XP párti vagyok, de mióta Vistát használok, nem feltétlenül vágyok XPre. Ez saját vélemény, de nekem eddig bejön. Kellemesek a tapasztalatok, leszámítva a Media Player problémámat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24254) Velocity válasza Szellem. (#24247) üzenetére


Velocity
aktív tag

Lomtár ki van ürítve
azért írja azt felül, mert &RECYCLE.BIN a neve, és TC azt hozza elsőnek a listában, és az ablak tetején felsorolja minek a tulajdonságait nézed, de mivel nem fér ki, ott a "..."
Lemezkarbantartás megtörtént többször is.
Local settings/temp mappa kiürítve
Teljes winyo CCleanerrel letakarítva
Lefuttattam egy lemezellenőrzést is, az mókolt sokmindent, meg írt ki olyat hogy szabad terület foglaltként jelezve blablabla, de aztán nem lett változás
Lomtár méretét levettem 1 gigára, meglátjuk mi lesz a változás.

Mindjárt csinálok egy restartot, és kiderül alakult-e valahova :)

Köszi mindenkinek az eddigieket.

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#24255) Morden24 válasza Melack (#24253) üzenetére


Morden24
nagyúr

Úgy értette szerintem, hogy a Partition Magic-et nem ajánlja, mert csak nyűgjei vannak Vista alatt.

Amúgy milyen Media Player probléma?

Sectumsempra - For Enemies

(#24256) Melack válasza Morden24 (#24255) üzenetére


Melack
veterán

Szűz Vistán gond nélkül ment a WMP 11, de vmelyik frissítés óta nem hajlandó felindulni. Frissíteni nem tudom, eltávolítani sem, viszont szeretnék media playert használni. Mostmár SP1es, de így sem, rendszervisszaállítást meg nem csináltam, mert nem kedvelem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24257) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Ma tettem fel a Vistát (Ultimata 64bit) és érdeklődve figyeltem a memóriát, hogy mennyit zabál és látom, hogy 1,03GB. Nem sok ez egy picit? Még semmit nem tettem fel az utorrenten, meg a vga és alaplapi drivereken kívül :( 4GB-ból mondjuk jut neki, csak aggódva kérdezem, hogy nem gond ez?

(#24258) Morden24 válasza Melack (#24256) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, te voltál az, aki "felrakott" valami WMP11-et a Vistájára, amit a mai napig nem tudom, hogy hogyan csinált :U

Amúgy nálam működik, nem lehet, hogy valami codec-hiba?

Mellesleg mitől nem kedveled a rendszervisszaállítást? Csak előnye van, lásd jelen helyzetedet.

Sectumsempra - For Enemies

(#24259) localhost válasza oliba (#24257) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24260) Morden24 válasza oliba (#24257) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, nem sok.

Sectumsempra - For Enemies

(#24261) Melack válasza Morden24 (#24258) üzenetére


Melack
veterán

Mostmár rájöttem, köszi. Amint menni fog minden rendesen, csinálok is egy visszaállító pontot.
Ha kiírna vmi hibakódot, egyszerűbb lenne. De csak a K-Lite van fenn, mint codec pack, azzal meg eddig nem akadt össze semmi más. :(

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24262) oliba válasza localhost (#24259) üzenetére


oliba
őstag

Köszi nektek, akkor nem kezdek el aggódni

(#24263) PhoenixK válasza sekli (#24225) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha a Vista boot manager-e aktív, akkor: Sajátgép -> jobb klikk -> tulajdonságok -> speciális rendszerbeállítások -> speciális -> indítás és helyreállítás
Itt kell beállítani za alapértelmezett rendszert, és hogy mutassa-e illetve meddig a boot menüt.

(Ez kicsit favágó módszer, de sajnos a Vista boot manager kezelésébe nem ástam bele magam...)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#24264) Core2duo6600 válasza Beowulf_78 (#24214) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt nekem is dobálja
Reinstal nélkül tettem át ahci re

(#24225) sekli
Én úgy oldottam meg, hogy bejeloltem a vistat, és 0 ra tettem az időt, amíg várjon.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24265) oliba válasza Morden24 (#24260) üzenetére


oliba
őstag

Na, azért mégiscsak elkezdek aggódni :D
Meddig mehet fel a ramhasználat? Már 1,5GB-nál tartok és érzem közel sem vagyok a végénél :S

[ Szerkesztve ]

(#24266) Core2duo6600 válasza oliba (#24265) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ne parázz azéárt van a ram, hogy használja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24267) oliba válasza Core2duo6600 (#24266) üzenetére


oliba
őstag

Jóvan, nem tudtam hogy így megy ez :)
Köszi

(#24268) Morden24 válasza oliba (#24265) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ne szarj be. :DDD

Nekem Szintén x64-es Vistám van 4Gb ram-al (Home Premium), és simán megvan az 1,5 (néha kevesebb, néha több).

Sectumsempra - For Enemies

(#24269) oliba válasza Morden24 (#24268) üzenetére


oliba
őstag

Nem szarook be :)
Jóvan, csak aggódtam, nem tudtam, hogy menyninek kellene lennie, mert ovlastam egyszer valahol, hogy kevesebb ramot eszik a Pista, mint az XP. Hát XP 500 alatt megállt, ez meg 3x annyi, de ezek szerint nem gond :B

(#24270) Szellem. válasza oliba (#24269) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem. Fordítva igaz. A Vista eszik többet.:)
De normális. Előjegyzi a szükséges memóriát. Az Oprendszer maga 512-vel beéri. A többi előjegyzés a futó folyamatoknak, stb., mivel gyorsabb memóriából dolgozni, mint merevlemezből beolvasni a lapokat. Ettől függetlenül a virtuális memória is használatban van.

(#24271) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

offba teszem, mert nem egészen ide tartozik, de láttam volt róla szó mostanság..
nah szal van két sata winyóm(egy maxtor és egy samsung) AHCI modban, de én semmi különbséget nem veszek észre :F nem kellene igy gyorsabb másolási sebeségnek meg hasonlóknak lennie?
Nagyon nem értem ezeket a sata dolgokat, ugyhogy sorry ha hülyeséget kérdeztem :B

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24272) Morden24 válasza Barthezz2 (#24271) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát nem igazán.

Az AHCI-ról a lacy.hu illetve a Wikipedia.

Sectumsempra - For Enemies

(#24273) oliba válasza Szellem. (#24270) üzenetére


oliba
őstag

Virtuális memóriát kilőttem már, de az a lényeg, hogy jól megy minden :)

(#24274) Coyot


Coyot
őstag

Lapozófájlt érdemes kikapcsolni, valaki próbálkozott már vele? érhető el vele valami gyorsulás vagy ne is próbáljam :)

Má' nem

(#24275) Morden24 válasza Coyot (#24274) üzenetére


Morden24
nagyúr

Elég felesleges.

Sectumsempra - For Enemies

(#24276) Barthezz2 válasza Morden24 (#24272) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

sajna az angol nem az erőségem... :( a másikat megnéztem, THX :R
És ha már itt tartunk, akkor a RAID-ről valami esetleg?

Everybody lies.

(#24277) oliba válasza Morden24 (#24275) üzenetére


oliba
őstag

Nekem muszáj volt kikapcsolni, mert akkor szaggat a vezeték nélküli zegerem.

(#24278) Szellem. válasza oliba (#24277) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Semmi köze a virtuális memóriának a vezeték nélküli egérhez!
Egyébként meg egy alapvetően VM rendszeren kikapcsolni a page filet elég nagy butaság. Nem lesz gyorsabb a gép page file nélkül!

(#24279) oliba válasza Szellem. (#24278) üzenetére


oliba
őstag

Lehet semmi köze, de ha ettől megjavul, akkor kikapcsolom. XP-n is ezt kellett csinálni és mikor feltelpült a Vista itt is rángatott úgyhogy muszáj volt.

(#24280) Szellem. válasza oliba (#24279) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ott akkor más a baj!
Biztos, hogy nem attól rángat, hogy használod e a lapozást vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#24281) localhost válasza oliba (#24279) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, ha a bolhának kitépik az összes lábát, akkor megsüketül! - merthogy hiába kiáltok rá, hogy UGORJ!, nem ugrik :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24282) rybank válasza Szellem. (#23975) üzenetére


rybank
senior tag

:R :R köszöntem

(#24283) oliba válasza localhost (#24281) üzenetére


oliba
őstag

:DDD :DDD
Mindegy, így megy

(#24284) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Van itt valaki közületek, aki Vista alatt komplett biztonsági csomagot használ? És ha igen mit?

(#24285) Wajk válasza Szellem. (#24284) üzenetére


Wajk
addikt

Én spec az Eset Smart Security-t....

de szerintem még elég jó (Xp-n sokáig használtam) az
Agnitum Outpost Security Suite Pro is.

persze szinte mindegyikhez van pro és kontra, nekem ez a kettő nem fogta a gépem, és csendben teszik a dolgukat ami nekem fontos.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#24286) lúzer


lúzer
veterán

Intéző, vezérlőpult stb. miért nem jegyzi meg az ablak méretét?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24287) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Jól látom, hogy a Vista képnagyítási hibáját még nem oldották meg? Ha tényleg nem, akkor tudtok ajánlani képnézegetőt 64bit-eshez? köszi

(#24288) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok, nem biztos, hogy jó helyen kérdezek, de vista 64-em van és mostanság gyakran szétesett a kép 1 másodpercre, és újraindult a gép. Kikapcsoltam az újraindítást, és most így kékhalál jön be különböző üzenetekkel. Ha volt valakinek hasonló esete, az jó lenne ha jelentkezne, mivel a hibák száma közel végtelen lehet. Esetleg vmi tipp, hogy milyen sorrendben nézzem a dolgokat.
Ja és a gép húzva van 3ghz-re, de ha visszaveszem akkor is csinálja, szóval húzva is "stabil".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24289) Barthezz2 válasza Ijk (#24288) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

esetleg ha leírnád ide azokat a dolgokat amikre a bluescreen alatt hivatkozik, akkor többet segítene :U
mert az lehet hogy mindig más dolgokat ir ki, de nem hiszem, hogy egyszerre halt volna meg minden a gépben, igy valószinü mindegyiknek köze van egymáshoz, és egy bizonyos hibához...

Everybody lies.

(#24290) Core2duo6600 válasza Ijk (#24288) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Fogamazhatunk úgy is, hogy alapon sem stabil...

Ram test
Nem melegszik e túl valami.
Belső csatolások, mind a kábelek, mind a slotok ellenörzése.

Nem a legutobbi feltett driver ota csinálja ?
Mindig ilyen volt, vagy csak ilyenné lettt ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24291) Ijk válasza Barthezz2 (#24289) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ha legközelebb beadja lefényképezem

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24292) Ijk válasza Core2duo6600 (#24290) üzenetére


Ijk
nagyúr

Leginkább minden 50° alatt van. Slotokat már ellenőrizte, új drivert nem raktam fél éve.
Egy valami gyanús talán, mintha akkor jönne ki amikor vmi használaton kívüli usb eszköz van rajta, de ezt megerősíteni nem tudom.
Memória tesztre mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24293) #67688960 válasza Coyot (#24274) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha van elég ramod, akkor érdemes kikapcsolni, én már az xp-nél is kikapcsoltam, most is kivan.
A feladatkezelőben nyomon lehet követni a ram használatot, űgy tudni fogod hogy mennyire van szükséged.
Eddig azt hiszem az új crysis volt nálam a rekorder asszem 3GB környéki lett az össz használat.

[ Szerkesztve ]

(#24294) Sanci789


Sanci789
aktív tag

(#24295) Szellem. válasza Sanci789 (#24294) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A Vistánál, ha van két merevlemezed, átteheted a virtuális memóriát a másik merevlemezre és a rendszerpartición letilthatod.
Újraindítod a géped, és ennyi. Nekem így van.

(#24296) exor


exor
tag

Lehet Vista ultimate oprendszeren dx9ben futtatni a játékokat? mert nekem sokkal kevesebb fps-t produkálnak a gamek vistán föleg crysis, de ugy rémlik h olvastam valahol olyat h lehet dx9 modba is játszani vistán és h ugy sokkal gyorsabbak a játékok. Leirná valaki hogy ezt hogy lehet? ha egyáltalán lehet, vagy telepitsem fel a dx9c-t vistára?

(#24297) Morden24 válasza exor (#24296) üzenetére


Morden24
nagyúr

Természetesen lehet.

Először is, telepítsd a legújabb dx9c-t a Microsoft honlapjáról.

A Start menüben jobb oldalt rákattintasz a Games-re - a feljövő ablakban látnod kell a telepített játékok ikonjait (igazából dobozképeit). Ha pl. a Crysis-re jobbklikkel kattintasz, akkor választhatsz olyat, hogy dx9-ben való indítás.

Sectumsempra - For Enemies

(#24298) mustad1


mustad1
tag

sziasztok
biztos volt már, de nemtudtok véletlenul valami fasza oldalt, ahol olyasmi leírás van vistához, hogy hogy tudnám gyorsítani? értem ezalatt h aero kikapcsolása meg még rengeteg dolog
köszönöm elöre is a linket
jocikaaa

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#24299) Szellem. válasza mustad1 (#24298) üzenetére


Szellem.
nagyúr

De van. Linkelek neked kettőt is:
[1.link]
[2.link]

[ Szerkesztve ]

(#24300) mustad1 válasza Szellem. (#24299) üzenetére


mustad1
tag

köszönöm szépen!
kerestem énis a microsoft oldalán a dx9 c t de nemtudom honnan kéne letölteni
esetleg...
köszi szépen

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.