Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) unic válasza cizoe (#24947) üzenetére


unic
tag

nos :Y

Azt hiszem korul nezek kulfoldon, amugy is az angol verzio fekszik.

cizoe, RedCactus koszi a cimeket.

[ Szerkesztve ]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#24952) RedCactus válasza cizoe (#24950) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen, de erre nem gondoltam. :W

(#24953) unic


unic
tag

Hogy ezek az arak hogy jonnek ki "nekik", agyam eldobom...
Basic is annyiba kerul mint egy komplett pc

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#24954) cizoe válasza unic (#24953) üzenetére


cizoe
őstag

Ilyen (számomra és sokak számára) rövid életű oprendszert meg nem vennék BOX-ban. Ha annyira eredetit szeretnél, vagy keress egy fősulis ismerőst és buherálj rajta keresztül licenszet, vagy vegyél oem-et. Vagy várj egy évet és vegyél 7-et. :)

(#24955) #65675776 válasza cizoe (#24954) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem a Vista rövid életű (mondhatni pont annyi lesz az élettartama, mint az átlag MS OS-eknek), hanem az XP húzta nagyon sokáig.

(#24956) cizoe válasza #65675776 (#24955) üzenetére


cizoe
őstag

Hirtelen nem tudtam máshoz hasonlítani. Azért 7 évre érdemesebb ~80-100ezret os-re költeni, mint 2-3-ra. :U

(#24957) #65675776 válasza cizoe (#24956) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ezt anno honnan lehetett volna tudni, hogy 7 évig húzza az XP?

(#24958) Mr.Grincs válasza cizoe (#24947) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi a linket meglesem... :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#24959) cizoe válasza #65675776 (#24957) üzenetére


cizoe
őstag

Sajnos sejteni sem, mert emlékeim szerint szarul indult, sp2 előtt utáltam is nagyon. :) Ennek ellenére én is váltottam Vistára, mert miért ne, ha hozzájuthatok négyezer galaktikus tallérért. Főleg, hogy egyre inkább megkedvelem, kezdem nem visszasírni az xpt. :U

[ Szerkesztve ]

(#24960) Jadro válasza #67688960 (#24949) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm, ki fogom próbálni! Az a biztos. Ha működik akkor már csak az a kérdés marad hogy legális lesz-e úgy is.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#24961) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Na, végre, kezd körvonalazódni a Windows 7:
[link]

Állítólag, kisebb hardvert is el fog fogadni, és sokkal gyorsabb is lesz, mint a Vista!
Kiváncsian várom a fejleményeket.

(#24962) Poroly


Poroly
csendes tag

Sziasztok.
Nem tom jó topicba írok-e de segítségre lenne szükségem. Egyik napról a másikra a vistám le írásvédte az egyik vinyóm és sehogyan sem tudok vele dűlőre jutni. Nem tudok jogokat változtatni semmit nem enged ezzel az egy vinyóval kapcsolatban csak az olvasást. Mi lehet a megoldás?

(#24963) soito


soito
csendes tag

Csak 1 kérdésem lenne mi lessz akkor a vistámmal,illetve a gépemmel ha lejár a 30 nap próbaidö és a kulcsot nem adom meg neki?
hallottam olyan városi legendát amely szerint a gépet is tönkreteheti valahogy!?

illetve hol lehetne meghosszabbitani,ha va erre lehetöség?

köszönöm..

Az igazság odaát van!...

(#24964) cizoe válasza soito (#24963) üzenetére


cizoe
őstag

Semmi baja nem lesz a gépednek, csak nem tudod használni. Csak az aktiválást tudod rajta elvégezni, semmi mást. Win reinstall megoldja, adataid sem vesznek el.. Legálisan meghosszabbítani nem hinném, hogy lehetne, crackek vannak amik megoldják a problémát, de azokat is csak még a 30nap alatt tudod beizzítani. De ezt inkább hagyjuk, nem idevaló. :U

[ Szerkesztve ]

(#24965) localhost válasza soito (#24963) üzenetére


localhost
Közösségépítő

...létezik egy hivatalos módszer a 30 napos türelmi idő újraindítására...

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24966) bme


bme
tag

Sziasztok!

Nemrég beállítottam egyik programomnak valahol, hogy automatikus indítás (késleltett) és ezt szeretném most visszaállítani, de már nem tudom hogy hol is kell. Akkor is itt találtam rá megoldást, de most akárhogyan keresem nem találom.
Valaki tudja, hogy hol kell beállítani?

(#24967) dave93


dave93
őstag

Hali!
Egy xp-s gép adatait szeretném átmásolni egy vistás gépre. A vistás gép látja a xp-set, de az xp-s nem látja a vistásat :D Ha a vistás gépre elkezdem átmásolni az adatokak kiírja hogy engedély kell. Gondolom azért mert az xp-s gép nem látja a vistásat. Szóval a kérdés hogy hogyan tudom elérni azt hogy az xp-s lássa a vistásat? :D :R

(#24969) Archer


Archer
őstag

Üdv! Ismerős megkért, hogy segítsek neki felrakni a Vistát de valahogy nem akar összejönni. Itt egy kép ami partition magic-ről készült [link] Nekem elég katyvasznak tűnik az egész. A lényeg, hogy az XP a 9 gigás partíción volt de azzal nem enged semmit csinálni. Most a Vista a 24 gigás logikain van de az meg ugye nem jó. Plusz van a 196 gigás, amin adatok vannak de a program üresnek jelzi. Nem nagyon értek ehhez a particionálós mókához azért kérdem, hogy ebből mi értelmeset lehetne kihozni úgy, hogy legyen 3 partíció és ne nagyon kelljen adatokat menteni?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#24970) cigam válasza bme (#24966) üzenetére


cigam
félisten

Ha 1 szervízről van szó, akkkor

Start -» Vezérlőpult -» Rendszer és karbantartás -» Felügyeleti eszközök -» Szolgáltatások
Itt megkeresed azt a szervízt amit piszkáltál, aztát Tulajdonságok -» Indítás típusa -» Automatikus (Késleltetett indítás)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24971) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv,
Miután a következő frissítéseket telepítettem tegnap Vista Ultimate rendszeremre, már nem volt hajlandó megnyitni a start menüt, ha a kerek Vista ikonra kattintok a tálcán. Talán egyszer valahogy működött utána, de összességében nem jó, ahogy most se.
Kérlek segítsetek, ha tudjátok (gondoljátok) , hogy mi lehet a probléma!

Köszi előre is!

Ezek voltak azok a frissítések:


- Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.45.1162.0)


- Ultimate-extra hangok a Microsoft Tinker játékból


- Csoportházirend-beállítások ügyféloldali kiterjesztései a Windows Vista rendszerhez (KB943729)

- Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB953155)

- Frissítés Windows Vista rendszerhez (KB957200)

- Windows DreamScene Content Pack #4

- Microsoft Tinker


- Összesített frissítés a Windows Vista rendszerhez készült Media Center összetevőhöz
(KB955519)

[ Szerkesztve ]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#24972) Victor-y válasza Victor-y (#24971) üzenetére


Victor-y
aktív tag

És azóta nem hajlandó elindítani se a Vista Battery Savert, se az ATI Control Panelt, se a DH Mobility Moddert... :F

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#24973) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!
Lenne egy hatalmas problémám, és a legrosszabb az, hogy fogalmam sincs arról, hogy ez most hardveres vagy szoftveres hiba-e? :F

A jelenség a következő: elkezdek kiírni valamit az írómmal (SATA-s Pioneer DVR-215D), és MENET KÖZBEN (!!!) eltűnik az író az eszközkezelőből, de olyan szinten, mintha nem is lenne a gépben. :O

Az eszközkezelőn egy "Hardverváltozások keresése"-ét nyomva pedig ezt írja ki:

Mielőtt szálanként kitépném a hajamat, gondoltam megkérdezem, hogy valakinek nem volt-e hasonló problémája? Lehet hogy az író a ludas, korábban a Plextor PX-760A-val ilyen nem volt. Idáig még ez sem csinálta, újabban van ez a heppje. :(((

Még egy rendszer újratelepítésen gondolkodok, lehet hogy driver vagy ilyesmi okozhatja? De ez már csak a szokásos MS-féle problémamegoldás. :P

Ui.: Bocs, ha nem teljesen a témába vág a dolog, de már nem tudom, hogy melyik topikba kérdezzek. Majd belinkelem a Pioneer topikba is...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24974) b.bone


b.bone
senior tag

magyar nyelvű OEM home premium vistám van és teljesen kikészít, hogy újabban egy két játék egyből lokalizáltan installálódik emiatt

van rá valami mód, hogy angolt tegyek fel a magyarhoz tartozó termékkulcsal?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#24975) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Most lett új gépem. c2d 8200, 2 gb corsair 1066 ram, gigabyte ep35- ds3 alaplap.
feltettem a vista business editiont ,és furán viselkednek a programok. Van olyan ,hogy egy progit nem tudok telepíteni, a telepítője nem indul el. Van olyan hogy csak 3 perc semmittevés után indulna el. Meg programok futtatásánál pl cod2 , kb 1 percig full fekete képernyő, azután jön be a menü.
Sp1 még nincs a gépen.
Ez szerintetek windows hiba vagy inkább hardver hiba lehet?

(#24976) szucsinka


szucsinka
őstag

hy!
kéne egy kis help!
a vista mellé raktam egy xp-ét és utána töröltem de a boot menüben még mindig ott terpeszkedik az elsö helyen már probáltam a vista cdéjével helyre állitani az indulást de nem sikerült meg parancssorbol is probáltam a Bootrec.exe/fixBoot meg fixmbr-el meg /NT60all is de egyikkse jó
vki vmi ötlet?

(#24977) veber


veber
tag

Hi

Mitől lehet 64 bites vista néha eddig mondjuk kétszer csinálta az microsoft outlook és a 32 bites explorer nem indult el, mi a fene lehet vele, vírus az avg szeint nincs?

Laci

toki

(#24978) soito válasza localhost (#24965) üzenetére


soito
csendes tag

Köszi,sikerült ! :R

Az igazság odaát van!...

(#24979) RedCactus válasza b.bone (#24974) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem minden magyarra fordított játék tartalmazza az eredeti, vagy más nyelvű fájlokat.

(#24980) harylmu válasza Vistaboy (#24973) üzenetére


harylmu
őstag

Szia.
Csak egy tipp:
Driver Cleaner-rel leszeded a mostani driverjét és, felrakod a legújabbat.

(#24981) cigam válasza szucsinka (#24976) üzenetére


cigam
félisten

Itt találsz megyar leírást a bcdedit használatáról. Ezzel a progival szerkesztheted a bootloader beállításait.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24982) szucsinka válasza cigam (#24981) üzenetére


szucsinka
őstag

köszi :R

(#24983) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Vettem ma egy rendszerwinchestert. A korábbi xp+vista particiót clone disk-kel áttettem az új lemezre. Egy fixmbr-rel megsegítve elindul szépen a boot menü utána viszont bármelyik oprendszert indítom hibát ír. XP alatt az ntldr-t hiányolja, Vista alatt is hasonló.
Természetesen ott a szöveg, hogy rakjam be a telepítő cd-t bla-bla.
Mi lehet a hiba? :U

(#24984) Morden24 válasza veber (#24977) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha Outlook nem akar elindulni, akkor érdemes megnézni, hogy nem "ragadt-e be" a folyamatok közé. Ha igen, akkor szakítsd meg, és utána már menni fog.

IE-re nincsen ötletem.

Sectumsempra - For Enemies

(#24985) b.bone válasza RedCactus (#24979) üzenetére


b.bone
senior tag

ezt a játékot angliából pre-ordereltem. nem tudok vele mit csinálni ha alapból ott van mellette a magyar is és magyarként installálódik ha magyar a windóz.

de ezekszerint akkor játszhatok olyan játékkal is, amelyik nincs alapból lokalizálva és akkor nem lesz ilyen gondom, igaz ? :P

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#24986) RedCactus válasza b.bone (#24985) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem játéka válogatja. Még mindig kevés a magyar nyelvű game, szóval talán nem annyira zavaró.

(#24987) Victor-y válasza Victor-y (#24971) üzenetére


Victor-y
aktív tag

[link]?

[ Szerkesztve ]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#24988) Morden24 válasza b.bone (#24985) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha a regional settings-t átállítod pl. UK-re, akkor nem fog ilyet csinálni. De amúgy a kódoddal tudnál angol Win-t is telepíteni, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24989) audi100td


audi100td
nagyúr

Hali,

Újra szeretném rakni a windows-t a gépemen, van otthon vista32 és vista64.
Kérdésem az lenne, hogy mik az előnyei, illetve hátrányai a 64-esnek a 32-esel szemben?

(#24990) Morden24 válasza audi100td (#24989) üzenetére


Morden24
nagyúr

2Gb memóriával semmi előny, hacsak nem akarsz 64bites progikat futtatni.

Egyébként nagyjából egál, de hátrány lehet, ha valamilyen progi vagy hardver nem megy rendesen. Ha 64bites Winre váltasz, előtte mindenképpen nézd meg, hogy a cuccaidhoz van-e 64bites Vista driver, valamint az, hogy a használt és nélkülözhetetlen programjaid futnak-e hiba nélkül alatta, esetleg van-e 64bites verziójuk.

Sectumsempra - For Enemies

(#24991) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv!
XP-nél anno össze lehetett fésülni köteteket raid vezérlő nélkül, úgy, mint vezérlővel a JBOB kialakításnál...ergo szoftveresen lehetett létrehozni raid kötetet.
Az lenne a kérdésem, hogy Vistánál ez megoldható-e és ha igen rendszerpartíciónál is elérhető-e?
Köszönöm! :R

(#24992) Vistaboy válasza harylmu (#24980) üzenetére


Vistaboy
veterán

Majd újrarakom, köszi a tippet. ;)

Mármint ha sikerül... :F

Valaki árulja már el nekem, hogy miért nem akar SATA-s meghajtóról feltelepedni a Vista? :F

Elindul, Bootol, be is jön a szaladgáló csík, majd a háttér és a kurzor, és ennyi. :F

Se előre, se hátra, resettel indul újra csak. Mi lehet vele? A régi IDE-s meghajtóval ezt nem csinálta. Most már mindhárom meghajtóm SATA-s, az IDE-vezérlő le is van tiltva. Konfigom az adataimnál.
Valakinek valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24993) audi100td válasza Morden24 (#24990) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, akkor marad a 32-es. :R

(#24994) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Hali

Most telepítettem Vistát , 32 bites Ultimate változat, de az lenne a kérdésem, hogy miért pörög folyton a merevlemez ? Az svchost.exe -t látom dolgozni feladatkezelőben, és fölmegy 50-60-70 megára is . Az autómatikus frissítések ki vannak kapcsolva , de internet van a gépen. Hogy lehetne ezt kilőni ? Ja meg hogy program futtatása előtt folyton megkérdezi, hogy engedélyezi e ezt a programot, ezt hol lehet kilőni ?

Előre is köszi a választ !

(#24995) Morden24 válasza neszoljalbe (#24994) üzenetére


Morden24
nagyúr

Superfetch és Indexelő dolgozik. Majd abbahagyják, ha befejezik az adatgyűjtést.

Mellesleg az automatikus frissítések kikapcsolásának mi a tököm értelme van? Semmi köze a vinyódhoz.

Sectumsempra - For Enemies

(#24996) Ribi válasza #67688960 (#23500) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát most volt időm kipróbálni, de sajnos nem működött. Ez valszeg 7 vagy 8 karakterig tudja végigpróbálni a jelszavakat, onnantól már annyira sok idő lenne, hogy juj.
Szóval most leszedtem egy másik progit, ami átírja a jelszót. Remélem működni fog.

Viszont lenne 1 olyan kérdésem, ha le szeretném törölni a vista filejait, akkor azt hogy tudom megtenni ? XP alól nemmegy. Ha jóltudom linux live cd erre jó lenne. Esetleg tud valaki linkelni egy ilyet?

(#24997) #67688960 válasza Ribi (#24996) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem egy 4-5 karakteres jelszót olvasott ki, persze a sebessége vastól is függ. Utána újraindítottam a gépet és beléptem a jelszóval, semmi nyoma nem volt.

Ahhoz hogy letöröld a fájlokat saját tulajdonba kell venned, és xp-nél asszem csak egy mappáig működik, néhány fájlt egyesével kell, volt hozzá szerencsém kubikoltam vele legalább egy órát. Szóval ha le kell szedni a linuxot, és kiírni, ráadásul lehet hogy azzal se lesz egyszerű, gyorsabb ha az xp-vel nyomod(csökkentett módban kell, ha jó emlékszem)
Linuxal szerintem a knoppix-al próbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#24998) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Most lett új gépem. c2d 8200, 2 gb corsair 1066 ram, gigabyte ep35- ds3 alaplap.
feltettem a vista business editiont ,és furán viselkednek a programok. Van olyan ,hogy egy progit nem tudok telepíteni, a telepítője nem indul el. Van olyan hogy csak 3 perc semmittevés után indulna el. Meg programok futtatásánál pl cod2 , kb 1 percig full fekete képernyő, azután jön be a menü.
Sp1 még nincs a gépen.
Ez szerintetek windows hiba vagy inkább hardver hiba lehet?

(#24999) #67688960 válasza neszoljalbe (#24994) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az indexelést kapcsold le, a szolgáltatásokban a Windows Search-t letiltásával. (legegyszerűbben a feladatkezelőből jutsz oda)
Frissítést úgy érdemes, hogy csak értesítést kérsz, letiltani csak addig amíg kézzel frissítesz, hogy ne kavarjon be.
Állandó kérdezgetést az UAC(fiók felügyelet) kikapcsolásával tudod kussoltatni, a felhasználói fiókokban.

(#25000) Loituma69


Loituma69
őstag

Pár napja véletlenszerűen napi 1-2 alkalommal ezt írja ki hiba ablakba a vistám :
Windows szolgáltatások gazda folyamata működésképtelenné vált és leállt! Mi lehet a gond help!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.