Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Szellem. válasza b3er (#24099) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Asztalon jobb egérgomb/Nézet/ Klasszikus ikonok

(#24102) b3er válasza Szellem. (#24101) üzenetére


b3er
aktív tag

Nah kész látszik másnapos vagyok :DDD :C

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24103) WonderCSabo válasza b3er (#24098) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ő nem kikapcsolni, hanem visszakapcsolni akarja... Szóval rendszergazdai parancssorban powercfg -h on.

(#24104) b3er válasza WonderCSabo (#24103) üzenetére


b3er
aktív tag

Jah jó mostmár látom figyelmetlen voltam, hát télleg másnapos vagyoook :DDD :B

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24105) kali válasza Beowulf_78 (#24087) üzenetére


kali
legenda

de, komolyan gondolom! sőt...
mellesleg te a te konfogodat mérted, más konfiggal más és más eredmények jönnének ki! csak kicsi eltérésekkel, de eltérésekkel!
kirpbóbáltam korábban több konfigon is az ultimate és home premium 32 bit és 64 bit változatait is, kíváncsiságból viszonyítgattam, hasonlítgattam, de nem csak a pontok, és mért értékek érdekeltek, hanem végül amit korábba is említettem; nem lógott a levegőben feleslegesen/kihasználatlanul x mb/gb memória! ennyi!
lehet vitatkozni, hogy xp vagy vista, 32 bit vagy 64 bit...stb, kinek hogy...
esetleg próbálj meg megfelelő hardverre normális (nem piszkált, buherált, tör) vista 64 bit oprendszert feltenni, megfelelő illesztők és alkalmazások kíséretében, a rendszer legyen megfelelően beállítva (már a bios is, minden fullon, igényesen; remap, ahci...stb), ne menjen semmi csökkentett módban (nativ ide és társai), minden beállítás a leg optimálisabb legyen, és próbáld ki úgy a rendszert 64 bit alatt...

(#24106) WonderCSabo válasza b3er (#24104) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Új funkció a Gmailben: részegen ne írj levelet! - lehet hogy a fórumon is be kéne vezetni?

MOD: OFF

[ Szerkesztve ]

(#24107) derossi válasza WonderCSabo (#24103) üzenetére


derossi
aktív tag

megoldódott ,köszi!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#24108) kali válasza derossi (#24107) üzenetére


kali
legenda

link (neked az 5. pont a lényeg!)

ja, látom közben megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#24109) derossi válasza kali (#24108) üzenetére


derossi
aktív tag

én a beépített súgó segitségével találtam meg!nagyon hasznos ,ezentúl gyakrabban fogom haszálni :C

(#24110) b3er


b3er
aktív tag

Nem aztmodtam h bevagyok rugva álljon meg a menet :((( csak szétbuliztam az agyam este és ittam, másnapos és fáradtvok és nem hullarészeg :(((

[ Szerkesztve ]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24111) WonderCSabo válasza b3er (#24110) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyugi, vicc volt... ;)

derossi: Nincs mit, de legközelebb a megköszönéseket, stb. OFF-ban, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24112) b3er válasza WonderCSabo (#24111) üzenetére


b3er
aktív tag

Nemmannak tuttam be, legalább tehettél volna 1 vigyorgó pofát :K :B :DDD

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24113) SoSTo válasza WonderCSabo (#24100) üzenetére


SoSTo
csendes tag

Szia!

Okés, köszönöm szépen a válasazod, nem sokára megpróbálom, majd írok, hogy sikerrel jártam-e... :)

Pacsi!

(#24114) Beowulf_78 válasza kali (#24105) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Gondolom nézted a konfigomat..ha ezen nem megy a Vista X64 rendesen akkor semmin. :U Memory remap funkció nem minden BIOS-ban van. Ezt a natív SATA módot hogy tudom beállítani? Erről még nem hallottam, bár a kompatibilitáson nem segít. A vinyóim sebessége jó, a rendszer egy 10000rpm 150GB WD Raptoron van, mégis kíváncsi lennék erre a natív SATA módra. :U AHCI még nincs aktiválva, de most fogok telepíteni valószínű 3 OP rendszert és azokat már mindenképpen AHCI módban... XP SP3, Vista X32, Vista X64. Egy tesztben erre azt mondták, hogy tök mindegy hogy AHCI vagy nem. Nincs mérhető különbség. Hol egyik hol másik mód a gyorsabb, tehát lényegébben tök u.a.
Viszont a nem jogtiszta Vista aktiválásával nem igazán vagy képben. Semmi köze a sebességhez, és a kompatibilitáshoz. Full eredetinek látja, és a MS update is. Mielőtt bootolna a rendszer, ott nyúl bele az aktivátor, tehát még1x mondom semmi köze a sebességhez, de ez már súrolja a warez-t úgyhogy be is fejezem. Csak azért írtam le, hogy az általánosan kialakult véleményedet a jogtiszta nem jogtiszta OP rendszerek sebességével kapcsolatosan helyretegyem. :K :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24115) kali válasza Beowulf_78 (#24114) üzenetére


kali
legenda

honnan tudod, hogy én mivel vagyok képben, és mivel nem?
szerintem rosszul itélsz meg...
tudom, hogy miként működnek a törések! és nem értük teszek, hanem ellenük ;]
például az oem bios "törés" a legveszélyesebb ilyen téren, az idézheti elő a legnagyobb problémát a rendszerben!
a vista - de bármilyen más oprendszer - képébe bármilyen belenyúlás - nem kell annak feltétlenül törésnek lenni - már önmagában előidézhet lassulást és inkompatibilitást.
hogy az ms full eredetinek látja a tört oprendszer, annak viszont az égvilágon semmi köze a sebességhez és kompatibilitáshoz!
nem mondtam, hogy rossz a konfigod - nagyon is jó az -, csupán arra gondoltam, hogy ismerni kell a lehetőségeit, és ki is kell tudni használni!
az ahci módban nem csak a sebességen van a hangsúly, hanem néhány olyan funkcióban is, amit ahci nélkül nem képes kihasználni a rendszer/merevlemez.
de mindegy, nem az én véleménymet kell helyretenni, hanem inkább tanulnod kell még kicsit a témával kapcsolatban...

(#24116) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Sziasztok. A probléma a következő. Adott egy hp noti vista business-l és mp 11-l. Film lejátszásakor kiírja nem tudja lejátszani. Megoldásként javasolja a szin kezelés csökkentését és a monitor felbontásának is a csökkentését. A bs viszont lejátsza hibátlanul. Mi akar ez lenni és hogyan lehet megoldani?
Köszönöm előre is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#24117) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Hali.

Haver vett egy Toshiba Satellite L350-es laptopot Deutscheland-ban minden nagyon szép minden nagyon jó még frankó jogtiszta Vista is van rajta csak az a gond, hogy német...
Van valami mód arra hogy magyarrá lehessen varázsolni ezt az oprendszert?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24118) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hello.
esetleg tud valaki ötletet adni hogyan lehet játszhatóvá tenni a vistán az f1 challenge 2007-et?
ultimate 32 bit az alany. sp1. ha simán elindítom a játékot intro után kidob appcrash-sal. f1 2007 . exe a hibás modul. ha rendszergazdaként futtatom csak pályabetöltés előtt dob ki ntd.dll hibával. a játék is patchelt. kompatibilitási mód változtatása nem segít. valakinek van ötlete?
köff.
:R

(#24119) lúzer


lúzer
veterán

sikertelen frissítést hogy lehet kivenni a listáról?
le volt csekkolva, csak nem volt net mikor rányomtam :W
utána hiába tette fel, ott a listán 2× sikeres, sikertelen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24120) Levin01


Levin01
őstag

Csak pusztán morbid kiváncsiságból kipróbáltam az SP1-es 32bites Vistát. Most is ugyan olyan sz...r mint volt. Egy guriga taknyot nem adnék érte :U
Lassú, instabil, túlkomplikált. Maradok Xp-nél.

Grat Microsoft! :R

(#24121) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Az AHCI módot hogyan lehet ellenőrizni?
Nem vágom ezt a dolgot.
A BIOS-ban nem is találtam olyat, hogy lehetne ezt állítani.
Ilyenem van, hogy: SERIAL-ATA RAID Config/ NV SATA RAID function: és ez nekem disabled. Ha enabled-re állítom, akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#24122) Barthezz2 válasza subaruwrc (#24118) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megmondom neked az őszintét, hogy tudom hogy anno én is rengeteget kinlódtam vele, de aztán a végén működött, már egy idelye nincs fent a gépemen, de épp gondolkodtam rajt, hogy felrakom, ugyhogy ha megvárod, akkor megírom, hogy hogy is sikerült működésre bírnom, mert már nem emlékszem :U

Everybody lies.

(#24123) kali válasza Szellem. (#24121) üzenetére


kali
legenda

milyen alaplapod van pontosan?
ha enabled állásba kapcsolod, akkor aktiválod a sata ágon a raid funkciót! ehhez (is) illesztő szükségeltetik! az illesztő, valamint a telepítésének és a beállításának a leírása a legtöbb alaplap leírásának a részét képezi!

(#24124) Szellem. válasza kali (#24123) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Gigabyte GA-M52S-S3P

Ezt az AHCI módot értem, de nem látom, hogy be van e állítva, vagy hogyan lehet ezt ellenőrizni.
És a RAID-et beállítom, akkor mi van?

Köszi az infot, de azt tudom mi a RAID.:)

[ Szerkesztve ]

(#24125) subaruwrc válasza Barthezz2 (#24122) üzenetére


subaruwrc
félisten

win 98/me kompatibilitási mód és futtatás rendszergazdaként ;)

(#24126) Barthezz2 válasza subaruwrc (#24125) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

nevetni fogsz...
nem találtam a 07-est, csak az alapot, feltettem, elindítotam ugy hogy nem állítottam semmit és megy :DDD (egyébként asszem az volt a titka, hogy a grafikai beállításokat is rendszergazdaként futattam, mert most kikapcsolt UAC-al egyből ment)

Everybody lies.

(#24127) subaruwrc válasza Barthezz2 (#24126) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD én meg ezt egy google találat mondatfoszlányából találtam ki :))
mostmár törhetem a fejem a beállításokon mert olyan a vas mint egy kombájn :DDD

(#24128) Beowulf_78 válasza kali (#24115) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nekem még biztos van mit tanulni a témával kapcsolatosan ezt sosem vitattam. :U
Nézd...kizártnak tartom hogy a GRID probléma a kormánnyal, a DIRT probléma, Bioshock probléma, a gyenge WinRAR bench eredmény....és még sorolhatnám, az OEM törés miatt van. Mert ha ezt gondolod akkor neked is bőven van még mit tanulni a témával kapcsolatban. :U :DDD

az ahci módban nem csak a sebességen van a hangsúly, hanem néhány olyan funkcióban is, amit ahci nélkül nem képes kihasználni a rendszer/merevlemez

Oké, és mik ezek a funkciók? :U Azon kívül hogy müxik a hot plug...

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24129) Barthezz2 válasza subaruwrc (#24127) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:DDD sok sikert

Everybody lies.

(#24130) kali válasza Beowulf_78 (#24128) üzenetére


kali
legenda

na, haladunk; már nem csak azt forgatod ki amit írok, hanem amit gondolok is... :DDD
feltételes módban írtam, hogy idézhet elő problémát (legyen az fagyás, lassulás...stb)
ja, és nem kötekedésből írom ezeket, csupán rühellem a tört és piszkált oprendszereket és alkalmazásokat! és nem főként azért, mert valaki nem vette meg drága pénzért, hanem mert sokszor a törés/piszkálás miatt van probléma az oprendszerrel, és a kedves felhasználó meg kijelenti, hogy sz@r a vista - pedig alapban nem is azzal lenne a gond, próbaverzióban esetleg tökéletesen működik!
és ha már itt tartunk; a átékok törései is okozhatnak problémát, a vista meg érzékenyebb az ilyesmire, mint például az xp!

ahci -> hot swap, native command queuing

(#24131) Szellem. válasza kali (#24130) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Van valami megoldásod a problémámra?

(#24132) kali válasza Szellem. (#24131) üzenetére


kali
legenda

letöltöttem és átolvastam a lapod leírását de nem látok benne utalást arra, hogy a bios tartalmazna hozzá beállítási funkciót - még ctrl + f1 mellett sem!
rev 1.0 vagy rev 2.0 lapod van? mert rev 2.0 esetén viszont tesznek említést róla!

[ Szerkesztve ]

(#24133) Szellem. válasza kali (#24132) üzenetére


Szellem.
nagyúr

De alapból tudja az ahci módot vagy sem? Van benne valami NV Sata Controller.
Az operációs rendszerben(Vistában) hogyan vagy mi módon jelenik meg, hogy ahci módban van a hdd-m, milyen lehetőségekben nyílvánul meg??
rev 1.0 a típusa

Mellesleg ezt írják "SATA 3Gb/s & RAID
This platform supports reliable storage solution for enhanced data protection and data accessing performance. Serial ATA 3Gb/s is firstly introduced in this platform to provide blazingly 3Gb/s bus bandwidth thus higher disk performance. The NVIDIA® RAID allows multi-disk designs to be set up as RAID 0, 1, 0+1, 5 based on users' priority of protection/ performance. This NVIDIA® RAID function makes the RAID even more accessible by introducing the innovative windows-based facility"

[ Szerkesztve ]

(#24134) kali válasza Szellem. (#24133) üzenetére


kali
legenda

nem mindegyik sata alaplap tudja alapból, ahogy nézem, esetedben csak a rev 2.0 verzió tudja! most töltöm le annak is a leírását - csak lassan jön -, mindjárt okosabbak leszünk. viszont a gigabyte letöltési részlegében is csak a rev 2.0 esetében van külön sata ahci driver, a rev 1.0 laphoz csak sima sata raid driver van.

[ Szerkesztve ]

(#24135) Edween válasza Szellem. (#24124) üzenetére


Edween
őstag

Az alsó képen látható, hol is találod. De, ha nem támogatja a lapod...

(#24136) Morden24 válasza Beowulf_78 (#24128) üzenetére


Morden24
nagyúr

Winrar bench azért szar, mert a program "szar", vagyis bajai vannak 64biten, teljesen irrelevàns a vench eredmény, ezzel ne is gyere.

Mellesleg mi is a gond a Bioshock-al?Szénné jàtszottam a jàtékot 64biten, az Ati bugon kìvül semmi baja nem volt. Igaz, nem is valami selejtes warezpéldàny, meg a Vista sem.

Sectumsempra - For Enemies

(#24137) Sanyix


Sanyix
őstag

Ha egy meglévő xp x64 sp2 mellé másik particióra rakok egy vista64, mekkora esély van rá, hogy nem lehet elindítani többet az xp-t?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#24138) Beowulf_78 válasza kali (#24130) üzenetére


Beowulf_78
addikt

:DDD Akkor ezt megbeszéltük. A játékok törése az más tészta...aláírom hogy az okozhat gondot sok esetben, de nem jellemző. Általában ha gond van a töréssel, "leáált a *.exe" hibaüzenet van, esetleg blue screen, de ez megint csak ritka. Lassulást ebből adódóan kizártnak tartom, vagy működik vagy nem, de az nem a sebességben fog megmutatkozni. ;) Nekem OP rendszer törés miatt még nem volt gondom, pedig pár verziót már kipróbáltam. ;]

Fórumokon utánaolvasam az AHCI-nek...azt mondják otthoni felhasználásra tök felesleges, és lassul is tőle pár % a vinyó. Szerver gépeknél van előnye ahol sok a párhuzamos adat. A Hot swap jó dolog, de ez kiváltható egy gép leállítás-újraindítással. Nem hinném hogy az a 2-3 perc oszt vagy szoroz amíg újraindítod a rendszert. Szóval csak ezért felesleges bonyolultság szvsz. A natív SATA az jó dolog lenne csak fogalmam sincs hogy kell bekapcsolni. :B :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24139) Szellem. válasza kali (#24134) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ergo, akkor sem értem ezt az ahci dolgot.
A kérdésemre, még mindig nem kaptam választ, hogy ezt a Vistában milyem fícsörök jelzik, hogy van ahci.
Ha lehetne egyértelműbben és pontosabb megfogalmazást kérnék, mert nem értem.

(#24140) Beowulf_78 válasza Szellem. (#24139) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Húzz le egy SATA vinyót...ha visszadugod, megint működnie kellene ha müxik az AHCI. ;) Más ötletem nincs.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24141) Szellem. válasza Beowulf_78 (#24140) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az kizárt dolog, hogy lehuzzam. Garanciális a gép.
Ha megbontom, csá gari.

(#24142) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Létezik, hogy ha van ahci mód, akkor van lehetőség ezekre a beállításokra:

[ Szerkesztve ]

(#24143) kali válasza Szellem. (#24141) üzenetére


kali
legenda

na, közben lejött a rev 2.0 leírása; igen, ő már tudja az ahci módot! a bios leírásában is egyértelműen szerepel a beállítási lehetőség;

Onchip SATA Mode (nVIDIA® nForce 520 chipset)
Enables or disables RAID for the SATA controllers integrated in the nVIDIA® nForce 520 chipset.
IDE Configures the SATA controllers to PATA mode. (Default)
AHCI Configures the SATA controllers to AHCI mode. Advanced Host Controller
Interface (AHCI) is an interface specification that allows the storage driver to
enable advanced Serial ATA features such as Native Command Queuing and
hot plug.
RAID Enables RAID for the SATA controllers.

szóval a tiédben akkor hiába is keresed ezt, az nem tudja!

hogy a kérdésedre is válaszoljak; a vista a szó szorosabb értelmében nem jelzi, hogy van-e ahci mód vagy nincs, azt akkor tudod például megnézni, ha ncq képes vinyód van, és az eszközkezelőben a vinyóra vonatkozó résznél nem tudod ezt aktválni (halvány, vagy meg sem jelenik a funkció)

[ Szerkesztve ]

(#24144) Szellem. válasza kali (#24143) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm a választ!
Boldogabb, vagy boldogtalanabb e miatt nem lettem.
Csak érdekelt volna ez a dolog, de ha nincs, nem tudja az alaplapom, no problem.

(#24145) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok,

vista alatt mivel tudok partícionálni?PM8.0-val nem megy,felrakja de az egész vinyót rossznak látja.Vírusírtót sem tudok telepíteni mert "kompatibilitás" szavakkal dobálózik.Próbáltam rendszergazdaként is futtatni,de nem megy.

üdv

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#24146) #65675776 válasza pityeszka (#24145) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Windows lemezkezelőjével.

(#24147) lúzer


lúzer
veterán

Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB954211)
Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB957095)
Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB956841)

ezek közül az egyik igencsak belassította az indulást
más nem tapasztalta?

vagy beáll pár nap/indítás után?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24148) Szellem. válasza lúzer (#24147) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én nem találkoztam ezzel.
Nem lehet, hogy más a gond?

(#24149) pityeszka válasza #65675776 (#24146) üzenetére


pityeszka
őstag

De itt csak egy fix értéket enged beállítani,a felfelé nyíllal nem nő az érték vagy írjam be amennyit akarok?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#24150) lúzer válasza Szellem. (#24148) üzenetére


lúzer
veterán

felraktam, belassult
ghost vissza - mindig van egy naprakész mentésem

újra letölt, megint 1 perccel hosszabb indulás :F

most várok azért pár indulást

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.