Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25701) Fire/SOUL/CD válasza Ace Ventura (#25700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát például esetedben ha megveszed a 2G ramot, akkor az x86-os 3G-t fog látni a 4-ből, míg a x64-es meg az egészet...
192G ramot tud kezelni jelenleg a W7 x64 Ultimate, persze, hogy ennyi ram legyen egy otthoni user gépében, az még odébb van... :DDD
Egy kis érdekesség a memória-határokról OS-enként, ha érdekel

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25702) Ace Ventura válasza Fire/SOUL/CD (#25701) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, az világos, csak a gyakorlati hatása nem tudom hogy mi lenne a 64 bitesnek.Na mind1, mert egyszer úgyis váltok:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25703) Fire/SOUL/CD válasza Ace Ventura (#25702) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nem használsz un. true 64 bites progikat, akkor semmi. Pl Winrar-nak van x64-es változata, ami érezhetően gyorsabban dolgozik, mint 32 bites testvére. Vagy játékok, amelyek 64 bitre (is) vannak írva, iletve pl AutoCad x64.
"Mezei" user által használt programokkal nincs különbség x86 és x64 közt. :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25704) Ace Ventura válasza Fire/SOUL/CD (#25703) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát ezért nem vettem még +2 giga ramot:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25705) Yeti77 válasza Fire/SOUL/CD (#25699) üzenetére


Yeti77
tag

Win 7 ultimate.Nem eredeti.

(#25706) Fire/SOUL/CD válasza Yeti77 (#25705) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Legalább őszinte vagy, ez mindenképpen díjazandó. :K
Sajnos a nem eredeti ISO-ba vagy beletesznek vagy kiszednek dolgokat. Amikor beletesznek, akkor akár abban a pillanatban amikor feltelepíted, egyből kártevő(ke)t is telepít és azt onnantól nem nagyon lehet letakarítani. Ha kivesznek belőle dolgokat, akkor általában az az indok, hogy optimalizálják, persze ez gyakran nem sikerül.

Itt a topic-ban is már többször előjött, hogy nem eredeti W7 dobálta a kékhalált, amikor meg eredeti került fel, akkor kifogástalanul működött.
(Igaz volt itt a topic-ban egyszer olyan eset, amikor valaki a 90 napos próbaváltozatot is megaktivátorozta) :DDD

Tuningolva se legyen a gép, legalábbis a telepítés idejére semmiképp sem.

Persze az is lehet, hogy valamilyen driver okozza a hibát. Abból a képből ez nem látszik. Töltsd le EZT a progit és futtasd. Na erről ha beraksz egy képet, akkor talán többet tudunk mondani.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25707) Jadro


Jadro
veterán

Hejhó!

Lenne egy kérdésem. Opera böngészőt szeretném alapértelmezetté tenni a rendszerben. A csavar ott van, hogy ez nem telepített verzió, hanem usb-re készült változat. Szépen be van állítva és csak bemásolom a vinyóra. Az opera settingsben belőttem hogy kérdezzen rá hogy melyik az alapértelmezett böngészde, be is állítom hogy az opera legyen. Ehhez képest nem lesz az. Tipp?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#25708) Imco


Imco
őstag

Hi!

Valaki helpeljen már légyszi, mert hiába keresek megoldást, bár biztos hogy van.
HP Compaq 6720s noti. Vista volt rajta W7-et probálom feltenni.
Windows fájlkibontása pontnál 38-54% között megáll.
A telepitő fájlok forrása nem elérhető a hibaüzi. Majd kiléphetek a telepitőből.
2 féle W7 is probáltam, ami máshol felment. 1-2 gépet csináltam már, de még ilyet nem láttam.
Valakinek valami ötlet?
Mindennek tudok örülni.
Addig is megprobálom USB DVD-ROMról.

Köszi!

Üdv! Imco

(#25709) Fire/SOUL/CD válasza Jadro (#25707) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És ha admin-ként indítanád az operát a HDD-ről, (1x és csak addig) amíg beállítod alapértelmezetté?

Imco
Azt még megvárjuk, mert lehet hogy "csak" a DVD haldoklik, vagy egyszerűen csak nehezen olvassa azt a lemezt, ezért áll meg más-más helyen a telepítés...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25710) Ace Ventura válasza Imco (#25708) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Lemezeid felülete nem karcos véletlenül?Lehet hogy a dvd eszközöd érzékenyebb rá, mint a másik gépben.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25711) Psychonaut válasza lala42 (#25695) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezek nem telepített programok indítóexéi, hanem maguk a telepítőfájlok (és csak ezeknél jelentkezik).

(#25712) Imco válasza Ace Ventura (#25710) üzenetére


Imco
őstag

Nem. Két félét is probáltam.
Másik /USB/ romnál is megáll ugyanugy 46%-nál.
Volt valami ilyesmi hogy HP-k szivoztak az installal.
Csak már nem emléxem. :W

Üdv! Imco

(#25713) Jadro válasza Fire/SOUL/CD (#25709) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi a tippet, de találtam közben egy okos kis cuccot. Igaz ugyanezen okból, de Firefoxhoz készítették, viszont be lehet tenni akármilyen nem telepített programot a kiválaszthatók közé. Így az operát is ki tudom választani már hogy a http:// -hez alapértelmezett legyen. :)

Hátha másnak is jól jön: [link]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#25714) Ace Ventura válasza Imco (#25712) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Akkor csak 1 számításba vehető ötletem maradt.Nyomasd fel pendrive-ra, aztán úgy próba.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25715) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#25711) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Futtasd ezt a parancsot net start MSIServer
Elindul a szolgáltatás? Ha igen, akkor is jelentkezik hiba?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25716) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#25715) üzenetére


Psychonaut
addikt

Okés, ha hazamegyek majd megpróbálom, köszi a tippet!

UI: el tudnád küldeni ezt privátban? Csak mert így el fogom felejteni 2 hét alatt, meg nem találom majd meg ezt a hsz-t, úgy viszont tudni fogom, hogy mit küldtél. Köszi! :R

(#25717) mindkilla válasza Sub-ZeRo (#25692) üzenetére


mindkilla
tag

Sajnos a betűjel-csere sem orvosolta a dolgot: access denied. Gyanítom, hogy formázni sem tudnám (de ha tudnám sem akarnám).

(#25718) mindkilla válasza mindkilla (#25717) üzenetére


mindkilla
tag

Jézus ereje. Jogot kellett adnom saját magamnak, hogy írhassam/olvashassam a lemezt.

(#25719) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ha már volt erről szó, de gondom akadt a sleep módból való visszatéréssel.

A jelenség röviden a következő: a gép a beállított idő után szépen elrakja magát alvó állapotba, majd amikor újra szükségem lenne a gépezetre a power gombal indul is a rendszer, csakhogy fekete képernyő fogad. Természetesen nem tudok csinálni semmi egyebet, csak újraindíthatom a gépet (reset vagy a ki-be kapcsolás is megy). Amikor újraindítom a gépet, akkor viszont nem teljes boot zajlik le, hanem onnan folytatja a munkát a win ahol az alvó állapotba került..

Namost amit próbáltam eddig a probléma megoldásában:

powercfg -h on parancs alkalmazása
biosban s1 s3 állapotok variálása
usb energiagazdálkodásának ki-be kapcsolása
több ati driver kipróbálása

Most hírtelen ennyi jutott eszembe, feltúrtam már a fél internetet és ami kapcsolódott a problémához azt kipróbáltam, de eddig semmi sem segített.

A rendszerem fő alkotóelemei:

I7-es proci
Asus P6TD alaplap
12Gb ram
5970-es videókari.
win7 64bit

Ami érdekes, hogy a korábbi C2Q + 5870-es kombóval is ez volt a probléma, viszont egy általam karbantartott gépezetnél, ahol szintén asus alaplap + C2D meg egy egyszerűbb 4xxx-es ati kari van, ott ugyan ezzel az oprendszerrel gond nélkül megy az alvó módból való visszatérés. És a két oprendszer beállítása is ugyan olyan, tehát nem telepítettem másképp mint a sajátomat...Első körben arra gyanakodtam, hogy esetleg az ati kártyával van összefüggésben, de akkor a "külsős" gépben miért megy gond nélkül?

Ha valakinek lenne megoldása rá azt megköszönném!

(#25720) Laccoss válasza pojzon (#25719) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha van újabb bios, akkor azt is frissítheted és/vagy default beállításon próbálkozni a biossal.

(#25721) Sub-ZeRo válasza pojzon (#25719) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én ATI driverre gyanakszom. Nekem mondjuk 4670 volt és a 10.x-es driverekkel, nem jött vissza alvó állapotból. Azt hiszem a 10.2-es volt az. Vissza raktam a 9.10-est és voálá, vissza jött alvó állapotból. Amúgy a biosba jobb szétnézni, mert nekem pl csak S2 van. Arra van belőve. De szeritnem vedd elő a lap könyvét és nézzd meg melyikre mit ír.
Ja igen és ahogy felettem írják nem árt egy bios frissítés. Mikor 7-re tértem át én egyből megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25722) BullZeye válasza Ace Ventura (#25704) üzenetére


BullZeye
veterán

+2 Gigabájt Ram nem a 64 bites programok miatt kell.
Csak egy példa All Points Bulletin gépigénye elméletileg 2 giga ram, 4 gigával használtam, tökéletesen futott, aztán bnőmnek behalt memóriája ezért míg gariztatott oda adtam neki 2 gigát. Maradék 2 gigabájt rammal a szó szoros értelmében játszhatatlan volt a játék.

Pl nem töltöttek be elég hamar az objektumok, így láthatatlan falnak ütköztem állandóan, vagy egész egyszerűen futott 60FPSel, de meg-meg állt a játék állandóan (4-5 másodpercenként fél másodpercekre). Kínszenvedés volt ez az időszak, mert minden látványosan lelassult, nem tudtam zökkenő mentesen több programot futtatni, ami előtte sima ügy volt. Nem is hinné az ember mit jelent 4 giga minőségi ram!

32 és 64 bites w7 között mezei felhasználóként semmi különbség nincs, mert nem hiszem, hogy Studio MAxoznál, vagy Photoshopot nyúznád, esetleg CADeznél. Viszont ha elfoglal egy játék 4 gigából 2 gigát, és böngésző is 500 megát meg még sok másik program. Akkor nagyon örülsz neki, hogy minden akadás mentesen fut, és nem kell másodperceket várni, hogy betöltsöm a Total Commander.
Vagy hogy egy 4 gigás fájlt kitömörítsen 20 perc alatt, ha 5 perc alatt a memória miatt meg tudja csinálni.

(#25723) Fire/SOUL/CD válasza pojzon (#25719) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha esetleg Laccoss és Sub-ZeRo által javasolt módszerekkel sem oldódik meg a probléma, akkor még 2 lehetőség

1. Ha használsz Linux-ot is mellette, akkor a GRUB is okozhat ilyen hibát(rejtélyes módon)
2. SATA AHCI módban telepítetted a W7-et?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25724) Ace Ventura válasza BullZeye (#25722) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A márkás ram mit takar?
Én 1333-as sima Kingmaxból terveztem 2X2 gigát.Az elég márkás?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25725) Fire/SOUL/CD válasza Ace Ventura (#25724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az tény, hogy az un. márkás ramok-nak jobbak szoktak lenni a paraméterei. Azonban arra felhívnám a figyelmed, hogy ne csak a márkát nézd, mert azzal csúnyán meg lehet járni. Sok helyre megyek, ahol vásároltak jó minőségű ramokat, majd ezt követően dobálja a BSOD-t a masina.
Ennek az az egyszerű oka, hogy a tisztelt user elfeledkezik egy "apróságról", nevezetesen, hogy nem nézi meg ram vásárlása előtt, hogy az alaplapja egyáltalán támogatja-e adott gyártó, adott kapacitású, adott típusú memóriáját.

Leggyakrabban az a válasz, hogy "hát ez volt a legolcsóbb", vagy "ez volt a legjobb a piacon".
Na ez semmit sem számít, ha az alaplap meg nem kezeli...
Ilyenkor van az, hogy csak Single módban megy, duálban el sem indul a masina(vagy elindul, de "nem látszódik" a ram), vagy el is indul a gép, de jönnek a kékhalálok. Ilyenkor meg jön a BIOS-ban való turkálás és a memória feszkóval való játszadozás, ami az esetek döntő többségében csak még rosszabb eredményhez vezet(persze itt az alaplap által nem támogatott ramokról van kizárólag szó.)
Vannak olyan esetek is, amikor az alaplap ugyan támogatja a ramot, de mégis szükség van (igaz, tényleg minimális mértékben), hogy feszkót állítson az ember. Ez viszont teljesen bevett/természetes gyakorlat.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25726) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#25725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és ami lemaradt. Ha a user megnézi, az alaplapgyártó hivatalos honlapján, hogy az adott alaplap milyen memóriát támogat(ez érvényes a CPU-kra is általában), akkor azt úgy kell érteni, hogy a szintén a hivatalos honlapról letölthető BIOS változathoz adja meg a gyártó.
Tehát a támogatott memóriák, az az általuk kiadott utolsó BIOS-al értendőek(nem béta meg alfa biosok), míg a támogatott CPU-knál gyakran típusonként is feltüntetik, hogy milyen verziójú BIOS szükséges, hogy támogassa az alaplap.

Magyarul, az is könnyedén előfordulhat, hogy egyből egy BIOS frissítés is szükséges lehet, egy újabb(de támogatott) ram vásárlása esetén.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25727) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#25726) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így igaz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25728) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#25726) üzenetére


fatal`
titán

Annyit még hozzátennék, hogy rengeteg olyan RAM van ami nincs a supported listában és mégis hibátlanul működik, gondolom se idejük se energiájuk az alaplapgyártóknak az összes létező memóriafajtát végigpróbálgatni minden lapban, és ez valahol teljesen érthető. Annyi biztos, hogy a gyártó oldalán lévő feltűntetett RAMokkal 100% hogy működik az alaplap.

(#25729) pojzon válasza Laccoss (#25720) üzenetére


pojzon
tag

Szia!

Elfelejtettem a listába írni, de az elérhető legfrisebb bios van fenn a lapon, ígymax downgrade-elni tudom a cuccost. :(

(#25730) pojzon válasza Sub-ZeRo (#25721) üzenetére


pojzon
tag

Hát arra gondolnék én is, de akkor anyósom gépénél a 4350-es miért tud elmenni akár a 10.6-os driverrrel is? Vagy ez kártyafüggő is lehet? De ugye a Te példád szerint nem ezt feltételezi...

A biosban nálam csak S1 (pos) illetve S3 vagy auto beállítás lehet, és egyikre sem reagált a rendszer, ugyan úgy nem jön vissza teljesen. Illetve mahináltam még a repost to vga vagy milyen opcióval, de az csak s3 vagy autó állapotban elérhető, de az sem segített...

(#25731) pojzon válasza Fire/SOUL/CD (#25723) üzenetére


pojzon
tag

Szia!

Linuxot nem használok, csak a routeremen, remélem az nem hat ki rá. :) Amúgy ha csak simán külön álló lemezekből állna a rendszer akkor achi módban telepíteném, de jelen esetben két db raid0-ás tömb van kialakítva. Ezért csak korlátozottan működik a deafult beállítás, mert ugye ezt a módit mindenféleképpen be kell állítanom, hogy egyáltalán legyen rendszerem.

De kipróbálás után jelentkezem, hogy mi lett az eredmény.

(#25732) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#25728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, teljesen igazad van. Ennek általában 2 oka van, egyrészt akkor még nem létezett akkora kapacitású memória, hogy azzal is tesztelni tudták volna, másrészt meg a gyártók egy idő után kvázi "elavultnak" tekintik az alaplapjukat, ami napjainkban (ilyen rohamos technikai fejlődés mellett), elég rövid időt is jelenthet.

Az azonban biztos, hogy ha pl a Kingmax DDR2-800 1G-s ramot támogatja az alaplap, akkor a későbbiekben megjelenő Kingmax DDR2-800-as 2G-s modullal sem lesz gond nagy valószínűséggel.
A BIOS verziója mellé gyakran azt is odaírják, hogy mi lett benne javítva, vagy mik az újítások benne, pl "New memories supported", "CPU modelstepping G2 supported" vagy akár ilyen is olvasható ritkán, hogy "Hitachi 1T xyz modell now work perfectly".

W7 topikosoktól elnézést az offokért... :R

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25733) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#25732) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én elnézem neked. :B :DDD

(#25730) pojzon
Passz, nem tudom. Nekem az új driverrel resiznem kellett a gépet. A régivel működik.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25734) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#25732) üzenetére


fatal`
titán

Egyetértek. Én mondjuk őszintén nem láttam még olyan alaplapot, amiben a Kingmax memóriák ne indultak volna.

(#25735) Fire/SOUL/CD válasza pojzon (#25731) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, hogy RAID tömbök, az más...
(vagy átsiklottam felette, vagy nem említetted) ;]
Nem lehet, hogy pont a RAID driver a hibás? Különböző alvás módok esetén ugye a merevlemezeket is "le kell küldeni alvásba", meg onnan visszahozni. Ez meg illik a képbe, mert azt írtad, hogy másik konfig esetén is előjött ez a gond, hisz nyilván olyan dolog okozza a hibát, amit csak te telepítesz...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25736) Ace Ventura válasza Fire/SOUL/CD (#25725) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Egy biztos, a lapom kajázza a Kingmaxot, szerintem az lesz beletéve.Eddig sem voltak vele gondjaim.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25737) pojzon válasza Sub-ZeRo (#25733) üzenetére


pojzon
tag

Kezdek rájönni a dologra. :) Közben eszembe jutott, hogy van egy vésztartalékban egy régi quadro kártyám, gyorsan be is pakoltam a gépbe de a jelenség nem változott, tehát a videjó ezek szerint rendben vagyon, nem ott a bibi.

(#25738) pojzon válasza Fire/SOUL/CD (#25735) üzenetére


pojzon
tag

Iggen azt elfelejtettem említeni, szal nálam a hiba etéren. :) :B

De most már kezd az alagút végén megjelenni a fény, ugyanis defaultba vágtam a biost és lám-lám működik az ébredés rendesen. :)

Most szépen fokozatosan állítgatom vissza a beállításokat ahogyan volt és minden beállítás után ellenőrzés, és nagyon úgy fest, hogy valahol az acpi 2 support küröl lesz a bibi, mert jószerivel már csak azt nem piszkáltam vissza, illetve procituning nincs még "visszahelyezve", szal remélem, hogy acpi, mert anélkül elvagyok, de tuning nélkül sivár az élet. :D

(#25739) Gorneck válasza pojzon (#25738) üzenetére


Gorneck
titán

Csak nem vmi tuning beállítás?

Gorneck#1239

(#25740) Fire/SOUL/CD válasza pojzon (#25738) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát igen, tényleg csak "pár apróságot" nem említettél meg... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25741) pojzon válasza Gorneck (#25739) üzenetére


pojzon
tag

Hát az is lehet még, de egydtabil rendszer esetén kicsi a valószínűsége szerintem, de persze az is okozhatja. Ugye vannak minden-féle beállítási ami a proci energiagazdálkodását érinti, az volt még egy tippem, de az jelenleg ugyan úgy van mint a hiba idején, tehát az nem okozhatta.

Szal gyakorlatilag csak a tuning maga, vagy az acpi 2 opció maradt.

(#25742) pojzon válasza Fire/SOUL/CD (#25740) üzenetére


pojzon
tag

Ugyan kérem, ne akadjunk fel apróságákon, hiszen a probléma megoldása a lényeg, nem a részletek! :D

(#25743) #54715584 válasza #54715584 (#25635) üzenetére


#54715584
törölt tag

vki erre? :)

(#25744) Sub-ZeRo válasza #54715584 (#25743) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a Task host nem tudom mire szokta kiírni néha... Ha nem akarod hogy kiírja, akkor teljesen lépj ki a skype-ból.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25745) Dave™


Dave™
nagyúr

A backup (nem a system resotre, hanem a rendes backup) ugye csak a változásokat menti? Tehát először lementi a kijelölt libraryket, meg csinál egy rendszer lemezképet, majd ha napi rendszerességet állítok be, akkor minden nap csak az új/megváltozott fileokat menti, a régieket nem másolja át újra. Ill. ha törlök valamit az eredetiből, ugye a backupban is törlődni fog? Köszi!

(#25746) sedios


sedios
tag

sziasztok!

közelmúltban előjött egy probléma flash videók lejátszásánál: hang jó, kép zizi, nézhetetlen.
chrome-on és firefox-on egyaránt.
újratöltés, böngésző ki/bekapcs nem segít.
10 videóból 9 működik rendesen, de 1-nél ilyen. és mindig pont ugyanannál, tehát nem véletlenszerűen.
a gép gond nélkül visz 1080p-s filmeket is, nem hardver.
legújabb flash player van fenn.
folyamatosab frissített win7, 32bit.

(#25747) Sub-ZeRo válasza sedios (#25746) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az az 1 videó a rossz. IE8 alatt nézted már, hogy ott milyen? Ha ott is rossz, akkor szerintem a videót rosszul rakták fel.
Meg ha 10-ből 9 működik, akkor nem a géppel van a baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25748) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Mi akar lenni és h szüntethető meg a következő jelenség?
Egy mscorsvw.exe 50-90%on húzza a procit a bejelentkezés után nagyon sokáig??
Valami " .NET Runtie Optimization Service" nevű szolgáltatás vagy mi akar lenni

Hogy tudnék megszabadulni ettől??

Üdv

(#25749) pojzon


pojzon
tag

Noh kiderült mi okozta a sleep-ből való visszatérést. Miután sorba visszaállítottam a default bios beállításokat a korábbi megszokottakra, a végére a repost video on resume vagy micsoda okozta a problematikát. Azt kikapcsolva megy ahogyan kell neki.:)

Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni! :R

[ Szerkesztve ]

(#25750) bobsys válasza szabonagyur (#25748) üzenetére


bobsys
addikt

ahhoz tartozik
tiltsd le a servicet
ha nincs akkor lesz olyasmi hogy microsoft .net blabla es a vege NGEN azt letoltod es kesz
elvileg teker egy jo darabi 5-10 percig aztan elnemul es nem fogja tekerni a cpu-t
egyebken low priorityval fut

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.