Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23882) BenJoe80 válasza hackeeeee (#23831) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Na, megy most már minden szépen... sikeresen elindítottam a gépet és feltelepítettem a Windows 7-et. Szóval így áttekintve az egész bonyodalmat - lehet, hogy hülyeséget mondok - de az, hogy a felerőltettem a az alaplap telepítő CD-jéről az alaplapi hangkártya driver-ét bekavart valamiért, de olyan mértékben, hogy a gép lefagyott, el sem indult és még a BIOS beállításomat is átállította - igaz csak részlegesen.

Válaszolva kérdésedre igen, a Seagate 200GB-os SATA merevlemezre volt mindig is szánva az OS (egészen pontosan azon a merevlemezen csináltam egy 30GB-os partíciót és arra lett telepítve). Aztán ebben a kavarodásban valahogy, valamiért ez OS merevlemez nem az első merevlemez lett a BIOS-ban. Mondjuk ilyet még csak nem is hallottam, hogy létezhet, hogy BIOS egy driver miatt módosulhat.

Az még mindig egy rejtély, hogy miért írja ki a Primary IDE Master-hez, hogy [Not Detected], a Primary IDE Slave-hez miért rendeli a WD 250GB-os IDE merevlemezt és a valódi OS partíciót - a Seagate 200GB-os SATA vinyót - pedig miért a Third IDE Master-hez rendeli??? Eleve:

- miért IDE-ként kezeli az összes SATA meghajtót, optikai meghajtót (ugyebár mindegyikhez azt írja ki, hogy IDE)?
- miért nincs Primary Master (elvileg mindig ez az OS meghajtó)?
- a valódi OS meghajtó miért Third IDE Master és miért nem Primary?
- eleve miért van az IDE-s meghajtó előbb mint a SATA-sak (nem fordítva kéne lennie)?

Szóval ez nekem ez így elég zagyva, bár mióta az eszemet tudom, ez ennél a gépnél így működött... :F

A BIOS-ban, az IDE Configuration\Configure SATA As-nél van három mód:

- Standard IDE (jelenleg ez van beállítva - ez is volt mindig)
- AHCI
- RAID mode

Továbbá az Onboard IDE Operate Mode-nál [Enchanced Mode] van beállítva és lejjebb az Enchanced Mode Support On-nál pedig megin három választható variáció:

- S-ATA+P-ATA
- SATA mode (ez van kijelölve)
- P-ATA

Ezek így okay vagy valamit mást kéne beállítani? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.