Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) zizidor


zizidor
senior tag

RCS? Minek? 20 évvel ezelőtt még lett volna értelme.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#952) kali válasza zizidor (#951) üzenetére


kali
legenda

Van annak most is.

(#953) zizidor válasza kali (#952) üzenetére


zizidor
senior tag

SMS/MMS díjszabással? :F

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#954) anglergab válasza zizidor (#953) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
az RCS ingyenes, csak akkor kell fizetned ha fallback-kel SMS/MMS-re, mert pl. a túloldai eszközön nincs RCS és/vagy internet. Ilyenkor csak ezekkel biztosítható a kézbesítés.

[ Szerkesztve ]

(#955) kali válasza zizidor (#953) üzenetére


kali
legenda

Díjmentesen.

(#956) zizidor válasza kali (#955) üzenetére


zizidor
senior tag

Telekom: "Chat-üzenet esetén mobilinternet csomagodnak megfelelő a díjszabás, ha nem interneten küldesz üzenetet, tehát SMS/MMS esetén, a mobil díjcsomagodnak megfelelő SMS/MMS díjat számítjuk fel."

Ez hol ingyenes? Kétféle díjszabást említ, de mindkettő a díjcsomagtól függ. Talán a wifis, ami ingyenes lehet, feltéve ha a címzettnél is megvan a teljes support és nem SMS/MMS lesz belőle.

Gyakorlatilag egy iMessage klón, ami most már nem csak az operációs rendszertől, hanem a szolgáltatóktól is függ (a küldő és a címzett szolgáltatójától is). Annyi előnye van, hogy erre nem kell külön regisztrálni egy köztes szolgáltatónál vagy közösségi oldalon.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#957) thomas77 válasza zizidor (#956) üzenetére


thomas77
senior tag

Amióta elindult a szolgáltatás, használom. Korábban előfizetéssel, most dominóval.
100% hogy ingyenes, nem csak wifiről, hanem mobilnettel is.

(#958) kali válasza zizidor (#956) üzenetére


kali
legenda

Mobilinternettel is használom, sőt, többségében azzal - fényképeket...stb. is küldve - és semmi külön díj, csak annyi, hogy adatforgalom kell hozzá, ezért írják a mobilinternetes adatcsomagot.
Az iMessage gyártóhoz kötött, az RCS nem, de az iMessage is úgy működik, hogy ha a másik fél nem képes rá, akkor SMS/MMS formájában kerül továbbításra.
Ezek a platformok ilyenek, hogy ha nem mind a két fél képes rá, akkor nem valósul meg oda és vissza, illetve végig adott mód, igaz ez a VoLTE esetén is.

(#959) anglergab válasza kali (#958) üzenetére


anglergab
addikt

VoLTE-nél van/lehet transzkódolás mind a jelzésváltás, mind a hangkodek esetén.
Természetesen a legjobb felhasználói élményhez VoLTE-VoLTE kell (de enélkül is működik a VoLTE, azaz csak a központig az egyik félnél, nem a teljes átviteli úton). Azaz az ideális eset a transzkódolás nélküli VoLTE-hívás.

[ Szerkesztve ]

(#960) kali válasza anglergab (#959) üzenetére


kali
legenda

Igen, leírtam ezt én is korábban és most is azért fogalmaztam úgy az utolsó mondatban.

(#961) zizidor válasza kali (#958) üzenetére


zizidor
senior tag

Oké, az jó hír, hogy tényleg csak SMS/MMS küldés esetén fizetős. De mire ebből általánosan használható lehetőség lesz... (Értsd: a szolgáltatók és a mobilok is támogatják ÉS még aktiválva is van a chat...) :F

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#962) anglergab válasza zizidor (#961) üzenetére


anglergab
addikt

Hasonló a VoLTE-hoz: itthon több szolgáltató támogatja és a harmadik is ígéri a támogatást, az új androidos mobilok mind támogatják, ha nem a gyártói kliens app, akkor a telepíthető Google Messages által, alapértelmezésben aktiválva van a támogatott telefonokon, illetve a feltelepített Google Messages figyelmeztet a bekapcsolására.
Itt inkább az a baj, hogy sok működő alternatíva van, amik már elterjedtek. Igen, ez szeretne az iMessage lenni, de nem csak Androidon, hanem minden okostelefonon - ahogy a VoLTE is az alapvető VoIP lett/lesz minden telefonon. Mindkettő előnye ugye a meglévő telefonszám használata, külön app-regisztráció nélkül. Viszont probléma, hogy RCS-hez sok esetben kell appot telepíteni, illetve mobilnet előfizetés kell hozzá (VoLTE is azon megy, de ahhoz nem kell), illetve a VoLTE csak mobilneten megy, wifin egyelőre nem (ezt a VoWiFi oldaná meg).
SMS-hez, "sima" híváshoz nem kellett app és mobilnet/wifi. Igaz, ezek wifin/IP-n nem működtek (kliensoldalon). A hálózatban már régóta IP-n mentek/mennek.

[ Szerkesztve ]

(#963) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.Én vodás vagyok nálam még nem megy a VOLTE . Beszéltem az ügyfélszolgálattal ők azt mondták hogy kísérleti alapon csak két készülék kapta meg.Nekem xiaomi redmi 3S Prime B20 változat a kóddal nem elérhető *#*#86583#*#* de ha át váltón Indiâra akkor megjelenik a. VOLTE kapcsoló. Szoftveresen tudja a készülék. Ismerősömnek ugyan ijen készûléke van csak Telenoros az övé tudja, ő is a kóddal hívta elő a kapcsolatot.Ha telefonál 4G marad a készülék.

(#964) anglergab válasza laca1052 (#963) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
ezzel a készülékkel is működik.
Talán kérésre bekapcsolják, ha támogatott készüléket mondasz (S8/S8+). Persze ilyenkor nincs garancia a szolgáltatás minőségére és megbízhatóságára, a nem hivatalosan támogatott készülék problémákat okozhat, hozzáértés/témában való jártasság javasolt az esetleges hibaelhárításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#965) thomas77


thomas77
senior tag

iOS 12.3-on esetleg megy már a Telenor VoLTE?

(#966) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó néhány hete bekapcsoltattam egy Dominóra a VoLTE-t, ami egy ideje olyat művel, hogy 3 kicsengés utána automatikusan foglaltat jelez. Ma kikapcsoltattam a szolgáltatást, de nem javult meg. Áttettem egy másik készülékbe, semmi változás. Kikapcsoltam az összes hívásátirányítást, várakoztatást, amit csak lehet, de semmi. Mi a fene ez? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#967) bociusz válasza thomas77 (#965) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem. De majd ha megérkezik a jövőben, az iOS verziótól függetlenül, Carrier Bundle updateként fog érkezni. (Beállítások > Általános > Infó > Szolgáltató, most épp Telenor HU 36.0)

(#968) thomas77 válasza Oliverda (#966) üzenetére


thomas77
senior tag

Az árirányítások állítódtak el, mint sok más felhasználónak is. A telefon menüjében állítsd vissza, ahová akarod, a VoLTÉ-t meg visszakapcsoltathatod.

(#969) zizidor


zizidor
senior tag

iPhone-on (iOS 12.3) a beállításoknál engedélyezve van a 4G hang és adat, jött is üzenet a szolgáltatótól, hogy a 4G hívást aktiválták (még márciusban), de híváskor rögtön visszavált 3G-re. Mi lehet még hiba forrás?

Szerk: Telekom a szolgáltató

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#970) ToniSlow válasza zizidor (#969) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Az hogy szolgáltatói oldalról mégsincs engedélyezve.

(#971) anglergab válasza zizidor (#969) üzenetére


anglergab
addikt

Vagy nem aktiválták/letiltódott vagy nincs megfelelő LTE lefedettség vagy Bundle probléma vagy ideiglenes hálózati probléma. Rebootold a készüléket.

(#972) zizidor válasza anglergab (#971) üzenetére


zizidor
senior tag

Reboot már többször megvolt, az LTE lefedettséggel sincs gond, az ügyfélszolgálat szerint a 4G hang aktív, a típus támogatott, a szoftver friss. Úgy látszik ez még nem elég. :)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#973) anglergab válasza zizidor (#972) üzenetére


anglergab
addikt

Bundle is friss?
Vagy az Almának nincs kedve a VoLTE-hoz, vagy valaki hazudik :D

(#974) thomas77 válasza zizidor (#972) üzenetére


thomas77
senior tag

A telefon menüjében be van kapcsolva? Amúgy milyen iPhone?

[ Szerkesztve ]

(#975) tomp válasza zizidor (#969) üzenetére


tomp
Topikgazda

Számlás vagy prepaid?
Ha utóbbi akkor esetleg hálózati oldalról lehet valami zavar.

(#976) ServerWorks válasza tomp (#875) üzenetére


ServerWorks
tag

Írtam egy üzenetet volte aktivalassal kapcs :) köszi ha segítesz

[ Szerkesztve ]

(#977) zizidor válasza thomas77 (#974) üzenetére


zizidor
senior tag

Számlás-havidíjas, iPhone SE, Telekom által hivatalosan támogatott, 4G hang és adat a menüben bekapcsolva, 4G lefedettség van, szolgáltatás aktiválásról az üzenet megjött.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#978) kali válasza zizidor (#977) üzenetére


kali
legenda

A SIM kártya is megfelelő?

(#979) anglergab válasza zizidor (#977) üzenetére


anglergab
addikt

Mi az iOS + Bundle verziója?
Céges előfizetés?
Van rajta extra/speciális szolgáltatás bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#980) thomas77 válasza zizidor (#977) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem van mind a 2 féle SE: A1723 és A1662. Mind a kettőn hibátlanul megy a VoLTE. Itthon is és az usában is.
Ki kéne próbálnid a kártyát egy másik készülékben is. A telefonnal szerintem nem lehet gond.

(#981) zizidor


zizidor
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült feltárni a probléma okát. Ehhez megint csak a személyes ügyfélszolgálat kellett, ahol 1 perc alatt kiderült, hogy minden korábbi híreszteléssel (by Telekom) ellentétben, nincs bekapcsolva a volte. És egyelőre nem is lett, mert nem az én nevemen van az előfizetés. Így jártam. Köszi még egyszer.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#982) Lackooo84 válasza zizidor (#981) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én pont tegnap kapcsoltattam be egy haveromnak, ráadásul a párja nevén volt, elég volt bemondani a keresztnevét és bekapcsolták gond nélkül.

The Truth is out there...

(#983) anglergab válasza Lackooo84 (#982) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, Telekomnál már szinte mindenkinek lehet VoLTE-ja, ha nincs speciális kizáró szolgáltatás opciója. Ez előfizetéses esetben lehetséges.

(#984) Lackooo84 válasza anglergab (#983) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Dominos sim volt. Megkért, hogy intézzem el neki, mert először felhívta ő, és egy ügyintéző fickó azt mondta neki, h a 4G hanghívás fizetős szolgáltatás bla bla... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#985) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Annak mi az oka, hogy ha én hívok valakit akkor tökéletesen megy a VoLTE, de ha engem hívnak, akkor visszadob 2G/3G-re?
Telekomos vagyok. Már felhívtam őket, de annyit mondtak hogy aktiválva van a 4G Hang szóval a készülék hibás. Kb 2-3 hete van ez. Előtte bejövő hívásnál is 4G-n maradt. Mi romolhatott el a telefonba? Samsung Galaxy A6 Plus telefon, nem szolgáltatós.

(#986) anglergab válasza bopeti98 (#985) üzenetére


anglergab
addikt

Repülőmód be-ki, újraindítás megvolt?
Jó az LTE jelerősséged?

(#987) tomp válasza bopeti98 (#985) üzenetére


tomp
Topikgazda

Domino vagy számlás?
Nekem a Telenornál volt ilyen 1x. VoLTE mellett is leváltott amikor bejövő hívásom volt.

(#988) bopeti98 válasza anglergab (#986) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, minden meg volt. Újraindítás, mivel Dual simes telefon ( dual VoLTE is ) megcseréltem a kártyákat de úgy sem jó. Sőt ha nincs 3G lefedettség csak 2G meg 4G és épp mobilnetezek akkor van hogy ki sem csörög csak jön az sms nem fogadott hívásról. Kimenő hívásnál nincs gond. Ott megy a VoLTE.

(#987) tomp
Számlás. Régi Mobil S + 12 GB csomag.

A beállításokkal elvileg minden rendben, és eddig működött is.

Szerk: térerő azért gyengébb mert épp vonaton vagyok a semmi közepén, de max 4G térerő mellett sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#989) kali válasza bopeti98 (#985) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha csak egy adott helyen/cellában/toronyra kapcsolódva jelentkezik, akkor helyi szolgáltatós oka is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#990) 4Grider válasza bopeti98 (#985) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ugyanez van nálam is dominon és S9-el. Nálam már a bekapcsolástól kezdve bejövő hívásnál leváltott.
És nem írja ki a VoLTE-t a telefon, csak marad kimenő hívásnál 4G-n. És kiírja a HD-t. Ha ugyanebbe a telefonba Telenor sim-et teszek, az rögtön kiírja a VoLTE-t.
Ennyire kiforrott és egységes technológia a VoLTE. Mire az összes VoLTE képes telefonnal problémamentes lesz, már nem ezen a technológián fogunk telefonálni. :(((
Persze tudom, rajtunk kívül mindenkinek problémamentes.
Nálam pl. Telenoron jobb a hangminőség 3G-n HD hanggal, mint VoLTE-n, utóbbinál teljesen hiányzik a mély, olyan, mintha erősen szűrnék a hangszínt. És amióta publikus a VoLTE a Telenornál, azóta kikapcsolt VoLTE-val is 1-2 másodperc a hívásfelépülés (3G-n).

(#991) kali válasza 4Grider (#990) üzenetére


kali
legenda

Nem egységes, mert a Telenor más módon kivitelezte, mint a Telekom, de ez a leírásukban is említve van: [link] (virtualizált)
Mindenki úgy csinálja, ahogy tudja és akarja, aminek előnye és hátránya is van.

[ Szerkesztve ]

(#992) 4Grider válasza kali (#991) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ettől függetlenül a Telekomnál már illene ennyi idő után egy gyári/független S9-en problémamentesen működnie bekapcsolását követően. Főleg ha ugyanazon a készüléken másik szolgáltatóval nincs gond (a vacak minőséget leszámítva).

(#993) kali válasza 4Grider (#992) üzenetére


kali
legenda

Jól is kellene működnie, biztos oka van, hogy hibát tapasztalsz, azt kellene kideríteni, hogy mi az. XEH vagy TMH a telefonod?
Nekem ugyan Note9 van jelenleg (XEH, korábban volt TMH is), de azo(ko)n semmi probléma a Telekom VoLTE kapcsán, ahogy előtte a Mate 10 Pro-n...stb. sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#994) 4Grider válasza kali (#993) üzenetére


4Grider
nagyúr

XEH van rajta gyárilag.

(#995) anglergab válasza 4Grider (#990) üzenetére


anglergab
addikt

Az hogy megjelenik-e a VoLTE és/vagy HD ikon, az szolgáltatói preferencia kérdése! Van egy alapbeállítása a gyártónak, azon változtat ha kifejezetten megkéri rá az operátor. Ez nem probléma, hanem testreszabás.
És sejthető, hogy nem ez az egyetlen szolgáltató-függő paraméter a VoLTE esetében (XEH esetében is!).

Az esetedben (CS fallback, hangminőség) a problémát valószínűleg a szolgáltató oldali profilod/konfigurációd okozza, nem a telefonod. Az egy nagyon-nagyon kiforrott típus. Próbáld meg másik VoLTE-s SIM-mel a telefonodban vagy a te SIM-edet próbáld meg másik VoLTE-s telefonban, ami garantáltan jól működik a "saját" SIM-ével.

[ Szerkesztve ]

(#996) 4Grider válasza anglergab (#995) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az egész nem ér annyit, hogy szórakozzak vele. Ha két külön szolgáltatónál sem működik rendesen egy szolgáltatás (két, közel egy év eltéréssel vásárolt független, hivatalos forgalomba került XEH-es S9 van itthon), akkor úgy gondolom, hogy nem érdemes küzdeni egy ilyen "szolgáltatással". Majd kijavítják a hibát ha tudják, ha meg nem , akkor marad ilyen. 2G-nél jobb...

[ Szerkesztve ]

(#997) Lackooo84 válasza 4Grider (#990) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azért nem írja ki a trénél az ikont, mert a drága szolgáltató arra lusta, hogy a saját konfigjukban egy skriptet beállítsanak, és ne hagyjanak nullán. Ugyanez van a Huawei/Honor telóknál is, roottal megoldható az ikon.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#998) anglergab válasza Lackooo84 (#997) üzenetére


anglergab
addikt

Nem lusta, tudatos preferencia.
Deutsche Telekomnál is így van.
A default az, hogy megjelenik az ikon sok készüléken, az elrejtéshez kell konfig.
Gondolj bele, alapból a tesztelőknek/mérnököknek segítség az ikon, a végleges változatban az átlagos felhasználóknak viszont nem feltétlenül szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#999) Lackooo84 válasza anglergab (#998) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát anno átnéztem elég sok szolgáltató konfigját, és szinte csak a telekomosoké van 00000000-án hagyva. Szerintem az ikon egy jó visszajelzés a funkció működéséről, és igen az lenne az igazi, ha user ki-be kapcsolhatná ahogy jóesik, lásd Oneplus széria. És ez szimpla lustaság, szerintem senkit nem zavarna, ha a hívás gombon is és a híváslistán is ott lenne az odavaló ikon.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1000) bopeti98 válasza 4Grider (#990) üzenetére


bopeti98
őstag

Na közel 40 percet beszéltem az ügyfélszolgálattal. Technikust kapcsoltak. Kérdezgette milyen telefonom van, milyen SIM kártya és mondta hogy ha a feltöltős SIM-et nem használom netezésre sem hívásra (csak mobil lottózni meg sms parkolni szoktam róla, plusz nem akarom hogy elvesszen a szám) akkor kapcsoljam ki a VoLTE-t főleg hogy alapból nincs is aktiválva rajta a 4G Hang plusz állítsam only 3G/2G-re.

Így most úgy néz ki hogy a havidíjas számon működik bejövő hívásnál is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.