Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) kali válasza ctibor (#200) üzenetére


kali
legenda

Mindenki tapasztalja, mert a Telekom - Huawei kombóval nincs külön kijelzés, abból látható csak a VoLTE kapcsolat, hogy a telefon 4G-n marad telefonálás közben, nem vált vissza 3G/2G hálózatra.

(#202) zizidor válasza ctibor (#200) üzenetére


zizidor
senior tag

Hívás közben mit mutat? Marad a 4G vagy LTE jelzés, vagy visszavált 3G/2G-re?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#203) ctibor válasza zizidor (#202) üzenetére


ctibor
senior tag

(és kali)

Kipróbáltam. Telefonáltam és közben neteztem is. Maradt 4G-n.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#204) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

Pixel2-vel próbálta már valaki a telenor VoLTE-t?
gondolom kb esélytelen a támogatása

(#205) sixtybi válasza gyalu 1 (#199) üzenetére


sixtybi
tag

Ugyanúgy mint OP5-re.
PDC tool-lal másik profile-t aktiváltam.
Viszont OP3-on megszűnt a VoLTE. OP5-ön megy stabilan.
Majd megnézem mi lehet az oka.
Ránézek megint a PDC-vel, hogy mi az aktív.
Pedig ment szépen azon is pár napig. Lehet egy restartig?

(#206) #81733120 válasza ctibor (#203) üzenetére


#81733120
törölt tag

Magyarán van VoLTE. :)

(#207) sixtybi válasza sixtybi (#205) üzenetére


sixtybi
tag

Commercial-VDF profile-t aktiváltam.
És szerintem attól romlott el, hogy a default overseas-t nem töröltem ki első alkalommal, és visszaállt rá a sub0.
Most újra próbáltam, remélem most már megmarad.

(#208) tomp válasza sixtybi (#207) üzenetére


tomp
Topikgazda

Igen a default overseas profilt törölni kell!

(#209) gyalu 1 válasza sixtybi (#205) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Köszi. Root nélkül gondolom nem megy a mutatvány?

(#210) tomp válasza gyalu 1 (#209) üzenetére


tomp
Topikgazda

OnePlus esetében nem kell root!

(#211) gyalu 1 válasza tomp (#210) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Szuper. Köszönöm

(#212) this is life


this is life
Ármester


Telenor mi mix 2 Volte gond nelkul mukodik a tiltas torlese utan ,tarcsazo kod beutve,APN kiegészítve, MVNO atirva..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#213) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A Volte hívás-hoz szükséges, hogy az adott előfizetésen legyen aktív net csomag is?

Céges kártya, de net nincs hozzá.

Kaptam rá egy ilyen sms-t nemrégiben :

"Kedves Ügyfelünk! Már az Ön telefonján is elérhető új 4G hang szolgáltatásunk, mellyel a jövőben gyorsabb hívásfelépüléssel, HD hangminőségben telefonálhat és akár hívás közben is használhatja a 4G mobil internet szolgáltatást. Az aktiváláshoz kérjük, indítsa újra mobiltelefonját. További részletek: www.telekom.hu/4g-hang Üdvözlettel: Telekom"

Dual sim-es (dual volte képes) telefonban lesz, de alapértelmezett adatra a másik sim lesz kijelölve.

Így is működhet majd akkor a volte mind2 sim-el?

(#214) TODI1111


TODI1111
addikt

Telekomnál valóban folyamatosan kapcsolják be a szolgáltatást és érdekes módon náluk a Note 9 is kompatibilis készülék, ellenben a telenorral akiknél csak az S9 és S9+ (a samsungok közül). :D

(#215) kali válasza TODI1111 (#214) üzenetére


kali
legenda

A Telekomnál a Note9 az első pillanattól, a készülék megjelenésének a napjától VoLTE kompatibilis.

(#216) MADcat válasza kali (#215) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a telekomos készülékem, amit telenoros flottás simmel használok, mikor lesz volte képes...
S9+
Gyanítom soha... :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#217) kali válasza MADcat (#216) üzenetére


kali
legenda

A készülék VoLTE képes, csak kell bele egy megfelelő Telekomos előfizetéshez tartozó SIM kártya. :D
Idővel a nem Telenoros készülékeken is menni fog a Telenoros VoLTE, megint más kérdés, hogy a Telenor mikor engedi rá minden flottára a 4G hanghívást.

[ Szerkesztve ]

(#218) TODI1111 válasza kali (#215) üzenetére


TODI1111
addikt

Hát éppen ez az, hogy a note 9-nél a gyári telenoros rom sem tartalmazza még a kapcsolót sem a beállításoknál.

(#219) #81733120 válasza kali (#217) üzenetére


#81733120
törölt tag

:K

TODI1111: azért nem tartalmazza a Telenoros ROM a VoLTE kapcsolót, mert még nem támogatott a szolgáltató által a dolog és a listán sincs fenn a mobil. :(

[ Szerkesztve ]

(#220) kali válasza TODI1111 (#218) üzenetére


kali
legenda

A következő frissítésbe hátha beleteszi majd a Telenor.

(#221) TODI1111 válasza #81733120 (#219) üzenetére


TODI1111
addikt

Tudom, hogy még nem támogatott és a listán sincs csak azt nem értem miért? Nem megfért volna az S9 testvérek mellett a támogatási listán?
kali Vajon melyik frissítésben kerül bele a független készülékekbe?Szerintem többen vannak azok akik ilyen készüléket használnak telenoros simmel és szeretnék már használni a szolgáltatást.

(#222) adam1400


adam1400
tag

az igaz h a frondeonál nincs volte?

(#223) Gubu0101 válasza adam1400 (#222) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igaz.
Sőt még a UPC-nél se,ott csak annyit olvastam egy külföldi oldalon,hogy a VoLTE kimarad és csak VoWIFI lesz,ha lesz :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#224) this is life válasza TODI1111 (#221) üzenetére


this is life
Ármester

A XEH rom felrakasa odinnal nem lenne megoldas ? A knox nem ugrik miatta emlekeim szerint.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#225) #81733120 válasza TODI1111 (#221) üzenetére


#81733120
törölt tag

"Vajon melyik frissítésben kerül bele a független készülékekbe?"

Ezt nem tudjuk neked megmondani. De mivel csúcsmodellről van szó, ezért szvsz következő körben a támogatott készülékek közé fog kerülni.

(#226) kali válasza this is life (#224) üzenetére


kali
legenda

Abban sincs Telenoros támogatás.

(#227) TODI1111 válasza this is life (#224) üzenetére


TODI1111
addikt

Nekem független készülékem van XEH rommal. Azért is lennék kíváncsi, hogy vajon mi mikor kerülünk sorra ha még a saját romukkal rendelkező készülékeik sincsenek frissítve. Persze nem fogok a kardomba dőlni azért mert nincs csak jó lenne ha minnél előbb élvezhetnénk a szolgáltatás előnyeit.

(#228) this is life válasza kali (#226) üzenetére


this is life
Ármester

Az én telefonomnak sincs telenor volte tamogatasa ,megis mukodik ,ehhez a magisk vowifi enable modul nem igazan tehetett semmit sem hozza. Gondolom jo szokas szerint a buildprop_ban rejlik pontosabban rejtik el a gyartok eme opciot .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#229) zizidor


zizidor
senior tag

Ha a mobil VoLTE képes, de a szolgáltatónál nincs bekapcsolva, akkor csak a "hagyományos" hívás megy. Ha a szolgáltatónál be van kapcsolva, de a mobil nem támogatja (vagy ki van kapcsolva), akkor is csak a hagyományos megy. Ha mindkettő támogatja, de a mobil nem rendelkezik a szükséges profil beállítással, akkor sincs VoLTE. Ezek után nem értem, miért kellett ezt a szolgáltatókra lőcsölni. Főleg, hogy a specializált romokat a készülék gyártója adja ki a szolgáltató jóváhagyása és többkörös egyeztetés után, ez állati lassan megy. A Samsungnál meg még annál is lassabban.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#230) kali válasza zizidor (#229) üzenetére


kali
legenda

Azért muszáj a szolgáltatókra hagyni, mert ők döntik el, hogy milyen módon és paraméterekkel eszközlik a VoLTE működését (a Telekom és a Telenor is eltér, sarkítva; fizikális kontra virtuális).
A Samsungnál pont gyorsan mennek ilyen dolgok, a szolgáltatóknál első körben benne vannak a készülékeik, sőt, a Telekom velük kezdte anno már a teszteket is és most a Telenornál is vannak Samsung készülékek már az első körben is.)

this is life: De nem mindegy, hogy melyik készülékkel lehet ilyen tekintetben mókolni és melyikkel nem.

[ Szerkesztve ]

(#231) zizidor válasza kali (#230) üzenetére


zizidor
senior tag

A kérdéses paramétereket simán meg lehetett volna oldani másképp, pl. a szolgáltató által küldött konfigurációként, amikor a mobil "fellép" a hálózatra. Egy nagyságrenddel egyszerűbb lenne. Így meg megy a töketlenkedés majd évekig, miközben a VoLTE egy win-win funkció lenne, a szolgáltatónak és az előfizetőnek is előnyös.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#232) sixtybi


sixtybi
tag

Oneplus 3-on, a PDC tool-lal hiába törlöm ki az overseas profile-t, miután másikat aktiváltam, egy idő után visszajön rá, és elromlik a VoLTE rajta.
Másnak is volt már ilyen? Nem root-olt.

(#233) kali válasza zizidor (#231) üzenetére


kali
legenda

Nem olyan egyszerű az.

(#234) zizidor válasza kali (#233) üzenetére


zizidor
senior tag

Miért? Azokat a paramétereket kellene átadni, amit most előre beírnak a mobilokba. Vagy eltárolni a SIM-kártyán, akár utólag is. A jelenleginél mindkettő egyszerűbb lett volna.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#235) kali válasza zizidor (#234) üzenetére


kali
legenda

Technikailag nem úgy működik, mint egy NET vagy MMS hozzáférési pont konfigurálása.

(#236) zizidor válasza kali (#235) üzenetére


zizidor
senior tag

Bocs, most esett le, hogy nem ugyanarra gondolunk. Én arra céloztam, hogy már ez elején nem így kellett volna megtervezni, hanem beépíteni a protokollba, és akkor nem kellene felesleges köröket futni minden egyes készülék/szolgáltató kombinációval. Te meg arról beszélsz, hogy mi a helyzet most.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#237) tomp


tomp
Topikgazda

zizidor
VoLTE/VoWiFi konfiguráció
Ahogyan láthatod nem egy egyszerű APN beírásból áll hanem egy elég komoly konfigurációból.
Ha ezt be bírnád írni kézzel lemenne a nap...

sixtybi
Törlés előtt deaktiváltad sub0-n és sub1-en? Deaktiválás->törlés->új profil beállítása->aktiválás. Így mentél végig a műveleten?

(#238) tomp


tomp
Topikgazda

Pixel 2/XL VoLTE:
[GUIDE]Enable VoLTE
Root szükséges a Magisk VoEnabler modul miatt mivel root nélkül csak a profilt lehet aktiválni, a kapcsolót NEM!

(#239) zizidor válasza tomp (#237) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem kézi beírást, hanem szolgáltató általi kiküldést írtam, de hagyjuk, ez csak egy elméleti dolog volt, nem így valósították meg.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#240) tomp válasza zizidor (#239) üzenetére


tomp
Topikgazda

Szolgáltató általi konfig kiküldése nem lehetetlen dolog. Elméletileg a bevezetése elindult. Csak nem európában...

(#241) mista_cool


mista_cool
csendes tag

Üdv!
Bocsánat, ha már kérdezték korábban, az összefoglalóban nem láttam: hordozott szám esetén működik a VoLTE? (Csak mert úgy emlékszem, hogy a HD hang nem elérhető hordozott számmal.) :R

https://www.youtube.com/watch?v=DCShWTf8NWk | https://www.youtube.com/watch?v=FVr7Y_PcHCA

(#242) #81733120 válasza mista_cool (#241) üzenetére


#81733120
törölt tag

A számhordozás nem befolyásolja a 4G Hang működését.:N

(#243) kali válasza zizidor (#236) üzenetére


kali
legenda

Nincs kötelező egységes megoldás, ezért nem is nagyon terveztek/terveznek minden tekintetben előre.
Ettől egyszerűbb dolgokban (4G+/CA például) is eltérnek a különböző szolgáltatói megoldások, azokból is van kavarodás bőven.

mista_cool: Szia, A 3G HD-t is megoldották már a legtöbb szolgáltatónál a hordozott számok tekintetében is.

(#244) this is life válasza kali (#230) üzenetére


this is life
Ármester

Abban igazad van , hogy nem mindegy mely keszuleket lehet ilyen teren mokolni , Ami bosszanto hogy a gyartok a rom/fw-ben ezt miert kapcsoljak ki , illetve a szolgaltato egy konfiguracios üzenettel miert nem tudjak a beallitasokat elkuldeni a telefonra . Anno bezzeg wp8.1 ,w10m telefon eseten ahanyszor hr volt es ujra belakas egybol jott a konfiguracios uzenet . A sajat peldam pl : mi mix 2 global rommal aktiv volte kapcsolo, persze nekem miui eu rom van abban nincs ilyen beallitasi lehetoseg ,de magisk modullal ismet aktiv lett ,majd telenor hivasa ,volte tiltas kikapcsolasa , az apn beallitasa es voila gond nelkul megy a volte. Ezert kisse kodositesnek tunik a kompatibilitas es tsai-ra valo hivatkozas .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#245) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Feltettem egy kérdést a telefonom topikjában, ami VoLTE témájó, de nem akarom duplán feltenni, ezért ide csak linkelném, hátha van aki tud választ készüléktípustól függetlenül is.

P20 Pro Dual VoLTE kérdés

(#246) kali válasza kory24 (#245) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Vélhetően nincs aktiválva adott előfizetésen a VoLTE funkció, személyes vagy telefonos ügyfélszolgálaton tudod intézni.

(#247) kory24 válasza kali (#246) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm!

Én is erre gondoltam, csak nem akarok hülyének se tűnni, ha hívom ügyfélszolgálatot :)

Ezért kérdeztem itt előbb

:R

(#248) 4Grider válasza kory24 (#245) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem az is gond lehet, hogy a mobilnet az első sim-re van beállítva, a második sim-en ezért sem lehet VoLTE hívást folytatni.

(#249) kali válasza 4Grider (#248) üzenetére


kali
legenda

A másodikra van beállítva, de nincs jelentősége, úgy is működik, az alsó opció alapján átvált szükség esetén, sőt, akár kikapcsolt mobilinternet mellett is megy a (dual) VoLTE.
Mate 10 Pro-n teszteltem korábban a gyakorlatban is.

[ Szerkesztve ]

(#250) kory24 válasza kali (#249) üzenetére


kory24
őstag

Az esetleg lehet a hiba forrása, hogy a 2.simen nincs hang csomag rendelve?
Azaz csak egy 6GB net csomag van rajta.
De ettől hívni és hívást fogadni lehet vele.
Telekom oldalán sehol nem láttam szükséges lenne a voLTE-hoz min. S csomag.

(Ügyfélszolgálat egyelőre nemtudom hívni, mert párom nevén van előfizetés ő meg ma dolgozik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.