Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) thomas77


thomas77
senior tag

Úgy érzem, megint a szokásos lemezt rakjuk fel.
A szolgáltatók bevezetnek egy új szolgáltatást. Kezdetben vannak nehézségek. Sok felhasználónak elmegy a kedve a dologtól. Ennek hangot is adnak (persze ezzel nincs is gond, hiszen ez egy fórum, pont azért IS van).
Később ha megoldódnak a nehézségek azokat a felhasználókat a továbbiakban nem nagyon lehet majd rábírni, hogy használják ha hibátlanul működik, akkor se.

Akinek folyamatosan gondja van a szolgáltatással, azokat megértem.
A szolgáltatót is megértem, mert nem lehet várni a végtelenségig a bevezetéssel, mert akkor már senkit nem fog érdekelni a dolog.
Nem egyszerű...

Azért azt ne felejtsük el, hogy a VoLTE előtt is voltak megszakadt hívások, ki nem csörgések, néma volal, dadogó hang, nem kapcsolható számok stb. Mégse veszi elő senki se az MM tárcsás telefont az utcán és nem telefonál vele nagy megelégedéssel.

Nem is kívánok vitát nyitni az egészről, csak az akartam leírni, hogy a felhasználóknak türelemmel kell lenmiük ilyen helyzetben. Aki most elengedi ezt a témát, annak is érdemes később újra körüljárni a dolgot. Nyilvánvalóan a szolgáltatók arra törekednek, hogy a felhasználóknak minőségi szolgáltatást tudjanak biztosítani.

(#702) Oliverda válasza KurtCobain (#699) üzenetére


Oliverda
félisten

Múlt héten ugyanezt csinálta egy iPhone 6s-sel, pedig az elvileg támogatott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#703) kali válasza Starchm (#694) üzenetére


kali
legenda

Hivatalosan támogatott készülék kapcsán tudok segíteni, ha gondolod.

(#704) Starchm válasza kali (#703) üzenetére


Starchm
őstag

Nem hiszem, h lesz alkalmam tesztelni vele, mert mint irtam nincs nagyon közelemben ilyen készülék, ezért inkább nem rabolnám az időd azzal, h egy nem támogatottal szórakozzunk.

(#701) thomas77
Szerintem én is ezt fogom tenni, félre rakom egy hónapra aztán majd visszanézek később ha eszembe jut. Nem olvastam vissza a topikot de biztos lesz/volt olyan aki köpködött a volte-ra, mert nem egyből megy mindenen, de én már annak örülök, h feltűnt a volte jel a statusbarban :DD

(#705) Oliverda válasza Oliverda (#702) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok, ismét. Kicsöng, létrejön a beszélgetés, majd pár másodperc után elnémul minden, miután pedig újra akarom hívni a másik felet, azt mondja, hogy ezen a számon előfizető nem kapcsolható. :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#706) tomp válasza thomas77 (#701) üzenetére


tomp
Topikgazda

A Telenornál még elnézhető valamilyen szinten a VoLTE gondok. Nem a hívhatatlan rövidszámos bugok(mert az eléggé nevetségesen kínos) hanem az esetleges megszakadó hívások vagy a hirtelen eltűnő VoLTE kapcsolat tétlen állapotban. Előbbi az első hetekben többször is előfordult nálam és olyankor nem csak szimplán a VoLTE hívás szakadt meg hanem a teljes hálózat ledobott. Eltűnő VoLTE mostanság többször is előjön. Csak egy repülő mód után jön vissza.
De még mindig örömmel használom a VoLTE-t mivel nekem a 4G-ről 3G-re való visszaváltás hívás esetén többször bugos. Ha hívtak, nem váltott le a telefon 3G-re így a hívó fél "a hívott szám jelenleg nem kapcsolható" üzenetet kapott. Ha én hívtam akkor több mp-ig várakozott, hogy vissza tudjon váltani 3G-re a telefon. Ez sajnos a telenor ZTE "fícsöre". VoLTE-n eddig mindig elértek. Én is mindig sikeresen indítottam hívást.

(#707) Szokenesz válasza tomp (#706) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Sajnos nalam ez a mindig elertek, nem igaz, joval kevesebb SMS-t kapok, az teny, de nalam ugyan ugy megvan meg a hiba. [kép]

(#708) adam1400


adam1400
tag

egyébként bármilyen vodafone márkájú (ami alcatel) nem is fog müködni a volte egyik T-nél sem? mivel a telenor nem fogja forgalmazni.

(#709) #81524480 válasza adam1400 (#708) üzenetére


#81524480
törölt tag

:F :F

(#710) martonl válasza Szokenesz (#707) üzenetére


martonl
senior tag

Ha van rá módod (nincs szükséged gyorsabb mobilnetre, van rendes térerő stb.) próbáld meg a telefont 3G/2G-re kényszeríteni. My Telenorban volt is rá beállítási lehetőség. 1-2 éve egy Telenor boltos azt mondta, 1800MHz-en átfedés van a GSM és a 4G között, ami okozhat anomáliát. Furának tartom, de lehet, hogy igaza van. Meg a My Telenorban sem biztos, hogy véletlenül van ott a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#711) thomas77


thomas77
senior tag

Keresztanyám hívott nemrég. Telekomos madzagos csacsogós telefonja van. Le van tiltva a hívószám küldése.
Viszont ha olyan telekomos számomat hívja, amin be van kapcsolva a VoLTE, akkor a tiltás ellenére kijelzi a számát. :Y
Ha olyan telekomost hív, amin nincs központilag bekapcsolva a VoLTE, ott nem jelenik meg a száma. Ha vodafone-ost, vagy telenorost hív akkor se. :F

(#712) martonl válasza thomas77 (#711) üzenetére


martonl
senior tag

Másik számról is így viselkedik? (Hívásnál #31# a hívószám elé rejti a számot, ki tudod próbálni). Ha igen, ne frissíts szoftvert a telefonodon, és kérj pénzt a szolgáltatásért. :DD

[ Szerkesztve ]

(#713) this is life válasza tomp (#706) üzenetére


this is life
Ármester

Olvasva a soraitokat , eselyes hogy a hiba nem a szolgáltatónál van hanem a telefonok szoftvere a gondok okozoja , esetleg az SOC es a hozza kapcsolodo driverek .
Lehet hogy ossze kellene irni hogy milyen hw-en megy a szolgaltatas hiba nelkul .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#715) thomas77 válasza martonl (#712) üzenetére


thomas77
senior tag

Sajnos nincs más ismerősöm, akinek telekomos madzagos száma van, így nem tudom lepróbálni.
Mindenesetre a keresztanyám nagyon pipa. Nem véletlenül tiltatta le a hívószám küldést. Már reklamált is a Telekomnál. Elvileg folyamatban a hiba javítása, de ha valaki más is le tudná csekkolni ezt a dolgot, az jó lenne. Érdekelne, hogy egyedi hibáról van-e szó, vagy minden telekomos madzagos előfizetőt érint.

(#716) tomp válasza this is life (#713) üzenetére


tomp
Topikgazda

Inkább a VoLTE konfigurációnál lehet gond.
pl a voda külföldön eléggé sajátos konfig beállítást használ.

(#717) Szokenesz válasza martonl (#710) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Koszonom a tippet, de ahol lakok meg ahol melozom, minimalis a terero, telefonalni tul sokat nem telefonalok, viszont 3G-n semmit nem bir mar ott betolteni, 4G meg eldocog ugy is. Szoval ez a lehetoseg nem jatszik.
Pedig a telepulesen 3G legalabb 10x gyorsabb mara..

Szerk.: Itt 800Mhz a 4G, es 2100Mhz a 3G

[ Szerkesztve ]

(#718) martonl válasza thomas77 (#715) üzenetére


martonl
senior tag

Azért írtam, hogy hívd magad másik számról úgy, hogy a #31#-et a szám elé rakod. Emlékeim szerint akkor annál a hívásnál elrejti a számot. Így bármilyen irányból, egy másik mobillal ki tudod próbálni. Én úgy emlékszem, hogy a hívószám minden esetben elküldésre kerül, de ha tiltás van, mellé rak egy jelet a hálózat, ami alapján a telefon szoftvere nem jeleníti meg. Magyarul egészen a készülékig eljut a hívóazonosító, és maga a készülékszoftver fogja tiltani. Talán a te készülékszoftveredben bugos (vagy inkább feature-os) a szoftver volte esetén. Vannak olyan szolgáltatók, akik havidíjért megjelenítik neked a rejtett számokat. Tudtommal ezek úgy működnek, hogy a bejövő hívást át kell irányítani az ő számukra, és azt aztán megmondják neked. Na ilyen szolgáltatást indíthatnál te is. :K De lehet, hogy rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#719) lugosi válasza martonl (#718) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Így bármilyen irányból, egy másik mobillal ki tudod próbálni"

Szerintem félreértetted, vezetékes a hívó, annak a számkijelzése a probléma. Nem mobil.

(#720) martonl válasza lugosi (#719) üzenetére


martonl
senior tag

Nem hiszem, hogy félreértettem. Pusztán azt kéne kideríteni, a hívó oldalon van-e a probléma, vagy a hívottnál.
Azt meg nem tudjuk, más irányból is van-e ilyen anomália.

[ Szerkesztve ]

(#721) thomas77 válasza martonl (#720) üzenetére


thomas77
senior tag

VAN!!!
Telenorról, Vodafonról és másik telekomos mobilról is produkálja a hibát.
Tehát nem csak a madzagos érintett. Korábban valahol volt szó róla, hogy a hívószám mindenképp végigutazik a rendszeren. Annak a szolgáltatónak a dolga elrejteni (ha kell), ahol végződik a hívás.
Most ez itt hibásan működik. A rejtett számot is megjeleníti.
Vannak akik sok pénzt fizetnek ezért. Mi most ingyen megkapjuk... :Y

(#722) martonl válasza thomas77 (#721) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor tényleg ne frissíts szoftvert telefonodon! Igen, írtam én is, hogy csak a végződésen van tiltva, bár én a készülékszoftverre emlékszem (mondjuk azt akkor ki lehetne kerülni). De aztán még az is lehet, hogy voltén leszedi a tiltást a hálózat (ez logikusabb). Bár akkor ez másnál is előjönne. Van pár névtelen zaklatóm, majd írd meg a tarifádat! ;]

[ Szerkesztve ]

(#723) thomas77 válasza martonl (#722) üzenetére


thomas77
senior tag

Az a helyzet, hogy nem szoftverfüggő.
3 különböző készülékken is reprodukáltam a hibát. Abból az egyik nem VoLTE képes, de a benne lévő sim-en aktív a VoLTE szolgáltatás.
Innen nézve bármilyen készülékkel működhet.
Akinek van telekomos Domino simkártyája, amin aktív a VoLTE, az maga is meggyőződhet erről.

(#724) KurtCobain válasza thomas77 (#723) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én is kipróbáltam, itt is megjeleníti a rejtett hívást. :)

(#701) thomas77:
Én indítottam el azt a témát a telekom topikban, de nem panaszkodásként, hanem nem tudtam mire vélni a hibát, egyszerűen csak meg akartam tudni, hogy másnál is előfordul-e, mert akkor nem a telefonban keresem a hibát.
Én pl vártam a VoLTE-t, és ha megoldódik, akkor természetesen fogom is használni, de jelen állapotában nem kell. Ha meg lekorlátozzák telenor módjára csak a támogatott telefonokra, akkor így jártam, és elengedem. Emiatt nem fogok telefont cserélni. :)
Ezt a számomat még anno bluemobile-osként vettem, és hordoztam a vodához (a tuti bevezetésekor), és valamikor '17 végén vittem át a telekomhoz, mert rettentő sz.r volt a hangminőség a vodánál. A telekomnál nem nagyon tapasztaltam hibát (a VoLTE-s előtt), blue-sként sem. De lehet, hogy a kiválasztottak közé tartozom. :D

Mmm'kay?

(#725) htc07 válasza thomas77 (#721) üzenetére


htc07
addikt

Szia,

A hívószám nem "utazik végig a rendszeren", egészen pontosan annyira nem, hogy a saját telefonod sem tudja a "saját számát" (IMSI), hanem egy TMSI-t kap a hálózattól (ideiglenes számot) amivel az adott location area-t tudja a hálózat azonosítani.

Ez vagy szoftveres bug a szolgáltatónál, vagy elrontott konfig.

(#726) tomp válasza thomas77 (#711) üzenetére


tomp
Topikgazda

Telekomnál a VoLTE elején még nem ment a hívószám elrejtés és az átirányítás sem. Lehet nálad valami bug miatt maradt ez a dolog.

(#727) thomas77 válasza tomp (#726) üzenetére


thomas77
senior tag

Nálam?
3 különböző simmel 3 különböző készülékkel is produkálja a hibát. Erre nem mondanám, hogy csak nálam van.

@htc07
A pontos technikai hátterét nem ismerem ennek a dolognak. Nem vagyok távközlési szakember, csupán olvastam egy cikket ezzel a témával kapcsolatban. Az hosszasan ezt ecsetelte. Persze attól még lehet, hogy marhaság volt az egész.

A lényeg akkor is az, hogy bárki bárhonnan felhív rejtett számról, nálam megjelenik. Valószínüleg a többi dominós VoLTÉsnél is, ahogy azt KurtCobain már megerősítette.

[ Szerkesztve ]

(#728) kali válasza tomp (#726) üzenetére


kali
legenda

A Domino előfizetéseken most van a VoLTE eleje. :)

(#729) thomas77 válasza kali (#728) üzenetére


thomas77
senior tag

Azért ezt sürgősséggel javítaniuk kellene. Adatvédelmi szempotból elég kétséges ez a dolog.

(#730) kali válasza thomas77 (#729) üzenetére


kali
legenda

Jelezni kell a szolgáltatónak, hogy ilyen módon is tudjanak róla és módosítsák.
Előtte érdemes persze megnézni, hogy az előfizetésen miként van beállítva, mert sokan csak a telefonon állítják, de az nem minden esetben elég.

[ Szerkesztve ]

(#731) tomp válasza kali (#728) üzenetére


tomp
Topikgazda

Jó igen tudom. Hiába van már régóta VoLTE a telekomnál a domino-t külön rendszer kezeli.
Nálam alapból a hívószám küldés mint szolgáltatás nem volt aktív és a telefonon a "hálózat szerinti" állapotban emiatt nem is ment a számom. Vagy külön beállítottam a küldést vagy aktiváltam a szolgáltatást.

thomas77
Na most megnéztem a Domino-s kártyán a VoLTE, hogy mi a helyzet vele mivel még nem használom aktívan a kártyát. Tiltva privát számot kap a hívott fél.

(#732) thomas77 válasza tomp (#731) üzenetére


thomas77
senior tag

Fordítva. A dominós VoLTÉs számot hívd rejtett számmal.

(#733) martonl válasza htc07 (#725) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor ez a Trapcall nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#734) Macika66 válasza martonl (#733) üzenetére


Macika66
addikt

Note: It looks like you are in Hungary but TrapCall is only available in the United States.

(#735) tomp válasza thomas77 (#732) üzenetére


tomp
Topikgazda

hmm!
Valóban! Telenor VoLTE-ről hívtam rejtett számmal.
Domino-s kártya 3G-n volt(de aktív a VoLTE szolgáltatás) és kiírta a számot. :D

(#736) #81524480 válasza tomp (#735) üzenetére


#81524480
törölt tag

Dominónál is mutatja? :Y

(#737) tomp válasza #81524480 (#736) üzenetére


tomp
Topikgazda

Igen!
Ezek alapján valami bug lehet a Telekom rendszerében, hogy bejövő hívásnál hívószám tiltás ellenére is továbbítja a hívott fél felé a telefonszámot.

(#738) #81524480 válasza tomp (#737) üzenetére


#81524480
törölt tag

:W
Szuper. Majd azért kipróbálom, nálam mutatja-e.

(#739) martonl válasza Macika66 (#734) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, köszi. Bár szerintem ennek inkább adatvédelmi okai lehetnek.

(#740) htc07 válasza martonl (#739) üzenetére


htc07
addikt

inkabb technologiai.

szerintem valami sajat adatbazissal dolgoznak, vagy arrafele a hivoszammal egyutt elkuldi a telefon a nevet, lakcimet es profilkepet is. ;]

We will now show you more than just the caller’s phone number; you will know who they are where they live and how they look, even before you answer the call.

bar leginkabb bullshit szaga van.

[ Szerkesztve ]

(#741) martonl válasza htc07 (#740) üzenetére


martonl
senior tag

Esetleg a kormányzati szervekkel kapcsolatban vannak. :) Egyébként úgy tudom, hatósági megkeresésre nálunk is rögtön lehet tudni egy bejövő hívásról, ki is az, hiába rejti el a számot.

[ Szerkesztve ]

(#742) thomas77 válasza martonl (#741) üzenetére


thomas77
senior tag

Na ja. De most elég hozzá egy Domino kártya + aktív VoLTE szolgáltatás! 😎

(#743) martonl válasza thomas77 (#742) üzenetére


martonl
senior tag

Egyébként szerintem ez belefér az adatvédelmi incidens fogalmába.

(#744) Gtibi122


Gtibi122
újonc

Sziasztok. Hátha valaki tud segíteni. Vodafone előfizetésem van.30 giganettel. Magyarországon működik hibátlanul az internet. Ahogy elhagyom az országot, külföldi hálózatra vált ugyanúgy 4g ír a telefon viszont nem tölt be semmit gyenge az internet. Speed test szerint kb 50 60 kbps. Itthon 50 60mbps. Próbáltam az én telefonomat ami egy Samsung A6+ egy telenoros sim kártyával, azzal jó volt hibátlan volt külföldön is. Próbáltam az én kártyámat egy másik ugyanilyen telefonnal, nem volt jó. Próbáltam egy iphone val azzal jó volt. Viszont az én telefonom jó volt egy telenoros simmel. Már kb 20x beszéltem a vodafone- al azt mondják az ő részükről minden jó. Hívtam a samsungot ők azt mondják hogy a vodafone hibája. Valakinek megoldás erre?

(#745) Bailey


Bailey
senior tag

Lecseréltem a telefonom Honor View 20-ra. A menüben a Telenoros kártyánál benne van a VoLTE kapcsoló. Sajnos nem tudom tesztelni, mert a telenoros kártyám még csak feltöltős benne. Ha jól tudom, a Telenor nem is árulja ezt a típust, a Huawei telefonokba pedig a szolgáltató jóváhagyása után kerül be a kapcsoló frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#746) 4Grider válasza Bailey (#745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rengeteg olyan telefon van a Telenor hálózatában, amiben hiába aktív a kapcsoló, a Telenor nem kapcsolja be rá automatikusan a VoLTE-t. Pl. azoknál a készülékeknél, ahol a második slotban is van aktív sim, vagy amelyik készülék nincs rajta a listán.

(#747) Bailey válasza 4Grider (#746) üzenetére


Bailey
senior tag

De én úgy tudom, hogy a Huaweieknél csak akkor kerül bele a kapcsoló a menübe, ha a Telenor már jóváhagyja. Másik topikban valaki megkérdezte a Telenort, hogy a Mate 20 Lite mikor lesz támogatva. Azt válaszolták, majd egy frissítéssel kapja meg a támogatást, és akkor lesz benne a kapcsoló. Ezelőtt Honor 10 volt, Emui 9 verzióval, ugyanúgy márciusi biztonsági csomaggal, mégsincs benne kapcsoló, pedig a Telenor árulja.

[ Szerkesztve ]

(#748) thomas77 válasza Bailey (#745) üzenetére


thomas77
senior tag

A feltöltős simre is be lehet kapcsoltatni a VoLTÉ-t. Ha visszaolvasol láthatod, hogy több fórumtársnak is sikerült már. Működik is rendben.

(#749) kali válasza Bailey (#747) üzenetére


kali
legenda

Nem feltétlenül, a View 10-be is bekerült a szoftveres támogatás Android 9-en, Telekomos SIM kártyával működik a VoLTE, pedig a Telekom sosem forgalmazta a készüléket.

(#750) snooze válasza 4Grider (#746) üzenetére


snooze
veterán

Ez igy nem minden esetben igaz,mivel a fökártyám telenoros,a céges t-mobilos,és megy a volte a telenoroson..

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.