Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ToniSlow válasza Lackooo84 (#900) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Igen a Telekomos. Hua készülékekkel nem igazán volt még dolgom, de ugye nem qualcomm szóval biztosan más az eljárás ha egyáltalán lehetséges. Egyszer keresgéltem mert egy kolléga megkért, de úgy emlékszem mindenképpen root jog kell hogy valami legyen belőle.

(#902) Lackooo84 válasza ToniSlow (#901) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi az infot, hogy az indiai VDF profillal megy, mert az indiai konfig fáljnevek buherálásával sikerült működésre bírni a VoLTE-t Honor 8-on. :D

The Truth is out there...

(#903) tomp válasza Lackooo84 (#902) üzenetére


tomp
Topikgazda

Pontosabban mit írtál át mire?
Beleírnám a táblázatba akkor, hogy Honor 8-on megy de csak fájl átírással.

(Honor 9-en a Digi Mobil profilja már benne van? Érdekes)

(#904) Lackooo84 válasza tomp (#903) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Majd csinálok egy guide-ot, még kicsit tesztelem, hogy minden frankó e. Oreon csináltam meg és sajnos root kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#905) Ludovicus válasza thomas77 (#898) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Köszi, töröltem az összes átirányítást és így tényleg megoldódott.

(#906) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

nalam mar mukodik a vodas VoLTE.

Tesztelgettem, eleg jol mukodik, hivastartas, konferenciahivas is!

A tobbi operatorral egyelore VoLTE-VoLTE eseteben is "kis" HD a kodek (AMR-WB 12.65 kbps), de lehet az AMR-NB 12.2 kbps-e van felskalazva csak.
Mindenesetre kint van a HD ikon, de a hang mas szolgaltato VoLTE-jevel nem volt HD.

Halozaton belul meg nem probaltam, nem ismerek masik vodas VoLTE-st :)

Atiranyitasok, hivastiltasok (ha van), hivasvarakoztatas, szamkuldes (CLIR) itt is elmasznak a VoLTE-sites kozben, szoval erre figyeljetek majd!!

A biztonsag kedveert erdemes most felirni ezen beallitasaitokat, es VoLTE-sites utan ujbol beirni kezzel.

(#907) Lackooo84 válasza anglergab (#906) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak előfizetéseknél elérhető?

The Truth is out there...

(#908) anglergab válasza Lackooo84 (#907) üzenetére


anglergab
addikt

Nem tudom, nekem az van.
Meger egy probat a feltoltos is, hatha.

(#909) Lackooo84 válasza anglergab (#908) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Megkérdeztem most, csak előfizetőknek érhető el a VoLTE, kártyásoknak még nem.

The Truth is out there...

(#910) thomas77 válasza Lackooo84 (#909) üzenetére


thomas77
senior tag

Aztán bemész egy viszonteladói boltba és a műkörmös, csodálkozó szemöldökű kislány 2 másodperc alatt bekapcsolja, mint a Telenornál.

(#911) Starchm válasza Lackooo84 (#909) üzenetére


Starchm
őstag

Nálam a telekom oldalán a chaten keresztül is bekapcsolták a voltet bármi kötözködés nélkül dominora.

Egyéb kérdés: A telekom hívásátírányitás/egyéb cuccokat csak a telekom appból lehet változtatni? Mert nálam a telefon appon keresztül nem állitható semmi se vagy az én kártyámmal lenne valami baj? Azért érdekelne, mert elvileg a hívásátírányitás és egyéb cuccok elcsúsznak a volte bekapcsolásával néha...

(#912) anglergab válasza Starchm (#911) üzenetére


anglergab
addikt

GSM MMI kodokkal (Tarcsazoba kell beirni es "felhivni") valtoztathatok ezek.
Pl. *#21# Feltetel nelkuli hivasatiranyitasok statuszanak lekerese az osszes szolgaltatastipusra
VoLTE eseten ezek a kodok csomagkapcsolt mobilhalozaton (EDGE/HSPA/LTE) mennek, de nem szamitanak bele a mobilnet adatkeretebe (XCAP). Figyelem, ezek nem VoLTE hivasok, hanem XCAP tranzakciok.

[ Szerkesztve ]

(#913) kali válasza Starchm (#911) üzenetére


kali
legenda

A telefon kapcsolódó menüjében módosíthatod a különböző hívásátirányítási módokat, vagy ha iPhone és társai, ahol nincs rá lehetőség, akkor kódokkal: [link]

(#914) szoltang


szoltang
csendes tag

Sziasztok! Telenor lista ellenére Nokia 3.1 is VoLTE képes. Ha úgy jártok mint mi, akkor a kapcsoló nem jelenik meg alapból, de előcsalható. Telepítsétek a linkelt apk-t majd indítsátok újra a telefont. A kapcsoló már elérhető. Levetetitek a 1220-as számon a 4G hang tiltást és kész. Hibátlanul működik. Android 9. Több telefonon is érdemes lehet kipróbálni, ami hardveresen támogatja a funkciót.

[APK]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#915) tomp válasza szoltang (#914) üzenetére


tomp
Topikgazda

Sony XZ1 Compacton hiába telepíti az ember az apk-t, nem jelenik meg a VoLTE.

(#916) gyuri81


gyuri81
veterán

Samsung telefonban hol kell keresni a VoLTE kapcsolót?

(#917) kali válasza gyuri81 (#916) üzenetére


kali
legenda

Beállítások -> Kapcsolatok -> Mobilhálózatok

(#918) Ludovicus válasza gyuri81 (#916) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Beállítások -> Kapcsolatok -> Mobilhálózatok (Android 9)

(#919) anglergab válasza szoltang (#914) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
ez az apk csak a HMD/Nokia mobilokhoz jo.

(#920) trec12


trec12
addikt

Huawei Mate 20 lite-on megy a VoLTE valahol? Főleg Voda érdekelne.

(#921) kali válasza trec12 (#920) üzenetére


kali
legenda

A Telekomnál működik.

(#922) trec12 válasza kali (#921) üzenetére


trec12
addikt

Köszi! Akkor meg kell várnom a Vodás frissítést. Remélhetőleg azzal már nálam is menni fog. :K

[ Szerkesztve ]

(#923) Dolphine


Dolphine
addikt

A OnePlus 6T topikban egy kolléga a következőt írta:

A napokban töröltem mindent a telefonról, túlzott merülés miatt. A probléma megoldódott és meglepődve tapasztaltam, hogy már nem kell babrálni a voLTE beállításokkal. Csak be kell kapcsolni és kész! Gratulálok OP!
Telekomos.

Én Telenoros vagyok a leírtakat megcsináltam, de nincs VoLTE felirat. Vajon neki, hogy sikerült ez? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#924) tomp válasza Dolphine (#923) üzenetére


tomp
Topikgazda

Csak full zip rom flasheléssel áll vissza az alap állapot. Nézz rá PDC-vel. Ha van Telekom/T-Mobile H/DTH profil akkor valóban bekerült a Telekom VoLTE profil. Telenor még eléggé friss.

(#925) Macika66 válasza Dolphine (#923) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam egy nem szándékos HR után lett újra VoLTE, csak annyi kellett, hogy a csillagkettőskeresztnyolczázkettőskereszt módszerrel engedélyeztem.

Ja, Telenor.

(#926) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ja, tegnap elfelejtettem beírni, hogy sikerült megoldanom a VoLTE működését Honor 8-on (sajna root kell hozzá), igazából az a probléma, hogy amint már írtam, gyárilag csak indiai profilok vannak az eu romban... A Telekomos az 100% megy, a többit nem tudom kipróbálni, mert nincs sim kártyám, de szerintem Telenor-Voda-DIGI is megy. Részletek a készülék topikjában.


[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#927) domper2015


domper2015
senior tag

Telenor Volte megy Leeco S3 X626 ( MTK X20) TELEFONON.
Lackooo84, köszönöm a segítséged.
Xiaomi Redmi note 4 - en működik a módszered Telenor kártyával.

(#928) Lackooo84 válasza domper2015 (#927) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Király, nincs mit.

The Truth is out there...

(#929) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Megjött az áprilisi frissítés S8+ XEH-re, ugyanúgy nincs volte... (Vodafone)

[ Szerkesztve ]

(#930) thomas77


thomas77
senior tag

Megúntam a bohockodást a Redmi 4X-szel.
Vettem egy Redmi 7-et. Megy rajta a telekomos és a telenoros VoLTE is, ráadásul dual 4G és dual VoLTE is.
Nem kellett vele csinálnom semmit. A kapcsoló benne volt a menüben, mintha a szokásos kódot már bepötyögtem volna.
Lehet, hogy vodafonos simmel is menne, de nekem nincs aktív VoLTÉ-s vodás simem... :(

(#931) Lackooo84 válasza thomas77 (#930) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nagy bohóckodás kicserélni egy mappa tartalmát...:)

The Truth is out there...

(#932) zala005


zala005
tag

Sziasztok! Adott egy Honor 10, elvileg Telekom által bekapcsolt VOLTE-val, de sehogy sem tudom működésre bírni, illetve a telefon menüjében sem találom a kapcsolót.
Már jelentettem egy másik hibával együtt, több mint két hete, azóta semmi változás.

Felhasználói oldalról lehet esetleg valamit tenni?

Előre is köszönöm! 😊

(#933) kali válasza zala005 (#932) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Honor 10 hivatalosan is támogatott típus a Telekomnál, persze a feltételeknek meg kell felelnie, meghatározott régió, firmware verzió...stb.és akkor működik.
C432-es, tehát eredetileg is ebbe a régióba szánt készüléked van?
Android 9 van már rajta, vagy még 8?
A szolgáltatói oldalon is biztosra kellene persze menni, hogy valóban bekapcsolt legyen az előfizetésen a VoLTE, megfelelő legyen a SIM káfya és legyen 4G lefedettség, ha a készülék szoftveresen is tudja és bekapcsolva a VoLTE kapcsoló, akkor működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#934) zala005 válasza kali (#933) üzenetére


zala005
tag

C432-es készülékem van, illetve a modell COL-L29.
És a legfrissebb 0.216-os frissítés van rajta, android 9-cel, lefedettség és a megfelelő SIM is adott.

(#935) kali válasza zala005 (#934) üzenetére


kali
legenda

Érdemes lenne akkor telefonos vagy személyes ügyfélszolgálaton ellenőriztetni, hogy valóban bekapcsolt állapotban legyen az előfizetésen a VoLTE funkció.
Ha van rá lehetőség, a SIM kártyádat kipróbálni olyan készülékben, amiben másik (VoLTE képes) SIM kártyával bizonyítottan működik a VoLTE, illetve fordítva is, a te készülékedben kipróbálni olyan SIM kártyát, amivel másik, megfelelő készülékkel a gyakorlatban is megy a VoLTE, így szűkíthető a hibalehetőség.
Android 9 óta még a View 10-en is működik a Telekomos VoLTE, pedig az nincs hivatalosan támogatva, soha nem is forgalmazta a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#936) porse


porse
senior tag

Hali,

pocophone f1 miui 10.2.3.0

Telenoron aktiváltattam, de nem akart működni több nap után se.
Indiai régióra váltva már volt volte kapcsoló is, és működik, utána visszatéve magyar régióra továbbra is van volte.

... szerintem.

(#937) tomp


tomp
Topikgazda

Úgy tűnik OnePlus telefonokon a "Vodafone India VoLTE" profillal vannak hálózati korlátozások itthon! Mármint nem megy a 3CA és a magsabb moduláció!
Ezért érdemes lecserélni "VoLTE OEM PTCRB" profilra ami hálózat független. Ezzel is megy a Telekom+Telenor VoLTE (vodát még nem tudtam tesztelni), a 3CA és a magasabb moduláció(pl 64QAM feltöltésben azaz 50Mbit feletti érték).

(#938) ToniSlow válasza tomp (#937) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Nekem OP3-on nics ilyen profil:

(#939) tomp válasza ToniSlow (#938) üzenetére


tomp
Topikgazda

OP3 sajna csak LTE Cat6-os azaz max 300/50Mbitre képes. Ott maga a telefon nem képes a 3CA-ra és a 64QAM-ra feltöltési irányba. Ez esetben a VDF azaz a vodafone profil tökéletes.

(#940) zizizi


zizizi
csendes tag

Vodafone, OnePlus 5T , ma bekapcsoltattam a VoLTE-t az ügyfélszolgálattal, mondták, hogy nem fog működni, de működik. VoLTE_OEM_PTCRB konfiggal.

(#941) tomp válasza zizizi (#940) üzenetére


tomp
Topikgazda

Köszi az infót! :R

(#942) anglergab válasza zizizi (#940) üzenetére


anglergab
addikt

Előfizetéses vagy kártyás?

(#943) Lackooo84 válasza anglergab (#942) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak előfizusoknak van VoLTE a vodánál.

The Truth is out there...

(#944) tomp válasza Lackooo84 (#943) üzenetére


tomp
Topikgazda

Hivatalosan a Telenornál is mégis bekapcsolják feltöltő kártyásoknak is. :D

(#945) Lackooo84 válasza tomp (#944) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezt jó tudni.

The Truth is out there...

(#946) thomas77 válasza tomp (#944) üzenetére


thomas77
senior tag

Mi a fene?
Mi a helyzet a Vodánál? Ott még csak a kiválasztottaknak jut?

(#947) Matrixuser válasza tomp (#941) üzenetére


Matrixuser
csendes tag

A VoLTE aktiváltatása után OnePlus 6T-n tökéletesen működik a Vodafone-nál (előfizetéses) a szolgáltatás VoLTE_OEM_PTCRB profillal. :C

(#948) zizizi válasza anglergab (#942) üzenetére


zizizi
csendes tag

Előfizetés, ráadásul céges.

Érdekesség még, hogy az RCS nemigen akar működni a VoLTE bekapcsolása óta, alapból SMS-ben akar küldeni dolgokat és csak fél perc "Sending..." után sikerül neki.

(#949) anglergab válasza zizizi (#948) üzenetére


anglergab
addikt

Összefügghet a VoLTE és az RCS.
A Messages (Google) app-pal próbáltad az RCS-t?

(#950) zizizi válasza anglergab (#949) üzenetére


zizizi
csendes tag

Igen, a Google Messages-szel, viszont úgy tűnik egy uninstall-reinstall és RCS újraregisztráció megoldotta a problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.