Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) yellowmonste válasza szabogabor10 (#300) üzenetére


yellowmonste
csendes tag

Igen. Én mint magyar Telenor-os már baromira várom, hogy iPhone-on is működjön mivel ez a 2G-re ledobás és a szokol rádió minőség már baromira idegesít.

(#302) lugosi válasza szabogabor10 (#300) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen mondjuk az USA T-Mobile-nál állati jó plusz szolgáltatások vannak, ott már régen van multisim (csak szoftveresen, nem fizikai simmel), illetve több hívószám egy telefonban (dualsim nélkül, szintén szoftveresen). Vagy pl. az, hogy felhasználónév-jelszó párossal másik telefonon is azonnal hívható vagy, tehát elvesztett telefon esetén kb. azonnal fogadod újra a hívásokat stb. Gondolom ezek is mind voip alapon mennek.

(#303) tomp válasza szabogabor10 (#290) üzenetére


tomp
Topikgazda

Nem mindig sikerült a VoWiFi->VoLTE hívásátadás. Mármint nálam jelen volt a hiba.
Ezen kívül a rendszer nem számolta a VoWiFi hívásperceket. De ez gondolom a teszt állapot miatt.

(#304) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv!

Viktor0610:
Arról véletlen tudsz valamit, hogy a Telenor automatikusan visszakapcsolja a VoLTE tiltást a nem támogatott telefonokon? [kép]
Ahogy indult a szolgáltatás töröltettem, most meg febr. 1-el visszaaktiválták, felhívtam őket, nem lehet törölni, mert nem támogatott a telóm.

(#305) TODI1111 válasza Szokenesz (#304) üzenetére


TODI1111
addikt

"..... nem lehet törölni, mert nem támogatott a telóm."

Ez nem a sim kártyára vonatkozó szolgáltatás? Ezt mindenkinek ki kellene, hogy kapcsolják. Honnan tudják, hogy egy óra múlva nem olyan készülékbe teszem a kártyám ami szerepel a kompatibilitási listájukon? Átrakom a kártyám mondjuk a fiam mate 20 pro készülékébe és akkor meg azért nem tudom használni a volte szolgáltatást, mert a simkártyán ilyen volte tiltás van? Mekkora hülyeség. Tiszta katasztrófa ami a telenornál megy egy szolgáltatás elindításával.

(#306) tomp válasza Szokenesz (#304) üzenetére


tomp
Topikgazda

Visszament a VoLTE tiltás? Az meg hogyan? Hívd fel őket újra, hogy töröljék. Olyan nincsen, hogy nem tudják törölni. Tudják! Vagy kérd személyesen.
Én is az indulás napján töröltettem és azóta is tökéletesen megy. Volt már 67perces(nem összesen hanem 1db hívás hossza) VoLTE hívásom és hiba nélkül ment a OnePlus 5-ön.

[ Szerkesztve ]

(#307) lugosi válasza tomp (#303) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a rendszer nem számolta a VoWiFi hívásperceket"

Gondolom ezzel a hibával együtt tudnál élni :D

(#308) Szokenesz válasza TODI1111 (#305) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Kezdtem a nagy szöveget, hogy holnap már támogatott telefonban lesz a sim kártya és szeretném használni a szolgáltatást, de nem volt hajlandó kikapcsolni, inkább ajánlgatta hogy váltsak HelloDatáról Blue+XS-re, mert 2x annyi hívás van benne...

(#306) tomp:
Tudom, hogy megy.. én is töröltettem, meg itt kínlódtam vele mert nem indult el a Note 5-ön.. csak délután akartam kipróbálni, amit a #195-ös kommentedben linkeltél... és még így se ment, mondom ez már lehetetlen és akkor néztem a szolgáltatásoknál, hogy megint aktív...

(#309) Macika66 válasza szabogabor10 (#292) üzenetére


Macika66
addikt

Az USA Európa előtt?

Azért ezt gondold át még egyszer szerintem. Hatalmas lefedettségi lyukak vannak...

(#310) szabogabor10 válasza Macika66 (#309) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezért írtam technológiát. A lefedettség az tényleg szar.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#311) Szokenesz válasza Szokenesz (#308) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Bementem a Telenorhoz, ott szó nélkül levették a VoLTE tiltást (újra :DDD ), nem kötekedtek, hogy nem támogatott a készülék és valamiért nálam alapból nem megy, de ezzel az indiai vodás volte profillal tökéletesen működik: [kép]

Csak a végére értem az ügynek, köszönöm a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

(#312) #81733120


#81733120
törölt tag

Úgy látszik, hamarosan végre Domino-s ügyfelek is használhatják a VoLTE-t!

[link]

(#313) lugosi válasza #81733120 (#312) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez de jó hír!

(#314) #81733120 válasza lugosi (#313) üzenetére


#81733120
törölt tag

:K
Holnap kipróbálom, működik-e már nálam.

Mindenképp fontos tudni, hogy fokozatosan kapcsolják majd be a Dominosoknak is a szolgáltatást, tehát mindenki várjon türelemmel. :)

(#315) MaxxDamage válasza #81733120 (#314) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gondolom az a Volte kapcsoló majd 1x csak be kapcsolható lesz? Vagy hogyan működik ez? :) /Telekomos vagyok/

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#316) kali válasza MaxxDamage (#315) üzenetére


kali
legenda

Az előfizetésen legyen bekapcsolva a szolgáltató által a VoLTE funkció - ezt tudod ellenőriztetni a személyes/telefonos ügyfélszolgálattal, jobb esetben be is kapcsolják, ha még nem aktív -, onnantól már csak azon múlik, hogy a SIM kártya legyen 4G képes, 4G lefedett területen tartózkodj, a készüléken legyen engedélyezve a 4G elérés, illetve a készülék hardveresen és szoftveresen is kezelje adott szolgáltató VoLTE funkcióját.

[ Szerkesztve ]

(#317) MaxxDamage válasza kali (#316) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, ezt jó tudni! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#318) thomas77 válasza #81733120 (#314) üzenetére


thomas77
senior tag

Akkor itt válaszolok a Telekomos topikban feltett kérdésedre.
A kolléganőmnek Huawei P10 Lite készüléke van, amit a Telekomtól vett. Sima publikus előfizetése van, korlátlan adattal és hanggal. 3 hete találkoztam vele utoljára, akkor még nem ment neki.
Mind1. Telefonáljon, akinek sürgős. Ha olyan ügyfélszolgálatost fog ki az ember, akkor pár perc alatt bekapcsolható lesz a szolgáltatás (elvileg).
Közben ránéztem a támogatott készülékek listájára és bekerült a Nokia 8110 is. Tudom, elég rossz híre van szegénynek, de a VoLTE tényleg nagyszerűen működött rajta, amíg megvolt az előfizetésem. Asszem' előtúrom a fiókból és beüzemelem megint. :)

(#319) #81733120 válasza thomas77 (#318) üzenetére


#81733120
törölt tag

Láthatatlanban nehéz megmondani, miért nem működött neki a VoLTE, mert több tényező is befolyásolhatja a dolgot.

"Telefonáljon, akinek sürgős. Ha olyan ügyfélszolgálatost fog ki az ember, akkor pár perc alatt bekapcsolható lesz a szolgáltatás (elvileg)."

:K
Ügyfélszolgálatosok közül vannak azért, akik azt se tudják miről beszél a kérdező, volt, hogy 5x kapcsoltak az "illetékeshez".

A Nokia 8810 4G-t pedig majd beletesszük a listába, valamint a Dominós infókkal is bővítük az összefoglalót. Jelenleg a Telekomnál legolcsóbban kapható VoLTE képes mobil.:)

[ Szerkesztve ]

(#320) TODI1111 válasza #81733120 (#312) üzenetére


TODI1111
addikt

Telenornál meg még az előfizetők sem tudják használni mert arra nem képesek, hogy a készülék kompatibilitási listát bővítsék és még azért is könyörögni kell, hogy levegyék a volte tiltást. A két T-s szolgáltatónál fej-fej mellett halad a fejlesztés. :DD

(#321) Gubu0101 válasza TODI1111 (#320) üzenetére


Gubu0101
veterán

Telenornál én nem igényeltem meg semmi,egyszer csak jött az sms,hogy 72 órán belül aktiválják,másnap reggel már működött.
Mázlistának érzem magam,nem kell ügyfélszolgálatra szaladgálni stb.

Bár jövő hónaptól S10+ -ra váltok,kíváncsi vagyok arra mikor lesz elérhető,kétlem,hogy már úgy adják kézbe :U :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#322) kali válasza TODI1111 (#320) üzenetére


kali
legenda

Hát, azért nem fej-fej mellett halad a fejlesztés, mert a Telekomnál már több éve működik a VoLTE és az ahhoz használható készülékek típusának a száma is a sokszorosa, mint a Telenornál most indult szolgáltatáshoz kapcsolódóé.

(#323) goop válasza kali (#322) üzenetére


goop
őstag

@TODI1111:

Csatlakozom kalihoz, telekom már a dominosoknak aktiválja a volte-t, a legtöbb független szoftveres telefonban simán működik már, és akkor az esim - multisim, hamarosan vowifi-ről még nem is beszéltünk. Szóval az a fej fej mellett haladás nem jön össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#324) kali válasza goop (#323) üzenetére


kali
legenda

Pedig anno a Telenor próbálkozott hamarabb teszt szintjén a VoLTE szolgáltatással, de valami nem stimmelt náluk, aztán évekre el is vetették a dolgot és csak most lett belőle valami.

(#325) tomp válasza kali (#324) üzenetére


tomp
Topikgazda

A virtuális VoLTE rendszert(TAS) nem tudták rendesen hozzáilleszteni a hájtek csúcs ZTE hálózathoz...
Konkrétan csoda, hogy a ZTE rendszer elemek egymással kompatibilisek...

(#326) Mi5u


Mi5u
tag

Nálunk ha be van kapcsolva az opció, akkor olyan mintha a másik fél csak szótagokban beszélne. A Telekom szerint cseréljünk telefont(Galaxy S7 ill. S8) . Meg a maci f...át. :DDD

(#327) kali válasza tomp (#325) üzenetére


kali
legenda

Igen, elég sok ilyen gond gond volt, a kapcsolódó ZTE eszközöket jobbára szidják a hozzáértők.

Mi5u Cseréljenek azok, akik hívnak és az ő hangjuk darabos. :D
Amúgy nem normális jelenség, mert a 4G hanghívás minősége nagyon jó - noha nem ez az egyetlen előnye a 3G és 2G hívásokkal szemben -, ezért érdemes lenne megkeresni a probléma okát.
Első körben a SIM kártya cseréje lenne talán javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#328) #77646080 válasza Mi5u (#326) üzenetére


#77646080
törölt tag

A Telekom szerint cseréljünk telefont(Galaxy S7)

Ez az olyan ügyfélszolgálatos válasza, akinek halovány lila gőze sincs a témáról. :N Illetve jól jönne neki az új készülék eladása utáni jutalék. :DDD Előző telefonom Galaxy S7 volt, természetesen semmi hasonló probléma nem volt azzal (sem, és most az iPhone 6s alatt is OK a hang).

Meg a maci f...át. - Ennyi. :))

(#329) TODI1111 válasza kali (#322) üzenetére


TODI1111
addikt

goop
Látom nem jött le nektek,(a vigyorgó fejből sem), hogy irónia akart lenni a fej - fej melletti haladás.
Ahoz képest,hogy tudomásom szerint a telenor tesztelt először volte hálózatot és mégsincs a fasorban sem a konkurenciához képest.

(#330) lugosi válasza kali (#322) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Telekomnál már több éve működik a VoLTE”

Másfél lesz lassan.

(#331) kali válasza lugosi (#330) üzenetére


kali
legenda

2016. májusában már nyomta élesben a Telekom.
Ha a hivatalos 2017. április 27-ei dátumot nézem, akkor is közelebb van a 2 évhez.

(#332) lugosi válasza kali (#331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

17 szeptember, nem?

(#333) kali válasza lugosi (#332) üzenetére


kali
legenda

A Magyar Telekom ... a hazai szolgáltatók közül elsőként 2017. április 27-én indítja el teljes magyarországi 4G hálózatán a hangszolgáltatást.

Forrás: [link]

Cikkeztek is róla sok oldalon: [link], [link], [link]

Az iPhone-nal rendelkező előfizetőknek csak szeptemberben kezdték el bekapcsolgatni a szolgáltatást, talán azért maradhatott meg emlékeidben az.

[ Szerkesztve ]

(#334) beluga válasza kali (#333) üzenetére


beluga
kezdő

Aha, az volt a teszt kezdete, pont egy évet tévedtél. Augusztus végétől ment élesben.

[ Szerkesztve ]

(#335) kali válasza beluga (#334) üzenetére


kali
legenda

Olvass és értelmezz, belinkeltem a hivatalos nyilatkozatot is.
2016. májusban éles teszthívások.
2017. április 27-én hivatalos országos indulás.

[ Szerkesztve ]

(#336) beluga válasza kali (#335) üzenetére


beluga
kezdő

Olvass te és értelmezz. Az első teszthívás volt 2016 májusban, 2017 áprilisában ment tesztjelleggel az egész hálózaton, majd aug-szeptembertől kapcsolták be a többi készüléket, és lehetett kérni a SIM-et is. Onnantól számít nem tesztnek. Ketten is ugyanúgy emlékszünk.
De szépen beszéljél, nem őriztünk együtt nyájat. :)

[link]

Előtte ment 2 készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#337) kali válasza beluga (#336) üzenetére


kali
legenda

Rosszul értelmezed.
Az mindegy, hogy milyen típusú készülékeken működött, az országos szolgáltatás 2017. áprilisában elindult.
Ha rákeresel az S7 és S7 Edge topikokban, 2017. májusában már ment a Telekomos telefonokon a VoLTE.
Sőt, aki élelmes volt és intézte a szolgáltató ügyfélszolgálaton a bekapcsoltatást, már iPhone-on is használhatta hamarabb is a kiírtnál, illetve az automatikus aktiválásnál, konkrétan 2017. júniusában is már: [link]
De ha ezt nem tudja valaki értelmezni, akkor nincs miről beszélni:
A Magyar Telekom Krisztina körúti székházában végzett, tavaly májusi teszthívást követően a hazai szolgáltatók közül elsőként 2017. április 27-én indítja el teljes magyarországi 4G hálózatán a hangszolgáltatást.
Amit linkeltél, az csak arról szól, hogy az iPhone-t használóknak mikor kezdték el automatikusan bekapcsolgatni, de annak nincs jelentősége, lásd a fentieket.

Szerintem nem kellene szabályoznod, hogy mit és hogyan írok, arra ott a fórum szabályzata.

[ Szerkesztve ]

(#338) #81733120


#81733120
törölt tag

Úgy látom, a VoLTE képes mobilok listáját frissítette a Telekom, [link].
Arra leszek majd kíváncsi, hogy a VoWiFi első körben milyen típusú (havi díjas vagy kártyás) előfizetéseken lesz majd először elérhető. :) Bírnám, ha mindkettőn működne majd. :DD

[ Szerkesztve ]

(#339) beluga válasza kali (#337) üzenetére


beluga
kezdő

Erről beszélek, ment két darab Samsungon, és nem hivatalosan iphone-on meg Onepluson is nyártól. Emlékszem. Aztán augusztus végétől kapcsolták be a többi készülékükön fokozatosan, Persze már amelyiken. Általánosnak ma sem mondanám, mert még az általuk forgalmazott VoLTE-képes készülékeke jelentős részét sem támogatják a mai napig, köztük népszerű Honorokat, Huaweiket. De nem gond, amilyen sok butaságot szoktál írni, ez is belefér. :)

Nem tudod értelmezni a különbséget, hogy valamit bekapcsolnak a teljes hálózaton, csak éppen az eszközök hozzáférését korlátozzák. Kétféle típust nehéz volna általános bevezetésnek nevezni. 2016 meg az első teszthívás volt.

[ Szerkesztve ]

(#340) tomp válasza #81733120 (#338) üzenetére


tomp
Topikgazda

Januári tervek szerint havidíjas!

(#341) kali válasza beluga (#339) üzenetére


kali
legenda

A szolgáltatás országon indítása a lényeg, annak ott a hivatalos dátuma (2017. április 27.), nincs jelentősége, hogy milyen készülékeken mikor tették elérhetővé, bárkinek lehetősége volt a fenti dátumtól olyan készülékkel használni, amin már működött, aki másmilyen telefonnal rendelkezett, az meg úgy járt, de ugye manapság is használnak még sokan olyan telefont, ami hardveresen vagy szoftveresen nem kezeli a funkciót.
Nem én szoktam butaságokat írni és a korábbi regisztrációimat sem én szoktam kinyírni és kitiltatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#342) TODI1111 válasza #81733120 (#338) üzenetére


TODI1111
addikt

Vajon a telenornál mikor látunk hasonlót? :F

(#343) kali válasza #81733120 (#338) üzenetére


kali
legenda

Beírták végre az új iPhone típusokat is, mert a megjelenés óta, eddig nem szerepeltek a listában - attól még működött persze a VoLTE azokkal is az első pillanattól.

(#344) lugosi válasza kali (#335) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy emlékszem hogy először Budapesten indult el, és folyamatosan kapcsoltak be más városokat. Szerintem 17 nyár vége vagy ősz volt mikor elindult ténylegesen.

Bárhogy is, a 17 június így 19 februárban akkor sem több éve.

[ Szerkesztve ]

(#345) beluga válasza #81733120 (#338) üzenetére


beluga
kezdő

Nem tudom, hogy frissítik, de nem erőltetik meg magukat. A Honor 10 Lite és a Huawei P Smart 2019 sincs benne, már a Honort is lassan egy hónapja árulják.

(#346) #81733120 válasza tomp (#340) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ez valahogy elkerülte a figyelmem. :B Viszont nagy meglepetés lenne, ha elindulás után pár hónappal Dominósoknak is lenne ezen funkció, persze gondolom nem így lesz.

kali: :K
Szvsz még az is jó dolog, hogy most már végre PDF-ben is megtekinthető, kinyomtatható.

(#347) kali válasza lugosi (#344) üzenetére


kali
legenda

Én is így gondolom: [link], hogy ha országosan bekapcsolták tavasszal - azt írja a nyilatkozatban is a Telekom, hogy a teljes magyarországi 4G hálózaton indítják, illetve indították adott időpontban -, akkor ahol volt 4G, ott ment már mindenhol.
A 2017. június honnan van már? :D
2017. április 27. - az viszont igaz, hogy így nincs még 2 éve sem, csak hamarosan.
Az én emlékeimben először a 2016. május volt, biztos az éles jelző miatt maradt meg az.

[ Szerkesztve ]

(#348) lugosi válasza kali (#347) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“A 2017. június honnan van már? :D

Te írtad a #337-ben.

(#349) kali válasza lugosi (#348) üzenetére


kali
legenda

De azt csak arra írtam, hogy valaki már akkor bekapcsoltatta iPhone-ra is, amire amúgy csak ősszel kezdte el automatikusan bekapcsolni a szolgáltató.

(#350) goop


goop
őstag

Micsoda cicaharc megy itt a volte miatt, amúgy kali mondja jól, indult a volte 2017 április, a pár samuval, de indult és már nem teszt volt. A lista közel sem teljes, van honor 9-em, amit ugyan már nem forgalmaz a telekom, de vígan megy rajta a volte. Gondolom van még több ilyen készülék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.