Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) PainKiller13 válasza poli27 (#1000) üzenetére


PainKiller13
őstag

50 értékelése van, valszeg semmit nem kapsz a pénzedért.

(#1002) poli27 válasza PainKiller13 (#1001) üzenetére


poli27
veterán

100% értékelése van.... amibe volt egy GBP 70.00 vízmelegítő is... amúgy meg, a paypal garanciát ad.. ha nem kapsz semmit visszaadja a lóvét! Én is ilyen olcsón vettem, azaz picit drágábban 22k... és milyen érdekes az is megvan...pedig csak 38 értékelése volt !

[ Szerkesztve ]

(#1003) poli27


poli27
veterán

Ha valakit érdekel, van egy vadi új net interfészem Ariston Evo és One kazánhoz, Sensys Net készletből maradt meg, csak a Sensyst használtam fel. Akinek csak a Sensys van az tudja használni, de akinek csak sima szobatermosztátja az is, ilyenkor a kazán mellé rakod, és ipcím alapján tudod konfigurálni! 25000ft ot kérek érte !

(#1004) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Kombi Gazkazanomnal fűtés csövön a teflonszalag tömítések nyirkosak néha maga csöppen 1et. Szétszedes nélkül lehet vhogy ezt tomiteni?

Battletag: hojszi#2983

(#1005) poli27 válasza Intel fan11 (#1004) üzenetére


poli27
veterán

Nem es nem teflonszalagot kell hasznalni... van jobb..

(#1006) Intel fan11 válasza poli27 (#1005) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mit?

Battletag: hojszi#2983

(#1007) poli27 válasza Intel fan11 (#1006) üzenetére


poli27
veterán

(#1008) Intel fan11 válasza poli27 (#1007) üzenetére


Intel fan11
őstag

lényegében nem folyik csak a csatlakozás átvan nyirkosodva teljesen a szalag amivel tomítve van.meg a meleg cső nél megnyomdova ragacsos lesz mintha kicsit olvadt volna. Szétszedés nélkül lehet ezzel kezdeni vmit? A teflont és csak rá mondtam mert azt ismerem. Vmi fehér szalaggal van tömítve az biztos.

Battletag: hojszi#2983

(#1009) emre válasza Intel fan11 (#1008) üzenetére


emre
veterán

Szétszedés nélkül lehet ezzel kezdeni vmit?

semmit, várd meg míg a vízkő megoldja a problémádat

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1010) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Régi 1"-os vas vízcsövet össze lehet szerelni KPE rendszerrel úgy, hogy a vascsövön nincsen menet?
Van erre valami spéci idom?

Köszönöm.

(#1011) poli27 válasza Kenderice (#1010) üzenetére


poli27
veterán

már válaszoltam a másik fórumon.

(#1012) poli27 válasza poli27 (#1011) üzenetére


poli27
veterán

Nagyon szívesen amúgy...

(#1013) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Jártak nálam kéményseprők a Hérás cserépkályha kéményét ellenőrizni, az eredmény siralmas:
- ugye a kis ajtó a sarokban van, a kályha mellett, alig lehet hozzáférni;
- az látszódik, hogy veszélyesen el van tömődve törmelékkel (tetőcserepeket cseréltek a nyáron, az is hozzájárulhatott);
- plusz még ki is kéne béleltetni (csak az én lakásomhoz tartozik a kéménycső, így kb. 12 méterre lenne 15e HUF/m);
- plusz rossz hír, hogy a cserépkályhás helyiségben nem üzemelhet az amerikai konyha pára- és szagelszívója.

Ez így együtt szívás; kombi cirkó lenne az igazi, de a kémény lehetetlen helyen van, meg most nem tudnék előrántani +1.5 misit.

Alternatív megoldásként felmerült, hogy megszüntetném a cserépkályhát (kb. ugyanennyibe fájna):
- a 2db nyílást be lehet falazni, mivel csak az én kürtőm, és felszabadulna egy csomó hely, ami nem rossz egy kisebb lakásban;
- gáztervvel együtt parapetes konvektor kerülne a helyiségbe (már ha az önkormányzat is engedi);
- a kályhát szakival elbontatnám (talán van olyan, aki ingyen elvinné, ha odaadnám a cserepet?).

Szükségmegoldásként csak a kémény csövét tisztíttatnám ki, a többire magasról teszek... bár a páraelszívó problémája így is megmarad.

Tippje, javaslata van valakinek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1014) emre válasza AxBattler (#1013) üzenetére


emre
veterán

Ha a füstcsövet ki is takaríttatod a konyhai páraelszívó képes olyan nyomásviszonyokat generálni hogy vissza szívja az égésterméket a kéményből és egy nap tepsiben juttok ki a lakásból. Egy légtérben tényleg nagyon nem ajánlott.

Konvektor helyett inkább minikazán. De ezt a technikát nem ismerem, és nem tudom mekkora és milyen hely áll neki rendelkezésre. Egy helybéli szerelővel kellene felvenni a kapcsolatot és ajánlatot kérni a kivitelezésre.

Cserépkályhát ne add ingyen, egyre nagyobb érték.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1015) Rotyi válasza AxBattler (#1013) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Vannak a helyiség levegőjétől függetlenül üzemelő kandallók esetleg.
A levegőcsatornát ki kell építeni, és akkor nincs rá hatása elméletileg az elszívónak. A kémény bélelése ahhoz is ajánlott.

Ami majdnem az, az nem az!

(#1016) AxBattler válasza emre (#1014) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy légtérben tényleg nagyon nem ajánlott.
Kár, hogy ezt a felújító nem tudta/említette... :(((

MIKA-t ajánlott már szaki is, és elég jó dolognak tartom, azonban:
- pont a hálóban, az ágy mellett van a parapet kivezetése, oda kellene elhelyezni a kazánt, és nem tudom, mennyire zavaró a hangja;
- ugyan a fürdő a háló mellett van közvetlenül, de most lett felújítva, nem szívesen verném szét még 1x;
- így is belekerülne közel 1 misibe a fejlesztés.

(#1015) Rotyi
Azt be kellene építenem a cserépkályhába, a HÉRA helyett?
Tudsz ilyet linkelni példaként?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1017) Rotyi válasza AxBattler (#1016) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Bocsánat, a héra szó megint elkerülte a figyelmem. :W
Én szilárd tüzelésűre gondoltam....
Amúgy nálunk pont az elszívó miatt lett villanytűzhely. Azt lehet, akkor már nem számít az egy légtérben lévő kandalló.

Ami majdnem az, az nem az!

(#1018) AxBattler válasza Rotyi (#1017) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem a tűzhely a gond, hanem a páraelszívó!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1019) csemberlen válasza AxBattler (#1013) üzenetére


csemberlen
őstag

Tudtommal újonnan nem ad a gázművek engedélyt parapetes konvektorra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1020) Rotyi válasza AxBattler (#1018) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Pont ez a "poén".
Gáztűzhelyet nem engedtek, mert fölötte ott az elszívó, ami egy légtérben van a kandallóval.
(Kandalló a nappaliban, de az egy légtér a konyhával) A kandalló gyártója direkt az én kedvemért lenyilatkozta, hogy nem a helyiség levegőjét használja az égéshez, hanem attól független. Ezt a terv-felülvizsgáló nem fogadta el, mert szerinte amikor rakok a kandallóra nyitva az ajtó és akkor visszaszívhat az elszívó. Nos ezután gáztűzhely helyett lett villanytűzhely (amit a nejem gyűlöl), ami fölött ott az elszívó és a kandalló is ugyanott maradt, még sincs senki aki belekötne, de még élünk...
Szóval a te esetedben addig lesz gond az elszívó, amíg nem találsz olyan tüzelőberendezést ami nem a helyiségből veszi az égéshez szükséges levegőt. Röviden zárt égésterű.
Szilárd tüzelésűben is van ilyen, de ugye én ezt néztem be, gáz üzeműben csak a kondenzációs jöhet szóba ebben az esetben.

Ami majdnem az, az nem az!

(#1021) AxBattler válasza csemberlen (#1019) üzenetére


AxBattler
félisten

És ha a másik helyiség amúgy is gázkonvektorral megy?

(#1020) Rotyi
Esetemben ez a parapetes konvektor, vagy a MIKA. Ennyi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1022) Rotyi válasza AxBattler (#1021) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Van még egy tényező, a hatásfok. Emiatt a MIKA marad szerintem.

Ami majdnem az, az nem az!

(#1023) AxBattler válasza Rotyi (#1022) üzenetére


AxBattler
félisten

No, beszéltem a közös képviselő műszaki tanácsadójával, és azt mondta, hogy ugyan nem lehetetlen, de amíg van más lehetőség, addig nem fogják engedélyezni az új parapetet. :(

Szóval lehet, hogy MIKA lesz...
A kérdésem: egy szakaszon csak a plafon alatt közvetlenül tudnám elvinni a fűtővizet, és 280 a belmagasság. Ezzel nem lehet gond?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1024) AxBattler válasza AxBattler (#1023) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve a turbós változatnak van valamilyen hátránya a parapetes ellenében?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1025) reaperw810i


reaperw810i
csendes tag

Üdv mindenkinek remélem valaki tud segíteni egy Bosch Cw100 szabályzó termosztát és egy Bosch Condens 2300 i kazán össze kötéséhez milyen vezeték szükséges?

(#1026) emre válasza AxBattler (#1024) üzenetére


emre
veterán

Nincs, azt kéményre teszed, a parapetes mehet konvektor helyére.

(#1023) AxBattler

Kell abba a szakaszba egy automata légtelenítő és nem lesz semmi gond. De jobban járnál ha ezeket a kivitelezővel egyeztetnéd le, mert én valahogy nem látom magam előtt az egészet. :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1027) poli27 válasza reaperw810i (#1025) üzenetére


poli27
veterán

Benne van a használatiban !! Én 2x0,75mm szerelném.... és a dupla szigetelt verzióval, itthon is ezzel csináltam !

3.3 Elektromos csatlakozás
Az időjáráskövető szabályozó energiával való ellátása a BUS
kábelen keresztül történik. Az erek polaritása tetszőleges.
Ha az összes BUS résztvevő közötti BUS csatlakozók teljes
hossza túllépésre kerül, vagy a BUS rendszerben
gyűrűstruktúra található, akkor a berendezés üzembe
helyezése nem lehetséges.
A BUS csatlakozók maximális teljes hossza:
• 100 m 0,50 mm2 vezeték-keresztmetszettel
• 300 m 1,50 mm2 vezeték keresztmetszettel.
▶ Ha több BUS résztvevő kerül szerelésre, akkor az egyes
BUS résztvevők között egy 100 mm-es minimális
távolságot kell betartani.

[ Szerkesztve ]

(#1028) reaperw810i válasza poli27 (#1027) üzenetére


reaperw810i
csendes tag

Köszönöm szépen :R

(#1029) AxBattler válasza emre (#1026) üzenetére


AxBattler
félisten

A hálóban van a parapet, a nappaliban a cserépkályha, és a két helyiség között a fürdő.
- ha parapetest veszek, akkor az a hálóból viszi a meleget a többi helyiségbe;
- ha a nappaliba helyezem a MIKA-t, akkor turbóst kell vennem, és megszüntetem a parapetet a hálóban;
- a fürdőn keresztül kell vinnem mindenképpen a meleget, és akkor már egy törölközőszárítót is betervezek; viszont mivel elég szűk a fürdő, és fel van már csempézve 220-ig, ezért csak a mennyezet alatt tudom vezetni. Szvsz.

Turbósnak nem tudom, lehet-e hátránya a sima parapeteshez képest?
Hangosabb? Plusz egy funkció, ami elromolhat?
Illetve a parapetes van annyira halk, hogy lehet mellette aludni?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1030) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Van egy radiátorunk, ami pont útban van egy szekrénynek, amit a radiátorra merőleges falon van.
A radiátoron egy Heimeier D típusú termosztátfej van. Sokat segítene, ha ezt a fejet el lehetne fordítani úgy, hogy függőlegesen álljon. Meg lehet csinálni a termosztáttal vagy ezeknek mindenképpen vízszintesen kell álniuk?

Köszönöm a segítséget!

(#1031) elessar válasza Nixon18 (#1030) üzenetére


elessar
tag

Az általam olvasott leírások mind vízszintes helyzetet írnak elő. Viszont leveheted a termosztátfejet, és az eredetileg a szelepen lévő kupakkal tudod szabályozni a szelep nyitását-zárását, mint a hagyományos radiátorszelepeken.

(#1032) Nixon18 válasza elessar (#1031) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen, én is így olvastam.
De lehet, hogyha már amúgy is le kell engedni a radiátort ki lehetne cserélni egy olyanra, ami függőlegesen szerelhető és/vagy valami okos szelep.

A másik kérdésem az lenne szintén radiátorszelepekkel kapcsolatban, hogy ezek nem úgy működnek, hogy minden fokozathoz van egy hőmérséklet-érték, ami alapján saját magát kapcsolja ki és be?
Mert a lakásban csak egy szelep működik úgy, hogy ha 1-esen van, akkor csak akkor fűt, ha nyitva van felette az ablak.
A többi folyamatosan fűt ha nincs letekerve teljesen.

(#1033) elessar válasza Nixon18 (#1032) üzenetére


elessar
tag

Itt találsz egy jó leírást és rajzot is a termoszelep működéséről

(#1034) Nixon18 válasza elessar (#1033) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi!
Párszor el kell olvasni, de érthetőnek tűnik :D

(#1035) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Központi fűtésrendszerben tartósan használ valaki Fernox-ot? Ha igen melyiket? F3 vagy F1?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1036) poli27 válasza Graphics (#1035) üzenetére


poli27
veterán

Elolvastad melyik mire jó? ha igen akkor nem kérdeznéd!

(#1037) Graphics válasza poli27 (#1036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elnézést,hogy kérdeztem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1038) poli27 válasza Graphics (#1037) üzenetére


poli27
veterán

nem kell megsértődni el kell olvasni melyik mire való ;) :D

(#1039) KardosAttila


KardosAttila
aktív tag

Sziasztok! Nemrég tönkre ment az átfolyós vizmelegítő, a gázszerelő szerint nagyon macerás a kémény stb miatt a cseréje, inkább villanybojlert javasol. Van valakinek tapasztalata, milyet érdemes venni? Elég lehet a 70-80 ezer ft os árkategóriában, vagy jobban megérheti egy drágább? Első sorban a tartóssága szempont, és az energia fogyasztása, lehet rossz a gondolatmenetem, de talán minél "bonyolultabb", modernebb az eszköz, annál nagyobb a meghibásodás esélye, illetve a javítás is drágább lehet. Ariston Lydos Hybrid és Ariston velis vls evo a két típus amit néztem. Semmit nem értek a villanybojlerekhez, lehet hogy pont a legszarabb márkát néztem. Előre is köszönöm a segítséget!

(#1040) gerisz23 válasza KardosAttila (#1039) üzenetére


gerisz23
őstag

[link]
Ezek relatív könyen javíthatóak,alkatrész is hozzáférhető minden szakboltban.
Ha nincs "B" Tarifád (régi nevén éjszakai) akkor érdemes kapcsoló órára tenni,napi 8-10 órát engedni neki hogy fűtsön,fűtést meg behangolni fürdés előtt 4-5 órával.Esetleg ahogy a melegvíz fogyasztás megkívánja napi többszöri kapcsolást beütemezni.

Bármilyet veszel 2,5mm2 vezeték kell megtápláláshoz,és földelés minden esetben kötelező.Fi-relét is szoktunk külön tenni a bojler körére.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1041) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akik még emlékeznek már egy ideje problémám volt az Ariston Genus One 24-gyel, és a hozzá kapcsolódó szisztémával...

Rövid, és tanulságos történet, ami annyira nem rövid sajnos...

Szóóóval:

Kijött a szomszédból az Aristonos kazános. Elmondta dugulás, mondta másnap visszajön, hozza a szivattyút, vegyszer, vitt el darabot is abból, ami kijött, hogy megnézze mivel lehetne feloldani.

Jött, rendes volt, szakszerűen csinált mindent, 30-40 év tapasztalat látszik... Itt legalább látszik, nem úgy a kiépítéses úrnál.

Szóval mondom neki, hogy a másik Aristonos hőcserélőt cseréltetne, azt mondja minek?
Illetve, hogy máshol a két úr épített ki rendszert, ott 3 hónap után lett ez, hőcserélőt kicseréltette a tulajjal.. Most azon agyalnak beperelik őket..

Merthogy: Az Aristonos 20% kedvezményt kap... Nekünk 190 ezret mondott a hőcserélőre, tehát 38 ezer landolt volna a zsebbe, és másik 30 ezerért végezte volna el ezt a munkát...

Nem mellesleg 350 ezret mondott az átépítésre... A kettő összematekozva kb 600 ezer.. Ennek elég erős lehúzás szaga volt...

Kijött az idős szaki tehét, átvegyszerezte, frankó beállította a kazánt, elmondta, hogy mit kell majd csinálni, és olyan fűtésünk van, hogy csak na...

Oké, most melegszik az idő, de azonnal reagál szinte a fűtés, fél nap alatt felfűtötte a padlót is.

Ja és kért 22 ezret, meg 4300 Ft-ot a feltöltőcsapért. és kijött 3x... Azt hiszem ritka az ilyen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1042) KardosAttila válasza gerisz23 (#1040) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#1043) mzso


mzso
veterán

Helló!
Ha egy egykaros zuhany csaptelep szorulós, akkor mit kell vele csinálni?
Nekünk egy Mofém csaptelep van, de elég irritáló beállítani, mert a szorulás miatt ugrik ahogy mozgatom (bármely irányba).
Ráadásul szerintem érzékeny is, és kevés mozgásra sokat változik a hőmérséklet és/vagy vízáramlás.
Úgyhogy milliméterekkel kell játszani.

(#1044) Ferike81 válasza mzso (#1043) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem is szorult az egyik karos csaptelep. Szétszedtem, vízkőoldóztam a belsejét, a biztonság kedvéért egy kis WD40-et kapott (kádfeltöltő csap), és összeraktam. Nekem bevált. Ha jól emlékszem valami 1,5-2-es körüli imbusszal lehet levenni a kart. Kb két és fél óra volt az életemből.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#1045) mzso válasza Ferike81 (#1044) üzenetére


mzso
veterán

És meddig tartott a sima mozgás?

(#1046) Ferike81 válasza mzso (#1045) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szerintem a lerakódott vízkő miatt szorult. Pár éve takarítottam ki azóta nincs vele baj, viszont most néztem meg ez nem Mofém, hanem Kludi, de az elv szerintem ugyanaz. Ment vagy 3-4 évig először, meg most is megy vagy 2-3 éve baj nélkül. Egyébként nálunk nem annyira kemény a víz.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#1047) mzso válasza Ferike81 (#1046) üzenetére


mzso
veterán

Nálunk szerintem kemény a Szinva forrás vize. Bár emlékeim szerint soha nem siklott valami könnyen a csaptelep.

(#1048) Graphics


Graphics
Jómunkásember

611-es figyelmeztető hibakóddal találkozott már valaki Ariston Genus One-nál?

(Fan warning)

Még a neten se találok semmit róla

Utána votl egy 5P3 - lángszakadás is, most meg helyreállt ...

Reggelre az internet is elment teljesen .. vmi gebasz van?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1049) poli27 válasza Graphics (#1048) üzenetére


poli27
veterán

nincs elég fordulat szerintem az a baja, van egy szivacs ha jól emléxem a hangtompítóba nézd meg nem koszos e...

[ Szerkesztve ]

(#1050) Graphics válasza poli27 (#1049) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm érdekes, 1,5 év után meg tudna dögleni?

Közben beszéltem szakival is, mondott valami kondenzvíz csepegést is... De nincs szerencsém ezzel a kazánnal :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.