Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) mzso


mzso
veterán

Helló!

Az normális hogy nyomáscsökkentővel a nyomás felkúszik 6 bar közelébe hiába van lejjebb szabályozva. Mi után engedek vizet, beáll a kívánt ötre de ha úgy hagyom a rendszert megint felkúszik.

Sőt meg mernék esküdni, hogy tegnap is 5 barra lőttem be. Ma viszont engedés után is többre ált be. Azóta úgy működik ahogy fentebb írtam.

Más:
Hallottam olyan pletykát, hogy a szolgáltatónak kötelező lenne csökkenteni a nyomást ha túl nagy. Van ennek valóság alapja? (Alapból 10 bar fölött is szokott lenni nálunk nyomáscsökkentés előtt.)

(#602) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Kicsit off téma, de használ valaki ilyen "lökésgátlót"?
[link]

A szövegben említett probléma jelentkezik nálam, viszont nem a saját lakásban, hanem amikor más lakásban elzárják a vizet akkor lehet hallani. Érdemes lenne ilyet a vízóra mögé beszerelni, vagy teljesen felesleges?

(#603) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hülye kérdés. Valaki tud-e segíteni abban (gyakorlati tapasztalat is jöhet), hogy egy Mika 6E mini kazán (6KW) elbír-e 90m2 lakást (260cm belmagasság, 5 radiátor ) + melegvíz előállítást?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#604) GIJoe válasza LanyUs (#583) üzenetére


GIJoe
addikt

Végül is mit vettél? Hasonló cipőben járok én is...nyilván mindenki a saját márkát tolja, most per pillanat az Unical kazánok anyagát olvasom, leírva jó, de valóságban lehet e tényleg ekkora difi kazánok között...

(#605) LanyUs válasza GIJoe (#604) üzenetére


LanyUs
senior tag

Viessmann Vitodens Touch 100-W 26 kW A linken leírtam laikus szemszögből mindent [link], majd teszteltem a fogyasztását is [link]. Meleg víz napi 0,2 m3 gázból is kijön. Nagyobb csobbanás esetén bele lehet kergetni 0,5 m3-be. Nagyon meg vagyok a készülékkel elégedve. Sőt kijelenthetem, hogy az egész rendszerrel is. Örülök, hogy megtartottam a túlméretezett radiátorokat is. Az új 2 soros radiátorok is szépen muzsikálnak. De jó, hogy túl vagyok rajta :) Izgalmas október volt...

[ Szerkesztve ]

(#606) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Le kell szerelnem egy radiátort, mert mögötte vakolom a falat, ahhoz kellene kis segítség.
A leszereléshez gondolom le kell venni a két nagy hollandi anyát, leereszteni a vizet, majd a radiátor tartókat ki, és már jön is le a radiátor.
A visszaszerelést már nem gondolom ilyen egyszerűnek a csövek tömítése, és a radiátor feltöltése majd légtelenítése miatt.
Leírná valaki a visszaszerelés menetét lépésről lépésre?

[ Szerkesztve ]

(#607) Ming Cseng


Ming Cseng
csendes tag

Sziasztok!
Komfort ST tűzhely alkatrészt kapok még valahol?
A szerelő irreális árat mondott, 25 lenne csak az alkatrész, gondoltam megrendelem..
Nem marad égve az egyik rózsa, míg nyomom addig jó. Miket vegyek, mi a szokásos hibalehetőség ilyenkor?

(#608) elessar válasza Ming Cseng (#607) üzenetére


elessar
tag

Általában a termomágnes hibája okozza, de lehet, hogy a termoelem a rossz. Ha viszed a kiszerelt darabot, szerintem találnak neked megfelelőt, ha nem is típusazonosat.

[ Szerkesztve ]

(#609) Ming Cseng válasza elessar (#608) üzenetére


Ming Cseng
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Komplett csapot akart velem cseréltetni, ezek szerint jól döntöttem, hogy elhajtottam!
Megnéztem mi az a termoelem, nekem fekete már és el is hajlott.
Ill. mikor elengedem a gombot kattan is valami mögötte, tehát a mágnes se az igazi.
Rendelek egyből 2 mágnest, mert a sütő gombot is rezegtetve lehet csak elengedni különben kialszik. Aztán majd beszereli olyan, aki látott már ilyet....

(#610) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudnatok segiteni, hogy ez milyen fajta technologia? marmint itt az irodaban ilyen futes van, de nem ertem miert nincs kulon koron a bejovo (forro) viz meg a kimeno, {hideg}??

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#611) Zozzant válasza dellfanboy (#610) üzenetére


Zozzant
addikt

De külön van, a padlóból 2 cső vezet, az egyik az elmenő a másik a bejövő.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#612) daninet


daninet
veterán

Sziasztok
Kutas téma de azért remélem befér ide.
Vettünk egy telket amin van egy kút. 3x3x6m épített akna alján van, valami prémium cucc lehetett a 90es években, acélcsőből van nem a mosogatócsőből ami jellemzően lenni szokott. Felhívtam egy rakás "szakembert" hogy javítsák meg, mindenki lerázott, hogy ilyet nem javít, fúr mellé nekem egy ujat 500ezer. :U Gondolom a sajátját sem javitja...
A gondom, hogy 2 perc után elejti a vizet. Hallom, ahogyan a pumpálós ágból elszívja a vizet, majd levegőt kap és nem megy többet.
Fogalmam sincs mi lehet a baja, de gyanítom itt a felső ágon valami. Adjatok tippet mit szedjek szét, nézzek meg, javítsak meg.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#613) daninet válasza daninet (#612) üzenetére


daninet
veterán

ja igen, a sejtésem kihagytam... szóval abban a megvastagodott részben lehet egy golyó (?) ami elrozsdált vagy telement rötyivel. mikor feltöltöm vízzel fentről a kutat egy ideig elzárja a levegőt és lesz elég vákuum hogy menjen a szivattyú
Így lehet?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#614) Kephamos


Kephamos
addikt

Tudja valaki, hogy ez pontosan milyen típusú szelep lehet és hol lehet kapni ilyet vagy ezt helyettesítőt?

(#615) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Tavaly felújítottuk a fürdőt. A kád helyett zuhanykabin lett esőztetos zuhanyfejjel. Mostanában azt csinálja hogy naponta 3-4-szer elkezd egy kicsit folyni 5-10 mp-re. Van ötletetek, hogy mitől lehet és hogy lehetne megakadályozni? Igazából hangos ha az éjszaka közepén elkezd kopogni a víz és felkelek rá. Más helyen nincs ilyen a lakásban.

(#616) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Gázórát cseréltek nálam. 2 napig gàz nélkül voltam. Mikor felszerelték az újat és visszakapcsoltam a kazánt, először “Nincs láng” majd “Lángszakadás hibát kaptam”. A harmadik próbàlkozásra működött, begyúlt rendesen és volt melegvíz. Azóta a többinél is ok minden. Kellene aggódnom ezek miatt, vagy ez ilyenkor természetes és ha gond lenne úgysem gyújtaná magát?

Az elkövető egy Ariston Genus One 24.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#617) Misi1980 válasza WaterWawe (#616) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nem kell aggódnod. Valószínűleg levegős volt a gázcső azért gyújtott be a kazán nehezen.

(#618) WaterWawe válasza Misi1980 (#617) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszönöm.
Azóta ment a melegvíz és nem aludt el, amíg nem zártam el a csapot. Akkor kilevegőzött a cső? :R

Reméltem, hogy nincs nagy gond, elég új cucc ez, ha gondja lenne akkor az elektronika nem engedné begyúlni gondolom. Csak azért kicsit nyugtalanító, mert eddig ilyen nem volt. :C

(#619) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok! Junkers zwe 24-4 típusú fali gázkazánunk kb pár hónapja elkezdte azt csinálni, hogy túlfűti a melegvizet. Mindegy hogy csak kicsit vagy teljesen nyitjuk-e meg a csapot, felmegy 70 fok fölé, egyszer 78-on is láttam. Ilyenkor már annyira meleg a cső, hogy meg se lehet fogni. Kép: [link] Mit lehet kezdeni vele?

[ Szerkesztve ]

(#620) escsé


escsé
tag

Sziasztok!

Valami furcsa oknál fogva a konyhapúlt alá kerül a vízszintes bojler. Ez most mindegy is. A szerelő így (kép) helyezte el. Szerintem több okból is rossz:
- A szelep középen van, nem lehet leereszteni csak a felét. A leírásban alsó (nem oldalsó) szelepes.
- Szerintem mechanikailag is rossz, de azt nem tudom pontosan mi a probléma, vagy mivel indokolható. Gondolok itt a hideg-, melegvíz helyzete a bojlerben.

Szerintem ezt a típust a felra kell szerelni. Az utolsó valóságos probléma-e? Mit gondoltok?

(#621) Zozzant válasza escsé (#620) üzenetére


Zozzant
addikt

Van vízszintesen rakható bojler, ez valószínűleg olyan.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#622) escsé válasza Zozzant (#621) üzenetére


escsé
tag

Igen. Ez az.

(#623) grigo


grigo
őstag

Szisztok. Kikérhetem a véleményeteket? Padlófűtéshez kellene osztót cserélnünk. Régi rendszer és jó lenne okosan összehangolni és beállítani. Energetikus azt mondta áramlásmérős kellene hogy tudjuk mi hogy folyik, a szerelő meg le akar beszélni róla hogy drágább is meg könnyebben eltömődik és szét kell majd bontani. Ti mit ajánlanátok?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#624) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Computherm Q7RF termosztátot be lehet állítani programmentesen?
Tehát ne legyen előre eltárolt program, hanem mindig csak a +/- kapcsolókkal beállított értéket vegye figyelembe.

Ami majdnem az, az nem az!

(#625) Chal


Chal
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem (gondolom így a fűtési szezon előtt ez itt gyakori mondatkezdés.. :) ). Van egy Vaillant VUW 282/2-5 zárt égésterű kombi kazánom (kb. 15 éves), szerettem volna ma egy tesztindítást a fűtéskörön, de nem nagyon akar összejönni a dolog.

Hibakód nincs, a kazán begyújt (a melegvizet amúgy is frankón gyártotta egész nyáron), viszont az előremenő cső hideg. A radiátorok nem levegősek. Előkotortam a telepítői doksit, annak alapján benéztem a diagnosztikai menübe, ott sem panaszkodik semmire. Ami még gyanús, az az, hogy az előremenő vízhőmérsékletet nagyon gyorsan eléri, így gyorsan ki is kapcsol.

Lehetséges, hogy a beépített keringetőszivattyú döglött meg (Vaillant VP5/2) ? A doksi alapján egyébként úgy értelmezem, hogy ugyanez a szivattyú dolgozik a használati melegvíz körben is (van egy 120 literes külső tartály hozzá), de lehet hogy ezt félreértem.

Egyébként a fent említett doksi alapján ilyen szinten tudja jelezni a szivattyú hibákat, de ezekből a hibakódokból egyetlen sincs jelen:

F.22 - Szárazégés túl kevés víz a készülékben; kábel a szivattyúhoz hibás; szivattyú tapad vagy hibás; szivattyúteljesítmény túl alacsony

F.23 - Vízhiány(előremenő/visszatérőkülönbsége) túlkevésvízakészülékben;légbuborékarendszerben;kábelaszivattyúhoz hibás; szivattyú tapad vagy hibás; szivattyúteljesítmény túl alacsony

F.24 - Vízhiány (előremenő gradiens túl meredek) túl kevés víz a készülékben; légbuborék a rendszerben; kábel a szivattyúhoz hibás; szivattyú tapad vagy hibás; szivattyúteljesítmény túl alacsony

Ezek közül a meredek gradiens gondolom azt jelenti, amit én is tapasztalok: kb. 15-20 sec alatt eléri a beállított előremenő hőfokot, aztán lekapcsol. Mégsem jelezi ki ezt a hibakódot :F

[ Szerkesztve ]

(#626) Chal válasza Chal (#625) üzenetére


Chal
addikt

Na közben kiokoskodtam, hogy váltószelep lesz, vagy annak a környéke. Gyakorlatilag fűtés módban is a HMV tartályba nyomja a melegvizet. A kazán menüjében kiolvasható a szelep státusza, az szépen változik ahogy átkapcsol HMV készítésről fűtésre (bár gondolom ez csak a szelepvezérlés állapota, hogy a szelep valójában hogy áll, azt nem tudja a kazán). A váltásnál egy hosszabb és két rövidebb kerregő hang hallatszik.

Viszont beszéltem egy szerelővel, mert én nem állnék neki kicserélni, vázoltam a helyzetet, a végleges döntést rábíznám (lehet hogy csak koszos, és attól szorult meg, más baja van, stb...). Közben azt is megtudtam, hogy utoljára 5 éve lett átmosva a rendszer, szóval eléggé időszerű lenne, ezt is kértem a szerelőtől. Jövő héten tudna jönni, a következő dolgokat mondta:

- tisztítófolyadékot töltene a rendszerbe, 3 litert (ezt a radiátorok száma alapján (16db) határozta meg)
- a termék nevét nem tudja, idézem: "valalmi cleaner van a nevében..."
- 50eFt lenne csak a folyadék (tehát ebben nincs munkadíj)
- szerinte nem kell utána kiöblíteni, elég csak beletölteni a rendszerbe

Ez így nekem egy kicsit meredeken hangzik, rövid keresgélés után úgy tippelem hogy valamelyik Fernox termék lehet, de ha jól látom mindegyiknél kifejezett előírás a kimosás, sőt, máshogy nincs is értelme, mert nagyobb kárt csinál mint hasznot, hiszen a leoldott dzsuva/iszap/darabok ott fognak keringeni. De gondolom ez az összes többi gyártó termékeire is igaz.

Szerintem keresnem kellene valaki mást, de kérlek erősítsétek meg vagy cáfoljatok rá.

[ Szerkesztve ]

(#627) Misi1980 válasza Chal (#626) üzenetére


Misi1980
senior tag

Van több féle rendszettisztító folyadék. Én használtam a fernoxnak is és a sentinelnek is termékét. Mind a két gyártónak van olyan folyadéka amit a rendszerben lehet hagyni és van olyan amit ki kell mosni. A fémdarabokat azt a mágneses iszapleválasztónak kell megfogni amit a visszatérőbe kell beépíteni hogy a kazánt védje. Az mágneses iszapleválasztónál fontos hogy jó erős mágnese legyen benne. A fernox tf1 az egy igen jó minőség. 16 radiátorra reális a 3 liter folyadék de az ár amit mobdott az egy kicsit sok.

(#628) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok, FÉG V4 utódját keresem. Vaillant atmomag 114 vagy 144-et nézegetem. Megfelelő valasztas lenne vagy tudtok mást ajánlani? Őrlángos, elemes vagy generatoros a jobb?

Előre is köszönöm

(#629) Chal válasza Misi1980 (#627) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, egyelőre akkor megvárom hogy mit hoz, aztán megnézem majd a doksiját, utána maximum vitázunk egy jót annak függvényében hogy mit akar csinálni. Kurvára kellemetlen ez az egész sajnos, szinte csak ilyen szerelők jönnek szembe. Közben meg én is mérnök vagyok, és a saját szakterületemen a hátam közepére se kívánom a (hozzám hasonló :D) okoskodó ügyfelet. Csak sajnos szerintem ennek a "profi mentalitásnak" van egy igen fontos alapfeltétele, mégpedig az, hogy értsünk ahhoz amit csinálni. Ha a szer nevét sem tudja, akkor honnét a búbánatból biztos benne, hogy nem kell kimosni? Nyilván ilyenkor nem bírok magammal, és utánajárok, kérdezek, akadékoskodok, és közben rosszul érzem magam :(

Nálam nincs sajnos mágneses ülepítő/szűrő, de nézegetem már a Fernox TF1-eket, fogok venni egyet. És ha így haladnak a dolgok, akkor beépítem én magam, nem tűnik űretchnikának a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#630) Chal


Chal
addikt

Visszatérve a váltószelepre: megvettem az újat, öröm, hogy jó volt a diagnózisom, mert így hogy kézben volt az új, szét mertem szedni a régit, és úgy be van szorulva a tengely, hogy fogóval sem lehet mozgatni. Illetve a motor is kerregő hangot ad, bár kiszerelve mozog azért. Az új motorja ugyanilyen, de teljesen halk, szépen egyenletesen mozog.

Viszont a régi szelepet nem tudom kiszerelni, órák óta ezzel szívok :( A 3db becsatlakozásból az egyiknek a hollandija totál be van szorulva, fújom rá a csavarlazítót mintha nem lenne holnap, de meg se moccan :(

Van bárkinek ötletel, hogy mi a fenét kezdjek vele? Jobban nem merem megtépni, mert félek hogy meghajlítom a rézcsöveket, ugyanakkor így is brutális erővel próbálom, de nem mozdul...

(#631) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,

Egy 20 négyzetméteres helyiség (könnyűszerkezetes hétvégi ház 5cm hungarocell-lel, kb 10cm-es kőzetgyapottal) fűtésére mit ajánlanátok?
Csak ebben az őszi időszakban egy-két éjszakára.

Siesta? Esetleg valami elektromos hősugárzó?

Fontos, hogy minél olcsóbb legyen, mivel ritkán lenne használva, de azért hatékony is és lehessen mellette aludni is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#632) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Új építésű ház, hideg burkolatok alatt padlófűtés, meleg burkolatoknál radiátor, külön termosztátokkal.
Az normális, hogy ha mind a két körön megy a fűtés, de a radiátoros kör hamarabb lekapcsol, akkor az a kazánt is lekapcsolja, de a padlófűtés még kéri a kazántól a fűtést, de az már nem kapcsol vissza?
A kazán egy Ariston Alteas One Net 24.

Remélem érthető :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#633) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

jelenleg édesanyámnál egy régi termotéka 25 gázkazán üzemel. Egyre több probléma van vele és az üzemeltetése sem túl gazdaságos ezért szóba került a csere lehetősége. Egyáltalán nem értek a gázkazánokhoz és az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán melyik kategóriában kell keresnek azt a cserekészüléket, ami a legkevesebb átalakítással ki tudná váltani a jelenlegi gázkazánt. A lakás ~95 m2, találtam néhány infót a kazánról:

Mik az ajánlott típusok és mire kell figyelni a választásnál?

[link]

Köszi

(#634) mefistofeles

Uraim! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy törölköző szárítós radiátort leválasztok a rendszerről és elektromos fűtőszálas megoldásra állok át akkor a hőtágulás miatt, feltöltéskor kell e, szabd e levegős részt hagyni és ha igen mennyit? Magyarul, tökig töltsem vagy ne?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#635) gerisz23 válasza Ery (#633) üzenetére


gerisz23
őstag

Szia!Hivatalosan már csak kondenzációs gázkazánt rakathatsz be (ahogy olvastam ez nem az).
Egyszerűsített csere,új kémény-esetleg kéménybélés ha megoldható.

Tigi :
Ott valamit elszúrtak,vagy vizes vagy vezérlés oldalon.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#636) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

3 ilyen van nálunk a lakásban 4 emeletes panel zárószintjén, ahol légteleníteni lehet a rendszert. 1 simán nyitható csukható, de 2 ebből egyszerűen nem kinyitható. Szerintetek mi lehet a probléma? :(

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#637) gerisz23 válasza sarkanyolo2 (#636) üzenetére


gerisz23
őstag

Berohadt

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#638) sarkanyolo2 válasza gerisz23 (#637) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Az oké, de gyötörjem, vagy csak eltörne? :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#639) gerisz23 válasza sarkanyolo2 (#638) üzenetére


gerisz23
őstag

Én leszedném a forgató gombját,aztàn megpróbálnám gázlámpaval átmelegíteni hátha megindul.Ha nem akkor csere.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#640) sarkanyolo2 válasza gerisz23 (#639) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Köszi! Este nekiállok! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#641) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv, Van egy quadriga t2 23 mi típusú kombi gázkazánunk. Most költöztünk új helyre. Ismerős ránézett. Mondta fenn van a nyomás tágulási tartályát elzárta vagy kinyitotta , mert mondta az úgy jó, erre másnpra leesett a nyomás úgy h be se kapcsolt. Szoltam neki h mi történt azt mondta, akkor tekerjem vissza utána felment a nyomás 2,8 bár körül. 3tól pirosba van. Kerestem szervizest. Azt mondta hőcserélőt kell cserélni ami 160ezer ft. Ez kb 10 éves kazán. Érdemes erre költeni? Meg tényleg ez lehet a baj? Vagy ha kazánt cserélek, milyen márkát típust érdemes venni? Kazán cserénél milyen egyéb költségek vannak még? Lényeg a lényeg javíttasam ezt a kazánt vagy csere?

Battletag: hojszi#2983

(#642) gerisz23 válasza Intel fan11 (#641) üzenetére


gerisz23
őstag

Szia!Én cseréltetném.Most csináltattam/csináltam új rendszert Immergas kazánt rakattam fel,ennek volt a közelben szerelője aki nagy szerencsémre felrakta.
Sztem menj be környékbeli vizes boltba-esetleg kérdezd meg a szakit aki kint volt megnézni-és keress helybeli embert aki relatív hamar kicseréli.Majd ő megmondja milyet épít be.

Az ár sok minden függvénye,de olyan 700k körül szokott kijönni ahogy ismerősöktől hallom.
Ha minden igaz tudsz kérni egyszerűsített cserét.
Szerk Persze ha nincs rá keret akkor csere,ha tudod ellenőrizd hol veszik el a nyomás.
Ui :Nem vagyok vizes csak lelkes amatőr :)

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#643) Intel fan11 válasza gerisz23 (#642) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tágulási tartály van elzárva vagy kinyitva úgy tart nyomást 3 bár körül de az még magas. Őszintén meg azt néztem hogy vennék jófogáson másik ugyanilyen kazánt. Olcsón lehet kapni. Nincs 700ezrem új kazánt a. Amúgy is ha raadom a fejem kell plusz radiátor is. Szóval akk tuti kell majd a sok love de most nincs.

Battletag: hojszi#2983

(#644) csemberlen válasza Intel fan11 (#641) üzenetére


csemberlen
őstag

Tágulási tartály hibásodhatott meg. 20 fokos viznél engedd le a nyomást 1-re. Nézd meg 60 foknál mennyi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#645) sarkanyolo2 válasza gerisz23 (#639) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Állítható méretű villáskulccsal megtoldottam az erőkart és kinyílt. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#646) Intel fan11 válasza csemberlen (#644) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt hogy tudom megtenni? Ezeknek a kazanoknak mennyi a normális nyomása? Ha így használom kárt csinálok benne? Egy szaki a hocserelot mondta telefonba ami 160ezer Ft, de őszintén nagyon nem szimpi H látatlanban teloba ekkora költségét mond. Ja és akkor hívjam ha érdekel a dolog

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#647) gerisz23 válasza Intel fan11 (#643) üzenetére


gerisz23
őstag

Tágulási lufijában van levegő?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#648) Intel fan11 válasza gerisz23 (#647) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt hogy tudom megnézni? :F

Battletag: hojszi#2983

(#649) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Elindult a fűtési szezon, és kicsit gondban vagyunk a fűtéssel.

Ariston Genus one kazán van, ami a radiátor + padlófűtés + melegvíz ellátásért felel.

Computherm Q7RF vezérli a hőfokokat.

Mindkettő M/A-n van, piros LED világít

Külön van egy a radiátornak, és külön a padlófűtésnek.

Tegnap a padlófűtés vezerloje lefagyott, semmi reakció. Levettem majd visszatettem és elindult a padló is.

Viszont a kazán kb fűt 1-2 percet majd utána Fűtési szivattyú utankeringetest ír ki.

A padlófűtés ága nem akar 35 fok fölé menni.

A kazanon most 52-t állítottunk be.

Egy Grundfos szivattyú keringeti a padlófűtés ágat. Ezt 2-3-ason szokott lenni.

Az ESBE keverő 3-ason van elvileg.

Puffertartály nincs

Van valakinek ötlete. 2. éve használjuk, szóval kevés a tapasztalatunk.

Előre is köszönöm a tippeket

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#650) Chal válasza Graphics (#649) üzenetére


Chal
addikt

Nálam ugyanez a hibajelenség volt nemrég egy Vaillant kazánnal. Ott a váltószelep okozta a gondot. Van HMV tárolód? Ha igen, akkor figyeld mikor indul a kazán, és ellenőrizd le a tároló felé menő csövet (tapintással :) ), ha forrósodik, akkor egyértelműen az van, hogy nem kapcsolt át a szelep, és tárolót fűtené. Az egy kicsi/rövid kör, és gyorsan eléri a kért előremenő hőmérsékletet, ezért kapcsol le egyből.

Ne vedd készpénznek, nem vagyok egy nagy szaki, ezer oka lehet még nyilván a dolognak, csak gondoltam megosztom azt a kevés tapasztalatot ami nekem van hasonló hibajelenség kapcsán, hátha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.