Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) #27216896 válasza Real_Necro (#2995) üzenetére


#27216896
törölt tag

Felénk a boschos beüzemelő lebeszélt, mert már a *öke tele van a sok javítással... :D Ugye ez a régi junkers lenne, de mióta megvette a bosch ugyanolyan tömeggyártott fos lett, mint minden bosch cucc...én is inkább már parksideot veszek, pedig régen bosch hívő voltam... :U

(#3002) Real_Necro válasza #27216896 (#3001) üzenetére


Real_Necro
veterán

A régi Junkersek azért még egész jól javíthatóak, csak ismerni kell a típushibákat.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3003) edeleny válasza #27216896 (#3001) üzenetére


edeleny
őstag

Off.

A miskolci Bosch-ban dolgozik mernökként egy ismerősöm, ő mondta, hogy a régi kéziszerszámaimra vigyázzak, de ha elromlik, isten ments mostani Bosch-t venni. Mondjuk kazán az nem fúró!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3004) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok!

Elektromos vízmelegítőből ("bojler") lehet kapni hőszivattyús típusokat is (pl. Ariston Lydos Hybrid). Ha fizikaórán jól figyeltem, ezek a környezeti levegő hőjéből fűtik fel a vizet.
Jól gondolom, hogy mivel ezek nem osztottak (mint egy klíma kültéri egysége), lényegében a fürdőszobát hűtik, amit a hagyományos lakásfűtéssel kell visszapótolnom?
Másrészt a nyári kánikulában a levegő melegebb, mint a bejövő víz. Ilyenkor a hőszivattyú hőszivattyúként nem tud működni.
Valamint: Van arról valakinek tapasztalata, mennyire zúg egy ilyen? Azért a sima bojler15 dB-jéhez képest a 49 dB eléggé ijesztően magas szám.

A tej élet, erő, egészség.

(#3005) Real_Necro válasza joghurt (#3004) üzenetére


Real_Necro
veterán

Eddig csak hibásakat láttam ebből, én sürgősen elfelejteném.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3006) joghurt válasza Real_Necro (#3005) üzenetére


joghurt
addikt

Konkrétan? Van rá x év jótállás. Mérete miatt háztól-házig kell cserélniük. (Nyilván szívás, ha szerelgetni kell, meg y napig nincs zuhany.)

A tej élet, erő, egészség.

(#3007) Real_Necro válasza joghurt (#3006) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor hajrá, ismerettségemben nem kevés gyári hibás darabot szórtak ki, mert javíthatatlan.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3008) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
Regi radiatorok le lettek szedve, de az ujak kozul nem mindnek oda esik az also/felso csatlakozasa ahol a merev csovek mennek , ugye azok a regi radiatorokhoz voltak felrakva.
Kis elteresek vannak, par cm, mashol a szog nem stimmel, stb.
Szerencsetleknedik a "szaki", nem tudja felrakni.
Most az a megoldas, hogy levagja a veget, es 5 retegut roppant ra, es ugye azt mar lehet hajlitani.
Ezen kivul van mas megoldas esetleg? :R

OK

(#3009) G@ben


G@ben
addikt

Félig off, de milyen szénmonoxid jelzőt érdemes venni? Nem értek hozzá, de legyen megbízható és jó lenne, ha elemről menne.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3010) joghurt válasza G@ben (#3009) üzenetére


joghurt
addikt

Pl. Honeywell XC-70.
De a legfontosabb, hogy szerepeljen a megbízható érzékelők listáján (és ne szerepeljen a nem megfelelőkén).

A tej élet, erő, egészség.

(#3011) Caldera válasza Z_A_P (#3008) üzenetére


Caldera
aktív tag

Az lesz a gond, hogy feltesz egy 16-os idomot, amit ha megnézel egy ceruza nem fér át rajta. Ha tényleg szaki, akkor tudja, hogy lehet átalakítani egy radiátor kötést nem gányolással.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3012) emre válasza Z_A_P (#3008) üzenetére


emre
veterán

Keress más szerelőt, ötrétegű falon kívül baromi ronda.

Én így csináltam, jövőre remélem lesz időm az összes vascsövet kidobni a rendszerből.
3/4"-ről 18-as rézre álltam át, majd az szűkítettem 1/2"-re a radiátor sarokszelephez.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3013) Z_A_P válasza Caldera (#3011) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Es mi ezzel a gond, nem fog/tud keringeni a radiatorban a viz rendesen?

@emre: ez igaz...lehet csak alul lesz, felul marad a fix.
Mondjuk ha ma este sem jon, akkor viszlat.

OK

(#3014) Real_Necro válasza Z_A_P (#3013) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fázni fog a család.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3015) G@ben válasza joghurt (#3010) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, akkor ez lesz! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3016) Z_A_P válasza Real_Necro (#3014) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sikerült neki közvetlen a vascsőre rárakni, nem kellett ötrétegű.
Holnap lesz a feltöltés, akkor kiderül nem enged-e,mert egyik eléggé feszül alul es felül is:
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

OK

(#3017) Caldera válasza Z_A_P (#3016) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ritka ocsmány munka (lógó tömítések, megtépett hollandi). Első ránézésre felül folyni fog.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3018) emre válasza Z_A_P (#3016) üzenetére


emre
veterán

Gebo bordáscsővel is jobb lett volna

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3019) Z_A_P válasza Caldera (#3017) üzenetére


Z_A_P
addikt

:(
Este lesz feltoltve, kiderul.
Esztetikan meg tudok javitani, de ha barmi gond lesz (csopoges, folyas, stb), akkor repul a pics*ba

OK

(#3020) #27216896


#27216896
törölt tag

Szomszédasszonyomnál így oldottam meg, radiátor + szelep cserét akart, hegeszteni nem engedett bent, meg a régi csövezéstől sem volt hajlandó megválni és maradt a régi nyomvonal is...én amúgy nem vagyok a dimenzió szűkítés híve, ezért maradtam a méreteknél és valamennyire az acélnál (szén) is. Nem olcsó, de frankón működik! ;)

(#3021) emre válasza #27216896 (#3020) üzenetére


emre
veterán

Ekkora radiátort (1-es és 3-as kép) átlóba illik kötni, de ha rendesen átmelegszik akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3022) #27216896 válasza emre (#3021) üzenetére


#27216896
törölt tag

Neeem mondod!!! :DDD
Írtam, hogy a régi nyomvonal...nem engedte meg az asszonyság...de mákja van, gyönyörűen átmelegszik...a jó öreg westen kazán még bírja :D

(#3023) Real_Necro válasza emre (#3021) üzenetére


Real_Necro
veterán

De ha az ablakokat kicseréli, lehet elég a kisebb is. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3024) #27216896 válasza Real_Necro (#3023) üzenetére


#27216896
törölt tag

Most látom a 2 fotó ua., egyébként durván túlméretezett, gyakorlatilag a régi lemezradiátor méretét kérte, vagy aluminium volt lehet, nemtom - de irtó kis hőleadó felülettel viszont nagy mérettel rendelkeztek és hiába mondtam, hogy teljesítményben ezek az újak (ezek silverek) már nem méret függők - nem akart festeni, így gyakorlatilag egy bazi nagy radiátorral el lett takarva a fal.. :C

(#3025) emre válasza #27216896 (#3022) üzenetére


emre
veterán

És?
A visszatérőt elhúzódó alatta.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3026) emre válasza Real_Necro (#3023) üzenetére


emre
veterán

Nem számottevően. Idén 7db a képeken látható ablalokhoz hasonlót cseréltem ki műanyagra és nem vagyok hanyattesve a fogyasztás csökkenéstől.
Jobban jár a magasabb teljesítmény mellett az alacsonyabb előremenővel.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3027) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok elnézést ha rossz topikba írok. Tudnátok segíteni hogy milyen szén monoxid érzékelőt vegyek? Fontos hogy megbízható legyen, de az ára azért ne legyen elszállva. Pl ez milyen?FireAngel CO-9X CO [link]

(#3028) mauimagic válasza icp1970 (#3027) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Honeywell XC70, XC100 . Többit hagyd szerintem

(#3029) #27216896


#27216896
törölt tag

Wilo Yonos PICO 25/1-4 az jó lehet egy 12 radiátoros rendszerhez? Láttam 1-6-ot is, de az drágább...úgy döntöttem hőcserélővel leválasztom a kazánom a rendszerről, mert a szénacélból a trutyi folyamatosan televeri a kazánt - még mindig, pedig vagy 4x már átmostam. 24-es kazánhoz veszek egy 30-as hőcserélőt, meg valami ilyen szivattyút... :U

[ Szerkesztve ]

(#3030) Real_Necro válasza #27216896 (#3029) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elméletileg igen, de a távolságok meg az emelési magasság változtathat rajta.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3031) #27216896 válasza Real_Necro (#3030) üzenetére


#27216896
törölt tag

A fölső szinten a fürdőben a törölköző szárítós radiátor teteje már közelít a 4 méterhez a rendszer legaljától számolva...az gáz? :F

(#3032) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ez egy Ariston bojler őrlángja. Normális, hogy ilyen nagy és égeti azt a karimát (vagy akármit)?

[ Szerkesztve ]

(#3033) #27216896 válasza Blackmate (#3032) üzenetére


#27216896
törölt tag

Nem igazán kafa...oxiprotector cserét javasolok!
Ránézésre ez kell neked: [link]

(#3034) G@ben


G@ben
addikt

Figyelem a feljebb emlegetett kazánt, 1 hét alatt 1,5 bárról 1-re ment vissza a nyomás. Ez normális vagy nem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3035) somnia válasza #27216896 (#3033) üzenetére


somnia
őstag

Miért kellene kicserélni?...csak mert koszos?

(#3036) Blackmate válasza somnia (#3035) üzenetére


Blackmate
senior tag

Akár cserére, akár csak tisztításra nem tud ajánlani valaki egy elérhető szerelőt dél-kelet Pesten? Jöhet privátban is. Gázhoz ugyanis nem nyúlok :)

Egyébként érdekes, de számomra inkább bosszantó a sztori. Egy hétköznap megjelent egy furgonnal 2 érdekes fazon, hogy jöttek a gázórát ellenőrizni (nem cserélni). Mutattak igazolványokat is, meg MVM-es kabát volt rajtuk. Kettőt se pislantottam és már le is kapták az órát a helyéről, persze előtte elzárták a gázt (se szó se beszéd). Valami kütyüvel megnézték, hogy az óra jól mér is vissza is került a helyére.
Utána én kérdezem, hogy a cirkót meg a bojlert nem kellene vissza/begyújtani? Bőszen bólogattak, hogy de-de :K .
A cirkót gond nélkül visszaröfentettem, de a bojler nem akaródzott: elaludt az őrláng. Hiába légtelenítették a csövet meg mindent, de végül negyedórás harc árán sikerült az egyik fazonnak a termoelemet egy zsebfáklyával melegítve begyújtani. A takarólemezt se rakták vissza, hanem mondták, hogy keressek egy gázszerelőt. Meg hogy ez akkor is előjött volna, ha meghibásodás miatt elzárják majd visszaadják a gázt.

Nem tudom, hogy az egész manőver előtt is ilyen volt az őrláng, mert a franc se nézegette a takarólemez alatt, de azért elmennek az MVM emberei is melegebb éghajlatra. December közepén találjak egy elérhető, Ariston-hoz értő szakit és még fizessek is azért, amit közvetve ők okoztak?! :(((

Felhívogattam a gyártó magyar oldalán, a közelben található szerelőket (már amelyik felvette), de volt olyan, amelyik azt mondta, hogy ehhez a típusú bojlerhez nem nyúl, mert sok gondja volt vele, a másik meg nem is foglalkozik bojlerekkel, csak kondenzációs kazánokkal. Fantasztikus!

[ Szerkesztve ]

(#3037) somnia válasza Blackmate (#3036) üzenetére


somnia
őstag

Keress olyan szerelőt aki javít KF, Hajdú, Csőszer, Quadriga bojlert!
Azok hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#3038) zoli03 válasza G@ben (#3034) üzenetére


zoli03
őstag

Ennyi idő alatt semennyit sem kellett volna esnie a nyomásnak. Ha ilyen gyorsan esik a nyomás, ott valami gond lehet, például tágulási tartály.

(#3039) G@ben válasza zoli03 (#3038) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, akkor megnézetem!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3040) #27216896 válasza somnia (#3035) üzenetére


#27216896
törölt tag

Csak, mert nem ott és úgy ég ahogy kellene...de te biztosan jobban tudod, mert gázvezeték és készülékszerelő mester vagy...

(#3041) #27216896 válasza Blackmate (#3036) üzenetére


#27216896
törölt tag

Én ugyan nem az MVM-nél vagyok, de mi is szoktunk kontroll mérést csinálni, minden előzetes bejelentés nélkül a törvény szerint évente 1x ilyet tehet a szolgáltató, ezt te vállaltad is, mert aláírtad a közüzemi szerződésben, ami biztosan van, mert másképpen nem lenne gázod...
A készülékekhez semmi köze a szolgáltatónak, az ő tulajdonuk a gázmérő és ha van akkor a nyomásszabályozó - amiknek te a felelős megőrzője vagy. Pusztán jóindulatból segítettek! Az áramszolgáltató sem fog égőt cserélni neked áramszünet után, ha véletlenül kiég közben. Hülye hasonlatnak tűnik, de a lényegét tekintve ugyanaz...

(#3042) somnia válasza #27216896 (#3040) üzenetére


somnia
őstag

Talált süllyedt!
Azért ég csúnyán mert tele van kosszal.
Amit belinkeltél oxiprotektort az pont nem olyan mint kellene, mert ha megnézed az övét, azon rajta van a visszaáramlás érzékelő sztemkó, ellentétben azzal amit te javasolsz.

(#3043) Real_Necro válasza somnia (#3042) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sztemko vagy visszaáramlás érzékelő?

Egyébként a láng sincs szerintem jó helyre pozícionálva.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3044) somnia válasza Real_Necro (#3043) üzenetére


somnia
őstag

Nem tudom másképp nevezni.
Mint a Fég cirkón levő sztemkó, ez is hőmérsékletre kapcsol vagy nem?
Szerinted hogy hívják?

(#3045) #27216896


#27216896
törölt tag

A lényeg, hogy szar szerintem... :))

(#3046) Real_Necro válasza somnia (#3044) üzenetére


Real_Necro
veterán

NTC?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3047) somnia válasza Real_Necro (#3046) üzenetére


somnia
őstag

Az más, az NTC egy elektronikus alkatrész, a sztemkó meg mechanikus.

(#3048) Veron


Veron
őstag

A következő jelenségre keresem a magyarázatot.
Adott egy belső tárolós kazán (Immergas Victrix Zeus 25). Zuhanyzáskor kb. 3-4 percig bizonyos hőmérsékletű víz érkezik, majd ezután néhány fokkal hűvösebb/langyosabb.
Számításaim szerint ekkora fogyhat ki a tárolóból (~45 l) a fetfűtött víz és átfolyó üzemben nem képes olyan meleget előállítani. kb. 6-7 m-re van a zuhanyzó a kazántól és télen ez a jelenség erőteljesebb.
Helytálló az okfejtésem ill. ha igen, normális jelenség ez?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3049) Caldera válasza Veron (#3048) üzenetére


Caldera
aktív tag

A jelenség normális, ha kisül a tároló. Szerintem emelni kellene a tároló hőmérsékletén, 45l ~60 fokos vizből kb. 70-80l zuhanyzásra alkalmas meleg vizet lehet csinálni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3050) #27216896 válasza Veron (#3048) üzenetére


#27216896
törölt tag

Folyamatos használati melegvíz vételi képessége (ΔT 30°C) 12,0 l/min.
A 6-7 méter viszonylag messze van, én indirekt tárolót telepítettem volna fűtő kazánnal, és cirkulációs vezetékkel!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.