Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Intel fan11 válasza emre (#850) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem hinném h kicsi a rendszer ha elzártan pár radiátort akkor is a legfolso szobában hidegebb van. Olyan mintha nem bírná magasra tolni a vizet. Amúgy van keringés mert meleg a radiátor de talán nem elég meleg v későn jut fel a meleg víz mire már lenn eléri a hofokot és kikapcsol a kazán.

Battletag: hojszi#2983

(#852) bazccka


bazccka
tag

Üdv!
Adott egy 3 hónapos Ariston Genus One 24 kW-os kondenzációs falikazán a szuterénben, mely egy 100 m2. alapterületű házban osztó-gyűjtőn keresztül csatlakozik a lakásban elhelyezett összesen 7 db. hőleadóhoz.
A problémám az, hogy a fűtési szezon kezdete óta a helyiségekben lévő radiátorok felső 1/3-a forró, az alsó 2/3 viszont langyos, de inkább hideg. Valamint tegnap este (eddig életében először) 1p2, illetve 105 hibakódot írt ki a kazán (nem megfelelő keringetés), majd leállt, mely jelenség többszöri reset, illetve az Omega TF1 mágneses iszapleválasztó "tisztítása" után (melyen egyébként egyáltalán nem volt szennyeződés) megszűnt és a kazán újraindult, és azóta is megy.
A kazánt beüzemelő szakember telefonban annyit mondott, hogy ez amiatt van/volt, mert a hőcserélőn (szivattyúnál) szennyeződés rakódott le és célszerű lehet az olajlerakódást megszüntetni savazással, illetve az adalékot 1 hétig keringtetni a rendszerben, majd a vizet lecserélni.
Kérdésem az ebben jártasabb, tapasztaltabb fórumtársakhoz az volna, hogy a radiátoron belüli hőmérséklet különbséget ezen kívül mi okozhatja, és valóban szükség van-e egy 3 hónapja (teljesen új csövekkel és radiátorokkal) kiépített (gyakorlatilag zsír új) rendszerben a kazán savazása, melynek költségvonzata a szaki szerint 60.000,-Ft., vagy a probléma másban gyökerezik és megoldható esetleg olcsóbban/egyszerűbben?
Talán a kulcsszó nálam is a torlószelep, és a fűtés beszabályozása lenne? :U

(#853) poli27 válasza bazccka (#852) üzenetére


poli27
veterán

Fernox adalékot érdemes lehet belerakni a rendszerbe, de az 10k mi a többi 50k?... Szerintem érdemes lehet egy plusz szivattyút beépíteni a rendszerbe, az osztógyűjtőnél a linkelthez hasonlóan(bár ez padlófűtéshez van de a termú szelepet el lehet hagyni sztem, vagy kinyitni teljesen...), szerintem nem tud ekkora víztömeget megforgatni a kazán szivattyú, de az is lehet hogy levegős marad a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#854) bazccka válasza poli27 (#853) üzenetére


bazccka
tag

Én is sokallom az árat. Köszi a tippet. ;)

(#855) gerisz23 válasza bazccka (#852) üzenetére


gerisz23
őstag

Hány fokos előremenővel jár a kazán?Szivattyú sebességén lett állítva?Radiátorok alsó sarokszelepeit hajtsd ki max állásba ha lett rajtuk betekerve.
Esetleg a kazánnál fogd meg csöveket,meg a radiátoroknál is ha lehetséges,a szivattyút ha megy érezni kellene kézzel,lehet hogy nagyon lassan forgatja a vizet,esetleg bekapott valami szemetet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#856) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#851) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mi lehet annak az oka, hogy a legfelső szobát nem fűti fel kellőképpen a kazán? Van keringés, mert meleg a radiátor! Vagy lehet későn jut fel a melegvíz és mire felfűtene leáll a kazán?

Battletag: hojszi#2983

(#857) poli27


poli27
veterán

oda kell rakni a termosztátot, csak akkor meg valszeg az alsó lesz túlfűtve

(#858) bazccka válasza gerisz23 (#855) üzenetére


bazccka
tag

Köszönöm Neked is a választ! 70°C, és igen, a kazánnál lévő csőben mozgatja a vízet, de valsz. a szivattyú lesz a ludas, nagyobb fokozatra kell csak állítani.

(#859) emre válasza poli27 (#857) üzenetére


emre
veterán

A fő probléma, hogy a levegő és a meleg víz néha jobban ismeri a fizikát mint a gazda.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#860) csemberlen válasza Intel fan11 (#856) üzenetére


csemberlen
őstag

A kazánhoz közelebbi radiátorokon az alső torló szelepeken zárni kell. Be kell szabályozni a rendszert. A termosztátot a leghidegebb helyre tenni.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#861) poli27 válasza bazccka (#858) üzenetére


poli27
veterán

Új kazánba modulálo szivattyú van, ha a balfasz szerelő nem állította el, akkor állítja a fordulátszámát, de át lehet állítani manuálra is... Amúgy az is lehet, hogy nem volt kimosva a fűtésrendszer, és eldugult a hűcserélő.... ugye az új fűtésrendszert át kell vegyszeresen mosni géppel...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#862) bazccka válasza poli27 (#861) üzenetére


bazccka
tag

Átmosatásra jövő héten fog sor kerülni, addig a szivattyút nem birizgáltatom, de úgy van ahogy mondod... Moduláló szivattyú, nem lett átállítva manuálra.

(#863) gerisz23 válasza bazccka (#858) üzenetére


gerisz23
őstag

Kondenzációs 70Fokos előremenővel :Y .Az úgy alapjában véve rossz.Ha jól emlékszem 57 fok felett nem keletkezik kondenzátum.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#864) bazccka válasza gerisz23 (#863) üzenetére


bazccka
tag

Az klassz... 60 °C-on meg nem képes a helyiségeket kifűteni a kazánom. Az ideális az lett volna persze, ha a kivitelező átmossa a rendszert, vagy legalábbis felhívta volna rá a figyelmet annak fontosságára. :((

(#865) csemberlen válasza bazccka (#864) üzenetére


csemberlen
őstag

1/3 radiátorral nem csoda. Annyi még, hogy a visszatérő számit a kondenzációnál, de 70 fok előremenő az nagyon sok, mi lenne minusz 20nál? Vissza kellene hivni aki csinálta.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#866) gerisz23 válasza csemberlen (#865) üzenetére


gerisz23
őstag

Én inkább keresnék a helyében egy profi céget akinek van gépe átmosatni a rendszert.Drágább lesz de talán megtudják menteni a kazánt meg a hálózatot.
A költségeket meg rálehet terhelni a szerelőre amennyiben az egész hálózatot ő csinálta.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#867) Intel fan11 válasza csemberlen (#860) üzenetére


Intel fan11
őstag

Talán megvan a megoldás. Eddig autó funkcióval ment a kazán ami 62-74 fokos vizet csinált. Amivel gyorsan befutott. Mire fenntre jutott volna meleg leállt a kazán. Most levettem 54 fokra az előre ment! Így halkan 1es lángon fut. Így megy folyamatosan a kazán és fenn is meleg van. Kérdés kisebb folyamatos teljesítmény fogyasztásban kedvezőbbé mint a hirtelen nagy fogyasztás de nem folyamatos fűtés? Hozzá teszem így lassú fokozaton egyenletes a hó a lakásba lenn is fenn is!

Battletag: hojszi#2983

(#868) gerisz23 válasza Intel fan11 (#867) üzenetére


gerisz23
őstag

Tedd 57-60-ra ha tudod,a tied nem kondenzációs,nem kéne hogy kondenzvíz képződjön.
Fogyasztást figyeld de vszleg kevesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#869) Intel fan11 válasza gerisz23 (#868) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem kondenzációs. Sima kombi. És az mit jelent hogy nincs kondenz víz?

Battletag: hojszi#2983

(#870) gerisz23 válasza Intel fan11 (#869) üzenetére


gerisz23
őstag

Tudom,azért írtam hogy a tied nem kondenzációs.A kondenzációsnak az a lényege hogy az égés során kelezkezett kondenzvízből is nyer ki energiát,viszont a tied ezt nem tudja.Ami annyit tesz hogy nem tesz jót a kazánodnak ha kondenzvíz csapódik ki.

Szerk:Ebből adódik a kondenzációs kazán előnye,amit te simán kiengedsz a levegőbe égésterméket abból energiát nyer ki.Kb 20-30%-al jobb hatásfoka van mint a tiednek megfelelő beállításokkal.Ergo 20-30%-al kevesebb gázt fogyaszt el.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#871) Intel fan11 válasza gerisz23 (#870) üzenetére


Intel fan11
őstag

Kondenz víz kicsapodas akkor van ha magas 60-70 fokon uzemeltetem a kazánt? Most felvettem 57 fokra és figyelem.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#872) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Van egy frissen karbantartott Hajdú HGK 24 kazánunk. Nemtudom hogy az normélis e, hogy a kijelzőn csak egy kettes szám van már vgy félórája? Nem fűt és melegvizet sem ad. Mint csináljak? Már hűl ki a lakás... Azt írja a kézikönyv, hogy tesztel. Na de ennyi ideig?
Aki tud segíteni, kérem írjon.

(#873) gerisz23 válasza Soma01 (#872) üzenetére


gerisz23
őstag

A 2-es szám jelenti hogy teszt üzemmódban van kézikönyv alapján.Próbáltad áramtalanítani és újraindítani?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#874) gerisz23 válasza Soma01 (#872) üzenetére


gerisz23
őstag

Tudnál róla képet csinálni?Melyik kijelzőn írja a 2-est?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#875) Soma01 válasza Soma01 (#872) üzenetére


Soma01
veterán

Na az áramtalanítás segített szerencsére. (a gombbal ki, majd bekapcsolás nem segített) Diért csinálta ezt?
Amúgy amikor visszadugtam, akkor is kettessel kezdet,csak hamar eltűnt.
Most akkor innen kezdve figyelnem kell ezt?

(#876) Soma01 válasza gerisz23 (#873) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm szépen,hogy írtál! (a csavarkulcs feletti kijelzőn volt, a jobboldalin)

(#877) gerisz23 válasza Soma01 (#875) üzenetére


gerisz23
őstag

A 2-es a kazán öntesztje,nem olvastam végig a leírást de ha minden igaz áramtalanítás után csinálja. [link]
Mikor visszadugtad végigment az önteszt,előtte valamiért elakadhatott.
Ha tudsz nézz rá inkább többször,nehogy hidegben maradjatok,ha többször visszajön a "hiba" akkor hívd vissza azt aki kipucolta,lehet odacsíptek egy vezérlőkábelt vagy más gond van.

De remélem nem lesz csak megkeveredett az agya picit :)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#878) csemberlen válasza Intel fan11 (#871) üzenetére


csemberlen
őstag

Hagyományosnál pont akkor van lecsapodás ha alacsony a víz hőmérséklet, 60 fok alatt nem javasolják.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#879) Soma01 válasza gerisz23 (#877) üzenetére


Soma01
veterán

Nézegetem majd sűrűbben ez után. De azóta jó minden.
A szervíz kijelzőn volt a kettes. Szerintem csak lefagyhatott , mert hibát nem írt ki. Szóval elakadt a teszt folyamat valami miatt.

(#880) bango


bango
tag

Sziasztok. Mosógép víztöltésekor a falból erős sziszegő-süvítő hang jön. 5rétegű csőből készült a hálózat a fürdőben, a géptől a szerelvényeken át a csövekig semmi sem több 2 évesnél. Mi lehet az oka?

(#881) poli27


poli27
veterán

Ez is megcsináltuk :DD

(#882) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Ez ugye kamu? :)

(#883) poli27 válasza n0rbert0 (#882) üzenetére


poli27
veterán

Valakinél nem sztem :DD

(#884) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Adott egy különálló épület, ami garázsként funkcionál (kb 15-20nm). Elég jól szigetelve van és emiatt télen tiszta párás bent minden ami ugye az autónak nem tesz jót. Arra gondoltam, hogy valami elektromos fűtést kellene beszerelnem oda, hogy legalább 10-12 fok lenne bent és akkor talán nem lenne akkora pára. Találtam a neten falra szerelhető olajradiátort (1000w) meg elektromos konvektort is ami ugye ventilátoros (1000w). Mivel a fal kb 60cm-re van az autótól és felszerelve egy ilyen eszközt akkor kb 30-40cm-re lenne melyiket ajánlanátok a két lehetőség közül, ami kevésbé veszélyes illetve hatékonyabb?

Olajradiator

[Fali fűtőpanel]

[ Szerkesztve ]

(#885) AxBattler válasza poli27 (#881) üzenetére


AxBattler
félisten

Vendégslozi. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#886) emre válasza poli27 (#881) üzenetére


emre
veterán

Nem rég láttam én is hasonlókat. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#887) poli27 válasza emre (#886) üzenetére


poli27
veterán

Mi ebben a rossz pisálás közben lehet nézelődni :DD

(#888) poli27


poli27
veterán

Hali

Ma hajnalra kész lettem vele, mivel szivattyút nem akartam cserélni, ezért ez a megoldás lett, nem az egybeépített.Már csak az esbe szelepet kell kicserélni, mert az 1,5kvs melegvízhez való. Gondolkodom a kapilláris thermo fejen egy 3 utas szeleppel. 12000ft már lehet venni kompletten míg az esbe 30000ft kb, vajon az jobb mint az esbe ami most is bent van (persze kicserélve egy padlófűtéshez méretezettre). Ha a termofejes jobb, már csak azt nem tudom a kapilláris csövet hova a bánatba tudom betenni, ötlet? Most beleraktam egy F3 Fernox adalékot, 1 hétig benne hagyom, utána kap majd protektort is :)

(#889) poli27


poli27
veterán

Olcsó rendszeröblítő :DD Kompresszor, adagolva a levegőt kis szakaszokban,plusz víz! :D 100 ért akarták átmosni a 10 éves rendszert, aminél hiba nincs, csak ki akarom tisztítani...

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#890) csemberlen válasza poli27 (#889) üzenetére


csemberlen
őstag

Biztos jó ötlet kompesszorral megnyomatni?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#891) poli27 válasza csemberlen (#890) üzenetére


poli27
veterán

Senki nem mondta hogy megnyomatom kompresszorral, csak levegőt keverek a beáramló vízhez, ezáltal a levegő leszakítja a lerakódott cuccost a radiátor és a padlófűtéscső oldaláról, az áramló víz pedig kimossa. persze kazán kikötve a körből, ez csak a fűtésrendszer. A rendszertisztító gépek is ezt csinálják, annyi különbséggel, hogy ott még van egy szivattyú is, hogy erősebben áramoljon a víz.

(#892) gerisz23 válasza poli27 (#891) üzenetére


gerisz23
őstag

Igaz csak olvastam róla korábban,de azért ott vegyszereket is használnak a tisztításhoz.
Mindenesetre kiváncsi vagyok a végeredményre!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#893) poli27 válasza gerisz23 (#892) üzenetére


poli27
veterán

Van vegyszer a rendszerben már tegnap óta! Majd csinálok róla videót !

[ Szerkesztve ]

(#894) poli27 válasza gerisz23 (#892) üzenetére


poli27
veterán

(#895) poli27


poli27
veterán

(#896) gerisz23 válasza poli27 (#894) üzenetére


gerisz23
őstag

Ügyes vagy :R ,vizet egyből kiengedted lefolyóba?
Gyorstalalót adhatnál majd hogy oldottad meg pontosan.
Pár ismerősnél volt gond Új rendszerben dugulás stb...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#897) poli27 válasza gerisz23 (#896) üzenetére


poli27
veterán

ott a kép ezzel víz meg kompresszor. A víz folyamatosan rá volt nyitva, és körönként, és radiátoronként szakaszolva, és a videóban látható(hallható sziszegések) módon adagoltam a levegőt hozzá. Persze előtte 2 napig Fernox F3 kezelést kapott, de mikor azt megkapta, akkor is kapott egy átmosást sima vízzel, de látható az nem sokat ért, rendesen kijött még a retek belőle.... A kazánt persze le kell választani a rendszerről, ez csak a fűtés részét csinálja... Igen a lefolyóba ment a víz, sztem 2-3 M3 tuti elfgyott, de még mindig olcsóbb mint a 100k tisztitási ajánlatok... igaz ott nem lett volna ennyi vízfelhasználás, meg a gép is valszeg jobban kimossa, de szerintem akinek erre nincs pénze( lenne de sokalltam az árat egy 2 órás munkáért) vagy nem akar ennyit kiadni, ez is elég jól ki tudja tisztítani! Végezetül kapott egy Fernox filter fluid+proectort bele... amit ezzel észrevettem azonnal, sokkal csendesebb a kazán az adaléktól!

[ Szerkesztve ]

(#898) csemberlen válasza poli27 (#897) üzenetére


csemberlen
őstag

Fernox-os kezelést nem számitva, mennyi idő volt a kompresszoros kezelés?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#899) Peterrr100 válasza SPeti1984 (#884) üzenetére


Peterrr100
csendes tag

Tiszteletem!

Mivel mind kettő ugyanannyi teljesítményt ad le ezért a választás szinte teljesen mindegy. De akkor is a ventilátorost válaszd, hogy homogén legyen a hőmérsékletet. Minden fűtő berendezés biztonságos.
A fűtés nem szűnteti meg a párát, csak a szellőztetés vagy egy páragyűjtő készség.

(#900) poli27


poli27
veterán

4 radiátor és 4 körös padlófűtésünk van, ez volt kb 2-3 óra pontosan azért nem tudom mert voltak bakik, hogy kicsúszott a lefolyóból a cső, és közelharcot kellett vele vívnom, hogy elkapjam, meg az osztógyűjtőről is leverte, ezeket meg kellett közbe oldani :D Azért látható hogy vizes valamelyik vidibe a föld valamelyikbe meg nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.