Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#150) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Még valami! Műanyag csőnél osztó-gyűjtős megoldás a legkedveltebb, legegyszerűbb, legbiztosabb, talán még olcsóbb is, igaz, ez esetben törni kell a betont itt-ott.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#152) wrox válasza gordonfreemN (#151) üzenetére


wrox
senior tag

Köszönöm a választ, közben a másik totyikban kitárgyaltuk.
Vegy. tüz. kazán idén nem lesz, majd később.
Közben csak osztókörös lesz, tervem szerint 4 körös. 1 körön csak a fürdőszoba lesz, a másik 3-on pedig 2-2-2 radiátor. Úgy fogom elvinni a csöveket, hogy plafon alatt, később pedig fog kapni egy álmennyezetet, és el is tűnt. :)
Persze ezt még legyeztetem a gázszerelő haverommal, hogy mit szól hozzá.

(#153) gordonfreemN válasza wrox (#152) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt majd tartsd szem előtt, hogy gázcsövet nem szabad "elrejteni".
Nem tudom, hogy ezt tervezed-e, vagy csak a fűtéscsöveket.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#154) wrox válasza gordonfreemN (#153) üzenetére


wrox
senior tag

Igen azt tudtam, a gázcső csak befigyel majd a falon, mert helyiségnek, ahol lesz a kazán, kívülről megy a gázcső.

Csak a fűtéscsövet akarom elrejteni, teszek egy álmennyezetet, legalább kevesebb lesz a légcmm. :)

(#155) djadji


djadji
senior tag

Hello!

Hátha valaki látogatja még a fórumot.
Szval arra lennék kíváncsi, hogy a vízcsap alatt ami van félkör alakú alátét, azt hogy hívják, hol lehet szerezni ilyet? Nem találok sehol. A kölkök meg rángatják a csapoit és folyton lötyög.. Szeretnék alátenni ilyen alátétet 4-5t hogyazt hátha nezebben hajlítják el, de nem találok sehol iylet, és a nevét sem tudom (így google-ba sem egyszerű keresbni).

Tud valaki segítni?

UI: tudjátok a csapokat alul egy anya tartja ami alá kerül egy félhold vagy félköt alakú vas alátét (meg egy gumi is). NA ilyen kellene nekem!

http://djadji.fw.hu

(#156) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Adott egy döglött kombi gázkazán és alatta egy 120L melegvíz tároló ...milyen elektromos holmival tudnám a vízet úgy melegíteni ,hogy legyen fűtés ? vagy csak melegvíz a fürdőben? pl ariston velis vízmelegítő ?

Ezt rá lehet kötni egy ilyen rendszerre?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#157) Marcelina


Marcelina
csendes tag

Sziasztok! Tegnap gázszagot éreztem itthon amikor hazajöttem. Kéményes konvektorom van. Lehet gázszag az erős szél miatt? Tegnap óta folyamatosan tombol a szél.

(#160) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Ezen gázkonvenkorok beüzemeléséhez kérnék segítséget, nekem ilyen sosem volt , előző életemben pedig központi , szóval ennek a fajta hőforrásnak a kezelése ismeretlen nekem.
2 féle van a lakásukban, szobánként eltérő , a 2 kép a 'kezelőfelületről' :

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#161) LaMeRick válasza DrTechnoid (#160) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Én meg gázszerelőt keresek, de elég kihaltnak tűnik ez a topic. Viszont nálam konvektor van, szóval ha minden klappol a cuccal, akkor a következő a teendő velük: Megkeresed azt a gombot, amelyiket ha megnyomod hallod, hogy megy gáz a készülékbe. Aztán megkeresed azt a gombot amelyik szikrát ad. (ez valószínűleg a szikra gomb lesz :) ) Útána nincs más dolgod, mint folyamatosan nyomni a gombot amelyik a gázt adja az őrlánghoz és mellette nyomkodni a szikra gombot és figyelni a kémlelőablakon, hogy begyulladt-e az őrláng. Ha igen, úgy vársz 10-30 másodpercet és elengedheted a gombot. Utána működnie kell. Ha téli első beüzemelés, akkor előfordul, hogy nem friss gáz van leágazásokban olyankor kicsit tovább tart. Úgy nézem az alsó képen a gázcsap el van zárva. Azt nyisd ki :) Az alsó típusnál a teli kör lesz az őrláng és a fehér a szikra. Teli kör alatt meg egy biztonsági kapcsoló van, de adja magát ha hallod a gázt.

(#162) radi8tor válasza LaMeRick (#161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van rá másik topic azért kihalt: [link]

⭐ Stella

(#163) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Új albérletemben viszonylag régi FÉG készülék gondoskodik a meleg vízről.
Valami oknál fogva zuhanyzás közben periodikusan változik a víz hőmérséklete tűzforró és hideg között.
Én csinálok valamit rosszul vagy ez ilyen? Esetleg a készülék a rossz? Van rajta egy szelep, aminek a funkciójára még nem jöttem rá. Délután csinálok róla egy fotót.

(#164) sellerBP


sellerBP
tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem adott egy Honeywell CM67-es termosztát.
Nekem házközpontú egyedifűtésem van és nem tudom hogy kell bekötni mivel leírásban ez nem szerepel.
3 drótom van régi termosztátnál így volt bekötve:
Ezeket mielőtt régit szétszedtem meglett jelölve.
NO
COM
NC

Esetleg valaki eltudja küldeni PÜ-be,hogy ezeket hogyan kössembe a Honeywell CM67-hez?

Előre is köszönöm.

(#165) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata infrafilm fűtéssel kapcsolatban? Mennyire éri meg, van-e értelme szerintetek?
Előre is köszönöm a választ, üdv:

Szevam

Köszi : (#162) radi8tor1

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#166) zozoka79


zozoka79
tag

hello.mi van ezze la topikkal,meghalt?! :F

(#167) Szevam válasza zozoka79 (#166) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Van más topic, ami hasonló dolgokkal foglalkozik szerintem. A cicus írta lejjebb. :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#168) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdvözlet! Én egy user vagyok nem értek hozzá, tessék elnézni a fogalmazás módot. Mi a neve annak a készüléknek ami úgy állítja elő a lakás melegvízét, hogy ha megnyitom a csapot akkor elindul a kazán és az átfolyó vizet felmelegíti. A másik kérdés inkább aggodalom. Gyakran elalszik az őrláng, ekkor lakapcsol a gáz, van, hogy naponta 2x is, de van, hogy 2 hétig nem alszik ki. Azt mondják az ott lakók, hogy a huzat elfújja. Én nem értek hozzá, de ha valami visszafelé jön akkor nem lehet baj ebből? A gyújtsák meg ha elalszik mondatot egy gázszerelő mondta.
Van értelme a szénmonodix érzékelőnek? Tőle 5 méterre alszunk majd és egy ajtó választ el tőle. Köszönöm!

(#169) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm albérletébe Renova cirkó van, ami F5 hibakódot ír. Vki ismeri ezt a kazánt, házilag tudjuk mi orvosolni, esetleg fel kellene tölteni a rendszert ?

Előre is köszi a válaszokat!

CSAKAKISPEST!!!!

(#170) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy felújítás alatt lévő 60m2-es alapterületű családi ház,új fűtésrendszer lesz kiépítve,(gáz-cirkófűtés).
Mivel a tető is ki lesz cserélve, itt ki lesz alakítva egy kb 20 m2-es helység is, ami még lakatlan lesz valószínűleg sok.sok évig... Az egyik kérdésem az lenne, hogyha ide is bevezetném most a fűtést az sokkal megnövelné a rendszer kiépítési költségét? És mivel ide nem kell fűtés még sok évig természetesen le lenne zárva,nem tudom ezt sem, hogy manapság mennyire szabályozhatóak külön-külön a helyiségek, mert emiatt nem szeretnék több számlát fizetni..

(#171) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Áh megtaláltal a megfelelő topikot!

Hali urak!

Nem találom a barkácsfórumot de mivel lakáskészülék a konvektor is, igy hát szóljon a kérdés.
Parapet külső cső neve? A nagyobb átmérőjű melyen a lég áramlik be az égéshez. Köszi a megoldást ha lesz!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#172) gordonfreemN válasza Red_Bull (#170) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kb egy radiátor ára plusszban (sacc 20-30k) plusz a munkadij, kb 20k. Lezarni le lehet, de nem szabad hagyni hogy elfagyjon a viz itt!!! Én letekerném a radiátorszelepet minimális áteresztésre és akkor tuti nem lesz baj.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#173) Uyuarasy

Hello,

Beepitett sarokkadunkbol elveszett a lefolyo dugo, egy uzletben azt mondtak, hogy szifonnal egyutt tudok csak venni (neten lattam onallo darabokat). Kb. ilyen lehet a szerkezet, a lefolyo kozepe ranezesre egy villas/csillagkulcsba befoghato, elkepzelheto, hogy felulrol is meg lehet bontani csemperendezes nelkul? :)

(#174) Krill77 válasza Uyuarasy (#173) üzenetére


Krill77
őstag

Hi. Baromira folyik a kad csaptelepunk. Bojler van felette. Fe lehet ujitani? Ugy tudom a kínai csaptelepet nem érdemes megvenni, főleg ahol Bojler van. Hirdetnek felujitottat, nem tudom az mit tudhat, érmes-e.. Csavarós, nem kallantyus egyébként. Ezek az olcsobb sanimixek milyen cuccok? Kinai..
Köszi
Szerk:
Bocs nem neked ment. Uj hsz.

[ Szerkesztve ]

(#175) Zozzant válasza Krill77 (#174) üzenetére


Zozzant
addikt

Mi hol folyik, nem lehet hogy csak csapbetétet kell cserélni? Vagy csak kosz van benne, ami miatt nem zár a gumi a csapfenéken.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#176) Krill77 válasza Zozzant (#175) üzenetére


Krill77
őstag

Ott folyik ahol amugy is jon a viz. Nem lehet elzarni. Magyaran elzarva is mintha nyitva lenne.

(#177) Zozzant válasza Krill77 (#176) üzenetére


Zozzant
addikt

Akkor csapbetét vagy kosz. Nem kell komplett csapot cserélni. Lehúzod a tekerőjét, vagy ha csavaros akkor van rajta egy műanyag kis kupak középen, az alatt van a csavar. A tekerő alatt van a csapbetét, asszem 17-es kulcs kell hozzá. Kb. 800 FT egy csapbetét. Lehet hogy csak egy vízkődarab van a gumin, meglátod ha kicsavarod. Előtte vizet elzárni!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#178) Krill77 válasza Zozzant (#177) üzenetére


Krill77
őstag

Sztem nem a betét rossz, bar nem tudom.. A zuhanyra valtva is folyik kicsit. Néha teljesen kinyitva sem jon tobb viz, kvazi nem allitja a viz nyomást. Aztan megjavul. Vagy 30 eves a cucc de ugy emlékszem volt nem is reg betet csere benne. 5 eve talán.

[ Szerkesztve ]

(#179) Krill77


Krill77
őstag

Szetszedtem, belul a csap is törött. Pont ahol a tomites éri, egy cikkejben foghíjas. De uj tömítéssel majdnem teljesen jo. A régi tömítés cafatokban volt, gondolom a törött csap marta egyre kisebbre. Vettem egy tasakkal, 500ft volt 10 db. A törés ellenére epp, h szivárog kicsit. De mégsem ömlik legalább.
Köszi.

(#180) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani, szobatermosztátot, amit távolról el lehet érni?
Köszi! :)

(#181) cOxeR


cOxeR
Ármester

Erről valakinek infója, tapasztalata?
ProSmart BBoil

(#182) w.miki


w.miki
veterán

Másik topikban már kérdeztem, de hátha itt egyből tudja valaki:
Gázkazán mi miatt adhat ki süvítő hangot, teljes lángon, mintha a szomszéd porszívózna?
Az egész lakásban hallani :(
Video

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#183) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.3napja lett ksz a vízteres kandallóm.Akácfácal tüzelek benne és az olalaira lerakódott egyből valami.Ez ilyen is lesz vagy lehet tenni ellene?

[ Szerkesztve ]

(#184) VIPowER válasza korcsillio (#183) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezen a képen nem nagyon látom. Fénylik? Mert akkor kátrány.
Száraz fával kell tüzelni, és nem visszafojtva, ennyi a trükk.
De akkor is lesz valamennyi kátrány. Ilyen a fatüzelés.

(#185) korcsillio válasza VIPowER (#184) üzenetére


korcsillio
őstag

Huzat az van,a fa pár hónapos tehát az lehet a baj....

(#186) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok!

pincehelyiségbe /ahol kb 15 fok van fűtetlenül szeretnék/ egy infrapanelt, mi a véleményetek? A helységet napi 2 órát használjuk pingpongozásra...

egy ilyet néztem ki, de az elfogadható ára mellett már összefüggő árunál van egy 10ezres termosztát... az muszáj hozzá? Valakinek tapasztalat?
:U

Infra

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#187) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Gázkészülék-szerelőt keresek egy konvektor tisztításhoz/karbantartáshoz. Tudtok ajánlani valakit aki megbízható és nem is drága?

A javítás helyileg II. kerület.

(#188) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Családi házunkba a régi gézkazánt kellene lecserélni mondernebb kondenzációs gázkazánra.
A kazánnak 24KW-osnak kell lennie, csak fűtésre kellene, mert a melegvizet bojler biztosítja.
Melyek az ajánlott darabok?

20 éve a Prohardveren

(#189) Kicker válasza odrif (#188) üzenetére


Kicker
senior tag

mindenképp olyan márkát válassz, aminek jó a szervízháttere, megéri szerintem a plusz 10-20% ár többletet egy olyan kazán, amire 5 év múlva nem azt mondják, hogy ehhez se alkatrész se semmi, vegyél újat... új konstrukciók helyett egy előírásoknak megfelelő, de több éve gyártott modellt választanék

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#190) odrif válasza Kicker (#189) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Tehát egy ilyen pl. jó lehet tartósságba, szervízháttér?[link]

20 éve a Prohardveren

(#191) Kicker válasza odrif (#190) üzenetére


Kicker
senior tag

Nem értek hozzá :B

Vaillant

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#192) RexpecT


RexpecT
addikt

Panelban élek, gázkonvektorral fűtünk, de az egyik szobában a takaréklángnál fentebb hiába tekerem a szabályzót, nem kapcsol magasabb fokozatra a konvektor.
Gondoltam, hogy csak poros ezért kifújtam sűrített levegővel, de nincs változás. Tudok még házilag valamit az ügy érdekébe tenni, vagy szerelőt hívjak?
:R

(#193) Eliot Anders válasza Eliot Anders (#187) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Up! :B

(#194) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

kéne valami ötlet,hogy mi lehet a gond a fűtésünkkel.

Távhő, fő vezeték meleg, a lakás 3 radiátorából 1 tud rendesen átmelegedni és normálisan fűteni. Ez a konyhai ami amúgy nem használunk. De megpróbáltam és ha teljesen feltekerem a radiátor termosztátot 5-ösre akkor fűt. Viszont a fürdőben lévő radiátornak csak felső 5 centije meleg...inkább langyos, alatt hideg marad. Légteleníteni nem tudom, mert a csavarhoz nem férek hozzá, a nappaliban lévő radiátornak szintén az alja nem melegszik át, ezt próbáltam légteleníteni de a szelep kinyitása után rögtön vízcseppek jelennek meg a kis lyukon és szépen folyni is kezd, tehát nem levegős a radiátor.

Kérdésem,hogy akkor mi lehet a hiba és ha az megvan hogyan lehet elhárítani.

Köszönöm.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#195) Chrys_


Chrys_
addikt

Van külön topikja fűtés radiátorszelepek vezérlésének?

(#196) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Épülő családi házba szeretnénk fűtési rendszert választani, de rohadtul nem tudunk dönteni. Remélem jó helyre írok, és lesz aki tud tanácsot adni, ötlettel ellátni, stb...
Szóval cserépkályha lenne a kiegészítő fűtésünk, ez már szinte biztos. A kérdés a fő rendszer. Az építészünk levegő hőszivattyút ajánl, én pelletet vagy faelgázosítót szeretnék, csőszerelő haverom, aki valószínű csinálni fogja az egészet, szintén valami egyszerű, fás megoldást javasolna. Sajnos nincs az ismerettségi körben sem pellet, sem hőszivattyús megoldás, és így csak a papírokon, neten fellelhető jó/rossz tulajdonságokra tudunk támaszkodni, ami nem releváns.
Van itt valaki, akinek pellet, vagy hőszivattyú üzemel a házában? Esetleg van jelen időnkben ajánlott tuti fűtési rendszer? Akár pm-ben is jöhet, szívesen hallgatok meg bárkit. :R

[ Szerkesztve ]

(#197) Kicker válasza z123456789 (#196) üzenetére


Kicker
senior tag

Drága dolgokat nem ismerem, én a helyedben maradnék a hagyományos megoldásnál, egy nagy cserépkályha, illetve sima gáz mellé, mai emberke nem hiszem, hogy nonstop rakni akarja a kazánt, a hőszívattyú borzalmasan drága, nálunk ez a kettős a legkényelmesebb, heti 4-5 nap gáz, amikor meg úgy van, fával megtömjük a kályhát, és azt napokig akkor használjuk, ha már egyszer felfűtötte az ember.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#198) z123456789 válasza Kicker (#197) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm. Gázt alapból kilőtük, de egyre többen mondják azt is, és ha hozzászámolom a fával elvesztegetett időt, tárolási költséget stb... nem feltétlenül jön ki olcsóbbra. :U

[ Szerkesztve ]

(#199) Misi1980 válasza z123456789 (#198) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nem olcsóbb fával tüzelni mint gázzal ha csak nem jutsz jól hozzá a fához. Én mindíg azt mondom hogy egy jól szigetelt ház és egy jó kondenzációs gázkazán és hidd el hogy nem lesz sok a fütésszámla.

[ Szerkesztve ]

(#200) z123456789 válasza Misi1980 (#199) üzenetére


z123456789
addikt

Aha? Értem, köszi neked is a tanácsot. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.