Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, kezd a víznyomás alacsony lenni a kombi cirkómban, rá akartam engedni némi wassert (mint már tettem megannyiszor), de a műanyag tekerő lóf*sz elengedett, belül elnyíródni látszik. Lehet valami ilyesmit venni vagy esetleg csavarhúzót/bitet, ami ezt a félkör alakú elfuserált "fejet" meg tudja húzni?
Próbáltam fogóval matekozni, de a "fej" forma nem túl szerencsés és sok hely sincs balettozni.

Képeken itt mire is gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#902) poli27 válasza gaben22 (#901) üzenetére


poli27
veterán

egy akkora acélcsövet lapíts meg és kész is van, a végét meghajtod azt ennyi

(#903) emre


emre
veterán

Valakinek van tapasztalata Ariston Cube termosztáttal?
Megéri felszerelni, jobb lesz a szabályozás mint egy konfekció szobatermosztáttal?

Egy körös radiátoros rendszer, külső érzékelővel.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#904) poli27 válasza emre (#903) üzenetére


poli27
veterán

Nekem az előzővel van ami a clima manager a régebbi kazánokhoz.... igen mivel a sima termosztát csak ki be kapcsolja a kazánt, a cube s net meg időjáráskövető, és beállított görbe szerint vezérli a fűtést, milyen hőfokkal fűtsön,persze ehhez jól megválasztott hőfok görbe is kell, hogy legyen értelme... a termosztát nem csinál ilyet... jha és teljeskörűen vezérelhető róla a kazán....

[ Szerkesztve ]

(#905) emre válasza poli27 (#904) üzenetére


emre
veterán

Köszi a választ!

Egy Genus One30-as kazánnál erősen gondolkodok, hogy lecserélem a Computerm-et, mert úgy hallottam hogy gyári vezérlővel okosabb és olcsóbb az üzemeltetés, de a gyári prospektusokban nem sok érdemi információt találok és nem tudom eldönteni melyik lenne jobb.
A külső hőmérséklet érzékelő mint írtam már adott egy 3318588-as számú személyében. De a Q7-es szobatermosztáttal nem látom, hogy nagyon vissza vette volna a teljesítmény mikor enyhébb volt az idő.

Szóval van a sima Cube (20k), illetve a Cube RF (30k), ami vezeték nélküli, de ehhez asszem kell a bus vevő is plusz 24k-ért
Aztán van a Net-S (48k) ami nekem már kicsit sok, ráadásul zavar hogy netről szedi a külső hőmérsékletet, de talán hosszú távon mégis ez érné meg jobban a távvezérlés miatt. Szóval fogalmam sincs belevágjak-e a cserébe.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#906) Graphics válasza Graphics (#787) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Újra itt!.. sajnos. Genus One 24

Eddig tök jól ment a kazán, meleg is volt a lakásban.

Hétvégén megint megállt. Atmostuk megint vízzel, jött is ki belőle, de nem akart igazán jó lenni...

Most olyat csinál, ami már szerintem kicsit gázabb, hogy este 1.3bar nyomással hagytam rá.

Reggelre 2.7-ig felment... Úgy hogy a felengedő csapja teljesen el van zárva...

Van tippje valakinek mitől nő meg ennyire a nyomás?

Az atmosas abból állt, hogy az osztó előtti csapra kötött slagon kiengedtük a vizet, majd a feltöltő csapot kinyitva átengedtünk rajta vizet. Ezt oda-vissza...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#907) poli27 válasza Graphics (#906) üzenetére


poli27
veterán

cseréld ki a csapot, mert átenged ennyi a baja ! Máshonnan nem tud feltöltődni, hacsak nem a hmv hőcserélő repedt belül. Iszapleválasztó van a rendszeretekbe? Tök felesleges ennyiszer átmosni, nem oldasz meg semmit... az egész fűtésrendszert kéne átmosni annak van értelme, ha régi...

[ Szerkesztve ]

(#908) poli27 válasza emre (#905) üzenetére


poli27
veterán

Vagy vedd meg a sensyst a simát, ha a cube nem tetszik... amúgy a netesbe az a jó, hogy diagrammot készít a fogyasztásról stb stb sok sok extra funkciót hozzáad a kazánhoz... ha télen elutaztok nyomon tudod követni megy e a fűtés a lakásba stb stb... nem az van hogy megáll, hazaértek és minden szétfagyott..

(#909) Graphics válasza poli27 (#907) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tök új a rendszer, sajnos valamiért lett benne lerakódás, az első indításnál a "szakik" az átmosást kihagyták, így a rendszerből bekerült dzsuva kirakódott a hőcserélőben.

1 éves a kazán..., iszapleválasztó van, mágneses.

Hát ha a hőcserélő repedt el, akkor az nem túl jó hír.... :D

Voolt már átmosás, teljes rendszerben, de még mindig jön ki gané belőle.... Lassan ott tartunk, hogy lerúgjuk a kazánt, és rakatunk fel egy újat, mert ez így hihetetlen kategória...

A kazánból pedig sárgás-barna víz jön ki mindig, szóval itt valami nem kerek...

( padlófűtés+radiátor , keverőszeleppel

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#910) emre válasza poli27 (#908) üzenetére


emre
veterán

Az online kontroll nekem is tetszik, de megnézem ezt is.

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#911) emre válasza emre (#910) üzenetére


emre
veterán

Az Ariston Sensys csak Evo készülékekhez van, nekem meg sima Genus One van.
Marad a Cube Net.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#912) gerisz23 válasza Graphics (#906) üzenetére


gerisz23
őstag

Tágulási tartály jó?Használati melegvíz is erről megy?Ahogy poli27-is írta lehet lyukas a hőcserélő,ennyi idő alatt az elég nagy gigszer lenne.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#913) Graphics válasza gerisz23 (#912) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyeztettem a szerelővel, valószínű, hogy a feltöltőcsap átenged egy kicsit és épp annyit ,hogy beszivárog plusznyomás a rendszerbe.

Javaslatra el lett zárva a falon lévő csap is, ha így megszűnik a hiba, legalább már ki tudtuk zárni mi is a baja...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#914) emre válasza Graphics (#913) üzenetére


emre
veterán

A hálózatban milyen nyomás van?
Lehet kellene a csap elé egy nyomáscsökkentő.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#915) Graphics válasza emre (#914) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát azt nem tudom megmondani, nincs nyomásmérő óra a hálózatban.

A kazánban 1,1-1,5 körüli érték szokott lenni. De ugye már párszor volt mosatva a rendszer, és a feltöltőcsap is sokat volt tekergetve. Nem tudom az milyen minőségű, gondolom nem a tekergetésre van tervezve, hanem egyszer fel van töltve és jóvan'

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#916) emre válasza Graphics (#915) üzenetére


emre
veterán

Mi elég alacsonyan lakunk, nem ritka a 6 bar-os nyomás a rendszeren, ezek a gépek meg ezt nem nagyon szeretik. Ezért tettem be egy nyomáscsökkentő szelepet ami max 3 bar nyomásra van belőve.
Én is elég sokat tekergetem, mert van egy régi acéllemez radiátorom ami egészen enyhén szivárog, de most nincs kedvem leengedni az egész rendszert a cseréjéhez. Meg nyáron amúgy is elképzelhető egy nagyobb átalakítás a rendszeren.

A feltöltő csap előtt nincs elzáró? Én még egy szűrőt is be fogok pakolni (már rég be kellett volna :W ) mire a hmv rendszer elkészül, csak még nem találtam ki hova rakjam. A vízvezetékből is kerülhetett bele lerakódás ami pont a feltöltőcsapnál akadt meg akadályozva az elzárást.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#917) Graphics válasza emre (#916) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltöltő előtt van elzáró, csak ugye ha jól sejtem így a HMV nem fog menni :D mert nem tud átfolyni víz ( de lehet hülyeségeket mondok-írok)

Szűrőt lehet nekünk is kéne elé tenni, milyenre gondolsz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#918) emre válasza Graphics (#917) üzenetére


emre
veterán

Hát akkor nem fog. :DDD
Viszont ha csak tisztálkodási időszakban lenne nyitva az jelentősen javítana a helyzeten. (már ha a feltöltőcsap a probléma forrása)

Ilyesmit, de jól lenne utána nézni a víznyomásnak mert létezik nyomáscsökkentő és szűrő egyben. Erre még egy nyomásmérőt felpakol az ember és megnyugodhat hogy a hálózat nem tolja szét a kazánt, meg tiszta víz kerül a hmv rendszer hőcserélőjébe.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#919) Graphics válasza emre (#918) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, meglessük.

A nyomást meg megnézem mindjárt , mert az eddig használt Wifis kamerát az asszony meglocsolta, és elsült a wifije, ezért nem tudom online meglesni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#920) poli27 válasza emre (#911) üzenetére


poli27
veterán

jó hozzá a sensys ! Nem csak a Cube !

(#921) poli27 válasza emre (#918) üzenetére


poli27
veterán

Én a szűrőt a vízóra aknába tettem :)

(#922) poli27 válasza Graphics (#909) üzenetére


poli27
veterán

Tegyetek be adalékot a rendszerbe Fernoxot pl... az átmosáson mit kell érteni, szaki géppel átmosta, vagy ti próbálkoztatok vizzel?

(#923) Graphics válasza poli27 (#922) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt már fernox is benne, volt savazva is a hőcserélő. De olyan mértékű a lerakódás, hogy még mindig jön ki belőle.

Na mint kiderült a feltöltő csap ereszt át.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#924) gerisz23 válasza Graphics (#923) üzenetére


gerisz23
őstag

Örülök hogy megvan a hiba!

Nekem levegősödéssel van gondom.Eddig is hallottam a kazánhoz legközelebbi radiátor csövében levegő buborékok zaját,egyre erősebb lett.Van bent 2-2 automata légetelenítő előremenő,meg visszatérő oldalon is most teszt képpen a visszatérőét próbáltam lezárni,hátha szivattyú indulásakor betud szívni egy kis levegőt,ha ez okozza a levegősödést akkor ledugózom a helyét inkább.A levegő meg távozik az előremenőjén.
Rátöltöttem picit a rendszerre,tegnap légteleníteni próbáltam mindenhol,talán 1-2 dl víztől lement a nyomás 1bar köré,így visszatöltöttem azt az 1dl-t,nehogy véletlen kiálljon hibára a kazán.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#925) Graphics válasza gerisz23 (#924) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is örülök neki, mert találgatni sokkal szarabb volt... így mondtam a szerelőnek hozzon egy csapot is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#926) poli27 válasza Graphics (#925) üzenetére


poli27
veterán

garis a kazán nem? :)

(#927) Graphics válasza poli27 (#926) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az lenne, de mire kijon a szerelő...

És most se akar meleget csinálni rendesen...

Itt a beüzemelő és a rendszert készítő is elbaszott vmit... Nekem csak egy jól működő fűtés kellene .. és nekem kell talalgatni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#928) poli27 válasza Graphics (#927) üzenetére


poli27
veterán

mi a tünet amúgy? mi történik? Arra se válaszoltál, hogy az átmosáson mit kell érteni, géppel át lett mosva a rendszer? Tegyél már be pár képet hogyan van a padlófűtés rendszer kivitelezve. Amúgy én a tömegáramos osztó gyűjtőt mindenképpen betenném, mert azzal lehet normálisan beállítani a padlófűtés köröket, meg ha külön szivattyú van a padlónak, akkor egy hidrováltót is illene beépíteni, igaz akkor a radiátoros körbe is kell egy szivattyú, de így nem a kazán szivattyú van erőltetve a másik által...

[ Szerkesztve ]

(#929) Graphics válasza poli27 (#928) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alacsony a padlóba menő víz hofoka.

35-nel nem megy fentebb. Hiába állítom a keverőszelepet.

Itt a kép. [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#930) poli27 válasza Graphics (#574) üzenetére


poli27
veterán

Közbe megtaláltam ezt a képedet, hogy lehet berakni a hideg oldalhoz a keringető szivattyút??Amikor zárna a szelep, mert elérte a beállított hőfokot, akkor a szivattyú nem tud keringetni, és magába forog, mert a szelep lezár... azt a szivattyút a keverőszelep mögé, és az előremenő osztó gyűjtőbe kell kötni, és a visszatérő ágból kell szívnia a keverőszelepnek a hideg vizet... ez így ahogy van szerintem nem jó! Ebben a kiépítésben tutira nincs megfelelő keringés!
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

Ez az enyém, most csináltam, így kéne bekötni szerintem!
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

De a neten is csak ilyeneket találok, ilyet ami neked van még nem is láttam... ez annyiban más hogy kapilláris csöves a szelep...

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

(#931) Graphics válasza poli27 (#930) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne kérdezd, nem én csináltam....

Elvileg így is jónak kéne lennie... Aztán passz, én nem értek hozzá.

Az átmosásra nem reagáltam előbb. Tiszta vízzel a lerakodást én mostam ki.

Ilyen vízkőszerű lerakodás jött ki belőle. A radiátorok nem lettek kimosva felszerelés után, és abból hozott ki ilyen olajos szart... Ezt se én csináltam , Han a szaki.... Most azért küzdünk hogy valami problémamentes fűtést hozzunk ki ebből...

Ha nem lesz jó, akkor sajnos új kazán és más szerelő után kell nézni, szétverni sajnos semmit se szeretnénk egy éve újítottuk fel a házat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#932) poli27 válasza Graphics (#931) üzenetére


poli27
veterán

A kazánnak tuti nincs baja... szerintem keress másik szerelőt mert ez nem ért hozzá, ahogy megcsinálta az sztem nem jó. A neten se láttam még ilyen kialakítást...

[ Szerkesztve ]

(#933) Graphics válasza poli27 (#932) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet, eddig viszont jól ment. :(

De én is hajlok az átszerelésre.
A keverőszelepnek viszont az osztó előtt kell lennie, hogy ne menjen 40 foknál melegebb víz a padlóba. Én így tudom.

Ja de te a szivattyút írtad :R :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#934) poli27 válasza Graphics (#933) üzenetére


poli27
veterán

Így alakítsátok át, ahogy most van ez nem jó!!A lényeg a szivattyú a keverőszelep után legyen az osztó előtt, és a hideg visszatérő ágból szívja át a keverőszelepen a hidegebb vizet.És én kicserélném az osztógyűjtőt egy képen láthatóra, az nem túl drága, de be lehet vele a köröket szabályozni, ezzel nem ! [link]

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

(#935) Graphics válasza poli27 (#934) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol fog visszatérni a víz a kazánba így?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#936) poli27 válasza Graphics (#935) üzenetére


poli27
veterán

Az alsó gyűjtőről ahol rajzoltam a fekete vonalat jobb oldalon, ahova a t elágazást is berajzoltam, ami a hidegvizet visszakeveri a termoszelepbe.... a felső gyűjtő meg le van zárva ott... így lesz normális keringés...

Amúgy szerintem ő valami ilyet akart kivitelezni, de nem igazán jött össze neki , mert ezt nem 3 járatu szeleppel kell megoldani, hanem így, itt a termofejnél van a bemenő, és a másik oldalon a kimenő víz:
alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

Jha és ide 130mm szivattyút szoktak tenni nem 180-ast ami neked is van betéve!

Meglehet 3 járatú szeleppel is oldani az így néz ki :

[ Szerkesztve ]

(#937) Graphics válasza poli27 (#936) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát majd okoskodunk valamit.

A kazán viszont teljesen le van rakodva. Legalábbis a hőcserélő tuti..Most este is mosattam vízzel at.

A keverő szelep előtt levettem a csatlakozást, bazinagy darabok potyogtak ki. És mi lehet odabent...

Szerintem ebből hőcserélő csere lesz... De nekem egy szaki kéne aki rendesen helyretenné a dolgokat... Pénz megvan rá. De ember...az egyse :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#938) poli27 válasza Graphics (#937) üzenetére


poli27
veterán

Ha van mágneses iszapleválasztót pl fernox tf1 akkor nem tud a kazán telemenni, ráadásul van egy fűtési szűrő is a kazánba, ami nem enged bele 1mm nagyobb szemcséket... Amúgy merre lax? :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#939) Graphics válasza poli27 (#938) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kiskunfélegyházán.

Ez ugy történt, hogy a radiatorbol lesz leoldott cucc a kazán rakódott ki...

Ma reggel is jött ki 3cm hosszú, 2mm vastag 4mm széles kovesedett darab...

Majd fotózok csak most meló

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#940) poli27 válasza Graphics (#939) üzenetére


poli27
veterán

Nem tud bemenni a kazánba nagy darab, van iszapleválasztód, ha van milyen?

(#941) Graphics válasza poli27 (#940) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A kazánban alakult ki, ami bement a vízzel az állt össze.

Volt kivéve a hőcserélő is , az van teli.

Van iszapleválasztó

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#942) poli27 válasza Graphics (#941) üzenetére


poli27
veterán

akkor ki kell savazni a hőcserélőt géppel, ez a megoldása....
[link] hívd ki a fűtési rendszert is átmossa... 100 felett fogsz fizetni de tiszta lesz!

(#943) Graphics válasza poli27 (#942) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh , egyszerűbb akkor új hőcserélőt venni. Az kb 40 ezerbe megáll :D

Őszintén szólva két opciót látok, ez megjavul, kitisztul, és majd nyáron átépítjük egy másik szerelővel...

B, ez a kazán lekerül, és felteszünk egy másikat, meg mindenféle egyéb perifériát, ami gond nélkül fog üzemelni... Mert most 2 órát elvett az életemből, fél3-kor hagytam magára a rendszert, ekkor elindult a keringés rendesen.

Kimostam vízzel, sikerült egy nagyobb dugulást kilökni a rendszerből, átmostam vízzel a padlófűtési köröket is, a keverőszelepben is volt lerakódás, azt is.

Most kering elvileg, de fél óra múlva megyek haza, akkor remélem még menni fog... :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#944) ferensz


ferensz
senior tag

Sziasztok, olyan gondom lenne, hogy az egyik Lampart parapetes gázkonvektorunknak a főégője nem gyullad be, amikor a termosztát szerint kellene neki. Az őrláng meggyújtásával nincs gond, nem alszik el, hőmérséklet állításakor a termosztátot lehet hallani kattani. Van valami, amit házilag ellenőrizni/csinálni lehetne? Illetve tudnátok esetleg ajánlani megbízható konvektorhoz értő szakembert Budapesten?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#945) poli27 válasza Graphics (#943) üzenetére


poli27
veterán

Te hol élsz? a kazánba egy hőcserélő 200000ft körül van.... nem 40... de nem pazarolom rád tovább az időmet.... nincs értelme ahogy nézem :D

[ Szerkesztve ]

(#946) Graphics válasza poli27 (#945) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja a nagy hőcserélő, nos igen, az annyi .

Én a HMV-sre gondoltam :) az volt kiszedve és kitakarítva, ez volt totál lerakódva, igen ezt írhattam volna.

250ezer egy új ugyanilyen kazán, tehát nem érné meg cserélni azt, amit linkeltél. Egyszerűbb egy kazán

Hmm, bocsi , eddig tök normálisan beszéltünk szerintem. De ez a " nem pazarlom rád az időmet" .... Ez mi?

Köszi.
Ez jön ki amúgy a kazánból

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#947) Graphics válasza poli27 (#945) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hozzáteszem, ahogy elnézem a cikkszám alapján külföldről rendelve 250 euro, vagy 200 font Angliából .

Az meg 80-90 ezer forint. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#948) emre válasza Graphics (#946) üzenetére


emre
veterán

És találjuk ki mire gondolsz?
Alig adsz érdemi információt (mert gondolom nem értesz hozzá) eddig az sem derült ki melyik hőcserélővel van gondod, és csak az osztótól tettél fel képet, így nem lehet segíteni.

És ez a szar honnét jön ki a kazánból? Vagy azt is ki kellene találnunk?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#949) Graphics válasza emre (#948) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szakértő vagyok, amit tudtam leírtam. Ne haragudjatok meg, de teljesen normálisan próbálok infót szerezni, amit tudtam leírtam....

Ehhez képest a torkomnak estek...

Lehet mindenki feszült, és mindenki szakértő, én nagyon nem, ettől függetlenül nem b.szom le a másikat..

Honnét? Lehet írtam, ha nem leírom.

Kazánba két darab cső van. Egy befelé egy kifele.

A kifele menő ágon, az elosztó előtt lelazítva a cső. Ott jön ki.

Ez benne volt a kazánba.ez az info elegendő?

Egy darab hőcserélő volt kiszedve a kazánból, a HMV-s ezt 1,5 hónapja az Ariston kisavazta.

Ennyi infóm van.

A kazán elindult megállt. 20 másodperc után, nem volt keringés egyszerűen, nem vitte el a meleg vizet a rendszerbe

Nem fogok tudni mindent szakszerűen leírni, lehet írok f.szsagot is közbe, de a fórum azért van, hogy segítsünk egymásnak... Ha megy akkor megköszönni tudom. Ha nem akkor válaszolni .

Ha értenek hozzá, lehet megcsinálnám.. de nem értek, ezen nem igazán tudok változtatni... Nem ez a szakmám.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#950) emre válasza Graphics (#949) üzenetére


emre
veterán

ha van iszapleválasztó a kazán előtt akkor ez a szemét nem kerülhet bele

Na, így már látni valamit, az iszapleválasztón látszik a típusa? A kép alapján nem tudom eldönteni milyen, meg hogy be lehet-e így építeni (szerintem függőlegesen kellene állnia, nem pedig így fektetve). Szóval a kazán visszatérőjén az az a jobb oldalon levő fekete basz volt szétszedve és kitisztítva?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.