Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Zebu válasza Zebu (#2000) üzenetére


Zebu
addikt

Ez az Ariston elég szimpatikus: [link]

Mit lehet tudni róla? :) szerintem bőven elég lenne. ránézésre

(#2002) emre válasza Zebu (#2000) üzenetére


emre
veterán

De, nagy.

Figyusz, beszéld meg a tervező gépészmérnökkel hogy neked tárolós kell, meg Ariston mert az a szimpi és bacca meg a tudományát.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2003) Zebu válasza emre (#2002) üzenetére


Zebu
addikt

Ezt akarom igen, írtam is egyet neki :)

Köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#2004) Real_Necro válasza emre (#2002) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jajj. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2005) Zebu válasza emre (#2002) üzenetére


Zebu
addikt

Ebírná amúgy a 2 fürdőt szerinted?

(#2006) 5-ös kezelő válasza Phery (#1994) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nálunk is ilyen. Közös képviselő v gondnok meg tudja mondani, mennyire van beállítva a ház. Ha melegebb vízben szeretnél tusolni, éjszakai órákat válaszd - kevesebben használják, több meleget kapsz. Mosdóhoz meg egykaros csaptelep célszerű, könnyebb a keverés.

(#2007) emre válasza Zebu (#2005) üzenetére


emre
veterán

Ez bármennyi fürdőt elbír.
Csak arra az egyre kell majd figyelni, hogy amikor az egyik helységben melegvíz vételezés történik a többi (végtelen-1 számú) helységben (és a konyhában) ne legyen senki akinek hasonló gondolat jár a fejében.

Többször leírtam, hogy a melegvíz nem fürdőszoba hanem személy függő, mégpedig fejenként 40-50 liter/nap mennyiséggel kell számolni. Azt hogy hány emberre kell tervezni továbbra sem tudom de már nem is érdekel.
(azt hogy két fürdő, és tárolós kazán már megjegyeztem)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2008) mzso


mzso
veterán

Miért van az, hogy 1,5 év után így néz ki a bojler tömítése?

Össze-vissza sárgulva, fehéredve, meg megfolyva is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2009) Zebu válasza emre (#2007) üzenetére


Zebu
addikt

Okec értem, a matekom szerint kb elégnek kell lennie a 40 lityis rétegtárolóval. köszönöm a tanácsokat.
delta T 25C: 22.6L
delta T 35C 16.1L

[ Szerkesztve ]

(#2010) Real_Necro válasza mzso (#2008) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó kis Hajdú? Ezek kopó részek, illik időnként cserélni. A kicsi gondolom a fűtőbetéthez tartozik. A lényeg, hogy ne szivárogjon. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2011) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

A konyhámban a mosogató csaptelep alá szeretnék beszerelni egy átfolyós elektromos vízmelegítőt (az energiatakarékosság miatt). Az elektromos hálózat adott hozzá (fel lett készítve), csak a készülék nem került még kiválasztásra és beszerelésre.

A csaptelep nem bojlerhez való (tehát két csatlakozós).

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen készüléket válasszak, illetve mire érdemes ügyelni a beszereléskor, különös tekintettel a cseppvíz elvezetésre, amit nem tudom hogyan tudnék megoldani.
Ha nyitott rendszerű berendezés az ajánlott, akkor ahhoz mindenképpen szükség lesz egy bojler csaptelepre is?
Jelenleg így néz ki a mosogató alatti szekrény, ahol el szeretném helyezni a melegítőt.

Köszönöm a segítséget!
v.tom

(#2012) Real_Necro válasza v.tom (#2011) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nincs ilyen vízmelegítőben jártasságom, de ha lehet, ne azzal végeztesd a bekötést, aki ezt a lefolyó bekötést alkotta. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2013) v.tom válasza Real_Necro (#2012) üzenetére


v.tom
őstag

Hát igen, többek között ezért kérdeztem rá a cseppvíz elvezetésre :D

(#2014) Real_Necro válasza v.tom (#2013) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy zsírfogós szifont nem árt berakni, azt a "porszívócsövet" meg hajítsd ki kukába és tegyél helyére egy normális PVC-t, akár fehéret, ha az tetszik. Csatlakozásoknál kenőszappant használj.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2015) istnag válasza v.tom (#2013) üzenetére


istnag
addikt

Az a vödör ott tökéletes lesz. Két hetente kiöntöd belőle a vizet.

(#2016) v.tom válasza istnag (#2015) üzenetére


v.tom
őstag

Azért néznék alternatív megoldást, mert magunkat ismerve rövid idő alatt ki fog alakulni egy óceáni élőflóra a konyhaszekrényben korallokkal meg cápákkal :D

Találtam egy ilyen Stiebel Eltron átfolyós elektromos melegítőt, amit a leírása alapján fel lehet szerelni nyomásálló és nyílt kivitelben is. Nyomásálló csaptelephez (gondolom nekem ilyen van) ennyi bekötni, és ami fontos, hogy a leírása alapján nincs szükség arra, biztonsági szelepet kössek elé, illetve mivel nem tárolós, ezért cseppvíz elvezetésre sincs szükség.

Szerintetek ez jó választás lehet?

(#2017) v.tom válasza v.tom (#2016) üzenetére


v.tom
őstag

Még egy kis infó: A linkelt Stiebel Eltron vízmelegő a leírása szerint mosdóhoz való, nem konyhai mosogatóhoz. konyhai mosogatóhoz nagyobb berendezéseket ajánlanak, gondolom azért mert ez nem tud 60 °C+ vizet csinálni. Okozhat ez gondot?

(#2018) mzso válasza Real_Necro (#2010) üzenetére


mzso
veterán

Az eredeti vagy húsz évig benne volt. Ez meg 1,5 év alatt fehéredett sárgult, szétment.

(#2019) Real_Necro válasza mzso (#2018) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyen ez a 21. század. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2020) -Tsaba- válasza v.tom (#2011) üzenetére


-Tsaba-
tag

Nálunk a cégnél így van megoldva. Rendes karos csapteleppel. Elsőnek nem volt bekötve a cseppvíz, de a vödrös megoldással csak a gond volt. Utána jött egy vizes, és megoldotta...

[ Szerkesztve ]

(#2021) istnag válasza -Tsaba- (#2020) üzenetére


istnag
addikt

Szüleimnél is így van, talán még a vízmelegítő is ugyanolyan.

(#2022) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Fég c24HE gázkazán
E09 hibakód.

Mi lehet a baja?
Kézikönyv ezt írja:

Normál működés alatt a gyújtás ellenőrző diagnosztizálja a gázszelep kör szabályos működését. Ez az átvizsgálás előrelátható viselkedést több lépésben is megvizsgálja. Ha az átvizsgálásban hiba lép fel a hiba kijelzésre kerül. Ha a következő ellenőrzés alkalmára nem lesz jelen a hiba, akkor törlésre kerül.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2023) Real_Necro válasza hódmaci (#2022) üzenetére


Real_Necro
veterán

Folyamatosan dobálja vagy egyszer megjelent és azóta nem?

Ja és mikor volt utoljára szakember által karbantartva, kitisztítva?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2024) hódmaci válasza Real_Necro (#2023) üzenetére


hódmaci
senior tag

Most dobta először.

Hát hogy mikor volt karbantartva?
Kompresszorral kiszokták fújni néha.

Szakembert meg fogalmam nincs honnan keríthetnének hozzá. Mivel elektronikus így nem sokan értenek hozzá, nem elterjedt darab erre fele.
Inkább a sima verziót szeretik.
Annó még régebben hívták hozzá szerelőt (márkaszervíz) beüzemelésre és a szaki nézett rá bután.
Azt se tudta hogyan kapcsolja be. A tulaj mutatta meg neki. (mivel elolvasta a könyvét így tudta)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2025) Zebu


Zebu
addikt

Húhúúúú a gázos fickó kész volt Ariston hallatán. :) Elmondása szerint egy fillért nem adna érte. Wow, nem is gondoltam ez ennyire vallási dolog

[ Szerkesztve ]

(#2026) Real_Necro válasza Zebu (#2025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem vallási, lényegében egész jó a piaca. A tulaj is "olcsón" hozzá jut, meg a szerelő is megél belőle. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2027) v.tom válasza -Tsaba- (#2020) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi a választ!
Én is néztem pont ezeket a készülékeket (ez szerintem egy Ariston), de nálam helyhiány miatt nehezen lenne beszerelhető egy tárolós melegítő. Amit fentebb linkeltem (stiebel eltron) az nem tartályos, ezért picike, és a leírása sehol nem említi hogy meg kell oldani a cseppvíz elvezetést, illetve kifejezetten írja, hogy biztonsági szerep beszerelésére nincs szükség. Eek miatt szimpatizálok vele, de a leírása azt is írja, hogy nem mosogatóhoz való (gondolom a viszonylag kis teljesítménye miatt kevés melegvizet tud szállítani, ha magasabb hőmérsékletre van állítva, és a mosogatás tipikusan ilyen).

Igazából egy megerősítés kéne nekem, hogy valóban olyan egyszerű beszerelni, mint amilyennek tűnik, vagy lehet benne valami buktató?

Azt olvastam, hogy az átfolyós melegőnek nagy az áramfelvétele. Az a csatlakozó, amibe ezt dugnám egy különálló körön van, ami direkt a boilernek és a mosogatógépnek van kialakítva, 16A-s kismegszakító van előtte. Elég lehet?

(#2028) -Tsaba- válasza v.tom (#2027) üzenetére


-Tsaba-
tag

Nem nagyon találkoztam még ilyennel, de az a sor a leírásban hogy "Névleges áram: 19,1A" nem túl "jó" a 16A-es kismegszakítóra tekintettel. A átfolyási mennyiség: 2,5L/perc sem tűnik túl soknak. Meg az is oké hogy különálló kör, de vajon a vezeték keresztmetszet is elbírja e. Valszeg villanyász is kelleni fog...

u.i.: én inkább valahogy helyet keresnék tartályosnak

[ Szerkesztve ]

(#2029) v.tom válasza -Tsaba- (#2028) üzenetére


v.tom
őstag

Jó észrevétel, köszönöm!
Olyan tartályosra gondoltál, mint pl ez? A lényeg hogy alsó elhelyezésű és felső kifolyású legyen.
Mivel pont ehhez sehol nem találok sem beépítési útmutatót, így ennél is a cseppvízzel vagyok bajban, illetve azzal hogy kell-e neki tágulás tartály, biztonsági szelep, stb.
Ehhez lehet a végén vizes kell majd. :D

(#2030) -Tsaba- válasza v.tom (#2029) üzenetére


-Tsaba-
tag

Igen, fura hogy nincs rendes leírás hozzá sehol. Itt nálunk Ariston Andris RS 10U/3 Eu van, és nem látok a környékén semmit tágulásit, vagy egyéb bonyolult szerelvényt (lsd.: előző képem).

(#2031) csibor válasza -Tsaba- (#2030) üzenetére


csibor
őstag

Rendes bojler, van a csomagban biztonsági szelep. Leveszed az előlapot, ott tudod bekötni a 220-at. Ha jól rémlik fázisérzékeny.

(#2032) Pubszon válasza v.tom (#2029) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Nekünk ilyen van a mosogató alatt.
Hamar felfűt, 15L, nincs cseppvíz.
Bekötése, felszerelése egyszerű.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2033) csibor válasza Pubszon (#2032) üzenetére


csibor
őstag

biztonsági szelep kell rá :U

(#2034) Pubszon válasza csibor (#2033) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha járt hozzá akkor van hozzá, ha nem járt akkor nincs hozzá.
Másfél éve üzemel így, kb 50-60 fokos vizet állít elő.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2035) istnag válasza Pubszon (#2032) üzenetére


istnag
addikt

Ez lehetetlen. :R

(#2036) Pubszon válasza istnag (#2035) üzenetére


Pubszon
veterán

Megnéztem, járt hozzá és be is van szerelve.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2037) v.tom válasza Pubszon (#2036) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi! Egy fotót esetleg tudsz lőni, hogy meg tudjam nézni, hogyan került beépítésre? Ha van biztonsági szelep, akkor elvileg cseppvíz is van, ennek az elvezetésére keresnék egy hatékony megoldást.

(#2038) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok tud valaki valamit arról hogy Gázbojlert nem lehet használni?
mert voltak a katasztrófa védők és azt mondták hogy cserjük le konenzéciós kazánra a gázbojlert mert ez illegálisan használjuk

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2039) Rotyi válasza gyvince (#2038) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ennyi információ alapján én arra tippelnék, hogy az adott bojlert nem a szabályoknak megfelelően telepítették nálatok.

Ami majdnem az, az nem az!

(#2040) gyvince válasza Rotyi (#2039) üzenetére


gyvince
senior tag

igen kiderült hogy a kéménnyel van baj már fent van 5 éve így most jöttek rá nekünk meg senki nem mondta hogy azt cserélni kell ha másik bojlert szerelünk fel....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2041) Real_Necro válasza gyvince (#2040) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szavaidból ítélve nem szaki szerelte fel a gázbojlert?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2042) gyvince válasza Real_Necro (#2041) üzenetére


gyvince
senior tag

Ez hogy de hivatalos gazszerelő volt

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2043) brazso válasza brazso (#1924) üzenetére


brazso
tag

Könnyedén írtam múltkor, hogy visszakerül a (3 éves) tágulási tartály a melegvíz tároló elé. Szerelőmnek ez kicsi feladat, nem tudtam rábírni, hogy kijöjjön felrakni. Ma megpróbáltam én, miután konzultáltam vele. Felraktam, a víznyomás mérő 2,5 bar-t mutat, a tartály 3,3 bar-ra fújva, ahogy a tartály útmutatójában szerepelt. Egyetlen gond van, hogy a tartály csatlakozójánál (szerelvényben rá van tekerve egy a nanométer, majd folytatásban egy biztonsági szelep is) szivárog a víz. Épphogy gyöngyöződik, de nem vízmentes. Többször leszedtem, a menettömítő szalagot tekertem a tartály csatlakozójára (megfelelő irányban) változó hosszúságban (1-3 -szor rátekrve), de nem tudtam szivárgásmentesen felrakni. Sajnos szerszámmal nem tudom rátekerni a szerelvényt, a tartályt mindenképp kézben kell tartanom, nem tudok hol ráfogni. Feltételezem szándékosan ilyen a tartály kialakítása. Hogy kell rátekerni a szerelvényt a tartályra, hogy ne szivárogjon a víz? Mit csinálhatok rosszul? (Előtte kender volt rátekerve, de azt a tartály útmutatója szerint azt nem szabad használni.)

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2044) brazso válasza brazso (#2043) üzenetére


brazso
tag

Egyetlen hibát biztosan elkövettem a teflon szalag feltekerésénél. Belülről kell kifele, a csatlakozó széle fele haladni, én fordítva csináltam.
Egyetlen kérdésem maradt akkor csak, kézzel kell felcsavarni a tartályra a szerelvényt, vagy rá lehet fogni vhogy a tartályra szerszámmal?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2045) csibor válasza brazso (#2044) üzenetére


csibor
őstag

Ha estleg lenne kéznél loctite 55, lehet hatásosabb lenne. Vagy bármivel picit rásegíteni a meghúzásnak.

(#2046) Real_Necro válasza brazso (#2044) üzenetére


Real_Necro
veterán

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2047) brazso válasza Real_Necro (#2046) üzenetére


brazso
tag

Köszi! Ha ketten is ajánljátok, jó lehet. Ha nem jön össze a szalaggal, megpróbálom majd azzal.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2048) mauimagic válasza brazso (#2047) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Érdesítsd fel előtte a menetet pl fűrészlappal, különben lehet hogy letolja a menetről a teflonzsinórt.

(#2049) brazso válasza mauimagic (#2048) üzenetére


brazso
tag

Sikerült végül. Miután "minden" irányból jól raktam fel a szalagot, már nem szivárog. Épp most ellenőriztem újra, amikor fürdik a család. (2 és 3,5 bar között változott a nyomás a mérőn, a nyugalmi állapot 2,5). Csak győzzem majd leszerelni legközelebb, annyira rátekertem :) Köszönöm a segítségeteket!

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2050) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket fürdőszoba fűtés kiválasztásában.
Jelenleg csak egy törölköző szárító működik a fürdőben, ami elektromos hálózatról üzemel és csak kiegészítő fűtésként használható, mert fürdés közben/után azért hideg a szoba. A lakás egyébként gázkonvektorokkal van felszerelve, azonban a fürdőben ez nem opció. Jelenleg egy 2000 Wattos hősugárzóval oldom meg a fürdés közbeni melegítést, azonban szeretnék valami biztonságosabb, energiatakarékos megoldást. A fürdőszoba amúgy tipikus panel, 3 m2. Segítségeteket előre is köszönöm!

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.