Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) Male válasza Coyot (#7550) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Node az enyém a fele (sincs), szerencsére :)
( Azt már nem tudnám hangtalanul lehűteni... vagy csak jóval drágábban, és a +2 magot se nagyon használnám ki igazából. )

(#7552) Coyot válasza Male (#7551) üzenetére


Coyot
őstag

vízzel fasza,de egy 8hőscöves TR hűtővel se volt rosz, csak néha ment 80fok fölé :DDD

Má' nem

(#7553) Male válasza Coyot (#7552) üzenetére


Male
nagyúr

Az kellemes fogásra ;]

Az enyém valószínüleg elmenne passzívan... egy CM Gemini II-vel. (legalábbis alapon biztosan... inkább az alaplap miatt mennek rajta a ventik most).
/Nem rossz ez a hűtő, csak nagyon macerás... és a Noctua ventikben kicsit csalódtam, bár tény, hogy nem a megfelelő változatot vettem rá./

(#7554) Coyot válasza Male (#7553) üzenetére


Coyot
őstag

régóta szemezem a geminii vel, 7700ért ekkora dögöt... tuti jobb lenne mint a TR ultra90em...
csak azt kellene eladni valakinek...

Má' nem

(#7555) Stoto válasza helkis (#7432) üzenetére


Stoto
tag

Amint lesz egy kis időm megmérem!

(#7556) helkis válasza Male (#7547) üzenetére


helkis
addikt

65nm-es procikat elvileg könnyebb hűteni (pl.:G0-quad-ot 3600ig léggel el lehet viselni), mert nagyobb a hőleadási felület.. ;)
mikor 45nm-re váltottam bíztam benne, hogy alig fog melegedni, erre sokkal jobban melegedett, pedig vízel volt hűtve..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7557) helkis válasza Male (#7545) üzenetére


helkis
addikt

9x333-on járatod? azt szinte minden chipset elviseli, tedd át 6x500-ra ;]
350-fölött kezdődnek a gondok az ilyen belépő lapoknál, a középosztály 400-450között hal be, a felőskateg pedig 500-550 körül, quaddal méghamarabb.. igazából azt mondhatom, hogy válogatni/kifogni kell egy magas FSB-t bíró lapot, de elég megfizetni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7558) helkis válasza Coyot (#7554) üzenetére


helkis
addikt

csak ramot ne kelljen cserélned valamiért.. vagy bármit.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7559) helkis


helkis
addikt

családi viszályokat megoldó számítógép eladó! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7560) helkis


helkis
addikt

5xCombo! ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7561) Coyot válasza helkis (#7558) üzenetére


Coyot
őstag

jaja akkor szopok mint a kismalac! :DDD

Má' nem

(#7562) Male válasza helkis (#7556) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, de azért a fogyasztás kisebb.
Egy Q6600 húzva... olyan fogyasztás nekem nem kell, mikor egész nap megy a gép :)

#7557: Jah, persze... 350 fölött már nincs SATA ezzel a déli híddal :(
(Azért amikor vettem, akkor ez még korántsem belépő szintű lap volt... csak jóval késöbb jött belőle az -X sorozat, meg az új chipsetek, amik ilyen magas FSB-ket tudnak.)

Coyot: Csak ventiből, ha lassan akarod járatni, akkor olyat vegyél, ami komolyabb légnyomást csinál... A Noctua NF-S sorozata egyszerűen alig nyomja át a bordán egy kis levegőt, szinte 0 légmozgást ad... a P jobban passzol rá.
Nomeg készülj fel egy küzdelmes szerelésre... pl a 12V-os tápcsatit a hűtő alatt bedugni... vagy épp az alaplap rögzítő csavarját behajtani (mondjuk ezek alaplap-függő dolgok, de nálam egy egész nap elment vele... bár ebben benne volt, hogy első öszerakásra meg se nyikkant a gép... már memóriákat csereberéltem, amikor kitartó nyomkodás után, egyszercsak a Matrox-szal és egy memmel beindult... aztán sorba minden vissza, és azóta sincs gond. Azóta se értem, hogy mi volt vele.)

Jah, Helkis: RAM-ot lehet alatta cserélni! Pont olyan magas, hogy ez simán megoldható ;) Szóval ha már egyszer fentvan, és a lap a házban, akkor már nem olyan problémás cucc :)

[ Szerkesztve ]

(#7563) helkis válasza Male (#7562) üzenetére


helkis
addikt

ex-quadom húzva, prime alatt, 4Ghz közelében, igencsak megszlopálta a tápot.. ide már elég komoly cuccok kellenek, hogy ezt bírja egy gép 24/7ben.

az ilyen -SE, -X, -E mindig is a jól bejáratott közép/felső-kategória butítása volt asus-nál.. :B valszeg nem is core2 alá vetted, ott megjelenéskor már elérhető volt a p965-ös chipset. ;) egyébként folyamatosan csalódok az asus-ban valami miatt (mindig elcsábulok hogy mit mennek, aztán valamiért nem jön össze mégsem a dolog, most pl tetszik a P5Q-Deluxe, de szerencsére a gyerekek miatt már nem vágok bele), így át is tértem Gigabyte-ra, akik közben elég jól felnőttek a dologhoz! :R (persze itt is él a gyerekek az elsők priorítás! ;) jelenleg egy notival elvagyok..)

ha kint van az asztalon elhiszem, hogy aláférsz oldalról, de ha egy gépben van, hogy? [link] ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7564) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

Úgy néz ki, hogy eladóvá válik HIPERPOWER 580W typeR típusú tápom. Előző tulaja helkis fórumtárs, aki ha minden igaz meg tud erősíteni abban, hogy gari már sajna nincsen...

(#7565) helkis válasza HaRdCoRe (#7564) üzenetére


helkis
addikt

meg, az sajna lejárt, de valszeg neked sem volt gondod vele, ahogy nekem sem! ;)
a fenti eredményt még ezzel a táppal értem el, igenjó kis jószág! egy árat majd írj szvsz! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7566) HaRdCoRe válasza helkis (#7565) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Tervezem beárazását, de nem utasítom el a te segítséged (és másét) sem ez ügyben! :)
Milyen tápod van jelenleg? Amit én kinéztem magamnak az egy Corsair 520HX. Vélemény hang tekintetében? Esetleg más javaslat?

(#7567) helkis válasza HaRdCoRe (#7566) üzenetére


helkis
addikt

jelenleg a Corsair TX750W-m van, ami megmaradt a nagy gépből, eladó egyébként, még van rá 4,5 év kisker gari! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7568) Male válasza helkis (#7563) üzenetére


Male
nagyúr

Szép :D

Neeem, az -X a valódi butítás, ott mindent gagyibbra cserélnek. Az -E és -SE csak plusz cuccok (második LAN, plusz SATA vezérlő, stb.) lehagyása (Na jó, néha tényleg spórolnak a táprészen is).

Ehhez a procihoz vettem, csak volt 3 PATA vinyóm + 1 PATA DVD-íróm, ami eldöntötte, hogy a 965 nem nekem való. Nem bántam meg... eredetileg 1800-> 2400 volt a cél, ezt szépen túlteljesítette :)
Igazából egy 965-tel se jártam volna jobban, nem hinném, hogy sok lenne még a prociban (meg már ez is elég mindenre amit csinálok... lassan másfél éve megvan, és nem érzem, hogy váltanom kéne.). Az egyetlen ami idegesít, hogy tuning esetén újraindításkor ki-be kapcsolja a vinyókat :( Nade úgysem indítom újra :)

P5Q Pro-t nézegettem, az megfelelne az igényeimnek felépítésileg... de a Nehalemig szerintem nem fogok cserélni...

Mibe fogadunk, hogy ki bírom cserélni a memet alatta, úgy hogy a gépben van? ;]
Amikor nem indult, a memeket cserélgettem elöször csak... 4 darab, szóval volt pár lehetőség :U
Nem nehéz, a VGA fölött a képen is látod a memória rögzítőket... a másik oldalt meg oldalról lehet elérni a hűtő alá nyúlva. Még igazán hosszú ujjak se kellenek hozzá.

Pár kép... bár azóta sokminden változott... meg ez még a nem-indul verzió volt, a kábeleket sikerült jobban elrendezni a másdoik összerakásnál :D

A lap fölötti rész... az "ál-táp"-ért köszönet __Psion__-nak!
A lap bent, még ventik nélkül... Késöbb a tápkábelt átraktam jobb helyre.
Nagyrészt minden bent. A VGA azóta egy 3850-re cserélődött... Accelero S1-el. A rés ott pont nyitva, zárt oldallappal a házba beáramló levegő fele átmegy pont az Acceleron, így megy el passzívan kellemes hőfokokkal :) A Sata kábelek is lekerültek a fekete rezgéscsillapító rész alá... amúgy egérpad volt :D
A két "táp". A kartonlap és a DVd író közti rész azóta zárva persze, csak itt még szereltem.
Ventik is fent. Na jó, így már nem lehet elérni a RAMokat, de a ventit csak 4 csavar tartja, egy pillanat alatt levehetőek egyben. (Ez már a második szerelés utáni... a tápkábel jobb helyen, és a SATA kábelek is rendezettebbek.)
A gép mögött lógó sok tápkábel... Zalman ventiszabályozóhoz mennek... szépen külön állítgathatóak. Már megvan a megfelelő ellenállás érték, így késöbb ez fixre cserélődik... bár az asztaltól úgysem látszik, hogy most lógnak hátul a tekerők :)

[ Szerkesztve ]

(#7569) helkis válasza Male (#7568) üzenetére


helkis
addikt

az ál tápod a CompexTrade-ből van! ;)
nagyon ötletes praktikus elrendezés! :R
nekem idáig sikerült fejlesztenem a gépem: [link], [link], [link]

aztán eladtam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7570) HaRdCoRe válasza helkis (#7569) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Ha a képek a fejlesztés valós idejében követik egymást, akkor a végeredmény valóban fantasztikusra sikeredett! Ötletes, praktikus elrendezés! :DDD Gratula!

Szerk: Najó, Male gépe is valóban dícséretre méltó! Szép és átgondolt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7571) helkis válasza HaRdCoRe (#7570) üzenetére


helkis
addikt

nem, ez egy állapot, különböző nézetekből.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7572) Male válasza helkis (#7569) üzenetére


Male
nagyúr

Az a kis CT-s matrica árulta el? A többit mind leszedtem róla, de az rajtmaradt...
...az biztos, hogy Psion ingyen adta :)

Köszi! :) ...elég hatékony is lett, és legalább kussban van a gép :)

Pedig már a gyerekek is hogy nézik :)

Szép darab... jókis vízhűtéssel :)

(#7573) helkis válasza Male (#7572) üzenetére


helkis
addikt

áhh, nem tudták értékelni, csak a "thomas a gőzmozdony" tetszik nekik.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7574) Male válasza helkis (#7573) üzenetére


Male
nagyúr

:D

Na majd az oviban már... :)

(#7575) cigam


cigam
félisten

lesz holnap vmi program/tüzijáték?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7576) cigam válasza cigam (#7575) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7577) Male válasza cigam (#7576) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

A tavalyi egészen jó volt :)

(#7578) cigam válasza Male (#7577) üzenetére


cigam
félisten

Igen, miután feldobtam a kérdést, eszembe jutott a veszprem.hu

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7579) Male válasza cigam (#7578) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, jól megbeszélted magaddal ;]

(#7580) kjanek


kjanek
csendes tag

Eladó cuccok.

Sapphire HD 4870 Bontatlan! 50000Ft
Dell Port replicator D széria PR01X (D400-D830) 9500Ft
Dell Latitude D800 15,4" Wide Notebook 80000Ft
DELL E177FP monitor. 28000Ft
Pentium 4 2,8GHZ/1M/533MHZ SL7E2 S478 5500Ft

(#7581) balu333


balu333
tag

Sziasztok nincsen vkinek esetleg, min 8 portos switch elfekvőbe, mert érdekelne a dolog!

(#7582) cigam válasza Male (#7579) üzenetére


cigam
félisten

Az 1ik legjobb társaságom én vagyok :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7583) Male válasza cigam (#7582) üzenetére


Male
nagyúr

:D

Amíg hangosan nem beszélgetsz magaddal, addig nincs gond ;]

(#7584) vviktor1 válasza balu333 (#7581) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Van itt nálam valami hasonló, teszek képet és eldöntöd mi ez, ill. kell-e és mennyit szánsz rá, viszont tápkábelem nincs hozzá.

Ne dudálj, küzdj !

(#7585) vviktor1 válasza balu333 (#7581) üzenetére


vviktor1
aktív tag

[link]
[link]

Ne dudálj, küzdj !

(#7586) Male válasza balu333 (#7581) üzenetére


Male
nagyúr

16 portos, de nem tudom megvan e még neki...

(#7587) cigam válasza balu333 (#7581) üzenetére


cigam
félisten

Asszem egy 16-os van vhol, de csak 10M-ás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7588) vviktor1 válasza cigam (#7576) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Na akkor indulok Marót Vikire... :-)

Ne dudálj, küzdj !

(#7589) dokar


dokar
addikt

megy vki a tüzijátékra?

extra - SEXRay

(#7590) __Psion__ válasza helkis (#7569) üzenetére


__Psion__
tag

Ügyes! Pedig már én sem emlékeztem hol vásároltam (nem mostanában volt). De valóban onnan származik (a győri üzletükből).

Tűzijáték? Vér feleslegesen elpuffogtatnak országszerte sok millió forintot, miközben kvázi üres a kassza... de persze mulatni mindig is tudott a magyar. :)

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#7591) dokar válasza __Psion__ (#7590) üzenetére


dokar
addikt

inkább tüzijáték, mint gagyi 4-es metró, de akár lehetne itt emlegetni a felesleges M7-es völgyhidat és a buckákba épített M6-os alagutakat :W

extra - SEXRay

(#7592) __Psion__ válasza dokar (#7591) üzenetére


__Psion__
tag

Természetesen azt is... sőt ha belemegyünk tuti lesz téma az elkövetkezendő napokban. ;]

ps.: a metróra szükség van, csak a költségek, és a kivitelezés botrányos.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#7593) csibor válasza dokar (#7591) üzenetére


csibor
őstag

Kb. mint Fonyod mellet a sztrádát + 11 milliárdért építették meg.Idáig igaz a hír.Csak azt felejtik el hozzátenni,14 nyaralótulajdonos fúrta meg a eredeti nyomvonalat,ezért került ennyibe.Ahogy köröshegy is ,csak ehhez járult hozzá.Horvátoknál kitűzik a nyomvonalat,onnantól max 1 év a kezdés,de ott olyan a jogszabályi háttér,hogy pár telektulajdonos miatt nem kerül többe a kivitelezés.

(#7594) Tom5


Tom5
addikt

(#7595) Tanya- válasza Male (#7583) üzenetére


Tanya-
tag

Másfél hónapja költöztem fel Pestre, itt ez nem furcsa már. Sok itt a ... különleges egyed :Y

(#7596) barnam_


barnam_
nagyúr

Ha valakit érdekel eladó laptop: Asus M6R

(#7597) vedini válasza dokar (#7589) üzenetére


vedini
őstag

hát én tv-ből néztem, sokat is röhögtem rajta

kommentálták elvileg mit kellene látni, aztán végig ugyan az volt, ami meg még nem volt idén az is szokványos volt :DDD

workworkwork...

(#7598) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Retro/letöltős/netezős gépnek: [link]

Ne dudálj, küzdj !

(#7599) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

Keresek PS2, vagy jó áron Xbox360 gépet! Priviben kérném az ajánlatokat! Köszi! :R

(#7600) balu333


balu333
tag

Köszönöm mindenkinek switch ügyben a segítséget összejött a dolog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.