Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) cigam válasza ChuckyOsb (#8550) üzenetére


cigam
félisten

Én már szétkaptam az enyémet(3505), mert BIOS-t nem értem el, ki kellett venni az elemet.
Hát én nem ajánlom, vagy vegyél fel elötte nyugipulcsit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8552) ChuckyOsb válasza cigam (#8551) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

...nyugipulcsi... :DD

(#8553) helkis válasza ttt1 (#8547) üzenetére


helkis
addikt

4k

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8554) helkis válasza ttt1 (#8549) üzenetére


helkis
addikt

jóáron lehet bevállalom.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8555) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

AM2-es proci ram és hozzá való lap érd !
-3800+ körüli hűtővel
-2 Gb ram ddr2 800 mhz
-lap meg mind1

jah és persze költségkímélő legyen lehetőleg

a konfigom még mindig eladó akár darabolva is vagy csere
barton 2500+ 6600 gt giga ram stb...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8556) helkis válasza Speeedfire (#8555) üzenetére


helkis
addikt

X2-es akar lenni, ugye? ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8557) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

Hali! Megjött a billentyűzetem. :)

Bocs, privát akart lenni. :F

[ Szerkesztve ]

(#8558) helkis


helkis
addikt

keresek LGA 775-ös procit: E2xxx, E4xxx, E5xxx, E6xxx procit reális áron, hűtövel vagy nélküle.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8559) ttt1


ttt1
őstag

Most már egész biztos eladó :) Asus HD3850

(#8560) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

Keresek olyan gépet amin lehet netezni, msnezni! Nagyon olcsón ha lehet fekvő házban.

(#8561) helkis válasza ChuckyOsb (#8560) üzenetére


helkis
addikt

pü ment..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8562) Speeedfire válasza helkis (#8556) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

igen x2 :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8563) Speeedfire válasza Speeedfire (#8555) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

am2 proci+lap+ ram kombóra lenne 20k körüli összegem
c2d proci +lap+ram kombóra lenne 25k körüli összegem
semmi extra mind a 2ből vmi egyszerű érdekelne :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8564) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

JVC sztereó erölkődő eladó vagy csere hardverre

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8565) csibor


csibor
őstag

Gigabyte GA-MA69G-S3H és X2 4400+ dobozos érdekel valakit?

(#8566) L!NK->Q3 válasza csibor (#8565) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

csere erősítőre? :DDD

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8567) csibor válasza L!NK->Q3 (#8566) üzenetére


csibor
őstag

Jobb mint a Technics Sa-GX130D ? :N

(#8568) L!NK->Q3 válasza csibor (#8567) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Jobb hát :DDD

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8569) Male válasza helkis (#8544) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, nade már elég régen felment az Euro ára... csak nem tart eddig a raktárkészlet ;)

Mára elhallgatott az a Noctua. Nem értem ezeket, ez már a második nálam, ami kibontás után zörög, majd pár óra működés után elhalkul, és onnantól csendben teszi a dolgát. Be kell járatni??? Végülis nem lehetetlen, de ezt miért nem teszik meg a gyárban? A vevő leginkább kibontás után hallgatja meg az adott ventit, és ilyen zörgéstől nem lesz elégedett. Ha nincs szerencséjük, kapásból dobja félre, és vesz másik márkát :U

(#8570) kovi


kovi
senior tag

Keresek SocketA alaplapot. Esetleg 512 ddr társaságában.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#8571) helkis


helkis
addikt

szakmai jellegű körkérdés: adott egy s939.es lap, X2-es proci, minden alapon, terhelés hatására azt meséli a user, hogy kikapcsol a gépe mivel szerinte eléri az alaplapon beállított 65fokot, szerintetek a biosban mit néz a hőszenzor a a CPU felszín hőjét, az egyik magot (mi szerint dől el ezesetben hogy melyiket ha több mag van?), a magok szummáját? további tippeket várnék ha van.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8572) cigam válasza helkis (#8571) üzenetére


cigam
félisten

A prociban van egy THERMTRIP Status Register, ami celsius-ban adja meg a (proci)ház lekapcsolási hőmérsékletét

"Tcase max is the maximum case temperature specification which is a physical value in degrees Celsius. This value
is programmed into Rev D and later processors. Refer to the appropriate functional data sheet, and the
THERMTRIP Status Register in the BIOS and Kernel Developer’s Guide for AMD AthlonTM 64 and
AMD OpteronTM Processors, order# 26094. "

Mivel házon belül is olyan közel vannak egymáshoz, nem valószínű hogy pár foknál nagyobb hőmérsékletkülömbség lenne a magok között

a- hűtésprobléma
b- bios/proc probléma

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8573) helkis válasza cigam (#8572) üzenetére


helkis
addikt

hát pedig sajna az van, hogy valószinüleg az IHS alatt és a magok közötti kenőanyag kiszáradt, nem jól lett eleve legyártva, vagy x-akta. idle.ben: everest szerint: a CPUtemp 29fok, a mag1: 31fok, a mag2: 38fok. terhelve a felszín 41fok, a magok pedig 52 illetve 65 fokosak.. [L:http://logout.hu/iras/attekintes_a_s939-es_x2-rol.html]itt azt erősíti Qru[ hogy ez a normális/L]
tehát a kérdés, az olyan lapokon ahol be lehet állítani a lekapcsolási hővédelem értékét, ez melyik hőmérsékletre vonatkozik? vagy az itt szereplő érték melyiket takarja? ;)
a hűtése eleve szar egy 3200+-os gyári coolere van egy X2 4200+-on de alapórajelen bírnia kellene, illetve olyan probléma van még nála, hogy 1.35v-helyett 1.375v-ot kap a proci, ettől nem hiszem, hogy annyira megnőne a hőmérséklet hogy le kellene kapcsolnia az alaplapnak..
konkrétan nálam egy asus a8n-sli-ben tökéletesen megy/ment a proci, primestabilan, alapon ill. 2500Mhz.en igaz nálam csak 1,3475v-ok kap a laptól a proci, a hűtés ugyanolyan volt, a srácnál egy abit kn8-sli-ben pedig lekapcsolgat.. :F
azt szeretném kizárni, hogy ha esetleg nem váltotta be a hozzá fűzött tuningreményeit a proci ezért vissza szeretné kapni az árát. ;)
köszi a választ! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8574) Male válasza helkis (#8573) üzenetére


Male
nagyúr

Elképzelhető, hogy mindig a legmagasabbat veszi figyelembe... legalábbis ha én terveznék ilyet, akkor ezt nézném.

Nem írod, hogy nálad mennyi a max hőfok. Ha csak kicsit alacsonyabb, mint nála, az akár a ház szellőzése miatt is lehet... ha sokkal, akkor lehet az is, hogy a lapja sokkal több feszt ad, de csak minimálisan mutat többet.
Szerintem kapcsoltasd ki - állíttasd magasabbra vele ezt a hővédelmet, és nézze meg meddig melegszik terhelve... mert lehet, hogy 66 fok nála, és az még rendben van (legalbábis ahogy látom 71-et írnak a linken). /AMD-nél nem vagyok képben, de azért gondolom már az X2-ket sem lehetett elfüstölni normális körülmények között/
Mondjuk nem hinném, hogy neked ezzel most valami újat mondtam :B

(#8575) Yahhher


Yahhher
aktív tag

hali, én is keresnék socket A alaplapot.

(#8577) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

Fujitsu-Siemens amilo használt fekete billentyűzet. eladó!

Az alábbi típusokhoz használható:

A1655, A1655G, L1310, L1310G, L1310GW, L7320GW, Li1705, Pa1538.
Pro V2030, V2035, V2055.

Ár: 8000 Ft

(#8578) kjanek


kjanek
csendes tag

Sziasztok!

Eladó cuccok.

Linksys WRT54GL WIFI Router
Bontatlan, fóliázott csomagolásban.
Garanciával.
12000Ft

Kingston KVR133X64C3 256MB SD-RAM
2500Ft/db

Samsung DDR RAM 512MB PC3200 400MHZ CL3
2500Ft/db

ProMOS DDR RAM 512MB PC2700 333MHZ CL2.5
2300Ft/db

Samsung PC2700S 512MB DDR CL2.5
3500Ft/db

Esetleg ha valakit érdekel ezek közül valami, légyszíves priviben érdeklődjön.

Üdv
kjanek

(#8579) Daert


Daert
őstag

Hali!
Lenne 1 problémám,aminek megoldására ötleteket szeretnék kérni.
XP-t használok SP3-al,minden betű teljesen tiszta éles.A minap kíváncsiságból feltettem a Vistát,vga drivert is,de az asztalon,illetve böngészőben a betűk teljesen szétfolytak,olyan mint a papíron szétfolyik a tinta írás közben(nem éles a kép).Borzasztóan bántja a szemem.
Vistás vga drivert tettem fel,felbontást állítottam,DVI kábelt sem piszkálta.Amint visszatettem az XP-t minden rendben volt.Mitől lehet ez??
Mellesleg szeretnék olyan sidebart mint ami a Vistában gyárilag van.Próbáltam a Vista sidebar for XP-progi többféle verzióját,nem működik.A Rainmeter-t pedig nem sikerült testreszabni,semmilyen beállításra nem reagál.
Ha valakinek építő jellegű javaslata van,szívesen veszem.

(#8580) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, keresek 8600gt vagy hasonló tudású vga-t min.256ddr3-al szereltet csak pci-e, 12k-ig, esetleg kisebb pci-e-s kari (73gt) beszámításával.
Veszprémi átvétel előny, gari vagy próbagari kell
Ajánlatokat pü-be kérném.

Ne dudálj, küzdj !

(#8581) helkis válasza Daert (#8579) üzenetére


helkis
addikt

egy screenshoot jó lenne.. ;)
.minden felbontásban csinálja?
-monitorfreki rendben?
-szinmélység 32bites?
-ClearType-betüstílust jell választani, vagy nem választani ;)
-DPI-t állitsd másra, hátha..

driver WHQL-minősítésű? aero-lekapcsal sem megy?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8582) Male válasza Daert (#8579) üzenetére


Male
nagyúr

Ha csak a betűkkel van baj, akkor az a ClearType lesz... ha CRT-d van mindenképpen kapcsold ki, ha LCD, akkor meg az erősségét kell jól beállítani (egyén + kijelző függő).

(#8583) gombavadasz


gombavadasz
tag

Sziasztok!
Január 18.-án Veszprémbe, Zircre ingyenes házhoz szállítás!

Maxell dvd 100as fóliában 50Ft, 200db-tól 45Ft
Verbatim dvd+/- c25 72Ft, 100db-tól 65Ft, 200db-tól 60Ft
Tdk dvd+/- c50 60 Ft, 100db-tól 55Ft, 200db-tól 50 Ft (TTH02es)
Maxell cd 50es hengerben 44Ft, 100db-tól 40Ft
Memorex cd 100as fóliában 35 Ft
Memorex cd 25ös hengerben 48Ft, 100db-tól 42Ft

Memorex 8x Dual Layer 10es henger 270Ft, 30db-tól 240 Ft
Verbatim 8x Dual Layer 10es henger 400 Ft, 30db-tól 360 Ft

1GB Kingston Micro Sd+SD adapter 1500 Ft
1GB Kingmax Micro SD+Sd adapter 1300Ft
2GB Kingston Micro Sd+SD adapter 1800 Ft
4GB Kingston Micro+Mini SD+SD adapter SDHC 3500 Ft, 2db-tól 3300 Ft
1GB Sandisk micro M2 memory stick pro adapterrel 2500 Ft
2GB Sandisk micro M2 memory stick pro adapterrel 3500 Ft
4GB Sandisk micro M2 memory stick pro adapterrel 5200 Ft
220db-os mappa (kemény fogantyús) 2000Ft
Hp-Canon-Lexmark fekete utántöltő szett 900Ft
Hp-Canon-Lexmark színes utántöltő szett 1500Ft
Utángyártott patronok epson /canon nyomtatókhoz.
Bővebb kínálat a weboldalon megtekinthető.
Utángyártott patronok canon összes sorozat+epson 6/7es sorozat.
Ingyenes házhoz szállítás Veszprémen és Zircen belül!
Köszönöm az eddigi vásárlásokat :R

(#8584) Timyyy


Timyyy
őstag

(#8585) barnam_ válasza Male (#8582) üzenetére


barnam_
nagyúr

CRT esetén miért kell kikapcsolni a ClearType-t?

(#8586) Male válasza barnam_ (#8585) üzenetére


Male
nagyúr

Mert az az LCD-khez passzol... a betűk megjelenítését subpixel renderinggel javítja, hogy ne legyenek olyan darabosak, és brutál élesek.

Gyak. a vízszintes felbontást növeli meg a háromszorosára, némi színhibáért cserébe... namost ezt LCD-n simán meg lehet játszani, mert a subpixelek szépen sorban vannak és direktben egyesével címezhetők... egy CRT-n viszont nem ez a helyzet.

(#8587) ChuckyOsb válasza gombavadasz (#8583) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Ment PÜ! :)

(#8588) ocsi19


ocsi19
senior tag

Eladó (58cm) Samsung LE23R32B LCD TV!

58cm LCD televízió, HD Ready, 1366x768 pixel, 2000:1 kontraszt, 1 tuneres PiP, HDMI, PC, DNIe, 8 msHD Ready LCD televízió Méret: 23” (58 cm) képátló Képarány: 16:9 Felbontás: 1366 x 768 pixeles Dinamikus kontrasztarány: 2000:1 Fényerő: 450 cd/m2 Látószög: 160 fokos Válaszidő: 8ms DNIe (Digital Natural Image Engine) Teletext 10 memóriahellyel 1 tuneres PIP NICAM/ A2 sztereó Teljesítmény: 2 x 3W SRS Tru Surround XT Grafikus equalizer 1db HDMI bemenet Kompozit bemenet S-Video bemenet Komponens bemenet Scart csatlakozó PC bemenet Időzített kikapcsolás Időzített bekapcsolás Asztali állvány tartozék Méretek állvánnyal (Szé x Ma x Mé mm): 583 x 485 x 206 Méretek állvány nélkül (Szé x Ma x Mé mm): 583 x 443 x 90 Súly: 8,6 kg További információk a gyártó oldalán.

Szerviz menü infója szerint 132órát ment a TV!

(#8589) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

2 darab Turbo Sim eladó!
A kettő együtt mindössze csak 4000 Ft!

Érdeklődni privátban inkább, azt sűrűbben nézem.

[ Szerkesztve ]

(#8590) Daert


Daert
őstag

Helkis,Male:

A freki állítás nem hozott anno eredményt,sem a felbontás állítgatása(csak rosszabb lett).A DPI-t nem variáltam,és 32bit-es volt.A ClearType-ot viszont nem tudom hol kell állítani!
Aerót sem próbáltam,nem jutottam el addig.A driver pedig WHQL volt.
LG 204WT LCD-m van.

Male:minek az erősségét kell állítgatnom a monitoron?Kontraszt?Mert az sem volt járható út. :(

[ Szerkesztve ]

(#8591) cimabue válasza Daert (#8590) üzenetére


cimabue
tag

Ugye az 1680 x 1050-es natív beállítást használod? Mert ha ennél kisebbet, tökmindegy mit állítasz, igazából csak a monitor natív felbontásában lesznek szépek a betűk.
Sztem ez független a Vistától vagy bármiféle drivertől. Ha ezt be tudod állítani és mégis homályos, akkor lehet hogy hardveres gond lesz.

(#8592) Male válasza Daert (#8590) üzenetére


Male
nagyúr

A ClearType-ot nem a monitoron állítod, az szoftveresen megy. XP alatt itt lehet beállítani, Vista alatt sajnos nem tudom.

Szerk: Itt az új verzió, amivel Vista alatt is lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#8593) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag


2 darab Turbo Sim eladó!
A kettő együtt mindössze csak 4000 Ft!

Érdeklődni privátban inkább, azt sűrűbben nézem.

(#8594) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Eladó a konfigom, az aláírásomban szerepló linken. Tessék reklámozni, hátha valaki pont ilyen célra keres gépet.

Köszi!

(#8595) Daert válasza cimabue (#8591) üzenetére


Daert
őstag

Nem hinném hogy hardveres probléma lenne,mert mint említettem csak kizárólag Vista alatt jelentkezett ez a probléma.Egyébként natív felbontásban használom.1680×1050

Male: "ha LCD, akkor meg az erősségét kell jól beállítani (egyén + kijelző függő)."
Erre gondoltam a beállítás alatt.
Nem értem miért kellene + progi a driveren kívül,hogy jól lássam a monitort? :F
De attól függetlenül ha legközelebb kísérletezem vele akkor kipróbálom ezt a ClearType-ot.
Épp most próbáltam ki XP alatt ezt a progit,kalibrálás ide vagy oda nagyon szarok lettek a betűk. :O

[ Szerkesztve ]

(#8596) Daert


Daert
őstag

Kár volt ezzel a Clear Type-al szarakodnom,hiába töröltem le most is úgy szar a kép ahogy van. :W :W :W :W :W :W

(#8597) Male válasza Daert (#8595) üzenetére


Male
nagyúr

Nem kell plusz program, a ClearType része a WinXP/Vistának. Max a beállításához kellhet, de böngészőböl is be lehet állítani, azon a linken.

(#8598) Male válasza Daert (#8596) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsúsztam a szerk. időből.. nem kicsit :)

Hogyhogy letörölted??? A beállító programját hiába szede le, attól nem változik semmi. Még soha nem volt rá szükségem, de a beállítójában biztos ki is lehet kapcsolni (bár szerintem rohadt kellemetlen anélkül olvasni LCD-n).

(#8599) Daert válasza Male (#8598) üzenetére


Daert
őstag

A Power Toy-t szedtem le akkor már láttam a vezérlőpultban a ClearType-ot.Most tettem fel a Vistát,abban sehol sem találom a ClearType-ot,nem tudom hol kell állítani.
Pedig kéne mert mintha szellemképesek lennének a betűk. :O :O :O

Mindenkinek:
Hol találom Vista alatt a Cleartype-ot?????

[ Szerkesztve ]

(#8600) helkis válasza Daert (#8599) üzenetére


helkis
addikt

súgó>>clear type >>valahol a hatásokban..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.