Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) Rabbitf_24 válasza JanR (#18000) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

én a lightning akcióra csaptam le... ;]

(#18002) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Proci hűtőt keresek FM2-es foglalatba. Konkrétan ebbe az alaplapba:

A kép azért fontos, mert ugyan bivaly hűtőt keresek, viszont a tarajos Corsair ramoknak hála : [link] mivel elég magasak akármi nem fér be. Sajnos mikor ramot választottam, nem gondoltam, hogy 20%-ot rántok a procin és nem lesz elég az Arctic cooling 64 plus... :U Sajnos nem elég.

Szóval úgy mértem, hogy a proci mag közepétől számítva a 2-es memória slotig van 6cm. Vagyis átmérőben 12cm a max amennyiben ram magasságában van a hűtőborda.
Általában a borda még elfér odáig a gond a ventivel szokott lenni. Az ütközne bele a ramokba...
Viszont feltétel, hogy a ventillátor a ramok irányából szívja a levegőt a bordákra. Más megoldás a ház szellőzése miatt nem kivitelezhető. (ugyanis a ház a ram irányából kap levegőt befelé és a hátlapi panel irányában szívja ki egy másik venti, amúgy majdnem hermetikusan zárt a "ház" :) )
100W tdp a minimum. Ha van valakinek ilyesmi hűtője itt Veszprémben annak nagyon tudnék örülni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18003) helkis válasza Gergosz2 (#17999) üzenetére


helkis
addikt

jó ez az ár, de nem kell hogy új legyen, ph-n vannak már 16-18k-ért, az bőven ok..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18004) JanR válasza Rabbitf_24 (#18001) üzenetére


JanR
addikt

Akkor 2x 7970 lesz ? :)

En annyira nem doltem el a 290x-tol, egy 280x-t fogok beszerezni valami jo hutessel!

(#18005) ArmanD. válasza Dany007 (#18002) üzenetére


ArmanD.
őstag

Keress kompakt vízhűtést ha ennyire tuningolsz, el is fér és találsz olyan áron mint egy értelmes léghűtést és szerintem sokkal hatékonyabb én is azt használok az utóbbi időben és bevált!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18006) Dany007 válasza ArmanD. (#18005) üzenetére


Dany007
veterán

Annyira azért nem akarok tuningolni. Csak a közeljövőben készülök dVGA-t venni a gépbe.
Ahhoz meg még kell egy kis cpu erő hogy meghajtsa rendesen. Ezért kell igazából az egész, nem a 3D mark pontok miatt. :)

Viszont a szar AMD foglalat miatt igen nehéz a helyzet. A heatpipe-os hűtők egy jórésze csak úgy megy fel rá, ha a VGA felől szívja a levegőt... ez alapból kiesik a körből. A másik fele a drágábbik, meg csak úgy megy fel az alaplapra ha gyári rögzítőkeretet lecserélem. Az meg túl sok macera és idő... Úgyhogy nem tudom.
Most épp a Freezer 64 pro-t néztem ki, ami felmegy frankón és 1,5x jobb hűtést ígérnek, mint ami most van.

Vízhűtés 10k környékén? :o Ilyenről se hallottam még. :)

(#18007) ArmanD. válasza Dany007 (#18006) üzenetére


ArmanD.
őstag

5k-ért vettem a zsír új Asetek LCLC-met + corsair lefogató szett 1k, csak körül kell nézni vagy keresni kell és szerintem találni lehet.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18008) Gergosz2 válasza Dany007 (#18002) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezen egy noctua nh d14 szerintem elférne, úgy emlékszem még a magasított ramok is éppen beférnek alá.Majd holnap meglesem hogy tényleg így van-e.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#18009) Dany007 válasza Gergosz2 (#18008) üzenetére


Dany007
veterán

Oh az kemény cucc, már szemeztem vele... de majd duplája mint amennyit még kiadnék érte...
persze ha van neked 10k környékén eladó használt akkor hajrá! :D

@ArmanD.: Na akkor meglesem mi a helyzet ilyen téren. :)

[ Szerkesztve ]

(#18010) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!
Érdeklődnék, hogy Veszprémben még működik-e az a hatalmas piac? Régen talán ezt hívták lengyel piacnak.
Ha még megvan, akkor mely napon van nyitva? Kiugranék körülnézni. :U

Ha jól tudom Devecserben a cigánytelepes piacot már bezárták.

[ Szerkesztve ]

(#18011) Dany007 válasza D.Orion (#18010) üzenetére


Dany007
veterán

Vasárnaponként van kb délig, 1 ig.

(#18012) Gergosz2 válasza Dany007 (#18009) üzenetére


Gergosz2
veterán

Isten ments hogy eladjam! :D
De tényleg nagyon baró cucc , majd holnap meglesem mennyi hely van alatta, csak már nincs kedvem levenni a ház oldalát.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#18013) ArmanD. válasza Dany007 (#18011) üzenetére


ArmanD.
őstag

Tessék

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18014) D.Orion válasza Dany007 (#18011) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszönöm a gyors választ, vasárnap ki is nézek akkor.

(#18015) Dany007 válasza ArmanD. (#18013) üzenetére


Dany007
veterán

Az igen! :R
Barkács megoldás rulez! :) Már én is gondoltam rá. Kérdés megtudnám-e csinálni deszka leszedése nélkül. No meg hova tenném ha radit.
És amúgy ez hatékony, ismered a cuccot? Csak mert rohadt olcsó és picinek is néz ki. :) Bár nem vagyok otthon vízhűtésben.

(#18016) ArmanD. válasza Dany007 (#18015) üzenetére


ArmanD.
őstag

A radit a hátlap mellé lehet felteni ahol pl egy 12-es hely van gondolom azért van egy értelmes házad mert azokban akad :DDD
Van pár szar minőségű képem a gépemről de majd látni fogod hogyan lehet mindjárt rakok fel

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18017) Dany007 válasza ArmanD. (#18016) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, csak a poén kedvéért... ez az én "házam":

De a radit még megoldanám. A felfogatáson agyalok most deszak leszedés nélkül.... Na majd még meglátjuk. Ahogy látom ez nem is olyan olcsó vízhűtés amúgy... 6,5k-ért meg szinte ajándék.

(#18018) helkis válasza JanR (#18000) üzenetére


helkis
addikt

rendeltem egy samu840evo120-ast.. :) remélem beválik :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18019) Dany007 válasza helkis (#18018) üzenetére


Dany007
veterán

Neked sincs valami nekem való cuccod? :) Neked mindig van valamid ami épp nekem kell! ;]

(#18020) helkis válasza Dany007 (#18019) üzenetére


helkis
addikt

mi kellene? víz vagy lég?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18021) Dany007 válasza helkis (#18020) üzenetére


Dany007
veterán

Hát elsősorban levegő ha megfelel a kritériumoknak... ami nem könnyű tudom... =/

(#18022) helkis válasza Dany007 (#18021) üzenetére


helkis
addikt

van egy TRUE120-am, de nem eladó :) azzal szvsz bőven meg lehet tépni a procidat, használtam 8-10k körül lehet.. és elférnek a ramok is mellette szvsz..
más nagyobb hűtőm nincs egy TT silent towerem van még dobozában, de az lehet kevés lenne.. ill. vizem is csak olyan van amit építeni kellene, tehát többe lenne mint egy kompakt víz, de attól jóval jobb is.. ;)

de ahogy nézem ezt a lapot, neked valami olyasmi cooler kellene, ami a VRM-részt is hűti, felülről lefele.. pl Gemini2.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18023) Dany007 válasza helkis (#18022) üzenetére


Dany007
veterán

Az a 120-as jó lenne, de ahogy látom azt is alulról (is) kell szerelni. Ergo szedhetem le a gyári keretet és tehetem fel ennek az újját.. És őszintén nincs sok kedvem kiszerelni a fent likelt "képből" az alaplapot... =/
Ami működne az a Freezer 64 pro felfogatása. Az rá megy a gyári keretre... csak nem tudom az mennyivel dobna többet, mint a mostani 64 plusz...

Felülről lefele nem akarom hűteni ha nem muszáj, mert ahogy látod is nálam alul van egy 12cm-es swif 2 felül meg egy 8cm-es... Ez biztosítja a szellőzést. Így a legideálisabb ha heatpipe-os megoldással ramtől hátlap felé nyomja a levegőt. bár a fene tudja. Lehet elgondolkodok egy ilyen Geminin.

(#18024) ArmanD.


ArmanD.
őstag

tessék képek ilyen ha felrakod

[link]
[link]
[link]
[link]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18025) Rabbitf_24 válasza JanR (#18004) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

pont így gondolkodtam én is.... csak a lightning 80ért.... kihagyhatatlan.. :)

(#18026) JanR válasza Rabbitf_24 (#18025) üzenetére


JanR
addikt

De 2 db 7970-t minek cserélsz le 2 db 280X-re? Vagy rosszul értelmeztem és nem adod el a 7970-eket?

(#18027) Rabbitf_24 válasza JanR (#18026) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

eladom a matrixot és lesz helyette 2 lightning :K

(#18028) JanR válasza Rabbitf_24 (#18027) üzenetére


JanR
addikt

Ja, hogy 2-t rendeltél? :D

(#18029) Rabbitf_24 válasza JanR (#18028) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

iiigen. :)

(#18030) JanR válasza Rabbitf_24 (#18029) üzenetére


JanR
addikt

Én ezzel szemezek :)

(#18031) Rabbitf_24 válasza JanR (#18030) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

ez is jó választás, de nekem azért nem jó, mert egy kicsit vastagabb a lightningnál, így is kicsi lesz a hely. Ha meg az alsó 4x slotba teszem, akkor meg gondolom a 8x-4x miatt lassabb lesz, vagy nem?

(#18032) JanR válasza Rabbitf_24 (#18031) üzenetére


JanR
addikt

De! Nálam meg a 3 slot miatt nem jöhet szóval a Matrix, na meg a HDMI hiánya. Egy picike mITX házikóba megy bele, így a hűtés is rendkívül fontos nekem. Megfelelő kis izomkockám lesz, persze ha a házikó végre megjelenne már Magyarországon is (Bitfenix Phenom).

(#18033) helkis válasza Rabbitf_24 (#18027) üzenetére


helkis
addikt

volt már CF-ed? utánaolvastál? szvsz elkapkodtad.. sajna nem mindenhol van megoldva, hogy működjön, ill. a gameplay sem olyan kiegyensúlyozott mint 1 kártyával.. :B ugyanez igaz SLI-re is.. tapasztalatból mondom.. ezért az R290X-re pályázom.. :K
korai tesztek: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18034) JanR válasza helkis (#18033) üzenetére


JanR
addikt

Mondjuk te bevizezed, úgy azért könnyebb :D

Jó kártya jó áron, de nagyon melegedős és egy picike házba én nem tudom bezárni sajnos, szóval marad a kistestvér. Na meg FHD-ba minek több?

mod: Mondjuk én megvárom erre mit lép az nv. Annyira nem sietek VGA vásárlással, addig elszotyizom egy GTX 560Ti-n ;]

[ Szerkesztve ]

(#18035) Rabbitf_24 válasza helkis (#18033) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ez alapján jól teljesít a CF. Még nem volt, de ha ilyen árban van, akkor ez lesz az a pont ahol kipróbálom. Egyébként vegyes a kép. Van aki szidja, van aki dícséri, ha "csak" ennyibe kerül, akkor itt az idő megtapasztalni. Egyébként 1-2 hónap után mindig kijönnek a rendes CF-re optimált driverek is, ahogy a tesztet is nézed, egy CF erősebb az új üdvöskénél..

1080p-re nekem ezek karik lesznek egy ideig...

[ Szerkesztve ]

(#18036) Dany007 válasza ArmanD. (#18024) üzenetére


Dany007
veterán

Fasza lett bizony! Jól látom, 2db pwm-es csatlakozója van? : o
Nálam egy kicsit nehezebb lenne ilyen szépen megoldani. :) Bár szó se róla, kintről nem látszik semmi...

Még agyalok ezen a felfogatás dolgon. Meg igazából nem ismerem a vízhűtéseket... Adnak hozzá folyadékot? Cserélni kell azt? Gondolom vízköves is lehet egy idő után... tegyek bele Calgont is? :DDD
Pedig amúgy jó lenne jó áron.

(#18037) ArmanD. válasza Dany007 (#18036) üzenetére


ArmanD.
őstag

Zárt rendszerű és gondozás mentes. Ebbe a mondatba minden benne van

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18038) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

akit érdekelne egy Asus rog phoebus, az villámáron viheti.

(#18039) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

(#18040) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok.
Veszprémben milyen tetováló szalont tudtok ajánlani? Egy monogramot szeretnek tetovaltatni a meglevőim mellé :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#18041) ffodi válasza Rabbitf_24 (#18039) üzenetére


ffodi
veterán

Nem fér el a vga-któl? ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#18042) Dany007 válasza ArmanD. (#18037) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, így már világos. De lehet hogy meglesz a megoldás. Ami talán nem ilyen hatékony, de kényelmesebb. Sikerült olyan toronyhűtőt találni ami befér és kellően hatékony is. Na meg olcsó.

(#18043) Rabbitf_24 válasza ffodi (#18041) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

denemám :D

egyébként zúz a rendszer mint állat! :)

[ Szerkesztve ]

(#18044) helkis válasza Dany007 (#18042) üzenetére


helkis
addikt

ki vele, milyen lesz?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18045) Dany007 válasza helkis (#18044) üzenetére


Dany007
veterán

De aztán nem leszóni mert már megrendeltem. :D
Deepcool Gammaxx S40, 12centis ventivel. Nagyobb, mint a Hyper Tx3 és mégis kényelmesen befér. Van AMD-s lefogatója, nem kell szórakoznom a felszereléssel, rámegy a gyári keretre.
Plusz úgy van kialakítva, hogy a körülötte lévő cuccok is kapnak levegőt. Van is valami hangzatos elnevezése, de a lényeg hogy nyom egy kis levegőt pluszba a lapra is.

Ha a 70 helyett 65 fokot csinál terhelve már jók vagyunk. Elvileg halk is. De ahogy tesztet néztem róla annyi eredmény. Van ahol igen jól szerepel van ahol nem... 4 heatpipe csak többet ér mint a sima borda.
Aztán ha kevés lenne még mindig tudok a hátuljára tenni egy ventit ami szív... De csak nem lesz rá szükség.

Majd jövőhét közepén jön meg, aztán letestelem. :) Illetve ráengedem u.a. a 4,5ghz-es 1,5v-os profilt amivel a mostani hűtő 70 fokig vitte. Viszont meglepő modon a proci csak olyan 80%-on ment (konkrétan nfs HP alatt).
Tehát lehet ha meglesz a VGA-m akkor mondjuk BF3 alatt jobban le lesz terhelve.

(#18046) helkis


helkis
addikt

nem olyan rossz ez, remélem beválik! teszteket majd várjuk! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#18047) Dany007 válasza helkis (#18046) üzenetére


Dany007
veterán

Ha te mondod akkor elhiszem! :)
Azért komoly tesztre nem kell számítani, csak remélem látok majd valami pozitív változást.

Az volt a furcsa egyébként, hogy az egész megállt 70 foknál. És nem értem miért. Elég meredeken ment 69 fokig a hő, majd ugrált 70-69 között. Olyan, mintha leszabályzott volna a proci. Talán.
Csak mert néztem a venti fordulatot és az már olyan 55-60 foktól kezdve fullon ment végig... Akkor vajon mitől állt meg 70 foknál? Fene tudja.
Ez már csak nem olyan, mint a régi AMD k6-k7-as időkben, hogy adott hőfok fölött nem lekapcsol, hanem belassul... Bár nem vettem észre semmi ilyet.
Gondolom megy ameddig bírja a proci, aztán ha sok neki akkor lekapcsol a p...ba. Úgy olvastam 5800k-nál 74 fok az egészséges maximum.

(#18048) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Komplett gépet keresek 45k körül.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#18049) t1 válasza Dany007 (#18045) üzenetére


t1
addikt

Tudsz képeket felrakni a Deepcoolról? Én is szemezek vele :)

(#18050) Dany007 válasza t1 (#18049) üzenetére


Dany007
veterán

Ha meglesz persze! Valamikor jovohet kozepe.
De egy kolegatol veszem innen a Ph-rol mert boltban en nem talaltam mar sehol...:/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.