Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) Hybryd


Hybryd
tag

Sziasztok!

Lenne 128 + 128 + 64MB SDRAM-om, valakit érdekelne csere egy 256-os modulra?

(#7402) cimabue


cimabue
tag

Sziasztok, lehet hogy lamer a kérdés, de azért felteszem: kipucoltam a gépet, plusz ráböktem még1 sata HDD-t. Azóta elindulás után 15 perccel valami elkezd állatira ciceregni... először tápra gyanakodtam, de az oldalát levéve nem vagyok benne biztos, hogy az... videokártya v. alaplap adhat ki ilyen hangot?? Olyan, mintha HDD aktivításnál lenne leginkább, ill. weboldal-scrollozáskor...
Valami ötlet? A 10 év alatt ilyesmit nem tapasztaltam...
Thx

(#7403) vviktor1 válasza cimabue (#7402) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Első körben próbáld meg az újonnan berakott hdd nélkül, a leirtak alpján az a gyanús

Ne dudálj, küzdj !

(#7404) vviktor1


vviktor1
aktív tag

D820-at érdemes lecserélni E2180-ra ? (teljesítmény, melegedés, fogyasztás szempontok alapján, no tuning) Ilyen összehasonlítást nem találtam.
Akit eddíg kérdeztem azt mondta a 2180 gyengébb proci...

Ne dudálj, küzdj !

(#7405) nagykaraj


nagykaraj
csendes tag

4 db 514mb 400mhz es DDR1 es ram eladó 7 k ért...

(#7406) csibor válasza nagykaraj (#7405) üzenetére


csibor
őstag

A 4 db 7K ?

(#7407) helkis válasza csibor (#7406) üzenetére


helkis
addikt

vasárnap hozom el tőle.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7408) cimabue válasza vviktor1 (#7403) üzenetére


cimabue
tag

Nem a vinyo adja a hangot. Hanem mintha egy kondi ciceregne baromi hangosan.
A gép hátsó feléből jön a hang.

2180: nekem igaz kimaradt ez a sorozat, de szerintem csak úgy éreznél vmi jelentős változást, ha megrántanád a procit. (mondom én, az antituningos)

Én a 630-ról D925-re váltásnál sem éreztem a hussogást, most kipróbáltam egy c2d 7200-est, na ez már talán egy kicsit jobban pattog.

(#7409) vviktor1 válasza cimabue (#7408) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Köszi, igazából nekem is ilyesmi proccra kéne váltani.. Antituningban akkor egyetértünk, én már kinőttem az ilyesmiből...
Szvsz. kondi nem tud ciceregni főleg nem baromi hangosan, ha hátulról akkor táp venticsapágya ? Próbáld füllel behatárolni, kézzel lefogni a ventiket ilyesmi, lehet csak azért hallod hátulról mert visszaverődik a hang (bár biztos nem visszhangos a házad) sokkal több ötletem nincsen.

Ne dudálj, küzdj !

(#7410) csibor válasza helkis (#7407) üzenetére


csibor
őstag

Nem akarok venni,csak meglepődtem,aszt hittem többet ér. :)

(#7411) Male válasza cimabue (#7408) üzenetére


Male
nagyúr

Tápok szoktak zizegni... ha megváltozik a terhelés, akkor általában változik a hang is. (a plusz vinyóval lehet hogy pont előjött). -> terheld maxra a gépet, ha abba a pillanatban változik a hang, akkor valami ilyesmiről van szó.

...de mivel pont takarítottál elötte, lehet valamelyik venti is akár.

Accelero S1 témához: Ma lefűrészeltük a FET bordát (pontosabban BoZo fűrészelt :) ). Remélem jól mértem és passzolni fog... holnap valószínüleg jön a szerelés, és a kínlódás a hővezető ragasztóval.

[ Szerkesztve ]

(#7412) Hybryd válasza vviktor1 (#7404) üzenetére


Hybryd
tag

Szia!

Összegereblyézve a prociteszteket, inkább fordított a helyzet - a 2180 nyers erőben is jobb lehet, más kérdés hogy nem feltétlenül éreznéd meg.
Az meg gondolom nem volt kérdés, hogy fogyasztásban és melegedésben utcahosszal vezetne.

ITT pl. a D830 is le van maradva úgy 10%-kal a X2 4000-4400-as prociktól, a 2180 pedig utóbbiak tteljesítményét hozza, inkább felülről (pölö)

(#7413) b-max válasza nagykaraj (#7405) üzenetére


b-max
aktív tag

Most tényleg el akarod adni vagy csak hirdetgeted és nem értsz rá ? :W

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#7414) Male válasza Male (#7411) üzenetére


Male
nagyúr

Accelero S1:

Ma elkészült.. úgy-ahogy.

Természetesen a FET borda nem lett jó, mert két SMD alkatrész van még ott, amik magasabbak (amíg a gyári volt rajta, addig nem látszott), mint a FET-ek. Jöhetett az újabb fűrészelés-fúrás.

Végül sikerült rögzíteni (majd dobok fel képet, ha jó lett), és jöhetett az Accelero.
Zseniálisan passzol a kártyára: a legalsó memória bordát ha felteszem, akkor az egyik heatpipe kinyomja... végül csak a felére téve már éppen elfér.
Majd be a gépbe, és kiderült, hogy nem megy fel a gép oldala tőle... ha leszedem a műanyagot, akkor sem, a heatpipe vége kilóg a házból :(

Eredmények (gyári -> S1):
Idle: 54 -> 41
Terhelve: 95 -> 87 (13 perce fut a teszt, talán itt már megáll).

Végülis teljesen passzívan nem rossz... főleg hogy a légcsatorna, amit kialakítottam még nem is működik. ...de az biztos, hogy újra nem állnék neki.

(#7415) Male válasza Male (#7414) üzenetére


Male
nagyúr

Fél óra után 88 fok... azthiszem ez a max.
Viszont éget az egész borda... a FET-ekre tett megégette az ujjam :(

Lehet, hogy visszateszem a gyárit.

(#7416) Male válasza Male (#7415) üzenetére


Male
nagyúr

Ma reggel ráfaragtam a gép oldalát... már úgy áramlik a levegő, ahogy terveztem.

Újramértem, és idle: 39 fok, fél óra GPU burn után 69 fok (kb 8 perc után ezt elérte, és 68-70 között ingadozott, szóval ez a max).

Így viszont már megérte rászerelni, hiszen idle 15 fokkal, terhelve pedig 26 fokkal lett hidegebb, mindezt passzívan.

Szerk: Akiket nem érdekel, azoktól bocs a blogért :)

[ Szerkesztve ]

(#7417) csibor válasza Male (#7416) üzenetére


csibor
őstag

Engem érdekel.Én is ilyet tervezek,miután a 2 gyerek felöltözött téli ruhába,és marad még pénz :)

(#7418) Male válasza csibor (#7417) üzenetére


Male
nagyúr

Eh, a gyerekek fáznak, a kártyának melege van... :)

A FET borda.
A rögzítés itt még nincs rajta... a két lyukon át pont fel lehetett erősíteni. Azért ilyen hajlott, mert két lyukat kellett fúrni az aljába a kiálló alkatrészeknek.

Amúgy nem értem, hogy miért kellett oda 85 fokos kondikat tenni... a lila 105 fokos, de ami a legközelebb van a forró részhez, oda 85-ösöket szereltek :(

(#7419) nagykaraj


nagykaraj
csendes tag

Asus EN7300Gs PCIe Geforce eladó 5000 ft ért...

(#7420) barnam_


barnam_
nagyúr

agp-s vga-t keresek 5k körül, játékra is kell.

(#7421) csibor válasza Male (#7418) üzenetére


csibor
őstag

Megérkezett a fiamé is Gigabyte GV-RX387512H,ezen csak a cpu van zalman,a fet-en semmi nincs.A dobozból

Továbra is eladó ASUS X1600XT

[ Szerkesztve ]

(#7422) Male válasza csibor (#7421) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, nézegettem, és emiatt majdnem lehagytam a FET bordát... de aztán összehasonlítottam a ref. nyákkal, és más a felépítés is.

Giga, Sapp.

A memória viszont tényleg nem melegszik... a gyári hűtő is inkább fűtötte a memóriákat. (megy egy heatpipe benne a GPU-tól a felső 4 memóriához :U )

(#7423) KaZo


KaZo
csendes tag

Szia Mindenki!
Tudna nekem valaki infót adni a következő kártyákról?

Geforce 7800Gs
Geforce 8800GT
Radeon X1950Pro
Radeon RX9250

Melyik jobb, melyik mennyiért beszerezhető használtan, és hogy ki lehet-e használni egy 2,6GHz körüli egymagos nem túl hiperszuper AGP-s gépben?

Előre is köszi!

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#7424) Rabbitf_24 válasza KaZo (#7423) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hi

legjobb választás az 1950pro ezek közül, mivel 8800GT-ből nincs AGP, 9250 elavult,
7800Gs-nél meg jobb. (nekem is volt ilyen AGP-s gépben és ment mint állat...)

(#7425) hegege27 válasza KaZo (#7423) üzenetére


hegege27
csendes tag

Sorrend :Radeon RX9250
7800GS(spec editionok pl evga GS KO-ja X1950 proval egyenértékü)
8800 GT

Árakat meg kukucsálj ph-en :)

(#7426) Stoto


Stoto
tag

A környéken ismertek vkit aki tud egyedi vizes blokkokat gyártani?

(#7427) ttt1 válasza Stoto (#7426) üzenetére


ttt1
őstag

Milyen kéne ?:)

(#7428) KaZo


KaZo
csendes tag

Kösz a válaszokat!

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#7429) KaZo


KaZo
csendes tag

Heteken belül keresni fogok egy konfigot, legyen benne DVD olvasó, 2GHz körüli proci, 512RAM, 40G HDD, egér, billentyű,ház, táp... alaplapi VGA,Hang, UTP elegendő. max 30ért
Van valakinek ajánlata?

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#7430) vviktor1 válasza KaZo (#7429) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Van egy elfekvő Athlon xp1700 gépem, még sd-ramos 256 van bent, talán összekaparok 512-t ez nem biztos, de csak cd-rw van benne. Vga: agp-s mx460, pci hang és lan, mobil rack. Hdd jelenleg egy 10 gb-os van benne rajt egy szűz xp, de van 40-es és 80-as maxtorom is. Ha érdekel tegyél ajánlatot te, a konfig képlékeny, és az ár is.
15 vagy 17-es crt-t is tudok adni hozzá ha kell.
Látom nem is vagy messze (5km) így nagyon benzint se kell rászánnod.

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#7431) Stoto válasza ttt1 (#7427) üzenetére


Stoto
tag

A Vga és a Cpu slot közé eső nb hűtését kéne megoldanom vízzel, mert minden más vízzel van hűtve, légáramlás alig van a gépben, 1 venti van most az oldalán direkt ez a borda miatt, de így is nagyon fel tud forrósodni 240es fsb felett és el is veszti a stabilitást.

(#7432) helkis válasza Stoto (#7431) üzenetére


helkis
addikt

nekem van egy univerzális NB-blokkom ilyen még sosem vol használva, mekkora a furattávolság?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7433) cigam


cigam
félisten

Van vkinek tapasztalata dvb-t vétellel kapcsolatban veszprémben?
Az AH adatbázisa szerint van ahol vehető, van a hol nem. Viszont ez egy elméleti, számításon alapuló adatbázis, engem meg a gyakorlat érdekel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7434) cigam


cigam
félisten

Ha vkit érdekel egy digitv műholdvevő set: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7435) csibor válasza cigam (#7434) üzenetére


csibor
őstag

Előfizetésed is van hozzá?

(#7436) cigam válasza csibor (#7435) üzenetére


cigam
félisten

Van. Szóval ha átveszed, sima ügy az átíratás.
Most mondom vissza, mert DigiKábel lesz ezután.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7437) csibor válasza cigam (#7436) üzenetére


csibor
őstag

Anyámékkal megbeszélem,nekik valószínűleg kell,társbeltérit lehet igényelni?

(#7438) cigam válasza csibor (#7437) üzenetére


cigam
félisten

Lehet, mert 2 van. 1 amit megvettem, és 1 amit majd vissza kell adni.
Viszont ha átveszed az előfizetést, akkor ahoz a 2. beltérit is megkapod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7439) vviktor1 válasza csibor (#7437) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Nincs már társbeltéri, 1 dualt adnak és átkábelezik.

Ne dudálj, küzdj !

(#7440) cigam válasza vviktor1 (#7439) üzenetére


cigam
félisten

Akkor pláne megéri tőlem megvenni. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7441) ttt1


ttt1
őstag

kovi-tól nem tud senki semmit ?:)

(#7442) helkis


helkis
addikt

ha már digi a téma, nem dolgozik valaki nekik?
érdekelne mikor hozzák felénk a kábelt nettel, tv-vel, UPC-m augusztus végén lejár, ma megkeresett egy ügyfeles tőlük, aki közölte, hogy eu-s előírás, hogy átáljanak analógról digitális szórásra és ez rövidesen érinti a upc-s előfizetőket és többe is lesz.. persze több lesz a csatorna stb, odavissza tekerhetem meg minden..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7443) vviktor1 válasza helkis (#7442) üzenetére


vviktor1
aktív tag

A kábeles digi engem is érdekelne a netjük miatt, de asszem én még várhatok rá egy darabig :((

Ne dudálj, küzdj !

(#7444) vedini


vedini
őstag

na hali

fúj még a szél veszprémben? :DDD

dokar, hova tűntél :U

workworkwork...

(#7445) kovi válasza cigam (#7434) üzenetére


kovi
senior tag

már azthittem skystar2...
na az érdekelt volna, egy 90-es tányérral.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#7446) Male válasza helkis (#7442) üzenetére


Male
nagyúr

2700-ért lesz a UPC-nél az új analóg csomag... kb az, mint ami eddig a családi volt 5xxxFt-ért. Érzik ők a Digit :D ( Mondjuk nem lesz német RTL, ami kéne az F1 miatt, és a Sport1-2ből is csak az egyik marad... ami meg Wimby miatt probléma :( )

Viszont Hétfőn telefonáltak a UPC-sek, hogy kipróbálásra bekötnék a digit adásukat ingyen... okt.25-ig pluszköltség nélkül nézhetem, nincs hűség meg semmi, utána eldönthetem kell e. Remélem tényleg nincs benne átverés, mert belementem :U

(#7447) helkis válasza Male (#7446) üzenetére


helkis
addikt

jó hogy mondod, nekem ma már azt mondták, hogy havi +1k-ért kötnék (ez a digibox-vagymi bérleti díjja) (3hónap próba - sima CRT-n nem hiszem hogy nagyon meglátnám a különbséget..) a mostani családi csomagra (4.5k-ra) aztán 7k lenne a gold csomag, hűség nélkül, az analógra mondta a srác, hogy redukálódni fognak a csatornák, ill az is ki fog halni a közeljövőben mivel az EU-tólja a digiadást..
720p-(1280×720)-ben fog jönni a kép, hogy minden csatornán-e, azt nem tudom, de asszem az európai szabványban csak ez lesz jóideig, usában 1080p-lesz, ill tervezik már 2015-re a 2160p-s adást, ami a full HD-4x-ese lesz (3840×2160) :Y
tehát bőven elég egy 1366×768-os TV-t beszerezni idehaza, bár ha olcsó lesz a "kékfény" :D akkor valszeg jobban megéri egy 1920x1080-as jószág..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7448) Male válasza helkis (#7447) üzenetére


Male
nagyúr

Az azért lehet, mert most a családi csomag 56xxFt... legalábbis mi ennyit fizetünk érte :(

Azért az még nem pár hónapon belül lesz...

Viszont a boxnak analóg kimenete van csak, úgy néztem... azért ez elég "érdekes". Elhozzák digitálisan eddig, majd itt analóggá alakítják, hogy a kedves ügyfél utána rákösse az LCD TV-jére... hülye egy elgondolás, na mindegy.
(kell valami komponens->D-Sub kábelt kerítenem azthiszem... de még utánanézek mi is kell pontosan, és megvárom a boxot.)

1080i van/lesz ott, nem? Az 1080p még nem nagyon... akkor kevesebb a haszon, mert túl sok sávszél kell neki.

BR még nem lesz olcsó jódarabig... (köszi Sony :((( ), de ahogy nő a net-sávszél... :)

Az a felbontás még fényképnek is sok :D
...remélem fps-t is emelnek... 85 vagy 100... és végre az interlacet is elfelejthetnék már :U (CRT-n még ok volt, de ezeken a kijelzőkön...)

(#7449) helkis válasza Male (#7448) üzenetére


helkis
addikt

BR-egyelőre úgy olcsósodik, hogy gyorsul, ha elérik a technológia határait akkor majd tényleg kevesebb lesz az ára érdemben, ahogy a DVD-is anno.. ott is az első olvasók kerültek 100kba, majd a 2x-es írók mameg már 4-5k-ért olyat kapsz, ami pörköli is a lemezt stb.. de már vannak elég ász x264-es filmek@BR 1080p-ben Planet Earth, nekem legalábbis leesett az állam..

ha bekötötték nálad a box-ot, átugorhatok egy rápillantásra? ;)
vinnék egy-két PE részt is ;)

lehet igazad van a 1080i-vel..;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7450) Male válasza helkis (#7449) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos jóval kisebb a verseny... végülis mindenki a Sonynak fizet :((( (ráadásul a kihozatal is pocsék, úgytudom)
Persze biztosan lesz BD-íó is majd ilyen áron pár év múlva.

Az 1080-asakat nem tudom rendesen megnézni :( A kivetítő 1080i-t támogat maximum, de hogy ezt gépről hogyan.... ha 1920x1080-at állítok be a gépen, akkor nincs kép sajnos.

Jöhetsz, de elöször csak egy 55 centis TV lesz rajta :DDD A kivetítőhöz kell valami kábelt kerítenem még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.