Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) inf3rno válasza cigam (#23999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ismerősökhöz szoktam vinni a kocsit, szakszervizbe nem igazán. Nem látom a hozzáadott értéket azon kívül, hogy pecsételnek dupla áron.

Buliban hasznos! =]

(#24002) cigam válasza Grave_444 (#24000) üzenetére


cigam
félisten

Köszönöm a lehetőséget! Szerencsére semmi gond vele, csak új szervizt keresek. Ahová eddig jártam megszakította velem a kapcsolatot.
Rákérdeztem az autó gyártójánál, hogy az alkatrészek ára miért nem egyformák a jobb és baloldalon, mert ez így lehúzásnak tűnik. Erre bedurcizott, mert hozzájuk már panaszként érkezett meg a dolog. Slusszpoén: A mai napig nem árulta el sem a szerviz, se a gyártó hogy indokolt-e a két alkatrész közötti árkülönbözet.(Az utángyártottaknak egyforma ára van)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24003) helkis válasza inf3rno (#24001) üzenetére


helkis
addikt

+1

#24002 cigam - a jobb oldalira biztos nagyobb a kereslet.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24004) cigam válasza helkis (#24003) üzenetére


cigam
félisten

Na, erre látod nem gondoltam. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24005) t1 válasza cigam (#23999) üzenetére


t1
addikt

Van jó szerelő, lent a veszprémvölgyi utcában Takács Péter, 10 éve hozzájárok.

(#24006) cigam válasza t1 (#24005) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24007) Yahhher válasza cigam (#23999) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Bár nem olcsó( manapság semmi, tudom ) , de egy garanciális autó miatt a Renault-nál voltam szervizben nem túl rég. Őszintén meglepett a korrektségük, meg az apró dolgok amire egy "maszek" szerelőnél nem igazán szoktak adni. DE! Ennek ára van, ugyanakkor ezentúl át fogom gondolni, mert nem minden kedvezőbb ár, olyan sokat nem kell járnom szerelőhöz szerencsére. Mindezt úgy, hogy nem szeretem a Renault/Dacia vonalat.

Üdv B.

(#24008) cigam válasza Yahhher (#24007) üzenetére


cigam
félisten

Neked is köszönöm a véleményt/tapasztalatot!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24009) ffodi válasza cigam (#23999) üzenetére


ffodi
veterán

Igazából úgy jött le, hogy márkaszerviz érdekel elsősorban, ezek szerint tévedtem. :D

Van pár másik jó szerelő is biztosan, ahogy a többiek is írták.

helkis:

Amúgy ez valid, mert az út széle általában rosszabb, mint a közepe. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24010) cigam válasza ffodi (#24009) üzenetére


cigam
félisten

Ja, bocs! Rosszul fogalmaztam. Bármilyen autószerviz jó, de a szomszéd Feri megoldja okosba jellegű javítás nem érdekel.
---
Erről a törött spirálrugóm tudna mesélni :K

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24011) Gaaabeeesz válasza t1 (#24005) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Ő valóban jó, de nekünk legutóbb tovább dobta mindenféle kérdezés nélkül a kocsit, aki miatt picit rácsesztem.

Üdv, Gabesz

(#24012) Rabbitf_24 válasza cigam (#24008) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én már régóta Városlődre viszem, Auerbach szerviz.

(#24013) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziaztok! Írtam e-mailt tegnap.

Tisztelt Genertel!
Évek óta a GKFM-om ennél a cégnél volt. A legfrissebb kötvényszám ez volt: xxxx. Biztosítás évfordulója 2022.01.01
Vettem egy másik autót a meglévő (fenti) mellé 2021.07.07-én, új kötvényszám ez: yyyy.
Mivel párhuzamosan tulajdonoltam a két autót, egyik B10-es besorolású, az új A00.
2022.03.18-án eladtam az egyiket. Bejelentettem a Kormányablaknál 2022.03.21-én.
Genertel fiókomba belépve a Biztosításaim menüpont alatt azt látom, hogy a Törölt szerződéseim pont alatt megjelent az xxxx.
Megdöbbenve látom, hogy a 2022.07.08-án esedékes éves díjam 46 989 Ft / év A00 besorolás mellett.
Ezt hogyan sikerült kiszámolni???
HA TÖRÖLTÉK A RÉGI SZERZŐDÉSEMET, AKKOR MIÉRT NEM VEZETTÉK ÁT AZ ÚJ SZERZŐDÉSRE A BÓNUSZ/MALUS OSZTÁLYOMAT?
Boldog lettem volna, ha sikerült volna beszélnem bárkivel a 06 (1) 288 0000as számon, de 38 perc várakozás elég volt.

Kedves PH!-sok, a kérdésem: ha bejelentem kormányablaknál, illetve látom, hogy törölték a régi szerződést, ez nem jelenti azt, hogy AUTOMATIKUSAN átírják a bónuszmalust az újabb autóra? Kormányablakban ezt mondták. Nekem kell kérnem a biztosítót?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#24014) RpPRO válasza RpPRO (#24013) üzenetére


RpPRO
őstag

Próba szerencse, sikerült ma beszélni velük. Kérvényezni kell a BM átírását. A kormányablakban leadott hivatalos papír egy dolog, a biztosító meg egy másik. Semmi nem automatikus.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#24015) 5766 válasza Yahhher (#24007) üzenetére


5766
csendes tag

Üdv!
Sajnos nekem rosszak a tapasztalataim a Veszprémi Renault-al! Volt NISSAN-om azt is ott vettem, de csak gariba vittem vissza, utána nem! Most egy Renault van ezt is csak gari időbe fogom vinni, és valószínű inkább másik város lesz, ahol nem a NISSAN CSÁSZÁR szervizel!!

(#24016) doc válasza RpPRO (#24014) üzenetére


doc
nagyúr

ezert (is) kell alkusznal kotni, ok mindent automatikusan inteznek, egyetlen kattintas evente es mukodik minden :)

(#24017) 5766


5766
csendes tag

Más téma, van egy régi gépem: ACER ASPIRE 8943G
-i5-430M
-4 GB memoria
-1000 GB HDD
-18,4 Full HD
-ATI Radeon HD 5650
-Blue-ray Disc
-8-cell Li-ion
Sajnos már két éve le kellett állítanom, mert a proci hűtője csapágyas lett.
Nem vállalták a javítását, cseréjét, így gyorsan kellett vennem mást.
A proci le lett kötve, és külső befújós hűtéssel is próbálkoztam, de nem volt jó!
Kérdésem ez így ér-e, érhet-e valakinek valamit, valaki fizet-e valamit érte?
Illetve lehet jobban járok, ha alkatrészenként adom el?
Tudnátok erre valamiféle árat mondani?
El kéne adnom, mert csak kihasználatlanul áll, van valami ötlet, lehetőség itt Veszprém környékén?
Előre is köszönöm!

(#24018) cigam válasza 5766 (#24017) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura, mert e-bay tele van hozzá való használt és új ventillátorral.
---
Köszönöm a szervizes válaszokat, tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24019) MasterDeeJay válasza 5766 (#24017) üzenetére

https://www.aliexpress.com/item/32857956298.html
Szerintem működő képesen amúgy is többet érne, érdemes lenne venni bele ventit.

Esélyes hogy azért nem vállalják mert nem érné meg. Megrendelik a ventit kb 5-6eft, munkadíjnak meg 10+eft és máris 15-20eft körül lennének aztán a gép meg 40eft-sem ér hibátlanul.
Én amúgy adnék neki egy esélyt, 1tb-os hdd ki elad kb 8-10eft állapottól függően, aztán bele egy sima 256gb-os random brand ssd párezerrel drágábban és máris van egy használható netezős gép. Esetleg aprón valami olcsóbb +4gb ddr3 1066/1333 ramot bele. BD olvasó miatt érdekes lehetne még multimédásnak is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24020) RpPRO válasza doc (#24016) üzenetére


RpPRO
őstag

ééés Netrisket használom egy évtizede. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#24021) doc válasza RpPRO (#24020) üzenetére


doc
nagyúr

de akkor miert szenvedsz a kormanyablakkal meg a biztositoval? megirod a netrisknek hjogy mit szeretnel, onnantol ok inteznek mindent.
csinaltam mar en is, gyorsan megoldottak :)

(#24022) helkis válasza RpPRO (#24014) üzenetére


helkis
addikt

Kérni kell, de időarányosan visszakapod a különbséget..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24023) 5766 válasza cigam (#24018) üzenetére


5766
csendes tag

Köszi nézem.... Ha rendelek ki cseréled?

(#24024) 5766 válasza MasterDeeJay (#24019) üzenetére


5766
csendes tag

Jó ötlet, a hétvégén átgondolom!

(#24025) RpPRO válasza doc (#24021) üzenetére


RpPRO
őstag

Amikor vettem a 2. autót és a nevemre irattam, a Kormányablaknál kértem és kaptam 4 példányt az adásvételiből, amiből feltétlenül vigyek be 1-et, ha a régi autót eladom. Lényeg: nem írtam meg, mit szeretnék, de ahogy helkis mondja, utólag is visszakapom a különbséget. Most már tudom. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#24026) aazimi


aazimi
csendes tag

Ha már autós dolgok... Automata váltós autót szeretne asszony, de én eléggé tartok tőle, mert még egy dolog, ami megadhatja magát.
Kinek van ezzel tapasztalata, miből van valami jó fajta, nem kényes váltó. Sima automata jó, nem kell kapcsolható, tiptronic, meg ilyenek...

Köszi!

PÜ a biztos

(#24027) helkis válasza aazimi (#24026) üzenetére


helkis
addikt

Egy sima bolygóműves automata sokat fogyaszt, a robotizált kézi váltó akár kevesebbet is ehet mint a sima kézi, de hoaszútávú talapsztalat talán külföldről lehet.. Vw nél van egy drága szó váltó témában: mechatronic..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24028) cigam válasza aazimi (#24026) üzenetére


cigam
félisten

e-autó ;]

5766
Szívesen segítenék, de időhiánnyal küzdök. Viszont MasterDeeJay, és még sokan innen szoktak gépet faragni szabadidejükben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24029) urban racer válasza aazimi (#24026) üzenetére


urban racer
senior tag

Normális autóban, normális automata kivisz a sírból. Asszony amióta vezette a 3,2es rangert, lemondott a kis autóról, 5ös automata BMWvel jár dolgozni :D
Ha már mechatronik: igen, van vele probléma: 100ból 1. Igaz, akkor kb 1M mindennel együtt a csere. DSGből teljesen olajosat érdemes venni. Nekem GTE passzát van, kegyetlen finoman vált, amikor villannyal megyek, észre sem venni, hogy mikor vált.
Ha egyszer lesz automata autód, soha többet nem akarsz manuált. Addig csak köpködsz, hogy jaj sokat eszik a kocsi vagy drága az olajcsere, meg wandler, meg mechatronik meg amúgy is annak kell, aki béna hozzá. De hidd el: nem.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#24030) MasterDeeJay válasza aazimi (#24026) üzenetére

A hagyományos olajkavarós mondható kiforrottnak, toyota-aisin a legnagyobb gyártó azt pakolnak sokmindenbe. Nekem a G Astrámban volt, bár az kissé erősen rakta az R-t de nem volt vele gond. Mostaniba is ilyen olajos van Avensis 2.gen és vajpuhán vállt.
Előnyük hogy megbízhatóak, ha volt benne rendesen olaj cserélve és nem gyilkolták őket akkor tovább bírják bontás nélkül mint a manuálisak. Mindegyik modernebben van visszagurulás gátló és hülyebiztosak, azaz nem tudod kézzel sem úgy kapcsolni hogy baja legyen valaminek pl kézi módban padlózva is felvállt 6500rpm felett kicsivel és nem bőgeti tiltáson aztán pl ha nem rakod P-be akkor a kucsot sem lehet kivenni, mozgás közben R-be sem rakhatod stb.
Padlózva is simán vált, nehéz megmondani hogy melyikben van éppen. Meg ugye tempomat is rugalmasabb azaz a tempomatot is használhatom gázkarnak hiszen fel le magától vált. Na meg mivel nem kell kuplungolni dugóban baromi jó.
Hátrány hogy amíg nem kapcsolja össze közvetelnül a hajtást addig az olajkavargatás miatt veszik kb 10% erő és olyan mintha csúszna, nem ezzel fogsz gyorsulási versenyt nyerni. Ha gondod kipróbálhatod valamikor.

Fontos az előírt váltó olajcsere. Astránál ez 90ekmként volt (franc se tudja előző tulaj mikor cserélte mrg hogy mennyi van benne kb 300-400ekm körül lehetett), a toyotámba pedig gyártó szerint nem kell cserélni ami persze baromság így azért 270ekm után cseréltem (pirosas barna volt már az élénkpiros helyett az olaj + kellett cserélni a szűrőt, tömítéseket stb csak márkaszervíz vállata mert megadott hőfokon lehet stb..) biztos ami biztos alapon úgy is hogy semmit nem tapasztaltam se csere elött se csere után működésben. Mindegy toyotánál azért 100ekm vagy 5 évente fogom. Ismerősnek van renault espace 300ekm felett és még nem cserélte. De tudni kell hogy ezek olajjal mennek és az elhasználódik szóval ajánlott a csere annál is aminél gyártó írja hogy nem kell.
Fogyasztást vezetem: [link]

Robotizál kéziről csak rosszat hallotam, nem kényelmes és kuplungot is eszi. DSG duplakuplungosakat nem ismerem.
CVT elég régi kiforrott technika de működését szokni kell mivel nincs adott fokozat, fogyasztásban az a legjobb.
Ha vennék akkor vagy hagyományos olajos bolygóműveset vagy CVT-t. A bolygóműves meg annyira régi tech (bolygóműves váltó magyar talány, 100+ éve van már, pl T-modellben) aztán amcsiknál meg szinte csak ilyen váltók vannak messze nagyobb nyomatékú autókban mint itt EU-ba. Volt ideje kiforrni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24031) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van otletetek, hogy rez drotot honnan tudnek venni? Valami olyan kell, ami nem annyira rugalmas, formara hajlithato, es utana nem gorbul vissza. Ilyen muveszeti jellegu dologhoz lesz, szobrot akarok hajlitani belole.

Buliban hasznos! =]

(#24032) cigam válasza inf3rno (#24031) üzenetére


cigam
félisten

Pl. OBI? Bár nem írta mennyi és milyen átmérőjűre gondoltál...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24033) inf3rno válasza cigam (#24032) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fejbol en sem tudom, csak erzesre, hogy mennyire hajlik es mennyire merev. Szerintem 1mm-nel azert joval tobb kell. Arra gondoltam csak van mas bolt az Obi helyett, ahol lehet ilyet kapni. Csavaroknak is van csavarbolt, es inkabb oda szoktam jarni, mint a holland GDP-t novelni.

Buliban hasznos! =]

(#24034) cigam válasza inf3rno (#24033) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg a Komfort bázis a Házgyári úton, vagy a Metaker a Kistó utcában.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24035) inf3rno válasza cigam (#24034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Koszi, ez a Metaker jonak tunik!

Buliban hasznos! =]

(#24036) szente


szente
addikt

Vakakinek kici occó OLED TV akár kicsit alkudva az árból?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24037) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Archer C7 AC1750 Vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Routerem dobozában minden tartozékával eladó, a teteje még fóliás.

Támogatja a következő generációs 802.11ac Wi-Fi szabványtEgyidejű 2,4GHz 450Mbps, és 5GHz 1300Mbps sebességű vezeték nélküli hálózatok sugárzásaUSB csatlakozó könnyen lehetővé teszi helyi nyomtatók, fájlok és médiatartalmak megosztását az otthoni hálózaton, illetve távoli elérést FTP szerveren keresztül

Ár:10k fix

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#24038) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Eladó WD Green 240GB M.2 SSD - 10k.

(#24039) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok! GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8G VGAkártya Foxpost Automatából Veszprémben átvehető (mivel a kolléga aki megrendelte, felszívódott.)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24040) ArmanD. válasza Sir Riccio (#24039) üzenetére


ArmanD.
őstag

Sajnálatos ilyet hallani, bár szerintem biztos nem ebből a társaságból való az illető. Igyekszünk együttérezni veled és hátha lesz még rá vevő amig itt potyázik a karid.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#24041) Sir Riccio válasza ArmanD. (#24040) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi, már van is érdeklődő, illetve egy pécsi kolléga is jelezte, hogy ha visszajönne akkor Ő viszi, szóval megoldódik a dolog úgy tűniK! :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24042) Kube


Kube
senior tag

Tudtok valahol egy jó dekorboltot a városban? Bringám néhány kényes pontjára kellene védőfólia.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24043) cigam


cigam
félisten

Ha valaki egy jó autórádiót keres, akkor itt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24044) Kube válasza Kube (#24042) üzenetére


Kube
senior tag

Közben megoldódott :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24045) cigam válasza Kube (#24044) üzenetére


cigam
félisten

Kaptál egy kis maradékot valahonnan, vagy találtál boltot? Mert az autóra én is keresek küszöbvédő fóliát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24046) Kube válasza cigam (#24045) üzenetére


Kube
senior tag

Kossuth utcai spar mögött volt egy írószeres, nem gondoltam volna, de ott volt fólia. Igaz egy fajta, de minden színben, és átlátszóban is ami nekem kellett. Mivel bringára lesz ezért számomra megfelelő, de még nem próbáltam ki.

Amit még érdeklődés útján kaptam az a Varga dekor (Szilvádi utca), a pláza és a benzinkút közötti részen is van egy dekor bolt ha jól tudom, illetve a Viola utcában mondták hogy van egy, de ez nem 100%.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24047) cigam válasza Kube (#24046) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24049) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Olcsó netezős pc - 10k [link]

(#24050) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Cégnél felajánlották, hogy megvehetem a céges laptopom ha akarom.
Kérdés, hogy szerintetek nem túl drága -e a készülék.
Paraméterek:
HP Elitebook G7 i5 Touch
CPU: Intel Core I5 10.gen (10210U)
RAM: 8 GB
SSD: 256 GB
Képernyő: 14,1”, 1920x1080 Full HD 1080, LED IPS Matt, 10 érintési pontos
230e Ft-ot kérne érte a cégem.
Szerintem sok, mi lehet a piaci ára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.