Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) valaki654 válasza Petzval (#8649) üzenetére


valaki654
tag

2x ment

[ Szerkesztve ]

(#8652) fero02 válasza Keksz03 (#8643) üzenetére


fero02
veterán

Jó kérdés. Egy legújabb bios-t tennék a lapra és megnézném a beállításokat is.

(#8653) fero02 válasza valaki654 (#8644) üzenetére


fero02
veterán

Nem. Kék halálozás lehet szoftverers hiba miatt is, de általában inkább memória hibára szokott utalni. Memtest az első lépés.

A szag miatt nem feltétlen aggódnék. Az új cuccoknak azért rendszerint szokott egy kis szaga lenni, de ha erősen "amperszagú" a történet, akkor érdemes jobban utánanézni a dolgoknak.

(#8654) fero02 válasza tomori74 (#8645) üzenetére


fero02
veterán

Neked is első lépésként egy 24 órás mem test-et javasolnék (linux alól boot menüből is indítható). Ezzel párhuzamosan szintén keresni egy legfrissebb bios-t és minden beállítást ellenőrizni.

Esetleg volt a jelenség kezdődése előtt vmi hardver csere? 1-2 lap tud kényes lenni ram-okra ami látszólag működik, de ha gondol egyet kikattan.

Nekem egy régebbi 939-es konfigom szívatott rommá az állandó kifagyásaival és kék halálaival. Nagy nehezen sikerült csak rájönnöm, h a C'n'Q volt a ludas. Ha ezt a funkciót kilőttem biosból, akkor gond nélkül ment, míg azelőtt random volt.

(#8655) mikaowx


mikaowx
csendes tag

sziasztok!

vettem egy cooltec 12cm-es ventit házba 4W, 12V, 0.33A teljesítménnyel és a 400-as chieftec tápra nem tudom rákapcsolni. A tápé 3 tűs csati, a ventié 4 tűs. Az előző 8cm es venti ami volt a házba kiválóan működött. Az 12V 0.14A és nincs ráírva hány wattos volt.
Lehet hogy a tápkábel nem tud 4W -ot? Mi lehet a gond? :(((

előre is köszi! mika

(#8656) Petzval válasza mikaowx (#8655) üzenetére


Petzval
senior tag

A ventillátor fordulatszabályzós a táp csatlakozója meg nem.Nincs az alaplapon FAN csatlakozó szabadon? 0,33A-t az is elvisz hisz a proci hűtő sokszor nagyobb.
Az előző hűtő 1,68W-os volt (V*A)

[ Szerkesztve ]

(#8657) mikaowx válasza Petzval (#8656) üzenetére


mikaowx
csendes tag

egy alaplapi FAN van rajta azon mindkét 8cm-es ventim működik, igaz lassabban. Szabályozás? Viszont a 12cm-es cooltec nem pörög ott sem.

(#8658) mikaowx válasza Petzval (#8656) üzenetére


mikaowx
csendes tag

A megoldás szabályozós táp vagy lehet hozzá venni átalakítót, panelt?

(#8659) mikaowx válasza Petzval (#8656) üzenetére


mikaowx
csendes tag

A megoldás szabályozós táp vagy lehet hozzá venni átalakítót, panelt?

(#8660) mr_ricsi válasza mikaowx (#8655) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a ventié 4 tűs. "

A ventid PWM fordulatszabályzású, az esetedben nem jó választás.
Ha az alaplapodon a CPU venti csati 4 tüskés, akkor lehet barkácsolni olyan átalakítót, ami a tápot a tápegységről, a szabályzást a CPUventiről veszi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8661) tomori74 válasza fero02 (#8654) üzenetére


tomori74
csendes tag

Szia!

Köszi az ötletet, de nem volt új hardver beépítve a gépbe mostanában. A bejegyzés után mi is gőzerővel kerestük a hiba okát és valószínűleg a HDD kezdődő elhalálozása okozta az állandó fagyásokat (több javíthatatlan hibás szektor). Most új winchesterrel probléma nélkül megy. Kop-kop (lekopogtam...) A legszebb az egészben, hogy a SMART jelezte a hibát, de nagyvonalúan figyelmen kívül hagytam, amolyan szőke nős stílusban... :B

(#8662) didyman válasza valaki654 (#8650) üzenetére


didyman
őstag

Az tipikus jele a zajos RAM-betápnak. Ammeg ugye a tápegység :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8663) didyman válasza mikaowx (#8657) üzenetére


didyman
őstag

Mi az az alaplapi FAN?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8664) didyman válasza duc (#8591) üzenetére


didyman
őstag

Az a relé emlékeim szerint lágyindítást végez, nem a táp ki/bekapcsolását (mivel a készenléti kör is mögötte van). De van egy a pincében elbontva, majd megnézem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8665) mex2020


mex2020
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítség kéne:)
A tápegységembe felpúposodott egy kondi. Az értéke 10 volt és 4700uF, vajon ezt kicserélhetem 10 voltosra de 3300uF-osra?

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#8666) fero02 válasza mex2020 (#8665) üzenetére


fero02
veterán

Én nem tenném.

(#8667) Gomi_Wilde


Gomi_Wilde
csendes tag

Sziasztok! Kérdés: mi lehet a baja egy FSP BlueStorm 400W-os tápnak, ha bekötöm, gépet belövöm, a ventik felpörögnek, de itt meg is áll a tudomány. Két gépben próbáltam, és semmi! Abit AB9 hibavisszajelzője F és 3 között oda vissza váltogatva villog ( ilyen hibakód nincs ), ha bekapcsolom, akkor venti pörög de a gép nem indul.
Szétszedtem, ahol a vezetékek vannak beforrasztva, kormos a táp belső oldala. Kitakarítottam minden port belőle, égés nyom nem látható, szaga nincs!
gari nincs rá, bármilyen ötlet jöhet! a ventijét még tudom hasznosítani ha már nem marad :)
Köszönöm :R

(#8668) fero02 válasza Gomi_Wilde (#8667) üzenetére


fero02
veterán

Nem szabad szétbombázni. Ha tudsz csinálni egy nagy felbontású képet a belselyéről, akkor sztem tudunk segíteni. ;)

(#8669) Gomi_Wilde válasza fero02 (#8668) üzenetére


Gomi_Wilde
csendes tag

Rendben, ha hazaértem, csinálok! Szétbombázva nem lett, csak szemrevételezés és portalanítás volt :)
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#8670) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok!
Mikor nem akar kikapcsolni a gép, akkor ház kapcsológombjával kapcsolom ki, de kikapcsolás után a billentyűzet led-je égve marad. Valami baja van a tápnak? FSP400-60AP.
Köszönöm!

(#8671) mex2020 válasza fero02 (#8666) üzenetére


mex2020
csendes tag

Köszi a választ :D

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#8672) gYaLo válasza mdraco (#8670) üzenetére


gYaLo
őstag

Nem, ez egy teljesen normális dolog. ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#8673) duc válasza didyman (#8664) üzenetére


duc
aktív tag

Köszönöm, remélem meglesz a megoldás!

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#8674) redaizoltan válasza Zomb€€ (#7800) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

nem feltétlen, egyébként ide csatin kívül még huztál le mást a gépről?(memóriák, PCI-eszközök stb.)

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#8675) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem:
Az ABIT IP35 PRO alaplapon ebbe a foglalatba a két csatlakozó közül melyiket rakjam? Egyelőre a 4 pin-es van bele dugva, megy is vele a gép, kérdés, hogy a 8 pin-essel egészségesebb, vagy jobb lenne, esetleg az fatális hiba lenne?
A választ előre is köszönöm!

(#8676) #25712384


#25712384
törölt tag

Azt elfelejtettem írni, hogy egy INTEL Core2 Duo E7200 2.53GHz processzor van a lapon. Viszont idővel Core 2 Quad Q9300-ra szeretnék váltani. Hagyjam a csatlakozókat? Vagy a gyengébb processzor a 8 pin-esről is ugyan annyi áramot venne fel, mint a másikról?

(#8677) mr_ricsi válasza #25712384 (#8675) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az ABIT IP35 PRO alaplapon ebbe a foglalatba a két csatlakozó közül melyiket rakjam?"
A 4pinest.

"Azt elfelejtettem írni, hogy egy INTEL Core2 Duo E7200 2.53GHz processzor van a lapon. Viszont idővel Core 2 Quad Q9300-ra szeretnék váltani. Hagyjam a csatlakozókat?"
Hagyd. De a túlhajtást felejtsd el, főleg a 4magosnál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8678) telya


telya
aktív tag

hali. FSP 350PNF tapom tunik ugy h megadta magat, a halala elotti nehany hetben sokszor sipolt a gep, valszeg a tapbol johetett. erdemes szervizeltetni vagy inkabb uj tapot nezzek?

(#8679) Biguli


Biguli
csendes tag

Sziasztok!

Vetem egy Corsair AX750-es tápot. Tegnap azt vettem észre a gépen, hogy a táp a bekapcsoláskor, és leálláskor egy halkat kattan. Nem emlékszem, hogy korábban valaha is hallottam volna ilyesmit más tápoknál. A mostaninál meg nem esküdnék meg arra sem, hogy a kezdetek óta csinálja ezt a hangot, nem figyeltem rá fel, csak tegnap....

Jelenthet ez gondot? Más problémát nem tapasztaltam, csak ezt a kis hangocskát. amúgy minden ok. Vagy normális dolog ez?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8680) fero02 válasza telya (#8678) üzenetére


fero02
veterán

Sztem érdemes javíttatni. :K

Biguli: nézz utána annak, h van-e benne relé. Ha van, akkor normális jelenség, ha nincs, akkor érdemes lenne belekukkantani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8681) telya válasza fero02 (#8680) üzenetére


telya
aktív tag

aham.. es hol csinalnak ilyesmit?

(#8682) s.malacka


s.malacka
tag

Üdv mindenkinek.
Egy olyan kérdésem lenne mitől lehet az,hogy vettem egy új alaplapot és egy 600w.-os táp nem indítja el a rendszert felpörögnek a ventik dvd elindul de még bios sípolás sincsen egy másik 400w.-os meg elindítja a régi és az uj lappal is a renszert,a 600w.-os meg csak a régit?

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#8683) mr_ricsi válasza s.malacka (#8682) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Konkrét választ szeretnél vagy találgassunk? (Az első esetben kérünk valami konkrétumot, pl. a két táp pontos típusát legalább, de a gépben lévő proci és VGA típusát sem ártana.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8684) ZeKzEk


ZeKzEk
csendes tag

Szervusztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van nekem egy FSP Everest 85+ 500W tápom. Na most 10-ből 4inditásnál pár másodpercre felpörögnek a ventik és leáll. Ezek után csak a tápon lévő gomb ki-be kapcsolásával lehet elindítani újra a gépet. Erre szeretnék választ kapni. A táp még bőven garos(egyszer már volt cserélve gariban)
A segítséget előre is köszönöm!üdv

Hun van még karácsony?!

(#8685) fero02 válasza ZeKzEk (#8684) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Valószínű kondi bajos a táp, gariba mehet vissza és cseréljék ki.

Üdv!

(#8686) pitbull1990


pitbull1990
csendes tag

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem! Van egy FSP 650 80GLN tápom. Az a probléma hogy időnként csinál olyan mókás dolgokat, hogy nem kapcsol be. Nem kapja el a " gyújtást " csak 4.-5. próbálkozásra. Van amikor hetekig nem jelentkezik a probléma de van amikor napokig ezt csinálja. Nem tudom mi lehet a baja, és a szervízben is azt mondták, hogy semmi baja, náluk nm jelentkezett a hiba. Ha valaki tudna segíteni hogy mi lehet a baja ( akár csak 1 tippel ) azt megköszönném!

ATHLONIIX2 255, Xigmatek Loki SD963, GA MA74GMT-S2, KINGSTON HYPERX 2*2GB, GIGABYTE 8600GT, SIRTEC 460W

(#8687) fero02 válasza pitbull1990 (#8686) üzenetére


fero02
veterán

Sztem nálad is kondenzátor probléma lesz. Tipikus tünet.

(#8688) ZeKzEk válasza fero02 (#8685) üzenetére


ZeKzEk
csendes tag

Köszönöm a segítséget!üdv :K

Hun van még karácsony?!

(#8689) Gomi_Wilde


Gomi_Wilde
csendes tag

Sziasztok! Nemrég jártam itt, egy FSP Blue Storm II 400-as táp haldoklása ügyében. Táp teszterre rá lett dugva, terhelés nélkül hozta az értékeket. Terhelés alatt azonban már vannak gondok. Több gépben próbáltam. Tápkapcsoló be, kis led felvillan az alaplapon, majd egy másodperc múlva halványabb lesz, de világít tovább. Ha bekapcsolom a gépet, csak a ventik pörögnek fel, de a gép nem indul! (három gépben tesztelve!)
Képek a táp belsejéről (égésnyomra felhívnám a figyelmet):
Kép1
Kép2
Kép3

Szaga nincs a tápnak, nem füstöl, venti pörög..

(#8690) fero02 válasza Gomi_Wilde (#8689) üzenetére


fero02
veterán

A 3. képen látszódik egy probléma forrás (a 2 alu borda között az alsó kis sárga trafó mellett balra a kondi ki van folyva, ill. a bal oldali alu borda bal felső sarkánál lévő 2 kondi jobb oldalija szintén zenész), de jó lenne még egy olyan kép, amin a kivezető kábelek töveiben lévő kondikról készülne. A hibás kondenzátorok cseréjével nagy valószínűséggel megoldódna a probléma. ;)

(#8691) ZeKzEk válasza ZeKzEk (#8684) üzenetére


ZeKzEk
csendes tag

Új jelenséget produkál a táp! 2db videokártya van a gépemben ha az egyiket lehúzom a tápról és megpróbálom bekapcsolni óriási visitások közepette kapcsol a táp majd pár mp után le áll
Mi lehet ezzel a táppal? Sajnos mégsem garos a bolt ahol vettem jogutod nélkül megszünt.
Érdemes javítatni? Válaszokat előre is köszönöm!

Hun van még karácsony?!

(#8692) fero02 válasza ZeKzEk (#8691) üzenetére


fero02
veterán

1-el visít, kettővel meg nem? :U

Sztem biztos érdemes javítani. :K

(#8693) ZeKzEk válasza fero02 (#8692) üzenetére


ZeKzEk
csendes tag

Igen így van! Én sem értem! Tudsz valakit Ph-n aki foglalkozik tápokkal?üdv

Hun van még karácsony?!

(#8694) gYaLo válasza ZeKzEk (#8693) üzenetére


gYaLo
őstag

udi lesz a te embered ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#8695) ZeKzEk válasza gYaLo (#8694) üzenetére


ZeKzEk
csendes tag

Köszönöm a segítséget rákérdezek!üdv

Hun van még karácsony?!

(#8696) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Van egy tápegység ami folyamatosan sípol ha be van kapcsolva.Csak úgy hallgat el, ha teljesen áramtalanítom.
Mi lehet a baja?Érdemes inkább lecserélni?

Előre is köszi a segítséget!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#8697) fero02 válasza ZeKzEk (#8693) üzenetére


fero02
veterán

didyman, stol ;)

feco100: milyen tápegységről van szó? Ha vmi Codegen, Mercury, HKC, akkor esetleg akkor érdemes javítani, ha van vmi gyengébb teljesítményű gép, amiben muzsikálhat. Ha izmosabb gépet szolgál, akkor inkább csere.
Viszont ha FSP, Zalman, Delta, stb márkás táp, akkor megéri javítani. :K

[ Szerkesztve ]

(#8698) feco100 válasza fero02 (#8697) üzenetére


feco100
tag

Egy régebbi gyengus gépben üzemel, ha jól tudom akkor Mercury.
Igazából nagy a valószínűsége, hogy cserés lesz.Gondolom jobban járok egy új, garis, megbízható táppal, mint egy javított ipari hulladékkal.
Mindenesetre akkor a sípolás nem jelent jót, ugye?

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#8699) fero02 válasza feco100 (#8698) üzenetére


fero02
veterán

Mivel működik, így túl nagy baja nincs, de a sípolás nem jó jel, az előidéző oka bármelyik pillanatban összesz@rhatja magát és akkor nagy baj lesz. Ami az javítási költséget illet sztem nem túl nagy, de ha megtoldod 1-2 ezressel, akkor meg újat tudsz venni (szintén ez a kategória), vagy használtban egy márkásat/megbízhatót, esetleg felújítottat.

(#8700) feco100 válasza fero02 (#8699) üzenetére


feco100
tag

Igazából egy FSP 350APN-t néztem ki, ez durván 7k.És ugye ez új, garis és nagyságrendekkel jobb mint a Mercury, és persze nem is eget verően drága.Az a Mercury meg már van vagy 5 éves, megérett a cserére.

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.