Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!
2 darab vinyóm van és mindkettő kattog, minden jel szerint táp eredetű a probléma, mert szervizeseknél nem volt semmi gond a vincsikkel.

Konfigom:
CPU: Intel Core 2 Duo E8500
VGA: Gigabyte Ati HD 4850 512MB
Táp: FSP Bluestorm 500W APFC
Memória: 4x1GB Kingston és Kingmax DDR2
Alaplap: Gigabyte EP45-DS3
Hangkártya: SB X-FI Xtreme Gamer Fatal1ty Pro
Rendszer vinyó: Samsung 500GB 7200rpm sata2
Vadi új vinyó: Samsung 2000GB 5400rpm sata2

A gépbe kb. 1 hónappal ezelőtt vettem a +2giga ramot. Egyből befogadta semmi gond nem jelentkezett. Egy hete vettem a 2 terrás vinyót ami elindította a folyamatot. Azóta mindkét vinyó kattog. szerintetek kevés neki az 500W vagy csak egyszerűen bekrepált a táp?
Most éppen csak az 500 gigás vinyó van fent, Dvdíró lehúzva és így is kattog. Úgy kétóránként egyszer. Ötlet?

(#8402) fero02 válasza gologolo (#8401) üzenetére


fero02
veterán

Ennek a tápnak sztem vígan kell vinnie ezt a konfigot. Ha ennyire kevés lenne neki a táp (vagy a táp ennyire gyenge lenne), akkor inkább az egész gép restartolna.

Én a vinyóra gyanakodnék és nem hinnék a szervízesnek. Próbáld ki vmi ismerősödnél is, ha ott is fennáll a jelenség, akkor megvan a hiba. Ha nem, akkor lehet tovább agyalni. ;)

(#8403) Chosen válasza moha21 (#8400) üzenetére


Chosen
addikt

Ha-ha-ha, szórakozzunk egy jót rajtam, forgassuk ki ügyesen a szavaimat, ezaz, grat.

Ha ennyire tud it mindenki, akkor áruljátok el, ha eddig normális 5V körüli értékeket mutatott minden, akkor mitől lett hirtelen 4,1-4,2V. :U

(#8404) gologolo válasza fero02 (#8402) üzenetére


gologolo
tag

Én már nem tudom mire vélni ezt az egészet. Az 500 gigás vinyó majd 3 éve kifogástalanul működött, most meg mióta beraktam mellé a két terrást az is kattog. Annak mennyi az esélye hogy két vinyó egyszerre romlik el? Szerelésnél nem volt koppanás para. A sata2 kábelek meg újak, alaplaphoz kaptam őket.

Jah itt vannak feszültség értékek, hátha ezekből sikerül kiolvasni valamit :)
Én sajna nem vágom mi számít nagy difinek.
CPU mag 1.07 V
+3.3 V 3.22 V
+12 V 12.43 V
+5 V készenléti 5.27 V
VBAT telep 3.30 V
DIMM 1.98 V

Áramerősség értékek
CPU 7.56 A

Fogyasztási értékek
CPU 8.23 W

[ Szerkesztve ]

(#8405) fero02 válasza Chosen (#8403) üzenetére


fero02
veterán

Rosszul látod a dolgot és a stílus sem megfelelő.

Egy monitorozó IC nem mérő műszer, ezért nem lehet hinni az általa mutatott értékeknek. Erre mondta példának moha21 a saját esetét, és bármennyire is hihetetlen, sok esetben vannak ilyen banális értékek ill. mr_ricsi, h a cpu feszt sem lehet mérni programmal.

Én csak azt tudom tanácsolni továbbra is, h kérj kölcsön egy multimétert és működés közben mérj rá azzal. :K

gologolo: tehát mióta meg van a 2 Tb-os vinyó, azóta kattog az 500-as is? Csak akkor kattog, ha mind2 egyszerre van használva, vagy már szólóban is?
Én továbbra sem a táp hibáján aggódnék. Inkább telepítsd újra a gépet, vagy a chipset vezérlőből keress egy a mostaninál újabb verziót. Ja meg másik gépben is kipróbálni a vinyókat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8406) mr_ricsi válasza gologolo (#8401) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ötlet?"
Az újabbik 2 GB RAM-ot távolítsd el, és szerintem meg fog szűnni a kattogás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8407) mr_ricsi válasza Chosen (#8403) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha ennyire tud it mindenki, akkor áruljátok el, ha eddig normális 5V körüli értékeket mutatott minden, akkor mitől lett hirtelen 4,1-4,2V."
Például éppen a monitorchiped hibásodott meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8408) moha21 válasza Chosen (#8403) üzenetére


moha21
addikt

Nem akartam kiforgatni a szavaid, fero02 leírta mire gondoltam. Másik topicban is le lett írva 1000-szer is ez az Everest/BIOS feszmérő dolog, majd minden oldalon látni egy hsz-t ami elmondja ezek nem mérvadó értékek. És ráadásul azt hiszem a másik topic kezdő hsz-ében is benne van.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8409) Chosen válasza fero02 (#8405) üzenetére


Chosen
addikt

Sry, csak kicsit ideges voltam, hogy a tápom tényleg beszart itt meg olyanokon megy a vita, hogy mi szenzor meg mi nem.

mr_ricsi: thx, ez volt a kérdés.

moha21: Én sem szentírásként gondoltam rá, de házon belüli összehasonlításra jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#8410) mr_ricsi válasza Chosen (#8409) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"thx, ez volt a kérdés."
Vagy tényleg a tápod ment tönkre. Ezt eldöntendő kellene egy hitelesféle mérőeszköz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8411) Chosen válasza mr_ricsi (#8410) üzenetére


Chosen
addikt

Megpróbálok egyet szerezni mindenképpen.

(#8412) gologolo


gologolo
tag

Köszi fero a tippet, leszedtem a chipset drivert, azóta egyenlőre még nem volt kattanás. Amúgy igen, külön külön is kattogtak. Ha ez nem segít, akkor format c.
Még valami nagyon elvetemült ötletem hogy azért kattog mert az 500 gigás rendszerlemez egyik particióján sincs 2 gigánál több hely. A rendszer particiót 3 éve csináltam akkor még elégnek tűnt neki 30 giga :)
Ha ez se megy akkor lekapom a ramokat.

Köszönöm az ötleteket, mindkettőtöknek.

(#8413) fero02 válasza gologolo (#8412) üzenetére


fero02
veterán

Kattognia akkor sem volna szabad. Maximum nagyon nagyon belassulni, ill. az elérési idő szokott jelentősen megnőni.

(#8414) gologolo válasza fero02 (#8413) üzenetére


gologolo
tag

Alig hiszek a fülemnek, eddig egy kattanás sem volt. :)) Felraktam az alaplapi chipset drivert és azóta semmi. Hogy függ össze a kettő? Mondjuk múltok is alaplappal kellett variálni amikor problémám volt. win7-et addig nem engedte felrakni amíg le nem frissítettem a BIOS-t.

(#8415) asb88


asb88
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Január közepén vettem a gépem, utóbbi időben pedig komoly terhelésnél, nagyobb gépigényű játékoknál egyszerűen lefagy, hang "beakad", semmire nem reagál, majd néhány másodperc múlva újraindul. FurMark tesztprogram lefuttatásánál 16x AA-ra beállítva ugyanez a jelenség ismételődött meg. Konfigom a következő: alaplap: GIGABYTE GA-MA770T-UD3, processzor: AMD Athlon II X3 445 3.10Ghz, memória: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu KITKHX1600C9AD3B1K2/4G, táp: FSP FSP400-60APN

Előre is köszi!

(#8416) thboxx


thboxx
aktív tag

Hello!

Volna 1 gondom. Van egy Be-Quiet Straight Power E5-550W tápom, amire ha rádugom a rendszert, és elindítom, látszólag minden kap áramot, VGA venti pörög, a többi venti is, de szokott a lap sípolni egyet mikor elindul, ám ezzel azt sem csinálja. Csak pörögnek a ventik, és se kép se hang. A VGA venti változó sebességgel pörög pl. Ilyenkor mi van? Mit lehet vele csinálni? Megéri-e?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8417) thboxx válasza thboxx (#8416) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ja... és bekapcs után ha hosszan nyomom a főkapcs gombot akkor sem áll le!!

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8418) thboxx válasza asb88 (#8415) üzenetére


thboxx
aktív tag

És a VGA? Az is tud nem is keveset zabálni. :))

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8419) Recon666 válasza thboxx (#8418) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem ártana leírni, hogy milyen rendszer van alatta, vga, proci sttb..?

(#8420) fero02 válasza thboxx (#8416) üzenetére


fero02
veterán

Valószínű nem jön ki belőle elegendő áram és/vagy minden feszültség. Bele kellene kukkantani.

Jó lenne ha kitöltenéd az adatlapodnál lévő cuccok részt. ;)

asb88: valószínű nálad is hasonló problémák lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#8421) thboxx válasza Recon666 (#8419) üzenetére


thboxx
aktív tag

A rendszer a következő:
AMD Phenom II X2 545 @ stock, rajta egy zalma12cm-es ventivel hűtött alpenföhn brocken
2*2gb geil black dragon pc6400 kit
2hdd: samsung hd161hj
seagate st380817as
2odd: LG DVD-ROM GDR8163B
LG DVD-RAM GH22LS30
3+ venti 12 volton, szoftveresen szabályozva
ja és egy Gigabyte HD4850 GV-R485-512H-B VGA @ stock

most szépen megy egy (ne tessék le nézni ez van most) Trust PW5550 tápról, de mégis jobban örülnék ha a bequiet-en menne :U
asszem ennyi

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8422) thboxx válasza fero02 (#8420) üzenetére


thboxx
aktív tag

Pótolva! :B

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8423) mr_ricsi válasza asb88 (#8415) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ki kellene kapcsolni az automatikus újraindítást, és a kék képernyő hibakódjából el lehet kezdeni a hibakeresést.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8424) asb88 válasza mr_ricsi (#8423) üzenetére


asb88
tag

Csináltam azt is, hogy kikapcsoltam auto. újraindítást. De akkor sem volt semmi hibaüzenet, csak ugyanaz a jelenség (lefagy, hang beakad, pár sec után újraindul). :(

(#8425) thboxx válasza asb88 (#8424) üzenetére


thboxx
aktív tag

Az utóbbi időben lecserélted a VGA-d a gépben? Ez az info még fontos lenne fogyasztás szempontjából.

Szerk.: Valamint, hogy húzva van-e a rendszered?

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8426) asb88 válasza thboxx (#8425) üzenetére


asb88
tag

Január közepén vettem a gépet, így nem volt cserélve. Házilag én amúgy sem cserélek semmit, szakemberre szoktam bízni. Húzva sincs semmi.

(#8427) ЯΞNΞGΔT válasza asb88 (#8426) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Zalman ZM500HP modus tápom amivel az a gondom, hogy hol elindul vele a gép hol nem.
Általában 4-5ig indításra hajlandó csak bootolni.A többi indításra is indulnak a dolgok, felpörögnek a vinyók...kivéve a VGA-t és így nincs is videójel.
Vettem egy ilyen táptesztert amivel arra jutottam, hogy a PG nem minden esetben világít illetve az alszik ki leghamarabb.
Kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy javítható a dolog, esetleg tudja valaki mi okozza a gondot?(Néztem ezt a PG-PowerGood-ot de nem értem mit mutat,nem jó a 230V?!)Vagy mire utal?
A segítséget előre is köszönöm! :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8428) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a gépemből teljesen random időközönként kattogást kezdek hallani (ezt nem tudtam kideríteni, honnan jön), majd néhány tíz(perccel) később zúgást, ami hamar átmegy "motorberregésbe". Ez a berregés tuti, hogy a tápból jön. A konfigom kb. 10 éves, a táp egy Mercury KOB AP4300XA. Kérdésem, hogy a hangokat kizárólag a táp okozhatja/okozza, és ha igen, meg tudom-e javítani/javíttatni vagy érdemes másik (új/használt) tápot vennem a gépembe?

(#8429) thboxx válasza Apollo17hu (#8428) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Ha már ilyeneket produkál a tápod, nem hinném, hogy érdemes lenne kockáztatni a többi részegységet miatta. Mert ha kimúl, viheti magával az összes hardvert. Sztem jobb lenne nézned valami olcsóbb márkás tápot. Pl FSP, Seasonic, Chieftec... Az én Be-Quiet tápom is most szerelőnél van (ezeket érdemesebb javítani még). Itt nézelődhetsz márkák terén, mit érdemes, mit nem használni. De te tudod.

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8430) föccer válasza Apollo17hu (#8428) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért a 10 éves techika már megszolgálta az árát. Legalábba forgó alkatrészeket tartalmazó komponenseket érdemes lenne lecseréleni, úgymint HDD, ventillátorok. Esetleg végignézni az alaplapot, kártyákat, hogy rendben vannak-e. Kondik nem púposak, a pormacskák nem tömítettek el semmi szellőzési játratot, az egerek nem rágtak szét semmi kábelt stb stb :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8431) thboxx válasza asb88 (#8426) üzenetére


thboxx
aktív tag

De még mindig nem tudom milyen VGA van a gépedben. :DDD
Mert pl egy 4870X2 mellé elég karcsú egy 400as táp. Még ha FSP is!

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8432) asb88 válasza thboxx (#8431) üzenetére


asb88
tag

Hoppá, sorry ez lemaradt... :D Tehát: GAINWARD 1503-BLISS GTS450 512MB GDDR5 HDMI PCIE

(#8433) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Vlakainek van ötlete a gépem miért kapcsol ki/újraindul ha kicsit tuningolom a procimat és ha elindítom a Prime vagy IBT vagy Everest Stability Test-et és mellé egy Furmarkot? A Tápom 450Wos van egy mérőeszköz is az kb olyan 320W fölött kapcsol le. Legalábbis kb ezt figyeltem meg.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#8434) thboxx válasza asb88 (#8432) üzenetére


thboxx
aktív tag

Háát... elviekben a tápodnak el kéne bírnia ezt a motyót..... Esetleg próbáld meg megterhelni a gépet egy másik, hasonló szintű VGA-val, ha van rá lehetőséged. Lehet, hogy nem a táppal lesz gond. De ez csak egy tipp.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#8435) föccer válasza kabanka (#8433) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom nem bírja a tuningot a gép. Vegyél vissza mindent alapra, és nem lesz gond.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8436) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

8427-re valakinek ötlete? :U

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#8437) fero02 válasza ЯΞNΞGΔT (#8436) üzenetére


fero02
veterán

Talán a készenléti kör a ludas, de ezt látatlanba senki nem tudja megmondani. Bele kellene kukkantani. :K

(#8438) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Van egy Asus tápom A45ga és sercegést hallani belőle. Ennek van valami súlyos oka?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#8439) fero02 válasza kabanka (#8438) üzenetére


fero02
veterán

Ha nem így lenne, akkor nagy valószínűséggel nem írtál volna ide. ;)

(#8440) kabanka válasza fero02 (#8439) üzenetére


kabanka
aktív tag

valami tartalmasabb válaszod nincs? miért lehet?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#8441) fero02 válasza kabanka (#8440) üzenetére


fero02
veterán

Tekercs, kondi, tranzisztor, vagy ezek kombinációja.

(#8442) kabanka válasza fero02 (#8441) üzenetére


kabanka
aktív tag

Tehát ami benne van kb minden okozhatja. Érdekes most nem hallani, csak néha néha.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#8443) fero02 válasza kabanka (#8442) üzenetére


fero02
veterán

Terhelés függően jön elő a hang?

(#8444) kabanka válasza fero02 (#8443) üzenetére


kabanka
aktív tag

Igen.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#8445) dany27


dany27
őstag

Üdv!

Adott egy 750W-os Mode Com vulcano táp. Ami a következő hibát produkálja.
Hidegen(min 30 perc várakozás után) pöccre indul vele a gép! De ha mondjuk kikapcsolom és utánna szeretném indítani vele akkor nem indul el vele, ventik fel pörögnek, de nem sípol a gép, és képet sem ad. De ha várok vele kb fél órát utánna indul rendesen és amíg nem állítom le nincs vele gond!

Ezt mi okozhatja? A táp már nem garis...

(#8446) fero02 válasza kabanka (#8444) üzenetére


fero02
veterán

Tippem van, de rálátás nélkül nem tudok biztosat mondani. Ha közel laksz hozzám és Te is úgy gondolod, akkor meg tudom nézni.

(#8447) kabanka válasza fero02 (#8446) üzenetére


kabanka
aktív tag

Köszönöm az ajánlatot de esztergomi vagyok:S

Van szerviz ahova be tudom vinni, de ha a halálán van már, érdemes nagy kört tenni a rokonságban locsolás gyanánt :D

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#8448) fero02


fero02
veterán

Sztem érdemes vele foglalkozni, nem rossz táp az.

(#8449) somasz


somasz
addikt

Srácok, urak, baj van, prime teszt közben kikapcsolt a gépem, nem tudom visszakapcsolni, az új procimat próbáltam tesztelni, Phenom II X6 1055T, 250-es EC-t állítottam be, 1,4V-os feszt, amit röhögve bírnia kéne. Gépet áramtalanítottam, hagytam lehűlni, kihúztam, bedugtam, lekapcsoltam, felkapcsoltam, a power gomb nyomására annyi történik, hogy az egyik ventin a led felvillan, egy fél másodpercre, és se kép, se hang. A probléma megoldás menetében segíthetnétek nekem egy kicsit, nagy érvágás ez így nekem.
A konfig többi része az adatlapomon. Ha esetleg rossz helyre írtam, kérlek navigáljatok a helyes topikba.
Én a tápra gyanakszom, FSP400-60APN, mivel másik procimat visszaraktam, a jelenség hasonló. Segítsééég! :O

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8450) zedeRIP válasza somasz (#8449) üzenetére


zedeRIP
tag

CPU gond nem lehet mert akkor sipol..Ha nem is jut el a sipolásig akkor POWEr GON vagy a lap halt be... :O

"Mindennek annyi az ára amennyit adnak érte" http://phmegbizhatosag.atw.hu/ A MEGBIZHATÓSÁGOM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.