Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) Mian


Mian
aktív tag

ja bocsi, most nézem, hogy a terheléses képet 2x szúrtam be, az elejére és a végére is
ezt akartam a végére még beszúrni, az 1.344es érték

(#8852) Recon666 válasza Mian (#8850) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Gondolom Codegen a táp a gépben, úgyhogy valószínű az lesz a bibis, de ha teheted próbáld ki egy minőségi táppal is előtte.

(#8853) Mian válasza Recon666 (#8852) üzenetére


Mian
aktív tag

Nem codegen épp ezaz :F, Gigabyte Superb 550P
de adatlapomon ott van minden
...habár ajánlott táp de gondolom azért ezeknél is előfordulhat hibás darab

Szerk: és még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az egyik fagyás óta, kb 3-4 hete, olyanokat csinál néha a windows, hogy befagy egy pillanatra, mondjuk 5mp, pl netelek, és akkor utánna megy tovább megint, de pár mp-re megáll minden, de talán ez attól is lehet, hogy a hirtelen fagyásoktól a win is szenvedett már kisebb károkat?!
op rendszer egyébként: windows 7 ultimate 64bit sp1

[ Szerkesztve ]

(#8854) Recon666 válasza Mian (#8853) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jah, már látom. Az a biztos , ha kitudnál próbálni egy másik tápot.

(#8855) Mian válasza Recon666 (#8854) üzenetére


Mian
aktív tag

hát igen, csak nem tudok, informatikus ismerősöm sincs a közelben, hogy szólnék neki, Szigetszentmiklóson lakik legközelebb, meg nem akarom ezzel nyaggatni, viszont a tesztek nem per döntőek? Levinném szervizbe nekik, egyébként ott rakattam a gépet is (2t is) akkor cserélnének tápot nekem ezekre a tesztekre, vagy nem elég?

(#8856) Recon666 válasza Mian (#8855) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az a baj, hogy az Aida értékeire semmit nem lehet adni, csak ha multiméterrel méred ki az értékeket, még az sem mindig pontos.

(#8857) peti_s válasza Mian (#8851) üzenetére


peti_s
addikt

A feszültségértékekkel semmi gond nincs, a hőmérsékleti értékeket nézd meg, ennyi ingadozás bőven belefér. Az 1,08 V körüli érték pedig a CPU energiatakarékossága miatt van, ha nem terheled le, kisebb szorzóval, és kisebb feszültségen megy. Memóriatesztet futtass, illetve pucold ki a gépet.

(#8858) Mian válasza Recon666 (#8856) üzenetére


Mian
aktív tag

értem :F
hát akkor csak az marad, hogy megvárom míg valami megadja magát, de hát gondolom az sem túl jó a többi alkatrésznek, ha tényleg a táp a bűnös, akkor az alaplapnak sem tesznek jót ezek a feszek :F

peti_s: okok, meglesz

[ Szerkesztve ]

(#8859) Mian


Mian
aktív tag

Hőmérsékletek:


Szerintem ez rendben van!?

Ilyen RPM mellett.

Amúgy porral nem hiszem, hogy gond lenne, fél évente szoktam takarítani a gépet, meg ezt mondták a vga-s topicba is amikor ott is kérdezősködtem ez ügyben, és akkor ki is takarítottam, és semmi változás.

(#8860) peti_s válasza Mian (#8859) üzenetére


peti_s
addikt

Szoftveres hiba nem lehet?

(#8861) Mian válasza peti_s (#8860) üzenetére


Mian
aktív tag

hát lehet, nem tudom, mire gondolsz?
catalystot minden hónapban frissítem, lehet meg kéne próbálni újra mondjuk a 9.9el
...azért kezdtem el frissítgetni amúgy, mert egy ideig teljesen jó volt a 9.9, meg voltam elégedve, de egyszer csak a call of duty 4el valami problémája akadt, aztán frissítettem egy catalystot és újra jó lett, már nem emlékszem mi volt pontosan a probléma, azóta mindig frissítek..

[ Szerkesztve ]

(#8862) Telda


Telda
addikt

Az lehet a táp hibája, hogy a gép lekapcsolása után már nem indul el a gép csak max fordulaton pörögnek a ventik és nem történik semmi? Kikapcsolni is csak arámtalanítással lehet, gombra nem reagál. A gépet újra elinditani csak 15-30 perc múlva tudom, de azt is csak akkor ha a betápot kihúztam a konnektorból, ha nem áramtalanítom rendesen, akkor szintén csak zúgnak a ventik és semmi nem történik. Menet közben nincs vele gond.

(#8863) fero02 válasza Telda (#8862) üzenetére


fero02
veterán

Lehet, sőt...

(#8864) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Van egy régi gép, sempron 2300+-al, csak hogy ismerjétek a korát nagyjából.
P4-300W táppal, gondolom no-name,de semmi baj nem volt vele, kb. 5 éve megy.
A tápra 1 db CD olvasó és 1 db 80-as IDE vinyo van rákötve.
Ma bekapcsoltam a gépet (egyébként minden nap több órát is megy), ment 2 percet, egyszer csak robbant egyet, az egész lakásban fél mp-re elment az áram. Láttam, hogy a táp volt az, mert kilőtte a port, ami benne volt, és szikrázott is, nem kicsit megijedtem, akkorát durrant.
Szétkaptam, semmi sérülést nem láttam, csak a biztosíték volt darabokban, és a foglalata is el volt hajolva. Gondolom ez kuka, nem is akarok vele kísérletezni. Mi lehetett a ludas, csak a táp? Más nem lehetett?
Ma vettem egy router-t. Ezt próbálgattam. Rákötöttem a netet, onnan az egyik gépbe megy a net, ez most is működik, a másikba is ment, aminek most ment szét a tápja, 2 percet ment is vele a net.
Nem hinném, hogy ez lett volna a gond, de azért beírom, mert teljesen új a gépnek a router.
A lakás áramelosztásával nem lehet gond? 2 éve volt, hogy rá volt kötve 1 db konnektorra egy 17-es CRt monitor, 350W-os FSP táppal 1 gép (minden szarral együtt, joystick,kormány..), kormány adaptere, modem adapter... Akkor egyszerűen kilőtte a konnektorból a hosszabbító csatlakozóját, szétégett az egész. De most a táp biztosítéka adta fel a szolgálatot, ez más?

A biztosíték durrant ekkorát?
(sry kicsit hosszú lett, remélem elolvassa valaki és tud segíteni :))

szerk: ((égett szaga van még mindig))

[ Szerkesztve ]

(#8865) Telda


Telda
addikt

Milyen hatásai vannak annak, ha egy géphez "kicsi" a táp?

(#8866) fero02 válasza Telda (#8865) üzenetére


fero02
veterán

Milyen konfighoz milyen táp? :U

Egy normális 300-350-400W-os táp egy mai középkategóriás gépet vígan kiszolgál.

RAiN91:

"Akkor egyszerűen kilőtte a konnektorból a hosszabbító csatlakozóját, szétégett az egész." Ilyenről eddig csak villámkár esetén hallottam.

A routernek biztos nincs köze a történtekhez, a válasz inkább a noname táp belsejében keresendő. Ha már szétszedted, akkor egy nagy felbontású képet csinálhatnál és betehetnéd ide. A biztosítéknak oka volt, h szétment.

[ Szerkesztve ]

(#8867) Telda válasza fero02 (#8866) üzenetére


Telda
addikt

nem ez volt a kérdés

(#8868) fero02 válasza Telda (#8867) üzenetére


fero02
veterán

Ettől függetlenül még mindig nem mind1, h milyen tápról beszélnünk és milyen konfigot kell kiszolgálnia.

Lehetséges, h ahol egy kodegen már irul-pirul, azt egy fsp röhögve viszi és mindkettőre 350W van írva. ;)

(#8869) Petzval válasza Telda (#8865) üzenetére


Petzval
senior tag

Az attól is függ milyen védelem van benne.Ha nincs semmi akkor melegszik forró levegőt fúj ki még akkor is mikor nincs kánikula.Ha túláramvédelem van akkor kiold a táp ilyenkor nem lehet visszakapcsolni csak a főkapcsoló lekapcsolása után

[ Szerkesztve ]

(#8870) Telda válasza fero02 (#8868) üzenetére


Telda
addikt

Holnap vissza kell küldenem az fsp tápot garanciába, mert ha kikapcsolom a gépet nem lehet vissza kapcsolni csak egy fel óra múlva, kikapcsolva pedig sípoló hangot ad ki és van itthon egy 300 es 350 wattos noname táp azokkal próbáltam de 5-10 perc után mindkettővel szó nélkül leállt a gép, na most akkor a gép a sz*r vagy a tápok vagy csak szimplán gyengék és nem bírják a terhelést ezért kérdeztem hogy milyen hatásai vannak annak hogy egy táp nem képes kiszolgálni a gépet.

Asrock 770 Extreme3
Phenom II X4 955 nincs húzva
4GB mem
Gigabyte GTX460 1GB
2X 500GB vincseszter
1X DVD iro olvasó
1X SB audigy hangkártya

(#8871) peti_s válasza Mian (#8861) üzenetére


peti_s
addikt

Ilyen jelenséget nem csak egy driver okozhat, elég sok minden. Egy újrainstallálás lehet hogy megoldaná a gondod.

(#8872) Petzval válasza Telda (#8870) üzenetére


Petzval
senior tag

Ha sokáig nem lehet visszakapcsolni az attól van hogy nagyon felmelegedett valamelyik táp alkatrész és amíg le nem hűl addig nem lehet bekapcsolni. Mivel nálad több táp is így reagál az áramfelvétel lehet nagy arról meg nem a táp tehet hanem egy túláram felvétel valahol. Itt mérni kellene indulást pld akkor ebben az estben feszültségletörés van általában.Multiméterrel több helyzetet mérni kell és wattmérés se ártana.

[ Szerkesztve ]

(#8873) fero02 válasza Telda (#8870) üzenetére


fero02
veterán

Az fsp az milyen? Szokott nekik leni ilyen hibájuk, gondolom ez is bele esik abba a szériába. Gariba cserélik (ragaszkodj hozzá, javítást mellőzd ha van rá lehetőség) és az újjal hasíthat tovább a gép.

A noname tápok meg sztem kevesek ehhez a konfighoz, a 300-as tuti, de a 350-es is jó eséllyel, pláne ha régebbi darab... Ezek a gagyi tápok nagyságrendekkel kevesebbet tudnak, mint amennyi rájuk van írva.

(#8874) Telda válasza Petzval (#8872) üzenetére


Telda
addikt

Akkor sem lehet felkapcsolni ha mondjuk 10 óra mulva akarom elinditani, csak akkor ha teljesen áramtalanítva van a gép. Minden este ki kell húznom hogy másnap reggel el tudjam indítani.
FSP Everest 500W

(#8875) fero02 válasza Telda (#8874) üzenetére


fero02
veterán

Kondi probléma. :K

(#8876) Petzval válasza Telda (#8874) üzenetére


Petzval
senior tag

Itt több táp nem működik jól az már gyanús hogy a konfigurációban hiba.

(#8877) Telda válasza fero02 (#8875) üzenetére


Telda
addikt

Én is arra gyanakszom, meg ugye a sípolás is elvileg a kondi miatt lehet.

(#8878) fero02 válasza Telda (#8877) üzenetére


fero02
veterán

Az több dolog is csinálhatja/előidézheti, de ez a ki-be kapcsolósdi 99% kondi bajra utal.

(#8879) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Sziasztok!

A gépem fogyasztása terhelve max 330W (külső fogyasztásmérővel mérve).
A hűtőventit cseréltem nemrég a gyárinál (88CFM) kisebb (57CFM) légszállításúra.

Idestova 1 hónapja használom problémamentesen. A múltkori melegben (32fokos szobahőmérsékleten) is gond nélkül tette a dolgát. Ez volt az egyetlen eset, amikor meleg levegő hagyta el a tápomat. Egyébként 25 fokos szobahőmérséklet mellet max terhelve is csak langyos levegőt fúj ki a venti.

A kérdés az lenne, hogy tudom-e így hosszú távon használni, vagy cseréljek ventit?

Honnan tudom, hogy túl meleg a tápom? Van valami jele, vagy várjam a füstöt?! :U

(táp: gigabyte superb 720w)

THX!

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8880) moha21 válasza Sz.L. (#8879) üzenetére


moha21
addikt

Ha jobban megterheled várhatod a füstöt. Kisebbre ne cseréld!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8881) Sz.L. válasza moha21 (#8880) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nem tervezem jobban megterhelni, ez a konfig így marad, ahogy van.

A gigabyte mindössze egy képet küldött, amikor érdeklőttem a ventilátor paraméterei felöl: [link]

Ezért erre cseréltem: F12

Szerintem nem lesz vele gond. Vélemény?

(Ha túlmelegednek a tápok egyes elemei, akkor az először úgy is azt eredményezi, hogy újraindul vagy lefagy a gép?!)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8882) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Van egy Scythe Kamariki 4 650W os tápegységem ,ami elromlott ,a tápegység belepcsol megy a ventilátor benne , és a gép is megy vele vagyis a processzor ventilátora de viszont a gép maga nem indul ,a gép tökéletesen működik másik tápegységgel tehát nem lap nem vga nem memória hibás hanem a tápegység .
A táp teszter azt mutatja hogy a 20 pin es csatin nem jön megfelelő áram .
A tetején a 4 csavart kivettem látható hibásodás ,,égés pupos kondik nincsenek benne nincs égett szaga .
Az volna a kérdésem érdemes ezzel foglalkozni :F ha érdemes megnézetni :F ,ki javít itt a Ph tápegységet .
Erről lenne szó .
Nem volt 1 olcsó tápegység ,azért gondoltam a javításra :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8883) Telda válasza zolisx4 (#8882) üzenetére


Telda
addikt

Ez a tápteszter valami program, vagy műszer?

(#8884) zolisx4 válasza Telda (#8883) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem program
Hanem ez

[ Szerkesztve ]

(#8885) Petzval válasza zolisx4 (#8882) üzenetére


Petzval
senior tag

"táp teszter azt mutatja hogy a 20 pin es csatin nem jön megfelelő áram "

De azt hogyan mutatja?

(#8886) peti_s válasza zolisx4 (#8882) üzenetére


peti_s
addikt

Érintkezési gond is lehetséges szerintem, a 24 pines tápegység műanyag csatlakozójában minden kábel a helyén van? A molex tesztelésénél mit ír ki?

(#8887) zolisx4 válasza Petzval (#8885) üzenetére


zolisx4
őstag

A teszter nagyon 1 szerűen mutatja a 12 V csak 6,5 volt csak , és erősen sípol .

Az amit megjelöltem az mutatja ,.Sajnos az enyémet nem tudom fényképezni, ezért 1 kép a netről .
peti_s
Nem érintkezési gond ,mivel a gép lekapcsolt menet közben ,de a kábelek ellenőrizve lettek .

[ Szerkesztve ]

(#8888) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Sziasztok!

A minap az új gépembe szereltem át a régiből a tápot (Seasonic S12 430), és mivel nagyon poros volt, picit "fújkáltam" bele. Feltűnt, hogy egy kis műanyag lemez rögzítetlenül mozog bennea hátsó nyílásoknál, és végül ki is esett.

Itt egy kép róla:

Az egyik oldalán teljesen kiszáradt ragasztó van, gyakorlatilag teljesen szét lehet szedni a lemezt és a ragasztót.

Bátor voltam, és beszereltem a tápot, azóta is használom, nem tapasztalok semmi rendellenességet.

Mi célt szolgálhat ez a lemez? Gond, hogy nincs már a helyén?
Valamint mire számíthatok ettől a lassan 6 éves táptól? Érdemes lecserélni, vagy használhatom nyugodtan?

(#8889) RAiN91 válasza fero02 (#8866) üzenetére


RAiN91
őstag

akkor nem kísérletezem vele, nem szeretnék ebből bajt, inkább költök rá 1-2e Ft-t, gondolom ennyiből kapok egy 300W-os tápot. (meg remélem, hogy csak a táp ment szét, de majd kiderül..)

(#8890) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

5 napos teljes áramtalanítés után a gép nem indult el. A tápből furcsa hangok jönnek, ami nem a ventillátorból jön. Terhelés nélkül a mért feszültség értékek normálisnak tűntek multiméterrel mérve, és csak néha hallatja azt a furcsak hangot.

Terhelés mellett a 12V ágon csak 11.0V felszültséget mértem, sz 5V ágon meg 4.78V, a 3.3 V ágon meg 3.28V.

A ventillátorok pörögnek, de az alaplapi VGA nem ad jelet, a gép nem ad ki hangjelzést.
Táp típusára nem emlékszem pontosan : FSP 400W ennyi biztos.

Ha valaki tudna segíteni az jó lenne.
Köszönöm a segítséget előre is.

Release the Beast....

(#8891) Petzval válasza zolisx4 (#8887) üzenetére


Petzval
senior tag

Hát ez totálkárt jelez már akkor az lenne ha 10V-ot mutatna.

(#8892) Petzval válasza Tankblock (#8890) üzenetére


Petzval
senior tag

Az alulfeszültség védelem működik.Ezt csak hozzáértő javító tudja megmondani hogy érdemes e javítani.Alaptétel hogy 5%-nál nagyobb feszültségeltérés nem megengedhető. Ez 12V-nál pld 12,6V és 11, közötti érték.4V

(#8893) Petzval válasza Cloud_s (#8888) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez úgy néz ki mintha fémlemez lenne! A csavar is onnan esett ki? Bizony ez nagy bátorság mert lehet hogy hűtőbordát rögzítő lemez az. Ha műanyag akkor meg szok lenni a burkolat meg egy alkatrész között ilyen hogy ha közel vannak egymáshoz ne érjenek össze,

(#8894) Petzval válasza Petzval (#8892) üzenetére


Petzval
senior tag

Az alsó érték természetesen 11,4V minimum.

(#8895) peti_s válasza Petzval (#8892) üzenetére


peti_s
addikt

Ha lead 11 V-t, akkor ott nem működik a védelem, különben szerintem nem tudnád megmérni hogy 11 V-t ad le, no, meg a ventilátortok sem foroghatnának. :) Mellesleg ez a védelem szerintem a bemenő áramra vonatkozik, nem a kimenetire, de ez utóbbit csak feltételezem.

(#8896) Cloud_s válasza Petzval (#8893) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Nem fém, átlátszó műanyag + kiszáradt ragasztóréteg.
A csavar csak a méret érzékeltetése végett van a képen. :)

Inkább az utóbbi dolog lehet (műanyag a burkolat és a belső közt).
Ez nagy gáz hogy kijött?

[ Szerkesztve ]

(#8897) Tankblock válasza Petzval (#8894) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Ebből új táp lesz, remélem az alaplapot + egyebet nem vitte magával.

Release the Beast....

(#8898) Petzval válasza Cloud_s (#8896) üzenetére


Petzval
senior tag

Hát nem ártana visszatenni nem véletlen tették azt oda.A táp melegszik és elmozdulhatnak emiatt alkatrészek

(#8899) zolisx4 válasza Petzval (#8891) üzenetére


zolisx4
őstag

Hát ez az 1 amit biztosra tudtam hogy rossz :W ..,, esetleg kaphatnék egy szakmai hozzászólást is , :B

[ Szerkesztve ]

(#8900) Petzval


Petzval
senior tag

Figyelem: tápot távúton javítani nem lehet, még a hiba lokalizálása is kevéssé esélyes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.