Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Csaba_20_ válasza bagó (#4699) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Csapágyas a venti. :U

(#4702) shteer válasza bagó (#4698) üzenetére


shteer
titán

legjobb ha cseréled a ventit a táppal együtt :) egy olcsó fsp-t a helyére

..szerintem jónak tűnik

(#4703) Csaba_20_ válasza shteer (#4702) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem lesz rá pénz, meg megy a gép, csak zajos... :O Megérzés,bár ne jól érezném... :B

(#4704) Dusee


Dusee
őstag

(#4705) shteer válasza Dusee (#4704) üzenetére


shteer
titán

lc power-t ki kell lc-zni a gépből és egy minőségit tenni a helyére :K

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4706) zekm válasza didyman (#4695) üzenetére


zekm
tag

Érdekes, most bekapcsoltam, és simán indult, biztos valami kontakthiba...
Amúgy tegnap este ha bedugtam, lehetett hallani egy halk nagyfrekvenciás ciripelést, mint mindig és a zöld-fekete rövidre zárásakor kicsi meg is változott a hangszíne.
A biztonság kedvéért megnézem a forrasztásokat.
Köszönöm a segítséget!

(#4707) zekm válasza zekm (#4706) üzenetére


zekm
tag

A jelenség ismét ugyan az, nem kapcsol be, pedig átnéztem a forrasztásokat. Egy kicsit hagyom "pihenni" és ismét megpróbálom. A készenléti áramfelvétele kb 30mA, bár a kapcsoló lekacsolása után is van 20mA

(#4708) didyman válasza zekm (#4707) üzenetére


didyman
őstag

Az a bejárati LC-szűrőkomplexum miatt van, nem valós teljesítmény, hanem látszólagos, tulajdonképpen nagy részében meddő (érdekes megjegyzésem, hogy ugye itt a PC tápoknál nagyon ajnározza a T. eu a PFC-t, de azzal nem törődik, hogy munkaidőn kívül és alatt is az LC komplexumok darabonként ilyen jó esetben 30mA-ekkel terhelgetik a hálózatot, ami azért mégiscsak 6VAr (akár 20-30VAr is lehet!) meddő teljesítmény csak a PC felől napi 16 órában abszolúte pocsékolva, plusz a készenléti kör működése, melynek során PFC jellemzően nem üzemel) teljesítmény.
Kontaktbaj lehet pedig, ha előtte ment..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4709) zekm válasza didyman (#4708) üzenetére


zekm
tag

Igen gondoltam, hogy az LC kör miatt vesz fel. Azért még az a szerencsénk h a szolgáltató nem fizetteti ki velünk, de tényleg fölösleges pénzkidobás.
Sajnos nem kontakt baja van, mert most kb 1 óra "pihenés" után ismét elindul, de ha megszüntetem a tápellátást, majd ismét visszakapcsolom, akkor már nem indul. Gondolom valamelyik kapacitás kisülését kell megvárni. Esetleg erre valami ötlet? Talán a készenléti körnél lehet a probléma?

Nem témába vág, de ezek az olcsón vásárolható fogyasztásmérők milyen teljesítményt mérnek? A valóst és a meddőt együtt?

[ Szerkesztve ]

(#4710) bagó válasza shteer (#4702) üzenetére


bagó
tag

Nagyon köszi!

Üdv!

(#4711) Csaba_20_ válasza didyman (#4708) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Na de mégis, te miképp oldanád meg az EMI és RFI szűrést? :DDD

(#4712) didyman válasza Csaba_20_ (#4711) üzenetére


didyman
őstag

Kapcsoló után :DDD Régi szép időkben ugye nem volt probléma, hogy a kapcsoló az mindenek előtt volt egy készülékben, de ma úgy látszik, sokszor az. Tudom, a kapcsoló tranziensét is el akarjuk nyomni, na de akkoris, azért van az a kapcsoló, mert áramtalanít, nem? Mindent. Most a fent írtakhoz ez nem kötődik szorosan, persze, csak úgy elmélkedtem róla, hogy ez is micsoda veszteség. Van nálam egy Dell táp, valami spéci szerelvény, egy komplett panel van a bordák tetején, pár alkatrásszel (minek ekkora bordát pazarolni rá, nem tudom..) és azon, amikor bekapcsolom a tápot, meghúz egy relé. Azt hittem, rosszul hallom. Kiderült, hogy az aktív PFC-t engedélyezi :D .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4713) Dusee válasza shteer (#4705) üzenetére


Dusee
őstag

Én azt tudom, csak ha kibírja még fél hónapig kb akkor most nem futok tápot cserélni!
Amugy tervezem egy FSP Bluestrom II 500W beszerzését, vagy Giga SuperB 460W

(#4714) zekm


zekm
tag

Még egyszer átnéztem, és nem találtam kontakthibát. De még mindig ezt produkálja, ha nem áramtalanítom akkor simán visszakapcsol, de amint áramtalanítottam, nem indul újból.
Van esetleg valami ötletetek?

(#4715) Hequila válasza bagó (#4699) üzenetére


Hequila
őstag

A ventilátor csapágyazása elöregedett.
Olajozd a csapágyazást, vagy cseréld a ventilátort.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4716) mazoli


mazoli
csendes tag

Szevasztok !

Szeretnék tanácsot kérni!
Konfigom:
AMD X2 6000 (3000MHz)
Gainward 9600GT csere (BFG 9800GTX Plus OC-ra)
Geil DDR2 800MHz 2x2GB
Samsung HDD 400GB 7200
Samsung HDD 160GB 7200
Pioneer DVD-RW
LC 550W tápegység

Pár napja cseréltem le a videokarimat, használtam a gépet, netezgettem, torrent, 3DMark Vantage, stb, de nem játszottam semmilyen játékkal.
Ma végre leültem a Stalkerezni, és kb. 1 óra játék után nagy csattanás, biztosítékot leverte, és igen büdös égett szag jött a gépből!

Tápot kiszedtem, volt itthon egy másik igaz, csak 400W-os tápom, beraktam, rendszer felállt. Fél óra után Stalker indít, de 10 perc után leállt a gép (biztosítékot nem verte le), és többet nem indult el.
Valószínű ez a táp is lefüstölt!
Valakinek esetleg lenne vmi ötlete, hogy mi lehet a gond?
Kevés lenne a BFG 9800GTX Plus OC-nak az 550W-os táp??

ASUS Z97-PRO GAMER, i5 4690K, ASUS R9 270X DC2T 2GB GDDR5, G. Skill Sniper SR DDR3 1866 Mhz 2x8GB Kit, OCZ Agility 3 120 GB SSD, 5 TB HDD, 24" Benq HD TFT

(#4717) Lcapitano válasza mazoli (#4716) üzenetére


Lcapitano
tag

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést de Tápteszterel nézegettem a tápokat és van jó pár típusú táp amin nincs -5V. Nem értettem az egészet.
Haza mentem és kipróbáltam a saját tápom és lám azon sincs -5V

Tápom: Chieftec 750W Turbo
A -5V mire kell??????
Ha tudja valaki a választ írja meg.

(#4718) stol válasza mazoli (#4716) üzenetére


stol
addikt

Hát, ha fos táppal hajtod, ami 180-200W-nál kifingik, akkor igen :DDD
Viccet félretéve, az a gép 250W körül kajál, amit egy MINŐSÉGI 350W-os FSP 60%-os terheléssel elhajt.
LC fost, meg ilyeneket el kéne má' felejteni.
Minőségi 550W-os táp 13+ ezertől van.

(#4719) BambaHuba


BambaHuba
tag

Sziasztok!

Az a helyzet h nem rég cseréltem le a codegen tápom egy 400as FSPre. Az új tulajdonság amit megfigyeltem, hogy sokkal jobban működik, DE

Normális az h ha hozzáérek a házhoz hátul(kábeleket dugok ki-be) akkor baromira megráz az áram???Az számít, h nincs a házon rajta az oldallap?

Köszi előre is a választ!

b

(#4720) stol válasza BambaHuba (#4719) üzenetére


stol
addikt

Az viszont számít, hogy szar a szöldelés a konnektorban. :K

(#4721) BambaHuba válasza stol (#4720) üzenetére


BambaHuba
tag

Az kizárt mert eddig is abba a konektorba volt bedugva és eddig nem rázott...

:W :W :W

(#4722) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Van egy FSP 400 Wattos tápom.Kb. 2 naponta 1-2x gondol egyet és leáll a gépem.Utána a 3-4. újraindításra elindul (sose az elsőre) de akkor is feldobja hogy valószínűleg áramszünet történt és hogy a legutolsó helyes konfiguláció,csökkentett mód vagy normál módú indítás.Ilyenkor a legutolsó helyes konfigulációra kattintok és elindul.Én a tápra gyanakodom.Szerintetek a tápomnak van valami baja?

Kösz a segítséget!:Killing

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4723) stol válasza BambaHuba (#4721) üzenetére


stol
addikt

Talán, mert nem is volt EMI filter a gagyi tápban? ;)
Konnektor földérintkezőjét meglesed fáziscerkável, pilácsolni fog :K

(#4724) didyman válasza stol (#4723) üzenetére


didyman
őstag

Ugyanmá. Az X/Y kondik kihagyása azért van, hogy az olcsóbb árfekvésben érdekelt embereket ne kényszerítsék rá a tisztességes földelés megoldására, hiszen az sem olcsó mulatság (de mennyire nem az!). Hát ennyi méltányosságot sem tisztelsz a gyártók részéről? :D
UPS itt van, de aztán most hogyan tovább? tök más elektronika, nincs azóta nálad egy ilyen szörny? :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4725) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hi
Egy olyan gondom lenne hogy a 300W os FSP 300-pnf tápom néha magas hangon sípol, de nagyon vékony és maga hangom ami nagyon idegesítő. :)
Mi lehet a baja? Kb 10 hónapos lehet.
Előre is kösz.

(#4726) didyman válasza Ferrarer (#4725) üzenetére


didyman
őstag

Esetleg lehet kondiszáradás, ha már sokáig állt előtte raktárban, a készenléti körben. És persze trafó impregnálásának elégelensége is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4727) Ferrarer válasza didyman (#4726) üzenetére


Ferrarer
tag

Kösz a választ.
Én ventire gyanakodtam, de akkor nem az lehet?
Hát az FSP akkor mégse olyan jó márka, legalábbis a Deer-nél eddig nem jobb :)
A Deer-nek 3 évig semmi baja se volt és halkabb is volt.
Hát akkor sztem visszateszem a Deer-t és az FSP-t viszem gariztatni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4728) didyman válasza Ferrarer (#4727) üzenetére


didyman
őstag

Ez nem garis ok még. Venti is lehet akár, de kevéssé valószínű. Mondom, a raktározás sem mindegy. Egy 2002-ben készült táp 2008-ban nem túl jó kezdet, raktározáskor jobban öregszik egy kondi, mint használatban!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4729) Ferrarer válasza didyman (#4728) üzenetére


Ferrarer
tag

Akkor szétszedem és megnézem hogy a venti hibás-e. Viszont ilyenkor nem ugrik a gari?
És nem kockázatos hogy a Deer táppal helyettesítem ha elviszem gariba?
Eddig jól működött de kb 10 hónapig üzemen kívül volt és félek hogy nem megbízhatóan müxik és kárt tehet a gépben.

(#4730) Enton


Enton
addikt

FSP BluestormII 500W-osban cserélt már valaki ventit?
Esetleg valaki tudna róla valami infót, hogy lehet ezeknek az FSP-nek nézni a venti fordulatot, esetleg állítani is?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4731) Peteeke válasza mazoli (#4716) üzenetére


Peteeke
csendes tag

Aloha,mazolinak szeretném üzenni hogy ehhez a konfighoz nem lesz szerintem elég ez a táp.De 400W-os táppal szerintem el se indítsd a géped...
Az AMD-k alapból sokat vesznek fel,a 9800 sem alacsony feszigényű,a két vinyó sem kicsi...
Sztem ehez a géphez egy jóval nagyobb táp kéne,és sztem valami márkás,mertha lefüstöl,és leég a gép,háááát akkor ...igen.
Nos sztem mindenféleképpen egy 600Wos táppal rendelkezz,ha játszani akarsz.De jobb a biztonség,ezért egy 650-750W-os táp nem árt...

A processzor füsttel működik. Ha kimegy belőle a füst, nem működik tovább.

(#4732) Cobra. válasza Peteeke (#4731) üzenetére


Cobra.
őstag

LOL, ban plz.
Noname-ből kellhet 650-750W, de egy minőségi gyártótól elég egy 400-450W-os, mivel nem az össz leadott W-ot kell nézni, hanem hogy 12V-on mit tud.
Persze az LC Power meg egyéb noname 550W-os táp persze, hogy kevés volt a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#4733) stol válasza Peteeke (#4731) üzenetére


stol
addikt

1. OFF nagyon amit itt tárgyaltok.
2. Mire alapozod eme kijelentéseidet? Mérési jegyzőkönyvek merre vannak?
3. Az AMD jelenleg csőgázon pont annyit eszik, mint az Intel azonos számítási teljesítményű modelljei, szintén csőgázon.

Tudod, milyen hw elemek kellenek 400W valós fogyasztás eléréséhez?

(#4734) stol válasza didyman (#4724) üzenetére


stol
addikt

Ha gondolod, nem kell szétszedni, mert csak akku kell bele és megyen :DDD
Elérhető közelségben nincs :(

(#4735) Livius


Livius
őstag

A házamat miközben húztam ki a számítógép asztalból, hogy lehúzzam a kábeleket, sajnos lekoccant a földre. A táp szikrázott egyett és lekapcsolt a biztosíték. A gép ki volt kapcsolva persze ekkor. A táppal valami történt mert azóta szikrázik ha kapcsolójánál áram alá rakom. Ez egy Chieftec 420W-os táp. Szerintetek mi lehet a gond vele, és javítható még baráti áron? És a többi alkatrész megúzhatta ezt?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4736) Cobra. válasza Livius (#4735) üzenetére


Cobra.
őstag

Szét kell szednie egy szakambernek, mert ha szerencséd van, akkor csak a tápcsatlakozónál lazult meg valami. Így azért ne használd a gépet, de ha kikapcsolva csinálta ezt, akkor nagy valószínűséggel más nem nagyon sérülhetett (max az ütéstől).

(#4737) Livius válasza Cobra. (#4736) üzenetére


Livius
őstag

Azér szaga is volt. De inkább az ilyen égett por szag volt. A hétvégén egy Codagennel lesz helyettesítve, majd ki derül. Hol találhatok olyat aki ilyet tud szerelni?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4738) didyman válasza Livius (#4737) üzenetére


didyman
őstag

Vagyunk itt páran :-) Stol, csaba_20 és én.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4739) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...úgy fest garis csere lessz az 1 hetes FSP 400-as tápomnak...kikapcsoltam, majd rögtön utána be...akartam volna, de már nem csinált semmit...teljesen "süket"...valószínűleg a bizti ment ki...csak tanulságnak írom ide: kikapcs után mindig illik várni egy-két másodpercet... :K ...nem csinált semmit, csak némán halgatott...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#4740) stol válasza Str8 sk8r (#4739) üzenetére


stol
addikt

Áramtalanítottad kb. 30secre? Utána is süket?
Van bennük védelem.
Nem döglenek azok olxan könnyen :K

[ Szerkesztve ]

(#4741) Str8 sk8r válasza stol (#4740) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...köszi a tanácsot, azt még kipróbálom... :R ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#4742) Str8 sk8r válasza stol (#4740) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...és elnézést kell kérnem az FSP-től... :R ...működik... :C ...THX... :R ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#4743) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Van egy FSP 400 Wattos tápom.Kb. 2 naponta 1-2x gondol egyet és leáll a gépem.Utána a 3-4. újraindításra elindul (sose az elsőre) de akkor is feldobja hogy valószínűleg áramszünet történt és hogy a legutolsó helyes konfiguláció,csökkentett mód vagy normál módú indítás.Ilyenkor a legutolsó helyes konfigulációra kattintok és elindul.Én a tápra gyanakodom.Szerintetek a tápomnak van valami baja?
Kösz a segítséget!illing

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4744) RexpecT


RexpecT
addikt

A letöltő konfigomban a Codegány tápegység bekapcsolás után olyan 2 percig halkan sípol.
Mi lehet a probléma?

(#4745) AMD Power


AMD Power
titán

Az aláírásomban szereplő géppel van egy kis probléma. Nem rég hívtak otthonról. Digit gépről a házon elől lévő két USB-ről szoktuk adatkábelről leszedni a képeket. Ment a gép, be az adatkábel és puff. Kikapcsolt. De vissza már nem lehet kapcsolni. Nem indul e la gép. Én személy szerint még nem néztem meg mert este 9-ig dolgozok..

Valami ötlet? Táp probléma?
:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4746) Str8 sk8r válasza AMD Power (#4745) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ha az USB-nél rövidzár történik, akkor ellövi a tápbiztit...

...RexpecT: ha a ventiszabályzás tirisztoros, akkor az tud sípolni...

...Killing: az nem lehet hogy túlmelegedik valamelyik alkatrész? :F ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#4747) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Tegnap óta 450-es idén márciusban újonnan vásárolt Chieftech tápom furcsán zúg. Először vinyóra, optikai meghajtóra gyanakodtam de kiderült a táp csinálja a hangot. Nálam is csapágyas a venti? Ha kicserélem rajta a ventit milyenre lehet? Mindegy? Garancia így nem vész el?

Ilyen problémára cserélik vagy elhajtanak? :F (Edigitalos)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4748) Str8 sk8r válasza cintula187 (#4747) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...edigital-t nem ismerem, de szerény megítélésem szerint(így látatlanba) ez garis hiba...ha te cserélnéd a ventit, akkor természetesen ugrik a gari...vidd vissza gariba mindenképp...annyit megér...legfeljebb addig szerezz egy kölcsöntápot...

...nem bizti hogy a venti zúg, de akkor méginkább garis...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#4749) cintula187 válasza Str8 sk8r (#4748) üzenetére


cintula187
addikt

A venti az mert "akadályt" raktam a vetni utjába pár másodpercre és ameddig állt nem volt hallható a zaj. Gondolkodom még,de köszi a tanácsot

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4750) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Van eg ygondom a gépppel én a tápomra gyanakszom
Már egy jó honappal elötte is volt ilyen gondom de akkor elmult de most megint elöjött az hogy Egy pillanatra felpörögnek a ventik és nem megy tovább.A gép el se indul
Probáltam azt hogy minden felesleges dolgot lehuzok , más honnan adok a tápnak áramot de nem javult :(
Szerintetek táppal lehet a gond?
(P35-DS3
2*1gb corsair 800mh
giga 8800GT
E8400
Chieftec 400w-os 2 éves táp)
váalszotokat elöre is köszi :R

WOT: kissio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.