Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Dyno válasza Dyno (#4492) üzenetére


Dyno
veterán

Bocsi hogy ennyit kérdezem, de akkor ebből tutira nem lesz bajom?Nem zavar a cicergős sípolás, mert annyira nem hangos.Köszönöm előre is.

(#4502) AXisBOLD válasza Dyno (#4492) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia

nekem corsair hx520-am van ami Sensonic beles és nekem is ugyan ezt csinálja csak én game nélkül is hallottam, de azóta nem néztem. igazából le kell sz..ni, meg didyman-nak lehet hinni, ő a tápok félistene :R bízz benne.

Aurea mediocritas

(#4503) didyman válasza AXisBOLD (#4500) üzenetére


didyman
őstag

:DDD És igaza van :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4504) Dyno válasza AXisBOLD (#4502) üzenetére


Dyno
veterán

Ok köszi, én csak nem szeretném hogy megmekkenjen.

(#4505) AXisBOLD válasza Dyno (#4504) üzenetére


AXisBOLD
addikt

érthető, de sajnos Murphy-nak többnyire igaza van vagy lesz egyszer.

fákat kell ültetni és azokkal nincs ilyen gond, én már gondolkodom ezen!...tényleg, nem vicc! és nincs szmályjli!

Aurea mediocritas

(#4506) Dyno válasza AXisBOLD (#4505) üzenetére


Dyno
veterán

Igen nekem is ez a táp átmenetileg van és egy másik gépbe fog menni, de nagyon tanácstalan vagyok hogy majd mit vegyek az én gépembe.Egyenlőre úgy állok, hogy Enermax.

(#4507) AXisBOLD válasza Dyno (#4506) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Enermax jó, de Corsair, Sensonic, stb. is jó és mindegyik tönkremehet. mert mindegyiket ugyan abban a gyárban gyártják belsőázsiában :DDD

Aurea mediocritas

(#4508) Dyno válasza AXisBOLD (#4507) üzenetére


Dyno
veterán

Tudom, de arra nem nagyon olvastam még cicergést. :DDD

(#4509) AXisBOLD válasza Dyno (#4508) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R hát igen...jó táp, az ára is jó :R

Aurea mediocritas

(#4510) Dyno válasza AXisBOLD (#4509) üzenetére


Dyno
veterán

Most ahogy elnézem PRO82+ 425W 17K-ba fáj a Birdnél.Corsair VX450 ugyan ennyi 1K-val olcsóbb talán.

[ Szerkesztve ]

(#4511) Fricc


Fricc
tag

Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond a géppel/táppal.

a gépem:
2500+ Barton
1 giga samu ram
asus a7n8x-x alp
előtte gef4 mx, utána gef ti 4200
2 winyó
1 dvd
táp: ezelott codegen 420W, most antec sonata III / earthwatts 500

Vettem egy vga karit (mx csere ti 4200), 1 hónapig gond nélkül ment, néha találkoztam olyannal, hogy 1 pillre megakadt a kép, és ment tovább utána. Gondoltam kevés neki a táp, de még mielőtt megrendeltem volna az újat, meghalt a kodegány tápom, hírtelen kikapcsolt a gép se kép se hang. Mondom remek, szereztem egy sonata III-mat és annak a tápjával meg azt csinálja hogy néha a kép bekockásodik és újraindul a gép. ezt már egyre többször megjátsza. a vga gyanús nekem, de attól félek, hogy az nyírta ki az előző tápomat, ez szerintetek lehetséges? A számítógép hibás alkatrészei (pl szar videokari/proci/akármi) képesek olyan módon visszahatni a tápra hogy az károsodjon??

(illetve megjelent egy szolíd, halk, magas cicergő hang a sonata tápjában, ami legelső bekapcsolásnál még nem volt benne. csak akkor hallom ha közel teszem a fülem a táphoz, és eddig ez nem volt. kezdek aggódni a tápom miatt :(( )

(#4512) Dyno válasza Fricc (#4511) üzenetére


Dyno
veterán

Szerintem a kodgány tette tönkre a karit. :(

(#4513) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Olvastam már a cincogó cicergő tápokról, és láttam h nem baj, de az enyém rákezdett, és engem zavar. :(
tápom chieftec gps400AA-101A
a ciripelés ha hallgatom, akkor a kép alapján tájolva, a jobb alsó sarokban a leghangosabb.

próbáljak garanciát érvényesíteni, vagy házilag tudok vele csinálni vmit ha garancia nem jönne be?

a másik dolog ami a topik címéhez nem illik, de a mivel vízhűtéses lesz nemsoká a konfigom, és csak a tápban lenne venti, ezért azt is "levizelném" :)) (had rázzon meg :P )
Szal ügyességem úgy érzem megvan hozzá, szoktam barkácsolni, csak abban nem vok biztos, hogy elég e ha csak azokra a részekre hajlítom rá a rézcsövet, amiken alapból van borda.
egyszerűbben fogalmazva, elég ha csak azt a részt hűtöm amin a bordák vannak?
ahogy méregettem azt a rész láttam csak nagy "hőforrásnak"

(#4514) broaff válasza Dyno (#4512) üzenetére


broaff
tag

:( Remélem nem tudja tönkre tenni...

Nekem van egy 6400+om 2 giga geil ultra hd4850 és baromira nem megy valamiért, nem annyi fps van a játékokban amennyi kellene, haverok gyengébb gépein sokkal jobban futnak a game-ek.

Eléggé ideges vagyok, codegen 450W -t használok, és kb. már 3-4 éves a táp.
Az lehetséges, hogy azért nem mennek rendesen a game-k mert nem ad le már annyit?

Sőt van még 1 dolog amire gyanakszom. System fanra az alaplapon rádugtam egy p1-es tápból kivett ventit és véletlen belenyultam menet közben. Azóta nem megy az a venti, de azon a porton semmilyen más se megy. Aztmondták lehet kisütöttem azt a részt, de amugy nincs semmi égés vagy sérülés a cuccon. Azt is mondták hogy emiatt instabil az alaplap és hogy emiatt van ilyen alacsony játékteljesitmény. Az a baj hogy instabilitásra semmilyen jelet nem találtam, minden megy, csak nem ugy ahogy kéne.

hali

[ Szerkesztve ]

(#4515) didyman válasza Fricc (#4511) üzenetére


didyman
őstag

Egyáltalán nem biztos. Ilyen féligtönkremegyek nem nagyon a táp miatt van. A Ti4200-ak sok gyártó kínálatában nem tudtak tartósak lenni, főleg, mert a lapka hűtőtönkje egytized mm-rel lejjebb van a környező bakelitnél, vagyis nem ér a hűtőhöz...Eredménye jól érezhető a NYÁK másik oldalán, langyos borda, forró panel, később látható is sajnos.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4516) didyman válasza broaff (#4514) üzenetére


didyman
őstag

Próbáld ki másik tppal. Elalt ventivezérlés érdekes dolgokra tud hatni, akár ez is lehet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4517) didyman válasza easy...rider (#4513) üzenetére


didyman
őstag

Cicergés: Gari esetleg, ha jó fej a boltos.
Vizesítés: Eszedbe ne jusson. Minden léghűtésre van tervezve egy tűpban, nem csak a bordák!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4518) Dyno válasza broaff (#4514) üzenetére


Dyno
veterán

Halgass Didymanra, a másik meg egy ilyen konfigba tessék már bele pakolni valami jobb tápot. :(((

(#4519) didyman


didyman
őstag

Franc ebbe az álmosságba, elnézést a hiányzó betűk miatt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4520) Benyoo1


Benyoo1
tag

Sziasztok!

3870X2 tulaj lettem(club3d) 8.4-es driver, a kártya szuper csak ahogy elindítok egy-egy 3D játékot pl(COD4, Far Cry...akármi) egy ideig megy rendesen aztán minden OFF :Y leáll az egész gép...A kari hőmérsékleti jók, a táp egy nagy 23cm hosszú masszív nehéz 700W-os mondjuk nem márka annyira...egy db 8centis venti hátul...ami nagyon langyos levegőt fúj game közbe is...a tápra alig van kötve fogyasztó csak egy db vinyó és DVD a kártyán és a lapon kívül...
Szerintetek itt mi a gond? Minden alapon megy és most egy fél órát bírt a cod4...!
Winben minden ok...de 3d ben egy idő után minden leáll!

Ötlet esetleg?

ABIT KN9 SLI, 6400+ X2@ 3,4Ghz, 2GB OCZ SLI 1066 @ 840 3-4-4-8, Club3d 3870X2 1GB, Chieftec GPS 450W 12cm..UnDeR CoNsTrUcTiOn..

(#4521) Dyno válasza Benyoo1 (#4520) üzenetére


Dyno
veterán

Jó lenne ha kiderülne milyen táp is az a 700-as, másik meg adatlapod szerint húzod a procit...próbáld meg tuning nélkül.

(#4522) Benyoo1 válasza Dyno (#4521) üzenetére


Benyoo1
tag

Odaírtam hogy minden alapon megy :R tuning nélkül
http://prohardver.hu/apro/700w-os_minosegi_tapok/hsz_1-50.html EZ A TÁP VAN
Azé ezt nem kellene csinálnia...nemtudom :O

ABIT KN9 SLI, 6400+ X2@ 3,4Ghz, 2GB OCZ SLI 1066 @ 840 3-4-4-8, Club3d 3870X2 1GB, Chieftec GPS 450W 12cm..UnDeR CoNsTrUcTiOn..

(#4523) Fricc


Fricc
tag

köszönöm a választ, nemsokára kipróbálom egy másik vga-val. de ha esetleg tud valaki egy tesztprogit erre a célra akkor ne tartogassa magában.

szóval szerintetek az ha megjelenik egy halk cicergés a tápban, akkor még semmi baja nem lesz? Ez miez akkor? Nálam először nem volt csak a napokban füleltem fel rá, de nagyon halk, alapvetően nem zavar csak ne okozzon kárt...

(#4524) easy...rider válasza didyman (#4517) üzenetére


easy...rider
őstag

köszi az infót.
de nemrég kipróbáltam hogy szétszedtem a tápot, pár percet járattam venti nélkül, áramtalanít, melegedést tapogat.
és én úgy vettem észre h ezek a részek melegednek. meg a bal felső tekercs, de azt is sztem a bordázott rész melegítheti fel.
tapasztalatomból összedobott "hőkép"

Nagyob kép

láttam a fórumban h szaki vagy, és mivel én naivan így álok a dologhoz, kifejtenéd kicsit miért lenne szted rossz amit akarok?

(#4525) Hequila válasza easy...rider (#4524) üzenetére


Hequila
őstag

Nem vagyok szaki, de megmondom, miért is nem jó.
Azért nem jó az elgondolásod, mert a táp úgy lett tervezve, hogy a ventilátor légárama ne csak a bordákat hűtse, hanem a passzív alkatrészeket is a tápban. Főleg a kondenzátorok és a toroidok igénylik ezt a légáramot. Ha mégis vizezel, az a táp idő előtti elhalálozását kockáztatod meg.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4526) Hequila válasza didyman (#4515) üzenetére


Hequila
őstag

Tapasztalataim alapján megfelelő mennyiségű paszta esetén nem szokott gond lenni a GF4 magokkal. Ennek ellenére a leírtak alapján én is túlmelegedésre gondolnék.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4527) Hequila válasza broaff (#4514) üzenetére


Hequila
őstag

Érdemes lenne kimérni a ventilátor csatlakozója előtt lévő tranzisztort, ilyen esetekben általában az megy tönkre, nem maga a vezérlés. Ha az jó, érdemes lehet megnézni, hogy mi vezérli a csatlakozókat, és utánanézni, hogy a csatlakozókon kívül még mit vezérel.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4528) Cobra.


Cobra.
őstag

Azt ugye jól gondolom, hogy a zizegő hangot az aktív pfc áramkör adja? Ebben az esetben viszont csak annak a kiiktatása tudná megszűntetn ia hangot, ami nem tudom mennyire kivitelezhető.

(#4529) Hequila válasza Cobra. (#4528) üzenetére


Hequila
őstag

Nem gondolod jól. Egyébként kiiktatható.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4530) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos 1 hét "szervízelés" után a szervízből a következő telefont kaptam: " A munkatársunk mindent (?) letesztelt, és a gépnek semmi baja, megfelelően működik!".
Holnap öcsém elhozza a gépet, bár telefonon nem volt időm (és nem is akartam erőltetni), de kiváncsi lennék, mint mond arra, hogy mikor összeomlott a rendszer, akkor újraindíndulás után a BIOS-ban egyszerűen nem látta a Chanel 1-es SATA2 csatlakozófelületet (amin a WD vinyó van).....
Ha otthon lesz a gép, és el is indul rendesen, akkor megpróbálom 3DMark-kal "kiterhelni" a gépet, hátha sikerül kitapogatni, miért is adja meg magát. Akikkel eddig beszéltem, és "szakik", azok első körben az alaplap meghibásodására tippelnek. Nagyon kíváncsi leszek, hogy nálam mikor adja meg magát újra a gép :(

Üdv.

(#4531) Zsolt7


Zsolt7
csendes tag

Hi!

Előre bocsátom, hogy elkezdtem olvasni a korábbi hozzászólásokat, de nem találtam meg az engem érintő választ.

A problémám a következő lenne:
Adott egy kb két éves Enermax táp (550 W körüli), egy Asus P5W wS alaplap, Intel E6500 és egy PQY 3750 quadro vidkari egy stacker házban 5 db vinyó mellett.
A gép áram alá helyezése után a power gomb megnyomását követően nem mindig indul el a technika. A venti felpörög, a vinyók is (néha úgy hallatszik, hogy csak egy része), de a bootképernyő sem jön be, csak fekete kép.

Kikapcsolást követően vagy elindul, vagy nem, de a 3-4. alkalomra már általában beindul.
Ezt a történetet kb minden 2-4 alkalommal történő indításánál eljátsza.
Korábban ilyen gond nem volt.
A cucc - a táp kivételével - kb 2 éves

Tud mondani erre valaki valami használható tippet?
Köszönöm.
Zsolt

(#4532) formasu válasza Zsolt7 (#4531) üzenetére


formasu
tag

Szia!
Én tegnap ugyanezzel a hibával vittem vissza gariban a GigaByte P35-S3 alaplapomat.
5 munkanapot ígértek / Aqua /, tehát péntek, hétfő körülre. Készenlétből mindig indult, kikapcsolás után / min 1 óra múlva / viszont 2-4-ik bekapcsolásra indult. Utána hibátlan.
Jövő héten okosabbak leszünk. Táp OK, mert cseréltem, és ugyanaz a jelenség.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#4533) Zsolt7 válasza formasu (#4532) üzenetére


Zsolt7
csendes tag

Hi!

Köszi, én is ettől a verziótol tartok leginkább.
ASUS fan vagyok, de ha így lesz, akkor váltok. GigaByte-ban gondolkodtam e verzió esetén, de a Te kinyúlt lapod is az. Nagyon jó. Tudnám, hogy akkor melyiket vegyem majd?.
A legszebb, hogy alaplap mellett 4 gb DDR3 is beszerezhető lesz, pedig a gépet egy ideig még nem akartam piszkálni, pont eleget költöttem rá 2 éve.
Idegesítő szitu, mert nem játékgép hanem CAD-es;amikor vettem nem az ár volt a mértékadó, hanem a minőség, így nem pár forint volt. Most meg....

Üdv

(#4534) marcipunk


marcipunk
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
vettem egy ilyen tápot: AeroCool Turbine Power 450W.
Utólag vettem észre, hogy a táp szét volt szedve.
Be merjem rakni a gépbe, vagy elviheti az egészet a pics@ba?
tudtommal aktív PFC-s.

tudom, hogy viszonylag hülye kérdés, de esetleg, ha lenne vkinek javaslata, megköszönném! :R

röff!

(#4535) Tomate válasza marcipunk (#4534) üzenetére


Tomate
veterán

Apróba vetted használtan? Gari nincs már rá? Milyen idős? Megbízható akitől vetted? Lehet, hogy csak venti lett benne cserélve...

(#4536) marcipunk válasza Tomate (#4535) üzenetére


marcipunk
tag

gari sajna nincs:(
itt vettem ph-n. 2006-os
én is megnéztem belülről, a ventik eredetinek tűnnek.

röff!

(#4537) Tomate válasza marcipunk (#4536) üzenetére


Tomate
veterán

Kérdezd azt akitől vetted. Nem hinném hogy van vele baj. Csaknem ad el olyat ami még tönkre is teszi a gépedet. (ha esetleg rossz) Ki próbálhattad volna, vagy valami hasonló. Elég merészen belementél :F

(#4538) marcipunk válasza Tomate (#4537) üzenetére


marcipunk
tag

kurva olcsó volt:)

de a gáz az, hogy most kipróbáltam először elindult, de ha közel hajoltam hozzá, egy kis morajlást vagy mit hallottam. Na másodszor már csak villant vele egyet a gép, de nem indult el...

nem is nagyon próbálkozok vele tovább, ne bukjam az egész gépet. a megallapodás egyébként 3 nap próbagarival volt.

köszi a segítőszándékod :R

[ Szerkesztve ]

röff!

(#4539) Tomate válasza marcipunk (#4538) üzenetére


Tomate
veterán

Hát ha komolyan gondolta a 3 nap próbagarit és eltudod érni akkor vidd vissza neki. Vagy ha annyira olcsó volt vedd ki belőle a ventit aztán használd :) A többit meg dobd el :K

(#4540) marcipunk válasza Tomate (#4539) üzenetére


marcipunk
tag

fáj a szívem érte marhára, elvileg nem gagyi, moduláris táp. lehet, hogy megpróbálkozok egy javíttatással :F

[ Szerkesztve ]

röff!

(#4541) Tomate válasza marcipunk (#4540) üzenetére


Tomate
veterán

Te tudod bár én inkább vennék egy újat, vagy szakemberrel javíttatnám.

(#4542) marcipunk válasza Tomate (#4541) üzenetére


marcipunk
tag

természetesen én is szakemberre gondoltam:)

röff!

(#4543) Hequila válasza marcipunk (#4542) üzenetére


Hequila
őstag

Még az sem biztos, hogy egyáltalán hibás! :U Attól, hogy olcsó, nem biztos, hogy szar is.
Én a helyedben bevinném valami nagyobb számtekbótba, hogy mérjenek rá tápteszterrel. Pár pillanat az egész, és ha orbitálisan nagy baja van a tápnak (ami a gépre is veszélyes lehet), az úgyis ki fog akkor derülni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4544) marcipunk válasza Hequila (#4543) üzenetére


marcipunk
tag

nem attól szar, hogy olcsó, egy szóval sem mondtam ezt.
és igen, szakambrehez fordulok, hátha menthető a dolog, mert nagyon szeretnék egy moduláris tápot, aminél a felesleges kábeleket nem kell rejtegetni:)

röff!

(#4545) formasu válasza Zsolt7 (#4533) üzenetére


formasu
tag

A GigaByte-t teszik általában az ASUS elé az ajánlásokban. Már több GigaByte-os alaplapra hallottam ilyen panaszt, állítólag nem a legjobb minőségű elkók lettek belerakva, és ezek kiszáradása okozza a hibát! Azért utána is maradok a márkánál! 2GB DDR2-es Geil Ultra memóm van, azt még hagyom, nagyon stabilak. Ezen a hibán kívül még egy lefagyásom sem volt a géppel az elmúlt másfél évben.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#4546) Zsolt7 válasza formasu (#4545) üzenetére


Zsolt7
csendes tag

Nekem semmi bajom sincs a GigaByte-tel, egyszerűen Asus fan vagyok, de a miértre nincs válasz. Eddig meg vagyok elégedve vele. (Volt már pár ASUS cuccom és van is) Ez olyan mint a spenót. Nem szeretem, de még nem is kóstoltam.

Nagyon kíváncsi leszek a lapod "végkifejletére"
Most van nálam egy tápteszter, majd megnézem vele a tápot. De tegnap pl nem csinálta a balhét.
Ha a lap a bajos, akkor már nem DDR2-es lapot veszek, hanem DDR3-at újabb chipsettel, persze ez memócserével is fog járni.

Az ASUS lap szilárdkondis és nem is öreg, így kissé ba***a a csőröm a dolog. 60-70 eFt lapot nem azért veszek, hogy utána 2 év múlva cserélgessem.
Nálam eddig egyszer sem volt a 2 év alatt sem lefagyás, sem kékhalál, pedig a géppel sokat dolgozok.
Ez van.

Ha meglett az eredmény, légyszi írd be, kíváncsi vagyok rá.
Üdv
Zsolt

(#4547) formasu válasza Zsolt7 (#4546) üzenetére


formasu
tag

OK, majd megírom! Nekem ha ki volt kapcsolva min. 1-2 órát, csak akkor csinálta.Ha kikapcsolás után rövid idő múlva bekapcsoltam, minden OK volt. Ha DDR3-as lapot veszel, abba is jó még a DDR2 is, úgy hallottam, és megy 1066-on is.
Úgy kezdődött, hogy egyszer-kétszer nem kapcsolt be, aztán mindig gyakrabban.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#4548) kanmajom


kanmajom
tag

heló!
mivel jobb ötletem nincs ide írom a búbánatomat:
mikor bekapcsolom a gépet 1-2 mp-re felpörög, majd leáll, így 3-4 mp-ig marad majd elindul ismét. ez vajon mitől lehet?
más baja nincs, ha már megy nem indul újra magától, csak minden egyes bekapcsolásnál ezt csinálja.

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#4549) formasu válasza kanmajom (#4548) üzenetére


formasu
tag

Ez nem hiba, szinte minden GigaByte P35 alaplap ilyen! Az enyém is, de akkor csinálja, ha közben áramtalanítva is volt.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#4550) Hequila válasza kanmajom (#4548) üzenetére


Hequila
őstag

Az i945-ös csipkészlet óta ez "normális" dolog.
Áramtalanítás után, az áramot visszakapcsolva jelentkezik jellemzően, illetve ha valami túl van húzva.
Normális esetben, standby után nem szabadna ezt csinálnia.
De erről valamelyik IP35-ös lap topikjában (leginkább a saját lapodéban) bővebb felvilágosítással tudnak szolgálni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.