Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Hequila válasza Gismo (#4399) üzenetére


Hequila
őstag

Az összes kondi cserélve lett, vagy csak amelyik láthatóan defektes volt?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4402) stol válasza elbandy (#4384) üzenetére


stol
addikt

A táp javítható, kb. 2500HUF-ból. Utána műszakilag újnak tekinthető.

(#4403) mr_ricsi válasza Kiskoko (#4398) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valaki megudná mondani, hogy mi annak az oka, hogy ha áram alatt van a táp akkor az összes venti forog a gépben?"

Valamilyen feszültség van állandóan jelen a +12V tápágon -> ez valami komoly vezérlési hiba lehet -> nem okos dolog ezt a tápot a gépedben próbálgatni!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4404) dave93


dave93
őstag

Üdv!
Adott egy régebbi P3as gép 400wos Codegen táppal (nagy ventis, codegenből a jobbik fajta). Tökéletesen megy vele a gép, de egyszerűen nem kapcsol ki. A windows leáll feliratnál nem kapcsol ki a gép, hátul ki kell húznom a tápkábelt. Ez lehet a táp vagy esetleg vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#4405) zsolt1129 válasza dave93 (#4404) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez szvsz táp gond lesz. Ha jól tudom akkor billenőkapcsoló sincse rajta. Okozhatja kontakthiba is. De ha teheted cserélj tápot mert én a Codegenre nem biznék rá semmilyen hardvert sem.

(#4406) dave93 válasza zsolt1129 (#4405) üzenetére


dave93
őstag

hidd el én sem :D Tökéletesen működött, most kezdte el ezt csinálni. Nem tudok tápot cserélni és nem is érdemes egy P3as gépről beszélünk SDrammal, 30Gb hddvel... Nincs rajta billenőkapcsoló sem... Ilyenkor mi a teendő? nem tudok vele semmit se csinálni? :(

(#4407) mr_ricsi válasza dave93 (#4404) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha az újraindítást választod, akkor mi történik?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4408) dave93 válasza mr_ricsi (#4407) üzenetére


dave93
őstag

ugyanez... nem indul újra, a windows leáll feliratnál marad

(#4409) mr_ricsi válasza dave93 (#4408) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Akkor nem táphiba, hanem valami folyamatot nem tud a win leállítani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4410) Kiskoko válasza zsolt1129 (#4400) üzenetére


Kiskoko
tag

Belenéztem tápba, semmi jele rövidzárnak...
Vmi régi noname táp.

(#4411) qdak


qdak
addikt

hi gyors help kellene 350W fsp van vadi ujj ha 7800gtx et akarok hajtnai nem birja ujraindul
kisebb vga meg simán megfagy game közben
TÁP ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4412) zsolt1129 válasza qdak (#4411) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem az lesz :K

(#4413) qdak válasza zsolt1129 (#4412) üzenetére


qdak
addikt

töbek szerint is simán vinnie kéne a 7800 at még a vinyót is lehuztam :S meg a konfigom se 1 táp zabállo :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4414) zsolt1129 válasza qdak (#4413) üzenetére


zsolt1129
addikt

Lazán vinnie kéne.A vinyónak meg egyébként sincsen nagy energiaszügséglete kb olyan 10-15W tipustól függően.
Szerintem megadta magát a táp.

[ Szerkesztve ]

(#4415) qdak válasza zsolt1129 (#4414) üzenetére


qdak
addikt

oksi köszike akkor vissza garival :W azért 1 fsp röl nem gondoltma volna! :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4416) zsolt1129 válasza qdak (#4415) üzenetére


zsolt1129
addikt

Sajnos én sem.Nekem is az van de én meg vagyok vele elégedve.Épp kifoghattál egy rossz szériát. Ez sajnos benne van a pakliban.

(#4417) qdak válasza zsolt1129 (#4416) üzenetére


qdak
addikt

holnap viszem vissza :K
ez van.
kösz a segitséget :K

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4418) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Adott egy Chieftech HPC-360-202 táp, amit átlöktek a 110V-os állásba, miközben 230V-ról üzemeltették :DDD .
Egyébként a gépben nem feküdt meg semmi a tápon kívül.
Esetleg javítható?
Ha valakinek van konkrét tapasztalata kérdés, hogy nagyságrendileg milyen összegről lehet szó?

Kösz:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#4419) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok!
A következő problémával küzdök. Ha kikapcsolom a számítógép hosszabítóját nem indul el a gép.(csak úgy sikerül elindítínom, ha a 20PIN-es csatit mozgatom, ki-be) :)) és már unom 1 kicsit! :W
Ha nem kapcsolom ki a hosszabítót akkor minden rendben van. Tehát: állandó feszültséget kell kapnia az alaplapnak vagy a tápnak. M i l e h e t a g o n d? :(( Köszi a választ

(#4420) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Sziasztok, egy FSP ZEN (300W) táp hibájára gyanakszok.

Egy ideje (pár hónapja) a táp gombja átfordítás (bekapcsolás) közben sercegő hangot hallat, de ebből adódó probléma eddig nem volt.

Ma azonban bekapcsoláskor ugyanezt a sercegő hangot hallottam és ezúttal már nem csak a gomb átkapcsolása közben, hanem bekapcsolás után is folyamatosan. A tápkábel kihúzása után átmenetileg megszűnt a probléma, azonban alaplapi beállítások módosítása után (a gép automatikusan le- majd visszakapcsol) a gép visszakapcsolás közben hirtelen leállt, a tápból meg megint előjött az a sercegő hang.

A gép innentől csak a táp ki/be kapcsolása illetve a tápkábel kihúzása és visszadugása után volt hajlandó újra elindulni (a power gomb megnyomására addig nem reagált). Menet közben nem tapasztaltam problémát, se lefagyást, se lekapcsolást.

Haldoklik a tápom?

(#4421) mr_ricsi válasza Johnny Cage (#4420) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Haldoklik a tápom?"
Mindössze a kapcsolója éghetett be.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4422) Johnny Cage válasza mr_ricsi (#4421) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Könnyen javítható? Lehet komolyabb gond, ha így használom?

(#4423) mr_ricsi válasza Johnny Cage (#4422) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Könnyen javítható?"
Ha van megfelelő méretű kapcsoló, akkor 2 vagy 4 forrasztás.

"Lehet komolyabb gond, ha így használom?"
legváratlanabb pillanatokban kikapcsoló és instabil gép, elolvadó kapcsoló, szomszédok feljelentenek rádiózavar-keltés miatt, stb.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4424) didyman válasza Johnny Cage (#4420) üzenetére


didyman
őstag

A kapcsolóból jön ez a hang? Szét kéne szedni, vélhetően mechanikai kontakt, vagy forrasz hibája, semmi komoly, de addigis ki kéne vonni a használatból, mert egy ilyen eseménybe bele is pusztulhat, aztán elég nehéz dió javítani.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4425) didyman válasza d.véderjoe (#4419) üzenetére


didyman
őstag

Lehúzod a 20-as csatit, fogsz egy tűt és az összes érintkezőt kissé megnyomod vele oldalról.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4426) didyman válasza Traptor (#4418) üzenetére


didyman
őstag

2-3,5k, ha szerencséd volt..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4427) didyman válasza qdak (#4413) üzenetére


didyman
őstag

Mikor darab? Mert az erősen 12V-terhelt gépekkel lehet gondja a régebbi típusoknak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4428) didyman válasza dave93 (#4404) üzenetére


didyman
őstag

BIOS-ban az ACPI engedve van? Windows-ban a speciális energiagazdálkodás engedve van?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4429) Gismo válasza Hequila (#4401) üzenetére


Gismo
addikt

Csak amelyik láthatóan deffektes volt! De azok annyira azok voltak, hogy a fekete burkolat felső részét le is durrantotta, beleért a ventibe majd a venti letépte teljsesen, arról nem is beszélve hogy barna lötyivel permetezte tele a gépet. Fincsi volt

(#4430) Hequila válasza Gismo (#4429) üzenetére


Hequila
őstag

Csak amelyik láthatóan deffektes volt!

Öreg hiba... ;)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4431) Josza20


Josza20
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy kéréssel fordulok hozzátok, Fórumozókhoz!
Van egy Compaq pdp124p típusú tápom, ami felmondta a szolgálatot! Vszínűleg leégett!? Esetleg tudtok ajánlani vmi olyan helyet, ahol megvehetem, vagy esetleg megjavítanák?
Linkelek egy képet is, hátha nem világos a széria alapján: katt

A válaszokat előre is köszönöm szépen! További szép napot!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4432) Hequila válasza Josza20 (#4431) üzenetére


Hequila
őstag

4364

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4433) Gismo válasza Hequila (#4430) üzenetére


Gismo
addikt

Csaba20 csinálta... én nem értek hozzá, azt mondta jó lesz, viszont aztis hozzá tette, hogy nem sikerült ugyanolyan tulajdonságokkal bíró kondikat beletenni. Én ennek tudom be az elhalálozását. De nem is gond, mert ígyis kiszolgált keményen!

(#4434) elbandy válasza stol (#4402) üzenetére


elbandy
csendes tag

Hali!

Tudnál valakit ajánlani?

Tel.: +36209713519

(#4435) didyman válasza Gismo (#4433) üzenetére


didyman
őstag

Akkor ő tudta, hogy mit kell és mi maradhat. A minőség nagy gond, a primner pufikból egyszerűen nem lehet beszerezni olyat, ami elfér és elég jó is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4436) Gaben1


Gaben1
tag

hali mindenkinek
az utóbbi napokban eléggé hangosan elkezdett kerregni a tápom,szerintem csapágy vagy ilyesmi lehet, de kb 8 perc után abbahagyja
szerintetek lehet valami kihatása a gépemre?
a tápom chieftec 550 w

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#4437) keszegduda


keszegduda
őstag

Egyik ismerősömnek bemondta az unalmast a tápja. Egy Chiftec 500W-os delta beles (AB-A sorozat) bekapcsoláskor durrant egyet és a piros hátsó kapcsoló befeketedett és azt is mondta hogy füstölt is egy kicsit, ne meg szaga is volt. Mitől mehetett szét és gariban ki fogják cserélni? Azért remélem a gép többi része épségben maradt. :U

(#4438) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Ismerős gépében tönkrement a táp! 24 pines tápcsatlakozó van az alaplapon, amit adott nekem tápot, hogy cseréljem ki az 20 pines! Milyen táp ez a 20 pines? Nem találkoztam még ilyennel. Gondolom nem jó a 20 pines a 24 pines foglalatba... :F

Köszönöm!

Géza

(#4439) Geza26 válasza Geza26 (#4438) üzenetére


Geza26
senior tag

Közben már okosabb lettem, kell átalakító! :B

Géza

(#4440) WhiteSkyline


WhiteSkyline
tag

újra írok hátha hiányoztam neketek :)
holnap jön meg az Asus 450W os táp ez már csak jobb lesz mint a 400W os noname :)
lenne egy olyan kérdésem hogy elmentem a géptől 5 percre kb
mire vissza jöttem kikapcsolt a monitor akármit csináltam nem éledt fel
adtam neki egy resetet azóta a bios nem látja a winchesterem és a gép is kiírja hogy nincs miről bootolni ez azt jelenti hogy a tápom kinyírta a vinyómat?
mint régebben írtam a tápom már gyengélkedett ehhez a géphez :Y :F :(

ui.: van még remény? :O

[ Szerkesztve ]

Honda ~ The Power Of Dreams

(#4441) mr_ricsi válasza Geza26 (#4439) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Közben már okosabb lettem, kell átalakító!"
Legfeljebb szegényebb lettél, mert teljesen felesleges az átalakító. A 20-as dugót bele lehet dugni a 24-es alaplapi aljzatba, és működik is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4442) mr_ricsi válasza Gaben1 (#4436) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"szerintetek lehet valami kihatása a gépemre?"
Majd ha végleg beáll a venticsapágy, akkor lesz!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4443) frames


frames
tag

Üdv! Nekem is sz@rakodik a régi gépem tápjának a ventije (6 éves 250W-os Mercory) kb 2 napja, ma egyszer csak lekapcsolt a gép, utána többször megismétlődött ez az eset. Gondolom, hogy ez amiatt van, hogy túlmelegszik a táp, szóval nem is erőlködök vele. A kérdésem csak annyi lenne, hogy cseréljem ki a ventit, vagy inkább az egész tápot dobjam ki és vegyek egy másikat, pl egy 300W-ost. (Ez gép: P3: 1000Mhz, 128 MB RAM, 20 GB vinyó, Geforce 2,)

(#4444) zsolt1129 válasza frames (#4443) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem is túlmelegszik azért kapcsol le.Végülis cserélhetsz ventit,de én a helyedben vennék egy FSP 300PNF-et 5K körül már lehet kapni.Vagy nézel 1-et használtba 3k-ért.

(#4445) frames válasza zsolt1129 (#4444) üzenetére


frames
tag

Köszi, de már megoldottam, kicseréltem a ventit, eddig tökéletesen működik, majd meglátom, hogy mi lesz... azért kössz:D

(#4446) zozo16


zozo16
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Chieftec CFT-620-A12S tápom és a napokban elkezdett a ventije zörögni. Szét is szedtem a gépet, hogy kitakarítsam és olyan 1 napra el is múlt ez a zörgése, de most megint ezt csinálja. Kikapcsolom a gépet pár órára majd vissza akkor csak kicsit késöbb jön vissza ez a zörgés nem egyből. A fordulatszám nem emelkedik ugyanannyi marad mint a zörgés előtt. A tápra még van gari, de nemtudom, hogy érdemes-e ilyennel levinni hiszen a probléma csak akkor jelentkezik, ha olyanja van...
Ha kicserélem a ventit az garivesztéssel jár? Kivűl nem láttam rajta olyan matricát ami az illesztéseket fogná össze.
Ha a venticsere mellet döntök akkor ugyanakkora ampereset kéne beletenni vagy ez nem számít?(csak azért, hogy a fordulatszáma stimmeljen és ne pörögjön túl gyorsan vagy épp lassan)

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#4447) syC válasza zozo16 (#4446) üzenetére


syC
addikt

Szia! Szerintem ha még garis, akkor ne verd magad plussz költségekbe, próbáld meg kicseréltetni :)

(#4448) zsolt1129 válasza zozo16 (#4446) üzenetére


zsolt1129
addikt

Vissza gariba. Igen ha le van blombálva pl matricával és ha szt felszakitod akkor ugrik a gari.

(#4449) zozo16 válasza syC (#4447) üzenetére


zozo16
csendes tag

(#4448) zsolt1129

oksa köszi!

(#4450) polip1


polip1
csendes tag

Sziasztok! Nekem van egy elég gyege konfigom (Athlon XP 2000+, 1GB Ram, 1 DVD író, 1 db 160 GB Samsung HDD, 1 db Galaxy 7300GT AGP) Zalman ZM360B-APS táppal.
Az a kérdésem, hogy fizikailag szét van-e bontva a tápegységek két 12V-os ága. Pl: az egyik tápkábel erősebb (15A) mint a másik (11A), vagy ez a megosztás a tápon belül van? Lehet-e rosszul csatlakoztatni a táp kábeleit? Amiből olyan hiba származna, hogy időnként, de főleg játék közben képváltáskor ( pl: játék után intró, játék után kilépés a Windowsba) a gép újraindul, vagy fekete képernyővel hibernálódik, vagy színes csíkokra esik szét a kép. Előtte egy Radeon 9600XT-vel is így viselkedett, ezért vettem másik VGA-t. Előre is köszönöm: Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.